Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#22034) Tapsi válasza Shin Chen (#22033) üzenetére


Tapsi
addikt

Én is hallottam már ilyenről, de ezt nem tekinteném főszabálynak. Hogy jött össze a 880 ezer? Ha igazolni tudod, hogy a szabadnapjaidon dolgoztál, akkor az megáll a bíróság előtt, mint munkanap. Nekem ez a szerződés eléggé egyoldalúnak tűnik, általában tandíj átvállalás + szabadnap szokott lenni benne, nem simán szabadnap. Persze az is érték, de emiatt kevesen írnának alá ilyesmit.

A helyedben biztosan váltanék, ez fact, vegyük alapnak. Innentől több lehetőséged is van:

- szóba sem hozod a tanulmányi szerződést. Simán lehet, hogy elfeledkeztek már róla.
- ha szóba kerül, elkezdesz egyezkedni, alkudozni
- ha nem sikerül, akkor nem fizeted vissza rögtön az összeget, ezzel időt nyersz addig, amíg anyagilag megerősödsz
- először nyilván küldenek fizetési felszólítást, fenyegetőznek, stb. Lényegtelen.
- ha még ekkor sem fizetsz, akkor bíróságra kerül az ügy. Itt akár évek is eltelhetnek, amivel további időt nyersz.
- ha bizonyítani tudod, hogy a szerződés már a megkötéskor is aránytalan volt, akkor csökkenhet a tartozásod. Növekedni csak a kamatokkal növekedhet, de az mostanság minimális.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.