Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) dzsi23 válasza zola96 (#25700) üzenetére


dzsi23
addikt

Korrekt. :D

(#25702) tom956ster válasza topi66 (#25699) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Ahh, kár hogy erről lemaradtam, ma már 89 akciósan... bár az sem a világ vége, de 56 mégjobb.
Sajnos semmi infóm a Pagani Design márkáról, mennyire tekinthető jónak? Mi az ami esetleg inkább ajánlott ebben az ár kategóriában? Van pár vekkerem, de egy ilyen diver automata elférne még a kollekcióban.
Thx!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#25703) dzsi23 válasza tom956ster (#25702) üzenetére


dzsi23
addikt

"Mi az ami esetleg inkább ajánlott ebben az ár kategóriában?"

Bármelyik Casio, csak ők nem gyártanak automatát.
30 ezer alatt nehéz egy automatára azt mondani, hogy ajánlott, inkább azt kell mérlegelni, hogy melyik jár kevesebb kompromisszummal. Mindenesetre, ha most Kínából rendelnék búvár stílusú órát viszonylag olcsón, akkor az egy Steeldive lenne.

(#25704) Addel válasza dzsi23 (#25703) üzenetére


Addel
senior tag

Casio ? Az utolsó lenne amit megvennék, ennyiéret csak műanyag szarokat kapsz tőlük plexi üveggel és kvarc szerkezettel.
Szerintem ezek a paganik nem rosszak ár-érték arányban, seiko szerkezet és a zafír üveg nomeg a kerámia lünetta igen klafa. Én egy arany-feketét nyúzok 8 hónapja, párszor úgy odavertem, azt hittem betörik az üvege, de egy karcolás sincs se az üvegen, se a lünettán. Azt hittem majd az arany pvd kopni fog róla, de egyenlőre csak jól összekarcolódott, kopás nem látszik. :K

ui: amúgy én is egy steeldive-ot vettem most, nemsokára megjön. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25705) pulutodurumo válasza Addel (#25704) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vagy G-Shockot. Meg van még egy rakás normális, de olcsó órájuk. De ja, szarakázió. :U

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#25706) Addel válasza pulutodurumo (#25705) üzenetére


Addel
senior tag

Ki mondta, hogy a casio szar agyas ? Én azt mondtam én nem vennék, a kettő nem ugyan az. :N
De mutass egy g-shockot 30k-ért fém házzal és zafír üveggel (a szerkezet felett szemet hunyok) :)

[ Szerkesztve ]

(#25707) dzsi23 válasza Addel (#25704) üzenetére


dzsi23
addikt

Van 25 ezres Casiom, és 25 ezres Paganim is. A Casio nem zafír, nem kerámia, de ettől még jobb óra, hibátlan az egész, és pattintós hátlappal is jobban össze van rakva, mint a csavaros Pagani.
A szerkezeteket meg totál értelmetlen összehasonlítani... vagy megint ott tartunk, hogy az automata jobb, mint a kvarc? :N :N

(#25708) zola96 válasza Addel (#25706) üzenetére


zola96
senior tag

Igaz nem pont 30 magyar pisztolyorru matyas, de ennyiert eleg jo vetel lehet aki nem szeretne többet költeni. [link]

(#25709) Addel válasza zola96 (#25708) üzenetére


Addel
senior tag

Ez mondjuk tényleg jó. :B

(#25710) Addel válasza dzsi23 (#25707) üzenetére


Addel
senior tag

Nekem is van casiom, de az olcsó casio nem jobb, van jó casio és van sokkal jobb is, de az nem ez az árkategória szerintem.

(#25711) Addel válasza zola96 (#25708) üzenetére


Addel
senior tag

Jut eszembe, ez amúgy ilyen AP royal oak szerű, nem tudtam, hogy a casio is gyárt
homage-t. :)

(#25712) @mriya@ válasza Addel (#25706) üzenetére


@mriya@
őstag

Igaz, hogy nem g-shock, de zafír üveges, fém tokos-szíjas, és garantáltan tudja az 50 métert.
15, illetve 25 ezerért.

Ha napi használatra kellene karóra, inkább ilyet vennék, mint Paganit. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#25713) tom956ster válasza @mriya@ (#25712) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Köszönöm az összes tippet és iránymutatást. A lényeg, hogy épp tudnék többet áldozni, de nem akarok, van legalább 4 értelmes órám, köztük egy Casio is, de nincs egy sem ami hozza egy diver stílusát, legfeljebb egy dátummal.

A Paganit azért hoztam fel, mert jó az ár, tetszik a stílus és pár tesztet is néztem a YouTubeon, jókat mondtak róla.


Alapból minden órám qvarc szerkezettel megy, van egy szoláros Citizen, de attól még az, viszont egy automata sem. Lehet hogy jó lenne elsőnek ebbe csak ennyit tenni...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#25714) dzsi23 válasza Addel (#25710) üzenetére


dzsi23
addikt

Tudom, hogy lehet venni rosszabbat is, ezek szerint te olyat választottál. Én inkább jó Casiot vettem, mert bizony jót is lehet venni olcsón, ráadásul nem műanyag.

És a nagytesója sem volt sokkal drágább. Ez már zafír és szolár.

[ Szerkesztve ]

(#25715) Addel válasza dzsi23 (#25714) üzenetére


Addel
senior tag

Szép szép, ennyiért vettem anno az Orient ray diver-em, ami mellett ez a Casio gyerekjátéknak tűnik, a nagy tesó meg nem sokkal drágább, csak 2x annyiba kerül. :D

[ Szerkesztve ]

(#25716) pulutodurumo válasza Addel (#25715) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Meg a Seiko 5-ök is 50$-ért mentek öt éve. De most már nem. Első generációs Mako 30, második 60 (van nekem is), a mostani 90. Még jó hogy nem azzal jössz, hogy Submarinert is lehetett venni 200$-ért 1962-ben.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#25717) Addel válasza pulutodurumo (#25716) üzenetére


Addel
senior tag

Pont ezért mondom, hogy nem érnek ennyit se ezek a játék óra kinézetű casiok, se az új orientek 60-90k-ért, se a seiko 5-ök 100ezerért, inkább veszek 20-25-ért seiko szerkezetes kínait. A paganik elég jól össze vannak rakva, nincs velük rossz tapasztalatom, pedig van több is. A casionak amit tegnap linkeltetek lemezből van hajtogatva a szíja 35 ezerért, érdekes a pagani fele annyiért is tud normális tömör szíjat rátenni, olyat amit csavarral lehet szétszedni, nem szétnyomkodni kell.

[ Szerkesztve ]

(#25718) dzsi23 válasza Addel (#25715) üzenetére


dzsi23
addikt

19000-ért biztos nem vettél Ray-t, ennyi volt a kisebb Casio, 32000 pedig a nagy... magyar boltból garival.

(#25719) dzsi23 válasza Addel (#25715) üzenetére


dzsi23
addikt

A "gyerekjátékot" meg inkább nem kommentálom, biztos van még mit tanulnod az órákról. Nekem volt Mako 3-am, azt a minőséget simán hozza a Casio, csak a kicsi nem zafíros, és koronázár sincs, de miért is lenne, ha nem búvárnak tervezték.

[ Szerkesztve ]

(#25720) Addel válasza dzsi23 (#25718) üzenetére


Addel
senior tag

Hol lehet most 19 és 32-ért venni, ha már nekem ezt felhoztátok ?
" Submarinert is lehetett venni 200$-ért 1962-ben."
:DDD

(#25721) Addel válasza dzsi23 (#25719) üzenetére


Addel
senior tag

Ez a casio amit mutattál hozza a mako 3 minőségét, na ne röhögtess. :)

[ Szerkesztve ]

(#25722) zoli03 válasza dzsi23 (#25719) üzenetére


zoli03
őstag

Ez a te mániád, hogy a Pagani Design szar minőségű, pedig nem az. Akárhogy próbálkozol, egy 30 ezres Casio nem lesz jobb minőségű egy hasonló árú Paganinál. Elég összehasonlítani a szíjat, vagy a lünettát.
Megnézném hogy fog kinézni az a festett lünetta pár hónap aktív használat után.

(#25723) nebancsa válasza tom956ster (#25713) üzenetére


nebancsa
senior tag

Mivel bejön neked a szín, forma és méret, ráadásul mechanikus órát szeretnél, az egyik legjobb választás a pagani. Ennyi pénzért nem kapsz mechanikus acél órát, ez ráadásul koronazáras, japán szerkezetes, zafíros stb. Nálam negatívum egyedül a lötyögő lunetta, és a lumenja lehetne kicsit tartósabb.

(#25724) dzsi23 válasza Addel (#25720) üzenetére


dzsi23
addikt

Pl. az Időzóna Óraszalonban a kicsinek 18.5k a sárga változata, 22.2k a piros (jah, ez már nem 19, valóban)... ugyanitt 36.5k a nagytesó kék változata, a fekete-narancs elfogyott már, de ez csak egy Casio a sokból.

"Ez a casio amit mutattál hozza a mako 3 minőségét, na ne röhögtess."

Gondolom, volt már nálad ez a Casio, ezért állítod ilyen magabiztosan. :D Nem szégyen, ha nem értesz valamihez, én sem értek mindenhez, de amiről nulla tudásod van, arról szerintem ne alkoss véleményt. :N

Ja, a Casio hajtogatott fémszíjait én sem szeretem, de a Pagani tömör szemese sem csúcsminőség, a csavarok hamar elkopnak, a szemek is szorulnak néha egymásban. Egy szintén csavaros Tisellhez képest csak "dísz" a Pagani csavarja. Tudom, nem fair összehasonlítás, mert a Tisell 3x annyiba kerül, de a részleteknél jön ki, hogy olcsó húsnak híg a leve, és valahol spórolni kell, ha zafírt és kerámiát akar az ember fillérekért. A Casionak xar a fémszíja, de legalább az órák korrektek.

(#25725) dzsi23 válasza zoli03 (#25722) üzenetére


dzsi23
addikt

Ja, persze, jobb a lünettája, mert kerámia, csak méteres holtjátéka van, és pár hét használat után már csak 60-at kattan 120 helyett. :D De a lényeg, hogy kerámia...

(#25726) zoli03 válasza dzsi23 (#25725) üzenetére


zoli03
őstag

Engem nagyon nem érdekel, mennyit kattan vagy mennyi a holtjátéka, nem nagyon használom. Viszont számtalan odaverés után sem látszik rajta semmi hiba, ez szerintem sokkal fontosabb.

(#25727) Addel válasza dzsi23 (#25724) üzenetére


Addel
senior tag

Te biztos jobban tudod, hogy én mit tudok a casiokról. :)
Így látatlanba szerintem nekem már akkor voltak casio óráim, mikor te még a homokban játszottál a cerkáddal, és most is van nem is egy. Én '92-ben vettem az elsőt, te mikor születtél, ha nem túl indiszkrét ? :D

(#25728) dzsi23 válasza Addel (#25727) üzenetére


dzsi23
addikt

Ja, te öregebb vagy, szal jobban tudod, elnézést kérek! :D Azt már megbeszéltük, hogy vannak rosszabb Casiok is, és te olyat vettél, én meg jobbat; muszáj ismételnem magam? Bár a korodra tekintettel elnézhető, hogy nem emlékszel.

#25726 zoli03:
"nem nagyon használom"

Dísznek/ékszernek jobb a kerámia, ebben egyetértünk, de én használom is, és attól, hogy jobb az anyaghasználat, még nem lesz jobb a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#25729) Addel válasza dzsi23 (#25728) üzenetére


Addel
senior tag

Nem mondtam, hogy jobban tudom, de nem is "nulla a tudásom" róla az biztos.
Nem azt mondom, hogy olyan rohadt sok casio megfordult nálam az elmúlt 25 évben, de 20-nál több köztük pl. mudmaster gwg1000 is volt, de most is van 6 db. Azt se mondom, hogy a casiok szarok, de a pagani nem rosszabb a vele egy árban lévő casioktól az biztos, sőt szerintem a legtöbbtől igen is jobb.
És igen a kor igen is számít, nehéz 25 év tapasztalatát 5 év alatt megszerezni. :P

(#25730) pulutodurumo válasza Addel (#25717) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én is vettem Sub klónt kvarc(!) szerkezettel nemrég. Tömör szíj, kerámia lünetta, satöbbi. Az egy dolog hogy ki van pipálva egy csomó tulajdonság. De ne felejtsük el, hogy a lünetta kábé magától forog, olyan laza. Egy fillért nem kellett költeni tervezésre, csak összevásároltak egy vödör kimaradt hamis Rolex alkatrészt, és összehánytak belőle egy órát.
Ettől még használható, szeretni is lehet, nálam is itt van a melóban.

De azt mondani, hogy nem ér 60 ezret egy garis, japán, saját tervezésű és fejlesztésű óra, na az elég komoly csőlátás. Nincs semmi baj egy Pagani, Steeldive, SanMartin órával, csak ne hasonlítsunk már össze egy kínai legót egy saját tervezésű, japán eredetű órával.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#25731) dzsi23 válasza Addel (#25729) üzenetére


dzsi23
addikt

Én olyan órákról alkottam véleményt, amiket ismerek, mivel rendszeresen hordom mindkettőt... nem hiszem, hogy 25 év tapasztalatra van szükségem, hogy összehasonlítsam őket, pont elég hozzá pár nap/hét, de már több mint fél éve megvannak. Mire jó a te 25 év tapasztalatod, ha a kezedben sem fogtad ezt az órát? Pont arra, hogy beböfögd ide, hogy gyerekjáték... meg arra, hogy elvakítson a zafír és a kerámia, és ne láss mögéjük. ;)

(#25732) Addel válasza pulutodurumo (#25730) üzenetére


Addel
senior tag

Engem az nem érdekel, hogy nem költöttek tervezésre meg hogy ez a japánok kicsi lelkecskéjét sérti, ha jó minőségű anyagból jó szerkezettel, jól össze van rakva és jól is néz ki, akkor az egy jó óra, akkor is ha az egy másolat.

Az meg hogy kinek mi mennyit ér, elég szubjektív.
Ha érne annyit, akkor most a casio topikban beszélgetnénk, és nem a kínai órákéban. :D

(#25733) Addel válasza dzsi23 (#25731) üzenetére


Addel
senior tag

Minek kell akkor mögé látnom, a plexinek a spiáternek, meg a műanyag köré hajtogatott horganyzott lemez szíjnak ? :DDD

(#25734) dzsi23 válasza Addel (#25733) üzenetére


dzsi23
addikt

Milyen plexi és spiáter? Most ezt honnan szedted? Az enyém üveg és acél... mondtam, hogy sz@r Casiokat vettél a 25 év tapasztalatoddal. :D Olyan vagy, mint aki megveszi a legolcsóbb androidos telefont, és csodálkozik, hogy lassú a rendszer, ezért azt mondja, hogy az android sz@r. :D

[ Szerkesztve ]

(#25735) Fall-N válasza Addel (#25732) üzenetére


Fall-N
veterán

Lehet téged nem érdekel, minket meg igen. Van több Casio órám és voltak kínai óráim is de nem egy kategória a kettő. Olcsóbb modellekben nincsenek csodák, így a Casio is spórol valahol, DE ők nem a MEO-n meg a formatervezésen, hanem a szíjon, amit lehet cserélni. A kidolgozás meg adott azzal nem lehet utólag csinálni semmit.

Egyébként van egy alap Standard Casio ami 17 Mátyásért zafír üveges, minden acél, csak hajtogatott szemes a szíj, de pont leszarom. Van egy MTD-1053 búvár, ami szintén acél tok és szíj, ásványi üveg, szintén csörgős szíj. A legjobb minőségű a Beside órám, zafír üveg, tömör szemes szíj, acél tok, jó kidolgozás, dátum ablak, rakott indexek. Annyi hátránya van, hogy egyedi a szíj, H-szemes, így a tok csatlakozása egyedibb, így kell vagy adapter vagy ki kell vágni az első szemből középen. De jó a szíj, így nem érint. És ez sem volt drága 23ezres volt.

Ezzel szemben nem egy kínai óra hanyagul volt összerakva, por volt a számlapon, valami csálé volt stb. Ez Casionál nem fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#25736) nebancsa


nebancsa
senior tag

Srácok elbeszéltek egymás mellett, mindegyikőtöknek igaza van.
A kínai és a Casio óraipart nem lehet összehasonlítani, összességében mindegyik rengeteg modellt tartalmaz. Casio-nak is van alsópolcos silány órája, és felsőpolcos is. Kínai sem mind másolat és hitvány minőségű, ott is lehet kapni egyedi, jó minőségű órákat. A lényeg hogy lehet választani, amit nem talál meg az ember a casionál lehet kínainál megtalálja, és fordítva is. Nekem is van több casiom és mégis késztetést éreztem kínai órára is, nem is egyre :)
Valamelyik valamibe jobb a másik meg másba.

(#25737) pulutodurumo válasza nebancsa (#25736) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Innen indultunk: "Casio ? Az utolsó lenne amit megvennék, ennyiéret csak műanyag szarokat kapsz tőlük plexi üveggel és kvarc szerkezettel."
Ez a 60-80$-os, kb. 25 ezres kategória. Nem az a kérdés, hogy lehet-e normális kínait venni ennyiért, hanem az, hogy lehet-e normális Casiót is. És igen lehet.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#25738) dzsi23 válasza pulutodurumo (#25737) üzenetére


dzsi23
addikt

És legalább kicsit pörgettük a topikot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25739) Addel válasza dzsi23 (#25738) üzenetére


Addel
senior tag

Nincs ezzel baj, azért vagyunk itt, hogy beszélgessünk az órákról, és megosszuk egymással a véleményünket. Néha nem egyezik, de hát nem vagyunk egyformák, ez természetes. :)

(#25740) @mriya@


@mriya@
őstag

Nekem egy problémám volt 3 hónap alatt a 23 ezres kínai automatával, hogy az órás ismerősöm nem vállalta a nyomáspróbáját.
De túltettem magam rajta, és mióta eladtam, nem is hiányzik.
Játéknak jó volt. :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#25741) nebancsa válasza @mriya@ (#25740) üzenetére


nebancsa
senior tag

Meg is indokolta miért? Pedig tanulságos lett volna...

(#25742) dzsi23 válasza nebancsa (#25741) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak tippelek, de szerintem azért, mert a kínai gyártók random számokat írogatnak az órákra vízállóságként, és nulla minőségellenőrzésen esnek át, vagyis semmi sem garantálja a vízállóságot, felesleges munkát meg nem akar magának.
A másik tippem, hogy ő is tart attól, hogy az üveg nem marad egyben a nyomáspróba során.

(#25743) @mriya@ válasza nebancsa (#25741) üzenetére


@mriya@
őstag

Tartott attól, hogy maradandó kárososdást szenved az óra.
És mivel ezt én sem akartam, így ennyiben
maradtunk.
Amúgy az alapanyagok igencsak hullámzó minősége miatt javításra sem vállalja el őket.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#25744) nebancsa


nebancsa
senior tag

Sziasztok!
Ti se találtatok eu raktáros Pagani Tudor-t? Már viszket a tenyerem, de kínából nem akarok rendelni... Piros bezeles kellene.

[ Szerkesztve ]

(#25745) rarki72


rarki72
tag

A Casio gyárt órákat is, nem csak quartzokat? :P

(#25746) @mriya@ válasza rarki72 (#25745) üzenetére


@mriya@
őstag

Szinte a legkomolyabb karóragyártó.

Amíg a Rolex ugyanazt reszelgeti, a Casio fejleszt.
Igaz, a Rolex valószínűleg az atomvillanás után is működni fog, ami a Casio-ról nem mondható el. :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#25747) nebancsa válasza rarki72 (#25745) üzenetére


nebancsa
senior tag

Mindent gyárt, ami mellesleg mutatja az időt is ;]

(#25748) @mriya@ válasza nebancsa (#25747) üzenetére


@mriya@
őstag

Mindent IS. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#25749) dzsi23 válasza nebancsa (#25747) üzenetére


dzsi23
addikt

Mindent gyárt... tipikus divatmárka. ;]
Mellesleg, ha már divatmárka; az új Louis Vuitton brutális lett... persze, lehet fanyalogni a hivalkodó dizájnra, a nagy méretre és az árra (utóbbi nem probléma, mert már úgyis elvitték mindet :D ), de a megvalósítás elképesztő. [rövid videó]

(#25750) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#25749) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Hogy mutatja az időt? Majd gépen megnézem a videot.
És aranyfoga van a csontinak, anyám.;]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.