Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) nebancsa válasza dzsi23 (#25547) üzenetére


nebancsa
senior tag

Amikor meg viszont látod az eladott órát:. :O :O :O :O :O

(#25552) dzsi23 válasza nebancsa (#25551) üzenetére


dzsi23
addikt

Egyet sem láttam még viszont, csak a saját fotóimon. :) Van 1-2, amit kicsit bánok, de nyilván jó okom volt az eladásra (meguntam, és nem hordtam eleget), szal valószínűleg akkor is így végeznék, ha újra hozzám kerülnének.

(#25553) csabili74


csabili74
aktív tag

[kép] [kép] Hali. Ezekről tud valaki mondani valamit? Van tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#25554) pulutodurumo válasza csabili74 (#25553) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Tapasztalat nincs részemről, de ezek elég alsó polcos darabok. Ha csak kell valami ami tetszik, és mutatja az időt, akkor oké. Egyébként inkább valami acél tokkal, japán kvarc belsővel. Ezeknek nem néztem utána, de emlékeim szerint bevonatos réz a tokjuk, és Sunon, vagy nevesincs szerkezet van bennük. Ha tévedek, javítson ki valaki.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#25555) dzsi23 válasza csabili74 (#25553) üzenetére


dzsi23
addikt

Megirből is van ugyanilyen, ugyanennyiért, inkább azt választanám. Volt is nekem ilyen Megirem, a szíja hulladék, de az óra nem rossz 20 dollárért, csak nagy.

(#25556) momcrew válasza nebancsa (#25550) üzenetére


momcrew
tag

Én a narancssárga színűbe szerelmesedtem bele. Tetszett, hogy bal oldalon van a koronája, de én is drágálottam. Aztán ahogy vártam a csodát, hogy majd akciózzák vagy másnál olcsóbb lesz kiszeredtem belőle. Megnézem még, de nem bánom :K

(#25557) dzsi23 válasza momcrew (#25556) üzenetére


dzsi23
addikt

Ezért szoktam várni 1-2 hetet vásárlás előtt; ha utána is akarom, akkor megveszem. Ha már nem akarom annyira, akkor csak fellángolás volt. Csak akkor van baj, ha gyorsan kell dönteni, olyankor általában rosszul döntök (vagyis lecsapok rá). :D

(#25558) momcrew válasza dzsi23 (#25557) üzenetére


momcrew
tag

Nálam még az egy hónap is kevés :)

(#25559) rushty válasza dzsi23 (#25555) üzenetére


rushty
senior tag

Vékony csuklora van most cserélhető szijas férfi óra?

Revolut meghívó pü-ben

(#25560) dzsi23 válasza rushty (#25559) üzenetére


dzsi23
addikt

Minden órán cserélhető a szíj (csak némelyiken kicsit körülményesebb). Milyen órát szeretnél?

(#25561) 5-ös kezelő válasza rushty (#25559) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Van.

(#25562) rushty válasza dzsi23 (#25560) üzenetére


rushty
senior tag

Hosszúkás, szögletes. Wwoor-nak van 29mm.

Revolut meghívó pü-ben

(#25563) dzsi23 válasza rushty (#25562) üzenetére


dzsi23
addikt

Akkor mi a kérdés? :)

Amúgy Lip Churchill...

(#25564) Nagyimreatti


Nagyimreatti
újonc

Sziasztok!
Tudtok segíteni, hogy ez eredeti-e?
Előre is köszönöm

(#25565) dzsi23 válasza Nagyimreatti (#25564) üzenetére


dzsi23
addikt

Tudunk.

(#25566) @mriya@ válasza Nagyimreatti (#25564) üzenetére


@mriya@
őstag

Hamis.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#25567) dzsi23 válasza @mriya@ (#25566) üzenetére


dzsi23
addikt

Én azért meglestem volna. :P

(#25568) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Pörög a topik. ;)

Addie pilótájáról vélemény? Nekem tetszik, csak az a furcsa, h egyik képen fehér a mutató kerete, másikon fekete. Nekem nagyon nem mindegy, láthatóság miatt jobb lenne a full fehér.
[link] Bár ha jól értem, random fekete v ezüst, nem fehér.

(#25569) dzsi23 válasza 5-ös kezelő (#25568) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha jól látom, van fekete és ezüst keretes mutatóval is, csak a másodpercmutató fehér.

(#25570) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#25569) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha a pointer mutatót jelent, akkor véletlenszerűen küldenek feketét v nikkelt. Nincs kedvem festegetni. De még rágódom rajta, 25 körül itt lenne Belgiumból. Bár van Tisell, Archimede és Fortis pilótám is, szóval nem létszükséglet egy újabb automata.

(#25571) dzsi23 válasza 5-ös kezelő (#25570) üzenetére


dzsi23
addikt

Azok mellé tényleg felesleges. :)

(#25572) Avicularia


Avicularia
veterán

Lorus RM359CX9 órából amit kb.3 hónapja vettem kiugrott a stift és van egy kiegészítő ami illeszkedik az óra ívéhez a háznál, e nélkül hiába rakok be simán stiftet csúszkál a szíj. Mivel az utcán esett le elveszett ez a dolog, szóval hiába van belevaló stiftem, semmit nem érek vele.
Ebben kérnék majd tanácsot, milyen szíjat lenne érdemes rendelni hozzá. EU-s szállítás kéne, de az óra 40 EUR volt, nem tudom egyáltalán rentábilis rendelni hozzá passzoló másik fémszíjat?
Mindenesetre rendeltem egy Paganit addig is, ami ma megérkezett Aliról, EU-s vásárlás.



(#25573) Ra3 válasza Avicularia (#25572) üzenetére


Ra3
őstag

Én erre a Paganira már keresztet vetettem, EUs rendelés, cseh raktár, a dhl Bulgáriában süllyesztette el február elején, az eladó is lemondott róla, még egy hét és az ali visszaadja az árát.
Nem tudom megrendeljem-e újra, majd meglátom, de még mindig tetszik.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#25574) Avicularia válasza Ra3 (#25573) üzenetére


Avicularia
veterán

Innen vettem [link]
Cseh raktárból, 19.-én adták fel, ma jött meg.
DHL-el küldte az eladó, de valamiért a Postnord átvette a csomagot és tőlük kaptam meg.

[ Szerkesztve ]

(#25575) dzsi23 válasza Avicularia (#25572) üzenetére


dzsi23
addikt

Illeszkedni valószínűleg csak a gyári fémszíj fog. Esetleg vehetsz hozzá egyenes végű fémszíjat, vagy elengedheted a fémet, és vehetsz valami mást.
Nekem ezek voltak hozzá:


(#25576) xcvbxcvb válasza Avicularia (#25572) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Lehet kapni alin íves végszemes fémszíjat [link]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#25577) Ra3 válasza Avicularia (#25574) üzenetére


Ra3
őstag

Én is innen vettem, végülis nem az eladó hibája higy a dhl elkeverte.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#25578) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#25576) üzenetére


dzsi23
addikt

Hiába, ha nem illeszkedik a végszem. :N

(#25579) Avicularia válasza xcvbxcvb (#25576) üzenetére


Avicularia
veterán

Ennek a vége ránézésre ugyanolyan mint a Lorus szíja, viszont az csak 20 mm.
Bár dzsi23 azt írja nem illeszkedne.

(#25580) Avicularia válasza dzsi23 (#25575) üzenetére


Avicularia
veterán

Esetleg tudnál ilyen egyenes végű szíjat linkelni? Lényeg, hogy EU-n belülről lehessen venni, mert nálunk mindenre jön a 25 % áfa, ami unión kívülről jön, plusz postakezelési költség, ami 75 sek.

(#25581) dzsi23 válasza Avicularia (#25579) üzenetére


dzsi23
addikt

Azt mondtam, hogy valószínűleg nem illeszkedne, vagyis van rá esély, de szinte kizárt, hogy a tokhoz tökéletesen simuljon, a tokfülek ívét meg szinte biztosan nem követi, ami néha elég csúnya összképet eredményez.
Hirtelen ezt tudom linkelni, de nem próbáltam, szal nem tudom milyen minőség. Mindenesetre van cseh raktáron, van egyenes és ívelt végszemmel is, tehetsz egy próbát bármelyikkel, mert nem egy vészes összeg (remélem, tényleg acél :U ). Kínából lényegesen nagyobb a választék (szinte végtelen).

(#25582) xcvbxcvb válasza Avicularia (#25579) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Mekkora ez az óra ? Rákerestem és 42, 43, 45mm átmérőket írtak rá, a szíjról meg sehol sincs semmi. Nem gondoltam volna hogy ekkora tokra 20-as szíjat terveznek.
Lehet venni végszemeket is külön [link], de Kínából akkor neked az se éri meg.
Szerintem teljesen vállalhatóan illeszkednek a tokhoz, egy kicsit lehet hajlítgatni hogy jobban illeszkedjen .
Nekem a 44-es pilótán és a 43-as búvár Parnison is volt ,még talán itt is van kép róluk valahol.

Mondjuk én is natot raknák rá, de gondolom azért keresel fémet mert azt jobban szereted.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#25583) xcvbxcvb válasza xcvbxcvb (#25582) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag


ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#25584) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#25583) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak hogy legyen itt ellenpélda is... :D
Amúgy 45mm a Lorus, és 22mm a szíj.

[ Szerkesztve ]

(#25585) Avicularia válasza xcvbxcvb (#25582) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi. Igen, sajnos nem éri meg ilyen 1 eurós holmikat venni, mert még 8-9- jön rá pluszban nálunk. Ha jól tudom Magyarországra is jön ez a dolog, talán júliustól ha nem tévedek. Mármint áfa első koronától. Ami még nem is olyan nagy baj, de ez egységes díj 75 sek agyonvág minden filléres unión kívüli vásárlást. Már 3 éve ez van.
Igen, fém szíjat jobban szeretem

(#25586) xcvbxcvb válasza Avicularia (#25585) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Igen eltolták júliusra, ez egységes Uniós törvény lesz. Itt már 3500ft a postai vámügyintézés. Kíváncsi leszek hogy fogják levámolni a sok olcsó árut. Olyat is hallani hogy azt szeretnék hogy már vásárláskor megfizeted az áfát, vámot a webshopnál.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#25587) Avicularia válasza xcvbxcvb (#25586) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálunk úgy van, hogy most nem tudom, hogy a svéd állam vagy a posta megállapodott a wish-el, ami szvsz a legszemetebb piactér, hogy az onnan vásárolt cuccokra nincs postai vámkezelési díj, és ők befizetik a svédeknek az áfát. Szóval onnan lehet vásárolni, de a postaköltség olyan magas, hogy egyszerűbb unión belül megvenni és kifizetni a magasabb szállítási költséget. Én aliról csak uniós szállítással vásárolok azóta. Ebayről szintén csak unión belül. Minden mást ha kell akkor BG, azoknál lehet kérni biztosítást, hogy visszafizetik a díjat ha fennakad a vámon. Elég sokat rendeltem már onnan, de szerencsére eddig semmi sem akadt fent.
Sok olcsó árut nem kell majd levámolni, mert senki sem fog vásárolni. Nálunk ugyanez volt, napi 120-150K kis sárga zacskó érkezett Arlandára. Ekkor vezették be ezt a szabályt 2018 elején, mert milliárdok estek ki a svéd büdzséből.

[ Szerkesztve ]

(#25588) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Nekem ma még megjöttek Aliról a Tearokee fantázianevű Zulu szíjak sarc nélkül. Futár hozta, eddig a kézbesítőm szokta. 06h-kor sms, h vmi érkezik futárral. 08h után már nálam volt, én még félálomban kómásan.
Ha minden apróságot áfáztatni fognak, meg 3500,- ügyintézés, leállok biztosan az ilyen rendelésekkel.
Ali azért is jó, mert nem kell soklépcsős banki azonosítás okostelóval/tablettel/internetbankkal, nekem ez óriási előny. EU-n belüli rendelésnél már kell, azóta onnan nem rendelek semmit.
Zuluról levágtam a dupla részt, és tök jól passzol a Tisell pilótához.

(#25589) nebancsa válasza xcvbxcvb (#25583) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ez a parnis pilóta nagyon jó! Felsőkategóriás fortis és sinn keverékére emlékeztet. Tetszik :C

(#25590) fakekorom válasza 5-ös kezelő (#25588) üzenetére


fakekorom
tag

(#25591) 5-ös kezelő válasza fakekorom (#25590) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

[link] Igen, innen jött. Jónak találom a minőségét /anyag, varrás, gyűrűk, tüskecsat/, pár évet biztosan ki fog bírni. RAF módban használom, alulra rakom a csatot és a maradék két gyűrűt.

(#25592) fakekorom válasza 5-ös kezelő (#25591) üzenetére


fakekorom
tag

szoktam nézni a vásárlói véleményeket (reviews), és itt NINCS 1 csillagos. az ilyen, mint a fehér holló :C
puhák is valamelyest?

[ Szerkesztve ]

(#25593) pulutodurumo válasza fakekorom (#25592) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem puha, van nekem is három színben. Masszív, tartós, de kicsit merev. Ha puha kell, akkor azokat kell keresni, amiknek olyan a szövése, mint egy biztonsági övnek.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#25594) fakekorom válasza xcvbxcvb (#25576) üzenetére


fakekorom
tag

Specially designed for Samsung Gear S3 Classic (R770)/ Frontier (R760).

(#25595) fakekorom válasza pulutodurumo (#25593) üzenetére


fakekorom
tag

köszönöm

(#25596) 5-ös kezelő válasza fakekorom (#25592) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem puha, nem is kellene akkor. Szorosra állítom, meg vizet is kap kézmosáskor, hamar be fog állni a megfelelő lehajlás a tokfülnél.

(#25597) dzsi23 válasza 5-ös kezelő (#25596) üzenetére


dzsi23
addikt

Én a CNS-től rendeltem hasonlót tavaly, mert nem akartam várni rá, de valószínűleg ugyanaz. Masszív dögök, de biztos bírják a strapát. Nekem még nem tört be, de nem is volt rajtam sokszor.

Végül én is levágtam az alsó részét.

(#25598) 5-ös kezelő válasza dzsi23 (#25597) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Korábban én is rendeltem egy fekete gyűrűset, de nem jött be. Fekete tokos órához jó lesz. Azt viszont nem veszek, nem passzol hozzám /volt egy Carnival tríciumos fekete bevonatos korábban/.
Addie pilótáról úgy sikerült lebeszélnem magam 1előre, h 21600 a lengése, amit nem szeretek annyira.

(#25599) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Addiesdive egyik Seiko koppintásával szemezek. Nem tudok dönteni, kell-e nekem, s hogyan mutatna a 16,5-ös csuklómon. Hossz jó, de kissé széles óra. Képen bejön.
[link]

(#25600) dzsi23 válasza 5-ös kezelő (#25599) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez állítólag egy 16.5 centis csukló, nagynak tűnik rá, de kényelmesnek mondja. [link]
Talán fél millivel kisebb az Addiesdive. Amúgy Addisdive helyett inkább Steeldive-ot vennék, valszeg ugyanaz az óra, de jobban cseng a neve. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.