Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#24598) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

50x 42,5 mm 116g szíj nélkül, :) .

Talán lehetne a szerkezeten annyit mozdítani hogy ne szoruljon a korona. A " normál" Vostokoknál 2 csavar rögzíti a szerkezetet, azokkal lehet játszani akkor ha a korona tengelye engedi, és ebbe is a 2415 ös szerkezet van. Persze lehet hogy a probléma a számlap szerkezethez rögzítésénél van, akkor az szívás.
A bezelt kijavítom festékkel, de bele nem nyúlok, biztos ami biztos.

(#24600) dzsi23Szerencsére nem tréfáltak meg, de izgultam rajta nagyon, pláne most hogy szerintem a külföldi csomagok száma a nulla felé tendál .

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24602) nebancsa válasza xcvbxcvb (#24599) üzenetére


nebancsa
senior tag

Vinczetibor ebbe nagymester, nekem a foltos patina tetszik.
Elviekben zsírtalanítod, majd citromlével leoldód a patinát, és utána öregited. Szerintem csak akkor is pár napig lesz egyenletesen patinás, mert ha hordod, hozzáérsz ugyanúgy foltos lesz egy idő után.

(#24603) nebancsa


nebancsa
senior tag

Na berakok egy csuklós képet a szerzeményről, talán a csilli-villi fém szíj helyett jobb lenne egy perlon szíj.

(#24604) petipetya válasza nebancsa (#24603) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nagyon szép az óra, de a csillogó szíj valóban nem illik hozzá. Ezen is lehet segíteni, csak le kell dörzsölni mattra.

"nincs rá lezsóidő"

(#24605) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#24601) üzenetére


dzsi23
addikt

50mm "lug to lug"?
"Minél nagyobb a bronz darab a kezeden annál nagyobb csodálatnak örvendesz a bronz óra tulajdonosok körében..." - vinczetibor nagymester
Egy ilyen ízléses darabbal esélyed sincs a csodálatra, mert nem lóg le a csuklódról legalább fél centivel. ;] Nem értem, miért kell neked olyan óra, ami méretben hozzád illik. :D

(#24603) nebancsa:
Perlonnál csak egy jó nato illene jobban hozzá. :)
[link] Bár ezzel már lehet, hogy sok lenne a sárga, de natoból szerencsére van 1000 féle.

(#24606) vinczetibor válasza xcvbxcvb (#24599) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Szia!

Olvasd el ezt a hozzászólásomat. Ötletet meríthetsz belőle.

[link]

A patinát legkönnyebben citromlével tudod eltüntetni.
A patinásodást sós vízzel tudod felgyorsítani.
Úgy lesz egyenletesebb a patina, ha vizes oldatot készítesz és abban áztatod az órát egy ideig. Miután kiveszed az órát az oldatból, öblítsd le csapvízzel és töröld szárazra!
A bronz felület még így sem fog egyenletesen patinásodni, ezért a foltokat érdemes pl. puha papírzsebkendővel vagy valami finom anyaggal lesúrolni róla. Valami gumírozott vileda szerű anyagot használok, de a jó minőségű négyrétegű papírzsebkendő is jó.
Amikor már egyenletes a felület és nem jelennek meg rajta foltok néhány órán belül, akkor hagyd békén, hogy kialakuljon az oxidréteg.
A későbbiekben keletkező foltokat finom súrolással eltávolíthatod. Az óra hátlapján, oldalán citromlét is használhatsz a nemkívánatos foltok eltüntetéséhez.

(#24607) vinczetibor válasza dzsi23 (#24605) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Szánalmas vagy...
Ha nem tudsz érdemben hozzászólni valamihez, akkor bölcsebb lenne, ha csendben maradnál.

(#24608) Fall-N válasza vinczetibor (#24607) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért valljuk be hatalmas f@szság, ami az idézett szövegben van. :U

Ízlésről kár vitázni, de azért kicsi réteg az akiknek tetszenek a túlméretes órák és azért a hordhatóság és a praktikum sem mindegy.

A bronz is ízlés kérdése, de azok az agymenés képek, amiket linkeltél (épület alakú "óra" WTF) már tényleg kiveri a biztosítékot. :D

Ettől függetlenül neked tetszhet, meg a csoportnak is amiben vagytok, de azon ne lepődjetek meg, hogy senki másnak nem fog bejönni.

Ilyenkor lennék kíváncsi, hogy mit szólna Viktor (g0nzi) és főleg Dávid egy kronometer.hu-s videóban ezekhez a "szépségekhez". ;]

(#24609) dzsi23 válasza Fall-N (#24608) üzenetére


dzsi23
addikt

Művészet, nem érted. :P

(#24607) vinczetibor:
Mikor már (hál'istennek) a divatból is kimentek a tányér méretű Diesel, Police, stb. órák, és mindenkit próbál lebeszélni az órás közösség (nem csak itt, hanem facebookon, indexen, mindenhol...) a túlméretes, ízléstelen órákról, te meg bedobod ezeket a "csodákat"... nincs azzal baj, ha valakinek ezek jönnek be, de ha nem tudják hordani, mert nincs hozzá csuklójuk, akkor nem kellene erőltetni. Vagy ha mégis, akkor viseljék a kritikát, ami a kis társaságukon kívül nem lesz pozitív.
Elhiszem, hogy némelyikben sok munka lehet, és lehet, hogy annyira vágyik mások elismerésére, hogy legszívesebben mindenkinek megmutatná, de tényleg látnia kell mindenkiek már 20 méterről azt a nagy bronzdarabot? Elvileg magunknak vesszük (vagy éppen csináljuk) az órát, nem másnak.

(#24610) vinczetibor válasza Fall-N (#24608) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Csak egy kérdés. Tagja vagy valamelyik bronz órás közösségnek?
Ha nem, akkor mi alapján alkotsz véleményt?
Itt befejeztem a irkálást, mert teljesen értelmetlen.

(#24611) pulutodurumo válasza vinczetibor (#24610) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azt meg te nem érted, hogy nem mindenkinek tetszik ugyan az. Ízlésről kár vitatkozni.
Mellesleg szerintem is túlzó, ízléstelen fémdarabok voltak azok a brutális bronz csodák. De eddig nem írtam le, mert mindegy, felesleges. Az jelen esetben nem számít, hogy nekem mi tetszik, vagy mi nem. Ha neked tetszik, semmi baj. Csak ne próbálj másokat meggyőzni róla, hogy baj ha nekik nem jön be.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24612) vinczetibor válasza pulutodurumo (#24611) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Érdekességként tettem be azokat az órákat és extrémnek neveztem őket. Van köztük olyan pl. a templomot formázó, ami nekem tetszik. A vadászkutyát nem érdekli, hogy másnak mi tetszik. Senkit nem kérdeztem, hogy tetszik-e neki. Senkit nem akarok meggyőzni arról, hogy azok szépek, különösen, hogy én sem hordanám őket. Ha visszaolvasol néhány hozzászólást, akkor kiderül, hogy patinásításról volt szó. Erre valaki bedobott egy ide nem tartozó idézetet egy korábbi hozzászólásomból és azt sugallta, hogy nekem biztos nem tetszik a patinásításról kérdező személy órája. Szándékos lejáratás. Majd jött a másik, aki f@szságnak nevezett egy ténymegállapítást valami olyanról, amiről neki fogalma sincs, mert nem tagja annak a közösségnek.
Ezzel tényleg befejeztem ezt röhejes vitát.

[ Szerkesztve ]

(#24613) nebancsa válasza petipetya (#24604) üzenetére


nebancsa
senior tag

Megdörzsikéztem a milanese szíjat, így már nem csillog villog, jobban is tetszik. :R

(#24614) xcvbxcvb válasza vinczetibor (#24606) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Köszi, olvastam a másik topicot is a hozzászólásaiddal, de erre a sós vizes megoldásra nem emlékeztem.
Kipróbálom ezt majd meglátjuk. Radikálisabb megoldást nem szeretnék, legfeljebb majd az idő megoldja :) .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24615) xcvbxcvb válasza nebancsa (#24613) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Egy sötétkék natoval is jól nézne ki szerintem :K vagy perlonnal ahogy fentebb írták. Mondjuk inkább nato mivel búvár stílusú óra. Én azt raknák rá biztosan.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24616) vinczetibor válasza xcvbxcvb (#24614) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Minél hosszabb ideig tart a patinásodás, annál tartósabb eredményt kapsz és szebbet is, mert ha valami pötty nem tetszik azt a megjelenése pillanatában könnyebben el tudod távolítani, mint egy már régebbi erős oxidációs foltot. Nagyon kis odafigyeléssel, szép eredményt és egyenletes patinát fogsz kapni.

(#24617) vinczetibor válasza xcvbxcvb (#24615) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Amennyiben másodpercek alatt szeretnél a lehető legegyenletesebb patinát elérni, akkor ez a megoldás:
[link]
Oda kell vele figyelni, mert könnyen túllőhet vele az ember. Nem használtam. Olvass utána!

(#24618) nebancsa


nebancsa
senior tag

Nem bírtam kivárni míg megjön kínából a szálcsiszolt szíjam, így csináltam egyet :)

(#24619) petipetya válasza nebancsa (#24618) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép munka, nagyon tetszik :C Nekem is ilyen lett a Vostok k35 gyári szíjam.

"nincs rá lezsóidő"

(#24620) xcvbxcvb válasza vinczetibor (#24617) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Köszi egyenlőre várok, milyen lesz a sós vízzel.
Esetleg később megpróbálom.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24621) dzsi23 válasza nebancsa (#24618) üzenetére


dzsi23
addikt

Zsír! ;)
Bár nekem leszólták a másik topikban a dörzsis szíjamat. :D [link]

(#24622) nebancsa válasza dzsi23 (#24621) üzenetére


nebancsa
senior tag

Még az ebayról rendeltem 3 féle érdességű szivacsokat, egy órát akartam felújítani, de még nem vitt rá a lélek. A legdúrvább szivacsot használtam, meglepett elég hamar létrejött a szálcsiszolás. Egyébként tied sem rossz, nem értem miért szólták le... A profik is hasonlóképpen oldják meg csak gépesítve van, csak egy ilyen korong beszerzése az óra árával vetekszik.

petipetya: Azt hiszem nekem is erről az óráról származik a szíj.

(#24623) xcvbxcvb válasza nebancsa (#24618) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Jó lettt ;) ! A középső sort maszkoltad ?
Én dörzsis szivaccsal csináltam vostok bezelnél. A lidlben vettem ha jól emlékszem.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24624) nebancsa válasza xcvbxcvb (#24623) üzenetére


nebancsa
senior tag

A baloldali rontás a végeredmény :D nem kell hozzá maszkolni.
Órával ilyen lett, egy darabig ez lesz a kedvenc :)

[ Szerkesztve ]

(#24625) dzsi23 válasza nebancsa (#24624) üzenetére


dzsi23
addikt

Na így már f@xa! :C

(#24626) xcvbxcvb válasza nebancsa (#24624) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Jah :) . Azt hittem azt fényesre hagytad direkt mint ahogy sok óránál van.
Király ezzel a bezellel, optikailag jobban széthúzza az órát.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24627) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Youtube feldobott egy filmet a Vostok óragyárról. [link] Nem rövid, de nagyjából az óragyártás egész folyamata benne van. Számomra érdekes volt.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24628) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Remélem nem OFF, ilyen óradobozba való párnákat milyen néven találhatok? Nem jövök rá, pedig biztos vagyok benne, hogy léteznek. :R

PSN ID: marquuard

(#24629) nebancsa válasza EnterR (#24628) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ilyet találtam. [link]

(#24630) dzsi23 válasza EnterR (#24628) üzenetére


dzsi23
addikt

Ilyen is van. [link] A méretre érdemes figyelni.
Nekem nem jöttek be ezek a kemény "párnák", inkább raknék bele sima kispárnát, de már nincs meg a dobozom.

Amúgy 5-6 dollárért már dobozt is adnak a párnák mellé. :D

(#24631) pulutodurumo válasza dzsi23 (#24630) üzenetére


pulutodurumo
őstag

De annyit is ér az a doboz :K A lidlis sokkal normálisabb. Abban a párna is jó, nem úgy mint ezekben.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24632) EnterR válasza nebancsa (#24629) üzenetére


EnterR
veterán

Pont fekete kéne, teszek vele egy próbát. Láttam valahol műbőr/bőr hatásút, na az lett volna az igazi. :D

PSN ID: marquuard

(#24633) petipetya


petipetya
nagyúr

1416-ra még nincs találat, úgyhogy beteszem. Szembejött velem a Xiaomi SP1416, amely mint kiderült, lényegében a jóval olcsóbb SKMEI 1416... A jóval olcsóbbat úgy értem, hogy a banggood 27 USD árához viszonyítom (kuponnal szállítással letornázható 26-ra ) az alis 14 USD árat.

YouTube

"nincs rá lezsóidő"

(#24634) dzsi23 válasza petipetya (#24633) üzenetére


dzsi23
addikt

Xiaomi Alifit... remek névválasztás. :D

(#24635) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Nos, megérkezett a Patek Didun "Nautilus".
Azt kell mondanom, hogy brutálisan jó minőségű ennyi (38$) pénzért. Minden acél, tömör szíj. A szálhúzott, és a polírozott felületek szépen találkoznak. A mutatók, és az indexek kaptak lumét. Nem egy Seiko, de normális.

3 -9 óra közt 42-43mm, a lünetta kívül 38. Érzésre olyan 40-esnek hat.

Lug to lug 46mm, de ahogy látszik is, a szíj nem egyenesen esik. Egy átlagos csuklóra így is szépen felfekszik. Kvarc, nem tudom mi van benne, még nem tekertem le a hátlapot.

Azért akad pár bosszantó dolog. A csatra valamiért raktak egy ilyen kis ráhajtós izét, mint a búvároknál, csak itt semmi keresnivalója. A számlap nem tökételes, apró hibák vannak rajta. Nem nagyon feltűnőek, de nem is kell hozzá nagyító. Szerintem valami első, nulladik széria, vagy csak ami nem elég jó hamis Pateknek, arra Didun lugót tesznek.
Ha valakit nem zavar hogy 1:1 másolat, annak ajánlom.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24636) Fiery


Fiery
veterán

Sziasztok!

Kínai szerkezettel kapcsolatban lenne dilemmám: ilyen szerkezetet, konkrétan Seagull ST19-et (ST1901) ki tud szervizelni kis hazánkban? Ez a szerkezet elvileg egy svájci, Venus szerkezet licencelt verziója, de kötve hiszem, hogy bármelyik svájci óra szerviz szívesen elvállalná. Nem kínai és nem kifejezetten olcsó órában képzelném el ezt a szerkezetet, hanem egy neo-vintage micro-brand karórában inkább, pl. Baltic Bicompax 001 vagy Lorier Gemini. Viszont amíg a szerkezet karbantartása, esetleges nyűgjeinek orvoslása nincs tisztázva, addig nem ugranék bele egyikbe sem.

Köszi a válaszokat, ötleteket, tippeket előre is!

(#24637) nebancsa válasza Fiery (#24636) üzenetére


nebancsa
senior tag

Párszor ki lett tárgyalva, hogy ha nem találsz senkit aki gondozná a szerkezetet még ott a B terv, veszel egy új szerkezetet. [link]

(#24638) Fall-N válasza Fiery (#24636) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért nem kell rögtön drasztikusnak lenni ahogy a kolléga írta és rögtön szerkezetet cserélni. Valamelyik független órás csak vállalja. Próbáld meg Viktorék (g0nzi - kronometer.hu) üzletében.

[ Szerkesztve ]

(#24639) Fiery válasza Fall-N (#24638) üzenetére


Fiery
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R

(#24640) csatacsita


csatacsita
tag

Üdv!
Szerintem ez a Gant most jó áron van az emagon. :) Az, hogy 70-ről van leértékelve kamu, árgép dob fel 30-ért is, de így is jó vételnek gondolnám.

[ Szerkesztve ]

(#24641) dzsi23 válasza csatacsita (#24640) üzenetére


dzsi23
addikt

Elég idétlen ez a mechanikusnak álcázott dizájn kvarc szerkezettel.

(#24635) pulutodurumo:
Ez viszont nem rossz annyiért. :K

(#24642) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Régóta akartam egy ilyet, bézs színű szíjjal, és S-es méretben: [link]
Meg is rendeltem, de utólag azért érdekel, hogyan kellett volna keresnem, ha biztos szeretnék lenni benne, hogy a kisebbik méretet kapom... tudom, létezik SKMEI, és talán más gyártók logójával is, fele ennyiért, de nekem úgy tűnt, mindig csak a nagyobbik változat.. Még ez is brutál, de kifejezetten bringázáshoz képzeltem, amikor előfordulhat, hogy hosszú ujjú mezen kívülre csatolom fel..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24643) xcvbxcvb válasza ZolkoW (#24642) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Jól is néz ki. Egyik legjobban kinéző g-shock ;) . Kár hogy olyan drága az eredeti.
Kijelző része egy kicsit más a Skmeinek. Én az inverz kijelzőt jobban szeretem.

Megnézed az értékeléseket már ha van, ott azért kiderül hogy van kisebb is.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24644) ZolkoW válasza xcvbxcvb (#24643) üzenetére


ZolkoW
őstag

Az sem volt tiszta, hogy a 1155 és a 1155B között mi a különbség. Tudom, ez nem teljesen ugyanaz, mert a tieden alul van a másodlagos világítás gomb (?) is, de a másik típuskódra most nem emlékszem. Mindenesetre csak ennél a "Xiaominál" láttam olyat, hogy kétféle méretben lehet rendelni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#24645) xcvbxcvb válasza ZolkoW (#24644) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Én is úgy emlékszem ebből nem volt kisebb. A 1456-ból van kisebb méretbe.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24646) gyapo11


gyapo11
őstag

Mi most az ajánlott óravásárló hely? Európa, no áfa, nem 100 nap fölötti megérkezés. Angliából vettem még a brexit előtt, semmi gond nem volt, az élhet még? Mintha valami hosszabbítás lenne érvényben. Nagy valószínűséggel Citizen vagy Seiko lenne a cél.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#24647) petipetya válasza gyapo11 (#24646) üzenetére


petipetya
nagyúr

Még bohóckodnak év végéig a brexittel, úgyhogy nyogodtan vehetsz onnan.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#24648) pulutodurumo válasza gyapo11 (#24646) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Duty-free island például. Igaz hogy Távol-Kelet, de 21$-ért elintézik helyetted az ÁFA fizetést. Legutóbb édesapámnak vettem egy Orient zsebórát, DHL express hozta egy hét alatt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24649) xcvbxcvb válasza gyapo11 (#24646) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Én Oroszországból rendeltem egy Vostokot, és 15 napig dekkolt vámolás után. Tegnap küldték el Magyarországra.
A mostani helyzetben lehetnek fennakadások bőven.

Dfi most bezárt. De ott én sose találtam olyan órát amit szerettem volna.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#24650) nebancsa


nebancsa
senior tag

Ma jött meg a márc. 4. vásárolt engineer szíjam. Kaptam ajándékba hozzá egy műanyag szíjstift kiszedőt is :) Maga a szíj elég korrekt a csatja, sem az a nagyon vékony lemezcsat. Viszont ez az elhúzódó szállítás miatt nem érdemes rendelni kínából.

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.