Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) dzsi23 válasza doxa (#24099) üzenetére


dzsi23
addikt

Tudom, ízlésről nem vitatkozunk, és ha már megvetted volna, nem szólnék hozzá, de mivel vásárlás előtt állsz: szerintem eléggé bazári. :U

(#24102) doxa válasza pulutodurumo (#24100) üzenetére


doxa
tag

első mechanikus lesz, de ha az időt bem mutatja...
15k-ig szeretnék mechanikus órát.... vagy naradjak quarcnál?
nekem a kinézete jön be :K

(#24103) doxa válasza dzsi23 (#24101) üzenetére


doxa
tag

:))

(#24104) Kornel válasza doxa (#24102) üzenetére


Kornel
veterán

Most rendeltem egy jónak tűnőt, ha gondolod várd meg, már repülőn van, és beszámolok.
19k volt, ingyen van egy Miyota 8n24-ert.

(#24105) doxa válasza Kornel (#24104) üzenetére


doxa
tag

link? :R
igaz +4k az ig-emhez képest :DD

(#24106) Kornel válasza doxa (#24105) üzenetére


Kornel
veterán

(#24107) doxa válasza Kornel (#24106) üzenetére


doxa
tag

thx!
ez nem 19k :Y
ezüst keret-fekete óralap ami tetszik és minél több mindent mutat időn kívül (dátum, nap, hónap, év) :
ez jönne be :C

[ Szerkesztve ]

(#24108) Kornel válasza doxa (#24107) üzenetére


Kornel
veterán

22k BF-kor, plusz Store kupon, annyi volt 11.11-én is.
Az hogy nem tetszik fontos szempont természetesen.

Ezen kívül van pár japán szerkezetes óra ennyiért is.

(#24109) Kornel válasza doxa (#24107) üzenetére


Kornel
veterán

Ez az egyik legjobb vétel egyébként:
[link]

Ez is ajánlott:
[link]

(#24110) nebancsa válasza doxa (#24107) üzenetére


nebancsa
senior tag

Keress róla valós képet, ha az után is tetszik megveheted. Sajna élőbe sokkal rosszabbul néznek ki mint renderelt képeken. Pl. itt is van különbség. [link]
Én is rendeltem hasonlót, krómozott tokja van, a kidolgozottsága sem nagy minőségű, viszont érdekes az óra. beugrónak jó, és vagy elmegy a kedved a mechanikus órától, vagy megjön. :)

(#24111) Tsebacsi válasza Kornel (#24109) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tök jól néznek ki! A Cadisennel csak annyi a bajom hogy nincs rajta lume, mármint látszatra sem a mutatókon sem az indexeken.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24112) Kornel válasza Tsebacsi (#24111) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, viszont annyiért ad acélt és Zafírt is, amennyibe maga a szerkezet kerül magában.

(#24113) Kornel


Kornel
veterán

Svédországban van az órám éppen :)

(#24114) dzsi23 válasza Kornel (#24113) üzenetére


dzsi23
addikt

Milyen postával kérted?

(#24115) Kornel válasza dzsi23 (#24114) üzenetére


Kornel
veterán

AliExpress standard shipping.
Elvileg gyorsabb, de idáig elég gyorsan is jött.

[ Szerkesztve ]

(#24116) dzsi23 válasza Kornel (#24115) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak mert nekem még sosem jött Kínából másik európai országon keresztül, ezért lepett meg, hogy Svédországban van. Az aliexpress standard shippinges rendeléseket általában szingapúri postával szokták küldeni, de lehet, hogy csak pont olyanokat fogtam ki. :U

(#24117) Kornel válasza dzsi23 (#24116) üzenetére


Kornel
veterán

Engem is meglepett.

(#24118) Debesq


Debesq
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Vettem eBay-en egy órát. Elvileg egy Casio G-Shock GDX6900. Annyi a probléma, hogy ilyen összeállításban, amiben nekem van, nem találtam az interneten. Itt arra gondolok, hogy a számlapot, a gombjait meg lehet találni a különböző típusaiban (talán), de így együtt nem találtam. Ezen kívül, a hátlapjára a DW6900 típus van írva, valamint a háttérvilágítás szerintem elég gyenge. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez egy hamisítvány, vagy össze legózták több órából? :F Egyébként minden funkciója úgy mukodik, ahogy kell, még a kéz emelésre bekapcsoló világítás is megvan.
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#24119) dzsi23 válasza Debesq (#24118) üzenetére


dzsi23
addikt

A műanyag keret belelóg a Casio feliratba, gyárilag ilyen biztos nem történhet. Mennyiért vetted?

(#24120) petipetya válasza dzsi23 (#24119) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nincs G-Shock órám, de erről süt, hogy hamisítvány.

"nincs rá lezsóidő"

(#24121) Debesq válasza dzsi23 (#24119) üzenetére


Debesq
tag

4 ezer forintért nyertem liciten. De akkor már értem miért nem ment feljebb az ára. :D
Ez is tipikusan a túl szép, hogy igaz legyen. Csak már rég vágytam egy G-Shockra, de beleszaladtam. 😕

(#24122) petipetya válasza Debesq (#24121) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ennyiért megérte ez az óra.

"nincs rá lezsóidő"

(#24123) @mriya@ válasza Debesq (#24118) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez gagyi. :W

Az eredeti így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24124) Debesq válasza petipetya (#24122) üzenetére


Debesq
tag

Annyit valószínűleg meg. Dolgozni jó lesz. Csap alatt, folyó vízben szoktam mosni, azt bírja, lehet kipróbálom az úszást is vele.

(#24123) @mriya@: Szerintem amit te tettél be az a DW6900. Az enyém meg GDX6900 utánzat. Ugyanúgy néz ki, csak az enyém nagyobb méretű, nagyobbak a gombok is. De igazából mindegy.

Azt hiszem többet nem rendelek eBay-ről, inkább itthon megveszem.

(#24125) dzsi23 válasza Debesq (#24124) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak jobban meg kell válogatni, kitől rendelsz, és akkor nem lesz baj. :) De persze, hazai boltból, hazai garival szinte kizárt, hogy hamisat vegyél, cserébe kicsit zsebbenyúlósabb.

(#24126) Kornel


Kornel
veterán

Létezik igazi orosz óra Power reverse kijelzéssel?
Nem Vostok Europe érdekel.

(#24127) @mriya@ válasza Debesq (#24124) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24128) Debesq válasza dzsi23 (#24125) üzenetére


Debesq
tag

Legközelebb vásárlás előtt kérdezek. 😀

(#24127) @mriya@: Ez az. Köszi. 😉

(#24129) EnterR


EnterR
veterán

Úton van, remélem beválik. :D

PSN ID: marquuard

(#24130) doxa


doxa
tag

ezt választottam végül:
rakok fel képet ha megjött :K
köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#24131) @mriya@ válasza EnterR (#24129) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha minden igaz, amit írnak róla, akkor bestbuy. 😎

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24132) mekker


mekker
őstag

Egyébként miért fontos az acél ház? Ennyire patinásodna a réz?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#24133) pulutodurumo válasza mekker (#24132) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Csupasz réz tok nincs. Csak bevonatos, az meg nem patinásodik. Viszont lekopik, és az nem szép. Valamint a cinkes, vagy krómos bevonatot nem mindenki bőre kedveli.
Az acél (általában 316L) keményebb mint a réz, jobban ellenáll a korróziónak, nem okoz allergiát. Mivel nem kell rá bevonat, szebben-jobban megmunkálható. Hiába csinálsz egy réz tokra szálhúzott felületet, a bevonat el fogja fedni. Vagy ha át is üt, nem lesz szép.

Pár éve divat bronz tokos órákat gyártani, abban meg direkt a patina a lényeg. Csak kicsit nehéz hordani, mert minden zöld lesz ami hozzáér. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24134) mekker válasza pulutodurumo (#24133) üzenetére


mekker
őstag

Érdekes egyébként, mivel azt hinné az ember, hogy az acél olcsóbb. Mondjuk lehet a szerszámok annyival drágábbak hozzá, nem tudom.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#24135) dzsi23 válasza pulutodurumo (#24133) üzenetére


dzsi23
addikt

"abban meg direkt a patina a lényeg"

Embere válogatja... szemezek most egy réztokos órával, de én kicsit sem szeretném, hogy rárohadjon a kezemre, csak tetszik, hogy nem a szokásos szürke színe van, és nem is bevonatos, szal nem kopik, nem fog kikandikálni alóla az acél szürkesége (mivel ugye nincs alatta). :)

(#24136) Kornel


Kornel
veterán

Cleared customs?
Magyar postán még nincs frissítve.

(#24137) nebancsa válasza dzsi23 (#24135) üzenetére


nebancsa
senior tag

Azért patina és patina között is van különbség. A zöldülést vegyszer nélkül nem tudsz létrehozni. Nekem az sosem tetszett, ami nekem tetszik hogy nem csillog mint az arany. A tok állandóan változik, ahol a ruhához ér ott fényesebb, máshol sötétebb. Rakok be képeket közel 3 hónap használat után. Mikor egész nap rajtam van és kicsit megízzadok a csuklómon látszik egy kis elszíneződés, most a hidegebb napokon csak ott ahol a korona hozzáér a kézfejemhez. Talán ennyi negatívuma van a bronztoknak.

(#24138) dzsi23 válasza nebancsa (#24137) üzenetére


dzsi23
addikt

Nahát, nem tudtam, hogy ilyen nagy Jégvarázs rajongó vagy! :))
Állítólag a réz nehezebben/lassabban patinásodik, mint a bronz, de tapasztalatom sajnos még egyikkel sincs.

[ Szerkesztve ]

(#24139) nebancsa válasza dzsi23 (#24138) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hétvégére már le van foglalva a jegy a második részére, az elsőt pedig vagy 30 szor végig kellett néznem, mit meg nem tesz egy apuka a lányaiért :D
Pálinkafőzőmön van réz, az elég hamar bebarnult... Elvileg lakkozák hogy szép sárga maradjon.

(#24140) Jenne


Jenne
senior tag

A tökéletes láthatóság... és leolvashatóság :(( [kép]
Még egy sötétített üveget elbírt volna...érthetetlen, hogy ezt miért spórolták le, akkor lett volna igazán egységesen dizájnos a tokkal és a számlappal, na meg a mutatókkal is. :DDD

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24141) dzsi23 válasza nebancsa (#24139) üzenetére


dzsi23
addikt

Gondolom, az sem mindegy a patinásodás tekintetében, hogy mennyi cink van benne, de ehhez már nem értek. :)

(#24142) dzsi23 válasza Jenne (#24140) üzenetére


dzsi23
addikt

(#24143) dzsi23


dzsi23
addikt

Sok évvel ezelőtt nagyon bejött nekem ez a TH Grand Carrera dizájn, és emlékszem, hogy a vatera tömve volt ócska hamisítványokkal (lehet, hogy még most is, de már nem nézem a vaterát). Szerencsére ellenálltam a kísértésnek, nem vettem meg.

Nem tudom, hogy a Paganinál ez új modell, vagy csak az én figyelmem kerülte el eddig, de nem hamisítvány, valószínűleg nem is ócska, 53-54 dollárért nem rossz vétel szerintem. :U
Persze, ezt sem fogom megvenni, mert csak a stoppernek van mp-mutatója, azt meg nem szeretem, ha nem látom bármikor, hogy jár/működik. :(((

(#24144) nebancsa válasza dzsi23 (#24143) üzenetére


nebancsa
senior tag

Én a Tag Heuer el vagyok így, megjelentek a hamisítványok először, közepes minőségben, most meg kiadja homage-ben a pagani :)
Ilyenkor elgodolkodik az ember lehet mind a két óra egy helyen készül :)

(#24145) Tsebacsi válasza nebancsa (#24144) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Wow ilyen paganit nem is láttam még, ezt merre? :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24146) nebancsa válasza Tsebacsi (#24145) üzenetére


nebancsa
senior tag

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#24147) Tsebacsi válasza nebancsa (#24146) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Köszönöm!!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24148) Fall-N válasza nebancsa (#24144) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem az Aquaracer tetszik. Gondolkodtam is tavaly, hogy veszek egyet, de a szerviz körülményessége miatt elvetettem. A Seagullt nem tudom ki tudná szervizelni itt vidéken.

(#24149) dzsi23 válasza nebancsa (#24144) üzenetére


dzsi23
addikt

"Én a Tag Heuer el vagyok így"

Én is Tag Heuerről beszéltem (TH Grand Carrera). :) Elég jók a Paganik, főleg ilyen árakon, de azért nem érnek a TH nyomába.

(#24150) xcvbxcvb válasza Fall-N (#24148) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

5k bele egy szerkezet. Legalábbis annyi volt amikor vettem. Ha valami baja lesz csak csere és kész. :)

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.