Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) MiniXD55 válasza nebancsa (#18000) üzenetére


MiniXD55
tag

Persze gondolom hogy nem egy profi replika lesz,de 50dollárért csak jobbat kapok mint 20ért nem?Lehet holnap berendelem aztán várom hogy mi lesz belőle.

"Hard work, dedication. I'm a one man army."- Floyd Mayweather

(#18002) dzsi23 válasza MiniXD55 (#18001) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, köztudott, hogy ami drágább, az jobb. :K És 50 vagy 300 dollárért már csak kicsit hamis.

(#18003) gyapo11


gyapo11
őstag

Előszedtem egy régi Casio órámat, tettem bele elemet, jó, ráteszem a hátlapot, el-el tűnik a digitális kijelzés. Tettem bele egy kis szigetelőszalagot, hogy az alul levő negatív pólushoz nyomódó fémlap ne tudjon hozzáérni a pozitív házhoz. Eredmény ugyanaz. Több azél nyúlvány nyomódik a hátlaphoz, ez adja a csipogó piezónak az egyik érintkezést. Az egyik pont az elemet leszorító lapról indul, és amint a hátlap benyomja, az tápellátás megszűnik. Csípőfogó, nyúlvány levág, van még három, óra tökéletes.
Szilikon szíj szétmállik darabokra törik, kuka. Az egyik stiftet alig bírom kiszedni, nem nyomódik be a rugós vége, de sikerül.
És elérkeztünk a kérdésig, 16 mm-es szíj fér el, van-e olyan, ami ilyen keskenyben férfi órán jól néz ki? Eredetileg szélesedő szilikon volt rajta, ami az órával egy ívet képzett, de nem akarok másik szilikont. 22 mm a tokfülek külső széle.
Ha egy 22-es szíj két széléről levágnék annyit, hogy középen 16 mm legyen az nem lenne túl széles?
Az óra átmérője 35 mm.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18004) MuNy3Z


MuNy3Z
csendes tag

Sziasztok!

Xiaomi Huami Amazfit 2 órával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Vásárlás előtt állok...

(#18005) pulutodurumo válasza gyapo11 (#18003) üzenetére


pulutodurumo
őstag

16mm-es szíjat ne tégy rá, vékony lesz. Egy ~18-ra szűkülő 22-es jó lenne szerintem, ha levágod ahogy írtad. Viszont akkor meg kell akadályozni hogy a varrás bomoljon. Talán egy apró csepp ragasztó lenne a jó megoldás.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18006) Jorgos01 válasza MuNy3Z (#18004) üzenetére


Jorgos01
tag

Nincs ilyenem, de szerintem a legjobb ár-érték arányú óra.
Itt többet megtudhatsz róla.
[link]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#18007) gyapo11 válasza pulutodurumo (#18005) üzenetére


gyapo11
őstag

Inkább lángra gondoltam a szabaddá vált szálak rögzítéséhez. Veszek is egy 22-est, aztán meglátjuk.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18008) @mriya@ válasza gyapo11 (#18003) üzenetére


@mriya@
őstag

Én egy adapterrel tettem rá a 22-es szíjat.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#18009) gyapo11 válasza @mriya@ (#18008) üzenetére


gyapo11
őstag

Milyen adapterrel? Nem látom a fotón.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18010) gyapo11


gyapo11
őstag

Automata óráknál van valami irányszám, hogy a lengősúly hány fordulattal mennyi járásidőt ad? Vagy ha általános adat nincs, akkor mondanátok egy-két óránál mért adatot? Valaki írt már egyszer ilyet itt, de nem emlékszem pontosan, hogy hány fordulat volt másfél óra járás.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18011) gingerbalm válasza @mriya@ (#18008) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

a szíj középen van és csak a kép csalóka, hogy féloldalasnak mutatja, mintha el lenne csúszva?

(#18012) @mriya@ válasza gyapo11 (#18009) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#18013) @mriya@ válasza gingerbalm (#18011) üzenetére


@mriya@
őstag

Középen van az.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#18014) gyapo11 válasza @mriya@ (#18012) üzenetére


gyapo11
őstag

OK, így már értem. Jó tudni, hogy ilyen is van, ha nem megy a bevágás, akkor még lehet, hogy ilyen lesz.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18015) nebancsa válasza gyapo11 (#18003) üzenetére


nebancsa
senior tag

Én akkor jártam így mikor az órás elemet cserélt, és a kis rugó ami a piezóhoz ért elszabadult :) Nézd meg lehet nálad is ez történt.
Itt találsz hozzávaló szíjat. [link]
A vágást én nem csinálnám, lehet a vágásnál továbbreped.

(#18016) gyapo11 válasza nebancsa (#18015) üzenetére


gyapo11
őstag

A rugó a helyén van, az óra csipog. Meg levett hátlappal is szépen produkálta a hibát, ha megnyomtam azt a kis acél érintkezőt az elem fölött, akkor a kijelzés megszűnt, ha elengedtem, akkor visszajött. Valószínűleg lenyomta az elem az alsó érintkezőt úgy, hogy már nem tudott hozzáérni.
A repedést gondolom nem műanyag szövetre érted, én azt akarok rátenni. Vagy fémet, szilikont és egyéb műanyagokat kihagyom, bőr meg nem kompatibilis a nyárral, nem akarom évente többször cserélgetni a szíjat.
Néztem a linken fémszíjakat, egyetlen feketét találtam, egy óratípus volt ott, más szíjaknál se láttam kompatibilis órák listáját.
Lehet, hogy veszek egy 22-es fémszíjat, és bereszelem/köszörülöm 16 mm-esre úgy, hogy föntről nézve éppen az óráig érjen, mint ahogy a szilikon szíjakon látni. Vagy 20-ast, akkor 2-2 mm-t kell leszedni.
Egy órára már tettem 18-as szíjat a 15-ös helyre, de az PU leather vagy faux leather, szóval műanyag, csak akkora vállat vágtam, hogy szorosan fölfeküdjön az órára, tökéletes, egyáltalán nem látszik a barkácsolás.
De ez a Casio többet hordós, erre nem jó ez a műanyag szíj.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18017) gingerbalm válasza @mriya@ (#18013) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

így már egyértelmű :D

(#18018) lood55


lood55
tag

Sziasztok!

Megjött a GIMTO, amire már nagyon vártam:
[link]

Azonban van itt pár dolog, ami miatt azt gondolom, hogy hibás az óra.
Ahogy nézegettem és nyomkodtam, úgy jött le, hogy a felső kis mutató a stopper, ami ugyanazt kéne mutassa mint a "másodpercmutató", ami szintén csak a stopperrel jár. A problémám, hogy a "nagy másodpercmutató" nem 0-ról indul, hanem most éppen 14-ről, de amikor megjött akkor még 59-ről indult. Néhány indítás-nullázás után 14-nél megakadt. Nagyon ritkán előfordul, hogy elindulni sem akar, csak remeg.
Továbbá azt hittem, hogy a jobb oldalon a naptári napot lehet állítani, mégpedig úgy hogy az állítónak két állása van. Ez a középső állásban semmit nem csinál, gondolom ott kéne a napot pörgetnie, külső állásban pedig az időt lehet állítani, az működik.
Mit gondoltok, ez így rendben van? Vagy esetleg van olyan beállítás, amire nem jöttem rá?

(#18019) oba válasza lood55 (#18018) üzenetére


oba
addikt

Koronát első (dátum állítás) állásba húzd ki és a két gombbal elvileg tudod állítani a stopper mutatóját, hogy hol legyen a 'nulla' állása.
Dátumot állítani próbáld másik irányba tekerve a koronát. Ha egyik irányba sem mozdul akkor valószínűleg valami gond lesz.

(#18020) @mriya@ válasza gyapo11 (#18014) üzenetére


@mriya@
őstag

elég húzós ára van. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#18021) lood55 válasza oba (#18019) üzenetére


lood55
tag

Ha dátum állításon van a korona, akkor is a felső gomb stoppert indít-megállít, az alsó pedig nulláz. Nem tudom odébb állítani.
Ugyanitt teljesen mindegy, hogy milyen irányba tekerem, a dátum nem változik.

(#18022) dzsi23 válasza lood55 (#18018) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha csak a dátum gyorsbeállítása nem működik a fentebb leírt módon, az még talán a legkisebb gond, max. addig tekered az órát, amíg oda nem pörög a dátum is.
Viszont, ha csak "remeg", ahogy írtad, az már zavaró lehet. Egy elemcserét megejtenék, de ha utána is előfordul a jelenség valami tényleg nincs rendben.

"a felső kis mutató a stopper, ami ugyanazt kéne mutassa mint a "másodpercmutató", ami szintén csak a stopperrel jár"

Ez meg kifejezetten furán hangzik, levideózhatnád. :))

(#18023) dzsi23 válasza lood55 (#18021) üzenetére


dzsi23
addikt

Ne dátum állításra húzd a koronát, hanem idő állításra, és utána nyomogd a gombokat a stopper állításához.

(#18024) lood55 válasza dzsi23 (#18023) üzenetére


lood55
tag

Először a fenti kommentedre reagálva:
Bocsi eléggé hülyén írtam le, azt akartam írni, hogy a kis mutató a naggyal együtt jár és stopper funkciója van (igazából így az egyik szerintem teljesen fölösleges, sokkal jobban mutatja ha a nagy folyamatosan a másodpercet mutatná, amit amúgy az alsó kismutató mutat, a felső pedig a stopper funkció lenne).
Következő kommentedre:
Köszönöm, valóban így kell a helyére pofozni, hogy a stopper honnan induljon!

A dátumot továbbra sem tudom állítani.

(#18025) oba válasza dzsi23 (#18023) üzenetére


oba
addikt

My bad... nem tudom miért dátum állítást írtam a stopper állításhoz... :) Pedig nekem is van kronográfom. :)

(#18026) petipetya válasza lood55 (#18024) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Lorus esetén alig lehet érezni a dátum állítás pozícióját, hogy szinte mindig az idő állítását kezdem el helyette. Ebből kifolyólag próbáld meg úgy, hogy éppen hogy csak húzol a koronán egy hajszálnyit körömmel, hátha ott tudod a dátumot állítani.

Persze ha teljes mértékben érezhető a dátum állítás pozíciója, és ott tekerve a koronát a mutatók sem fordulnak, akkor nem szóltam.

"nincs rá lezsóidő"

(#18027) lood55 válasza petipetya (#18026) üzenetére


lood55
tag

Szerintem eléggé jól érezhető és hallható is, hogy épp hová ugrik be. Valószínűleg ha elemet cserélnék ez akkor sem változna, mivel itt egy mechanikát kéne hogy forgasson manuálisan.

(#18028) Watcher45 válasza lood55 (#18027) üzenetére


Watcher45
tag

Nekem a hasonló Sinobi van. Annál is meg lehet állapítani, a két beállító állás közötti különbséget, mégis hajszálon múlik mikor kezdi el tekerni a dátum számlálóját.

(#18029) dzsi23 válasza lood55 (#18024) üzenetére


dzsi23
addikt

Tehát, a "valós" idő másodperceit az alsó kismutató mutatja, a stopper másodperceit pedig a felső kismutató meg a középső, nagy másodpercmutató is? A felsőnek a perceket kellene számolnia. :F

[ Szerkesztve ]

(#18030) lood55 válasza dzsi23 (#18029) üzenetére


lood55
tag

Pontosan, nem tudom, hogy így kell-e működnie, de számomra is furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#18031) lood55 válasza Watcher45 (#18028) üzenetére


lood55
tag

Érdekes, de a dátumot szépen pörgeti előre, csak állítani nem lehet.

(#18032) dzsi23 válasza lood55 (#18030) üzenetére


dzsi23
addikt

Sokan keresnek itt olyan órát olcsón, ami középen méri a stopper másodperceit, de az semmiképp sem normális, hogy a felül is azt méri. :D

Másnak nincs esetleg ilyen órája?

(#18031) lood55:
Akkor tekerd oda az időt a megfelelő dátumig, egyszer ki lehet bírni, máskor meg (a február-március váltást kivéve) max. 24 órát kell áttekerni.

[ Szerkesztve ]

(#18033) Jorgos01


Jorgos01
tag

Ha valaki ilyen [link] , vagy ehhez hasonló 22 mm-es óraszíjat lát sötétkékben és piros cérnával az ne tartsa magában. (ebay vagy ali)
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#18034) dzsi23 válasza dzsi23 (#18032) üzenetére


dzsi23
addikt

Na, néztem videókat, és bizony az összes ilyen. Végül is tök jó annak, aki olyan órát keres, ami középen méri stopperes másodperceket, viszont csak egy percet tud mérni, vagy számolnia kell fejben a perceket. :D

(#18033) Jorgos01:
Vegyél kék óraszíjat meg piros cérnát hozzá. :D Vagy csináltass, de az már költségesebb. Számomra is pont most készül egy, és pont az általad leírt színben és méretben.

[ Szerkesztve ]

(#18035) szetcsuszott válasza Mr.Csizmás (#17983) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Az alin free shippinggel applikációból rendelve 26.97§, amiből még lejön egy egy dolláros seller kupon, azaz 25,97 § itt.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#18036) Jorgos01 válasza dzsi23 (#18034) üzenetére


Jorgos01
tag

Azért én még bízom benne, hogy valaki látott kék óraszíjat piros cérnával és nem nekem kell "varrogatni" vagy jó drágán egyediben megrendelni.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#18037) dzsi23 válasza Jorgos01 (#18036) üzenetére


dzsi23
addikt

Milyen kár, hogy ez 24 millis, pedig még ajándék óra is jár a szíjhoz. :D [link]

(#18038) Jorgos01 válasza dzsi23 (#18034) üzenetére


Jorgos01
tag

Na, ez már majdnem olyan, mint amit keresek.
[link]
A csat rész jobb lenne, ha fényes lenne.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#18039) dzsi23 válasza Jorgos01 (#18038) üzenetére


dzsi23
addikt

Bár az nem piros, hanem narancs, de nem rossz. Csatot pedig vehetsz ugyanannál az eladónál: pl. ezt.

(#18040) pulutodurumo válasza Jorgos01 (#18038) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem írj üzenetet az eladónak, hátha van neki. Árulnak ebayen is (meg bizztos máshol is). Vettem már én is tőlük több szíjat, van pár ami nagyon jó az áráért (rally, IWC stílusú szövet). Egyszer akciós volt a NATO, na az például szar; kemény, sprőd, nagyon műanyag.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18041) Mattb válasza Mattb (#17938) üzenetére


Mattb
senior tag

Továbbra is keresnék ajánlatokat erre az opcióra? Amit előbb ajánlott SKMEI túl nagy a számomra. Valami kisebb esetleg?

(#18042) xcvbxcvb válasza Mattb (#18041) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nézzél esetleg ebayen Casiot. 3-4 ezer körül van eredeti.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#18043) DVDfun


DVDfun
csendes tag

Sziasztok!

FYI

Az egyik kedvenc, de számomra elérhetetlen óra a Jaeger-LeCoultre Master Geographic-ja:

Erre is igaz, hogy amit a kínaiak nem koppintottak le, az nem is létezik, vagy nem érdemes vele foglalkozni :DD Ma találtam rá erre a "fapados" verzióra:

Megrendeltem a SS fehér számlaposat, drukkolok, hogy a dual time illetve a második időzóna napszak kijelzése és úgy egyáltalán maga az óra működjön :Y

[ Szerkesztve ]

(#18044) Mattb válasza xcvbxcvb (#18042) üzenetére


Mattb
senior tag

Oké, de milyen modelleket kell keresnem? :D

(#18045) joci86


joci86
senior tag

Pl W800H

Ilyenem van, néha utána kell állítani az időt, de amúgy rendben. Nem nagy, vízálló, nem is vészes az ára.

Amint megérkezik a Skmei, és használhatóak tűnik, megy fel a Casio apróhirdetős oldalra.:)

(#18046) dzsi23 válasza Mattb (#18044) üzenetére


dzsi23
addikt

Kicsi, felete, digitális, stopperes, vízálló, olcsó modelleket. ;] Casio szerintem nem gyárt sz@rt, szal ami megtetszik, vedd meg. De ha mégis bizonytalan vagy, linkeld be ide, ami tetszik.

(#18047) petipetya


petipetya
nagyúr

Parnis akció jött e-mailben, mégsem tudom érvényesíteni. Például ez az Avant 21 41,935 (nyuszifül?) a kosárban, míg a checkout résznél már 152 USD. Értelemszerűen annyiért nem veszem meg.

"nincs rá lezsóidő"

(#18048) lood55 válasza dzsi23 (#18032) üzenetére


lood55
tag

Köszi a segítséget, áttekertem egy hónapot, így szerintem bőven vállalható.
Amúgy az óra designja élőben is akkorát üt mint a képeken, a szíjtól én féltem eleinte, de nagyon megtetszett ez a mágneses megoldás.

Köszi mindenkinek még egyszer!

(#18049) dzsi23 válasza Mattb (#18044) üzenetére


dzsi23
addikt

(#18050) Watcher45 válasza Mattb (#18041) üzenetére


Watcher45
tag

Régen vettem a Decathlonban Geonaute órát aprópénzért, ami ezeknek az opcióknak mind megfelelt. Most nem látok online boltban olyat, de ez valami hasonló [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.