Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Degeczi válasza bejgli86 (#1750) üzenetére


Degeczi
nagyúr

itt leírja részletesen a megoldást, de nem olyan egyszerű, nem automatizálható, mint a korábbiak, mert előre nem látható, milyen id-t fog kapni az épp futó script...

mindenesetre hülyeség az Amazontól, h nem engedi a képernyővédők kézi cseréjét (persze csak a reklámmentes változatoknál), és a nemzetközi karakterek bevitelét a Sym alatt: azzal kiütné a JB próbálkozások mögötti igényt

(#1752) Archaniel


Archaniel
csendes tag

Sziasztok!
Nekem ezzel a Calibre programmal van egy kis problémám, nem akar konvertálni. doc. pdf. ezeket akartam konvertálni a mobi ra de azt írta ki hogy nem megfelelő formátumú!! Ez mit is jelent???

(#1753) Degeczi válasza Archaniel (#1752) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azt, amit ír: a DOC nem támogatott konvertálási forrás, csak az RTF...

PDF-el nincs gondja, ha az egyébként szöveges (mert scannelt képeket tartalmazó PDF-et persze nem lehet vele, az természetes)

(#1754) Xmodule


Xmodule
őstag

Jelentem kiolvastam elsö könyvet a Kindle -n. Nagyon élevezetes az olvasás rajta! A könyv amit olvastam:
Young, William P.:
A viskó

Nagyon ajánlom ezt a könyvet mindenkinek!:)
Ha esetleg kell akkor csak írj;)

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#1755) Magicrat válasza Enszuke (#1749) üzenetére


Magicrat
tag

Nem kötözködni akarok, de ott (és a korábbi hivatkozásoknál) nincs szó az általam kérdezett (ami a fő: 2x2 ledes) konstrukcióról. Szóval erről mi a vélemény, használta már valaki?

(#1756) cabii válasza Zirowe (#1021) üzenetére


cabii
tag

Huhh annyira jó az a kép, hogy most elkezdem olvasni egymás után mind a négy odüsszeiát :)

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#1757) Archaniel válasza Degeczi (#1753) üzenetére


Archaniel
csendes tag

a DOC al mit tudok csinálni???

(#1758) cabii válasza Archaniel (#1757) üzenetére


cabii
tag

Elmented rtf, vagy html formába, és onnan mobi -ba. Nekem linux alatt a doc->rtf->mobi nem volt jó, ezért doc->html->mobi -val csináltam, ami már tökéletes.
Egy hete van meg a 3g-s kindle-m , és azt hiszem, újra szerelmes vagyok :) Nagyon imádom.

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#1760) Magicrat válasza Enszuke (#1759) üzenetére


Magicrat
tag

:(
Akkor lehet bebukok 800Ft-ot :DDD

(#1761) vbbb


vbbb
őstag

Hát én nem tudom, én rendeltem egy mezei borítót hozzá mert olvasni természetes fény mellett szeretek...

(#1762) Degeczi válasza Archaniel (#1757) üzenetére


Degeczi
nagyúr

MS Office van a gépemen, azzal szoktam RTF-be átrakni

bevált, mert ha később jövök rá, h szerkeszteni kell rajta (különösen scannelt anyagoknál van pár tipikus hiba, amit nem mindig vesz észre elsőre az ember, néha már csak a Kindle-ön olvasáskor tűnik föl), akkor a Calibre-ből is kényelmesen behívható a Word, egyszerűen elvégezhető a szerkesztés

de bármi más, így persze a html is beválhat, csak ott valszeg kevésbé kényelmes a szerkesztés (pl. gyakori, h két bekezdést össze kell folyatni, mert rossz helyen, mondat közben van a törés)

(#1763) Archaniel válasza Degeczi (#1762) üzenetére


Archaniel
csendes tag

és hogyan kell RTF-be rakni mert sohasem csináltam

(#1764) Degeczi válasza Archaniel (#1763) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mentés Másként / Save As - viszont akkor nem bántásból mondom, de nem túl jó ötlet Calibre-vel próbálkozni, jó eséllyel el fogsz akadni benne

(#1765) Archaniel válasza Degeczi (#1764) üzenetére


Archaniel
csendes tag

Köszi már meg van a mobi .. :) csak nemtudtam hogy mi az a RTF :)

És hogyan kell majd rápakolni a Kindle ra?? csak a mobi fájlt vagy az egész mappát??

[ Szerkesztve ]

(#1766) Degeczi válasza Archaniel (#1765) üzenetére


Degeczi
nagyúr

csak a Mobit
Calibre-ben van is olyan gomb, h "küldés az eszközre"

(#1767) gerrrr


gerrrr
csendes tag

A következő hónaptól Hollandiába fogok költözni és venni akarok egy olyan e-bookot vagy kütyüt amivel a legegyszerűbben és legolcsóbban böngészhetek a szokásos lapokat(Facebook, gmail csatolmányokkal) és olvashatok könyvet kényelmesen. Szerintetek a Kindle3megfelel ennek a kritériumnak?
Nagyon sok lap áttanulmányozása után sem tudom eldönteni h a 3g ingyenes itthon és Nyugat Európában vagy sem.

(#1768) Gabás válasza gerrrr (#1767) üzenetére


Gabás
addikt

igen, ingyenes, de böngészni ne ilyet vegyél

(#1769) Zirowe válasza gerrrr (#1767) üzenetére


Zirowe
nagyúr

ingyenes,de gmail csatolmanyt nem fogsz tudni megnyitni vele, talan freedownload hackel,de meg nem neztem
most nyaralas altt en is ezen netezek napi szinten

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1770) gerrrr


gerrrr
csendes tag

Én egy napi 20 percre szeretném majd használni, hogy a "tájékozott" maradjak kint is, úgy értem (Facebook Index Gmail stb.) Milyen kütyüt ajánlotok még ebben az esetben? Azt értem hogy megnyitni nem tudok rajta semmit mert nincs szövegszerkesztője de csatolmányokat fel tudok tölteni a gmailen keresztül? Ebben az árban találok valami hasonlót ami ugyanígy ingyenes és tudja mindezt amit ez?

(#1771) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Üdv, mindenkinek!

Ezt a levelet külföldi ismerősömtől kaptam:
Szóval a Kindle csilivili és divatos, de CSAK akkor vegyél olyat, ha mindig minden könyvet legálisan, online áruházból vásárolsz meg. Ugyanis még a saját számítógépeden lévő könyveket is csak az ő on-line rendszerükön keresztül töltheted fel, és hallottam már olyasmit, hogy valakinek utólag, figyelmeztetés nélkül töröltek a gépéről tartalmat, mert szerintük nem volt legális.

Kérdésem az, hogy ez valóban így van????

Üdv: Officinalis

(#1772) snowdog válasza Officinalis (#1771) üzenetére


snowdog
veterán

Nem kell mindent elhinni, amit olvasol. Bármit olvashatsz rajta, aminek megfelelő a formátuma!

Hogy a fenébe törlik a tartalmat, ha nem vagy online? Egyébként meg PC-ről USB-n keresztül azt töltesz fel rá, amit csak akarsz. Ők ehhez nem kellenek. Nekem még soha semmit nem töröltek róla.

[ Szerkesztve ]

(#1773) Xaels válasza Officinalis (#1771) üzenetére


Xaels
félisten

Nem egészen, egy kicsit félretájékozott az ismerősöd.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1774) Degeczi válasza Officinalis (#1771) üzenetére


Degeczi
nagyúr

még a törlés sem igaz ebben a formában, mert nem a gépedről törölték (mégis, hogyan?), nem is a Kindle-ről, hanem az online fiókodból, és egy általad indított szinkronizálás szedte le az olvasóról...
(amire továbbra is szabadon visszamásolhattad USB-ről, ha volt másolatod róla - amit semmi nem akadályoz meg)
de bírósági határozatban is vállalta az Amazon, h még ilyen törlés sem lesz többet

a másik felének pedig végképp semmi alapja, teljesen fals: azt másolsz rá, amit akarsz, akár USB-n, akár az Amazon emailes szolgáltatásán keresztül

(#1775) Officinalis válasza Degeczi (#1774) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Köszönöm szépen! Gyanús volt, hogy át akarnak verni, mert megakartam kérni az illetőt, hogy hozzon nekem egyet, ha már visszajön ide Magyarországra! :) Nem baj, megrendelem magamnak, így is olcsóbb a Magyarországi árakhoz képest! :)

(#1776) ooooobi


ooooobi
senior tag

Foliat milyet erdemes tenni a gepre? ebayen 200ft-2000ftig is vannak
aki hasznaäl foliat, mennyivel rontja az olvashatosagot altalaban, illetve ha napos helyen hasznälod?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#1777) bigmasterg válasza Zirowe (#1769) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mondjuk ami meglepett, hogy mail-ben lévő link-et nem tudta megnyitni, mivel új lapra nyílt volna. De nem is az, hogy rányitotta volna, hanem kiírta, hogy nem tudja megnyitni és kész.

(#1778) Archaniel


Archaniel
csendes tag

hogyan csatlakozik a számítógéphez??? sima USB vagy micro??
És a mágneses zárú tok bezavar neki???

(#1779) Degeczi válasza Archaniel (#1778) üzenetére


Degeczi
nagyúr

USB
ha "micro" alatt a wifit érted, azzal gépről nem érhető el közvetlenül, a Kindle tud neten az Amazonra csatlakozni, és az ottani fiókodból leszedni azt, amit odaküldtél emaillel, vagy az Amazontól vettél (akár ingyen)
természetesen nem zavar be a mágneses tok (bár nem nagyon érzékeny amúgy a wifi: ahol laptop még vidáman megy, az néha már elveszti a kapcsolatot)

(#1780) Archaniel válasza Degeczi (#1779) üzenetére


Archaniel
csendes tag

De milyen usb?? mini micro vagy usb 2.0

(#1781) bigmasterg válasza Archaniel (#1780) üzenetére


bigmasterg
addikt

micro
kép

[ Szerkesztve ]

(#1782) gerrrr


gerrrr
csendes tag

Én egy napi 20 percre szeretném majd használni, hogy a "tájékozott" maradjak kint is, úgy értem (Facebook Index Gmail stb.) Milyen kütyüt ajánlotok még ebben az esetben? Azt értem hogy megnyitni nem tudok rajta semmit mert nincs szövegszerkesztője de csatolmányokat fel tudok tölteni a gmailen keresztül? Ebben az árban találok valami hasonlót ami ugyanígy ingyenes és tudja mindezt amit ez?

(#1783) Degeczi válasza Archaniel (#1780) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ja hogy úgy "micro" :D
igen, micro-USB
(azért volt félreérthető, mert nem "vagy": az is USB 2.0)

[ Szerkesztve ]

(#1784) Efreet válasza gerrrr (#1782) üzenetére


Efreet
senior tag

A Kindle nem internetezésre való - lehet vele, de nagyon csökkentett hatásfokkal, inkább csak pár cikket, hírt, esetleg emailt elolvasni elég (az ilyen csatolmányos dolgokat felejtsd el, nincs filekezelő sem). Ezért is van lehetőség arra, hogy szabadon használhatod vele a Vodafone 3G hálózatát (velük vannak szerződésben), mert gyakorlatilag nem tudsz komoly forgalmat generálni vele (nincs flash, video/hanglejátszási lehetőség, több füles böngészés, stb.).

Ha ennél komolyabban netezni akarsz, ahhoz okostelefont vagy valamilyen 3G képességgel rendelkező tabletet lehet ajánlani, ott viszont már te fizeted a forgalmat, előfizetést.

Ez egy e-book olvasó, annak való, aki arra akarja használni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#1785) Archaniel


Archaniel
csendes tag

még az érdekelne hogy az amit vissza kell küldeni a UPS-nek akkor azt emailben kell ?
És ha igen akkor hogy kell aláírni?? Vagy nem aza saját kezuleges aláírás???
Mert az anyósom hoz rendelem és én nem leszek ott, és nem szeretnék meglepetést.

(#1786) lvnt válasza Archaniel (#1785) üzenetére


lvnt
őstag

Én simán begépeltem az aláíráshoz a nevem, és utána visszaküldtem e-mailben. Nem volt gond.

(#1787) Archaniel


Archaniel
csendes tag

itthon hol érdemes tokot venni??? Vagy milyet?

(#1788) Degeczi válasza Archaniel (#1787) üzenetére


Degeczi
nagyúr

itthon sehol
ha az olvasót külföldről veszed, mert itthon sokkal drágább, akkor a tokot miért vennéd kétszeres áron hazai eladótól?
Angliából itt van pár nap alatt akár egy mezei műbőrtok, akár pl. az Eco-nique

(#1789) Archaniel válasza Degeczi (#1788) üzenetére


Archaniel
csendes tag

itthon 1900.- mágneses kapoccsal.
Amazonon még a lámpás kb 12 000 a sima bőr tok 7 000.

(#1790) vans? válasza Archaniel (#1789) üzenetére


vans?
őstag

Remelem azert sejted, mekkora a kulonbseg a minoseguk kozott.

hábm bábm

(#1791) Archaniel válasza vans? (#1790) üzenetére


Archaniel
csendes tag

hát márkas tok nem mindig jó....
és a mágnest a párom leszedi és lesz tépőzáras...
Funkció ugyan az marad

[ Szerkesztve ]

(#1792) Degeczi válasza Archaniel (#1789) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pont ezt mondom: az a műbőr tok ami itthon 1900, ebayről $5 környéke, egy ezres...
(postával együtt - míg itthon az alábbi árra még az is rájön, ha nem személyes az átvétel)

(az Amazonos valszeg valódi bőr)

(#1793) vans? válasza Archaniel (#1791) üzenetére


vans?
őstag

Epp most rendelem meg az ebayrol a magneses (gondolom mubor..) tokot 1 USD-ert, 4,69 szallitassal.

hábm bábm

(#1794) TripleM


TripleM
tag

hello!

Én is tervezem egy Kindle 3 beszerzését, és azt szeretném kérdezni, hogy a 3G-s Kindle melyik mobilszolgátató hálózatát használja Magyarországon?

(#1795) Shadowfax válasza TripleM (#1794) üzenetére


Shadowfax
addikt

Vodafone.

(#1796) TripleM válasza Shadowfax (#1795) üzenetére


TripleM
tag

Kösz a gyors választ.
Az amazonnak konvertálásra elküdött ebookokat nem lehet adatkábellel, pc-n keresztül rárakni a kindlere?

(#1797) Gabás válasza TripleM (#1796) üzenetére


Gabás
addikt

de:)

(#1798) JohnnyWeiss válasza Degeczi (#1788) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Én pont 2 hete rendeltem meg az Eco-nique tokomat ebay-ről és még nem jött meg. :(((

(#1799) Degeczi válasza JohnnyWeiss (#1798) üzenetére


Degeczi
nagyúr

valszeg hullámzik a raktárkészletük (hiszen UK-ből küldik, de egyébként Kínában gyártott), nem volt szerencséd az időponttal

(#1800) JohnnyWeiss válasza Degeczi (#1799) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

9.-én már feladták a csomagot.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.