Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) dzsi23 válasza eldoble (#30000) üzenetére


dzsi23
addikt

Sajnos nem.

(#30002) eldoble válasza dzsi23 (#30001) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi szépen, pedig szépen jár a másodperc mutató, gondoltam a quartz nem lesz olyan drága, és mégis csak Seiko.

(#30003) 5-ös kezelő válasza oba (#29989) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Sajnos még nem elég elterjedt szerkezet, én is keresgélek, kivárok. A Berny 37-es titán pilótája éppen kicsi még, az E.T. 42-ese meg bumszli (50,5 L2L). Amit linkeltél, nekem kiesik a mutatók formája miatt. Van egy 40-es, de abból csak a zöldön jók a mutatók kinézetre. [link]

(#30004) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok!
Lenne még egy kérdésem!
Puha szilikon/gumi szíjat akarnék az egyik búváromra.
Akinek volt mind a kettő, vagy vmelyik a kettőből, legyen kedves referalni, hogy milyen:
1, Tropical
2, A múltkor említett lyukacsos Steeldive
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#30005) andrew01 válasza oba (#29995) üzenetére


andrew01
tag

Elégedett vagyok teljesen. Este írok majd pm-ben.

(#30006) bigmasterg


bigmasterg
addikt

A hétvégén hordtam a San Martint a Bambinom gyári bőrszíján, így kipróbáltam ing mellé is.
Nyilván nem lesz ettől dress watch, de egész okés.

A bambino meg egy világosbarna szíjon van most, valszeg' az sem állna rosszul neki.

Ma meg ráraktam egy fekete szilikonra, egészen más, sportosabb érzés mint a bőrön:

A gyári fém szíjat meg pénteken leadtam óráshoz.
Az enyhe élességét megoldottam csiszolópapírral: kép
(tapintásra teljesen jó lett)
A szíj éle polírozott volt, azt ezzel sikerült megkaristolnom, de az órás azt mondta, hogy 2-3 ezer ft-ért lehúzza szálcsiszoltra. Én mondtam neki, hogy tök mindegy hogy polír, vagy szálcsiszolás, ahogy egyszerűbb normálisra megcsinálni.

Illetve OFF óra, 740ft-os, ma érkezett alis tropical szíjon.: [link] , itt meg a szíjra [link] (piros olcsóbb mint a többi szín)

(#30007) zolikaDB válasza bigmasterg (#30006) üzenetére


zolikaDB
veterán

A szíj mennyire puha?
Szilikon vagy gumi?

(#30008) Faresz1976 válasza zolikaDB (#30004) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Én a Willard féle waffel szíjat rendeltem. Nagyon király anyaga van ( nekem tetszik ).

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30009) bigmasterg válasza zolikaDB (#30007) üzenetére


bigmasterg
addikt

A piros vagy a fekete?
Amugy a piros tropical jó puha.
Korábban rendeltem egy feketét drágábban (ezt) és ennek merevebb az anyaga. A piros kényelmesebb nekem.

szerk.: A San Martinra meg ezt raktam ma fel. Ennek is okés az anyaga.

[ Szerkesztve ]

(#30010) zolikaDB válasza bigmasterg (#30009) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm!
A pirosra gondoltam ;)
De akkor én citromsárgában veszem :D Jó kis nyári cucc!

(#30011) bigmasterg válasza zolikaDB (#30010) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az első linken, ahonnan a piros van, nincs citromsárga.
A 2.on van , ahonnan a feketét vettem és az kényelmetlenebb.

[ Szerkesztve ]

(#30012) petipetya válasza bigmasterg (#30006) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem a zöld dörzsi szivacs remekül bevált a szíjak polírozásához, mind az elülső, mond az oldalsó részein. Annyi a trükkje, hogy nem oda-vissza kell húzogatni (mint a...), hanem csak egy irányban. Nyilván az óratestet nem vállalnám be vele, de szíjhoz tökéletes eltüntetni a csillogó polír felületeket.

"nincs rá lezsóidő"

(#30013) #04331520 válasza Ubulhun (#29973) üzenetére


#04331520
törölt tag

Szerintem a gumi tömítés. Ezt én is kérdeztem már.

(#30014) Ubulhun válasza #04331520 (#30013) üzenetére


Ubulhun
tag

Nem, biztos, hogy nem a tömítést mondta, hanem valamelyik szerkezeti elemet. :(

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#30015) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Szerintetek ez valid lehet? [link]

140$ körül mozog ez a Sea Knight Monster és sehol nincs 15 napos szállítás. Meg merjem rendelni? 36.000 Ft-ot megérne nekem.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#30016) Faresz1976 válasza phrenetiX (#30015) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Valid lehet, ennyi volt az akcióban is.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30017) Digitalpimp válasza bigmasterg (#30009) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az első nekem kb. másfél évet bírt, most tört el. Amúgy jó szíj, a 2 dodós cuccok között most 1,79 az ára.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#30018) Faresz1976 válasza bigmasterg (#30009) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Én is rendeltem ilyen tropical szíjat az 1.79 Us cuccok közül. Botrányosan Sz@r. Olyan kemény mintha műanyag lenne. Ráraktam a pilot Orientre hogy kicsit vegye fel az alakját az óratartó doboz párnájának, de nem sok sikerrel jártam

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30019) bigmasterg válasza Faresz1976 (#30018) üzenetére


bigmasterg
addikt

Akkor valszeg' nem ugyanazt rendeltük, vagy másik eladó, vagy másik szín más anyag. Van egy fekete ami merevebb, de ez a piros kifejezetten puha és kényelmes.

Mutatom a különbséget a kettő között:
A piros már a saját súlyától is görbül, annyira lágy az anyaga. Pedig direkt még alá is támaszottam.
De a rövidebbik, csatos oldalon jobban látszik.
Kézbe fogva lényegesen puhább.

(#30020) Faresz1976 válasza bigmasterg (#30019) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Áhhh ez már ránézésre is minőségi. Szerintem amit én vettem egy olcsó másolat majdhogynem műanyagból. Mondjuk az ára ( 650 Ft-volt ) tükrözi a minőségét.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30021) bigmasterg válasza Faresz1976 (#30020) üzenetére


bigmasterg
addikt

Itt volt róla még kép, rendes nappali fényviszonyok között.

(#30022) Faresz1976 válasza bigmasterg (#30021) üzenetére


Faresz1976
aktív tag


____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30023) bigmasterg válasza Faresz1976 (#30022) üzenetére


bigmasterg
addikt

Oh , hát ez sokkal rosszabbul néz ki, mint a feketém. :(

(#30024) pulutodurumo válasza Faresz1976 (#30018) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ott én is rosszul jártam. Zöldet vettem, de az is merev, szilikon szerű. A színe is ilyen olíva inkább. Van még korábbról egy fekete, az frankó puha. Viszont a csatja a legolcsóbb sz@r. A merevnek meg egész jó. Cserélem is ki rögvest.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#30025) Faresz1976


Faresz1976
aktív tag

Most elolvastam az 1 csillagos ertékeléseket. Mind azt írják, hogy nem gumi hanem műanyag. :)

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30026) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Ez már majdnem jól néz ki. A-type Tandorio, és jó kontrasztos. [link]

(#30027) driv4r válasza 5-ös kezelő (#30026) üzenetére


driv4r
tag

Elképesztő. Köszönöm a linket.

Továbbra is csak azt tudom mondani, amit anno a másik topikban is, és ami miatt végül átjöttem ide, Faresz invitálására is: egyszerűen érthetetlen, hogyan tudnak ennyire sok órát adni, ennyire kevés pénzért.

Evolúciós görbém, a kezdeti értetlenkedéstől a nyílt színi ömlengésig. [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

Ugyan továbbra is zavar az eredetiség általában jellemző hiánya, vagy éppen a nyílt utánzás, de egy flieger esetében ez nem igazán merülhet fel. Azt hiszem, megvan a sógor egyik karácsonyi ajándéka, legalább akkor élőben is láthatok egy ilyen csodát.

(#30028) Faresz1976


Faresz1976
aktív tag

Nem a stílusom de ez is tetszik.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30029) zolikaDB válasza bigmasterg (#30019) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hát ezért kérdezek :D

(#30030) Ubulhun válasza 5-ös kezelő (#30026) üzenetére


Ubulhun
tag

Hát, azért a percek felírása úgy, hogy a számjegyek közé esnek percjelölő indexek, elég idétlen. Pedig tényleg nem nézne ki rosszul.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#30031) fakekorom válasza phrenetiX (#30015) üzenetére


fakekorom
tag

azért csak óvatosan: a store idén június végén kezdte, 0 értékelés :F

(#30032) Faresz1976 válasza fakekorom (#30031) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Szerintem ez az egyik store-nak a choice boltja. A cég 2017-ben alakult, ez van a "business information"-ban.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30033) @mriya@


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#30034) Faresz1976 válasza @mriya@ (#30033) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Csak neeeem? :D Komád átadta? :C

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30035) momcrew válasza driv4r (#30027) üzenetére


momcrew
tag

Megtekintésre ajánlom, ha érdekelnek a színesebb órák , sokáig nézegettem őket. Azért csak megtekintésre ajánlom, mert sok bemutató alapján számomra hanyag kidolgozású, még képek alapján is. Várom, hogy a Pagani is készítsen hasonlókat a megszokott minőségben.

(#30036) Lev Abalkin


Lev Abalkin
tag

Cronos órák minőségben hol helyezkednek el az ismertebb kínai "márkák' (Pagani, Steeldive, San Martin stb.)palettáján?

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#30037) Land válasza Lev Abalkin (#30036) üzenetére


Land
veterán

Tesztek alapján San Martinhoz közel állnak. A többi olcsóbbnál meg jelentősen jobbak. Legalábbis 1 éve mikor néztem róluk videót ezt mondták.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#30038) momcrew válasza Lev Abalkin (#30036) üzenetére


momcrew
tag

(#30039) bigmasterg válasza Land (#30037) üzenetére


bigmasterg
addikt

Most nézegetem őket.
Egy bajom van velük, az a CRONOS felirat a számlapon nagyon bénán néz ki. Jobb lenne ,ha csak egy logót raknának, vagy valamilyen értelmesebb betűtípust használnak.
Vagy ha már copyiznak, rakhatnának egy logót a felirat felé, mint szinte az összes márka.

Szerk.: találtam is pár órát amin csak logo van, szerintem sokkal jobban néz ki, pl: [link] , vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#30040) Land válasza bigmasterg (#30039) üzenetére


Land
veterán

Nem a legjobb a feliratuk. De szerencsére a jobb nevű kínaiak közé tartozik.
Legyen bármilyen jó minőségű és ár/érték arányú pl egy Hruodland, sose vennék ilyen béna nevű órát.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#30041) @mriya@ válasza Faresz1976 (#30034) üzenetére


@mriya@
őstag

Azt mondta, neki nem kell, nem tudja megszokni a méretét.
Neki a Zeno áll jól.
Rendelt is hozzá egy gyári fém szíjat, velem pedig rendeltetett egy kínai monstrumot a Citizenjére. :DD
Lehet, hogy nemsokára lesz néhány eladó karórája. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#30042) Faresz1976 válasza @mriya@ (#30041) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Hát monstrum karra monstrum óra való :D

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30043) fakekorom válasza Faresz1976 (#30032) üzenetére


fakekorom
tag

én ezt látom

[ Szerkesztve ]

(#30044) Faresz1976 válasza fakekorom (#30043) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Nem jelenik meg.
Én ezt láttam

[ Szerkesztve ]

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30045) fakekorom válasza Faresz1976 (#30044) üzenetére


fakekorom
tag


https://ibb.co/3Sq7PBq

[ Szerkesztve ]

(#30046) Faresz1976 válasza fakekorom (#30045) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Hát ide kattintva egy oldal jön be reklámokkal. :) A business info-t nem lehet linkelni sajnos.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30047) Ubulhun


Ubulhun
tag

Ma jött meg végül. (Benéztem, pénteken a kicsit korábban rendelt óraszíjak érkeztek.
Minőségileg teljesen rendben van. A számlapnak van még egy nagyon egyhe sunburst hatása is. És feleslegesen aggódtam, ugyanis mindkét korona menetes zárású.
Számlapon, indexeken szabad szemmel nem látok hibát, bár nagyítóval biztosan fel lehetne fedezni rajta valamit. A lume erős, szép kék fényű. Hogy mennyi ideig látható, még nem próbáltam.
A súlya is erős, masszív darab érzését kelti.
A szíj kényelmes, puha. A füleknél sajnos a nagyobb vastagsága miatt viszont merevebb, nem idomul túl szépen a csuklómra.
És hát egy kissé azért nagy nekem. Ez igazából az egyetlen problémám vele.
És csak egy gyors telefonos fotó:

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#30048) Faresz1976 válasza Ubulhun (#30047) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Nagyon szép gratula, használd egészséggel! :) :C

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#30049) Ubulhun válasza Faresz1976 (#30048) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi!
Lehet, kipróbálom majd NATO-n is, bár csak fekete és zöld van itthon 22 mm-esben.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#30050) phrenetiX válasza fakekorom (#30031) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Pontosan, ezért sem mertem megrendelni. :F

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.