Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) pulutodurumo válasza knoxhu (#12000) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez ilyen. Akik csak a facebookot ismerik az internetből azoknak el lehet adni. Tavaly, vagy két éve a barátnőm mutatta hogy milyen jó kis fürdőruhákat árul egy csaj szintén fb-n. Rákerestem, Alin vette, és adta tovább 2x áron.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#12002) knoxhu válasza pulutodurumo (#12001) üzenetére


knoxhu
senior tag

Értem én, hogy kell a profit, de azért ez nekem már erősen pofátlanság.

(#12003) schawo válasza pulutodurumo (#12001) üzenetére


schawo
titán

Csak kétszeres? Akkor nagyon olcsón csinálja. Simán megér annyit, hogy nem a szezon után jön meg a fürdőruci.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12004) Digitalpimp válasza knoxhu (#12002) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Sajnos ez ilyen. Bármilyen terméket megnézel magyar oldalakon, amit külföldről be lehet szerezni, minimum 2-3 szoros ár van. Viszont láttam már 8-10 szerest is! Úgy vannak vele, ha már egy pali akad akkor is megérte. Szomorú, hogy itt tartunk. :(

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#12005) knoxhu válasza Digitalpimp (#12004) üzenetére


knoxhu
senior tag

Az ár még hagyján de a "Vadi új" jelző elég vicces, amikor pl. a legtöbb nem is gyári szíjjal van kirakva.

(#12006) Breki válasza knoxhu (#12000) üzenetére


Breki
veterán

Lorus-t vagy Seiko-t.

Francba kár volt ìgy elterjesztenem.
A mæsikat nem is fogom. :)

Mondjuk neg mindig pangás van kivéve egyet azt viszik mint a cukrot. 10 perccel kirakása után már volt két vevőm. :)

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#12007) wierra válasza knoxhu (#12005) üzenetére


wierra
senior tag

Kevesebb nem gyári szijas órájuk van, mint gyári.
Egyébként pedig nem értem mi ezzel a valódi problémád. Sok olyan embert ismerek, aki vagy nem mer ebayezni, Alizni stb. vagy nem is érdekli igazán. Viszont 2/3 - 3/4 áron szívesen venne egy gyakorlatilag 0 km-es órát, pláne, ha itthon már nem is beszerezhető hivatalos csatornákon.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12008) knoxhu válasza wierra (#12007) üzenetére


knoxhu
senior tag

A személyes problémám, ismétlem SZEMÉLYES:
- Az alapvető vásárló félrevezetés. Az órák nem "vadi újak", kiállítási darabok, hírdessék akkor úgy. Ha a szíj még eredeti is akkor is garantálom hogy a nagy részükben hiányzik pár szem. Ezzel sem lenne gond, ha meg lenne említve a hírdetésekben.
- Nincs bajom a nepperkedéssel se, ha valaki kis pénzt szeretne keresni egy - egy eladással, de nekem (és ez ismét csak szerény személyemre vonatkozik), nem lenne pofám elkérni 30 ezer forintot egy 10 ezer forintos óráért.
Végszónak sajnálom az olyan embereket aki 2017-ben "nem mer" vagy "nem tud" ebayezni. Szerencsére az én ismerőseim között van olyan 60+ -os ember akinek még az ebayezés se okoz problémát. Persze ha valaki szeret átverve, lehúzva lenni aza szíve joga és nekem semmi közöm hozzá. Ettől még a véleményem meglehet :)

(#12009) wierra válasza knoxhu (#12008) üzenetére


wierra
senior tag

A korrektség hiányával, a termék leírását illeti egyet is értek.
Viszont a piac áraz. Mindent annyiért lehet eladni, amennyiért megveszik. Ezzel nincs problémám, gondolom Neked sem. Innentől pedig minden kereskedelmi tevékenységet nevezhetjük lehúzásnak, hiszen az eladónak is élni kell valamiből.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12010) knoxhu válasza wierra (#12009) üzenetére


knoxhu
senior tag

Természetesen nincs, azért írtam, hogy nekem személyesen nem lenne pofám hozzá, attól még ilyen létezik. :)

(#12011) Breki válasza knoxhu (#12010) üzenetére


Breki
veterán

+20 ért úgyse veszik meg. Ha megvennék az én pofám is nagyobb lenne. De ezek kis hslak.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#12012) 5-ös kezelő válasza calamites (#11996) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Órás topikban népszerű, nekem nem volt /kvarc és nagy/. A keresőbe üsd be, rengeteg találatot fog kidobni. Egy-két hetente érdeklődik vki, és a szakik írják a forrásokat. Vagy Google.
[link]

(#12013) Demens válasza T0mcs (#11950) üzenetére


Demens
tag

Szóval a Winner 40mm a Sewor pedig nagyobb. Még annyit kérdeznék, hogy van-e esetleg 40mm alatti kínai mechanikus búvár dizájnal? Ha nincs, akkor lehet rendelek egy ilyen Winnert. Ha túl világos a kék, akkor inkább zöld, vagy fekete. Igazából dátum sem kellene rá, de olyat még nem nagyon láttam.

(#12014) Jorgos01


Jorgos01
tag

Legújabb szerzemény.

Liciten vettem, mindennel együtt 14.000,-Ft-ba került.
Nem vagyok egy rosegold rajongó, de ez tetszik.
Tokátmérő korona nélkül 42 mm.
Tokvastagság 12 mm.
Tokfülek távolsága 20 mm.
Tok hossza 52 mm.
Anyaga acél, igazán súlyos darab, érződik, hogy van benne anyag.
A szíjnak bőrt írtak. Az illata alapján az is, de ezt én sosem tudom megállapítani. A Parnisnál egy kicsit gyengébb minőségnek tűnik a szíja.
24 másodpercet sietett naponta amikor megérkezett, de elég jól szabályozható, jelenleg 2 másodpercet késik. Ez már szerintem tökéletes.
Teljesen felhúzott állapotban 47 órás járástartaléka van.
A rotorja kb. úgy húz, mint a Parnisom, talán annál egy kicsit rosszabb.

A 7 napos járástartalék mutató a 47 óra alatt arányosan ment le a nullára, már ameddig működött.
Igen, csak működött, ez sajnos néhány nap alatt elromlott. Visszaküldeni úgy gondolom nem éri meg, sajnos így jártam.

A hátlapja menetes, tömítéssel ellátott. (Azért úszni nem merek benne, annyira nem bízom benne.)

Nem tudom milyen szerkezet van benne, majd a szakik a képek alapján megállapítják.



A mutatók nem túl erősen és leginkább nem tartósan, de lumineszkálnak.

Sajnálom az elromlott járástartalék kijelzőt, de ennyit úgy gondolom így is megért.

[ Szerkesztve ]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#12015) Bear válasza calamites (#11996) üzenetére


Bear
aktív tag

Itt írtam róla, hogy az enyém honnan van...

(#12016) wierra válasza Jorgos01 (#12014) üzenetére


wierra
senior tag

Köszi a részletes leírást! :R

Sajnálom, hogy a reserve mutató letérdelt. Esetleg egy partial refund-ot kérhetnel rá, hátha. Egy próbát mindenképp megér. Kérdezni meg ingyen van. ;)

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12017) Jorgos01 válasza wierra (#12016) üzenetére


Jorgos01
tag

Már megtettem, hátha ......
Választ még nem kaptam.

[ Szerkesztve ]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#12018) Breki válasza Jorgos01 (#12014) üzenetére


Breki
veterán

Ha Corgeutol van megteheted azt, amit itt korábban leìrtam, hogy elviszed óráshoz és a számlát kifizetteted. Nekem ez simán bejött pedig kismutató esett le és belecsúszott a szerkezetben.

Ha ő az eladó nagyon korrekten fog reagálni.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#12019) Jorgos01 válasza Breki (#12018) üzenetére


Jorgos01
tag

Igen, tőle vettem.
Már csak az a nagy kérdés, hogy hol találok (Nyíregyháza) egy olyan órást, aki elvállalná a javítást.
Az első Parnisomnak szintén a járástartalék kijelzője romlott el (úgy látszik vonzom az ilyen órákat), azt sem vállalta el senki. Mivel a Parnis drágább volt, ott bevállaltam a visszaküldés kockázatát, így csak a postaköltséget buktam. (Kis öröm is öröm.)
Majd meglátjuk, most mit reagál.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#12020) ALgore2 válasza knoxhu (#12008) üzenetére


ALgore2
tag

Én pedig a 40 ezres órát hirdetem 18ért,mégse kell senkinek!
Postával együtt adom, 0 haszon, de útban van!

(#12021) knoxhu válasza ALgore2 (#12020) üzenetére


knoxhu
senior tag

Milyen 40 ezres? Mert ha mondjuk egy Fossil vagy Police akkor annyira nem meglepő :(

(#12022) ALgore2 válasza knoxhu (#12021) üzenetére


ALgore2
tag

Majdnem!
Timberland chocorua. :D

(#12023) knoxhu válasza ALgore2 (#12022) üzenetére


knoxhu
senior tag

Közel voltam :)

(#12024) T0mcs


T0mcs
tag

Submariner replikámnak elszabadult a nagymutatója szabadon pörög körbe. A kismutató meg a másodperc mutató tökéletes. Érdemes javítatni vagy gazdasági total kár :(. Leesett kb 10cm ről

(#12025) pulutodurumo válasza T0mcs (#12024) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha csak a mutató csúszott le a tengelyről, akkor 3 perc megcsinálni. Ha a perckerék kimozdult, vagy a tengelye sérült, akkor van baj.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#12026) T0mcs válasza pulutodurumo (#12025) üzenetére


T0mcs
tag

Akkor lehet hogy megmutatom órásnak, 1 próbát megér....

(#12027) biega


biega
aktív tag

Ezt a Sinobit láttátok már?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12028) prsq


prsq
tag

Egy Casio W736 (vibrás) lényegében új, alig használt, számla és garipapírok nélkül 5e-ért megvehető, ugye?

(Van pár Casio-m, egyik sem volt garanciális javításon.)

[ Szerkesztve ]

(#12029) mr.perfect válasza biega (#12027) üzenetére


mr.perfect
tag

ez klassz.. kár hogy nincs piros-fekete verzióban...

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#12030) biega válasza mr.perfect (#12029) üzenetére


biega
aktív tag

Nekem a kék-fekete hiányzik, régebben láttam a Reginaldból, de mostanában nincs.

(#12031) csatacsita


csatacsita
tag

Valaki beszéljen le erről pls. Irja azt, hogy az automata órák ilyen áron gyorsan tönkre mennek, vagy bármit, de ez nagyon tetszik.

(#12032) mr.perfect válasza csatacsita (#12031) üzenetére


mr.perfect
tag

3400-ból 3100 öt csillagos értékelés.. egy kicsit gyanús.. de most őszintén 4400 Ft-ért nem mindegy? hordod ameddig megy ha tönkremegy akkor meg legfeljebb veszel egy másikat..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#12033) 5-ös kezelő válasza csatacsita (#12031) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kérlek.
Ronda óra műbőr szíjjal ócska anyagból és szerkezettel. Dísznek drága.

(#12034) T0mcs válasza csatacsita (#12031) üzenetére


T0mcs
tag

Miért kellene lebeszélni? :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12035) Tsebacsi válasza csatacsita (#12031) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyiért meg kell venni, aztán ha elromlik, venni még egyet vagy keresni másikat. Nem ezer euróról beszélünk :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#12036) pprod94 válasza Tsebacsi (#12035) üzenetére


pprod94
aktív tag

Kollégámnak rrndeltem ilyet, március óta nem panaszkodott még rá, bár nem nagyon húzza magát. A szíj sem rossz, mondjuk az átlag Megirnél tuti jobb.

Szerk. : Nem pont neked szántam, bocsi! :)

[ Szerkesztve ]

(#12037) Breki válasza mr.perfect (#12032) üzenetére


Breki
veterán

Milyen 4400? Én mobilról 239.90 dollárt látok.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#12038) Tsebacsi válasza Breki (#12037) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyire benéztük? Jóval kevesebb volt ott emlékeim szerint :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#12039) @mriya@ válasza Breki (#12037) üzenetére


@mriya@
őstag

tegnap még 17 dodó volt.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#12040) PeetR válasza Breki (#12037) üzenetére


PeetR
aktív tag


Kicsit megemelték ma az árat :D .

(#12041) Tsebacsi válasza PeetR (#12040) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A nagy érdeklődésre való tekintettel "kicsit" emelt? :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#12042) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Sziasztok!
Jo par hete nem kovettem a topikot, igy volt mit visszaolvasni, de atfutottam a kozel 600 hsz-t.
Idokozben volt a szulunapom es ezt a szepseget kaptam uj hobbym kiegeszitesekent:

Lakkozott rozsafa. Imadom.

Azota kiegeszult a keszlet egy Parnis Portuguese-al, amit szinten nagyon szeretek. A sogorom is azt kapott szulinapjara a baratnojetol.(Terjesztem a Parnisok johiret! ;) )

(#12043) mr.perfect válasza PeetR (#12040) üzenetére


mr.perfect
tag

na ez azért egy kicsit durva ármelés... :Y :Y :Y
kiváncsi lennék ennyiért hányan fogják megvenni... ;]

[ Szerkesztve ]

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#12044) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Megérkezett a casio:
[link]

Rádió jelet még nem talált,pedig manuálisan kerestettem vele. :F
Időzónának Berlin van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#12045) g2gti válasza [KgP].Robot (#12042) üzenetére


g2gti
csendes tag

Szépek, az Ik-ról tudnál picit bővebben írni? Régóta szemezek vele, de túl kicsinek találom a tok átmérőt, ha jól emlékszem 40 mm körül van.

(#12046) sandró60 válasza gagyilovag (#12044) üzenetére


sandró60
addikt

Merre laksz?Talán a keleti végeken?
Lehet,hogy igen.Én budapesti vagyok annak is az északi részén.Nekem is az ablakba tett rádiós faliórám csak a hajnali órában tud jelet fogni.
Ugyanakkor a Casio karórám a szobában a szekrényre téve automatán hajnali 3-4 óra között jelet fog.Azt hiszem a hatótáv 1000 km. Mi kb a határán vagyunk.

(#12047) @mriya@ válasza gagyilovag (#12044) üzenetére


@mriya@
őstag

Az óra felső részének (12) kell nyugati irányba néznie, és le kell rakni az órát.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#12048) T0mcs válasza mr.perfect (#12043) üzenetére


T0mcs
tag

Népszerű óra :)
Alin minden nap új árat találnak ki neki...

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#12049) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdvözlet

Érdeklődnék h erröl az órárol van e tapasztalat?

Érdemes e költeni rá ? Vagy vegyek valami komolyabb márkában autómatát? Orient, Nautica.... Esetleg hasonló árban ajánlhatnátok autómata órát, jó lenne ha legalább 10 bar nnyomásig vízálló lenne...
Ennél az az egy ami aggaszt a vízállóság mert amúgy veszett jól néz ki.

Azt is jó lenne tudni h mennyi hordás szükséges a rendes működéshez mert hegesztőként dolgozom és aközben nem sokáig bírná a strapát ez rendszerint naponta 8-10 óra kiesés de elött utána tudnám hordani...

Köszönöm a segítséget eőre is.

[ Szerkesztve ]

(#12050) csatacsita válasza 5-ös kezelő (#12033) üzenetére


csatacsita
tag

Köszönöm a megerősítést! :) Valóban bennem is ez fogalmazódott meg, hogy a bizonytalanság nem ér ennyi pénzt. :))) Inkább nézek jobbat, tudom, hogy a benyar után lesz egy jobb alternatíva ennél quartz-ban. (vagy egy jó parnis karácsonyra. :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.