Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) ittakary válasza totron (#42800) üzenetére


ittakary
nagyúr

app fejlesztőktől függ, hogy milyen iOS a minimum kritérium a futtatáshoz
ezt előre meghatározni, hogy milyen programkörnyezet kell nekik kb lehetetlen

de azért remélem te is érzed, hogy a "megvenni a legújabbat" és a 12 évvel ezelőtti 2. generációs között azért éles különbség van - konkrétan több mint egy évtized :)

és azt a kifejezést, hogy "ellehetetlenül" sem érzem korrektnek, mert attól még működik az eszköz, és tudsz rajta sokmindent csinálni (internet, email, zene stb) csak éppen az appok közül sok nem fog menni

(#42802) lugosi válasza totron (#42800) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Általában pár főverziót még azt lehet mondani, hogy biztosan támogatnak az appok, kivéve ha valami olyan új funkció jön be, ami köré épül egy-egy app (pl. AR).
Nekem van egy ipad 2-m, úgy emlékszem olyan kb 11 éve vettem (amikor új modell volt). Fejből írom a specifikációt, azt hiszem fél giga ram van benne. Ez azért erősen behatárol. Nagyjából a beépített appok használhatók benne nagyon-nagyon kompromisszumosan (vannak olyan oldalak, amiket a böngésző már nem tölt be, mert olyan régi), de összességében nem nevezném használhatónak ma már az ipad 2-t. Technikai értelemben működik persze, azaz áramot felvesz, képe van, merül, reagál (idővel), bizonyos funkciók működnek, de nem nevezném mai értelemben használható táblagépnek. Így abszolút megértem, ha fejlesztők felhagytak a támogatásával.

(#42803) jófejsrác válasza szpeti40 (#42798) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem megjelenés óta ez a típus van 11”-ban. Én imádom a mai napig, még jó áron vettem hozzá magic keyboardot ami nélkül én már nem is használom a táblagépet. (Notability + pencil, net, tartalomfogyasztás, játék.

Tökéletes a masina, szerintem ne menj feljebb.

(#42804) szpeti40 válasza jófejsrác (#42803) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi neked is, a smart keyboard nekem nem szükséges, inkább egy smart folio + cerka.
Szétnézek hátha találok jó ajánlatot. :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#42805) szpeti40


szpeti40
addikt

Na közben ismerős is iPad-et keres, iPad 9 lett a befutó nála.
Milyen utángyártott ceruza az ajánlott?
Csak simán tanuláshoz, jegyzeteléshez kell neki, szóval semmi rajzolás.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#42806) moleculez válasza szpeti40 (#42805) üzenetére


moleculez
veterán

Baseus

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42807) Flashback


Flashback
addikt

Fizettem az MDM kiütésért 32$ erre kiderül hogy ez az Ipad verzió (A1459) iOS10-ig kapta a frissítést. Gyakorlatilag amit akartam telepíteni abból egyiket sem támogatta.

Lehet valahogy szűrni ios10-es appokra?

Van erre valami megoldás? Mire tudom ezt így használni? Mesét a gyerekeknek legalább tudok rárakni valahogy?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#42808) Cyberbeni válasza Flashback (#42807) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Áprilistól már minden új alkalmazás verzió iOS 11+ lesz legalább. (Akkortól kell mindenképpen az új SDK-t használni, ahol megemelték a minimumot)

Ha a fejlesztő nem jelöli be, hogy az adott verziók már nem támogatottak (mert mondjuk a szerverükön volt olyan változtatás, ami azzal nem kompatibilis), akkor a legutolsó kompatibilis verziót le fogod tudni tölteni később is.

VLC most iOS 9-től támogatott: https://apps.apple.com/us/app/vlc-media-player/id650377962

Azt nem tudom, hogy iOS10-en mivel lehet fájlokat másolni a belső tárhelyre a VLC-hez, de gondolom valahogy megoldható.

(#42809) Flashback válasza Cyberbeni (#42808) üzenetére


Flashback
addikt

Kösz a VLC legalább működik. Szerencse hogy 64gb a háttértár arra legalább fér...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#42810) zioncsabi


zioncsabi
tag

Frissitettem 16.3.1-re

Megint minden alkalommal be kell lepnem ide a prohardver-re. Mit is kell atkapcsolnom, hogy ez ne igy legyen?
Es mit kell bekapcsolnom, hogy a Safari cimsorban az oldal beallitasainal (kis A -nagy A) ott megjelenjen a Fordito, mint lehetoseg?

Koszi elore is 👍

(#42811) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

egy iPad Air5 M1et használok. A memóriakezelését nem nagyon értem, sokszor a háttérben nagyon gyorsan bezárogatja a megnyitott alkalmazásokat. Ez pl a FB app hasznàlatànál kifejezetten zavaró tud lenni, ha pl nézek egy videót, de fél percre átvàltok egy másik appra válaszolni egy üzenetre, elolvasni egy rövid cikket, visszalépve a FB app újratölt a kezdőképernyőre. Bár annyira nem zavaró de safariban is találkoztam ezzel. Ez nem mindig jön elő, ha direkt próbálgatom sokszor megnyithatok 8-10 alkalmazást, várhatok perceket is, mégsem záródik be a háttérben egyetlen app sem. Mitől függ ez? Lehet valahogy állítani?(gondolom nem, az iOS,iPadOS nem az a rendszer.. :)

(#42812) Noukoum válasza PTomi92 (#42811) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem a szoftver a ludas, majd egyszer javítják.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42813) ittakary válasza PTomi92 (#42811) üzenetére


ittakary
nagyúr

Facebook + Messenger alkalmazások azt is próbálják lekövetni, hogy hányszor törölsz rá - így nem csoda, hogy rengeteg erőforrást zabálnak :( sajnos ez ilyen

[ Szerkesztve ]

(#42814) Alex91 válasza PTomi92 (#42811) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg probald neha kikapcsolni, mintha utana jobb lenne valamivel a helyzet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42815) Lali-213 válasza zioncsabi (#42810) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

A privát átjátszóra gondolsz?

(#42816) CharlieDrop válasza Alex91 (#42814) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én is javaslom, mert nem tapasztalok hasonlókat, pedig ennél több van nyitva a tableten.
Amúgy a YouTube simán háttérben szokott szólni :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42817) PTomi92 válasza CharlieDrop (#42816) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Rendben, köszi a tapasztalatokat!

(#42818) zioncsabi válasza Lali-213 (#42815) üzenetére


zioncsabi
tag

Nem tudom… lehet, hogy arra gondolok :))
Amugy valamiert megiscsak belepve marad mostmar. Amikor visszakapcsolt a tablet, akkor a frissites elotti tabok sem voltak meg. Masfel nappal kesobb kesobb kerultek vissza. Azota nem is kell minden alkalommal ujra beirnom a jelszot. :F :)

(#42819) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy akinek volt Ipad Pro 12,9-es M1-es és lecserélte M2-esre ,hogy mi a valós különbség egyáltaán a kettő között ,mert én csak a Wifinál találtam ,és a grafikus Chipnél látok különbséget. Van -e értelme annyival többet kiadni érte?

(#42820) smc válasza kkp900 (#42819) üzenetére


smc
addikt

Pencil hover on M2

That delivers up to an 18% faster CPU, 35% faster GPU (10-core vs 8-core), and a 2x boost in memory bandwidth from 50GB/s to 100GB/s.

Some small upgrades with the M2 iPad Pro include Bluetooth 5.3 and WiFi 6E.

The only changes between the M2 and M1 iPad Pro, for now, is Smart HDR 4 vs Smart HDR 3 photos and the ability to shoot ProRes video at up to 4K at 30 fps (1080p at 30 fps for 128GB models).

Braided USB-C cable in the box instead of a plastic cable
“iPad Pro” wordmark on the back instead of “iPad” on previous iPad Pro models
M2 iPad Pro space gray may be slightly lighter than the M1 iPad Pro space gray finish with the antenna line for cellular models being more muted

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42821) kkp900 válasza smc (#42820) üzenetére


kkp900
senior tag

Akkor jól sejtettem ,hogy elenyésző a különbség a kettő között ezek szerint is.
Mondjuk elk.... mert tavaly kellett volna lecserélnem az enyémet , akkor 450 körül lehettek most meg használtan is többért akarják adni az M1-eseket is. Mert vagy 150 ezret ment felfele minimum az áruk ,de lehet többet is.

[ Szerkesztve ]

(#42822) ittakary válasza kkp900 (#42821) üzenetére


ittakary
nagyúr

igen, kb 30%-ot

(#42823) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Tudja valaki az iStyle mennyiért cserél törött érintőkijelzőt kb? 9. generációs iPad

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42824) ittakary válasza l.skywalker (#42823) üzenetére


ittakary
nagyúr

az akkucsere kb 60-70ezer forint lett hivatalosan
szerintem a kijelzőcsere ezen alapulva minimum 130-150

(#42825) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

iPad 8-on mennyivel jobb a 16.3.1 mint a 16.2?

(#42826) smc válasza TechN7ne (#42825) üzenetére


smc
addikt

Nem sok különbség van, de te amúgy sem frissítesz, nem igaz? ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42827) l.skywalker válasza ittakary (#42824) üzenetére


l.skywalker
félisten

Komolyan? A feleségemé van elrepedve, most hogy vettem én is gondoltam megcsináltatom neki és addig használja az enyémet. De az enyém szállítással, ajándékkal volt 155ezer :Y
Eszerint jobban megéri újat venni? :F

Szerk.: írtam az iStyle-nak is, de még nem válaszoltak gondoltam addig az itteni tapasztalatokat megkérdem.

Szerk2.: illetve itt csak az érintőkijelző üveg sérült, az LCD nem. Akkor is ennyi lenne?

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42828) smc válasza l.skywalker (#42827) üzenetére


smc
addikt

Nem hiszem hogy ennyi, de várd meg a választ. Ha pedig ennyi, akkor érdemes megnézni valami 3rd party szervizben mert szerintem könnyen ki tudják cserélni és jóval olcsóbban. Az még a kijelzővel sincs összeragasztva, tehát EZ.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42829) l.skywalker válasza smc (#42828) üzenetére


l.skywalker
félisten

Így, hogy még nincs egy éves a gép mindenképp hivatalosba vittem volna, de megvárom a végét. Ha más nem kap egy új fóliát és egy erősebb tokot és akkor tart ameddig tart, mert zavarni nem zavarta eddig sem a használatban, csak sajnálkozik rajta, hogy eltörte.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42830) szabonagyur válasza l.skywalker (#42827) üzenetére


szabonagyur
félisten

60-80 kozott varhatod szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42831) ittakary válasza szabonagyur (#42830) üzenetére


ittakary
nagyúr

nagyon kíváncsi vagyok az árra, de biztos több lesz mint 60 :D

(#42832) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Sziasztok!

Valaki talált itthon valahol már valami ilyenhez hasonló pencil tartót? (a lényeg ne külföldről kelljen rendelni, és várni heteket)
https://www.stylussling.com/collections/stylus-sling-shop/products/stylus-sling-apple-pencil-holder#accordion-1

(#42833) gabyr1971


gabyr1971
csendes tag

Üdv mindenkinek. Van egy kis gondom, de lehet hogy reménytelen. Azért mégis megkérdezem, ha valaki tud segiteni. Az unokatesóm adott egy régi iPad tabletot a gyereknek de nem tudjuk az apple Id jelszót. Telefonszámra lehetne ahoyg láttam ujat de már az a tel szám se jó. Valahoyg föl lehetne oldani? Egy Bypass programot találtam ami megkerüli de nem marad meg, mindig ujra kéri az eredeti Id-t. Mielőtt kukába kerülne gondoltam megkérdezem, hátha valaki tud adni valamilyen ötletet. Ez a márka: ipad2 9.3.5 13G36

(#42834) Lali-213 válasza gabyr1971 (#42833) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
Az Apple ID-t nem tudod kiszedni jelszó nélkül. Ebben a support sem fog tudni neked segíteni.

(#42835) ittakary válasza gabyr1971 (#42833) üzenetére


ittakary
nagyúr

vásárlást igazoló számlával Apple fel tudja oldani, viszont ha ez sincs meg, akkor tényleg nem feloldható

(#42836) gabyr1971 válasza ittakary (#42835) üzenetére


gabyr1971
csendes tag

köszi, de sajnos ilyen nincs már ennek. Tehát akkor kuka lessz, épp erre gondoltam.

(#42837) Lali-213 válasza gabyr1971 (#42836) üzenetére


Lali-213
senior tag

Esetleg valakinek jó lehet alkatrésznek.

(#42838) gabyr1971 válasza Lali-213 (#42837) üzenetére


gabyr1971
csendes tag

:K ugyan már, ezer éves darab, ez csak már a 2 éves gyereknek youtube kids nézésre lenne jó. Nem tudom ezen mit védnek ennyire, mert egy igazán fatengelyes szerkezet .

(#42839) Ear001 válasza gabyr1971 (#42838) üzenetére


Ear001
addikt

Minden Apple eszközt ennyire védenek.

(#42840) smc válasza gabyr1971 (#42838) üzenetére


smc
addikt

Az apple ID nem csak az eszközt védi, hanem a rajta lévő adatokat is.
És hát az sem elhanyagolható hogy nem lopkodnak már orrba szájba iphone-okat a villamoson, mert nem sokat tudnak vele kezdeni a tolvajok.
Tesó, meg tudod mutatni a telefonodon hogy mennyi az idő?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42841) CharlieDrop válasza smc (#42840) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Az apple ID nem csak az eszközt védi, hanem a rajta lévő adatokat is."

Meg az összes olyan eszközt, ami azzal az ID-vel van védve, szóval nem játék azt törni...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42842) lugosi válasza gabyr1971 (#42833) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A jelkódot tudjátok?

(#42843) merqree válasza gabyr1971 (#42833) üzenetére


merqree
őstag

Az "unokatesó" miért nem lép be az iPadjére és segít megcsinálni?
qva gyanús nekem mindig az ilyen kérdés...

(#42844) ittakary válasza merqree (#42843) üzenetére


ittakary
nagyúr

iPad 2 - 12 éves készülék
előkotorták a fiókból, és elfelejtettek róla mindent, előfordul, nem annyira elképzelhetetlen
szüleim is a mai napig papírnoteszból nézik a nem olyan gyakran használt jelszavakat

(#42845) gabyr1971 válasza ittakary (#42844) üzenetére


gabyr1971
csendes tag

Az unokatesó azért nem lép be mert ő se tudja.. Nem kell gyanus legyen mert ez egy tablet amit annak idelyén ő vásárolt. Csakhogy a gyerek már ,,kinőtt,, belőle. Igy a minap nekem adta hogy a gyerek játszon vele , tehát tuti nem lopott.Én csak kérdeztem hogy van-e megoldás mert a neten ezer hülyeség van fölrakva , na nekem az a gyanus. Mivel ez egy oylan forum gondoltam tanácsot kérek, látom van aki pozitivan áll mellé , más meg gyanakszik. Addig eljutok vele hogy kéri az apple ID-t. Ennél többet nem tudok, soha nem volt dolgom ilyennel. Ennyi info van róla csak.

(#42846) smc válasza gabyr1971 (#42845) üzenetére


smc
addikt

Az a baj hogy a kevés tanácson kívül nem igazán fér bele más a fórum szabályzatába. Neked kell utánajárni ha privátban nem kapsz megoldást. (Én nem tudok megoldást és azt sem tudom hogy van-e.)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42847) gabyr1971 válasza smc (#42846) üzenetére


gabyr1971
csendes tag

Köszi ezt megértem. Ugy tünik hogy erre nincs megoldás, de gondoltam megkérdezem itt is. És nem azért hogy loptam vagy hasonló. Ha még lenne esetleg valami irat hozzá akkor egyszerüen elintézném ha megérné persze. Mert nekem soha nemvolt ilyennel dolgom, és halvány gözöm mit lehet vele kezdeni. Akkor igy csakugyan kuka.

(#42848) gabyr1971 válasza ittakary (#42835) üzenetére


gabyr1971
csendes tag

Ok, értem, akkor igy megy a kukába. Köszönöm mindenkinek a vállaszokat. Sajnos semmi nincs hozzá. Épp ez a gond. 10 év után ha nem több, vásárlási igazolvány egy ilyen gagyihoz ez hülyeség.

(#42849) l.skywalker válasza l.skywalker (#42829) üzenetére


l.skywalker
félisten

"iPad készülékek moduláris javítása minőség biztosítási okokból nem lehetséges,
így sérülés/jótállás vagy azon túli eljárás esetén csak a fődarab (készülék) cseréjével orvosolható.
Hivatalos szervizpartnerként az Apple előírásainak értelmében tudunk eljárni.
Ez a folyamat térítéses, ezért a megkezdése előtt a bevizsgálást követően árajánlatot küldünk ki, amit ha elfogad, beküldjük a sérült darabot, az Apple pedig küld helyette egy újat.
Amennyiben az árajánlat nem kerül elfogadásra, úgy egy egyszeri 6900.-os bevizsgálási díj kerül felszámolásra."

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42850) Micsurin válasza l.skywalker (#42849) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mit vizsgálnak be? :DDD Csere? Bolti ár + bevizsgálási? Mivan? :DDD Akkor akku csere sincs hivatalosan vagy mi?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.