Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) nebancsa válasza #31733248 (#25099) üzenetére


nebancsa
senior tag

Amikor nekem tetszik egy óra és kíváncsi vagyok van-e hasonló kínai változata, az aliexpress képes keresőjét használom. Feldob rengeteg hasonló órát. Tanácsolom neked is :)

(#25102) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Sziasztok nem lattam emlitve igy megkerdzem, hatha valaki rendelt mar a https://www.eglobalcentraleu.com/ oldalrol.
Nem kimondottan kinai orak vannak, de jok az araik.

(#25103) dzsi23 válasza lemmy71 (#25100) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak kíváncsiságból: te már rendeltél innen?

(#25104) #31733248 válasza nebancsa (#25101) üzenetére


#31733248
törölt tag

Köszönöm, ez igazán jó tipp volt! Milyen márkákat kellene a felsoroltak alapján néznem?

#25102 Gerr'y

Én már többször rendeltem onnan, igaz, nem órákat. Nekem bevált.

(#25105) Gerr'y válasza #31733248 (#25104) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Koszonom a valaszod, akkor bevallalom!

(#25106) nebancsa válasza #31733248 (#25104) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nekem pl. a Reef Tiger szimpatikus, régóta szemezek velük. Bár nem tartozik a legolcsóbb modellek közé, de általában az órái acélok, az üveg zafír, a kidolgozásuk is elég aprólékos. A szerkezetükbe bele szoktak kötni, ha kínai és nem seiko. Az én véleményem az, nem kell félni a kínai szerkezetektől sem, nálam most már előny ha egy órába nem alap nh szerkezet van. Ezeket az órákat nem az unokánknak vesszük, nem fogjuk 5 évente szervizbe vinni...

(#25107) lemmy71 válasza dzsi23 (#25103) üzenetére


lemmy71
őstag

Még nem, csak nézegettem egy párszor, 150 - 170 dolláros árkategóriában bőséges a kínálat.

[ Szerkesztve ]

(#25108) xcvbxcvb válasza #31733248 (#25104) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Honnan küldték az árut, Kínából?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#25109) xcvbxcvb válasza xcvbxcvb (#25108) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Van náluk Seiko kinetic SKA779P1 129€.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#25110) dzsi23 válasza nebancsa (#25106) üzenetére


dzsi23
addikt

"nálam most már előny ha egy órába nem alap nh szerkezet van"
Miért? Oké, hogy nem akarod szervizbe vinni, és 5 év alatt megszolgálja az árát, de azért jó, ha azalatt az 5 év alatt kisebb valószínűséggel adja meg magát.

#25107 lemmy71:
De ez mind hamisítvány; jó az nekünk, hogy bőséges a kínálat?

#25109 xcvbxcvb:
Az forintban kb. 47 ezer, fashiondays.hu-n szinte ugyanannyi. :)

(#25111) lemmy71 válasza dzsi23 (#25110) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem hamisítvány így nem illik beszélni, ezek replica -k :D
Vagy valaki azt hitte hogy pl. 45 ezerért megkap egy 4,5 millás Rolex Daytona -t :DDD

(#25112) dzsi23 válasza lemmy71 (#25111) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, persze, hogy azt hittem, mert sosem vettem még órát, nem vagyok tisztában az árakkal. Csak gondoltam, megkérdezem, hogy te rendeltél-e onnan, ha már másnak ajánlgatod azt a f0$t.

(#25113) nebancsa válasza dzsi23 (#25110) üzenetére


nebancsa
senior tag

Szeretek veszélyesen élni 😂
Egy órába nálam több van, mint hogy találgassak meddig fog hiba nélkül üzemelni. Jó a japók már bizonyítottak, de az elején lesajnálta őket is mindenki. Most sokan így vannak a kínaival is. Engem elbűvöl ha a szerkezettel is kicsit foglalkoznak. A zelos hátlapját ezért nem merem levenni, félek hogy kiábrándulnék belőle egyből. Egyik vágyam egy tourbillonos óra, gyanítom hogy kínai szerkezettel fogom ezt beteljesíteni. Ha pedig csak 5 évet menne el azt se bánnám, mert a svájci árából legalább 10 kínai ki jönne.

(#25114) @mriya@ válasza nebancsa (#25113) üzenetére


@mriya@
őstag

Egy kínai "igazi" tourbillon is olyan 200 ezer Ft.

Ami ennél jóval olcsóbb, az a carrousel tourbillon.
Ez olyan tizede a másiknak.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#25115) @mriya@ válasza @mriya@ (#25114) üzenetére


@mriya@
őstag

És léteznek ezek, amik csak nyitott billegősek, de nem tourbillonok. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#25116) Fall-N válasza nebancsa (#25113) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért azt is vedd számításba, hogy egy Seiko NH szerkezetet könnyen és olcsón le tudnak szervizelni, így nem 5 vagy több évig tud üzemelni, hanem sokkal tovább. Kínainál ez nem opció, bár teljes szerkezet csere működik. Persze értem, hogy sokan impulzus vásárlást csinálnak és előbb megunják az órát, mint ameddig működik, de lehet tartósabb is egy óra. Főleg a kvarc órák mennek ki a világból. Sok 20-30 éves Casio müködik simán és ha a forma nem avul el, akkor miért ne lehetne hordani? Seiko órák is örökzöldek formára, sőt még a régebbiek izgalmasabbak is. Kinek ne jönne be egy '70-es vagy '80-as évekbeli párnatokos Seiko.

(#25117) nebancsa válasza Fall-N (#25116) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát az olcsó az relatív. Nem tudom mennyiért szervízelnek egy seikot, de gyanítom az is megfogja haladni egy 5 éves kínai óra értékét, hiába van benne NH szerkezet. Szóval ott is az a taktikát választanám hogy 5 vagy több évig használnám amíg el megy, és végső esetben szervízelés, vagy szerkezet csere. Eddig egy órát küldtem szervízbe mert bizonytalanul működött, citizen kvarcot a 90-es évek elejéről és az óra értékének a 1,5-szeresét ráköltöttem 35e-ret. Mondjuk azért nem sajnáltam mert számomra kedves az óra.
Nekem is van a gyűjteményem között egy 70-es évekbeli 5-ös, jó mutat a többi mellett, de a hordása nem hoz lázba, gyerek óráknak tünnek a mostainak mellett :)

(#25118) zola96 válasza nebancsa (#25117) üzenetére


zola96
senior tag

Veszel egy 80dollaros nh szerkezetes orat, 5ev mulva rakoltesz max 10et... mindezt úgy,hogy ugyanazt a szerkezetet kapod meg mint ami a seiko 5os sorozataban van jelenleg. Szerintem igenis megeri nh szerkezetes orat venni,mert olcson fogjak szervizelni es ha el is romlik alkor se kell a gatyadat rakolteni mert ismerik.

(#25119) nebancsa válasza zola96 (#25118) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ugyan ez meg van egy kínai szerkezettel is, csak ha nem válalják a karbantartást veszel komplett szerkezetet. Mindenki azt csinál amit akar, én csak a véleményemet íram le, nem kell beszarni a kína szerkezetek től sem :)

(#25120) dzsi23 válasza nebancsa (#25119) üzenetére


dzsi23
addikt

Természetesen nem kell besz@rni a kínai szerkezettől, én is kipróbálnám most némelyiket, pl. a szkeletált, 28800bph-s, 72 órást, ha nem csúnya órát csinálnának belőle. :)
Viszont japán szerkezetnél az a kérdés, hogy tönkremegy valaha, vagy csak a kötelező szervizeket igényli, kínai szerkezetnél meg inkább az, hogy mikor megy tönkre.

(#25121) nebancsa válasza dzsi23 (#25120) üzenetére


nebancsa
senior tag

Volt idő mikor a japánokról is ezt gondolták. Amilyen mértékben fejlődik kína minden területen, szerintem már simán megtudják ugorni minőségben az nh szerkezeteket ha akarják. Kidolgozásban pedig már jóval fölötte járnak. Legidősebb seagull szerkezetes órám 3 éves, még köszöni jól van. Vannak itt vén motoros kínai órások, talán nyilatkoznak hogy szuperál az órájuk. Én is kiváncsi vagyok rá?

(#25122) dzsi23 válasza nebancsa (#25121) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem az a lényeg, hogy mit tudnak csinálni, hanem az, hogy mit csinálnak. Hiába tudnának jobbat csinálni, ha (általában) még mindig csak a mennyiségre mennek, nem a minőségre, és minőségellenőrzésre egy fillért sem költenek. Ezért nem áll meg a hasonlat Japánnal.

"Legidősebb seagull szerkezetes órám 3 éves, még köszöni jól van."

Senki sem mondta, hogy nem járhat 3 évig. És azt sem, hogy 10 évig nem járhat. Megtörténhet.

[ Szerkesztve ]

(#25123) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#25122) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Sok éve áll már egy kínai órám, és bírja... ;] Nem jöttek be a DG automaták, valami baja mindnek volt, már újkorukban. Rodina jó volt és pontos, és az Unitas klónok közül 3-ból kettő jó, a harmadikban vmi hibás alkatrész van a felhúzó szerkezetnél. Orosz órák annyival jobbak, h van hozzá alkatrész és elvállalja az órás, a kínait meg nem. Ha meghibásodik, kukázhatod.

(#25124) Addel válasza dzsi23 (#25122) üzenetére


Addel
senior tag

Pontosan ez a probléma velük, ha a japán csinál 10 órát és 1 db szar, akkor csak 9-et ad el, a kínai mind a 10-et. :DDD

(#25125) Fall-N válasza nebancsa (#25119) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért nem, japán szerkezet sokkal megbízhatóbb. Ha annyira jó lenne már bármelyik kínai szerkezet, akkor hidd el használná több nem kínai tokozó cég is. A Myota és a SII szerkezetek pont azért népszerűek, mert olcsók és sokkal jobbak. Kínai cégek is csak az olcsóbb órákban használnak kínai szerkezeteket, mert csak az fér bele a keretbe. Alkatrészt is előbb be lehet szerezni ezekhez, ne úgy mint ezeknél a kínai csodáknál.

[ Szerkesztve ]

(#25126) dzsi23 válasza Addel (#25124) üzenetére


dzsi23
addikt

Éppen japánból is ki lehet fogni hibás darabot, volt már rá példa, hogy a másik topikban pampogott valaki, mert hibás az órája, és ezért az egész Seiko márka fos. :D Bár fogadni mernék rá, hogy a gyárból nem hibásan jött ki, csak a gyártás és a vásárlás között ment valahogy tönkre (Murphy törvénye). De azért nem mindegy, hogy 300-ból 1 darab hibás (japán), vagy 10-20-ból 1 (kínai). Ettől nem minden szar, ami kínai, csak nagyobb a valószínűsége, hogy hibás darabot fogunk ki, és annak is, hogy használat közben megy tönkre. Nekem is volt Seagullos Parnisom, semmi baja nem volt, az egyik legpontosabb automatám volt, és akkor is hibátlan volt, amikor eladtam, de pl. egy járástartalék-kijelzős kínai automatát már nem vállalnék be, mert rengeteg helyen (köztük itt is) olvastam hibás darabokról.

Szerk.: Ja, a kínai tourbillonos órák is sokszor hibásan érkeznek, azokat meg igencsak nehéz itthon szervizelni (szvsz., de lehet van, aki azt is bevállalja, nem tudom, mennyire nehéz).

[ Szerkesztve ]

(#25127) sajatmagam


sajatmagam
csendes tag

Helló
Régen, a pesti sárkányos piacon vettem egyszer inggombokér egy Seiko5 automatát. Később kiderült, hogy nem eredeti, de legalább vékony volt, nagyon vékony. Aztán valahogy elhagytam. Azóta sem találtam még egy olyat, pedig szívesen vennék megint. Aki tud ilyet ajánlani, annak megköszönném!

(#25128) dzsi23 válasza sajatmagam (#25127) üzenetére


dzsi23
addikt

Hali! Mit jelent a "nagyon vékony"?

(#25129) nebancsa válasza Fall-N (#25125) üzenetére


nebancsa
senior tag

Használják hidd el pl. Poljot International.
Szerintem semmivel sem nagyobb egy kínai óránál a minőségellenőrzés ha NH szerkezetet raknak bele vagy kínait.
Szerencsére lehet válogatni, valakinek elég egy olcsó, megbízható de elég snassz szerkezet. Nálam nem hátrány egy kis díszítés, retrográf kijelzéssel, megspékelve akár egy járástartalék mutatóval is.
Pl. ezt megnézném közelebbről is.

(#25130) @mriya@ válasza sajatmagam (#25127) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha nagyon vékony volt, akkor abban nem automata szerkezet volt. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#25131) sajatmagam válasza dzsi23 (#25128) üzenetére


sajatmagam
csendes tag

Egy barátomnak volt eredeti. Annak csak a kétharmada volt a vastagsága. Tömör hátlapja volt. Kézzel le lehetett tekerni. A szerkezete is sokkal kisebb volt.

(#25132) dzsi23 válasza sajatmagam (#25131) üzenetére


dzsi23
addikt

Mondjuk ennyire volt kicsi a szerkezet?

A másik megoldás a vékonyságra, hogy mondjuk a Piaget-től rendeltek mikro-rotoros automata szerkezetet. :D

[ Szerkesztve ]

(#25133) Digitalpimp válasza dzsi23 (#25132) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Akkor már kettőt, hogy legyen tartalékba is. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#25134) sajatmagam válasza dzsi23 (#25132) üzenetére


sajatmagam
csendes tag

Hagyományos automata szerkezet volt. Csak finomabb, kisebb szerkezet, mint az eredeti. A balanszkerék kb a fele átmérőjű volt csak. Az egész óra kb 8-9 mm vastagságú lehetett. Egyébként ugyanúgy nézett ki ránézésre, mint az eredeti. Elég pontos is volt. Kb heti egy-másfél percet sietett.

(#25135) dzsi23 válasza sajatmagam (#25134) üzenetére


dzsi23
addikt

Ezek szerint a hamisítóknak jobban megy a vékonyítás, mint az eredeti gyártóknak, mert 9mm alatt már eléggé vékonynak számít egy automata óra, sokan ultra vékonynak neveznék. :U Ezért picit sántít a sztori, de inkább azt mondom, hogy vegyél egy eredetit, hagyd a bóvlit. :K Vagy rendelj Kínából egy eredeti Parnist, mert az is jobb, mint bármelyik kétes eredetű hamisítvány.

(#25136) sajatmagam válasza dzsi23 (#25135) üzenetére


sajatmagam
csendes tag

Hüm. :N

(#25137) dzsi23 válasza sajatmagam (#25136) üzenetére


dzsi23
addikt

Ühüm. :K
Fejtsd ki nyugodtan.

(#25138) sajatmagam válasza dzsi23 (#25137) üzenetére


sajatmagam
csendes tag

Minek? Nem fontos már és segíteni sem tudtok.

(#25139) dzsi23 válasza sajatmagam (#25138) üzenetére


dzsi23
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#25140) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Seagull 1963 órából 38 mm-es az original verzió? Továbbá honnan érdemes beszerezni? Aliexpressen pl. nagyon nagy szórás van az árak között. Nem tudom mi lehet a legjobb forrás :B

Köszi előre is!

• Honor Magic5 Pro •

(#25141) sajatmagam


sajatmagam
csendes tag

Bementem a gugliba és kértem seko5 képeket. Megtaláltam azt az eredetit, amiről a kínaiak másolták amit annó vettem. Vékony, tömör fém csavaros alsórész. Használtan elég olcsó lenne, de...

(#25142) nebancsa válasza sajatmagam (#25141) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát ha szép emlékeket kapcsolsz hozzá miért ne. Én újra beszereztem gyermekkorom óráit, jó rájuk nézni...

(#25143) sajatmagam válasza nebancsa (#25142) üzenetére


sajatmagam
csendes tag

Nem is tudom. Most egy Mi Band 4-et hordok. Meg vagyok vele elégedve. Nosztalgiázok, de az igazság az, hogy már nem cserélném le automatára.

(#25144) xcvbxcvb válasza sajatmagam (#25143) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nem kell lecserélni. Egyik kezeden óra a másikon miband :) .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#25145) sajatmagam válasza xcvbxcvb (#25144) üzenetére


sajatmagam
csendes tag

:N

(#25146) topi66


topi66
aktív tag

Nem kici,nem nagy,ponjó. Nem szerettem volna kihagyni, reálisnak éreztem az árát mindkettőnek. "29990,- és 25900,-"

[ Szerkesztve ]

(#25147) momcrew válasza dzsi23 (#25030) üzenetére


momcrew
tag

Sziasztok,
megérkezett az Alis black friday alkalmával rendelt, fehér számlapos, Pepsi lünettás. Rosszabbra számítottam, simán hozza a kétszer drágább "minőséget". Vastag üveg, tiszta számlap, egyforma indexek. Van egy kis karcolás a tok baloldalán, első ránézésre nem látszik. A szíj "befejezett", nem rojtos, nem sorjás, rendesen rá van ragasztva a műanyagra a szövet. A csat vastag anyagból van, erős látszatot kelt. A mutatók csillognak, nem foltosak, homogén a felületük. Lünetta pár körbetekerés után határozottabban jár, két ötperces osztás között néhol 7-et, néhol 8-at kattan, nem pontos. Ez az egyik. A másik, hogy a koronán rajta van a cég logója, amit kék festékkel, ilyen nagyjából bepacsmagoltak. Ez szerintem kopott lesz és csúnya. Mondjuk már most csúnya az a csálé festés. Adtak hozzá színvilágban kb passzoló nato szíjat, és abból is minőségit. Kartondoboz szivaccsal egy óránál nálam alap. Szemüvegtörlő (ami vastag és nagy), semmitmondó használati útmutató, világgarancia nem hat meg. Hátlapba bele van ütve a típusa, PA-1667, a szerkezeten csak a HN35A szerepel, semmi saját jelzés vagy csiribiri. Képen 5-ös, élőben 5 alá. Nem bántam meg, örülök neki.

(#25148) blg válasza momcrew (#25147) üzenetére


blg
senior tag

Szia,

A koronán a kék festés az szerintem fólia és nem festés. Én leszedtem róla egyből kicsomagoláskor.

(#25149) momcrew válasza blg (#25148) üzenetére


momcrew
tag

Valóban, kefével jött csak le. Kössz a tippet.

(#25150) nebancsa válasza topi66 (#25146) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nagyon jó áron jutottál hozzá! Ezek hány mm,-esek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.