Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ha már van sörös topik is, hadd legyen egy teázásról szóló is. Teakedvelők, hajrá!

(#2) illusiON


illusiON
őstag

én minden reggel iszok teát, cirompótlóval emg ien cukornemtommivel... naygmutert kéne megkérdezni, ő csinálja nekem :) mellesleg a csollánteában mi van a csollánon kivül?

( : no woman no cry : )

(#3) Pirítós


Pirítós
tag

Én egy nap mindig iszok te-t.Gyümölcsöset és főleg barackosat.A te jobb mint a legtöbb lónyál

Cukorfalat cicák szerető gazdit keresnek:[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=182134[/L]

(#4) Notes


Notes
senior tag

Dilmah márkájú teát hol lehet kapni? Párom kedvence, de sehol sem találok ilyet. :O

Romanes eunt domus!

(#5) guti1


guti1
tag

én a twinings earl-grey-re szavazom :) citromosan, véletlenül sem tejjel



[Szerkesztve]

I hear but I do not listen

(#6) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Jajjjdejó topic!

Valami ilyenre vágytam így koraeste, mármint fullra szétunom az agyam és egy kis gépelési ingerem van.

Én mindennap iszom teát, főleg Earl Grayt. Mást is szoktam, mert szeretek mindenfélét inni, a kedvencem az a hibiszkusz tea, amit egyiptomban és jordániában ittam.

Vácon meg ahol lakom van egy nagyon fasza kis teaház, ahova néha beszoktunk ülni.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#7) Poctar


Poctar
senior tag

Én nem szoktam mindennap teázni(csak esőben), de nagyon szeretem.
Azt tudom, hogy nem szabad sokat fogyasztani, mert káros ha sokat iszom belőle.
A koliban mindenfélét kipróbáltam és rájöttem, hogy az eredeti teák sokkal jobbak (és drágábbak is).

Kipróbáltam az Angol módit is. Raktam a teába tejet (cukrot és citromlét nem). Nekem nagyon ízlet a tejes tea. Sokáig ittam így és sok mindenre rájöttem:

-finom:D
-a színe gusztustalan
-jobban befogja a poharat
-melegen finom, hidegen nem
-nem mind1, hogy milyen teával iszom.
-elsőre nagyon furcsa.

Szoktam még granulát teát is fogyasztani az egyszerű elkészíthetőség végett. Hidegen, melegen pár perc és kész. Ha sokat iszok belőle, akkor megunom egy ideig és jön az igazi tea.

Néha elgondolkodok és rájövök, hogy idehaza mennyire ''rossz'' teák vannak. Ha beesek egy teaboltba és veszek egy ''igazi'', nem filteres teát pár ezer k-ért. Ezután hazamegyek, majd elkészítem.... Azt hiszem rakok fel egy kis vizet;]
Hihetetlen mennyire jók.

Irigylem azokat, akik a tea hazájában lakoznak.

(#8) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Pickwick gyümölcsteák a finomak:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Az én kedvencemnek csak a nevében van benne a tea, de nem tealevélből készül. Ez pedig a csipkebogyótea. Nyáron, behűtve egy fél citrommal az igazi.

Sok benne a c-vitamin (feltéve ha 70 foknál hidegebb vízban készíted), és rendkívül jó szómjoltó.

Van egy másik furcsa tulajdonsága: a felesleges vizet inkább kipisiled mind kiizzadod. (csökkenti az izzadást [a szaga is gyengébb], viszont többet jársz wc-re).

A pickwick mostanában gyümölcstea néven hihettelen szutykokat hoz forgalomba :((( Barackos, sárgadinnyés :Y (ide most egy hányós smiley-t képzeljél)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#10) Drótszamár válasza guti1 (#5) üzenetére


Drótszamár
őstag

nyami. Ez télleg fincsi :)

Eddig a leg finomabb tea amit ittam az egy fémdobozban volt, amire Maya volt ráírva. Igazából nem tudom milyen tea lehetett, de valószínűleg át lett csak öntve ebbe a dobozba.
Valszeg már évek óta heverhetett a polcon. Miután 1x ittam belőle kb 2 hét alatt elpusztítottam az egészet.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#11) bebean


bebean
aktív tag

lapsang suchong rulez. probaljatok ki, olyan illata van, mint az egett guminak :DDD (a teafüvet kamraban megfüstölik) egyebkent nagyon szeretem. van, aki mezet rak hozza, en mindenfele adalek nelkül iszom, igy kegyetlenebb.
filteres teakat nem talalom annyira finomnak, de egyszerűbb elkeszitese miatt gyakrabban iszom...

...

(#12) zoldtea


zoldtea
csendes tag

Én ha tehetem minden nap megiszok 2-3 csésze zöldteát, reggel valamint a délutáni órákban. Egészséges és rendkívül finom. Lipton Green Tchaé Citrus :)
Emellett gyümölcsteákat szeretem még. Főleg Pickwick.

(#13) Versus82 válasza Notes (#4) üzenetére


Versus82
aktív tag

Dilmah a legjobb, az igazi ínyencek azt isszák:) Én Lengyelországból hozatom, de álítólag a mom-park ban is van egy direkt teás bolt, ott is van, persze horror áron....

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#14) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Milyen ínycsiklando tea

[kép]

(#15) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Reggelente egy liternyi Caffee Latte. Fekete tea, kávészemek, tejszín, joghurtdarabok. Én tejporral szoktam inni. És kezdődhet a nap.
Teázók, teaházak címeit is meg lehetne osztani. Például Debrecenben eddig 1 teaboltot/teaházat tudok, a Carpe Diem, Batthyány u. 10. Nagyon jó hely!

(#16) attilam


attilam
őstag

Zöld tea. Cukor nélkül. Nyami-nyami:)

(#17) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ha már ilyen népszerű lett a topik, megkérdezném, hogy valaki Wissotzky tea beszerzési lehetőségről nem tud Magyarországon? Kóser filteres tea, karácsonyra kaptam ajándékba (Greetings TEVA), és igen gyorsan elfogyott. Olyan finom teát még nem ittam. Rotshild boltban már nézte nekem valaki, ott nem látott.

A zöld teáról: igen könnyű elrontani, aztán az ember már csak a kellemetlen ízt érzi. Én mindenféle ízesített sencha-t próbálgattam. Csakhogy elrontottam, mert mint a fekete teát, úgy forráztam le. Alig lehetett meginni. Azóta nem is veszem. Maradok a feketénél (ízesített), a rooinál és a gyümölcsnél.

A gyógyteákról: van egy ''saját készítésű'' gyógyteám, amit ismét napi rendszerességgel iszok. 13 féle gyógynövényből készül (eredetileg csak 12 volt, de hozzátettem az orbáncfüvet is), az íze először borzasztó, de most már megszoktam. Közvetlen hatása talán csak annyi, hogy jobban tudok aludni, mint előtte, és nem vagyok annyira fáradt. Minden este 1l-nyi becsúszik, egy fél liter egyéb, általában gyümölcstea mellé.

(holnap folytatom, most elálmosodtam a teámtól :C:R)

(#18) hm


hm
aktív tag

Egyszer voltam teaboltban betegen. Megkérdeztem, hogy mit ajánlanak megfázás ellen. Mondták, hogy NeoCitr*n+Borsmenta nekik bevált. Nem tudtam, hogy mennyi az annyi, és kértem 10 dkg borsmentát. Már fél éve kutya bajom, és még mindig azt iszom. :B

(#19) Poctar


Poctar
senior tag

Én a legfinomabb teákat egy nem rég nyílt teázóban szoktam kortyolgatni. Van mindenféle.
Az áruk 400k-tól kezdődik. Van 1000-ért 2dc-s.
Egyre sűrűben járok a teázóba, mert finom teák vannak és nyugodt hely.

(#20) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Budapesten vannak jo teaházak. Pl: VI. ker Jokai ut 3x a páros oldalon. Van egy árulda, ahol érdemes különlegességeket is nézni, szintén a Nyugatihoz közel XIII. Katona J. u. 5. Nekem a joghurtosak izlenek mostanság.

...mint az közismert...

(#21) rdi


rdi
veterán

Én is gyakran iszom teát.
Rummal, viszkivel és vodkával, télen vörösborral is.
Reggel alkoholmentes teákat iszok és nem kávét, nekem a yunnan és az assam teák jöttek be, azokat nagyon szeretem.
DE! Az én hacklim a 1,5 perces tea, se több se kevesebb, és a kinaiakkal ellentétben - mivel nincs isdőm másra - a filteres teálat nyomom.
Aha és én Lengyelországban szoktam rá.

Fej! Tor! Potroh!

(#22) Poctar válasza rdi (#21) üzenetére


Poctar
senior tag

Én még nem próbáltam alkoholosan a teát. De mivel szeretem rumot, ezért kipróbálom;]

(#23) rdi válasza Poctar (#22) üzenetére


rdi
veterán

Ez egy külön rudomány:
nem mindegy miylen rum, nem mindegy mennyi cukor, vagy más édesítő, esetleg üresen (az nagyon dry), nem mindegy milyen alkoholszázalék.
Nekem a Stroh féldeci + 2 dl tea, három édesítő kecskeszar jött be.

Fej! Tor! Potroh!

(#24) szucsi


szucsi
őstag

Tetley-t ivott már valaki?

rohadtul fincsi szerintem.:R

(#25) Poctar


Poctar
senior tag

H a m á r
Teás topicban vagyunk, akkor legyen némi információnk magáról a teáról is.

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Erősen ajánlom azoknak, akik nem ismerik a teát.:DD

(#26) escie válasza illusiON (#2) üzenetére


escie
őstag

a ''csollán'' gondolom a ''csalán'' néven is ismertes növényt takarja. :)

nos, hogy mi van benne még azt nem tudom, csak azt, hogy utána mi van. fo..., ööö, szóval, hashajtó hatású. :DDD
én csak csalánból csináltam egyszer teát, hát, elég dudva* íze van. nekem nem vált be.

*gyk: gyom, gaz. szóval olyan íze van, mintha legelnél egy kis gyepet. :)

I'm back, baby!

(#27) Poctar válasza rdi (#23) üzenetére


Poctar
senior tag

Akkor ezt ki is próbálom:

Nekem a Stroh féldeci + 2 dl tea, három édesítő kecskeszar jött be.

Azért az megkérdezném, hogy kecskeszar alatt mit kell érteni?:U

(#28) rdi válasza szucsi (#24) üzenetére


rdi
veterán

Én. Kommersz angol és természetesen jó.

Fej! Tor! Potroh!

(#29) rdi válasza Poctar (#27) üzenetére


rdi
veterán

édesítő kecskeszar = apró fehér édesítőszer (német) :DD

Fej! Tor! Potroh!

(#30) gregorik


gregorik
senior tag

akkor hozzászólna egy igazi ínyenc is :D

ez a Csai-variáns a kedvenc receptem:

-kakaó
-fahéj
-édeskömény
-karob
-kardamom
-gyömbér
-feketebors
-szegfűszeg
-vanília
-maláta
-tej, méz


mindez 100 fokra hevítve (kivéve tej, méz).
csak egyszer próbáljátok ki, egy életre elfelejtitek a Twinings-t, csipkebogyót meg ilyesmiket..

(#31) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Millford almás-fahéjas rullz:C

Azt iszom minden nap 1-2 bögrével:)

(#32) ngabor2 válasza Alvin_ti4200 (#31) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az téli tea. nyáron nem bírom meginni. Télen viszont nagyon fogy/fogyott.
Mostanában a gyümölcsös Milfodrok és a Teekanne-k mennek. Nameg mindenféle rooi. Különösen a ''zöld'' rooi jön be mostanában, nagyon finom, nincs az a durva íze, mint a fermentáltnak.

(#33) corlagon válasza ngabor2 (#32) üzenetére


corlagon
senior tag

Aki gyümölcsteákra utazik, az a Pickwick féle hulladékot felejtse el, az csak valami tea + kamu gyümölcskoncentrátum, Teakanne se sokkal több.
A Milford jobb (kivéve a vanília+áfonyát, émelyítő ízű szvsz), pl. a London Fruit&Herb Co. cuccai mérföldekkel jobbak.

(#34) tildy válasza corlagon (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát lehet hulladé, viszont annyira nem rossz és olcsó.
A liptonnak jobb az íze, de amit én nagyon szeretek, aza sparos csomagolt filternélküli gyümölcstea. pl: TRÓPUSI VAGY VADCSERESZNYE ÍZBEN.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) ngabor2 válasza corlagon (#33) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A gyümölcsteát ne keverd a gyümölcsízű teával. Az elsőben gyümölcsök vannak, esetleg virágszirmok meg egyéb, nem-tea dolgok. A gyümölcs ízű teában jó esetben a fekete (esetleg zöld) tea mellett vannak gyümölcsdarabok is, rosszabb esetben csak aroma. A Pickwick valóban olcsó, és nem a legjobb minőség. Azért a Teekanne.t nem kell lehúzni, szerintem elég jó anyag. A Milford viszont nagyon jó, bár nekem pl. az eper-joghurt... nagyon nem jött be. de a többi az szuper. Télen a Schneewalzer igen népszerű volt :C. Nyáron inkább gyümölcs.

Gyógyteákkal senki nem próbálkozik? Pedig érdemes.

[Szerkesztve]

(#36) corlagon válasza ngabor2 (#35) üzenetére


corlagon
senior tag

Aha, szóval a Pickwick gyümölcsízű tea? Akkor már értem az ízét :)
Gyümölcstea 4 life.

(#37) tildy válasza ngabor2 (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Én próbálkoztam... Hát akkor már inkább fekete tea:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Jó a tea a másnaposságra?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#39) cornfake válasza ngabor2 (#15) üzenetére


cornfake
aktív tag

jipi jipi,koszi:)
egy jo kinait kajaldat nem tudsz a varosban?

Mi Budapesten a Ráday utcában a Vörös Oroszlánhoz járunk,nyáron annyira jo teáik vannak!:)

I'm what's left, I'm what's right..

(#40) ngabor2 válasza cornfake (#39) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Kínait a haverom tudna ajánlani, ő meg még nem ért be...
Kár, hogy nincs több időm teázgatni, szívesen kipróbálnék pár érdekes dolgot. Az a baj, hogy a minimum mennyiség 50g, ami ha nem jön be, elég sok. Szerencsére elég jó ismerettslgbe kerültem az eladósráccal (vagy tulaj? passz), néha szoktam kapni ''kipróbálásra'' teákat. Igen gyakran a következő vásárláskor az is benne szokott lenni a szatyorban.

Mondta, hogy majd egyszer, ha ráérek, szervez nekem és barátaimnak egy teaszertartást. Csak eddig még nincs, akivel mehetnék, egyedül meg nem akarok. Valaki nem akar csatlakozni? a ''mikor'' is nagyon képlékeny.

(#41) cornfake válasza ngabor2 (#40) üzenetére


cornfake
aktív tag

siman.en benne vagyok mindenben ami sznob:))))))))))))))))))))))
utanfutóstul...
Nyíregyházán van egy nagyon jo teázó,ami könyvesbolttal együtt van...ott vettünk mandulás teát..nagyon kemény,olyan mintha taplót innál,olyan száraz:) /jah teát csak ízestés nélkül,magában,forrón!:)/

I'm what's left, I'm what's right..

(#42) ngabor2 válasza cornfake (#41) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A marcipános tea is ilyen, cukor nélkül nem bírtam meginni. Lehet, hogy az is az volt, hisz a marcipán is mandulából van...

Még kellene vagy 1-2 ember, megbeszélnénk egy időpontot, és irány a Carpe Diem. Kár, hogy a weboldaluk még nincs kész.

(#43) cornfake válasza ngabor2 (#42) üzenetére


cornfake
aktív tag

szééééééééééééééép nagy cégnél dolgozom,megbeszélhetem egy-két emberrel:)

I'm what's left, I'm what's right..

(#44) ngabor2 válasza cornfake (#43) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Én is, de mindenki kávézik a környezetemben:( Csak én vagyok ilyen különc. Talán egy havert be tudok szervezni. Már csak időpontot kell találni.

(#45) cornfake válasza ngabor2 (#44) üzenetére


cornfake
aktív tag

én kávézom is,de csak reggel /régen amikor ráérősebb voltam akkor teáztam kávé helyett...aztán megöregedtem:)/

lehet hétvégén megnézzük azért előzetesen a helyet emberrel,oks?:)

I'm what's left, I'm what's right..

(#46) Dexter68


Dexter68
addikt

Nagyon szeretem a zöld teát. Meg szinte bármilyet, ha nem csinálnak belőle „forró limonádét”. No cukor, no citromlé.
Valamint naponta megiszom 3 liter gyümölcsteát hidegen. Ebben persze nincs igazi tea.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#47) Dexter68


Dexter68
addikt

A fliteres gyümölcsteákat általában nem szeretem, de a Milford eper-joghurtosa nagyon bejön. Egyszerűen jó íze van. Persze biztos tele van nyomva műanyaggal.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#48) ngabor2 válasza Dexter68 (#47) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Hát, én a Milfordból kinézem, hogy nem nyomja tele minden szeméttel. A Teekanne... remélem az se. Ezért maradok én a jófajta kimérős teánál, ahol fel lehet ismerni az egyes gyümölcsdarabokat, meg a kávészemeket.

(#49) Poctar


Poctar
senior tag

Egyszer igyatok Török teát. Isteni finom. Mindegy, hogy tisztán vagy édesítve iszod.

(#50) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

tegnap volt buli.

vmi marhák betekerték a gyümölcsös teafüvet azt elszítták :DDD

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.