Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

A 7scents-be előrendelhető Filippo Sorcinellinek az új kollekció, amivel lehet egy exkluzív meghívót is kapni az üzletbe egy személyes találkozóra a mesterrel. Van akit érdekel ilyesmi rajtam kívül?

[ Szerkesztve ]

(#29452) bbdzyx válasza Jhonny06 (#29432) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Nekem is megjött a 2 x 2 ml decantom belőle és Santal 33-ból. Ezekkel el leszek tavasszal. Most már ez a 3-ik alkalom, hogy kísérletezek az utóbbival és tényleg kezdem úgy érezni, hogy inkább működik lakásillatosítóként, mintsem parfümként. Lehet elfújkálom a kocsiba vagy az irodámba.

Egy egész üveggel rendeltél vakon? :D Mondjuk úgy emlékszem neked is bejött a 2020-as Dior Homme...ez az Another 13 pedig hasonló pézsma heavy cucc, csak szteroidokon. Egy minimális, nyomokban fellelhető puderes/rúzsos nőiességre viszont számíts.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#29453) Elektrosokk válasza Fr0z3n (#29451) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Èn mèg nem mertem az illatainak a közelébe menni. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29454) pohár


pohár
félisten

óakurvákfaszát, ez a vintage LIDGE de kurva jó... nem hiába éreztem én ezt régen sok helyen :O

most vadászhatok fekete karimás üveget :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29455) niof válasza pohár (#29454) üzenetére


niof
addikt

Ja, hát igen. Talán a legjobb designer ház evör.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29456) Fr0z3n válasza Elektrosokk (#29453) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nagyobb a sztori mint lángja :DDD Bár az unum széria egyik másik tagja elég veszélyes. Ezek az újak is a bőven viselhető kategóriába esnek azok szerint akik próbálták.

(#29457) Amilo02 válasza niof (#29442) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Sajnos ez ilyen. Én a Xerjoff-tól vettem egy üvet Torino 21-et és egy Torino 22-t. Mindkettő max 3-4 óra bőrön, aztán már csak keresgélem magamon :/
Tegnap érkezett meg a MAISON FRANCIS KURKDJIAN AQUA CELESTIA FORTE, szintén pár óra bőrön.
Ez nálam is nagy eséllyel bőrfüggő, ki mennyi folyadékot iszik, dehidratáltság stb....
Amit viszont észrevettem, hogy ruhán sokkal tovább kitart :D Pl. a Chaos Vertusból fújtam a kabát újamra hétfőn, még a mai napig megcsapdos az illata.

[ Szerkesztve ]

(#29458) Memmaao válasza niof (#29442) üzenetére


Memmaao
addikt

Kíváncsi leszek, a Wulong Cha higynfog tetszeni.

My name is Bond, James... Dean.

(#29459) bbdzyx válasza Amilo02 (#29457) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Aqua Celestia Forte vagy a Cologne Forte?
Előbbi simán 8-10 órát bír rajtunk a feleségemmel. Fújd a ruhára.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#29460) Jhonny06 válasza pohár (#29454) üzenetére


Jhonny06
veterán

Dekantot még tudok adni valamennyit :D

(#29461) Jhonny06 válasza bbdzyx (#29452) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, a Dior Homme 2020-at nagyon szeretem, szerintem nem nagyon lövök mellé ezzel sem.

A Santal 33 érdekes illat, én nagyon szeretem, de nem hordanám minden nap, az tuti. Van benne valami fura, de baromi jó.

(#29462) Amilo02 válasza bbdzyx (#29459) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Írtam, hogy a Celestia Forte :)
Ami eddig a legtovább elvolt rajtam az a Bergamask Orto Parisi (csak annak nem bírom a "szúnyogírtós" illatát), és [ez] ami mostanában a legtovább bírta rajtam.

(#29463) Jhonny06 válasza Amilo02 (#29462) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jézusom, 60ml YSL 180 dollárért :DDD

(#29464) niof válasza Memmaao (#29458) üzenetére


niof
addikt

Mielőtt elmegyek melózni, ma azt fogom fújni. Papírról nagyon ígéretes. Persze ez semmit nem jelent, az én bőröm az ilyen lájtosabb illatokat pillanatok alatt "felemészti" sajnos.

Amilo02
Ruhán szinte a legszutykabb parfüm is kitart egy napig. Gondolom, ahogy a szövetszálak közé bekerül az illatanyag, lassabban engedi elillanni. Viszont ezzel vigyázni kell, némely parfüm foltot hagyhat, pláne, ha túl közelről van applikálva.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29465) niof válasza Amilo02 (#29462) üzenetére


niof
addikt

A Bergamask nálam is hasonló volt. Hullámokban hol kellemes citrusos, hol wc illatosítós jelleget öltött. Ha nem így viselkedett volna, jött volna a Megamare mellé belőle egy üveggel, és most nem vadásznék nyári illatra...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29466) kk831228 válasza pohár (#29454) üzenetére


kk831228
addikt

De jó ám...😬👌

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29467) Amilo02 válasza Jhonny06 (#29463) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szerencsére 46K máshol🤓

(#29468) Elektrosokk válasza Fr0z3n (#29456) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Mèg csak olvastam róluk, de mèg nem vagyok annyira lelkes. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29469) Elektrosokk válasza Jhonny06 (#29461) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Igen, a Dior Homme 2020-at nagyon szeretem, szerintem nem nagyon lövök mellé ezzel sem.

Most már biztos, hogy nagyon más az ízlèsünk, megvettem vakon, de nekem nagyon meh. :N

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29470) Jhonny06 válasza Elektrosokk (#29469) üzenetére


Jhonny06
veterán

De úgy próbáltad anno, hogy ez a Dior Homme szériába illeszkedik? Mert egy csomó ilyet olvastam, hogy sokan emiatt csalódtak. De mivel az a vonal ment tovább, nem sérült az eredeti széria, ez csak egy plusz parfüm a meglévők mellé. Én már nagyon régóta kerestem egy ilyen "dumb reach" parfümöt, ami bármilyen szituban megállja a helyét. Általában ezt fújom, amikor ott állok a rengeteg parfüm előtt és nem tudom eldönteni, hogy mit hordjak aznap. Szerintem ilyen casual kategóriában az egyik legjobb - egyszerű, de minőségi illat.

(#29471) Elektrosokk válasza Jhonny06 (#29470) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Nem, csak instenseverzióval próbálkoztam, de sosem tudtam elviselni.

ami bármilyen szituban megállja a helyét.

Mondjuk erre tényleg jó lehet. :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29472) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Kilian - Born to be Unforgettable
Kaptam egy kencés mintát a Le Labo decantjaim mellé. Kiliantól szagoltam pár jó illatot, de egyik sem volt ennyire generikus, axe dezodor szintű és minőségű cucc. Teljesen felesleges és felejthető kiadás. :( Ha már Colas illat, akkor Tonka Cola a Manceratol.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#29473) pohár válasza Jhonny06 (#29460) üzenetére


pohár
félisten

á, üvegessel kell beszerezzek majd egy keveset... :D hátha találok nem kokainárban

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29474) Jhonny06 válasza Elektrosokk (#29471) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Homme 2020 egy teljesen másik vonal, mint a régi Home meg Intense, akkor azt nem is próbáltad? Vagy lehet, hogy félreértelek.

(#29475) Elektrosokk válasza Jhonny06 (#29474) üzenetére


Elektrosokk
addikt

de, az intense az amivel kísérleteztem régen, ebből meg vettem egy üveggel vakon. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29476) mufi


mufi
senior tag

Normális, nem csak sablonfrizurára képes férfi fodrászt ismer valaki?
Már q unom, hogy barberezni kell 6000-ert aztán néha még le sem borotválja a nyakamról a hajat....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#29477) tibbike01 válasza mufi (#29476) üzenetére


tibbike01
őstag

Esélytelen sajnos...aki jó, az is csak az első 1-2 alkalommal csinálja jól utána elengedei és sablonra csinálja...végigjártam, én nem találtam ilyet és végül lejjebb adtam az igényekből

(#29478) mufi válasza tibbike01 (#29477) üzenetére


mufi
senior tag

De baszki. Alap lenne, hogy amikor be ulok a szekbe es ha mar pofatlanul megkerdi "hogyan lesz" akkor ha mondok neki valamit akkor esetleg szolhat, hogy ebbol a hajbol ez nem fog menni. Vagy, hogy ehhez a fejformahoz inkabb ez allna jol... hat nem ezert fodrasz?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#29479) niof válasza Elektrosokk (#29469) üzenetére


niof
addikt

Nem véletlenül vigyázok a 2014-es Homme Intense maradékára (20-25ml), mint a szemem fényére. A későbbiek állítólag nagyon megváltoztak. :U
Ezért is írtam múltkor, hogy a M+I kellemes meglepetés lett, mert a 14-es Intense-re hajaz. Persze az jóval erősebb, és más jegyek is vannak azért ott.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29480) niof válasza mufi (#29478) üzenetére


niof
addikt

Ha ekkora odafigyelésre vágysz, egy 6k-s fodrásztól ezt nem kapod meg. Próbálkozz nevesebb szalonokban esetleg. Olyan helyen, ahol esetleg várólista van, vagy csak akkor lehet beférni, ha valaki kiesik.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29481) Jhonny06 válasza mufi (#29476) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az gyanús, ha 6k-ért vágja mai árak mellett :D Pest? Én barberhez járok 8,5k-ért, ő jó munkát végez. Mondjuk nem tudom manapság mi számít sablonnak vagy nem, szerintem kb. minden frizura az, ha csak nem valami nagyon egyedit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#29482) Memmaao válasza tibbike01 (#29477) üzenetére


Memmaao
addikt

Én 2004 óta magamnak nyírom a hajam. Novemberben egy éve, hogy szakállat növesztek. Először elmentem borbélyhoz. Szörnyű lett. Így azt is magamnak nyírom Matty Conrad DIY videója alapján tanultam meg, és már abban is profi vagyok így egy év után. Még már én vágom 2 légimentős kolléga, 2 SBOs kolléga, 2 szomszéd, 2 saját és 2 szomszéd gyerek haját. 😅

Itt a szakáll nincs belőve, mert edzésen izzadtam éppen.

A lényeg a minőségi felszerelés. Wahl, Moser pl. Simán skin fade is otthon megoldható.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#29483) Misogi válasza mufi (#29476) üzenetére


Misogi
aktív tag

Nekem haverom fodrász, okosba levágja 3-ért nekem, fullosra. De ez Debrecen. :DDD :C

(#29484) F34R válasza Memmaao (#29482) üzenetére


F34R
nagyúr

wahl-bol en vettem par eve egy belepot, nah azzal nem lehet magadnak levagni :DDD .
Ha ujra kellene gondolnom akkor egy akkus gepet neznek ugyanebbol a markabol.

(#29485) niof válasza Memmaao (#29482) üzenetére


niof
addikt

Nekem egy "drótos" Remington van, de évek óta szemezek a Wahl-okkal. Én is magamnak nyírom a hajam és a szakállam, csak én nem cifrázom felül. 6 mm, azt jóccakát! :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29486) niof


niof
addikt

Na akkor a Wulong Cha. Az illata remek, tényleg hozza a minőségi tealevél illatot. Meg is dicsérte egy kolléganő (miután beértem, mondjuk 40 perccel az applikálás után). Ez plusz pont. Az viszont mínusz, hogy még a Renaissance-nál is hamarabb semmivé vált. 3,5 óra? What? Nem is emlékszem, mikor volt utoljára ilyen lepkefing életű illat rajtam... :U Szörnyen kiábrándító. Tegnap ilyenkor a Renaissance, ha az orromhoz emeltem a könyököm, simán érezhető volt. Ez? Semmi, nulla, nada. Pfff...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29487) Memmaao válasza niof (#29486) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez érdekes! Rajtam a Wulong Cha simán 8 órán át vetít, 6 fújás.

Moser jobb választás mint a Wahl,. könnyebben tisztítható a feje.

My name is Bond, James... Dean.

(#29488) niof válasza Memmaao (#29487) üzenetére


niof
addikt

Úgy fújtam, mint ahogy tegnap is írtam, és annyira megdöbbentem, hogy elszállt az illata, hogy konkrétan beledugtam az orrom a kávéfőző babkávé tartályába egy percre, hogy semlegesítsek minden más illatot. Majd a karomat felemeltem az orromhoz, és semmi...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29489) Petyuska111 válasza niof (#29488) üzenetére


Petyuska111
tag

Kevés az igazán tartós illat. Főleg ami mindenkin tartós. Azért vannak ilyenek. Pl. az itt javasolt 40 Knots ilyen szerintem. Mik az igények, milyen évszakra, milyen illatjegyekkel, dizájner vagy niche? Úgy könnyebb lenne ajánlani.

(#29490) gergo5991 válasza Petyuska111 (#29489) üzenetére


gergo5991
őstag

halkan megjegyzem, 13-17 idk eurós 30ml+3ml essenciás prada carbon shobi utánzatot fujtam ma magamra, reggel 2 spricc és egész nap orrbavágott az illat.. nagyon durván jön belőle még 14h elteltével is

gáz a shobi? perfume parlour, divian meg egyébb dupe-ok?

kinek mi a tartós?

[ Szerkesztve ]

(#29491) niof válasza Petyuska111 (#29489) üzenetére


niof
addikt

A jegyek alapján nem ezt keresem. De ha visszaolvasol, írtam, hogy tavaszi/nyári könnyű, de tartós illatot keresek. Ezért rendeltem a fent nevezett csomagot, mert ezek voltak az ajánlásokban (többnyire). Eddig nem túl jó az arány, 2-0... És az a poén, hogy az illata mindegyiknek rendben van, viselném is őket szívesen.
A többi teszt jövő héten.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29492) niof válasza gergo5991 (#29490) üzenetére


niof
addikt

Ha egyik sem jön be, vissza fogok térni az "arab" házakhoz. Amit azoktól vettem, mindegyik tartós volt, max. olyan probléma volt velük, hogy meguntam, és lepasszoltam faternak a maradékot. Kárba nem ment.
Lehet dupe is jó, sosem mondtam, hogy nem, vagy lehet kifejezetten olcsó parfüm is kiváló minőségű. Igaz, ez őszi/téli illat, nem túl nehéz, kicsit édes (semmiképpen nem geil), kicsit füstös, dohányos-mézes, sokszor írtam már, hogy ez nekem oltári favorit. Jelenleg 8500 Ft, vicc kategória árban, de ment olyan 7000 körül is anno. Ez konkrétan egy reggeltől (5:30) estig (21h-i zuhanyzás) tartó illat. A család többi tagja nem ajánlott (Jurrah (kissé istálló szagú oud), Ruwah (oud és rózsa, hamar erejét veszti)), de ez igen.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29493) iatti válasza niof (#29492) üzenetére


iatti
aktív tag

nálam a jurrahban már csak lötyög egy kevés. :DD a nashwah-ból van egy szinte teli üvegem. már vagy három éve vettem, lehet lepasszolnám ;) igaz nem szórakozom postázással, esetleg személyes átadás, ha összejön.

(#29494) Petyuska111 válasza gergo5991 (#29490) üzenetére


Petyuska111
tag

Shobi-t nem ismerem, így nem tudok róla nyilatkozni. Alapvetően nem tartom gáznak a dupe-okat, ha jók! Dua van nekem is néhány, perfect, 1:1 utánzatok, tartósak, de nem olcsók. Vannak más minőségi dupe-okat készítő házak, Parfums Vintage, Scentual Obsessions, Montagne Parfums, Alexandria, stb., jellemzően USA vagy Dubai székhellyel (EU-ban egy sincs sajnos), ezek jó cuccokat gyártnak, csak nagyon drágák, ill. szállítás+ÁFA+VÁM még rájön. Amit gáznak tartok, az olcsó, igénytelen másolatok, ezek jellemzően arab cuccok (nem Dubai, hanem Egyiptom, stb.), itt is megvan a rajongótáboruk... De akinek kell, vegye. Nekem nem kell, sokkal befaragtam, elég volt. Ja, még valami, pályafutásom elején (pár éve) vettem egy Boss Bottled másolatot, valami JFenzi Desso volt és végül is egész jól sikerült a koppintás, mondjuk tartósságban nem volt világbajnok, de hát az eredeti se az. Rákerestem, még árulják 5500 Ft. Szóval fene tudja, időnként ki lehet fogni jót is az olcsó másolatok közt. Ha nem arab a gyártó. Én arabból még csak szutyokkal találkoztam... Másoknak meg bejön az is. De azt tegyük hozzá, hogy azt a feelinget, amit az eredeti ad, egy másolat sem tudja hozni, a drágábbak sem. Ez van tesó.

(#29495) kk831228 válasza Memmaao (#29487) üzenetére


kk831228
addikt

Melyik moser ? Nekem edition 1400 van , de szemezek a Wahl Magic Clip-el cordless-el, Moser lipro tetszene , de kb senki nem hasznàlja youtube barberok közül . Kb mindenki Magic Clip változatait nyomja. Gondolom nem véletlenül.

Szoktátok nèzni a román srácot (hair hood) , nagyon bejövős vidiket csinál ? :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29496) niof válasza Petyuska111 (#29494) üzenetére


niof
addikt

Hát, azért ne vegyünk minden "arabot" egy kalap alá! A Rasasi nem egy illata lett sikersztori, a Hawas pl. ott van a Parfumo férfi top 100 listáján. Meg azért az Armaf is megcsináltam magát a CDNI szériával. Mondhatjuk, hogy abból mindegyik jól ment.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29497) Memmaao válasza kk831228 (#29495) üzenetére


Memmaao
addikt

Nekem Moser Chrome 2 style blending edition van. A Wahl emelő funkciója karos, a Moser esetén meg a fej külön levehető és a hátsó részén van a magasság állító. Sokkal könnyebben tisztítható, nem kell bontani, mint a Wahl-t. A gyártó amúgy ugyanaz.

My name is Bond, James... Dean.

(#29498) kk831228 válasza Memmaao (#29497) üzenetére


kk831228
addikt

:R

A gyártó amúgy ugyanaz.

Azt vàgom... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#29499) Petyuska111 válasza niof (#29496) üzenetére


Petyuska111
tag

Elsősorban nem az ilyenre gondoltam, hanem a még olcsóbbakra. Bár nekem a leginkább hájpolt arab másolatok sem jöttek be (Armaf CDNIM Limited Edition, Armaf Sillage, Armaf Milestone). Összehasonlítva az eredetivel művinek, szintetikusnak találtam ezeket is. Így ez a vonal nekem nem játszik. Inkább fizetek a jobb minőségért többet vagy sokkal többet.

(#29500) duckload


duckload
tag

Hali.
Erba Pura vagy TT Kirkè mondható inkább picit férfiasabbnak? Akarok venni decantot, de nem tudom melyikből lenne érdemes. Valakinek tapasztalat? :R

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.