Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) dzsi23 válasza Fall-N (#24800) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem újdonság, de a "pilóta" egész korrektnek tűnik: acél tok, zafír, japán automata (Miyota 821A talán, vagy valamelyik testvére...), tetszetős hátlap, stb... amibe belekötnék, az a rövid percmutató, de ezt a hibát a Seiko is rengetegszer elköveti. Bár nem olcsó, eléri a 40 ezret, de biztos ki lehet majd fogni 30 alatt is, ahogy a Parnist (és az ebayt) ismerem, annyiért meg hirtelen nem tudok jobbat ebben a stílusban. Max. kvarcot.

(#24802) dzsi23


dzsi23
addikt

Na akkor újdonság... :D

Boderry BDA001 / BDA001T
- acél vagy titán tok (előbbi 110$, utóbbi 140$)
- szkeletált szerkezet
- 72 órás járástartalék!
- high-beat (28800 bph)!
- zafír üveg

Mi kell még egy tökéletes órához? Ja, hogy szép legyen, az sajnos nem jött össze. :D Na meg megbízható legyen, de azt csak az idő dönti el. Mindenesetre a speckó nem rossz egy kínai órától.

Alis képek:

(#24803) pulutodurumo válasza dzsi23 (#24802) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Egy diszkrétebb kerettel (lünettával) egészen kiadná. Maga a szerkezet tök jól néz ki, ahhoz képest miket szoktak produkálni ennyi pénzért.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24804) dzsi23 válasza pulutodurumo (#24803) üzenetére


dzsi23
addikt

Bizony, nekem is a lünettával van bajom. :K Meg a márkanév is elég egyszerű stílussal van rányomva a "számlapra", de azzal meg tudnék békülni. A szerkezet miatt erősen gondolkodom a beszerzésén, de hosszútávra valószínűleg nem maradna nálam. Amúgy a nato-s képen egész jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#24805) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Nekem a lünettája épp tetszik, meg az egész, leszámítva a leolvashatóságot, azzal szerintem sokszor lenne bajom.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24806) nebancsa válasza dzsi23 (#24802) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nah mit találtál :) Skeletonos búvár stílust, ráadásul titán is. Én még nem láttam titán kínai órát. A citromsárga mutatós még tetszik is. :B

(#24807) dzsi23 válasza ZolkoW (#24805) üzenetére


dzsi23
addikt

A leolvashatatlanság általában a csontvázas órák velejárója. :)

(#24806) nebancsa:
Nekem a piros is tetszett elsőre a gyári képeken, de a valós fotók hamar elvették tőle a kedvem, egyik színes sem jó élőben... szerintem. De legalább olvashatóbb. :)

(#24808) ZolkoW válasza dzsi23 (#24807) üzenetére


ZolkoW
őstag

Igen, nem véletlenül nincs nekem :) De amúgy egy atom széles mutató-garnitúrával, lehetőleg világítóssal már jelentősen javítható lenne, és szerintem passzolna is hozzá.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24809) dzsi23 válasza ZolkoW (#24808) üzenetére


dzsi23
addikt

A lünettához illene, a számlaphoz nem... az a baj, hogy eleve katyvasz ez az óra. :D

(#24810) gyapo11 válasza dzsi23 (#24802) üzenetére


gyapo11
őstag

Ez baromira nem az az óra, amire rápillantok és tudom az időt. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#24811) dzsi23 válasza gyapo11 (#24810) üzenetére


dzsi23
addikt

Kétségtelen, de ezek sosem arról szóltak, hogy mindig minden körülmények között leolvashatók legyenek, arra ott vannak pl. a pilóta és a búvár órák. :)

Első képen az ötletgazda:

Ezek meg csak úgy:

[ Szerkesztve ]

(#24812) nbela75 válasza ZolkoW (#24788) üzenetére


nbela75
újonc

Miért nem indítasz egy dispute-ot?
Lefényképezed az órád, a rendelésről képernyőmentést csinálsz és kérsz egy full refund-ot.
Kolléganőm szájmaszkot rendelt (tudom, nem óra), nem olyat kapott, amit rendelt és vissza is kapta az árát.

Most látom, h mi történt. Akkor majd legközelebb disputálj. Az eladók általában lepattintják az embert, vagy előadják, h ők nagyon kis cég, meg kell élniük a piacról, kicsi az árrés, stb., stb. A pénzt meg jellemzően paypalra akarják utalni, nehogy az aliexpress megtudja, h gond volt velük.

[ Szerkesztve ]

(#24813) ZolkoW válasza nbela75 (#24812) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ez nem az én sportom, már elegem van az értetlenkedő eladókból, meg a hetekig húzódó ügyekből. Megrendeltem Banggoodról, remélhetőleg ez már jó színben érkezik.. (itthon elvileg megtaláltam egy webshopban, szép kis árréssel, abból úgy 4 db kijött volna :D (25e))

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24814) djherby


djherby
tag

Ma elszakadt a 2. órám szíja is. Mindkettő sport/quartz műanyag szíjjal. A mostanié 18 mm. Tudtok itthoni helyet ahonnan rendelhetnék olcsó szíjat 1-2 ezer. Most nincs kedvem hónapokat várni rá. Köszi

(#24815) xcvbxcvb válasza djherby (#24814) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Passz. Én kintről szoktam rendelni szíjakat. De google biztos kidob párat.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24816) djherby válasza xcvbxcvb (#24815) üzenetére


djherby
tag

Köszi, közben rájöttem én is, hogy muszáj leszek mégis így. 600-700 Ft-ért sehol sem fogok kapni.

(#24817) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Akinek van ilyen órája! Találtam egy hozzá illő pólót :D



[link]

(#24818) xcvbxcvb válasza Keil Walker (#24817) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ez jó ! :DDD

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24819) Donki Hóte válasza nbela75 (#24812) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem úgy megy már a dispute az aliexpressen, mint a régi szép időkben :(

Ha rendelés értékének kisebb részét éri el csak a várható kártalanítás, de te többet szeretnél, mint amit az eladó adna, akkor az ali döntéshozói szemrebbenés nélkül olyan döntést hoznak, hogy te küld vissza a nem megfelelő terméket, az eladó pedig majd elküld neked egy újat :K

Bár ez a teljesen korrekt megoldás, de neked ez nagy szívás, mert neked jóval többe kerül Kínába kiküldeni valamit, mint onnan ideküldeni egy hasonló csomagot.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24820) dzsi23 válasza Donki Hóte (#24819) üzenetére


dzsi23
addikt

Meg az idő, az r0h@dt nagy szívás mostanában... 59 napja rendeltem, 50 napja került feladásra, és csak 36 nap múlva jár le a határidő, addig nyugodtan pihenhet valahol a csomagom. Pedig lenne mit rendelnem, de inkább kihagyom. :U

(#24821) xcvbxcvb válasza Donki Hóte (#24819) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

El kell gondolkodni az ebayes rendelésen paypallal. Ott vissza lehet igényelni a visszaküldés költségét. Jah és a paypal nem szivat be.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24822) zoli03


zoli03
őstag

Első automata órának mi ajánlott? Elsőre az olcsóbb, de normális kategóriát céloznám meg. Sportos stílusú kellene, de pl a Pagani PD-1662 annyira nem jön be kinézetre.

(#24823) xcvbxcvb válasza zoli03 (#24822) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ha az nem tetszik akkor szerencséd van, megúsztál egy Rolex Submariner vásárlást :) .

Pagani Design, Parnis, Debert, Corgeut . Válaszd ki amelyik tetszik.
Aztán meg kell nézni milyen szerkezet van benne.
Vannak japán Seiko vagy Miyota szerkezettel szereltek is. De egy Seagull St19 se rossz.

Vostok Amphibiákat is megnézheted [link] [link]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24824) zoli03 válasza xcvbxcvb (#24823) üzenetére


zoli03
őstag

Pontosabban fogalmazva páromnak nem tetszik semennyire, nekem nincs vele gondom :)
A PD-1644 viszont tökéletes lenne, csak kár, hogy quartz. Köszönöm, átnézem az említett márkákat, a Corgeut-ról nem hallottam még.

(#24825) axod válasza zoli03 (#24824) üzenetére


axod
tag

Ha az segít, PD-1644-ben meca-quartz szerkezet van. Így a stopper része kvázi úgy működik mint egy mechanikus, és szépen folyamatosan jár, nullázáskor pedig visszaugrik. Nekem alapvetően csak mechanikus óráim vannak, quartz esetén a kivétel az említett szerkezettel szerelt darabok.

(#24826) zoli03 válasza axod (#24825) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt nem tudtam, köszönöm az infót. De a 30 méter vízállóság miatt is kiesik a PD-1644.

Ezekben a 30e Ft körüli automatákban tényleg zafír üveg van, ha az adatlapon azt írják?

(#24827) @mriya@ válasza zoli03 (#24824) üzenetére


@mriya@
őstag

A legolcsóbb mechanikus kronográf is minimum kétszer ennyibe kerül. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24828) xcvbxcvb válasza zoli03 (#24826) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nálam kínai óráknál maximum kézmosás játszik. Zuhanyzásnál, fürdésnél mindig leveszem.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24829) nebancsa válasza xcvbxcvb (#24828) üzenetére


nebancsa
senior tag

Most nálam pancsolásra egy 50m skmei-t fogtam be. Jó bírja, még a gombokat is nyomogatom vîz alatt 😆 Szeretek veszélyesen élni. 10$ volt.
Persze jobb félni mint megijedni. Nyomáspróba strandolás előtt az a biztos.

(#24830) axod válasza zoli03 (#24826) üzenetére


axod
tag

Hát, az jó kérdés. Én amiket vettem ezzel néztem meg, az olyan keménységet mutatott. Sejtem, hogy nem ugyanaz a típus, mint amit egy "normál" márkánál találnál. Ha vízállóság fontos, akkor javaslom a Spinnaker órákat is (most már UK-ből jön, nincs rá +ÁFA/+Vám). Ez kicsit drágább kategória, de azok elvileg bírják. Nekem van 3, de nem próbáltam vízben őket egyelőre :) Arra van egy Orient Mako 3-am.

(#24831) dzsi23 válasza axod (#24830) üzenetére


dzsi23
addikt

Spinnaker áron a Mako 3-at is be lehet szerezni.

(#24826) zoli03:
Mire kell a vízállóság? Ha pancsolni akarsz benne, akkor nem az aliexpress a te boltod. Talán jobban járnál, ha vennél egy automatát, ami tetszik, és egy olcsó kvarcot, amit vízbe is vihetsz. Ha pedig mindenáron vízálló automatát szeretnél, akkor én is a Vostokot javaslom. De zafírt ott ne nagyon keress, üveget is csak ritkán, de a vizet bírni fogja (valószínűleg). Vagy 40 ezerből már ki lehet fogni újszerű Orient Ray 2-t, Mako 2-t másodkézből (bár azok sem zafírosak).

[ Szerkesztve ]

(#24832) dzsi23 válasza zoli03 (#24826) üzenetére


dzsi23
addikt

Amúgy már csak azért is inkább itthon (vagy EU-n belül) keresnék valamit, mert ha Kínából rendelsz, lehet, hogy csak ősszel vagy télen lesz meg az első automatád.
A május 1-jén rendelt Carnivalom még mindig Hollandiában $z0p|k... másfél hónapja ott van......... :(((
Aztán úgy jársz mint én: mire megjön a kínai, veszel két másikat.

(#24833) zoli03 válasza dzsi23 (#24832) üzenetére


zoli03
őstag

Közben gondolkodtam rajta, ha rájön az ÁFA a kínai órára, akkor ott leszek, mintha vennék egy Orientet vagy Seikot használtan, de jó állapotban, úgyhogy szerintem itthon keresek valamit. A vízállóság csak kézmosás miatt fontos, és azért emeltem ki, mert a 30 métert nagyon kevésnek tartom.

(#24834) dzsi23 válasza zoli03 (#24833) üzenetére


dzsi23
addikt

30m-es óra elvileg bírja a ráfröccsenő vizet, de én inkább úgy mosok kezet, hogy ne legyen vizes, vagy akár le is veszem. Amúgy sem szeretem, ha vizes az óra a csuklómon.. max. strandon.

"ott leszek, mintha vennék egy Orientet vagy Seikot használtan"

Ez akkor igaz, ha drágának számító kínai órát hasonlítunk a legolcsóbb japánokhoz. De ezért is javasoltam a Rayt/Makot. Seiko automaták azért drágábbak. 7S szerkezetes "belépő" Seikok talán beleférnek.

[ Szerkesztve ]

(#24835) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#24834) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

20 ezerért adják a használt Orienteket, Seikokat ? Nem vagyok képbe ezekkel.
Tréfa nem szokott lenni kínából. Mondjuk a szállítás valóban problémásabb most.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24836) @mriya@ válasza xcvbxcvb (#24835) üzenetére


@mriya@
őstag

inkább a duplája. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24837) xcvbxcvb válasza nebancsa (#24829) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Skmei 1155-t ma én is megzuhanyoztattam. Úgy néz ki bírja :) .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24838) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#24835) üzenetére


dzsi23
addikt

Drágának számító kínai órák alatt a 30-40 ezres darabokra gondoltam. 20 ezer szerintem nem sok egy jobb féle Parnisért vagy Paganiért. 30-40 már elgondolkodtató, mert annyiért már van Orient használtan. Mako 2-t soksor látok 35 környékén. Én zsír új Mako 3-at vettem 45-ért facebookon.

[ Szerkesztve ]

(#24839) nebancsa


nebancsa
senior tag

Bocsi most nézem az a 6e az 10e, elég ravasz az eladó majdnem beleugrottam, így már elvből sem veszek tőle.

6e-ért jó vételnek tűnik.
Bár nem emlékszem mennyi volt az ára.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24840) dzsi23 válasza nebancsa (#24839) üzenetére


dzsi23
addikt

Fú, de rühellem az ilyet, nagyon ótvar húzás, felk.rja az agyam... a wish-t is az ilyen g.ciség miatt kerülöm messzire, és most már alin is egyre gyakoribb. :(( :(( :((

Amúgy az a Pagani 10 ezerért is jó vétel. :K

(#24841) Narakh


Narakh
senior tag

Sziasztok!

Látott már netán valaki ilyet élőben? Eddig csak 44 millis vagy nagyobb tokokban láttam ezt a szerkezetet, egészen vonzónak tűnik egy ilyen épeszű méret.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#24842) xcvbxcvb válasza Narakh (#24841) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

A cím se stimmel. A 6498 szerkezetnek 6 óra felett van a segédszámlapja, nem 9 óránál.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24843) pulutodurumo válasza Narakh (#24841) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem nem jól írta a hirdetésben a méretet sem. Ahogy xcvbxcvb is írja, ebben 6497 van. Így első ránézésre ez a szokásos 44-es kínai tok. A másodperc mutató segédszámlapja is pont ugyan ott van, mint a többi 44-es órán.
Igazán lehetne belőle kisebb is, ehhez a stílushoz jobban illik. Persze ha azt vesszük, hogy lehet hogy egy zsebóra beépítésre akar hasonlítani, akkor stimmel a nagy átmérő.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24844) xcvbxcvb válasza pulutodurumo (#24843) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Azt találtam hogy a 6497-es szerkezet 37mm átmérőjű . Nem tudom hogy egy 40mm es tokba bele lehet e faragni.
A képen látszik hogy 20mm es szíj van rajta. A 44-es tokra 22mm szíj kell.

Van a Debert Iwc hommage pilótám az 42-es tokban van 20mm-es szíjjal, de abban st19-es szerkezet van.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24845) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#24844) üzenetére


dzsi23
addikt

Az ST19 a kronó szerkezet, ami a Seagull 1963-ban is van, az meg egy 38 millis óra.
41mm-es tokban biztos elfér a 37mm-es szerkezet, mert olyat már láttam, 40-est még nem nagyon.

(#24846) dzsi23


dzsi23
addikt

Egy 41 millis Pure Mécanique, és egy 40 millisnek írt alis óra. Ahogy méregetem, 41mm körül lehet ez is. Talán.

(#24847) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#24845) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Igen valóban. Abban az st17 van, öszekevertem

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24848) Narakh


Narakh
senior tag

Köszi a reakciókat. Látatlanban én is a 20 millis szíj alapján jósoltam bármi rációt arra, hogy az írt méret közelébe esik a tok, de ha csak a környékén van is, már megéri. Az elterjedtebb 44 mm-es variációból legfeljebb fliegert tudnék elképzelni a csuklómon, ami viszont már van a háztartásban; szóval egy ilyen elegánsabb darab volna most az igazi.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#24849) dzsi23 válasza Narakh (#24848) üzenetére


dzsi23
addikt

Én azért megkérném az eladót, hogy mérje le a tok átmérőjét (meg akkor már a lug2lug-ot is). És remélhetőleg nem karcolja össze a sublerrel. :D

[ Szerkesztve ]

(#24850) xcvbxcvb válasza Narakh (#24848) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nem tudom, így jobban megnézve monitorról nagyon 44-esnek tűnik a tok. :F

Nekem ez tetszik nagyon [link] . Egy magyar review van. Nah mondjátok ki vett ilyet :D .

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.