Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) 5-ös kezelő válasza pietrrr (#999) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nagy az óra, és ehhez képest rövidek a mutatók. Márkás óránál is hülyén nézne ki.

(#1002) Rodzser Mór válasza Rodzser Mór (#691) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Raktam bele Sony elemet, nem volt olcsó, 400Ft. Ezzel most jár újra az óra. Figyelni fogom, hogy meddig bírja. Eredetileg Seizi elem volt benne. Eddig nem hallottam ezt a márkanevet, a google sem ad igazán meggyőző találatokat, hogy ki/mi ez a cég. Hongkonginak írják, miközben az elemre Japan van beütve. Érdekesssss....

(#1003) 5-ös kezelő válasza Rodzser Mór (#1002) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

GP márkaboltban vettem /utoljára valszeg/ elemet órába, mert hirtelen nem kaptam Maxellt. 260 Ft-ért csak annyi volt az elembe ütve, h "China". Bliszteren GP megvolt.

(#1004) Rodzser Mór válasza 5-ös kezelő (#1003) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ez hamisítványnak tűnik. A Sony, Maxell, Varta beleírja a típust, márkát is. De még ez a Seizi is.

(#1005) RBJ


RBJ
addikt

Skmei Tetszik ez a Skmei, legalább nem kamu mutatós, ha jól tudom ebben van kék is. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1006) Fejvadi válasza RBJ (#1005) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem rossz.

(#1007) RBJ válasza Fejvadi (#1006) üzenetére


RBJ
addikt

Skmei 9083 a pontos neve.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1008) 5-ös kezelő válasza RBJ (#1007) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem is bejön ( de van már egy Rodinám ). Ráadásul viselhető méret, 40-es.

(#1009) oba


oba
addikt

Vélemény? :) [link]
gondolkodom egy ilyen szövet (?) szíjas Seiko SNK809 -re erősen hajazó órán :)

(#1010) 5-ös kezelő válasza oba (#1009) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kinézet rendben, méret O.K., tok anyaga acél, üveg Hardlex (?? - hiszi a piszi). Szerkezet : majd elválik.
Nekem már egy napja működnek hibátlanul / enyhe sietéssel / a tegnap érkezettek. Eddig jó. :D

(#1011) oba válasza 5-ös kezelő (#1010) üzenetére


oba
addikt

Thx! :) Berendeltem én is egyet... majd elválik :)

(#1012) RBJ válasza oba (#1009) üzenetére


RBJ
addikt

Köszi a linket. Tetszik. Eddig csak shock órákra mentem. :DDD
Csak kell egy elegáns. :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1013) Fejvadi válasza RBJ (#1007) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ennyit megér.

(#1014) KelemenUhr válasza szbalogh (#991) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Amúgy mennyire ócska? Mert gondolkodom, hogy egye fene lecsapok rá ennyiért, de ahogy rémlik elég sok mindent csináltál rajta...

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#1015) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

olyat órát keresek, ami nem kamu mutatós, csicsás, hanem sima kivitelű, ffi, akár digit, akár analóg. ha masszívabb, az se baj. :R

(#1016) Dluinet aljább kategória, 3-6k? :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1016) Dluinet válasza Mr.Csizmás (#1015) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ár?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1017) szbalogh válasza oba (#1009) üzenetére


szbalogh
őstag

Tutifix, hogy nem acéltokos :K

KelemenUhr: Igen, elég hosszú a lista de a nagy részét magam generáltam :DD Úgy visszagondolva semmi olyan baja nem volt ami miatt ne lehetett volna használni gyári állapotában. Egyedül a ferde nagyító zavarhat valakit, meg ugye be kellett szabályozni. Most épp így muzsikál:

Reggel szoktam tekerni rajta 20-at. Látszik, hogy a rugóerő elején vagy az intenzívebb mozgás miatt napközben gyorsabban jár +10s/d-el, mint az átlag. Tehát a járási sebességben van olyan 20 másodperc ingadozás de napi átlagban elég stabilan megy. Kezdem kiismerni a lelkét :D
Azért is vettem tegnap 7000-ért aliról, mert nem hiszem, hogy a feketét meg lehet sokkal olcsóbban venni, ráadásul ez gmt-s és Rolex logós :D

Nick: HE_Storm

(#1018) szbalogh válasza Mr.Csizmás (#1015) üzenetére


szbalogh
őstag

Itt kezdődik 600Ft-nál. Szűkítsd egy kicsit az elvárásokat :K

Nick: HE_Storm

(#1019) Mr.Csizmás válasza szbalogh (#1018) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jó, akkor fémház, szíjból nem tudom, h mennyire adnak valódi bőrt, vagy jobbféle szövet, fém.... :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1020) oba válasza RBJ (#1012) üzenetére


oba
addikt

nálam ez pont fordítva van :) eddig szinte csak elegánsabb, enyhén sportosabb bőr és szövet szíjas órákat néztem... :) csak kéne egy "lazább" is :D

(#1017) szbalogh: hát ha nem acéltokos akkor annyi baj legyen :D ennyi pénzért szerintem el sem lehet várni, hogy az legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#1021) Dluinet válasza Mr.Csizmás (#1015) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez nagyon sokaknak tetszik

most is ez van a kezemen, fél éve használom, nagy megvagyok vele elégedve

automata, de ha nincs folyamatosan a kezeden (estére lerakod) akkor fel kell húzni, más hibája nincs

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1022) szbalogh válasza szbalogh (#1017) üzenetére


szbalogh
őstag

Szépen összhangban van a Tickoprinttel :))

Most egy kicsit állítottam rajta, azt hiszem így tökéletes lesz:

Nick: HE_Storm

(#1023) KelemenUhr válasza szbalogh (#1017) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

A beszabályozást meg tudom csinálni, akkor lehet benevezek egyre. Bár egyre többet agyalok rajta, hogy inkább gyűjtök és veszek valami komolyabbat, pl. SKX007, amíg van...
Tényleg, ez amúgy koronazáras? (a SOKI)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#1024) szbalogh válasza KelemenUhr (#1023) üzenetére


szbalogh
őstag

Igen, koronazáras. De előbb-utóbb megadja majd magát a menet, mert ugye minden nap húzni kell. Figyelmesen kell visszatekerni.
Viszont nem csak a koronában van gumi, hanem a tokcsőben is. Elvileg kihúzott állapotban is cseppálló :K

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#1025) 5-ös kezelő válasza oba (#1020) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

A leírás szerint SS Case, ne aggódj. Ha nem kamuznak.

(#1026) 5-ös kezelő válasza Mr.Csizmás (#1019) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Olcsó ár kategóriában ne vegyél mechanikust. Azok Seiko-nál kezdődnek, 20 ezer Ft körül. 40-50 körül már jó Orientet v Seiko-t kapsz. Inkább Skmei-t próbálj Jaragar helyett, és egyszerűbbet - nagyobb a valószínűsége, h egy darabig működni is fog. Két-háromezer forintért senki ne várjon minőséget és megbízhatóságot, ezek csak ÓLT-k. Szerencse dolga, meddig működik.

(#1027) Mr.Csizmás válasza 5-ös kezelő (#1026) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elnézést :R

analóg mutatós, vagy digi mutatós. természetesen digi belsővel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1028) szbalogh válasza 5-ös kezelő (#1026) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem értem mi bajod a kínai mechanikus órákkal. A lényegi részükkel eddig soha nem volt gond. Nem is látom igazán, hogy mi mehetne bennük tönkre. :B Az enyémek kaptak mindent amit el lehet képzelni, a skeletonba beletoltam a csavarhúzót is mire kiugrott a gátkerék tengelye, ezt is kibírta csaptörés nélkül. Annyira nem lehetnek rossz anyagból a tengelyek, hogy ne bírnák évekig ha szakszerűen át vannak olajozva. Egy műanyag miyota hamisítvány werkes kvarc előbb megpurcan az fix.

Meg egy kis mutató maratás:



Eleve a nyomtatás nem volt jó, legközelebb megpróbálom fénymásoló szalonban kinyomtattatni.
Közben meg előkerült az eredeti mutató... 3 méterre volt az asztaltól ahonnan eltűnt :W :D

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#1029) RBJ


RBJ
addikt

Ma jött. Melós órának. :DDD 11.25. rendelés. [Skmei 1068]
Gond egy szál se. :DDD


Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1030) 5-ös kezelő válasza szbalogh (#1028) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Az a gond, h nem mindenki tudja szétszedni, összerakni, olajozni, alkatrészt faragni hozzá, megkeresni a hibáját stb. Egyszerűbb venni egy jót, és óráshoz vinni ötévente karbantartani. Vagy olyan kvarcot venni, ami elmegy tíz-húsz évig órás nélkül.

RBJ : Nálam 1 mp sietés naponta eddig, kézen lehet jobb lesz, a kvarc érzékeny a hőre. Gratula hozzá, ennyit megér.
Nekem eddig az analóg kvarcok pontosabbak voltak a digitális kijelzősöknél nagy átlagban. Állítólag azért, mert az LCD digitekhez mindig más árammennyiség kell, míg a mutatók mozgatásához nagyjából mindig ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

(#1031) szbalogh válasza 5-ös kezelő (#1030) üzenetére


szbalogh
őstag

2500 Ft egy tisztítás és olajozás itt nálunk. De egy kis műszaki véna nem árt hozzájuk az biztos.

Nick: HE_Storm

(#1032) Rodzser Mór válasza szbalogh (#1028) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ez miez? Vagyis mi célt szolgál és miyléen technológia és különben is? :)

(#1033) Rodzser Mór válasza RBJ (#1029) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nekem is van majdnem ilyen órám, Synoke márka. A kasztni az ilyen, de szerintem szebb ennél (belinkeltem szerintem korábban), már bocs :) Nem lenne baj, ha nem 16mm magas lenne, hanem csak 10-12mm. Ezek a magas órák nem komfortosak, ha pulóver/kabát ujja rá van húzva. Mert beleakad. Nyáron persze ez a veszély nem fenyeget.

A stoppernél alul van egy 0. Ez nekem mindig 0 marad, akárhány részidőt nyomok. Elméletileg ennek egyesével kéne felfelé növekedni, amikior a RESET-et nyomok futó óránál. De nem így tesz. Nálad hogyan csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#1034) tipuka


tipuka
addikt

hali!

s
szemezek ezzel az órával, csak nem találok róla videót se neten pl, hogy milyen úgy igazából, meg semmit nem tudok a márkáról. vélemény? tanács? :)
kép

[ Szerkesztve ]

(#1035) 5-ös kezelő válasza szbalogh (#1031) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Olcsó környék. Én nem csinálnám annyiért magamnak se. 6000 már jó ár egy kézihúzósnál, de mindig ott marad a kétség, tényleg szét volt-e szedve, kimosva, megfelelő minőségű és mennyiségű kenőanyagokkal lekenve... Automatánál v komplikáltabb óránál meg jóval drágább is lehet. Ezért bizalmi dolog az órajavítás/órásmester kiválasztása.

Roger : Sztem ez nem tud részidőt mérni, sima stopper.

Tipuka : Felejtős, de ha ez tetszik... Felül zafírt ír, utána hardlexet - kamu az egész. És kinézetre sem az igazi, sem funkciókat tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#1036) Rodzser Mór válasza tipuka (#1034) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ha valóban 174 gramm, akkor az bazi nehéz.

(#1037) tipuka válasza 5-ös kezelő (#1035) üzenetére


tipuka
addikt

Akkor hanyagolom. :) Nekem a kinézete tetszik így képen, de ha tényleg 174 gramm meg ilyen kamusi, akkor hanyagolom. :) Köszönöm a segítséget.

(#1038) tipuka válasza RBJ (#1029) üzenetére


tipuka
addikt

előrementél az időben? :D 11.25. :D
ez tetszik amúgy, feketében

(#1039) szbalogh válasza Rodzser Mór (#1032) üzenetére


szbalogh
őstag

Spec lapra kinyomtatom a képet, azt átvasalom rézlapra, majd bele a vas-klorid oldatba. Ahol nincs festék ott kimarja.

Na ez már elfogadható :D

Nick: HE_Storm

(#1040) terra052 válasza 5-ös kezelő (#1035) üzenetére


terra052
őstag

Nálunk (Szfvár) 3-4e között egy automata szervize, ha nem kell hozzá alkatrész, na nem a belvárosban :D

werkmania.hu

(#1041) 5-ös kezelő válasza terra052 (#1040) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Látom már, el kell költöznöm a fővárosból, egy jó órásmester közelébe... ;]

(#1042) terra052 válasza 5-ös kezelő (#1041) üzenetére


terra052
őstag

Egyébként is jó helyre kerülnél itt :DD :D :DD

werkmania.hu

(#1043) 5-ös kezelő válasza terra052 (#1042) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Megszeretném a focit... :W

(#1044) Fejvadi válasza 5-ös kezelő (#1043) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:D

(#1045) terra052 válasza 5-ös kezelő (#1043) üzenetére


terra052
őstag

Hagyd már... én abban a hitben éltem, hogy bajnokcsapatunk van, aztán felvilágosítottak, hogy az pár éve volt, most kutyát ütnek csak... ;] Nem foglalkozom azzal, ami nem érdekel :N

werkmania.hu

(#1046) 5-ös kezelő válasza terra052 (#1045) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Engem is csak az zavar, h az adómat ilyen sz*rságra költi szeretve tisztelt Döbrögi urunk.

(#1047) terra052 válasza 5-ös kezelő (#1046) üzenetére


terra052
őstag

Momentán... nna mind1.

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#1048) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Erről van valakinek tapasztalata? Elég bejövős.

[ Szerkesztve ]

(#1049) Fejvadi válasza ricsi0307 (#1048) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem ismerem.

(#1050) szbalogh válasza ricsi0307 (#1048) üzenetére


szbalogh
őstag

Tapasztalat nincs, de a Megir-ek működő kronósak :K

Járt nálam az indiai postás kislány. Egy Ricoh 9-et hozott :D
Összességében jó cucc. Acél tok, kifejezetten hatékony automata (szerintem nem is húzható koronáról), jó méret, nekem tetszik a dizájn is. Persze az inditisze ennek is meg van. Nevetséges korona, a plexit meg valami botrányosan illesztették a helyére. Ez a része egyébként egyedien béna megoldást alkalmaz de kuriózumként elmegy. 19-es szíj kell rá de a 20-as is elmegy vele.
A kifogott példány ráadásul eredeti számlapos. Onnan sejtem, hogy a peremén egy kicsit meg van repedezve az öregedéstől. Az indexek és a dátumablak kerete is szép kidolgozású. Az egyedi házi Ricoh werkre értelmesen csavarokkal van rögzítve. A kimenete egyébként egyenes horgonyos. Kedvenc lesz :K Képek holnap.

Nick: HE_Storm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.