Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ

    tag

    válasz mdav88 #31289 üzenetére

    az a helyzet, h ez két olyan gép, amiből ÉN (tehát ez szubjektív!) egyiket sem választanám! szorrí, ez van...
    elérhető árú kisgépek között (számomra) 4típus van ami mozgat bennem valamit
    -PIDes gyors alapgép (gyors felfűtés, gyors reakcióidő, 58mm-es szűrő, reneka/vst lehetősége)
    ez vagy a Gaggia Classic (régi) vagy a Gaggi Baby Primo Modello
    -szintén jó lehet egy QuickMill 0650 (bár én lehet, h befürödtem vele... de ha cs egy gépem lehetne, inkább egy PIDes GC/GB PM)
    -és a szerelmem: egy LaPavoni EuroPiccola :B ('74ig! ez viszont egyedüli gépként, kezdőnek meg fenntartásokkal javasolható...)
    nem pang a használt piac:
    én inkább a GC-t választanám a kavekorzo.hu-ról eléggé komplett csomag! [link]
    nem rábeszélni akarlak, nem én árulom, nem is ismerem az eladót! a Classicot nálam ki tudod próbálni, ha szeretnéd! (BP; nekem a reneka szűrő a plusz, az IMS felsőszűrő és Rancilio gőzkar mínusz... és SESTOS PID helyett REX C-100as van. bár állítólag a SESTOS jobb, pontosabb egy kicsit...)
    persze, ez cs akkor érdekes, hha még megvan a GC!

    ja és az 57mm-es szűrőtartó nem cs a reneka/vst kosarak lehetőségét zárja ki, hanem a naked kart is!
    (az is cs 58mm-eshez van, ha jól értelmezem...)
    szóval, ha nincs is már meg, én inkább kivárnék egyet!

    (ezzel talán kicsit válaszoltam Gravity1234-nek is... természetesen jó gép, lehet vele nagyon jót készíteni, de én inkább használtan a fenntebbit választanám... még 1x mondom szubjektív vélemény!)

    ha esetleg kicsit nagypbb a keret akkor megpróbálnék alkudni a Kávékorzón lévő Creminából, egy JÓ őrlő mellé, és onnan nem kell (én nem akarnék, látva, kóstolva Solider2-nél a produktumot!) továbblépni!

    ja és mielőtt jön a flém:
    fogdostam, tapogattam Simi-nél is és a Barista szaküzletben is! engem 1xűen nem győzött meg!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés