Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) nebancsa válasza dzsi23 (#24000) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát lehet az öreg joker összejött a Batman unokahúgával és ilyen lett a fia :D

Egyébként van majd 1:1 kinézet is csak az zsebbenyúlós
[link]

(#24002) pulutodurumo válasza dzsi23 (#24000) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Persze, nem is azért írtam. Legyen mondjuk 60$ normál áron, és így már könnyebb elhelyezni. A lényeg, hogy a tok, szerkezet "fillérekből" megvan, mindkettőt nagy tételben gyártják Kínában.
A szerkezet pedig az, amit írtál.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24003) dzsi23 válasza pulutodurumo (#24002) üzenetére


dzsi23
addikt

És tényleg... "Skeleton"-ra nyomtam a szűrőben "Open heart" helyett, azért nem találtam találtam. :))

(#24001) nebancsa:
Szal gagyi homage, vagy egy fokkal jobb hamisítvány... elengedem a dolgot. :N

(#24004) nebancsa válasza dzsi23 (#24003) üzenetére


nebancsa
senior tag

Én már egy éve nézegetem őket, úgy látom az új joker film megmozgatta a kínaiakat. Kíváncsiságból szerintem rendelek egyet. Még bizonytalan vagyok a vámpiros legyen, vagy a dupla áras kvarc hamisítvány. A seiko automatás talán a legjobb minőségű de poén órára azért sok 120e... Viszont végül is a fej a lényeg, így a legolcsóbb is megfelel.

(#24005) Kornel válasza dzsi23 (#23995) üzenetére


Kornel
veterán

és Joci: merjem vagy ne merjem bevállalni ezt a Sinobi-t?

20k tényleg fáj, ha nem acél, de ha az, akkor szerintem jó vétel lenne.

(#24006) dzsi23 válasza Kornel (#24005) üzenetére


dzsi23
addikt

Miénk legyen a felelősség, ha mégis sz@r? :D Hogy ajánljam egy olyan márka termékét, amiben már többször is csalódtam, és a konkrét termékkel nulla tapasztalat van? (Vagyis majdnem nulla, mert alin van pár visszajelzés.)
Amúgy jónak tűnik, és ennyiért már elvárható, hogy jó is legyen, a nyakamat mégsem merném rátenni. Az biztos, hogy nem az az olcsó, ízléstelen, szkeletált szemét, amivel tele van az ali, hanem egész ízlésesen van megcsinálva, és a szerkezet is jó, ráadásul egy Miyotát bármelyik óráshoz bevihetsz.
Te tudod, hogy neked mennyire tetszik, és hogy neked megér-e ennyi pénzt.
Ha minden igaz, amit a írnak róla, és nem Sinobi lenne rajta, akkor nekem megérne 60-70$-t.

(#24007) Kornel válasza dzsi23 (#24006) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem tetszik, nagyon is.
Ahogy írod, a szerkezet jó.
Bevállalom, aztán meglátjuk, súly alapján kiderül, hogy acél-e?
Karcolgatni nem kellene újan.

(#24008) Kornel


Kornel
veterán

Ha nem igaz, akkor a hivatalos weblap is kamuzik:

[link]

(#24009) dzsi23 válasza Kornel (#24007) üzenetére


dzsi23
addikt

Súly alapján biztos nem derül ki. Mivel full polír a tok, felületkezelés nem nagyon segít, én a tokfülek belső oldalát nézném meg, ott azért szoktak hibázni a bevonattal, illetve acél esetén sokszor látszik ott a vágás nyoma, amit a bevonat valamennyire elfedne. Illetve, ha már úgyis ott "jársz" a tokfüleknél, megnézheted a furatot is, amibe a stiftek kapaszkodnak. Ha nem acél, biztosan kihúznám az eladóból a vételár felét... minimum a felét...

(#24010) dzsi23 válasza Kornel (#24008) üzenetére


dzsi23
addikt

Attól, hogy odaírják, hogy "official", még nem feltétlenül lesz hivatalos. De ha hivatalos, akkor is hazudhatnak, és hazudnak is (másik óra esetén biztosan). ;)

Szerk.: Fú, de még hogy hazudnak...
Ezt meg csak úgy.... :D

[ Szerkesztve ]

(#24011) dzsi23 válasza dzsi23 (#24010) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez egy másik óra, csak vicces a szöveg... :D Ezt is acélnak írják, pedig csak a hátlap az, de ez egy olcsóbb darab: "hivatalos" oldalon 30$, alin 13$.

[ Szerkesztve ]

(#24012) pulutodurumo válasza Kornel (#24007) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez a tok sok órában játszik, az enyém tuti acél. Nem hiszem, hogy csinálnak belőle bevonatos rezet is.
Ilyenem van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24013) Kornel


Kornel
veterán

Köszönöm az infót, még gondolkozok, de szerintem bevállalom, aztán a fent említettek szerint megpróbálom kideríteni, hogy valódi acél-e.

(#24014) <stdio.h>


<stdio.h>
csendes tag

Sziasztok!
A Seagull 1963 pilot órájához volt valakinek már szerencséje? 150-160 euró körül árulják Alin, még áfával is elég baráti.

(#24015) pulutodurumo válasza <stdio.h> (#24014) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nyugodtan vedd meg. Figyelj, mert van üveg hátlappal, és acéllal is, plexivel és üveggel/zafírral is. Egyik sem jobb, vagy rosszabb, csak tudd hogy mit akarsz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24016) <stdio.h> válasza pulutodurumo (#24015) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Igen az lett volna a másik kérdés, hogy mivel ugyanolyan árban van az akril meg a zafír gondolom a zafírt érdemesebb venni, ha valakit nem annyira izgat hogy korhű legyen.

(#24017) dzsi23 válasza <stdio.h> (#24016) üzenetére


dzsi23
addikt

A plexi könnyebben karcolódik, de nehezebb betörni, vagy ha be is törik, nem hullik apró szilánkokra. A karcokat könnyű eltüntetni plexiről, zafírról eléggé lehetetlen küldetés. Viszont jó eséllyel nem fogod betörni a zafírt sem, és megkarcolni is nehéz (néhány fórumtagnak azért "sikerült" már, állítólag a semmittevéssel is... nekem még nem).
A hátlapot tekintve mindenképp ablakost vennék, kár lenne eltakarni azt a szép szerkezetet. :)

[ Szerkesztve ]

(#24018) szetcsuszott válasza dzsi23 (#24017) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Esetleg ha nagyon félti, vehet rá tempered glasst... :U Én a skmei 1418 -ra vettem, meg is jött, kiváló.

Szerk: Bár most, hogy nézem ennek a pilotnak úgy tűnik nem sík az üvege, hanem domború :F Akkor TG sztornó.

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#24019) <stdio.h> válasza dzsi23 (#24017) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Hát ez is megerősít abban, hogy inkább zafír. Köszi a válaszokat!

(#24020) Fall-N válasza dzsi23 (#24017) üzenetére


Fall-N
veterán

Meg csúnyán besárgul plexi pár év után az UV hatására. Persze ez akkor fontos, ha hosszabb távra tervez az ember vele.

Magam részéről semmiben sem szeretem a plexit. Csúnyán karcos lesz és nem óra felhasználásnál nem megoldható az eltávolítsa sem vagy nem éri meg. Persze képen hangulatos a domború retro plexi az órában, de nekem nem kéne.

(#24021) dzsi23 válasza szetcsuszott (#24018) üzenetére


dzsi23
addikt

Részemről amúgy is sztornó a védőfólia; azon a(z) skmeien okés, mert az inkább használati eszköz, akárcsak az okostelefon, de "hétköznapi" órára, ami nyilván ékszer szerepet is betölt, biztos nem raknék, mert csak rontana a kinézetén (bármennyire is "láthatatlan" az a(z üveg) fólia). :)

(#24022) T0mcs válasza dzsi23 (#24021) üzenetére


T0mcs
tag

Fólia fel sem merül ilyen óra esetén szerintem...
Tetszik ez az óra tényleg szép nem csak híres. Ezekben az órákban csak mindig az álló sec mutatója zavar a stoppernek. Fura nekem hogy nagy jól látszik de mégis áll...

(#24023) pulutodurumo válasza T0mcs (#24022) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem meg pont az tetszik ezekben. Mert ilyen az "igazi" stopper. A régi, mechanikus kronók is így működtek. A lényege hogy jól látszik, hiszen ez a funkció a fontos.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24024) T0mcs válasza pulutodurumo (#24023) üzenetére


T0mcs
tag

Persze tudom és igazad is van. Azért is mondtam hogy "nekem" nem tetszik.
Van 1 régebbi Citizenem igaz quartz de ott a nagy másodperc mutató áll be nullára stopper esetén. Nekem ez tetszik :) Hiszen stopper mérés esetén amúgy sem kell sec mutató.
De nekem is van ilyen órám tudom mechanikust így csinálják...

(#24025) pulutodurumo válasza T0mcs (#24024) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Na az még egy szép megoldás. Most jut eszembe, apám Casiója is így csinálja. Mondjuk az egy drága cucc. Csak egy Edifice, de ha jól emlékszem, valahol 90 körül volt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24026) Badboys


Badboys
őstag

[link]
Van valakinek ezzel a márkával tapasztalata? Furcsállom,hogy azt írja 30 m vízálló és támogatja az úszást. Több helyen azt olvastam,hogy 30 méterig csak vízmentes nem javasolják úszásra. Mondjuk azt baromságnak tartom,hogy nincs dátum kijelzés ez egy negatívum. A Paulareis szívás után megrendült a bizalmam és nem is rendeltem azóta órát. Nem szeretnék megint belefutni valami nem kívánt bonyodalomba.Igaz ott vissza kaptam a pénzt,de nem biztos,hogy máshol is így járok.

[ Szerkesztve ]

(#24027) Badboys


Badboys
őstag

[link]
Esetleg erről tapasztalat? Nem hinném,hogy bármi köze lenne Svájchoz hiába hirdeti úgy. Viszont tévedhetek is. Ami előny az,hogy 5 bar ez talán jó úszni viszont félek,hogy ha feketét rendelnék lekopik. Pedig feketében nagyon toppon van nálam legalábbis. A vissza jelzések jók.

[ Szerkesztve ]

(#24028) xcvbxcvb válasza Badboys (#24027) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ha biztosra akarsz menni válassz a bevált márkák közül Parnis, Pagani.
Mondjuk én kínai órába nem mennék úszni, meg mechanikusban sem, kivéve búvárt.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24029) Kornel válasza Badboys (#24027) üzenetére


Kornel
veterán

Ezeket én is nézegettem, alig van infó ezekről.

(#24030) Tsebacsi válasza Badboys (#24027) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jelen helyzetben a többi user véleményére tudsz csak hagyatkozni. Az első azért nem rossz, mármint vagy 1000 vélemény van róla. A másiknál ez kicsit kevesebb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24031) Kornel válasza Tsebacsi (#24030) üzenetére


Kornel
veterán

Mester Úr, Te kipróbálnád ezt?

[link]

(#24032) @mriya@ válasza Badboys (#24026) üzenetére


@mriya@
őstag

jobb oldali segédszámlap a dátum.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24033) Tsebacsi válasza Kornel (#24031) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon szép és egyéni számlap, bár a leolvashatóság rovására megy. Jó miyota verk. User Képek alapján nem rossz bár nem az én stílusom. Ha tetszik ne tökölj rajta. De tapasztalat alapján csak akkor vedd meg ha tuti ilyet akarsz (kinézet és méret) mert eladni itthon árában nehéz lesz szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24034) EnterR


EnterR
veterán

Heló. Rolex Daytona homage-ból melyik javasoltabb? Parnis vagy Pagani Design? Mindkettő jó, nehéz dönteni. :D

PSN ID: marquuard

(#24035) Fall-N válasza EnterR (#24034) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem mindkettő jó lehet. Esetleg a szerkezet ami dönthet, ha nem egyforma. Ha van lehetőség akkor én a Miyota werkeset választanám, ha van. Azt tudják itthon is szervizelni.

[ Szerkesztve ]

(#24036) Zola007


Zola007
veterán

keresnék jó minőségű körmös nyitót
ilyet vettem Aliról, de lötyög, egy kalap ...rt nem ér
[link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24037) sandró60 válasza Zola007 (#24036) üzenetére


sandró60
addikt

A "labdán"kívül ilyen is van,ha erősebben van rácsavarozva [link]

(#24038) petipetya válasza Kornel (#24031) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kettős érzésem van ezzel az órával kapcsolatosan. Egyrészt az állítólagos Miyota 8N24-et laikusként kiguglizva jónak találom egy olyan áru órában, az acéltok és szíj szintén szimpatikus. Fele ennyiért azt mondanám, hogy egy minőségellenőrzést nélkülöző óra ilyen paraméterekkel megéri.

Ám ilyen 100 USD körüli áron már egy rakás Lorus, Casio MDV106, Phoibos PX002 stb., és nem utolsósorban Seiko SUR269P1 kapható.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#24039) @mriya@ válasza Zola007 (#24036) üzenetére


@mriya@
őstag

[link]
:K
Ez legalább minőség!

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24040) nebancsa válasza petipetya (#24038) üzenetére


nebancsa
senior tag

Jó összehasonlítás, ezért az árért valóban csak alsókategóriás qvarcot kap az ember. Így a miyota skeleton autómata óra bőven megéri 100usd-t

(#24041) Badboys válasza xcvbxcvb (#24028) üzenetére


Badboys
őstag

Köszönöm a Parnis nem kell mert akkor azért az árér veszek egy nevesebb órát. A Paganival az a gond,hogy alig van mechanikus ami van hát az nem az én világom.

Kornel: Azért kérdeztem mert hátha valaki rendelt és konkrét tapasztalata van.

Tsebacsi: Igen ez így van sajnos csak onnan tudok morzsákat elcsípni. Ami a gond jobban,hogy hiába guglizok nincs infó egyik szerkezetről sem.

Itteni javaslat alapján vettem a Paulareist is mert valakinek volt több darab és bevált neki. Rendeltem egyet és egy rakás sz...r volt.Igaz a pénzem visszakaptam így kár nem ért. Most is van ami tetszik a kínálatukból,de ugye az emlékek visszatérnek. Pedig erősen gondolkodom rajta.

[ Szerkesztve ]

(#24042) Kornel válasza petipetya (#24038) üzenetére


Kornel
veterán

Jelenleg is egy kvarc szerkezetes Lorus-om van, viszont szeretnék egy automatát.
Na itt szűkül le a kínálat ebben az ársávban sajnos, így jött képbe ez a Miyota 8n24-es Sinobi.

(#24043) Jenne


Jenne
senior tag

Tegnap (a Tescoban) összefutottam az órás ismerősömmel. Egy ilyen óra volt a kezén. [kép]
Seiko SSA381K1, üveg hátlap (menetes), Seiko 4R37 werk. Másodperc stop és kézzel is húzható. Nekem nagyon megtetszett.
Három hete van meg az óra, és azt mondta hogy gyárilag is elég pontosra volt beállítva, 2 sec/nap, de Ő állított rajta még műszeresen mérve és most nár csak heti 3-4 másodpercet siet.
Érdekesség, hogy ebből az órából ( Ő mondta) van egy olcsóbb változat is, ami teljesen ugyan ez kívülről, csak Seiko 5 szerkezettel, az picivel több mint féláron 65 ezer pénzért) van ehhez képest.
Rábeszéltem, hogy felpróbálhatom-e, de sajna nem tudtam összecsukni a csatot a csuklómra, :O nekem vastagabb a csuklóm. Csak úgy, a fémszíjat nem összezárva próbáltam fel és meg kellett állapítsam, hogy nekem is nagyon jól áll(na) a kezemen. :K

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24044) dzsi23 válasza Fall-N (#24035) üzenetére


dzsi23
addikt

Kvarcórákról van szó, kb. 5 ezer forint egy új szerkezet, ha nagyon nagy geb@sz lenne, azon kívül csak elemcsere. Mindkettőben Seiko VK63/64 van, egyik sem Miyota, de gondolom, a Seikot sem nagy vétek venni. ;)

(#24034) EnterR:
Dizájnban vannak eltérések, nekem a Parnis jobban bejön, nézd meg te is a részleteket, és azt válaszd, amelyik jobban tetszik. Amire még érdemes figyelni, hogy nem mindegyiken van dátum, ami egyeseknél előny, másoknál hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#24045) dzsi23 válasza Badboys (#24041) üzenetére


dzsi23
addikt

Milyen nevesebb órát veszel a Parnis áráért? :U
Mindenáron szívni akarsz egy ismeretlen szerkezettel, ahelyett, hogy valami ajánlott, bevált darabot választanál?

(#24038) petipetya:
A kettős érzés bennem is megvan: korrekt szerkezet és anyaghasználat <-> ellenszenves márka. Viszont ha tényleg stimmel a leírás, akkor szerintem megér(het)i az árát annak, akinek tetszik. Nagyon el lettünk kényeztetve a 40-50 dolláros Miyota és Seiko szerkezetes automata órákkal, de attól, hogy van 2-3 ilyen óra ennyiért, simán megérhetnek kétszer annyit is. Igazán jó órában meg 5-6x annyit is (pl. egy Seiko teknőc is 100-150 ezer, és 100-at szerintem megér). Kvarcokat meg nem érdemes az automatákhoz hasonlítani, mert más univerzum. :)

(#24046) dzsi23 válasza Jenne (#24043) üzenetére


dzsi23
addikt

A Seiko 5 nem egy szerkezet, hanem óracsalád, mint pl. a Casionál az Edifice. Ezekben korábban 7S szerkezet volt, de most már nagyrészt ezekbe is 4R-t raknak. SSA381 pedig csak egy féle szerkezettel van.

(#24047) Badboys válasza dzsi23 (#24045) üzenetére


Badboys
őstag

Nem ebben az árkategóriában gondoltam. Itt is pár alkalommal olvastam,hogy besz....ptak a Parnissal és még futottak a pénzük után. Tehát 2-300 $ dolláros árban biztosan nem vennék Parnist sem más kínait. Ebben az 60-70 $ árban vennék jelenleg. Többet akarok áldozni órára.Van 7-8 órám abban Citizen Casio ezért nem gondolkodom más árfekvésben.

(#24048) dzsi23 válasza Badboys (#24047) üzenetére


dzsi23
addikt

2-300$?? :Y Ez mégis honnan jött?

(#24049) xcvbxcvb válasza Badboys (#24047) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Pedig a Parnisok és Paganik is ebben a 60-90 dolláros ársávban mozognak, esetleg a bonyolultabb szerkezetesek vannak 100 fölött. Persze ha nem találsz neked tetsző designt az más.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24050) EnterR válasza Fall-N (#24035) üzenetére


EnterR
veterán

Kihagytam, hogy mindkettő mecha-kvarc, Seiko VK. Többi paraméter is azonosnak tűnik.

PSN ID: marquuard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.