Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) sajtom


sajtom
újonc

Szép napot mindenkinek!

Most lépek be az órák világba. A kiszemeltem egy Parnis Military (lumen) Marine (PAM), polírozott tokos 44mm, 6497 SKELETON szerkezetes változata lenne. Az eredeti tervem szerint a Parnis.org-ról jött volna a rendelés. 43 ezer belefér a költségvetésbe, ennyi pénzért jobbat/kedvezőbbet nem találtam más gyártók kínálatában és az oldal álltál kínált extrák, mint a zafír üveg, elméletileg jobban ellenőrzött alkatrészek és két év garancia meggyőzött.
Azonban a Panerai céggel történt jogi ügyek miatt meg kellet változtatniuk az óra bizonyos részeit, mint a koronavédő és a mutatók. Viszont így már nem tetszik annyira és zafírüveges változatot már nem lehet az e-bayen, és forgalmazótól sem rendelni a régi kiadású órából.
A kérdésem a következő lenne: Ha az órát megveszem az ebay-en főalkatrészenként úgy, mint a Zafírüveges tok, a szerkezet és a mutatók, akkor vajon egy megyeszékhelyen található órás vajon elvállalná-e az óra összeszerelését a főalkatrészekből. Ennek nyilván utána fogok járni itt helyben, mint a Fórumtársak tapasztalatait kérdezem.
Valamit ha megrendelem a Tokot, szerkezetet és mutatókat, akkor ezen alkatrészek elegendőek-e ahhoz, hogy egy szaki összeszerelje, vagy még másra is szükségem lehet?
Lehet bármi rejtett technikai buktatója ennek az elképzelésemnek, amire nem számítok, amiről nem tudok? Mennyire életképes az elképzelésem? :B
Az alkatrészek, amiket kinéztem nem a legolcsóbb eladók termékei, olyan negyven pár ezer forintra jönnének ki ahhoz az órához, ami tetszik nekem. Az ár nem „lényeg” jelen esetben, mert megvan amiből gazdálkodok, amit erre szántam, jobbat nem tudok ennyiből kihozni.
Nem azt kérem, hogy beszéljetek rá más órára, vagy hogyan tudnám olcsóbban kihozni, hanem hogy az itthoni összeszerelés működhet, elvállalják? Azért gondoltam erre, mert nem szerelni kell, „csak” összerakni. Az összes alkatrész a Parnis cég terméke (vagy neki gyártották, az eladók hirdetései szerint), már ha lehet ilyet mondani. Nem egy másik gyártótól valóak. Elméletileg összeillenek.
Bocsánat, ha kicsit túl körülírtam a dolgot. Várom az ötleteket, tippeket, észrevételeket. Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#24352) axod válasza sajtom (#24351) üzenetére


axod
tag

Szia! Ha megfogják a postán akkor ÁFA-val biztosan számolhatsz + vámeljárás díja.
https://www.posta.hu/static/internet/download/Maganszemelyek_vamkezeles120101.pdf
Összeszereltetéssel nincs tapasztalatom sajnos.

(#24353) sajtom válasza axod (#24352) üzenetére


sajtom
újonc

Szia!
Köszönöm a vámost mellékletet!
Belekalkuláltam a vámot is, de bízok benne, hogy talán az egyik át fog csúszni, legalább a tok, ha a szerkezet nem is. Félig talált pénzt költök egy bizonyos szintig,legrosszabb esetben egy kis veszteséget elkönyvelhetek saját költségemre.

(#24354) dzsi23 válasza sajtom (#24353) üzenetére


dzsi23
addikt

Sem gondolatolvasó, sem jós nem vagyok, így nem tudom, melyik óráshoz akarod vinni, és azt sem, hogy elvállalná-e, de biztos van olyan órás, aki elvállalná.
"Parnis Military (lumen) Marine (PAM), polírozott tokos 44mm, 6497 SKELETON szerkezetes változata lenne"
Nagyon szép neve van, de fogalmam sincs, melyik órára gondolsz... link nincs hozzá? :D
Valami ilyesmi? Ehhez szerintem csak egy koronavédőt kellene venni.

(#24355) Kornel válasza Fall-N (#24349) üzenetére


Kornel
veterán

Az én automata Sinobi-m acél is, és minimum hardlex, de zafírnak írták.
20k-t megért ;)

(#24356) sajtom válasza dzsi23 (#24354) üzenetére


sajtom
újonc

Jogos... :)
Órás alatt bármely átlag órást értettem
Az óraszerkezet tartozékainál ezt írják: "Included : movement, stem, 2 small mounting plates & 2 small mounting screws. " Mint itt: [link] Ezekkel a tartozékokkal be is lehet szerelni a szerkezetet a tokba, nem is kell semmi más?
Erre a verziója tetszik legjobban az órának: [link]
Csak zafírüveggel nem tudom beszerezni, nem találtam eddig olyan vváltozatot, csak sima ásványi üvegeset..
Nem vagyok benne biztos, hogy az az új kiadásra - amit mutattál- rámenne a régi fajta koronavédő, lehet a felfogatási pontok is változtak.
Még bármi lehet, csak informálódok, hogy mennyire járható ez az út, az összeszerelős megoldás.

(#24357) topi66


topi66
aktív tag

(#24358) Fall-N válasza Kornel (#24355) üzenetére


Fall-N
veterán

Az a skelettált, emlékszem rá. Ezért írtam, hogy árfüggő. 20 ezer Ft körül már biztos kapni acél tokos órát Kínából is.

(#24359) pulutodurumo válasza topi66 (#24357) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ezek a Starkingek általában jó minőségűek, van nekem is egy quartz. Egyedül a "saját" ismeretlen kínai szerkezet az, ami miatt aggódnék.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24360) T0mcs válasza topi66 (#24357) üzenetére


T0mcs
tag

Nekem mechanikus van!
Tökéletesen működik....

(#24361) vinczetibor


vinczetibor
aktív tag

Egy új kínai szerzemény.

Nagyon nagy, de nem bánom, mert nagyon tetszik.
200 darab készült belőle.


Egy Seagull 1963 mellett.

(#24362) nebancsa válasza vinczetibor (#24361) üzenetére


nebancsa
senior tag

Gratula! Így a vízi és a légi viselet is kipipálva :)
Az 1963-as is fent van a listámon, és egy pan. homage is. Egyelőre tettem egy fogadalmat, így még várólistás...
Egyébként Zafíros vagy plexis az 1963? Milyen napi használatban hordani, gondolom kényelmesebb mint a pan.?

(#24363) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Kedves Topiklakók!
Lehet, hogy volt már hasonló kérdés, de akkor még nem volt aktuális nálam, tehát nem figyeltem - most húgom küldött egy képet, hogy ilyesmi óra érdekelné, a szavaiból azt vettem ki, hogy nem a 2 dolláros, de nem is a 100+ dolcsis kategóriából szeretne, valahol a kettő között, mondjuk lehetőleg 15 ezresig (vagy majd meglátjuk, mi van egyáltalán).
Ha nem ilyen a szíja, akkor arra is szeretnék tippet kérni, mert én azt mondtam neki, hogy azzal ne törődjön, 1-2 ezerért már van jó, de ő nem talált. (lehet, hogy elhamarkodtam ezt a kijelentésem, én egész jókat vettem)
Ja, kvarc az elképzelés, és én teszem hozzá, hogy acél tok jó lenne, de nincs teljesen kizárva a bevonatos sem.

szerk.: a szemem szinte belelátja a Megir feliratot :D - végülis van is olyanjuk, ami távolról hasonló, de jó lenne női(bb) méretben, és acél tokkal. Alis képkeresés is megvolt :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24364) vinczetibor válasza nebancsa (#24362) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Plexis az 1963. Árban nem volt különbség a zafíros és e között. A plexist választottam, mert domborúbb az "üveg", mint a zafírosnál.
Kényelmessebb az 1963, de kicsit kicsi a 37,5 mm átmérőjével. Szerintem 40-42 mm lenne belőle a megfelelő méret. 40-41 mm-es óráim mellett is nagyon kicsinek tűnik. Különben nagyon szerethető. Az egyetlen problémám vele, hogy nagyon kicsi a koronája és emiatt nehéz felhúzni és még egy dolog, nagyon hangosan ketyeg. A leghangosabb órám. Az st1908-as teljesen halk, az st1901 viszont nagyon hangos. Fúrcsa.

(#24365) dzsi23 válasza ZolkoW (#24363) üzenetére


dzsi23
addikt

- kronó
- panda
- női méret
- olcsó
- kvarc

Asszem, ebből az 5 feltételből max. 3-4 jöhet össze. :U Én nem láttam még olcsó pandát női méretben.
Ezek talán ráférnek egy női csuklóra, de nem olcsók.
Dan Henry 1962: 39x46x13.5mm, kvarc, 260$
Dan Henry 1964: 38x45x13mm, kvarc, 260$
Pierre Paulin (Merkur): 38x....x14mm, mecha, 230$

(#24366) dzsi23 válasza ZolkoW (#24363) üzenetére


dzsi23
addikt

Esetleg egy Parnis Daytona (39-40mm), ami befér 100$ alá.

[ Szerkesztve ]

(#24367) Breki válasza ZolkoW (#24363) üzenetére


Breki
veterán

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#24368) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Köszi, srácok! Szemezgetünk, a drágákat mondjuk azt hiszem, már ő is megtalálta :)
A Paganira nem is gondoltam.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24369) vinczetibor válasza nebancsa (#24362) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Mostani eszemmel ezt venném [link], mert ezt a Sea-gull gyártja, az aki a jogutódja az eredeti gyártónak. Ez az abszolút eredeti. A többi az homage vagy inkább replika, mert a feliratok is megegyeznek az eredetivel. Igaz, hogy az eredetin sincs márkajelzés.

(#24370) nebancsa válasza vinczetibor (#24369) üzenetére


nebancsa
senior tag

Nagyon nem látok különbséget a kettő között, gondolom a tiednek is kék a mutatója, csak a fény miatt nem látszik. Viszont az ára kétszer drágább.

(#24371) vinczetibor válasza nebancsa (#24370) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Az enyémet a Sugess gyártotta. Az a márkajelzés volt a dobozon.
Ugyan úgy néz ki, mint a Sea-gull által gyártott.
A Sea-gull órák sokkal drágábbak, mint a Sugess-ek.

(#24372) @mriya@ válasza vinczetibor (#24371) üzenetére


@mriya@
őstag

[link]

Én itt inogtam meg. Nekem ez is bőven megfelelne. Szerintem mindet ugyanott gyártják. :P

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24373) vinczetibor válasza @mriya@ (#24372) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nem jó a link. Nekem nem nyílik meg. Azt írja, hogy "blocked".

(#24374) @mriya@ válasza vinczetibor (#24373) üzenetére


@mriya@
őstag

mimdegy, 50 ezres 1963 kronó. :R

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24375) nebancsa válasza vinczetibor (#24371) üzenetére


nebancsa
senior tag

Igazából kb. pár hónapja árulják csak az aliexpressen, előtte a német poljot oldalon nézegettem [link] Így ha azt feltételezem hogy 50%-os haszonkulccsal dolgoznak akkor reális lehet a 60e-res ár is.

(#24376) @mriya@ válasza nebancsa (#24375) üzenetére


@mriya@
őstag

Hogy vajon mit küldenek????

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24377) vinczetibor válasza nebancsa (#24375) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

A Sea-Gull által gyártott az limitált széria és a hátlapon írják az aktuális számot. A szerkezetre rá van gravírozva a "Sea-Gull" felirat.
Ha nem azt veszi az ember, akkor szerintem a legolcsóbbat érdemes megvenni. 153 dollárért vettem az enyémet. Most kb. 4 dollár a különbség a zafíros és a plexis között.

(#24378) dzsi23 válasza vinczetibor (#24377) üzenetére


dzsi23
addikt

"Most kb. 4 dollár a különbség a zafíros és a plexis között."

Bármennyi is a különbség, plexivel lesz igazán autentikus. :K Mint az Omega Moonwatch, ami milliós tétel, mégsem akarnék bele zafírt (ha egyszer sikerülne megvennem), az is plexivel az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#24379) @mriya@ válasza dzsi23 (#24378) üzenetére


@mriya@
őstag

Én pedig sosem vennék plexis órát. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24380) vinczetibor válasza dzsi23 (#24378) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Azért vettem én is a plexiset. Akkor ugyan annyi volt a két óra ára.

(#24381) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!
Biztosan volt már ezerszer kérdés, Strapcode szíjat nem lehet valahonnan európábol rendelni?
Orint Mako 3 ra szerettem volna tömör végszemes fém szíjat, a 87 dolláros árat még lenyeltem volna duzzogva de a végösszeg 145 dollár lenne.

(#24382) dzsi23 válasza @mriya@ (#24379) üzenetére


dzsi23
addikt

Persze, nem szentírásnak szántam. :) De szerintem sem az 1963-at, sem a Moonwatchot nem az adja el, hogy mennyire jól néznek ki, hanem inkább a történetük, ahhoz meg akkor leszünk igazán hűek, ha plexivel vesszük. Ha már zafíros Omegát vennék, akkor nem a Moonwatch lenne az (mert azért sok szebb Omega van), de ha Moonwatchot vennék (és egyszer majd nagyon szeretnék... meg sok minden mást is, de az most mindegy), akkor azt csak plexivel. De ez csak az én véleményem, szerencsére adott a lehetőség, hogy mindenki választhasson. :)

Amúgy sosem volt plexis órám, csak most van egy hete, de egyelőre nagyon bejön, zafírral nem lehetne ilyen íveket megvalósítani. Persze, biztos jobban fog karcolódni, de elvileg nem nehéz eltávolítani, gyakorlatilag meg majd kiderül... lehet fogom még a pokolba kívánni. :D

(#24383) dzsi23 válasza speedernet (#24381) üzenetére


dzsi23
addikt

"Biztosan volt már ezerszer kérdés..."

Jah, pár órája volt a másik topikban... ;] Milyen jó, hogy megcsinálták, nekem meg már nincs meg a Kamasum... mondjuk amúgy sem hordok fémszíjat, és az óra is fekete PVD-s volt, de felpróbálnék jubilee-vel egy Mako 3-at. :)

(#24384) Kornel válasza dzsi23 (#24382) üzenetére


Kornel
veterán

Moonwatch nekem is jöhet, de csak zafírral, hiába nem olyan volt az eredeti.

Ezzel a Seagullal is szemeztem egyébként.

(#24385) Fall-N válasza @mriya@ (#24379) üzenetére


Fall-N
veterán

Én sem. Létezik domború zafír is az is régies.

(#24386) vinczetibor válasza @mriya@ (#24379) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Ez nagyon sarkos kijelentés. Nem az üvegért vagy a szíjért/csatért veszünk órát. Ez olyan, mintha a gombhoz keresnénk kabátot.
Ha egy óra megtetszik, akkor megveszi az ember és ha úgy gondolja, akkor rakat bele zafírt. Vesz hozzá másik szíjat vagy akár cseréli benne a szerkezetet is.

(#24387) @mriya@ válasza vinczetibor (#24386) üzenetére


@mriya@
őstag

Javítom:
ÉN nem veszek többé NEM zafíros karórát napi használatra . :P
Legyen az bármennyire is tetszetős darab.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24388) dzsi23 válasza Fall-N (#24385) üzenetére


dzsi23
addikt

Milyen jó is az a "milky ring"... ;]

(#24389) nebancsa


nebancsa
senior tag

Moon watch-ban az a jó, hogy van vagy 500 féle, valamelyik csak tetszik mindenkinek. Nekem a kerámiatokos vintage jellegű jön be. Szorgos kínai kezek ezen is dolgoznak, mivel nem lett ötösöm a lottón, csak rájuk hagyatkozhatok....

(#24390) norby_42 válasza nebancsa (#24389) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ebből van olyan kínai klón, amin csak két számláló van?

Eat pasta, run fasta

(#24391) Kornel válasza nebancsa (#24389) üzenetére


Kornel
veterán

Van már hasonló kínaiban?
Nem hamisítvány, hanem valami másolat.

(#24392) nebancsa válasza norby_42 (#24390) üzenetére


nebancsa
senior tag

Még nem láttam.

Kornel: Én csak hamisítványban láttam.

(#24393) @mriya@ válasza dzsi23 (#24378) üzenetére


@mriya@
őstag

Ronda is így nagyon! :))

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24394) dzsi23 válasza @mriya@ (#24393) üzenetére


dzsi23
addikt

Nyilván elfogadnám így is, ha valaki meglepne vele. :D De ha magamnak venném, akkor inkább plexi. :)

(#24395) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Eléggé offos és bocs érte. Tudtok olyan linkeket adni, (jöhet privátban is) ahol szép quartz faliórákat (lehetőleg folyamatosan mozgó mutatóval) lehet nézni és vásárolni? Magyar elérhetőség kellene főleg, ha van ilyen. Próbáltam rákeresni, ki is dobott elég sok oldalt a kereső, de szinte csak olyanok vannak amik hagyományos kerek számlaposak és kissé régi-módis számokkal, mint "nagymama telefonok". :O
Köszike előre is mindenkinek....

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24396) Breki válasza Jenne (#24395) üzenetére


Breki
veterán

Ilyenre gondolsz?

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#24397) Ph0b0s válasza Jenne (#24395) üzenetére


Ph0b0s
csendes tag

Nekem a Media Marktból van folyamatosan járó (sweep-elős) mp.mutatós faliórám. Az is az a hagyományos kerek, arab számokkal, hasonló mint amit előttem is mutattak. Vagy másmilyen az elképzelés?

(#24398) Jenne válasza Breki (#24396) üzenetére


Jenne
senior tag

Valami hasonló dizájn az amire gondolok. Pontosabban az asszony, mert Ő találta ki. Minimalizált letisztult számlap és csendes hangtalan járás(!) kábé: 35x35 cm méretben és lehetőleg nem arany áron, max 15 ezerig. Nem az idő mutatása az elsődleges.
Ezt az egyet találtam, de a bolt ahol kapni még, nem válaszolt az email-emre, kettőt küldtem el, nem veszik fel a telefont.... :F
Kezdek óvatos lenni velük, mert ez így már gyanús ..
..

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24399) Jenne válasza Jenne (#24398) üzenetére


Jenne
senior tag

Megvan a kiválasztott.[kép]
Asszony nyugodt...én is.. (végre) :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24400) dzsi23 válasza Jenne (#24399) üzenetére


dzsi23
addikt

Csendes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.