Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) zoarden válasza 5-ös kezelő (#30991) üzenetére


zoarden
tag

Bernyben mit kedveltél meg?

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#31002) dzsi23 válasza zoarden (#31000) üzenetére


dzsi23
addikt

A farmos játékra gondolsz? Arról bigmasterg mesélt, abban is összejön napi 80-140 coin... sajnos csak minden 7. napon ad 77 coint a belépésért, utána újraindul, és megint 20. De így is sokat hozzáad a gyűjtésthez, mert még ott a termés is benne, ami nekem napi 60, de több is lehetne, ha lenne kedvem 3 óránként belépni (de nincs). :) Ezzel együtt jön össze napi 250-350 coin.
Amúgy az appos napi belépés 70, böngészős 40, farm 80-140, gogo match 60, merge boss 40 (bár ezt mindig rosszul számolja, és csak 30-35-öt ad), extra coinok 11-18.

[ Szerkesztve ]

(#31003) zoarden válasza dzsi23 (#31002) üzenetére


zoarden
tag

igen arra gondoltam, a "plusz" daily checkin

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#31004) 5-ös kezelő válasza zoarden (#31001) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Méret, egyszerűség, pontosság, kinézet, nem kell rá figyelni csak hordani, vízre és ütésre nem érzékeny egy automatához képest - vmi ilyesmi érzés.
Ubulhun : Amint lesz időm, fényképezem. Semmi különös, csak ez a kávé-krém szín illik a sötétszürke titánhoz.
Dzsi : Akkor én tudtam rosszul ezt a khaki-t.
Seiko field kicsi volt neked? HA-n láttam. Enyém fél nap meló alatt késik cca. 3 mp-et. Elégedett vagyok vele, tetszik is (bár alig látom a mp mutatót), de féltem a szatin felületkezelését meg a hardlexet.

(#31005) Churpik válasza Degeczi (#44) üzenetére


Churpik
junior tag

A Skmei és a Weide + Eyki + Ohsen + Jaragar + Kimio egy és ugyanaz a gyártó, csak más-más szegmenseket próbál lefedni a kínálattal mindegyik "brand", persze van némi átjárás a márkák között.

(#31006) Churpik


Churpik
junior tag

Egy hetes ünnep kezdődött 29-én Kínában, munkaszünet, a szállítások állni fognak, ha most rendeltek.

"Mid-Autumn Festival is held on the 15th day of the 8th month of the Chinese calendar, which is in September or early October on the Gregorian calendar. In the Chinese mainland, people usually have a three-day public holiday for Mid-Autumn Festival."

(#31007) dzsi23 válasza 5-ös kezelő (#31004) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak átutazóban volt nálam a kicsi fekete field, mert kellett a fémszíja a Snoopy-mra. :) Vettem rá egy f@xa bőrszíjat, azzal adtam el.


(#31008) 5-ös kezelő válasza 5-ös kezelő (#31004) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

(#31009) Ubulhun válasza 5-ös kezelő (#31008) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi! Csak inspirációkat keresek én is, órára, illetve óra/szíj párosításokra. :)
Először azt akartam mondani, hogy lehet, feketével jobb volna, de most már kimondottan jónak látom.

#31007dzsi23
Ez a Snoopy nagyon komoly így! Tetszi! :)

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#31010) dzsi23 válasza Ubulhun (#31009) üzenetére


dzsi23
addikt

:R

(#31011) #67939072


#67939072
törölt tag

Visszaszámolni tudó kvarcórát keres egy barátom. Tudtok ebben segíteni?

(#31012) Churpik válasza #67939072 (#31011) üzenetére


Churpik
junior tag

Analóg vagy digi? Digit Casio-ból soknak van Countdown fuunkciója, de van Skmei is olcsóbban.

(#31013) #67939072 válasza Churpik (#31012) üzenetére


#67939072
törölt tag

Digitális. Ez tetszene neki, de ebben nincs visszaszámláló stopper.

(#31014) Churpik válasza #67939072 (#31013) üzenetére


Churpik
junior tag

A Skmei 1456-on van Countdown, fém is (a tok csak cinköntvény, a szíj viszont stainless steel), háttérvilágítás.
Igazából egy Casio GMW-B5000D másolat, négy színben (arany, ezüst, fekete, rózsaarany).
Viszont csak cseppálló.

Ha jó a műanyagos vonal is, akkor a Skmei 1988, rengeteg színkombinációban, vízálló. (Casio GBX-100 másolat).

[ Szerkesztve ]

(#31015) Faresz1976 válasza 5-ös kezelő (#31008) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Jól áll neki a nato. Talán jobban is mint a fémszíj.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#31016) dzsi23


dzsi23
addikt

VH31 lassítva.

(#31017) 5-ös kezelő válasza Faresz1976 (#31015) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Zulu. ;] Bújtatók fényes acélból voltak gyárilag, ez a fekete vmivel jobb. Át kellene festeni sötétszürkére, de az meg lekopna. Még az acélt megpróbálom gázon hevíteni, hátha kapok vmi jó színt.
Fekete, ezüst és s.kék szíjat próbáltam, fekete bőrt, szilikont és acélt. S.kék és ez a beige volt a legjobb. Beige vizesen sötétebb, az a legjobb. Még egy barna zulut megnéznék rajta, de az nincs. Lényeg, h melóba teljesen jó. Ahhoz képest, h amikor megjött, nem lelkesedtem érte annyira (el is akartam passzolni), most már nagy a barátság. Soknak éreztem a 32 rongyot, de legalább hibátlant kaptam - szóval megérte.

(#31018) 5-ös kezelő válasza oba (#30992) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Megnyitottam végül, úgy néz ki eddig, működött a leiratkozós kattintás. Hol szedhettem össze, ki tudja. A duma az volt persze, h én iratkoztam fel. :(((

(#31019) Ceree válasza 5-ös kezelő (#31008) üzenetére


Ceree
senior tag

Iderakom melle en is... :DD

Másolat_eredetije

(#31020) Faresz1976 válasza 5-ös kezelő (#31017) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Ok, Zulu ;] . Viszont mintha kicsit túl lenne húzva az a szíj, nem kényelmetlen?

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#31021) Faresz1976 válasza Ceree (#31019) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

A végén még kialakul egy Berny szépségverseny :DD .

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#31022) #67939072 válasza Churpik (#31014) üzenetére


#67939072
törölt tag

Köszönöm.

(#31023) prsq válasza #67939072 (#31013) üzenetére


prsq
tag

De van, csak elég gáz.

(#31024) @mriya@ válasza Faresz1976 (#31020) üzenetére


@mriya@
őstag

Én már a fotó láttán elkezdtem kapkodni a levegőt. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#31025) #67939072 válasza prsq (#31023) üzenetére


#67939072
törölt tag

Szóval van benne visszaszámláló stopper? :F

(#31026) Faresz1976 válasza Churpik (#31006) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Hú, köszi az infót! Szerencsére a szíjak amiket rendeltem már elindultak korábban, az órám meg elméletileg hétfőn jön.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#31027) fakekorom


fakekorom
tag

ötlet, hogy q olcsón szerkezet egy ilyenbe?:
[link]
köszi

[ Szerkesztve ]

(#31028) dzsi23 válasza fakekorom (#31027) üzenetére


dzsi23
addikt

Tessék?

(#31029) Ubulhun


Ubulhun
tag

Ezt a brandet ismeretek?
Úgy tűnik, hogy nem homage-okat gyártanak, neme? Jól látom?
Mondjuk nem vagyok odáig ezekért a "nagy tok - kis számlap" megoldásokért.

[ Szerkesztve ]

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#31030) 5-ös kezelő válasza Ceree (#31019) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha jól nézem, jobb minőségű a szíjad, de a werk nem vh31, mert dátumos.
Szíjat szorosan szeretem, de nem szorítva. Feküdjön rá a csuklómra az óra, ne forogjon-lötyögjön. Ilyen laza ott a kötőszövet. Ha a kézfejemet fel-le mozgatom, és nem szorít, akkor pont jó.
Kérdés : Ti hogyan látjátok? Nagy? Nem nagy? Én határesetnek látom.

[ Szerkesztve ]

(#31031) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

A sima órás topiknak rendszeres olvasója vagyok, de a mai nap azt hiszem megfelelő alkalom, hogy beköszönjek ide is. :) Délelőtt a Just One More Watch csatornáján láttam egy videót a titán Boderry Voyagerről, ami annyira nem késztetett vásárlásra, viszont jelentkeztem a Jody által meghirdetett nyereményjátékra, amihez fel kellet iratkozni a gyártó oldalán a hírlevélre. Itt viszont láttam, hogy van bronz tokos verzió is, szóval úgy döntöttem, adok most egy esélyt a legelső kínaimnak. :B



(#31032) Lev Abalkin válasza Ubulhun (#31029) üzenetére


Lev Abalkin
tag

[link]

(Gondolom, nem akarnak terjeszkedni az alsóbb szegmens felé... :). )

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#31033) Ubulhun válasza Lev Abalkin (#31032) üzenetére


Ubulhun
tag

😲
Egy az egyben hamisítják Kínában..?

5-ös kezelő#31030
Szerintem manapság ez még elmegy simán.
Tokfül nem lóg le a képzésről.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#31034) zoarden válasza Faresz1976 (#31021) üzenetére


zoarden
tag

Én is beszállhatnék a bézs változattal, ha a titán szíj a kezemre lenne igazítva...
Élőben nekem annyira nem jött be, csak a sweep miatt tartogatom, fontolgatók a megtartását, különben már talán meghirdették volna

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#31035) zoarden válasza Lev Abalkin (#31032) üzenetére


zoarden
tag

Szegény Becsei ilyenkor mit tud csinálni?

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#31036) Ubulhun válasza SH4D0W2011 (#31031) üzenetére


Ubulhun
tag

Üdv a topikban! :)
Több gyártó kínálatában láttam bronz tokos órát. Szerintem érdemes körülnézned.
Ennek kicsit a számlapja nekem nem tetszik, képen legalábbis túl fényesnek tűnik. De lehet, élőben sokkal szebb.

[ Szerkesztve ]

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#31037) zoarden válasza SH4D0W2011 (#31031) üzenetére


zoarden
tag

Jól néz ki a színvilága.
Azért azt szóvá kell tenni hogy nem foglalkoztak azzal hogy külön számlapot gyártsanak a bronztokosnak, ott figyel 6-7 óra között a titanium felirat.
Ez csak az én ízlésem, de nagyon fura a búvár Willardszerű tokdizájnba oltott, de fieldnek erőltetett, hosszútokfülű...aminek a hátlapján kormánykerék van..
Persze tudom a tokforma Bertucci műve hiszen onan másolták. Szóval ez nagyon öszvér keveredés, de akinek öröme van benne, hajrá!

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#31038) fakekorom válasza dzsi23 (#31028) üzenetére


fakekorom
tag

szerkezetet keresek a linkelt órába. honnan lenne a legolcsóbb?

(#31039) dzsi23 válasza zoarden (#31037) üzenetére


dzsi23
addikt

A willard tok nagyon más, csak a korona helyzete egyezik. :)
Viszont a titanium feliratot szépen kiszúrtad; én is láttam ma a JOMW videót, és találkoztam ezzel a bronz tokossal is, de nem vettem észre ezt a bakit. :D Esetleg a hátlap lehet titánból, de akkor is gáz a számlapon szerepeltetni. :K
Nekem ez a színváltozat tetszik: [link]. De talán csak azért, mert szemeztem ezzel a Formex-szel, és távolról hasonlít: [link].

#31033 Ubulhun:
"Egy az egyben hamisítják Kínában..?"

A márkajelzést jogtalanul használják, de nem Bexei órákat másolnak, hanem Richard Mille, Omega, Roger Dubuis, AP, Hublot, stb., az általad linkelt óra eredetije pedig egy Breguet.

(#31040) dzsi23 válasza fakekorom (#31038) üzenetére


dzsi23
addikt

Van ilyen órád, és megadta magát a szerkezet? Amúgy hirtelen nem látok ilyet, alin volt, de elfogyott, viszont 19 ezerért árulták (legalább is ez a legutolsó látható ár), 20 ezerért meg már van olyan óra, amiben ilyen szerkezet van.

(#31041) zoarden válasza dzsi23 (#31039) üzenetére


zoarden
tag

ok, rendben
engem arra emlékeztet :)

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#31042) dzsi23 válasza Faresz1976 (#31026) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem szerencsére a héten megjött minden. :))
11.11-ig nincs vásárlás. :DDD


(#31043) zolikaDB válasza prsq (#31023) üzenetére


zolikaDB
veterán

Oké, hogy ez egy kínai órás topik, de...
Van eredeti Casio gombokért. Ne kelljen már ennek is az amúgy -szerintem- gyengén sikerült homage-át Kínából venni, pár száz ft-al olcsóbban...

(#31044) Faresz1976 válasza dzsi23 (#31042) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

2 Steeldive után én is várnék 11.11-re :C :DDD

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#31045) SH4D0W2011 válasza Ubulhun (#31036) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszi, srácok! :)

Igen, láttam már másnál is bronz tokos órát, de megmondom őszintén, eddig idegenkedtem kínait venni. Most ez a modell az, ami miatt meggondoltam magam. :)
A titanium felirat a számlapon tényleg vicces baki :D, és a hátlap mintázata nekem is furcsa, de ennyi hibával még együtt tudnék élni. Ha megérkezik, hozok majd pár képet és írok pár szót az első benyomásomról.

(#31046) Ceree válasza 5-ös kezelő (#31030) üzenetére


Ceree
senior tag

Ez a T2526M verzio, Miyota 2S60-nal. A kek szij pedig ajandek volt hozza, mondhatni gyari! :)

Ahhoz kepest, hogy eloszor ki sem akartam bontani, mert kicsi... Ezzel a kek szijjal nagyon megtetszerettem, a Casio f-91w-tol sok csukloidot ellopott a szabadidos kategoriaban... :DDD

Másolat_eredetije

(#31047) xcvbxcvb válasza zolikaDB (#31043) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Gombokért nincs casio már sajnos.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#31048) zoarden válasza SH4D0W2011 (#31045) üzenetére


zoarden
tag

az a lényeg hogy ha neked ez így kerek, akkor az a jó.

Általában:
Bírom azt a kínaikaban hogy próbálnak a homage-okon csavarni kicsit és azért gyakori hogy összekutyulnak dolgokat, ami nem áll össze.
Viszont gyakori most már az is hogy akár technológiában, anyagban többet adnak mint az eredeti (pl titán, zafír és sweep second kvarc egy csomagabn amit a Seiko a field órájánál eddig nem lépett meg és talán nem is fog -ártól függetlenül):
Vagy akár a kínaiak többféle variánst kiadnak számlapban, mutatókkal, színvilággal, stb, amit az eredeti gyártó sohasem lépne meg.
Valakinek ez szentségtörés, van akinek pedig régen várt termék.
A Berny egyik titánja és egy titán Seikó között elég nagy különbség van kifinomultságban.
Az egyiket ezért, a másikat meg amazért értkelem...

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#31049) dzsi23 válasza Faresz1976 (#31044) üzenetére


dzsi23
addikt

Addiesdive, de egykutya, én is gyakran keverem őket. :D A kvarc Sub meglepően jó minőségű: a tokon rendesen el vannak dolgozva az élek, nem vág, a sokkal drágább automata Pagani Subbal ellentétben, a koronazár is vajsimán siklik, az nagyon meglepett, és 10-11 ezer forintért kerámia lünetta, tömör szemes szíj (csak a csatzár lemez, de ennyiért abszolút megbocsátható), menetes hátlap, 200m...

Eközben a Casio kiadta a "best buy" búvárórájuk, a Duro kisebb változatát 38.5mm-ben, amiről kiderült, hogy igazából 36mm (csak koronával együtt 38.5mm), nincs rajta koronazár, és 50m a vízállósága... miközben a nagy Duro 200m-es...

[ Szerkesztve ]

(#31050) Faresz1976 válasza dzsi23 (#31049) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Bocs, rosszul láttam, nem nagyítottam ki a kèpet ( + lehet a sok pezsgő az oka 😀 )

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.