Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) niof válasza Amilo02 (#29300) üzenetére


niof
addikt

Én is megrendeltem épp most. :DDD Ha ő mondja, akkor elhiszem, hogy jó.
A többit meg valahogy (valószínűleg KM) beszerzem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29302) Elektrosokk válasza Amilo02 (#29300) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:R szèt fognak szedni a csajok. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29303) Elektrosokk válasza niof (#29301) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Csúcs, sok örömet hozzá. :R 😎

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29304) pohár válasza bbdzyx (#29295) üzenetére


pohár
félisten

meg a zöld új MFK, Aqua Media Cologne Forte, vagy mi a pöcsöm... a teás! :D én nagyon éltem legutóbb, mikor tavaly rátaláltam, még frissen, megjelenés után :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29305) Memmaao válasza pohár (#29304) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem abból van egy 34/35ml, már mélyen áron alul árulom és a kutya nem keresi. Pedig tényleg nem rossz. Csak van nála pár jobb.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#29306) Amilo02


Amilo02
aktív tag

A Neroliban hezitáltam még a Maison Francis Kurkdjianl'Homme Á la rose parfümön mert tényleg nagyon jó az is.
Legközelebb azt is elhozom, de most elég volt a Xerjoff és az M+ :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#29307) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Na csak megszületett mi a következő a gyűjteménybe :))

Ki találja ki mi ez? :DD

(#29308) pohár válasza Memmaao (#29305) üzenetére


pohár
félisten

én nem láttam még, mennyiért hirdeted perpill? már vagy 100k-t vertem el a hónapban parfümre, többet egyelőre nem szeretnék :(( :DD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29309) Safranek válasza Fr0z3n (#29307) üzenetére


Safranek
aktív tag

[link]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#29310) Misogi válasza Fr0z3n (#29307) üzenetére


Misogi
aktív tag

Bár ilyen örömmel tudnék én is 60 ezret költeni parfümökre. :D Pénzem van rá, csak lelkierőm nincs. :DDD Még nem estem át a holtponton....

(#29311) pohár válasza Safranek (#29309) üzenetére


pohár
félisten

úristen... ebből a véres-papruhásat meg kéne szagolnom, biztos beteg :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29312) tibbike01 válasza pohár (#29311) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem kb a valaha érzett legjobb illat a Pining Dew 2 ettől a brandtől. Fermentált ananász van benne, de valami iszonyat jó működik! Az Aventus vonal, de egy őrült nagy csavarral és a minőség is 5*.

(#29313) iatti válasza pohár (#29311) üzenetére


iatti
aktív tag

én meg ütném bikacsökkel ezt a kromoszóma hibást ;) mással már nem lehet kitünni ebből a nagy szarosbiliből, mint ilyen dumákkal. falloszkupak, papruha, stb...mazmeg gyerekek.

(#29314) bbdzyx válasza Fr0z3n (#29307) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Ott van középtájt, szóval nem nehéz a feladvány. Én inkább azt találgatom, hogy próbáltad is vagy vakon voltál ilyen bátor, hogy egy ennyire microbrand illatot rendelsz?! :)

#29305 Memmaao látom FB-n, uhh, tényleg jó áron adod. Jövő héten elugrok újra a Neroliba és rápróbálok, ha tetszik, akkor ennyiért elviszem. Egy-két kivétellel ugyan, de a feleségemmel imádjuk az MFK aqua kölniket :R

Próbálok uralkodni magamon és csak a signature-öm az Amyris-t fújni, mert szeretem, hogy a családom ezzel az illattal azonosít, de ez egy szenvedélybetegség... ahogy írtam az előbbi posztomban róla megkívántam, muszáj voltam berendelni egy Another 13 decantot. Kár, hogy a fentiek miatt csak hétköznap a munkába tudok új illatokat próbálni/fújni. :O

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#29315) Fr0z3n válasza pohár (#29311) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Az a baj, hogy az Anarchist már nem kapható és már nem is lesz. :W Iszonyatosan limitált cuccok. Én is kb nézegetni fogom :DDD
A Pining dewt nem is láttam, hogy van, pedig esélyes volt az is.

bbdzyx: természetesen vakon. 90%ot amúgy is úgy veszem. Igazából egy Toskovat illatot mindenképp szerettem volna a polcomra, annyi volt a kikötés magam felé, hogy ne az abszolút hordhatatlan és a kommersz között legyen valahol.

[ Szerkesztve ]

(#29316) Elektrosokk válasza Fr0z3n (#29307) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ez lesz a tavaszi illatod ? :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29317) pohár válasza bbdzyx (#29314) üzenetére


pohár
félisten

fú, még mindig nem adtam fel a 200ml-s Amyris Homme célomat... egyszer csak megveszem! :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29318) Fr0z3n válasza Elektrosokk (#29316) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ünneplős. Az utolsó :D

(#29319) Jhonny06 válasza bbdzyx (#29295) üzenetére


Jhonny06
veterán

Lalique Encre Indigo decant továbbra is van nálam, ha érdekel valakit :) Nekem sok a 100ml.

(#29320) mondomén válasza Fr0z3n (#29307) üzenetére


mondomén
őstag

Jól látom, hogy cherrygarden ehhez képest agyament áron árulja? Tavaly én is kerülgettem a Pining Dew-t, de hát az az ár...

(#29321) Jhonny06 válasza bbdzyx (#29295) üzenetére


Jhonny06
veterán

Na, a Gentle Fluidity Silver-nek akkor a hőmérséklet a titka? Rajtam nagyon felemás ez az illat sajnos a tartósság tekintetében, pedig imádom. A legtöbbször alig érződik, aztán pl. egyszer pont az irodába menet fújtam belőle kettőt és folytogatóak erős volt egész nap. Mondjuk általában melegebb időben hordtam, szóval nem tudom mi lehet akkor.

(#29322) mondomén válasza Jhonny06 (#29321) üzenetére


mondomén
őstag

Ugyan ez. Egyik kedvenc illatom, de rajtam csapnivaló a tartóssága. Sajnos ilyen fojtogató dolgot sem tapasztaltam. :D

(#29323) Fr0z3n válasza mondomén (#29320) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Jól látod. Gyakorlatilag féláron. Azért mentem bele én is. Szállítással 61100 volt, Milan20 kóddal meg 20% lejön.

(#29324) Memmaao válasza pohár (#29308) üzenetére


Memmaao
addikt

Szállítással együtt 27e. Neroli-ban most 42e

My name is Bond, James... Dean.

(#29325) pohár válasza Memmaao (#29324) üzenetére


pohár
félisten

nem rossz :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29326) niof


niof
addikt

Na, rendeltem egy csomagot KM-ról.
Xerjoff Luxor
Xerjoff Torino 21
Xerjoff XJ 1861 Renaissance
Nishane Wulong Cha Extrait de Parfum
John Varvatos Artisan Pure EDT
Nem bírtam megállni, hogy egy oud-os se legyen köztük... :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29327) Elektrosokk válasza niof (#29326) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Xerjoff XJ 1861 Renaissance

erre kíváncsi vagyok én is. Mostanában a mentás parfümöket amikkel kísérleteztem lepapásozta barátnőm. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29328) Elektrosokk válasza Fr0z3n (#29318) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Azért merész vagy, hogy vakon. :))

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29329) bbdzyx válasza Jhonny06 (#29321) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Fújtam az elmúlt hetekben is, a hidegben igazából csak az ambroxant érezni, így nem nyújt többet egy enyhén szúrós férfi illatnál. Szerintem 20-26 fokos tartományban működik a legjobban, ekkor kibontakoznak az aromás jegyek: a boróka, koriandermag, szerecsendió is. 28 fok felett szerintem viszont már nem elég légies az illat, a kánikulában valami citrusoabb, hűsebb jól esik.

Tartósság/projekció az én orromnak is elég hektikus, de a többi ember számára órákkal később is érezhető, bókot is kaptam rá úgy, hogy én már szinte csak a bőrközelivé vált műpézsmát tudtam kiszagolni.

#29327 kíváncsi vagyok a véleményekre: kit, mennyire zavar a Renessaince erős pézsmája?! túl krémes, édeskés az az illat.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#29330) niof válasza Elektrosokk (#29327) üzenetére


niof
addikt

Elég jókat írtak róla, kíváncsi lettem rá.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29331) niof válasza bbdzyx (#29329) üzenetére


niof
addikt

Ez egy örök dilemma a parfümviselőknél. Volt, hogy engem is megleptek vele késő délután, hogy jó az illatom, mikor én reggel fél 6 körül fújtam magamra, és már konkrétan semmit nem éreztem belőle. Ezzel együtt kell élni sajnos... De ettől függetlenül, én továbbra is az extra tartós illatokat hajkurászom, mint pl. a Megamare. :D Megvan egy éve kb. és még a fele sem fogyott el, pedig sokat használtam.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29332) Misogi


Misogi
aktív tag

Nektek mikor és hogyan jött el az a pont hogy rávettétek magatokat arra hogy egy 50+ ezer forintos parfümöt vegyetek? Mi volt az első ilyen drágább parfümötök? Mármint anyagilag én simán megtehetném viszont van bennem egy ilyen lélektani határ ami felett nem szívesen adnék egy parfümért. :)

(#29333) niof válasza Misogi (#29332) üzenetére


niof
addikt

Jó kérdés! Pontosan tudom, mire gondolsz, én is így vagyok ezzel általában. Talán nálam a rengeteg csalódás vezetett oda, hogy megpróbáljak egy az érzelmi komfortzónán kívül eső árú terméket.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29334) Elektrosokk válasza Misogi (#29332) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem tudom. :D

Nagyon nehéz szerintem értelmesen kezelni ezt, nálam is van egy pár olyan üveg amit nem is hordok, de ha megszagolom nem vagyok képes eladni... és én még inkább a középkategóriát képviselem, nálam 80 volt a plafon amirt kiadtam egy üvegért.

Tehát vannak illatok, amik meglehetősen fel tudják dobni a napod/napjaid, de érdemes helyén kezelni a dolgot. Bár nem teljesen a kérdésre válaszoltam, de érted, mennyit ér, hogy jól érezd magad ? :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29335) Misogi válasza Elektrosokk (#29334) üzenetére


Misogi
aktív tag

"de érted, mennyit ér, hogy jól érezd magad ?"

Ez jó, nem is gondoltam még így erre.

(#29336) Elektrosokk válasza Misogi (#29335) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Tőled is láttam olyan fellángolást, amikor írtad itt, hogy mennyire tetszik xy illat, na azokat kell megtalálni amik ezt a hatást tartósan biztosítják. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29337) Amilo02 válasza Misogi (#29332) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Én mostanában estem bele ebbe a "történetbe".
Eddig Designer parfümöket gyűjtötem tömegszámban amiknek értéke darabonként(szerencsémre van egy nagyobb drogériába beszállító barátom) 20-35K között mozogtak.
Aztán elkezdett érdekelni a niche vonal. Annyira megtetszettek az illatok minősége, hogy rááltam ezekre. Ahogy előttem elektrosokk is írta, ebben lelem örömöm. Emiatt már pl tegnap a márciusi fizum kb. 10%-át hagytam a Neroliban egy Xerjoff és egy 100millis Escentric Molecules 01+ Irisért :) amit nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#29338) Petyuska111 válasza Elektrosokk (#29327) üzenetére


Petyuska111
tag

Azért ez nem annyira mentás mint írják, inkább citrusos, végig azok dominálnak. Szóval ne T21 szintű mentára számíts. Papásnak nem mondanám, de nem is tini illat. Mentás vonalra én is rákattantam, T21, ELDO You Or Someone Like You, Molinard The Basilic, ezek erősen mentásak. Amouage Beach Hut Man-t is nézegetem, van róla valakinek tapasztalat, milyen?

(#29339) Petyuska111


Petyuska111
tag

Ja és a mentás vonalból nem lehet kihagyni a PDM Sedley-t, ami nekem fél év pihentetés után nagyon bevált. A T21 mellett az egyik legjobb mentás illat, modern, fiatalos. Macerálás után dög tartós is rajtam, projektál is.

(#29340) Memmaao válasza Misogi (#29332) üzenetére


Memmaao
addikt

Nagyjából 2014 óta Chanel allure homme sport EDT volt a signature illatom. Nyáron pedig a cologne változat. Aztán jött a COVID. Sürgősségi orvosként dolgozom, kb első körben átment rajtam (és azóta még 6x igazoltan). Az első kör vitte a szállásom és vagy egy hónapig semmit nem éreztem. Aztán amikor visszatért, parozmiám volt és pha tozmiám majdnem fél évig. Mindennek citrus illata volt, még a gyerek pelenkájának is. Aztán meg minden sz@rszagú volt, még a sült hagyma, paprika is. Végül elkezdtem illatokkal tréningelni a szaglóhámom és az helyre hozta.
Majd 3 éve egyáltalán nem iszom alkoholt. Addiktív személyiség vagyok. Csak most más az eszköz (parfüm, Lego, óra). Ezek közül talán a parfüm a legkevésbé költséges. 😅
Eleinte persze designer és jó áras darabokat gyűjtöttem. Mancera volt az első niche vonal. Aztán talán a TF Ombre leather az első drágább, majd egy xerjoff zefiro. Ott tapasztaltam először, hogy egy niche ház mennyivel komplexebb tud lenni. Utána már nem volt megállás. Talán a Pana Dora aqua de Dora a legdrágább illatom, bár volt xerjoff Alexandria II is. Mostanra elég nagyra nőtt a gyűjtemény. Viszont nem gondolom, hogy árfüggő a minőség. Oliver Polge, Natalie Lorson, vagy Quentin Bisch munkái designer vonalon is lenyűgözőek tudnak lenni.

Így áll most a gyűjtemény:
de órám is van jópár, abból most erre az 1982.04. NOS Seiko astronaut rotocall órára vagyok a legbüszkébb:

My name is Bond, James... Dean.

(#29341) szeky81 válasza Memmaao (#29340) üzenetére


szeky81
tag

Fúúú! Ez az óra sem piskóta és nem is "20Ft"... :D Gratula! Én mai napig vadászok egy Seiko Ripley-re.
[link]

szódabikarbabónábó'

(#29342) pohár válasza Amilo02 (#29337) üzenetére


pohár
félisten

de kurva jól keres itt valaki... :U ;]

nekem egy PDM Heroddal kezdődött az egész valahol 2016-17 környékén, mikor rárepültem egy üveges maradékra... ott romlottam el véglegesen :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29343) Memmaao válasza szeky81 (#29341) üzenetére


Memmaao
addikt

Na, az nekem is bakancslistás.

My name is Bond, James... Dean.

(#29344) niof válasza Memmaao (#29340) üzenetére


niof
addikt

Na, órát én is szeretnék egy normálisat. De az igényeim e tekintetben összeegyeztethetetlenek voltak az óra topik lakóival, és hamar ott is hagytam őket. De mivel kellett egy új óra, vettem "kényszerből" egy Apple Watch-ot. Míg az működik, talán megtalálom azt az órát, amit szívesen hordanék újabb 10+ évig, mint ahogy az előzővel is tettem. A Watch megvan egy erős fél éve, de már most tudom, hogy ilyet soha többé. Óra kell, nem egy játékszer...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29345) tibbike01 válasza Misogi (#29332) üzenetére


tibbike01
őstag

Még Debrecenben laktam, amikor egyszer Pesten jártam a Neroliban, akkor fújtam pár Amouaget papírcsikra és a csuklómra és a hazafele úton végig illatoztam őket, akkor rájöttem, hogy ez valami teljesen más mint az eddigi illatok. Egyik közülük mai napig nagy kedvencem, az Interlude.

(#29346) Elektrosokk válasza tibbike01 (#29345) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én is emlékszem, hogy elsőre mennyire nem tetszett, de mivel volt dekantom csak-csak próbálkoztam vele, aztán az Amouage lett a kedvenc parfümházam. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29347) Petyuska111


Petyuska111
tag

Amouage Beach Hut Man-ről valaki? Mik a tapasztalatok?

(#29348) tibbike01 válasza Elektrosokk (#29346) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem is az Amouage a number one.

(#29349) Tibu 75 válasza Misogi (#29332) üzenetére


Tibu 75
újonc

Én is designereket fújtam vagy 30 évig, a Douglesbe jártam szaglászni debreceni vagyok.
Rájöttem pár kivételtől eltekintve,hogy mind majdnem ugyan az.
Pár éve kapott el a gép, elsőnek csak decantokat vettem, aztán az olcsóbb Mancera, Montale,majd üveges maradékokat 40-50-60k, decantok persze maradtak végig 5-10-15.....ml.
Legtöbb amit kiadtam 85k volt postával, egy fóliás Roja Elysium 50ml parfümért.
Most érzem le kell álljak :W ,megvan minden (azaz majdnem minden😅) amit akartam,elég lesz elfújni. És más költséges hobby is van, sajnos.

(#29350) Tibu 75 válasza Memmaao (#29340) üzenetére


Tibu 75
újonc

Az órákat én is szeretem, cserélgetem, adom-veszem őket a kilencvenes évek óta. Volt sok drágább, középkategóriás, olcsóbb darabom, most jó ideje leálltam mert megtaláltam ami tetszik. 2 darabot hordok felváltva, egy Omega Seamaster Automata Chronometer 300m,fekete gilosált számlap, 42-es tok, a másik egy Roller Sub automata,98-as,a klasszik 40 tok,szintén fekete számlap, és mindkettőt csakis flegmán Nato-szíjjal!🙂 James Bondosan😎
Amúgy az elemeseket órás berkekben nem sokba nézik, villanyórának csúfolják, mert nincs "lelke",- ahogy mondják. Nem kell 5-7 évente szervizelni, elég az elemcsere és kb 20-25 évente kitisztítani,viszont pontosabbak!🕛

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.