Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) petipetya válasza Sándor -P20- (#24300) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi

"nincs rá lezsóidő"

(#24302) pulutodurumo válasza Sándor -P20- (#24300) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha nem a te céged, nyugodtan.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24303) dzsi23 válasza Sándor -P20- (#24300) üzenetére


dzsi23
addikt

Az egész topik a reklámról szól: ajánlunk valakinek egy órát, vagy a sajátunkat mutatjuk meg (nem eladás céljából), az mind reklám. Csak saját dolgainkat nem lehet itt hirdetni, illetve saját hirdetéseinket megosztani.

(#24304) Breki


Breki
veterán

Friss videó az itthon is nagyjából azonos áron kapható Orient Kamasu (Mako III), és az aktuális Seiko 5 búvárcsalád összehasonlításáról. A készítő a mai trendeknek megfelelően igyekezett mindkettőt dicsérni, de ár-érték arányban és a számlap kidolgozásában is az Orientre szavaz.

Igazából a mako 3 valami olyat nyújt ezert az árért aminél többet nem is lehetne. Zafir, kézzel húzható, mp stoppos, precíz lunetta es emellett szép is es anyaghasználatban is gyönyörű. Mar millió órás fórumon választottak minden idők egyik legjobb órájának az art is figyelembe véve.

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#24305) Fall-N válasza Breki (#24304) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez relatív. 42 féle változatban kapni az új Seiko 5 Sportot és igencsak jól néznek ki. Érdemes a kronometer YT videóját megnézni. Ezekhez képest az Orient egy unalmas óra.

Egyébként a Seiko kézzel is húzható már nem a 7s van bennük hanem a 4r werk. A minőségük között sem lehet nagy különbség, egyedül a zafír üveg hiánya lehet mínusz pont.

Én a Seikót venném a kettő közül esetleg később az üveget cseréltetném zafírra.

[ Szerkesztve ]

(#24306) dzsi23 válasza Fall-N (#24305) üzenetére


dzsi23
addikt

Azért unalmas az Orient, mert "csak" egy Orient, olcsó, vagyis bárki megveheti, sok is van belőle, így nem nyújt akkora "kielégülést" a megvétele. Viszont ez legalább búvár (200 méteres), az a Seiko meg csak egy divatóra, ezért kapható 600 színváltozatban (valamivel el kell adni... ha mással nem, akkor a színekkel).

(#24307) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Sziasztok !

Nem nagyon fog ide vágni a kérdésem, de nem találtam olyan topikot ahol ezt érdemes lenne feltennem. Szóval a kérdésem annyi lenne, hogy ha úgy alakul szeretnék rendelni kínából egy xiaomi telefont és aliexpresst böngészve észrevettem egy ilyet :


Szóval a kérdésem felétek , hogy mit jelent itt pontosan az , hogy "Tariff paid and fast ship by DHL" ?
Ha ezt megrendelem, akkor nem kell rá vámot/áfát fizetnem ? Mert ugye ezek alapján ez a rendelés valahogy nekem kvázi nem kínából jönne, hanem angliából. Trükköznek valamit a vámolással és EU-s csomagként jönne ? Sajnos nem egyértelmű nekem így elsőre , viszont nagyon nem mindegy a termék ára szempontjából. Remélem nem zavartam nagyon itt ezzel a kérdéssel , ha valaki tud segíteni annak előre is köszönöm.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#24308) ZolkoW válasza -Skylake- (#24307) üzenetére


ZolkoW
őstag

Igen, ez azt szokta jelenteni, gondolom van valami szürke megoldásuk az ÁFÁra, mindenesetre a vevő szempontjából hivatalos.... (nem tudom a pontos hátteret, de sok eu-s rendelési mód van már) Arra esetleg figyelj, hogy ha vissza kell küldeni, akkor viszont jellemző, hogy Kínába kellene.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24309) petipetya válasza -Skylake- (#24307) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez olyan, mint a Gearbest/Banggood esetén az EU express, tehát elviekben nem jön rá plusz járulékos költség. Ez alapján bevállalnám.

"nincs rá lezsóidő"

(#24310) -Skylake- válasza petipetya (#24309) üzenetére


-Skylake-
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#24311) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok-
Van egy Casio AQ-S800W órám, nagyon szeretem. Ez napfényenergiás, akkus.
Ebben az akku, ha teljesen fel van töltve, akkor kábé mennyi ideig tart, mikor lesz LOW? Azért kérdezem, mert bő két hónapon át nem hordtam, dobozában volt eltéve, fényt nem kapott, de most, hogy elővettem még mindig a magas (HI) töltöttséget jelzi ki. Érdekesség még, hogy most, amikor két hónapnyi doboz sötét után elővettem, a mutatók a 12-en álltak, delet mutattak délután háromkor, de szinte azonnal, ahogy fényt érzékelt az óra, elindultak körbe járva és beálltak a pontos időre.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24312) pulutodurumo válasza Jenne (#24311) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Gondolom benne van a használati útmutatóban. De beírtam helyetted a Googlebe, és az első találat alapján: "Egy teljes feltöltéssel kb. 9 hónapig működik, akár korom sötétben is."

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24313) Jenne válasza pulutodurumo (#24312) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi és bocsi, persze én is olvastam a használatit, de inkább felhasználói tapasztalatra gondoltam a kérdésemmel. Gyakorlat és elmélet nem mindig találkoznak....

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24314) gyapo11 válasza Jenne (#24313) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem két másik fényevő Casiom van, még sose voltak MID alatt, azt is csak 1 napig, mert beteszem egy kis ledes lámpa alá éjszakára, és onnantól hónapokig HIGH. Talán 6 óra sötétség után beállnak a mutatók 12-re, gondolom így kevesebbet fogyaszt.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#24315) han_lev válasza Jenne (#24311) üzenetére


han_lev
senior tag

Ezeknek van egy olyan tulajdonságok, hogy ha bizonyos ideig nem kapnak fényt, akkor "hibbernálják" magukat.
Így gyakorlatilag csak a belső időszámláló megy.
Amikor pedig fényt kap, "feléledt" és beállítja magát.
Nekem is van egy LCW-M100DSE Lineage ami Solaros és rádiós is.
Amikor előveszem a dobozból, beállítja magát, ráadásul az atomórához is szinkronizál. Nagyon jó, gondozásmentes (szinte)
:R :R

MI9 6/64

(#24316) han_lev


han_lev
senior tag

MI9 6/64

(#24317) Kornel válasza Breki (#24304) üzenetére


Kornel
veterán

Mellesleg egy cégcsoport tagjai mindketten.
Seiko Epson.

(#24318) dzsi23 válasza Kornel (#24317) üzenetére


dzsi23
addikt

Viszont az Orient nagyjából függetlenül működik a Seikotól, különben a Mako 3 nem létezhetne zafír üveggel.

(#24319) Fall-N válasza dzsi23 (#24306) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze ez igaz, ez nem az Orient ellen akartam írni, mert szeretem a márkát és a Mako 3 is bejön. Főleg a piros és a kék számlapos tetszik, de ők is csinálhatnának több változatot.

(#24320) Kornel válasza dzsi23 (#24318) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, amíg rá nem jönnek, hogy együtt olcsóbb, lásd autós hasonlattal a VAG márkáit.

(#24321) dzsi23 válasza Fall-N (#24319) üzenetére


dzsi23
addikt

- kék
- zöld
- piros-fekete
- fekete
- limitált kék-arany
- fekete-arany, fekete PVD bevonattal

Ez 6 szín, szerintem az óratípusok 98%-ának ennyi színváltozata sincs. :)

(#24322) Fall-N válasza dzsi23 (#24321) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen ebből a szempontból a 3-asból már több változat van, de miért nincs narancs? :DDD

(#24323) dzsi23 válasza Fall-N (#24322) üzenetére


dzsi23
addikt

Arra ott a Mako I. :D

(#24324) Breki


Breki
veterán

Koreai óra

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#24325) dzsi23 válasza Breki (#24324) üzenetére


dzsi23
addikt

És már megint elfogyott tisellkr.com-on, megint kibírtam, hogy ne vegyem meg. :D
Cserébe megint van Submersible...

(#24326) m3tr0 válasza dzsi23 (#24325) üzenetére


m3tr0
senior tag

Tetszik ez a Tisell...csak ez a merci mutató... :(

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#24327) pulutodurumo válasza m3tr0 (#24326) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az egész 1:1 Rolex másolat, miért pont a mutató zavar? :) De a 9015-ös Miyotához biztosan van mutató készlet, ha csak ez tart vissza.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24328) m3tr0 válasza pulutodurumo (#24327) üzenetére


m3tr0
senior tag

Tisztában vagyok vele...Rolexet is azért nem veszek mert mercimutatós. :DDD
Amúgy azon sem tetszik és pl. a Steinharton sem tetszik.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#24329) dzsi23 válasza m3tr0 (#24328) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez egy homage, szal az a cél, hogy hasonlítson. Ha a mutatókban eltérne, akkor az lenne a baj, hogy miért nem ugyanolyan a mutató, ha már minden más olyan, mint a Rolexen. :)
Amúgy semmi baj nincs azzal a mutatóval, nem értem, miért lett trendi belekötni ebbe. Valószínűleg semmi köze a Mercedeshez, hanem csak a "cathedral" mutató továbbfejlesztése. Én amúgy is szeretem, ha nem csak a hosszukban (és szélességükben) különbözik az óra- és a percmutató (bár a legtöbb órám esetén sajnos ez a helyzet... vagyis jelenleg az összes órám esetén :D).

[ Szerkesztve ]

(#24330) biega válasza dzsi23 (#24329) üzenetére


biega
aktív tag

Van 1 Reginald Submariner másolatom, amivel elégedett is vagyok.
Tudnátok olyan órát javasolni, ami korona nélkül max. 42mm és fekete-kék a lünettája?

[ Szerkesztve ]

(#24331) dzsi23 válasza biega (#24330) üzenetére


dzsi23
addikt

Rolex GMT-Master II Batman
Steinhart Ocean 39 GMT Premium 500
Davosa Ternos Professional TT
Davosa Ternos Professional TT GMT
... ;)
Na de hogy olcsóságokról is szó essen: a Parnis féle GMT Master homage jutna először eszembe, de a benne lévő kínai (Mingzhu DG3804) szerkezetről többször is hallottam már rosszat, így nem tudom nyugodt szívvel ajánlani.


Bár ezen a Loreon nem kék-fekete a lünetta, de kék, és a tok fekete. Seagull werkkel okés lehet.

Illetve egy orosz a végére: Vostok Amphibian Classic 170865.

(#24332) biega válasza dzsi23 (#24331) üzenetére


biega
aktív tag

Köszönöm a tippeket, nem írtam, hogy mivel olcsóbb órákról beszélünk, ezért inkább kvarc szerkezetes órákat néznék.
Lehet, hogy körbenézek még a Seiko/Citizen vonalon is, ha már drágábbak, akkor viszont solar érdekelne, vagy akár automata is lehetne, csak ne kínai szerkezettel és koronazár nélkül legyen.

(#24333) vinczetibor válasza biega (#24332) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nem kell félni a jó kínai szerkezetes óráktól. A Seagullok kifejezetten jók és a svájci szerkezetek töredékébe kerülnek.
Nemrégen egy viszonylag új hong kongi gyártó szerkezete elsőként a kínaiak közül kronométer minősítést kapott Glashüttében. A szerkezet a Shancheng PT5000. Egy ETA 2824-2 klón és kb. negyedébe kerül, mint a szintén klón Sellita sw200. A gyártó +-12 mp napi eltérést jelöl meg a sima, nem kronométer szerkezeteknél. Ugyan ez az eltérés egy Seiko 4R35/NH35 esetében - 20-+40 mp.

(#24334) dzsi23 válasza biega (#24332) üzenetére


dzsi23
addikt

A Seagull szerintem vállalható szerkezeteket csinál, annak ellenére, hogy kínai; még mindig az ST17-es Parnisom volt a legpontosabb automatám. A Vostokban pedig nem kínai werk van, hanem orosz.
Amúgy sejtettem, hogy kvarcot keresel, de azt nem tudok hirtelen kék-fekete lünettával. :(

(#24335) m3tr0 válasza vinczetibor (#24333) üzenetére


m3tr0
senior tag

Kronográfra gondolsz nem?
Amúgy attól,hogy a Seiko általad említett szerkezetekre milyen eltérést ad meg az nem azt jelenti,hogy a valós eltérése is annyi...hanem általában jóval kisebb.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#24336) biega


biega
aktív tag

Tudom, hogy a Seagull szerkezetei nem feltétlenül rosszak, de ha olcsó automata kell, akkor a Seiko és Miyota werkekre voksolok, de inkább a solar és a kvarc vonz.

(#24337) vinczetibor válasza m3tr0 (#24335) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Nem. Kronométerre gondolok.
[link]
A gyártó, az általa megadott intervallumon belül vállal garanciát a szerkezetére.
Van egy Seagull st1908 kronográf szerkezetes órám, ami napi +1,5 mp-et produkál hónapok távlatában és messze a legpontosabb mechanikus órám. Kronométer pontosságon belül teljesít, de persze ettől még nem kronométer.

(#24338) dzsi23 válasza biega (#24336) üzenetére


dzsi23
addikt

Stührling 3968.1
Fekete-kék lünetta, svájci kvarc szerkezet, 10atm, 42mm...

(#24339) biega válasza dzsi23 (#24338) üzenetére


biega
aktív tag

Ez szimpatikus, köszi!
Mennyire megbízható márka a Stührling?
Eddig csak a német Amazonon láttam.

(#24340) dzsi23 válasza biega (#24339) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem hiszem, hogy kevésbé megbízható, mint egy random kínai márka. Bár sznob órás körökben nem egy elismert márka, "mushroom brand"-ek közé sorolják, ami igaz is, de ez nem egyenlő azzal, hogy rossz.
A véleményeket nézve, sokan elégedettek vele, néhányan panaszkodnak a minőségérzetre (vagyis annak hiányára), ők nyilván többet vártak egy viszonylag olcsó órától (persze, még így is túlárazott), néhányan az összeszerelésre is, az már probléma lehet.
90 font, az ugye 36 ezer forint körül van, annyiért én biztos nem ezt venném, de ugye a kék-fekete lünetta leszűkíti a választékot. :)

(#24341) mr.perfect válasza biega (#24339) üzenetére


mr.perfect
tag

nekem volt Stührling órám, igaz nem ez a fenti típus de totál jó minőségű volt. rendes masszív igazi acél tok és szíj, jó kidolgozás, svájci Ronda kvarc szerkezet (tényleg az le is csekkoltam) :K nagy lett nekem sajna, végül azért adtam el..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#24342) dzsi23 válasza biega (#24339) üzenetére


dzsi23
addikt

(#24343) biega válasza dzsi23 (#24342) üzenetére


biega
aktív tag

A második képen lévőt próbáltam, sajnos túl nagy nekem, az elsőt megnézem, köszi.

(#24344) Tsebacsi válasza dzsi23 (#24342) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

SKX lorus, ájvé ;] :P :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24345) dzsi23 válasza Tsebacsi (#24344) üzenetére


dzsi23
addikt

"Családon belül" mindegy szerintem. Amúgy inkább teknőc/mini teknőc, mint skx. :P

[ Szerkesztve ]

(#24346) Tsebacsi válasza dzsi23 (#24345) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igaz, csak a mutatót és indexeket néztem :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24347) Rukongai


Rukongai
csendes tag

Kellene egy kis tanács szakik:
Vásárolnék fém szíjas órát a témaösszefoglalóban említett márkákból (Naviforce, Sinobi, Parnis, etc). Igazából kvarc érdekel, 5-15 ezer Ft környékén.

Mivel nem vagok ezekben a márkákban jártas, ti melyiket ajánlanátok? Melyik a legjobb minőség ebben az árkategóriában? Vannak ezek az órák olyan minőségűek mint egy basic japán (casio, lorus)?

(#24348) dzsi23 válasza Rukongai (#24347) üzenetére


dzsi23
addikt

Pagani Design... az összefoglalóban található márkák 92%-ánál jobb, és talán van olyan modelljük, ami belefér a keretbe.

(#24349) Fall-N válasza Rukongai (#24347) üzenetére


Fall-N
veterán

Tapasztalataim szerint a Parnis, Pagani igen, a sinobi stb. nem. De ez árkategória függő is. Nálam a standard alap az az acél tok és legalább egy karcálló ásványi üveg. Ez alá menni nem érdemes.

(#24350) szetcsuszott válasza Rukongai (#24347) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Naviforce nem lesz acél, csak cink ötvözet, cserébe olcsó, és asszem mindben japppán szerkezet van, és a festésük is elég jól bírja, meg az anyaghasználat és az összeszerelés is teljesen oké, főleg ezen az árszinten. Az enyémet szinte napi szinten hordom a mai napig, újabban felváltva egy SKMEI 1418-cal amit igazából játszósnak vettem, de megtetszett és hordom hétköznap is, de ez már egy másik történet. :)

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.