Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) padre71


padre71
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Sajnos beruháztam egy Tevise T801re. Az a gondom, hogy mikor reggel felhúzom koronáról, kb 3 óra alatt mar 5 percet késik. Van mikor már estefelé leall, pefig a kezemen van. Van két Jaragar automatám, azokkal nem vokt semmi gondom eddig, ha felhúztam reggel barmelyeket, másnap reggelig megy.
Ez a Tevise viszont egy nagy csalódás. A koronát is nehéz elforgatni.
Van valami állítási lehetőség ha leveszem a hatlapot?
Előre is köszönöm ha van valakinek ötlete.

(#24052) Badboys válasza dzsi23 (#24048) üzenetére


Badboys
őstag

Csak írtam egy összeget miután le írtam mennyit szánnék rá. Viszont sem Parnis sem más komolyabban nem érdekel. Az a 2 amit linkeltem úgy hirtelen meg tetszett azokon gondolkodom jelenleg. A lényege az egésznek nem akarok többet rászánni. Quarzot meg végképpen kizártam.
A Paganinak voltak régebben jó automatái most nincs vagy csak nem találtam

padre71: Szerintem a mechanika kuka,de majd talán tőlem okosabbak jobb ötlettel elő állnak. Nekem is van egy 8378 as 4-5 éve vettem akkor 14$ volt ma is megy igaz késik napi pár percet. Meg akartam javíttatni nem vállalták sehol sem kínai volta végett.

[ Szerkesztve ]

(#24053) Kornel


Kornel
veterán

(#24054) Tsebacsi válasza Kornel (#24053) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R

Fú egy 62MAS és egy MM300 még mindig hiányzik a készletemből :O

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24055) rushty válasza padre71 (#24051) üzenetére


rushty
senior tag

Tudtok ajánlani hasonló Rolex utánzatot?
Ali1111-en jó lenne áron alul vásárolni.

Revolut meghívó pü-ben

(#24056) rushty válasza rushty (#24055) üzenetére


rushty
senior tag

Vékony csuklóra nincs is nagy választék?

Revolut meghívó pü-ben

(#24057) T0mcs válasza Kornel (#24053) üzenetére


T0mcs
tag

Nagyrészt a régi órák...
De az a Starking egyre jobban. :)

(#24058) Kornel


Kornel
veterán

Lehet mégis a Starking lesz. :)

(#24059) Tsebacsi válasza Kornel (#24058) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elindult a 11.11, ne tökölj sokat ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24060) dzsi23 válasza padre71 (#24051) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha rendesen fel van húzva, és ilyen nagy az eltérése, a tartalék pedig feltűnően kicsi, akkor azon hiába állítasz. Tippre azt mondanám, hogy kihagyták a kenést, amit szerintem bármelyik órás meg tud oldani, csak találni kell olyat, aki nem sajnálja az idejét ilyen olcsó órára. Persze, simán lehet, hogy nagyobb gondja van, de kínai rendelésnél erre sajnos számítani kell. Az is kérdés, hogy megéri-e egyáltalán elvinni óráshoz, mert simán ott hagyhatod az óra árát, vagy akár többet is. Én visszakérném a pénzem.

(#24052) Badboys:
Bocs, de totál félrebeszélsz... beraksz órákat 60-70 dollárért, mi inkább a Parnis-Pagani vonalat ajánljuk, mert az is beleférhet ennyibe, és mérföldekkel jobb. Nem mondtuk, hogy szánj rá többet, te dobálóztál légből kapott számokkal (2-300$). Ennyi erővel 1500$-t is írhattál volna. Senki sem venne 300$-ért Parnist, nem csak te.
Milyen Paganira gondolsz, ami régebben volt, és most nincs? Szerintem kapható valahol (ebay, ali...) az összes, amit eddig árultak, de lehet, hogy tévedek. :U

(#24061) dzsi23 válasza rushty (#24055) üzenetére


dzsi23
addikt

Loreo

(#24062) Kornel


Kornel
veterán

Mégis a Sinobi lett.
Ennyiért ajándék.

(#24063) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Nem bírtam magammal, vettem egy ilyet. Kuponokkal 25$-ért. Kíváncsi vagyok milyen lesz élőben.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24064) dzsi23 válasza pulutodurumo (#24063) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem tudom levinni 10 ezer alá az árát. :(

(#24065) pulutodurumo válasza dzsi23 (#24064) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Volt -5$ 30 felett alis kuponom, meg 2*-2$ select 15 dolláronként.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24066) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Grat a vásárlásokhoz srácok! (én is eltoltam 85 eurót, de nem órára :B )

Várjuk majd a tapasztalatokat és a képeket róluk! :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24067) T0mcs válasza pulutodurumo (#24063) üzenetére


T0mcs
tag

Csak ez a kerek nap kijelző zavar benne meg az eredetiben is...
Különben szép óra. Ha eltalálták a számlap kék szinét biztos jól mutat.
Mechanikus változata is jó lett gondolom ugyan az a számlap

(#24068) Zolee1972


Zolee1972
csendes tag

Jónapot Uraim!

Érdeklődnék van-e valakinek tapasztalata az alábbi Holuns órával.Konkrétan az érdekelne hogy másnak is bepárásodott-e gyaloglás közben az utcán.Nem volt nagyon hideg,múlt héten csütörtökön történt az eset buszról leszállva.Az óra a csuklómón volt,kabát alatt,kb 4km-et gyalogoltam.3-4 órahossza kellet neki hogy megszűnjön a párásodás. Ötlet valakinek?

Előre is köszi!

(#24069) Badboys


Badboys
őstag

Hallott valaki ilyen mechanikus szerkezetről? shanghai JHS38-004

(#24070) dzsi23 válasza Zolee1972 (#24068) üzenetére


dzsi23
addikt

Ennek nem sok köze van az óra típusához... konkrétan semmi. A lényeg, hogy valahol bejutott a pára. Ez történhetett a hátlapnál, a gomboknál, koronánál, kisebb valószínűséggel az üvegnél is. Nem a vízállóságukról híresek ezek a viszonylag olcsó, kínai órák, fürdőszobába sem igazán ajánlott bevinni.
Másik lehetőség, hogy eleve párásan lett összeszerelve, de csak most vitted olyan hidegbe (vagyis a busz hőmérsékletéhez képest hidegbe, szal inkább a hőmérsékletváltozásra gondolok), hogy lecsapódjon az üvegre.
Így vagy úgy, a pára nem tesz jót, ha benne van, és magától nem is fog kijönni. Attól, hogy most nem látod, az még ott van. :U

(#24071) Zolee1972 válasza dzsi23 (#24070) üzenetére


Zolee1972
csendes tag

Köszönöm az infót! Esetleg segítene-e rajta ha levenném a hátlapját és szobahőmérsékleten hátha távozna belőle a nedvesség?

(#24072) dzsi23 válasza Badboys (#24069) üzenetére


dzsi23
addikt

"Movement origin: Shanghai JHS38-004
Movement type: automatic machinery"

Nem vagyok benne biztos, hogy az a szerkezet típusa. De ha esetleg mégis az, akkor sem jelent semmit, csak egy random "noname" kínai werk. Ha ennyire tetszik az a DOM, és semmiképp sem akarsz ránk hallgatni, akkor miért nem veszed meg? :)

(#24071) Zolee1972:
Talán. Én kivenném az elemet, és felnyitva az asztali lámpám alá tenném az órát, ott tuti kiszáradna.

[ Szerkesztve ]

(#24073) xcvbxcvb válasza Zolee1972 (#24071) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ha leveszed a hátlapját nem fogod tudni könnyen visszapattintani rá, legalábbis nálam úgy volt.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24074) Badboys válasza dzsi23 (#24072) üzenetére


Badboys
őstag

Semmiképpen sem veszem meg. Meg kérdeztem az eladót és ezt írta vissza. Parnist sem Paganit nem veszek.Jelenleg a Seiko és a Citizen körül nézelődöm,de még a Casio is szóba jöhet. Igaz volt két Seikom azokkal beszoptam mindkettő a garancia lejárta után dobta be az unalmast. Ez még Kádár érában történt. Mind kettő konzumos vásárlás volt. Aki velem egy korú tudja mi volt anno a konzum.

[ Szerkesztve ]

(#24075) T0mcs válasza Zolee1972 (#24068) üzenetére


T0mcs
tag

Nekem Jaragar csinált párszor ilyet!
Semmi tömítés nem volt benne nem is mondták hogy vízálló. Esőben vagy kézmosás után 1x-2x tudta ezt produkálni. Nem csináltam vele semmit működött hiba mentesen tovább. Olyan másfél évesen ment tönkre. Előszőr kiszőrösödött a "bőrszíj" aztán nem sokára járás tartalék csökkent le drasztikusan.

(#24076) dzsi23 válasza Badboys (#24074) üzenetére


dzsi23
addikt

Az eladónak nem kell feltétlenül hinni, sokszor azt sem tudják, mit árulnak.
Mi bajod a Parnissal és a Paganival, hogy ennyire kerülöd?

"Ebben az 60-70 $ árban vennék jelenleg."
<->
"Jelenleg a Seiko és a Citizen körül nézelődöm"

"Quarzot meg végképpen kizártam."
<->
"a Casio is szóba jöhet"

Ez már megint 2 ellentmondás. :U

[ Szerkesztve ]

(#24077) Badboys válasza dzsi23 (#24076) üzenetére


Badboys
őstag

Nem tetszenek ennyi.Alapból a Paulareis óta kerülöm a kínai vonalat a linkeltek meg tetszettek ezért kérdeztem rá. A kérdezés és a vételi szándék két dolog. Amennyiben valaki azt írja semmi gond egyikkel sem akkor is elgondolkodtam volna.Miért ellentmondás mindkettő gyárt automatát. Viszont találtam Casiót 1 év garanciával itthoni boltban nagyon baráti áron. Ezért jött képbe. Van egy és nagyon jól teszi a dolgát jó pár éve.Végül is nagy szükségem nincs órára mert van bőven csak eljátszottam a gondolattal.

(#24078) dzsi23 válasza Badboys (#24077) üzenetére


dzsi23
addikt

Tudom, ízlésről nem vitatkozunk, de a 100 féle Parnisból és Paganiból egyik sem tetszik? Az meg, hogy egy gyenge márka gyenge órája alapján kategorizálod az összes kínai órát, nagyon szépen leírja, miért nézik le olyan sokan a kínai termékeket. Igen, gyártanak sz@rt is Kínában, te olyat vettél, de attól még vannak ott jók is, csak nem a legolcsóbbat kellett volna megvenni. Akkor is választhattad volna a Paganit, de nem tetted, most meg szar az összes, mert Paulareist vettél. :N

"Miért ellentmondás mindkettő gyárt automatát."

Az ár az ellentmondás: "Ebben az 60-70 $ árban vennék jelenleg."

[ Szerkesztve ]

(#24079) Fall-N válasza dzsi23 (#24076) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt én sem értem. H 60-70$-ért nem jó neki a két "ismert márka" akkor vesz sokkal több pénzért Seikot vagy Citizent?

Egyébként van Seiko (SII NH35 például) werkes, meg Miyota 8, 9 werkes (Citizen) kínai óra is, ami minőségi. Érdemes azokat is megvenni. A szerkezet miatt lehet szervizelni is mindkettőt ha mechanikus. Kvarcnál meg mindegy mert fillérekért kapni komplett szerkezetet, így érdemes egyben cserélni.

Kínai szerkezetek akármennyire jók is tudnak lenni (Seagull) nem biztos hogy egy itthoni órás tud vele valamit kezdeni.

(#24080) Fall-N válasza Badboys (#24077) üzenetére


Fall-N
veterán

Eleve nem vettem volna ilyen vackot, amit vettél. Ez olyan, mintha az összes Casio szar lenne, mert vettél egy alap műanyag házas, szilikon szíjas olcsó digi órát, ami szétkopik pár év alatt.

A Pagani órákból jók például a Tag Heauer Aquaracer és a Seiko Cocktail Time hommage-ok.
De ha ennyire kerülöd a kínai vonalat akkor ott van az orosz Wostok (Boctok) is.

(#24081) dzsi23 válasza Fall-N (#24080) üzenetére


dzsi23
addikt

Egy 5 ezer forintos, műanyag Casioval nem egy életre tervezünk, viszont az akkor sem szar, ha szétkopik, mert addig biztosan teszi a dolgát, nem hagy cserben. :)

(#24082) Badboys válasza Fall-N (#24080) üzenetére


Badboys
őstag

Nem vettem semmit sem honnan veszed,hogy vettem Casiot ami műanyag? Eleve meg kérdeztem,hogy a linkelt órákat ismeri e valaki. Azok desinja meg tetszett,de nem vettem meg egyiket sem. igaz nem akartam venni 100 fölött órát,de átgondoltam és inkább veszek azt.Az 2 év hazai garanciával nem hinném,hogy mellé nyúlás míg a kínaival nagy az esélye. Jelenleg is van Citizenem és van egy Casióm mindkettő működik a mai napig pedig nem tegnap vettem őket. Na ezért gondoltam meg magam és nem veszek kínait. Inkább áldozok valamivel többet és kisebb az esélyem a mellé nyúlásra. Viszont írtam,hogy 2 Seikoval is
,mellé nyúltam. Kizárólag fém tokos órát veszek. Ja és ezek nem 30 m vízállósággal bírnak. Nyugodtan úszhatok velük.

[ Szerkesztve ]

(#24083) dzsi23 válasza Badboys (#24082) üzenetére


dzsi23
addikt

A vacak a Paulareisra vonatkozik, a műanyag Casio egy hasonlat volt, azt a két Seikot pedig elfelejthetnéd... elhiszem, hogy mély nyomot hagyott benned, de nem '85 van már.
Na mindegy, szeretettel várjuk a képeket a 100 ezer forint (vagy 100 dollár?) feletti óráról, ha sikerült választanod. :)

[ Szerkesztve ]

(#24084) T0mcs válasza dzsi23 (#24083) üzenetére


T0mcs
tag

Én ezt már első hsz. után elengedtem volna :D

(#24085) Kornel válasza dzsi23 (#24083) üzenetére


Kornel
veterán

Lesz az 150k is ;)

(#24086) dzsi23 válasza T0mcs (#24084) üzenetére


dzsi23
addikt

Már egyszer leírtam, hogy elengedem a dolgot, de meggondoltam magam, és inkább kitöröltem. :D Most már kíváncsi vagyok, mi lesz a vége. Talán egy újabb Paulareis.

(#24085) Kornel:
Gyrotourbillon alá nem adnám. :P

(#24087) nebancsa válasza Badboys (#24082) üzenetére


nebancsa
senior tag

Megértelek a gari miatt, főleg ha már drágább órát választasz. Nekem a 60e casio edifice ázott be. Ráadásul olyan hülye helyen, hogy nem javították, hanem az egész órát kicserélték, csak a hátlapja maradt a régi. Viszont a kínaiba is lehet pozitívan csalódni, az 5 dolláros soki bírja a medencézést.

(#24088) mekker válasza pulutodurumo (#24012) üzenetére


mekker
őstag

Mi az óra pontos típusa?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#24089) dzsi23 válasza mekker (#24088) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha olyan órát szeretnél venni, jobban jársz, ha beírod ebay-en vagy alin, hogy "parnis 38mm", mert a típusszámot nem sok helyen használják.

[ Szerkesztve ]

(#24090) Badboys válasza dzsi23 (#24086) üzenetére


Badboys
őstag

Neked lehet,de nem nekem. Csak nehogy elmenjen a Péterkéd Seiko lett belőle és itt akkor most elengedheted. Nem hiszem el ,hogy egy kérdés és 2 link ekkora perpatvart kavart. Tudom jó szándékkal írták,hogy mit szabad megvenni csak ott volt a probléma,hogy a 2 ajánlott típusból egyik sem nyerte el a tetszésem. Nem volt olyan,hogy ez most kell nekem. Nálam meg az dönt mérlegelés után. Köszönöm a segítő szándékot.

(#24091) Kornel


Kornel
veterán

Szerintetek átcsúszik a vámon a 19k-ba fájó Sinobi (Miyota belsős) óra?

(#24092) pulutodurumo válasza Kornel (#24091) üzenetére


pulutodurumo
őstag

50-50. Kínai óra, olcsó óra, de a kajla Rolexeket is megfogják néha. Na jó, 70-30 az átjön javára. De ma már nem használhatom többet a varázsgömbömet. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24093) Kornel válasza pulutodurumo (#24092) üzenetére


Kornel
veterán

Köszi, bízok benne, idő is, pénz is.
Már repül ;)

(#24094) Fall-N válasza Kornel (#24093) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem át. Szerencsére a vámosok nem értenek hozzá és valószínűleg ez nekik egy újabb egzotikus márkájú olcsó kínai óra -> nem drága, nem kell vámolni.

(#24095) Kornel válasza Fall-N (#24094) üzenetére


Kornel
veterán

Én is így gondolkozom, főleg a Sinobi 5000 Ft-os órái között nem fog kitűnni.

(#24096) dzsi23 válasza Badboys (#24090) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha úgy gondolod, hogy a két link és a kérdés kavarta a perpatvart, akkor nincs értelme folytatni (meg amúgy sincs), lépjünk túl rajta. Mint mondtam, szeretettel várjuk a képeket az új szerzeményről... ha nem titok. :)

(#24097) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Előre is elnézést az offért. A Polywatch paszta az esetleg jó lenne mobiltelefon kijelzőjén az apróbb, nem mély karcok eltávolítására is? Régebbi a telefon, még a nyomógombos fajta, szerintem valamilyen műanyag a kijelző.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24098) pulutodurumo válasza Jenne (#24097) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha tényleg műa., akkor jó.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24099) doxa


doxa
tag

sziasztok!
egy ilyennel pórul járhatok?
nekem tetszik....
:K https://s.click.aliexpress.com/e/KwZjCcOc

(#24100) pulutodurumo válasza doxa (#24099) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Első mechanikus órának, nézegetni jó. Mint használati tárgy, nem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.