Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) @mriya@ válasza Churpik (#32999) üzenetére


@mriya@
őstag

Szigorúan környezetvédelmi szempontból a Napóra volna a legjobb választás.
Egy bot, néhány kavics, és már készen is van. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#33002) zola96 válasza dzsi23 (#32983) üzenetére


zola96
senior tag

Nagy teljesítmény volt ez anno, az tuti. Úgy értettem, hogy a jelenleg, tömeggyártásban levő, 0,25$ se érő szerkezetek világában. Persze mikor a Seiko kvarc órája egy volt az Omega automatajaval, az durva volt.

(#33003) zazenke válasza zola96 (#33002) üzenetére


zazenke
őstag

ma is van hiper drága kvarc a seikonak sőt a citizennek .Ő tartja pontossági világrekordot is dcf vagy gps jel nélküli órákban és analóg kijelzéssel . évente 1 másodperc eltérés cirka 1-2 millió körüli árral. De ez már nem ennek a fórumnak a témája

(#33004) Churpik válasza @mriya@ (#33001) üzenetére


Churpik
junior tag

Szerintem az Alin van az is :) Mondjuk egy iránytűvel és egy mini vízszintezővel kiegészítve működőképes ötlet lenne :D de akkor is ott van még a zárt terek problematikája ugye. Meg a fák törzsének mohásabb fele.

[ Szerkesztve ]

(#33005) dzsi23 válasza vinczetibor (#32984) üzenetére


dzsi23
addikt

"Ezzel a megközelítéssel csak az a problémám..."

Ez nem egy megközelítés, nem az órákról beszéltem, hanem a mérnöki teljesítményről, ez teljesen független az órás hobbitól.

"a lesajnált okosórák körülbelül úgy viszonyulnak a kvarcórákhoz, mint űrrepülőgép a robogóhoz"

Pontosan. Nekem is van okosórám, csak nem hordom, mert nem érdekel, a "hagyományos" órák meg igen.

"Ettől függetlenül egy 50000 forintos mechanikus órát többre tartok, mint a világ legjobb okosóráját"

Én nem tartom többre, de jobban szeretem a mechanikus órákat, ezért több pénzt vagyok hajlandó rááldozni.

#32992 vinczetibor:
"Az egyetlen lényeges különbség a kvarc, illetve a lesajnált Powermatic 80 mechanikus szerkezet."

Azért a számlap textúrája is elég nagy különbség, nyilván szerint nem voltak biztosak abban, hogy kizárólag a mecha szerkezet miatt kifizetnek az emberek 2-3-szor annyit.

#32994 zazenke:
"az automata órák azért kerülnek ennyibe mert le lehet húzni az embereket ennyivel"

A világon minden ezért kerül annyiba, amennyibe kerül.

#33002 zola96:
Igen, a jelenlegi tudással és a jelenlegi technológiákkal valószínűleg kisebb mérnöki teljesítmény teljesítmény előállítani egy olcsó kvarcórát, mint egy olcsó mechanikust, de hosszú út vezetett idáig. És itt már képbe jöhet a vinczetibor által említett megközelítés: azt nézzük, hogy melyik volt nagyon mérnöki teljesítmény, vagy azt, hogy jelenleg melyiket nehezebb előállítnai. Nálam marad a történelem és a hagyomány, mint döntő tényező. :)

#32996 kicn:
"kb 100ból 3-4 embernek van fogalma az órázásról komolyabban"

Az már elég jó arány lenne, de szerintem sokat mondtál vele. :D

(#33006) fagyalllo válasza dzsi23 (#33005) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem meg az az igazi mérnöki teljesítmény, hogy ma már automata gépsoron fillérekért elő lehet állítani egy kvarc szerkezetet, míg a Quartz Astronnál még kézzel forrasztgatták a tranzisztorokat, kondikat, egyéb áramköri elemeket, jóval bonyolultabb volt egy mechanikus óránál. [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#33007) vinczetibor válasza dzsi23 (#33005) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

"Ez nem egy megközelítés, nem az órákról beszéltem, hanem a mérnöki teljesítményről, ez teljesen független az órás hobbitól."

Az adott kor technikai és technológia szintjéhez mérten lehet csak megítélni, hogy melyik volt a komolyabb mérnöki teljesítmény. Ehhez nincs meg a megfelelő ismeretem és gondolom neked sem, ezért elég nagy bátorság olyat állítani, hogy a kvarcóra megalkotása komolyabb mérnöki teljesítmény volt, mint az első mechanikus óra elkészítése évszázadokkal korábban. Attól még, hogy valami későbbi korban született nem jelenti azt, hogy ahhoz komolyabb mérnöki teljesítmény tartozik.

(#33008) Land válasza fagyalllo (#32929) üzenetére


Land
veterán

Úgy értettem pl egy NH35-t akárhányszor tekerem a koronát nem lesz annyira nehézkes a tekerése, mint ennek az ST1901-nek. Viszonylag kevés tekerés után már nehezebb tovább tekerni. Simán tekerjem tovább, mert nem lesz kutya baja sem?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#33009) norby_42 válasza Land (#33008) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ezek szerint odaért, a sirály leszállt :)

Eat pasta, run fasta

(#33010) Land válasza norby_42 (#33009) üzenetére


Land
veterán

Igen. Pár napja itt van. A hozzá rendelt szíjak még nem jöttek meg, azokat várom. Aztán hordani is fogom.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#33011) Faresz1976 válasza Land (#33008) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Nekem van egy gagyi olcsó kínai automatám, az is ilyen. Hamar nehézzé válik a tekerése, de még 50 koronafordulatig is eltekerem :D

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33012) dzsi23 válasza fagyalllo (#33006) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy "hosszú út vezetett idáig". :K

#33007 vinczetibor:
"elég nagy bátorság olyat állítani, hogy a kvarcóra megalkotása komolyabb mérnöki teljesítmény volt"

Látod, én ilyen bátor vagyok.

(#33013) dzsi23 válasza Land (#33008) üzenetére


dzsi23
addikt

Egy automata órát tekerhetsz a végtelenségig, a kézihúzóst meg nem, így nincs értelme az NH35-öt az ST19-hez hasonlítani. Utóbbinál, ha teljesen felhúztad a rugót, megakad a korona. Vagyis nem nehézkes olyankor tekerni, hanem nem lehet tovább tekerni. Tapasztald ki, hogy hány tekerés után akad meg, és utána tudni fogod, hogy annál többel nem érdemes próbálkozni. :)

Szerk.: Ja, és ha teljesen felhúztad, esetleg mérhetsz egy járástartalékot. A kézihúzóst akár hordhatod is közben, nem kell félrerakni, mint az automatát, mert a mozgás nem visz bele extra felhúzást.

[ Szerkesztve ]

(#33014) Land válasza dzsi23 (#33013) üzenetére


Land
veterán

Na ezt nem tudtam. Első kézi húzósom, köszi.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#33015) dzsi23 válasza Land (#33014) üzenetére


dzsi23
addikt

És még annyit hozzáteszek, hogy csak óvatosan, mert kínai óráról van szó, és pl. a Paganim csavaros szíjában minimális erőbefektetéssel is elnyalódott a menet, de elvileg érezni fogod, hogy mikor akad meg. Egy gyors google keresés alapján 30 tekerést írtak többen is.

(#33016) norby_42 válasza dzsi23 (#33015) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én 28at számoltam

Eat pasta, run fasta

(#33017) zoarden válasza @mriya@ (#32985) üzenetére


zoarden
tag

ezmiez? :P

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#33018) zoarden válasza fagyalllo (#32986) üzenetére


zoarden
tag

kínaiban jött?
nemtom mekkora volumban tokoznak, meg hát gyártója válogatja hogy mennyire néznek rá a végén.
Múltkor azért írtam a-nem-reprezentatív, csak fórumanadatokon-alapuló véleményem hogy talán látszik fejlődés ebben is

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#33019) fagyalllo válasza zoarden (#33018) üzenetére


fagyalllo
őstag

Igen. De nagyon nem jellemző hiba, a Seikóban se találkoztak még új szerkezetben ilyennel, valószínűleg már a gyártás során sérült, mikor bepréselték a csapágylemezbe.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#33020) zoarden válasza fagyalllo (#33019) üzenetére


zoarden
tag

igen azt értettem előbb is hogy nem dzsunka alsón rakják bele követ, de valami minőségellenőrzés kéne amikor egyben van minden.
biztos van valami eljérés-, pont annyira amennyit költségben rászánnak
Aztán hogy ez mire elég...?

Sikerült érvényesítened valami kártérítést az ealdó boltnál ?

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#33021) fagyalllo válasza zoarden (#33020) üzenetére


fagyalllo
őstag

Lehet csak később esett szét, ki tudja. Olcsón megcsinálták, nem volt bukó.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#33022) @mriya@ válasza zoarden (#33017) üzenetére


@mriya@
őstag

Carrousel tourbillon. :K
Itt egy másik fotó, hogy érzékelhető legyen a forgás. :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#33023) nebancsa válasza @mriya@ (#33022) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ez is valami homage?

(#33024) zola96 válasza zazenke (#33003) üzenetére


zola96
senior tag

Tisztában vagyok velük. De abban az ár szegmensben semmiféle keppen jöhet nekem szóba egy kvarc. Bármennyire is tökéletesen rezeg benne az a kristály és lépteti szépen a motor a mutatókat.
Mindenki használjon amit szeretne és vegyen amit szeretne!

[ Szerkesztve ]

(#33025) @mriya@ válasza nebancsa (#33023) üzenetére


@mriya@
őstag

Még csak hasonlóról sem tudok. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#33026) zoarden válasza @mriya@ (#33025) üzenetére


zoarden
tag

hogy kell rajta és hol leolvasni.öö mondjuk a percet (az órát sejtem :-)

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#33027) Churpik


Churpik
junior tag

Női Lorus bagóért, Seiko (Hattori) PC21 belsővel.

Analóg karóra RG270PX9

(#33028) dzsi23 válasza Churpik (#33027) üzenetére


dzsi23
addikt

Korrekt az akciós ár, de festett réztokkal nem is adnék érte többet. 27k-s eredeti ár van feltüntetve, emiatt azt hittem, hogy acél... úgy nagyon jó ajánlat lenne. :)

(#33029) dzsi23


dzsi23
addikt

Na hogy állnak a 11.11-es rendelések? Úgy tűnik, az enyémek végül csak ideérnek karácsony előtt. :D Az egyik most került a magyar postához, a másiknál már az (utólagos) áfával is lehúztak, a harmadik pedig az expressnél van. :))

[ Szerkesztve ]

(#33030) @mriya@ válasza zoarden (#33026) üzenetére


@mriya@
őstag

passz

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#33031) Digitalpimp válasza dzsi23 (#33029) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem-igaz nem óra- , de pénteken jött 1, ma meg 6. Szóval jönnek. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#33032) Faresz1976 válasza dzsi23 (#33029) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Nekem már megjött 28.-án, most a "Black péntek" -i :D rendelést várom. de meglehetősen lassan érkezik a szokásoshoz képest. 25.-én rendeltem de még csak ma hagyta el kínát.... :(((

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33033) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#33029) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

11.11-én csak a casio fém tokot és szíjat rendeltem, de már 23-án itt volt.
A Bf rendelésekből elvileg holnap jön 2db lom (nem óra) amiből az egyiket 29-én rendeltem ezt nem tudom hogy lehet, talán európából küldték.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#33034) kovsol válasza dzsi23 (#33029) üzenetére


kovsol
titán

Nekem ma jött meg a November 17. rendelésem.

BENYAR BB58 -t rendeltem. [link] Fekete verziót. 12e Ft-ra jött ki.

Ilyen olcsó órát nem mertem még korábban rendelni, de első benyomásom pozitív. Kivitelezés és minőségre igy érzésre a pagani design óráimmal van párban. Szíj jól illeszkedik, nem lötyög. Nincsenek éles szélek, rosszul kezelt felületek. Lehet bemákoltam egy jó darabot.
Viszont a Lume az egy rossz vicc :D a mutatók még úgy ahogy látszódnak, de a a számlapon kb éppen csak sejlik kicsit.
A szerkezet pontossága nem érdekel majd, mert csak néha fogom hordani akkor meg egy napon belül nem fog úgyse akkora nagy pontatlanságot csinálni. Kézzel húzható viszont az jó.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33035) Churpik válasza kovsol (#33034) üzenetére


Churpik
junior tag

Gratula! Legyen vele sok örömöd, és nagyon vigyázz rá: ez az Invictákba is szerelt Hong Tai szerkezet nagyon érzékeny.

(#33036) kovsol válasza Churpik (#33035) üzenetére


kovsol
titán

Köszi. Az érzékenység alatt mire kell gondolni? A koronáról húzásra érzékeny? Vagy a külső behatásokra, ütődésekre?

May the Force be with you!

(#33037) Faresz1976 válasza kovsol (#33036) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Hát a tokra is vigyázz mert öntvény. Sokkal sérülékenyebb mint az acél.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33038) kovsol válasza Faresz1976 (#33037) üzenetére


kovsol
titán

Alapvetően vigyázok minden órára, de ezért ez nem az a kategória amit siratni fogok ha megsérül. Inkább csak kiváncsi voltam mennyire tetszik ez a designe.

May the Force be with you!

(#33039) Faresz1976 válasza kovsol (#33038) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Hát igen. Én is pont így voltam a Lige sub.-el. 1 éven belül eltört az automata dátumállítója, ez van :) . Benne van a kockázat az olcsóban. :D

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33040) Churpik válasza kovsol (#33036) üzenetére


Churpik
junior tag

Mindenre is érzékeny. Ez egy olcsó kínai szerkezet, nem lehet csodákat várni tőle, megy ameddig megy. A belseje törni talán nem fog, de előfordul, hogy óraállítás után ha fel van húzva akkor sem hajlandó elindulni, csak külön ösztökélésre (tok és üveg pöckölgetése), vagy olyan is előfordul, hogy a hátul a rotor megszorul, és a hátlap lekapása után kicsit meg kell segíteni. Persze a hullámzó minőség miatt valaki tök szerencsés és semmi baja nincs vele évekig, nem kell rögtön a horrorra készülni. A napi 45 másodperces eltérés itt most nyilván nem számít, és a változó járástartalék sem (kinek 6 óra, kinek 20, papír szerint 36).

A Benyar még mindig mágneszáras dobozban adja az automatáit? Vagy ehhez már normális doboz volt (vagy zacskó)?

[ Szerkesztve ]

(#33041) Churpik válasza Faresz1976 (#33039) üzenetére


Churpik
junior tag

Azt tudom, hogy abban a Lige Subban egy Mingzhu belső van, de arról meg az égvilágon sehol semmit sem lehet találni, talán csak valamilyen kínai nyelvű órás oldalon. Annyit láttam, hogy az egy Miyota másolat.

[ Szerkesztve ]

(#33042) kovsol válasza Churpik (#33040) üzenetére


kovsol
titán

Egy ilyen dobozban volt, de a külső részére rá volt húzva egy papír is ami össze zárva tartotta masszívan. Az óra meg egy zacskóba is bele volt csomagolva, de szivacsos belső szerintem jól védte.

May the Force be with you!

(#33043) driv4r válasza dzsi23 (#33029) üzenetére


driv4r
tag

Én nagyon csehül állok és kezdek is ferde szemmel nézni az Alira, főleg a múltkori SM GMT affér óta.

November 2-i rendelésem volt 6 db óraszíj (mi más:), 4 különböző boltból, a kanyarban sincsenek egyelőre. Track szerint még HU Customs előtt vannak, uccsó státusz: handed over from linehaul office, bármit is jelentsen ez. Tehát eltelt egy hónap, de semmi.

11.11 rendelés egy Mocenary folder volt (megőrjítenek ezekkel a nevekkel), az meg még mintha el se indult volna, de már belekeveredett a holland posta valahogyan.

Fáskiván, mondom Pákó után szabadon.

(#33044) kovsol válasza driv4r (#33043) üzenetére


kovsol
titán

Én is rendeltem óra szíjakat november 24. Ma kaptam egy ilyen üzenetet:

Your order has been temporarily delayed due to unsuccessful customs clearance. This could have happened for a number of reasons. AliExpress works closely with our logistics partners to ensure your package arrives on time.

Most jön gondolom az, hogy megfogták a vámon, és akkor majd fizetnem kell valamennyit.

May the Force be with you!

(#33045) driv4r válasza kovsol (#33044) üzenetére


driv4r
tag

De hát csak nem 150 eurós értékben vettél szíjakat? Mintha azt olvastam volna itt, ezen értékhatár felett lesz csak vámkezelési ügy a rendelésből.

(#33046) kovsol válasza driv4r (#33045) üzenetére


kovsol
titán

Közelében sincs, de volt már korábban szíj rendelésem ahol be kellett fizessek valami 600Ft körüli összeget vámkezelésre, de akkor nem kaptam ilyen e-mailt.

May the Force be with you!

(#33047) Churpik válasza kovsol (#33042) üzenetére


Churpik
junior tag

Mágnes, még mindig... :((( Nagyon nem szerencsés. Ha nincs, vagy nem zavar a napi eltérés (sietés v. késés) amit okozhat, akkor nem érdekes, egyébként egy demagnetizálás segíthet, hogy pontosabb legyen.
A mágneszáras dobozban tárolás/utaztatás nagyon nem egészséges dolog egy automatának.

(#33048) Churpik válasza driv4r (#33043) üzenetére


Churpik
junior tag

Július-Augusztusban 8-10 nap alatt jöttek a csomagok. Most valami egymilliárd csomag indult el Kínából, gondolom ott sem egyszerű a dolog. Utána még ott van a magyar oldal is, bár az Express One elég jól összeszedte magát, 60 ezer csomagot simán lekezelnek (most lehet úgy 200 ezer). Viszont ami a Magyar Postával jön az siralmas.

Addig egy kis kedvcsináló, hogy is mennek ott a dolgok :DD

Fast Shipping

(#33049) xcvbxcvb válasza driv4r (#33045) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Vámkezelés mindig van, csak nem szabnak ki vámot, áfát meg már befizetted alin 150 dollár alatt.
Érdemes aliexpress saver shippinggel vagy aliexpress standard shippinggel rendelni.
A szíjakat akkor összecsomagolták egy küldeménybe ha jól értem, az is el szokott húzódni.
A holland postás megoldás sajnos néha elhúzódik.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#33050) driv4r válasza xcvbxcvb (#33049) üzenetére


driv4r
tag

Megnéztem most a rendeléseket, ez látszik mindegyiknél: 15 day delivery · Fast Delivery · Free returns · On-time guarantee.

A saver shipper / standard shipping opciókra nem emlékszem.

De az alábbi schedule zavar igazán, mi a búbánatos ló[csúnya szó]t csináltak november 4 és 26 között?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.