Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) fogtunder válasza €uro (#1448) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nemtom. mikor nyugodtan ülök egy karosszékben és nincs semmi más dolgom valamelyik kezemmel, akkor még ok az érintő lapozás, de ágyban fekve, metrón kapaszkodás közben, és gyakorlatilag minden esetben, mikor csak az egyik kezed szabad nagyon nagy előny a léptetőgomb. a kindle-é pont azon a helyen van, ahová a nagyujjad esik egykezes fogásnál, ez az egyik legjobb dolog benne a hagyományos könyvhöz képest, azt utáltam bkv-n fél kézzel lapozni, ennél magától értetődő. a sony az érintős könyvolvasóira is rak lapozógombot, gondolom csak rajtafelejtették a designerek.

a készüléken belüli navigáció egy másik történet, de itt alapvetően mások a célok, mint a mobilok, tabletek esetében. netezésre, és egyéb relatív gyorsan változó tartalom megjelenítésére nem jó az e-ink, tehát amire ki lehet használni az érintőképernyőt, ahol tényleg előnyt tud nyújtani, az a szövegbevitel, a másik a menüben való kavarás. tapasztalataim szerint egyik sem olyan jelentős tétel, amiért feladnám a rendes gombok fizikai visszacsatolását és az egyik szabad kezet olvasás közben. el kell dönteni, hogy mire kell a készülék, olvasásra szerintem jobb a kindle koncepciója, ha meg médialejátszónak, internetre, játékra és olvasásra is kell a cucc, akkor meg kell egy tablet, de az új nook koncepciója szerintem így nem jó, és igazából négy (esetleg 2) gomb felrakásával sokkal használhatóbb lenne mindenki számára. ami amúgy teljesen mindegy is, mert ide úgy sem szállítanak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1452) RexpecT


RexpecT
addikt

(#1453) Zirowe válasza RexpecT (#1452) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na igen, de ismét csak usa only..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1454) Degeczi válasza RexpecT (#1452) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azért egy hazai oldalon megjelenő cikk nem lenne baj, ha megemlítené: mindez európára nem vonatkozik, hiszen csak USA cégek reklámoznak rajta...

(#1455) RexpecT válasza Zirowe (#1453) üzenetére


RexpecT
addikt

Gondolhattam volna... :U

(#1456) szigmat


szigmat
tag

Valaki tudna mondani egy olyan konvertáló programot, ami .prc -t csinál egy .lit fáljból?
Sajnos a Mobipocket Creator nem ismeri ezt a kiterjeztést.

(#1457) ibookg4 válasza RexpecT (#1455) üzenetére


ibookg4
tag

Üdvözlet mindenkinek, én is boldog tulajdonos lettem a mai nappal, köszönet a korrekt leirásnak 3 nap alatt a kezemben volt a kütyü! Annyi kérdésem lenne, hogy ez már 3.2 szoftverrel bír, ezek szerint jailbreak nincs már rá? Remélem nem érintettem ezzel szabályzatba ütközö dolgot.

(#1458) Gabás válasza szigmat (#1456) üzenetére


Gabás
addikt

calibre

(#1459) Degeczi válasza ibookg4 (#1457) üzenetére


Degeczi
nagyúr

még elvileg nincs - mindenesetre ezek szerint nem volt helyes az az infó, h a 3.2 csak a reklámos, USA változatokra kerül

(#1460) Zirowe válasza szigmat (#1456) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én pont tegnap szembesültem a lit mizériával, és ezt a szoftvert használtam a konvertáláshoz: ABC Amber LIT Converter

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1461) €uro válasza Degeczi (#1450) üzenetére


€uro
őstag

Elhiszem, hogy neked szükséged van a kézre eső gombokra. Ezzel az érzéssel bizonyára nem vagy egyedül. Mint ahogyan másokat meg teljesen hidegen hagy a létük, és többre értékelnek cserében egy érintőkijelzőt. Szerencsére nem vagyunk egyformák.

Látod, a Kindle-ben én a 3G-s free netet értékelem - és csak ezért nem tudom még, hogy mielyik olvasót válasszam. Ezzel szemben a készülék ezen szolgáltatását te meg sem említetted.

(#1462) Zirowe válasza €uro (#1461) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondolom a telefonod nem érintős.
Mert akkor tudnád, hogy milyen könnyen maszatolódnak az érintőkijelzők, lehet percenként tisztítani, jelentősen zavarva a láthatóságot és a funkcionalitását, ami egy olyan céleszköznél, aminek az elsődleges funkciója az olvasás, elég nagy hátrány tud lenni.

Szép és jó dolog, látványos parasztvakítás az érintőkijelző, amivel manapság mindent el lehet (újra) adni, de ebook olvasóban nem való!

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1463) €uro válasza fogtunder (#1451) üzenetére


€uro
őstag

Nyomkodhatod az orroddal is a kijelzőt, ha a másik kezeddel éppen kapaszkodsz! :)

Nem mellesleg, azt tudjuk, hogy az érintőkijelzőn a lapozógombok hol helyezkednek el? Vagy megelőlegezzük a bizalmat a rafinált tervezőknek, hogy nyilván olyan helyre kerültek, ahol egy kézben tartva az olvasót, biztosan nem érhetjük el őket?

"igazából négy (esetleg 2) gomb felrakásával sokkal használhatóbb lenne mindenki számára"

Mindenki mínusz én - rendben? Máson nevében nem beszélhetek...

(#1464) €uro válasza Zirowe (#1462) üzenetére


€uro
őstag

Nem tudom, mibe mi való. Azt igen, hogy én szívesebben választom ugyanazt az olvasót érintőképernyővel, mint olyan klaviatúrával, mint a Kindle-é.

Abban igazad van, hogy az érintőkijelző nagyon maszatolódik. Ez az igazi hátrányuk.

(#1465) Zirowe válasza €uro (#1464) üzenetére


Zirowe
nagyúr

+a fogyasztás is jelentősen növekszik, illetve a súly is több lesz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1466) ooooobi


ooooobi
senior tag

plussz azérintőkijelzők sokkal jobban tükröződnek a plusszüveglap miatt, ezért aztán a szabadban nem olyan jó olvasni

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#1467) Degeczi válasza ooooobi (#1466) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez a régebbiekre volt igaz, pl. a Sonykra, de a most megjelent típusokon már nincsen extra réteg a kijelző fölött, hanem annak oldalain van vmi infra-elvű érzékelő

így a kijelzés minősége nem romlik (viszont arra tippelek, h az érintésvezérlés pontossága igen, ezért feltehetően könyvbe firkálni, műanyag "toll"-lal jegyzetelni valszeg nem lehet ezeken)

(#1468) Zirowe válasza ooooobi (#1466) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Üveglap csak a kapacitívnek kell, ami gondolom pazarlás lenne egy ilyen eszköznek, rezisztívnek pedig elég egy műanyag lapka, ami nem zavar be annyira, kb, mintha egy fólia lenne rajta.:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1469) szigmat válasza Gabás (#1458) üzenetére


szigmat
tag

Köszönöm! Sikerült a konvertálás és már olvasom is a könyvet. :DD

(#1470) €uro válasza Zirowe (#1465) üzenetére


€uro
őstag

Valószínű. De a fogyasztás- és súlynövekedés talán elhanyagolható, ha arra gondolok, hogy a Nook csak 212 gramm, és akár két hónapig is bírja az aksija.

(#1471) Degeczi válasza €uro (#1470) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nyilván

egyébként azóta az Amazon is frissítette az akku üzemidőt "akár 2 hónap"-ra, mondván ha naponta félórát használod - nem mintha bármi jelentősége lenne persze, de jól jelzi a versenyt, ha már ilyen paraméterrel is háborúznak

szintén nincs jelentősége, mert használatban a fene se figyeli, h a Kindle képernyője fekete lesz lapozásnál, de technikailag érdekelne, h a Nooknál mit csináltak vele, h ott állítólag nem - hiszen elvileg ugyanaz a kijelző van benne, és annak szüksége van ilyen mosásra, különben a Kindle szellemképes marad ott, ahol nem történt meg (pl. szótárazásnál a képernyő alja/teteje, ha back-el eltünteted azt)

(#1472) Degeczi válasza €uro (#1461) üzenetére


Degeczi
nagyúr

természetesen - de pont ezért, mert nem vagyunk egyformák, és az igények sem azok, durva hiba lenne, ha az Amazon is rákényszerítené az érintőképernyőt arra, aki nem szeretné azt lapozásra használni

szerintem ők meg fogják hagyni a lapozógombokat

(#1473) Oldman2 válasza €uro (#1463) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem releváns infó, de megemlítem (a rafinált tervezők kapcsán), hogy iPad -on az általam preferált Stanza Ebook Reader -ben a lapozás úgy van megoldva, hogy függőlegesen a "lap" három részre van osztva. Ha a bal oldalra taperolsz, vissza, ha jobbra akkor előre lapoz. A középső részen a fényerőt lehet le/fel állítani, a kép alsó része pedig behozza az amúgy rejtett menüt.

Nem mondom hogy tökéletes, de elég jó. Bízzunk a rafinált tervezők további megoldásaiban.

(#1474) €uro válasza Oldman2 (#1473) üzenetére


€uro
őstag

Ez nagyon jó megoldás!

(#1475) Degeczi válasza Oldman2 (#1473) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így pl. jobb kézben tartva nem tudnál visszalapozni, csak a bal kéz segítségével
bal kézben pedig előre nem
(persze iPad-en nem gond, eleve nem egykezes cucc)

(#1476) Oldman2 válasza Degeczi (#1475) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudom, tapasztalom. Pusztán a tájékoztatás miatt írtam le ezeket.

(#1477) fogtunder válasza €uro (#1463) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, meg a farkammal is, csak furcsán nézne a többi utas, meg nem lenne kényelmes.

én úgy értettem, hogy az érintőkijelző mellé hagyjanak fizikai gombokat is, hogy mindenki azt használja, ami tetszik, de mindegy, biztos van oka, hogy utálod a gombokat.

az meg tökmindegy, hol van a lapozógomb, ha egyáltalán lapozógombot rajzol ki, amit kétlek, mert a 6" nem sok, abból még gombnak elvenni elég szar lenne. szóval valszeg egy gesture lesz rá, mint az oly divatos ipaden például, ez pedig azt fogja eredményezni, hogy szép vízszintes maszatolás lesz a kijelzőn minden egyes lapozás után. valamint még mindig fenntartom, hogy az előny, ami egy tft+rendes érintős gui kombónál megvan nem lesz ugyanilyen e-inken az lassú válaszidő miatt. egy lassabb okostelefonnál is pont elég rossz a reakcióra várni, pedig ott csak néha kell, itt meg folyamatosan. a szövegbevitel kivételével még mindig látom a megoldás előnyeit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1478) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Annyira durva, hogy mindig elölről kezdi az indexelést a cucc..

Tegnap "véglegesítettem" a könyveimet, összesen 1800db, erre kb 14órája indexel, de még hátra van 350db..
Persze folyamatosan töltés alatt tartom..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1479) Degeczi válasza Zirowe (#1478) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de mitől kezdett bele, újra rátöltötted a kiválogatott könyveket?

(#1480) Zirowe válasza Degeczi (#1479) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az elmúlt két napban töltöttem fel még pár száz könyvet.
Ha jól értettem a netes leírásokat, új könyv feltöltésekor mindig elölről kezdi az indexelést és egy nagy, saját file-ba megy minden infó, amit indexel.
Bár lehet rosszul értettem.

Viszont ami engem már rég érdekel: tts mod!

Van primoból nekem eszter tts pro-m, elég jó lenne, ha azt át lehetne vinni kindle 3-ba. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1481) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Amúgy 3.2re jó a 0.7es jb, de a 3.2.1 még nincs jb, itt van részletezve miért nem.

Személy szerint nem látom értelmét még 3.1ről upgradelni, főleg, hogy most már minden be van nekem lőve, de ez annak lehet hasznos, aki már így kapta. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1482) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Leírás font cseréhez, jb nem szükséges hozzá.

És 6500 font. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1483) Oldman2 válasza Zirowe (#1482) üzenetére


Oldman2
veterán

> 6500 font?

Az nemkicsit drága szerintem? :-)

(#1484) €uro válasza fogtunder (#1477) üzenetére


€uro
őstag

:) Én nem utálom a gombokat. Csak jobban tetszik a gomb nélküli érintőképernyős. Próbáld meg elfogadni.

(#1485) fogtunder válasza €uro (#1484) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én elfogadom, épp ezért írtam egy olyan megoldást, ami jó azoknak is, akik a gombokat és azoknak is, akik az érintőképernyőt szeretik. mindenkinek szíve joga arra költeni a pénzét, amire akarja, nem téríteni akartam, csak a véleményemet írtam le.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1486) €uro válasza fogtunder (#1485) üzenetére


€uro
őstag

Nagyon aranyos vagy, hogy összegomboznád az én gomb nélküli érintőképernyős olvasómat, csak hogy a gombszeretők is kedvüket leljék benne. De én egy önző ember vagyok, és nem érdekel, hogy az olvasómat még kik szeretik. Ezért - köszönöm szépen - de én maradnék mégiscsak inkább a gomb nélküli érintős olvasóknál.

(#1487) Zirowe válasza €uro (#1486) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én is egy önző ember vagyok, akit rohadtul nem érdekel, hogy neked milyen olvasóra lenne szükséged, mi számodra az ideális, és hogyan tüntetnéd el a föld felszínéről az összes gombot.

Ez a topic a kindle 3-ról szól, te pedig többször is hangoztattad, hogy az nem felel meg neked, akkor minek tovább ragozni ezt és szétoffolni a topicot???

Kindle 3-on van gomb és nem érintős, ezek után minek nézel be még mindig ide??!!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1488) Degeczi válasza €uro (#1486) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én sem igazán értem, akkor miért pont egy full-gombos könyvolvasó topikjába írsz?
az új Nook akkor számodra az ideális választás

(#1489) €uro válasza Zirowe (#1487) üzenetére


€uro
őstag

Sorold kérlek, hogy mikor hangoztattam, hogy nekem nem felel meg a Kindle 3! Idézz is légy szíves!

Még nem döntöttem, hogy milyen olvasót veszek. Nagyon úgy néz ki, hogy Kindle 3-at. Ezért vagyok még itt.

(#1490) €uro válasza Degeczi (#1488) üzenetére


€uro
őstag

Miért gondolod, hogy ideális választás lenne számomra? Mert érintőképernyős?

Az érintőképernyő számomra előnyösebb alternatívája a klaviatúrának. De közel sem az elsődleges szempont, ami alapján mérlegelek. Sokkal többre értékelem például a Kindle 3G-s netjét.

(#1491) Oldman2 válasza €uro (#1490) üzenetére


Oldman2
veterán

Srácok! Érdemes így egymásnak esni? Szerintem nem, nyugodjatok meg...

(#1492) €uro válasza Oldman2 (#1491) üzenetére


€uro
őstag

Igazad van!

Giorgio! ezennel elnézést kérek tőled az #1486-os cinikus hozzászólásomért!

(#1493) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Két elvileg ingyenes játék kindle-re: shuffled row és every word.:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1494) Oldman2 válasza Zirowe (#1493) üzenetére


Oldman2
veterán

Sajnos mindkettőnél ez olvasható:

This title is not available for customers from your location in: Europe
:-(

(#1495) Zirowe válasza Oldman2 (#1494) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért írtam, hogy elvileg. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1496) zserrbo


zserrbo
aktív tag

A következőkben a saját tapasztalatomat írom le az egyik Kindle 3-hoz kapható tokról. Bő 1 hónapja lett Kindle-m. Gondoltam ajándék lónak ne nézzem a fogát, nem adom el. Kis válogatás után rendeltem egy tokot és lámpát innen a PH-ról. Úgy voltam vele inkább tokkal ejtsem le mint sem anélkül. Megjött rögtön beraktam a Kindle-met. Tökéletesen passzolt. Néha kicsit igazgatni kell, mert picit elcsúszhat benne a Kindle, de ez semmiképp nem zavaró. Az anyaga kellemes tapintású. A fedőlapja hátrahajtható, ahogy az elvárható. Sajnos 1 hónaphoz közeledve megadta magát a mágnes ragasztása. Azóta ha hátrahajtom a fedlapot a mágnes elmozdul és ha vissza akarom zárni a füllel akkor a helyére kell mozgatni a mágnest. Ezt nem várná az ember 1 hónapos toktól, de hát ez benne volt a pakliban vásárláskor. Most abban reménykedem, hogy körbe tudom varratni a mágnes körül a fedlapot. Talán jobb választás lett volna egy kézzel készített bőr tok patentos zárófüllel, ami helyett választottam a műbör mágnesest. Ezt már nem tudom meg :) meg az 2x ennyi :/ ha lehet varrani rá akkor is megúszom olcsóbban remélem.

Más: "Mobil" lámpát ki hogyan használ a Kindle-jéhez? Valahogy nem tudom elhinni, hogy otthon az ágyban fekve kapcsolja be az ember és nem pedig sötétben egy járművön utazva vagy pl egy megállóban várva, stb...

[ Szerkesztve ]

(#1497) Bucicimaci


Bucicimaci
tag

Megkaptam én is a Kindle 3G-met. 3G van rajta, úgy is, hogy USA-ban lett véve a cucc. Szóval megerősítem, hogy működik :) Levonni nem hinném hogy fognak bármit is, mert nincs honnan. Gépelni tényleg nem a legkényelmesebb rajta, de az is csak azért nem mert alapjáraton egy kézzel fogja az ember és a gépeléshez két kéz kéne, de nem is arra találták ki a cuccot.

Viszont ami érdekes, hogy azt írják, hogy tudom olvasni töltés közben is. De nekem sehogy nem sikerül elérnem (Win 7 x64) hogy ne a "töltő" képernyőt mutassa. Azt írja h ha olvasni akarom és közben tölteni akkor hagyjam bedugva a kábelt de válasszam le a gépről. Itt gondolom arra a biztonságos eltávolításos mizériára gondol, de nekem úgyis bent marad a "töltő" képernyő. Valami tipp?

(#1498) wwenigma válasza Bucicimaci (#1497) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Start menü - szamitogep - jobbklikk rá és leválasztás/kiadás. Systrayből nem jó a kiadás. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1499) Bucicimaci válasza wwenigma (#1498) üzenetére


Bucicimaci
tag

Köszönöm szépen így müxik :) Eszembe nem jutott volna :D

És valaki írta, hogy reggel ott van neki a kindle-n az aznapi hír összeszedve. Az valami hackelés következménye, vagy előfizetett rá? Vagy csak ehhez is én vagyok a béna és nem szúrja ki a szemem? :)

(#1500) Degeczi válasza Bucicimaci (#1499) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kell egy szerver, amin egy időzített program összeszedi számodra ezeket a híreket, és Kindle formátumra alakítva átküldi az Amazonnál regisztrált emailcímedre

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.