Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Officinalis válasza lvnt (#1900) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Huh! Szuper, köszi!

(#1902) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Ez a Calibre fantasztikus! Annyira tetszik, hogy egy saját könyvtárkám van! :D

(#1903) OMagus válasza lvnt (#1884) üzenetére


OMagus
tag

pedig még mindig nem vonták le péntek óta ...
ezt írja az amazon a rendeléseknél:

Order Placed:
July 8, 2011

Shipment 1 of 1
Shipping Soon
Shipping Estimate: July 11, 2011
Delivery Estimate: July 13, 2011 - July 15, 2011

[ Szerkesztve ]

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1904) lvnt válasza OMagus (#1903) üzenetére


lvnt
őstag

Az a baj, hogy nem emlékszem pontosan, hogy nekem a szállítás melyik szakaszában vonták le a pénzt, régen volt. Talán valaki megmondja, aki mostanában rendelt.
Egyébként szerintem csak a feladás után, vagyis a te esetedben ma vagy holnap.

(#1905) Zirowe válasza lvnt (#1904) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem kb 1órával az 1$ levonása után, de mindenképpen a rendelés napján és a feladás előtt..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1906) lvnt válasza Zirowe (#1905) üzenetére


lvnt
őstag

Akkor nem tudom, mi lehet, de nem is nagyon aggódnék. Gond nem lehet, ha rajta van a számláján annyi pénz, amennyibe kerül a Kindle.

(#1907) #41635072 válasza OMagus (#1903) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem kell besz*rni, nekem sem azonnal vették le...
A másik, hogy hétvége volt, ráadásul az amcsik kábé most keltek fel...

(#1908) Officinalis válasza OMagus (#1903) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Ma már biztos levonták, én is aggódtam, de csak összejött...

(#1909) OMagus válasza Officinalis (#1908) üzenetére


OMagus
tag

igen, tegnap késő este (HU idő szerint), már elkezték a szállítást végre...

Louisville, KY, United States 2011/07/11 23:54 Érkezésbeolvasás
Philadelphia, PA, United States 2011/07/11 22:18 Kiindulásiállomás beolvasás
2011/07/11 20:19 Származásbeolvasás
Horsham, PA, United States 2011/07/11 18:46 A célként megadott címre a kiválasztott szolgáltatás nem kérhető. / Alacsonyabb szintű szolgáltatásban továbbítva, választott szolg n. elérhető.
United States 2011/07/11 17:48 Megbízás feldolgozva: UPS átveheti

Mondjuk ez konkrétan mit jelent?
"A célként megadott címre a kiválasztott szolgáltatás nem kérhető. / Alacsonyabb szintű szolgáltatásban továbbítva, választott szolg n. elérhető."

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1910) Zirowe válasza OMagus (#1909) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem is ezt írták, nem para.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1911) Oldman2 válasza OMagus (#1909) üzenetére


Oldman2
veterán

_Pontosan_ mit rendeltél meg?

(#1912) OMagus válasza Oldman2 (#1911) üzenetére


OMagus
tag

Kindle 3G, Free 3G + Wi-Fi, 3G Works Globally, Graphite, 6" Display with New E Ink Pearl Technology [Includes USB Cable for Charging. For International Shipment]

előző hsz javítása: még mindig nem vonták le az összeget, de a szállítást legalább már megkezdték...

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1913) Shadowfax válasza OMagus (#1909) üzenetére


Shadowfax
addikt

Mondjuk ez konkrétan mit jelent?
"A célként megadott címre a kiválasztott szolgáltatás nem kérhető. / Alacsonyabb szintű szolgáltatásban továbbítva, választott szolg n. elérhető."

Mindenkinek ezt írják az USA-n kívül. Vlsz az expressz szolgáltatás (next day shipping, másnapi átvétel) nem érhető el nálunk, ezért.

(#1914) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Na, a Kindle megkapta az első igazi riválist, melytől - szerintem - joggal félhet.

link

Jövő héttől lehet rendelni, a tesztek szerint sokkal élesebb, kontrasztosabb a kijelzője...ráadásul ugyanannyiba kerül, mint a Kindle.

(#1915) Bucicimaci válasza T. Almeida (#1914) üzenetére


Bucicimaci
tag

Igen igen ezt én is nézegettem, hogy elég jónak néz ki, de amivel nagyot szakíthat az a beépített Google Books Store ( [link] ) Kérdés már csak az ára. Én nem találtam róla információt (lehet rossz helyen kerestem).

Viszont a Kindle lapozása még mindig a legjobb szerintem. Ennek középen van, ami nem olyan kényelmes mint a Kindlen.

Szerk.: Megtaláltam $ 140, úgyhogy mostmár tényleg a riválisa :)

[ Szerkesztve ]

(#1916) B.A.T.21 válasza Bucicimaci (#1915) üzenetére


B.A.T.21
tag

Sziasztok!

Na igen jól hangzik...
Csak kérdés, hogy a 140$ mennyi lesz, mire elér Magyarországra. :F
(Persze az is kérdés, hogy szállítanak egyátalán a világnak ebbe a szegletébe) :W

B.A.T.21

(#1917) hilz


hilz
csendes tag

Sziasztok!

Újként lenne egy kérdésem. A Mobilpocket creator installálása nem sikerül. Nem olyan a nyitóképernyő, mint amilyennek lennie kellene. Azaz a legördülő menü látszik, de a fehér "munkafelületen csak a piros könyvszerű ikonok vannak, a program neve és az ikonok melletti menűk nincsenek. A Home-Open-Settings sor is hiányzik.

A Mp. reader ezzel szemben jól működik.

(#1918) T. Almeida válasza B.A.T.21 (#1916) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ha a google piacvezető akar lenni ebben (is), akkor kénytelenek lesznek ránk is gondolni...;]

(#1919) lvnt válasza T. Almeida (#1918) üzenetére


lvnt
őstag

Ebben sajnos azért nem vagyok olyan biztos, ismerve a könyvolvasási szokásainkat. :U

(#1920) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Érdekes, nekem is ugyanez a problémám, és a reader nekem is működik... :(

(#1921) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Megjött a Kindle 3-am! (Előtte halálra izgultam magam... ) Nagyon megszerettem ezt a kis gépet! Föltettem rá vagy 400 könyvet, az Amazonon pedig vettem 2 db 0 $-os könyvet, de sajnos nálunk nincs Wifi, Pesten mindenütt van?

[ Szerkesztve ]

(#1922) vans? válasza Officinalis (#1921) üzenetére


vans?
őstag

Ooo.. Igen. :D

hábm bábm

(#1923) Ankaaa


Ankaaa
csendes tag

Ma végre boldog tulajdonosa lettem az olvasómnak. Kindle3 a drága. ;)

Most kezdődnek vele a gondjaim. Angolul sajnos nem tudok, szükségem lenne egy szájbarágós magyar nyelvű leírásra. Találok valahol? Tudtok segíteni?

Ankaaa

(#1924) vans? válasza Ankaaa (#1923) üzenetére


vans?
őstag

[link]

hábm bábm

(#1925) #34577664 válasza Officinalis (#1921) üzenetére


#34577664
törölt tag

Föltettem rá vagy 400 könyvet
Minek?

Otthon is tudsz wifit csinálni, veszel egy wireless routert. ;)

Az iriver HD-ről: nagyon szuper a kijelző, tud a gép ingyenes 3G-t? Nem --> Marad a jó öreg Kindle 3.
Ráadásul valószínűleg idén jön a modellfrissítés, tehát nem lennék meglepve, ha abban is fiszi-fasza új nagyfelbontású kijelző lenne. Akkor megy a jó öreg Kindle 3. :U

Egyébként szerintem a legtutibb egy olyan hibrid lenne, aminek az egyik oldala e-ink, a másik érintésérzékeny TFT. Böngészgetnék szélsebesen a gyors oldalon, hoppá, ott egy jó cikk, megfordítom és olvasom kényelmesen. :)
Ha valaki megcsinálja, ne fukarkodjon a részesedéssel...

(#1926) Polllen válasza #34577664 (#1925) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem a kindle 3 mindent tud, ami a könyvolvasáshoz kell, ezt nagyon túlspilázni nem lehet. Majd ha tablet sebességgel lehet böngészni rajta, talán lecserélem. Már ha olyan sokáig elkocog meghibásodás nélkül. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1927) Zirowe válasza Officinalis (#1921) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha esetleg van egy laptopod win7/vistával, ami lanon kapja a netet, akkor a wifijén ki tudod küldeni a net elérést.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1928) Shadowfax válasza Officinalis (#1921) üzenetére


Shadowfax
addikt

az Amazonon pedig vettem 2 db 0 $-os könyvet, de sajnos nálunk nincs Wifi,

Ööö... azt ugye tudod, hogy nem kell ahhoz wifi, hogy a megvásárolt könyveket rátöltsd a kindle-re? Letöltöd PC-re, aztán USB kábellel rámásolod és kész.

(#1929) Gabás válasza Zirowe (#1927) üzenetére


Gabás
addikt

csak egy speciális, a routert szimuláló alkalmazással, az ad-hoc hálózatot nem támogatja

[ Szerkesztve ]

(#1930) Magicrat válasza Gabás (#1929) üzenetére


Magicrat
tag

ÖÖÖ, mi??
mi az hogy "szimuláló"?
Én normár routert "használok", és müxik. Baj? :)

(#1931) Gabás válasza Magicrat (#1930) üzenetére


Gabás
addikt

nem

(#1932) Zirowe válasza Gabás (#1929) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na ezt nem tudtam. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1933) OMagus


OMagus
tag

no végre kezemben van a kicske ;) jöhet az ismerkedés, a körüludvarlás :D

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1934) RexpecT


RexpecT
addikt

Valaki nem tud ajánlani angol középfokra ingyenesen letölthető könyvet az amazonról vagy akárhonnan? :R

(#1935) vans? válasza RexpecT (#1934) üzenetére


vans?
őstag

Nem tudom, mennyire erdekel, de J.F. Cooper indianregenyei fent vannak az amazonon ingyen, meg en azt hiszem Verne-t, meg Sherlock Holmes-t is "vettem" ingyen.

hábm bábm

(#1936) RexpecT válasza vans? (#1935) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi megsasolom :R .

(#1937) Degeczi válasza vans? (#1935) üzenetére


Degeczi
nagyúr

amikor régen munkába járás közben audiókönyveket hallgattam, Sherlock Holmes volt az egyik kedvenc: nagyon jó a brit akcentus megszokására, sőt, megkedvelésére (hiszen persze azzal adják elő)

(#1938) Officinalis válasza Degeczi (#1886) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Kedd 13.30, Kindle 3! :)

(#1939) Officinalis válasza Zirowe (#1927) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Köszi,megkérdezem az öcsémet, fogalmam sincs mi az a lan, pedig laptopom van már vagy 4 éves darab...

[ Szerkesztve ]

(#1940) Degeczi válasza Officinalis (#1938) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, a saccolásuk ellenére 3 napon belül itt szokott lenni
(amikor a vámügyintézés miatti nyilatkozatot kapod, az már másnapi érkezést valószínűsít)

(#1941) Degeczi válasza Officinalis (#1939) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egy wifi routert amúgyis érdemes beszerezni
manapság már 5e alatt is elérhető, és nem csak a Kindle-t kényelmesebb kezelni úgy, h nem kell gépet bekapcsolni hozzá, de a laptopod is bárhová viheted a lakásban, nem kell vezetékkel szórakozni, és még fixen telepített gépek számára is hasznos, a sokkal nagyobb biztonság miatt (egy router mögött kívülről alapban elérhetetlen a géped az internet felől, így nem tudják megtámadni ha magad nem segíted elő)

(#1942) #41635072


#41635072
törölt tag

Eme hozzászólásom azért keletkezik, mert ma kegyetlenül unatkoztam. ;]
Emberek, miért kell beírogatni egy szakmai topikba, hogy jujj ma megvettem, jujj mikor érkezik már meg, jujj megjött, jujj tetszik???
Eléggé idegtépő, ráadásul rosszabb, mint mikor egy mohó 3 éves hülyegyerek már dec 10-én várja az ajándékot. :D

(#1943) #34577664 válasza #41635072 (#1942) üzenetére


#34577664
törölt tag

Na végre valaki, azt hittem csak én vagyok ilyen antiszociális. ;]
Persze örülünk a más örömének meg minden, de az első néhány után kezd unalmas lenni...nem lehetne egy külön topik a "ma megrendeltem, kedden remélem már Vecsésen lesz" hozzászólásoknak?
Én sem vertem nagydobra az enyémet, pedig én is örültem neki.

Officinalis:
ha egymás után több hozzászólást írsz 5 percen belül, légy szíves használd a hozzászólás szerkesztése gombot, ez nem chatszoba. Köszi!

Magicrat:
szerintem te sem tudod, mire válaszoltál, olvasd el még egyszer
Edényke írta: Ha esetleg van egy laptopod win7/vistával, ami lanon kapja a netet, akkor a wifijén ki tudod küldeni a net elérést.
Erre volt Gabás válasza, hogy csak egy speciális, a routert szimuláló alkalmazással, az ad-hoc hálózatot nem támogatja.
Routerről szó sem volt, nem baj?

Na jól beszóltam mindenkinek, megyek. :)

(#1944) Oldman2 válasza #41635072 (#1942) üzenetére


Oldman2
veterán

Én örömmel látom ezeket az "első", látszólag felesleges hozzászólásokat, mert ez is azt jelzi, szaporodik a K3-asok itthoni darabszáma!

Nem mellesleg egy Kindle 3-as szakmai topikban miért kell "minden aláírásban" XEROX tonereket reklámozni?
:-)

(#1945) #41635072 válasza Oldman2 (#1944) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az aláírás nem csak ebben a topikban jelenik meg. :))
Az felett el lehet siklani, mert látja az ember, hogy állandó...
Ennyi erővel az egyik aláírás sem tartozik egyik topikhoz sem. :W
Sikerült belekötni a semmibe.

Csak látszólag feleslegesek ezek a hozzászólások? Nemhiszem.

[ Szerkesztve ]

(#1946) Polllen válasza #41635072 (#1942) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valaki régen elkezdte és azóta nem sikerült leszokni róla... amúgy ez nem szakmai topik, azokat külön jelölik... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1947) Zirowe válasza Officinalis (#1939) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Őőő..
Egyszerű megfogalmazásnál maradva, a lan az a nagy és vastag (általában) szürke kábel lenne ami a gépre van kötve, és amiből jön a net. :D
De mindegy, mert nér föntebb írták, hogy sajnos ezt a módot a kindle nem támogatja.

Tel Elek: jaj már, legalább minden leendő tulaj látja, hogy még senki sem csalódott a készülékben, és nagy öröm az érkezése!:)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1948) Oldman2 válasza Zirowe (#1947) üzenetére


Oldman2
veterán

LAN = Local Area Network, Helyi Hálózat. Manapság a vezetékes hálózatot LAN-nak, a vezeték nélkülit WiFI-nek, a Mobilhálózatot pedig 3G vagy HSDPA néven illetik. Utóbbi kettő nem ugyanazt jelöli!

E levelemet Off Topicnak megjelöltem. Remélem senkit nem zavartam meg vele.

(#1949) Zirowe válasza Oldman2 (#1948) üzenetére


Zirowe
nagyúr

És hogy jön ide?:)
Én tisztában vagyok ezekkel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1950) Magicrat válasza #34577664 (#1943) üzenetére


Magicrat
tag

Az első két bekezdéseddel teljesen egyetértek :)
A harmadikat pedig megértettem, Király mi? :C :R

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.