Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) dzsi23 válasza eldoble (#34000) üzenetére


dzsi23
addikt

Az 1. linken lévőre gondolsz? Hááát, nem is tudom... Shanghai óra svájci (Omega Aqua Terra) dizájnnal és japán szerkezettel... ráadásul Miyota 8205-öt írnak, a képen meg NH35, ez így számomra nem túl szimpatikus. Viszont a másik elég jónak tűnik, persze, árban is egészen más szint.

[ Szerkesztve ]

(#34002) 5-ös kezelő válasza Faresz1976 (#33992) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Faresz, Koxkids, köszönöm. Egyre jobban tetszik, de kíváncsi lennék élőben a fehér számlaposra is. Talán rendelek még egyet, ha megint lesz 15 ezer körül. :O
Miért van az, ha vmi jó, akkor többet is szeretnénk belőle, még ha nincs is rá szükségünk? :F

[ Szerkesztve ]

(#34003) driv4r válasza 5-ös kezelő (#34002) üzenetére


driv4r
tag

Utolsó mondatodra: a feleségem ezt a jelenséget csak úgy hívja, ‘gusztustalan mohózás’, de szerintem téved, igazából a ‘nemes gyűjtőszenvedély’ lenne a megfelelő kifejezés rá.

(#34004) 5-ös kezelő válasza driv4r (#34003) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Igaza lehet párodnak, vissza kell fognom magam. Több szerénység, kisebb yacht.

(#34005) driv4r válasza 5-ös kezelő (#34004) üzenetére


driv4r
tag

Kisebb yacht, de rendszer kompatibilis név- és anyagválasztással. Ha valamit szeretünk ezekben, az a szerénység.

(#34006) Faresz1976


Faresz1976
aktív tag

A super deals-ba megint vannak jó ajánlatok még ma. Addiesdive kvarc submariner 10e Ft, yachtmaster 12e, Sea Gull ST17 szerkezettel 24e.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#34007) zoarden


zoarden
tag

Sziasztok
Yt-n rákeresve ennek a fajta szijnak nem találtam hogy pontosan technikailag hogy lehet kimozdítani a szemhez tartozó kitolandó elemet.

Ebben kérném segítségeteket!

A résbe próbáltam kicsi fejű csavarhúzót dugni, de nem mozdul. Nagy esély van a karcolásra is.
A tüskerszeű kitüremkedést tartalmazó elemnek ugye alá és kifelé kéne elmozdulnia és kijönnie, de nem találom a fogást ahogy ezt kéne, feszegetés van csak.

Marc ( LongIslandWatch ) is azt mondja egy ilyen kitolósat bemutató videójában hogy ezt a fajtát utálja....
Hát én is.

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#34008) zoarden válasza zoarden (#34007) üzenetére


zoarden
tag

nem voltam pontos teljesen:
A nyilat tartalmazó elem jobb szélén lévő résbe dugtam csavarhúzót, nem a kicsúszást akadályozó kvázi ék tüskepöttynél lévőbe, mielőtt ...

(Marc pedig egy ugyanilyen elven "működő", de azért más felépítésű Seiko szíjat szedett szét. Seikókról van sok video, de az ilyen fajta Orientről nem találtam)

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#34009) petipetya válasza zoarden (#34007) üzenetére


petipetya
nagyúr

Volt már dolgom ilyennel. A nyíl hegyéhez tettem a laposfejű órás csavarhúzót, és annak irányában toltam kifelé.

"nincs rá lezsóidő"

(#34010) dzsi23 válasza petipetya (#34009) üzenetére


dzsi23
addikt

:K
Videó: [link]

(#34011) Faresz1976 válasza petipetya (#34009) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Ohh lekéstem :D . Pontosan így kell, az Orientemen is ilyen szíj van. A másik oldalról nem tudod mert az fix. Ha a szemet ki akarod venni akkor ki kell akasztani a másikból.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#34012) eldoble válasza dzsi23 (#34001) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, pont az 1. linken lévő tetszett elsőre, a mutatója és a tok (vastagabb keret) tetszett jobban a másiknál.
De, köszi, hogy szakszemmel is ránéztél és mondtál róla véleményt, egyből én is máshogy nézek rájuk. Írtad az Omega Aqua Terra dizájnt, teljesen igazad van, teszik ez az Omega, de így már a másolt Shanghai nem is kell.

A másik [link] műszaki tartalma megérné ezt az árat, már a többi órához képest milyen árban adják ezt a műszaki tartalmat?
(még a vékony mutatókkal nem tudtam teljesen megbarátkozni, meg persze ez 3-4x annyi mint a másik...)

[ Szerkesztve ]

(#34013) zoarden válasza petipetya (#34009) üzenetére


zoarden
tag

dzsi23 | petipetya | Faresz:
köszi, így már könnyen ment! :R
Az vitt el engem, hogy Seikó szíjaknál a nagyobb téglalap szíjelemnél lévő rést kellett használni. :U
Az meg eszembe se jutott hogy Casio szíjaknál keressem, Orient orientációra nem volt ilyen találat.
jellemző a késleltetett beteljesedéshez hogy karácsonyra vettem, itt van már vagy 4 hete lassan, de még nem futottam neki másodszorra, komolyabban eddig hogy méretre állítsam...
A Geckota, az SM SN0129 és ennek a tesója* élvezte ezt az időszakot

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#34014) zoarden válasza driv4r (#34003) üzenetére


zoarden
tag

driv4r és 5-ös kezelő :
*A legutolsó óravásárlásom pontosan ezt a nemes gyűjtőszenvedély guszta mohózást tükrözi. :D

Annyira megkedveltem ezt a tényleg egyszerű, nem kifinomult Orientet a hétköznapokban, hogy kellett belőle egy világos is.

Mondjuk ennek pont nincs akkora előny mint a kéknél a leolvashatóság, de egy ilyen borongós napon pont hoz egy kis derűt, fényt...

Mondjuk nincs az óráim között másik ugyanolyan típusom, csak ez.

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#34015) driv4r válasza zoarden (#34014) üzenetére


driv4r
tag

Helyes. Semmi álszerénység: ami jár, az jár! Ezt most lementem, és a legközelebbi itthoni veszekedés során ezzel fogok példálózni, másoknak bezzeg lehet ugyanabból az órából akár kétféle is!*

* sőt, még azt is hozzá fogom tenni, egyes nőknek a családban ugyanabból a cipőből akár négy különböző színben is lehet, akkor az órákat miért diszkrimináljuk? Sakk matt, ennyike! Most nagyon elégedett vagyok ezzel az érveléssel, bár kíváncsi vagyok, a gyakorlatban is beválik-e.

[ Szerkesztve ]

(#34016) Faresz1976 válasza zoarden (#34014) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Mennyiért sikerült beszerezned?
A kéket tudom :DDD az enyém is ugye annyi volt.

[ Szerkesztve ]

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#34017) dzsi23 válasza eldoble (#34012) üzenetére


dzsi23
addikt

A másik már tetszik, külsőre is, és az is, hogy full kínai. Ha már egy kínai városról kapja a nevét, akkor a szerkezet is legyen kínai. A dizájnba is vittek egy pici egyediséget, szerintem tök jó lett, simán hordanám a fehéret.
Viszont ezen az árszinten már jó lenne cikkeket, videós teszteket látni róla, ezek nélkül viszont eléggé zsákbamacska, meghaladja az ára azt a szintet, amennyiért szívesen kockáztatok.
Elvileg kínai ETA-klón (Seagull ST2130) van benne, fogalmam sincs, hogy van-e annyira megbízható, mint mondjuk egy Sellita. Érdekes, hogy a szintén ETA-klón PT5000 újabb, mégis gyakrabban találkozom vele mostanában, mint az ST2130-cal.

(#34018) dzsi23


dzsi23
addikt

Egy újabb versenyző a leghülyébb névért folyó versenyben... gigididi...
Az hagyján, hogy a GMT lünettához nincs GMT mutató...

[ Szerkesztve ]

(#34019) Tasunkó válasza dzsi23 (#34018) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Pont ezzel szemeztem, a topicot olvasgatva nagyon beakadt nálam ez a pepsi dizájn. Csak ez a név, teljesen reménytelen. Egyébként ehhez a pepsi búvár órához menne a bőr, vagy más nem fém szíj?

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#34020) driv4r válasza Tasunkó (#34019) üzenetére


driv4r
tag

Ha beleszólhatok, szerintem nagyon jól áll neki a bőr is. Itt van pár példa.

(#34021) dzsi23 válasza Tasunkó (#34019) üzenetére


dzsi23
addikt

Szerintem is jól állhat neki a bőr, és figyelembe véve, hogy ez nem búvár, hanem GMT/utazó óra, nem is mondhatja senki, hogy nem való rá bőrszíj. :)
Ugyanakkor 2 szempontot is írtam, ami miatt ez a konkrét óra ultragagyi, és én sosem adnék érte pénzt... inkább ezt ajánlom: Pagani Design PD-1662 NH34.

(#34022) zoarden válasza driv4r (#34015) üzenetére


zoarden
tag

várj...
fel kéne raknom a gyeámáántos perpecsual délydétek képeiből azt a hármat-négyet, amivel jobban érvelhetnél... :))
plusz még a Bretyó kék, fekete, sárga, naracsárgga Emerdzsensziket ahogy végigfexenek az alkaromon túlélés közbe'

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#34023) zoarden válasza Faresz1976 (#34016) üzenetére


zoarden
tag

30 pénz az italikusoktól fedeksz kihurcolással.
A maradék FUNG2002** ilyen kifutott típus elfekvésben lévő példányok más helyeken 40-60 körül vannak.
17-ért akkoriban (22' ősze?) mikor te meg én vettem,-ajándék kategória volt a kiárusításban.
Ez persze a mostani kínai trendekhez mérve szinte drága.
(persze) Tudod hogy ez hardlex, csörgős hajtogatott szíj...de ezt a fajta számlapot , dizájn-egységet nem méltóztattak még kopizni. Legalábis én nem találkoztam vele.
Már eszembe jutott hogy miképp lehetne kinyomozni hogy mely tömörszíj tudna leginkább passzolni illesztésre meg végszem kompatibilitásra..

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#34024) Faresz1976 válasza zoarden (#34023) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Csak mert arra gondoltam lehet eladom. Nem használom, szeretnék egy Bambinot helyette. Amit lehet el kellene adnom, teljesen felesleges ennyi óra (vagy nem? ;] ).

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#34025) driv4r válasza Faresz1976 (#34024) üzenetére


driv4r
tag

Nincs olyan, hogy felesleges óra, csak kevés / kicsi órás doboz (fiók, polc, gardrób, garázs, stb).

(#34026) eldoble válasza dzsi23 (#34017) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi az infókat.

(#34027) zoarden válasza Faresz1976 (#34024) üzenetére


zoarden
tag

háát igazából az a kérdés hogy lelked enterriőrjének a tökéletességéhez, ezen óra dobozban/fiókban/polcon/garázsban való egzintenciális létezésével önnön magad kifejeződéséhez, a kozmoszt mikro szinten leképező momentuma hozzájárul e kellő mértékben haladásodhoz, másképpen mondva az órázás ízléskvantumainak progresszív monoton előrehaladásában állít e valami kronoemléket stációid egyikének...
vagy a tér-idő kontinuumban nem jelent akkora transzcendens metamorf, újra-újra meglátogató önreflexiós pre- vagy poszt pozícióváltozást neurális tudatalattidban, ami előrevisz utadon
...nos azt magaddal kell megbeszélned :DD

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#34028) 5-ös kezelő válasza zoarden (#34014) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Volt egy rövid időszak, amíg két egyforma GWC Audi TT volt nálam, mindkét kezemre jutott. Nagyon boldog voltam, de mások tekintetében az őrültek iránti szánakozást véltem felfedezni. ;]

(#34029) Bukk900


Bukk900
őstag

Holnaptól megint lesz akció alin, itt vannak a kupon kódok. [kép]
Ha lesz jó áron, lehet benevezek egy ilyen 36mm-es San Martin szépségre.

(#34030) 5-ös kezelő válasza Bukk900 (#34029) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Túl hosszú tokfülek, kismutató forma nem szimpi (nekem legalábbis).

(#34031) dzsi23 válasza driv4r (#34025) üzenetére


dzsi23
addikt

Facebookról loptam:

[ Szerkesztve ]

(#34032) Ceree válasza 5-ös kezelő (#34030) üzenetére


Ceree
senior tag

Pont ugyanezek jutottak nekem is eszembe...

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#34033) Bukk900 válasza 5-ös kezelő (#34030) üzenetére


Bukk900
őstag

A kismutató nekem egyedi, de a tokfül tényleg hosszú a kis átmérőhöz, mintha egyszer emiatt már elvetettem volna... keresgélek tovább! :)

(#34034) Faresz1976 válasza driv4r (#34025) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

:DDD :R

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#34035) driv4r válasza dzsi23 (#34031) üzenetére


driv4r
tag

:))

(#34036) mert_csokis válasza Bukk900 (#34033) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Keress meg privátban, mert itt tilos az önreklám. :)

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#34037) Tasunkó válasza driv4r (#34020) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Több mint meggyőző, akkor el is dőlt. Veszélyes topik ez, mit mondjak. :)

Kérek egy számot a jútútú

(#34038) Bukk900 válasza 5-ös kezelő (#34030) üzenetére


Bukk900
őstag

Találtam egy alternatívát, szintén 36mm, de a lug tó lug 44mm, ez már arányosabb. [link]

(#34039) driv4r válasza Tasunkó (#34037) üzenetére


driv4r
tag

Á, nem kell félni, nem fog fájni… ;]

(#34040) 5-ös kezelő válasza Bukk900 (#34038) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Tokot nézd meg oldalról, kicsit vaskos (rolekszes). 36-os mérettel, ha beéred, a Militado Dirty Dozen sztem jó alternatíva, amit én is vettem. Baltany van szebb és kevésbé csilivili, sok tetszik nekem is, persze árban nem a legolcsóbbak közé tartozik. [link]

[ Szerkesztve ]

(#34041) zoarden válasza dzsi23 (#34031) üzenetére


zoarden
tag

tudom hogy rossz a poént magyarázni, de nem értem a viccet igazán...
Jules Louis Audemars lenne az érintett fijú?

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#34042) zoarden válasza 5-ös kezelő (#34028) üzenetére


zoarden
tag

két egyforma? :) sokat szelidülhettél... :DDD

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#34043) 5-ös kezelő válasza zoarden (#34042) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kollégám átmeneti pénzzavarból eladott nekem egyet, sajnos visszavásárolta. Az enyémet meg visszaadtam rokonomnak, akitől anno kaptam - ott van hozzá azonos nevű autó is. :)
Amúgy meg jó poénnak tűnt mindkét kezemen egyforma, és nem túl gyakori órát viselni.
Most viszont ezzel a PD-1708-assal van egy olyan (tudom, átmeneti) érzésem, h megvan az ÓRA, pedig csak egy óccó távol-keleti kvarcot vettem. Hirtelen az összes többi órám feleslegesnek tűnik. Furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#34044) driv4r válasza 5-ös kezelő (#34043) üzenetére


driv4r
tag

Gyorsan meg kell akkor szabadulni tőle, mielőtt visszavonhatatlan folyamatok indulnának meg. A végén még egyre kevesebb órád lesz és nem pedig egyre több. Nem lenne egészséges, és nagyon is jól ráéreztél erre, amikor a végén azt írtad: ‘furcsa’. Vagyis abnormális. Tessék csak erősnek maradni:)

(#34045) zoarden válasza driv4r (#34044) üzenetére


zoarden
tag

egyre komolyabb horolo-pszichológiai elemzésekkel támogatod a topcilakókat

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#34046) driv4r válasza zoarden (#34045) üzenetére


driv4r
tag

Segítek, ahol csak tudok, ráadásul számlaképes is vagyok,
maradok őszinte híve, Dr. Iv4r

(#34047) dzsi23 válasza zoarden (#34041) üzenetére


dzsi23
addikt

Értelmezésem szerint a pali annyira óramániás, hogy a gyerekét is egy óramárkáról nevezte el. Talán tévedek, de nekem így vicces volt. :D

(#34048) Faresz1976 válasza 5-ös kezelő (#34043) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Ezt az érzést ismerem. Ez az új "dolog" erzése.... Sajnos tapasztalatom szerint nálam hamar elmúlik, és egyre jobban úrrá lesz rajtam az újabb vásárlást előidéző érzés. ;]

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#34049) Faresz2


Faresz2
friss újonc

Azt hiszem meghekkelt3k a fiókomat.....

(#34050) pulutodurumo válasza Faresz2 (#34049) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Akkor gyorsan nézd át a többit is, ha máshol is ugyanezt a jelszót használod.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.