Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) Fall-N válasza Csigusz 1 (#24450) üzenetére


Fall-N
veterán

De ha elvitted volna tömítés cserére, akkor tovább bírta volna. ;)

(#24452) Csigusz 1 válasza Fall-N (#24451) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Volt! :) Elemcserekor a hátlap tömítését kicserélték, de a koronánál nem tudták (az sem volt koronazáras).

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#24453) #45746688 válasza petipetya (#24445) üzenetére


#45746688
törölt tag

Még nem, de. Egyébként is van az uszodában falióra.

(#24454) dzsi23 válasza Csigusz 1 (#24452) üzenetére


dzsi23
addikt

"az sem volt koronazáras"

Koronazár esetén van egy plusz tömítés, amit koronazárral préselsz a tok/tokcső és a korona közé, de tömítés nélkül ez ugyanúgy nem érne semmit, mint a csavaros hátlap tömítés nélkül, szal hiába lett volna koronazár, ha tömítést nem cseréltek.

Hogyhogy nem tudták cserélni? És te miért hagytad annyiban? Elvihetted volna másik óráshoz, aki kicseréli. :)

(#24455) dzsi23 válasza #45746688 (#24453) üzenetére


dzsi23
addikt

Akkor most miről is beszélünk?

(#24456) petipetya válasza #45746688 (#24453) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az is 50m-ig vízálló?

"nincs rá lezsóidő"

(#24457) Prien


Prien
addikt

Banggoodról kb.meddig dekkol a tranzit zónában a csomag? Én most tartok 12 munkanapnál. 22 Euro alatt van az érték... :O

A kevés is több a semminél.

(#24458) dzsi23 válasza Prien (#24457) üzenetére


dzsi23
addikt

17 nap 9 óra és 32 percig. És ez tuti.

(#24459) #45746688 válasza Prien (#24457) üzenetére


#45746688
törölt tag

Nekem volt olyan kínai filléres okosóra vásárlásom aminek visszaadta az árat az ebay, majd mégis megött. Majdnem 3 hónap volt.

(#24460) Prien válasza dzsi23 (#24458) üzenetére


Prien
addikt

Akkor már csak 5-6 nap és történik valami! :D

A kevés is több a semminél.

(#24461) T0mcs válasza dzsi23 (#24458) üzenetére


T0mcs
tag

:DD :DD :DD :DD

(#24462) nebancsa


nebancsa
senior tag

Figyelem figyelem feltöltötték a meranomos készleteket, minden is van :)

(#24463) dzsi23 válasza nebancsa (#24462) üzenetére


dzsi23
addikt

Most már valaki vegyen egy Reef GMT-t! :D

Ez meg nincs. :(((

(#24464) nebancsa válasza dzsi23 (#24463) üzenetére


nebancsa
senior tag

Én erre vártam már bele is raktam a kosárba, de a vitorlás elcsábított tőle, mikor rá két percre visszanéztem, nem kellett gondolkodnom, mert már el is fogyott.

(#24465) dzsi23 válasza nebancsa (#24464) üzenetére


dzsi23
addikt

Megrendelted valamelyiket?

(#24466) nebancsa válasza dzsi23 (#24465) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát igen, most van lelkiismeretfurdalás is....
Ezt a kettőt:

[ Szerkesztve ]

(#24467) dzsi23 válasza nebancsa (#24466) üzenetére


dzsi23
addikt

:Y
Várjuk! :C

(#24468) Fall-N válasza Csigusz 1 (#24452) üzenetére


Fall-N
veterán

Az órás volt a balfék, sajnos. :(

(#24469) norby_42 válasza nebancsa (#24462) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez a Reef elég jól néz ki.

Eat pasta, run fasta

(#24470) dzsi23 válasza norby_42 (#24469) üzenetére


dzsi23
addikt

Ebay-es képek.

(#24471) Digitalpimp válasza dzsi23 (#24470) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ez az óra nagyon tetszik! Innen rendelve sok fennakad a vámon? Vagy honnan küldi ezeket?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#24472) xcvbxcvb válasza Digitalpimp (#24471) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Chisztopolból küldi Meranom. Órás topikban itt volt róla szó : [link] [link] [link]
Én még órát nem rendeltem tőle csak alkatrészt, azok átjöttek sarc nélkül.
A nyomkövetésnél nekem nem is mutatta hogy Magyarországon a vámosokhoz került volna a csomag.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24473) dzsi23 válasza Digitalpimp (#24471) üzenetére


dzsi23
addikt

Az ebay-es eladó, akitől a képeket "loptam", Lengyelországot jelöli, onnan biztos nincs áfa. Persze, simán benne van, hogy igazából Oroszországból küldi, onnan meg simán lehet. Én eddig két drágább Vostokot rendeltem (mindkettőt ebay-ről, Oroszországból, másik eladótól), azok átcsúsztak.

(#24474) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Most ez a kedvencem.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24475) Digitalpimp válasza xcvbxcvb (#24472) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

És Dzsi23 köszi a válaszokat! :R Ahogy nézem, a közvetlen oroszból rendelés annyival nem olcsóbb. A lengyel forrás jó lenne, ha tényleg onnan jön. :F Na majd még megálmodom.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#24476) nebancsa válasza xcvbxcvb (#24474) üzenetére


nebancsa
senior tag

Gratula! Tetszik a tok felület kezelése.

(#24477) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

A három hetes bronz órám angol kézműves szíjon. :)

(#24478) Jenne válasza dzsi23 (#24400) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Nem volt halk járású.... sajnos. Még a csendesebb járású klattyogós sem. Pedig eladó váltig bizonygatta a telefonban, hogy a halk járású. (nem egyforma a hallásunk...) :N
De megoldottam. Helyi órás szervizeben ( a Seiko garanciális szervize is) kicserélték a szerkezetet, rendeltek és tettek bele egy folyó mutatós motoros szerkezetet. Öt napot vártunk, hogy beérkezzen a rendelés. Most tényleg valóban csendes/és hangtalan lett. :) :K
Ha asszonynak nem tetszett volna annyira, az Ő kérésére lett megrendelve ez a falióra a sok-sok választható közül, én azonnal még az nap visszaküldtem volna élve a 14 napos elállási jogommal. (de hogy béke legyen itthon így hát megmaradt és kifizettem a kőkemény 2000 Ft-ot egy eredeti Seiko folyó mutatós szerkezetért )

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24479) nebancsa válasza vinczetibor (#24477) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát elég tanuló volt ez a kézműves :))
Vagy direct rontott el rajta mindent...

(#24480) xcvbxcvb válasza nebancsa (#24476) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Köszi, gyöngyszórva van a tok . Felhős volt az ég és végre sikerült csinálni olyan képet ami visszaadja a tok valódi kinézetét. Viszont így a sunburst-ös számlap nem mutatja meg a szépségét. Még fehér mutatók kellenének rá akkor tökéletes lenne, de már így is egy vagyonba van ez az óra :O .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24481) vinczetibor válasza nebancsa (#24479) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Az egy 22.000 forintos szíj. Ejtőernyő táskából készült. A fickó szíjait hordták Brad Pitt-ék a Harag című fimben. Nem teljesen így nézett ki. Egy kicsit megreszeltem, hogy használtnak nézzen ki. A bronz óráknál az a lényeg, hogy úgy nézzenek ki, mintha legalább 200 éve a tenger fenéken feküdtek volna. A szíj sem nézhet ki újnak rajta.

(#24482) @mriya@ válasza vinczetibor (#24481) üzenetére


@mriya@
őstag

végülis ha Pitt-éknek is megfelelt......... :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24483) vinczetibor válasza @mriya@ (#24482) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Itt a stílus, az egyediség, a felhasznált anyag a lényeg. Néhány tucat lehet belőle az egész világon és egyik sem pontosan így néz ki.

(#24484) nebancsa válasza vinczetibor (#24481) üzenetére


nebancsa
senior tag

Divatról- stílusról nem vitázom kinek mi jön be. Fiatal koromban a szakadt szimatszatyor volt a menő, akkor sem hozott ez a stílus lázba :) Az viszont tény a katonaságnál előrébbvaló a célszerűség mint a szépség.

(#24485) Mr.Grey


Mr.Grey
tag

Találkoztatok már az Onola márkanévvel? Van egy-két, számomra nagyon szimpatikus órájuk, nagyon olcsón, de ha a legalja a minőség, akkor inkább kihagynám. Ennyiért természetesen nem csodát várok, de a Yazolee és a Lige között pl. nagyon nagy a különbség...
Néhány példa: az egyszerű

a "vésett"


az érdekes

Az utóbbi kettő több színben is van.

[ Szerkesztve ]

(#24486) dzsi23 válasza Mr.Grey (#24485) üzenetére


dzsi23
addikt

Alapvetően nem vagyok a homage órák ellen (pl. bármikor elfogadnék egy Tisell Submarinert, és a Parnisok között is van sok, aminek tudnék örülni), de vannak olyan órák, amik szvsz. igazi műalkotásnak számítanak, nem tömeggyártásra tervezték, és "bűn" lemásolni. Ilyen pl. a Roger Dubuis Excalibur Knights Of The Round Table (milyen szép, rövid neve van), amit a 3. Onola próbál gagyi módon utánozni, de nyilván meg sem közelítheti az eredetit, sem anyagfelhasználásban, sem kidolgozásban, gyakorlatilag csak játékórának tűnhet az eredeti mellett.

A másik a vésett órák, amikbe szintén rengeteg munkaórát fektetnek a készítők, 5000 forintét pedig csak valami gagyi anyagból öntött, festett vacak járhat. Részemről felejtős.

Az első Onola viszont egy MVMT utánzat, ott az eredeti sem sokkal jobb. Acélnak írják a tokot, de 13 dollárért erősen kérdéses ennek az igazságtartalma. Végül is nem bukhatsz vele nagyot, de én elfelejteném a márkát.

(#24487) dzsi23 válasza Jenne (#24478) üzenetére


dzsi23
addikt

Zsír, szeretem a happy end-et! :D

(#24488) Mr.Grey válasza dzsi23 (#24486) üzenetére


Mr.Grey
tag

Teljes mértékben egyetértek, még hozzátéve annnyit, hogy sokkal drágábban is lehet ugyanilyen gagyit venni, pl.15 helyett 200 dollárért...

Pont ugyanolyan igénytelen technológia...
Vannak lézerrel gravírozott tokok is, de azok is csak egy kicsit szebbek.

Amúgy nekem csak Radiomir Firenze óta tetszik a gravírozott tok, de hát az nem 5e, hanem 25e és nem forint, hanem euró... :)

A Parnis gyártott ebből is homage modellt, de nagyon szánalmas lett, a werk sem a jól bevált Seagull ST3621, hanem Asia Swan Neck 6497...

A tokot külön is árulják, gondoltam is rá, hogy érdemes lenne összebarkácsolni, de igazán szép számlap nincs hozzá és végeredményben a 47mm számomra már túl nagy is...

(#24489) nebancsa válasza Mr.Grey (#24488) üzenetére


nebancsa
senior tag

A Firenze egyszer engem is elcsábított, vettem egy 30e-res kategóriát, persze nem lehet a gyárival összehasonlítani, de elég kellemes minőség volt. Acél tok, bőr szíj, réteges számlak, díszített verk. Sajna túl nagy a csuklómra a 47mm így elcseréltem másra.

Egyébként érdekes ez az ár kérdés, egy fröccsöntött 60 ezres kvarc casio-t ami egy ap. royal ra akar hasonlítani istenítenek a kronon. Mi meg leszánalmasozunk egy 25e-res parnis-t ami acél tokos, mecha verkes.

(#24490) Fall-N válasza nebancsa (#24489) üzenetére


Fall-N
veterán

Casio G-Shock nem véletlenül olyan drága. De az alap analóg órájuk már acél tok és szíj zafírral és csak 16 ezer Forint. De sok jó minőségű órájuk van 20-35 ezer kategóriában.

(#24491) dzsi23 válasza nebancsa (#24489) üzenetére


dzsi23
addikt

"Mi meg leszánalmasozunk egy 25e-res parnis-t"

Mikor, hol, melyik Parnist "szánalmasoztuk"?

Az a 60 ezres Casio igazából 35-40 ezres, és senki sem isteníti, csak egy jól sikerült g-shock, sokaknak tetszik, ezért sokan veszik. De teljesen más kategóriákat hasonlítasz össze: a g-shock egy stapabíró óra; vágd falhoz a Parnisszal együtt, ússzál benne (tetszőleges sorrendben), és kiderül, miért drágább a g-shock. :) Mondanám, hogy a márkát is meg kell fizetni, de a Casio azért nem a túlárazásról híres (1-2 modelltől eltekintve).

"mecha verkes"

Ez nem értem, hogy jön ide... megint ott tartunk, hogy a mecha jobb? De még ha jobb is lenne, mit keresne egy g-shockban?

[ Szerkesztve ]

(#24492) Fall-N válasza dzsi23 (#24491) üzenetére


Fall-N
veterán

+1

A Casio soha nem gyártott mecha szerkezettel gyártott órát. Sőt ők a számológépektől akkor léptek be az óra iparba amikor kezdődött az egész kvarc éra és a kvarcválság.

A G-Shock meg azért is drága, mert a technikai színvonal mellett már divatos is lett. Nem véletlenül van sok egyedi kiadás pl. Gorillaz, 20 éves anniversary szivárvány kiadás stb.

Parnis meg akkor lesz elismert márka a többi kínai órával együtt, ha kap megfelelő reklámokat és szerviz hátteret és meg tudod venni bármilyen sarki órásnál. Addig marad geek körökben népszerű.

[ Szerkesztve ]

(#24493) nebancsa válasza dzsi23 (#24491) üzenetére


nebancsa
senior tag

Az acél tok és a mecha verket azért írtam, hogy drágább előállítani mint egy fröccsöntött tokot, és kvarc szerkezetet. Nem állítom hogy jobb vagy rosszabb, csak nem értem a nagy felhajtást körülötte. Ugye homage akar lenni, de az eredetihez képest nagyon gagyi lett az én megítélésemhez képest. Ez az én meglátásom ha így is veszik, vegyék...

(#24494) norby_42


norby_42
aktív tag


Szerintetek mennyiért lehet ezt az órát eladni? Most néztem, 38 óra a járás tartaléka, egy napnyi ülőmunka után.

Eat pasta, run fasta

(#24495) dzsi23 válasza nebancsa (#24493) üzenetére


dzsi23
addikt

Átvett néhány stílusjegyet, de nagyon nem akar homage lenni. Hogy is akarna egy strapabíró, műanyag, ana-digi kvarc sportóra egy automata luxusórát imitálni?
Amúgy mennyibe kerül előállítani egy ilyen ana-digi kvarc szerkezetet? És a víz- és ütésálló tokot megtervezni és előállítani? Gondolom, tudod, ha ilyen biztosan állítod. :)
A Parnis vesz egy tokot belerak egy random szerkezetet, és ennyi a recept, a minőségellenőrzés kicsivel van a nulla felett (ezért láttunk hibásan érkezett példányokat).

De még mindig nem látom értelmét ennek a párhuzamnak, teljesen más órákról beszélünk.

(#24496) dzsi23 válasza norby_42 (#24494) üzenetére


dzsi23
addikt

Kisebb kép nincs? ;]

(#24497) nebancsa válasza dzsi23 (#24495) üzenetére


nebancsa
senior tag

Dolgoztam műanyagos cégnél, Lajosbá mar egy szerszámot és mehet a fröccsöntés ;]
Rozsdamentes acél megmunkálása kicsit költségesebb nem kell hozzá nagy következtetés.

(#24498) norby_42 válasza dzsi23 (#24496) üzenetére


norby_42
aktív tag

Telefonról barkácsoltam, a fene se gondolta, hogy lekicsinyíti
[kép] [kép]

Eat pasta, run fasta

(#24499) @mriya@ válasza norby_42 (#24494) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha valaki pont ilyet keres, talán ad érte ~15 ezret.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24500) dzsi23 válasza nebancsa (#24497) üzenetére


dzsi23
addikt

Mint írtam, "még mindig nem látom értelmét ennek a párhuzamnak, teljesen más órákról beszélünk." Majd ha a Parnis kijön egy strapabíró órával, ami tényleg strapabíró (és esetleg nem egy G-Shock másolat), térjünk vissza rá, és akkor már lesz értelme anyaghasználatról és árról beszélni. És ha akkor is drágább lesz a Casio, akkor majd megbeszéljük, hogy miért (normális boltok, normális szervizhálózat, alkalmazottak, technológiai fejlesztések, minőségellenőrzés, stb... bár ezzel már meg is beszéltem itt magamban :D ).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.