Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) smc válasza tl-x (#42246) üzenetére


smc
addikt

Ne aggódj, magic keyboard is csinál ilyen olykor, elég ritka szerencsére, de egy képernyő ki-be és/vagy bill újra csatlakoztatás általában megoldja. Nálam olyan évente kétszer ha előjön. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42252) tl-x válasza smc (#42251) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi. Sejtettem, hogy csak a szoftver akadhatott be.

[ Szerkesztve ]

(#42253) Malfroy válasza tl-x (#42246) üzenetére


Malfroy
aktív tag

valami bugolt akkor :)

(#42254) tl-x válasza Malfroy (#42253) üzenetére


tl-x
őstag

Nagyobb baj ne legyen :)

(#42255) Malfroy válasza tl-x (#42254) üzenetére


Malfroy
aktív tag

igenigen :K

(#42256) Luser2000 válasza zioncsabi (#42247) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!

Ez a probléma meghaladja a fórum tudásszintjét, mert igen ritka helyzetre keres megoldást.
Írj az Apple supportnak, vagy hívd fel őket.
Tudnak ebben segíteni, egyedi megoldással.

Majd jelezz vissza itt, hogy mi lett a megoldás.
Kitartás! :)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#42257) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Barátnőmnek az emagról vettünk egy ipad 9 wifi+cellular modellt még black fridaykor. Az a probléma jön elő vele néha, hogy 5%-ról pl rárakja este, reggelre meg nem feltölt hanem ilyen 55%-on áll, meg olyan is volt, hogy nem érzékelte a töltést csak újraindításkor, kb ezek már 3x előjöttek. Ezek a jelenségek kb ilyen 6 éves, elöregedett iphoneokon szokott előjönni, nem értem mi ez egy zsír új tabletnél. Vigyük be az Icenterbe a bécsi útra? Csak az nem tetszik, hogy ha adnak is egy újat az ilyen refurbished lesz, ami nekem annyira nem kéne egy 1 hónapos bontatlan helyett. :U

(#42258) consono válasza Chereiose (#42257) üzenetére


consono
nagyúr

Másik töltő /kábel is ezt csinálja? Nekünk ban itthon olyan lightning kábel ami ugyan ezt csinálja, de másikkal meg tökéletes.

"In God we trust. All others must bring data"

(#42259) kakuk.tamas válasza zioncsabi (#42247) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ameddig van élő előfizetésed, nem tudsz régiót változtatni!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42260) Chereiose válasza consono (#42258) üzenetére


Chereiose
addikt

Megfogjuk probálni, mert ami a dobozban van azt ki se bontottuk, és az iphoneossal töltöttük. Remélem csak ennyi a gond.

(#42261) merqree válasza Chereiose (#42257) üzenetére


merqree
őstag

Van itthon olyan töltőm, ami meg sem mozgatja az iPad-et töltés szinten.
Szóval megfelelő teljesítményű töltőfej kell hozzá.
Pl saját tapasztalat: az Ikeás, 3 USBs töltőfej nem tud életet lehelni az iPad Pro-ba.

(#42262) Malfroy válasza merqree (#42261) üzenetére


Malfroy
aktív tag

melyik töltő az?

(#42263) Chereiose válasza merqree (#42261) üzenetére


Chereiose
addikt

De gyári 20W-tal töltöttük pedig.

(#42264) chatran


chatran
őstag

Ha a minél hosszabb akku élettartam a cél akkor az ipad 9-et a hozzáadott 20 w-ossal vagy az air 2-höz adott 10 w-ossal érdemes tölteni?

(#42265) merqree válasza Malfroy (#42262) üzenetére


merqree
őstag

Ez nem tölti nekem megfelelően.
Vettem ilyet és itt.
Ez utóbbival töltődik.

[ Szerkesztve ]

(#42266) Malfroy válasza chatran (#42264) üzenetére


Malfroy
aktív tag

a szélsőséges akku használat gyilkolja inkább,a töltés nem.

(#42267) chatran válasza Malfroy (#42266) üzenetére


chatran
őstag

A nagyobb teljesítmény, gyorsabb töltés jobban felmelegíti az akkut, a hő meg nem barátja az akkunak. Ezért gyorsabban elfárad. Aztán lehet, hogy rosszak a következtetéseim. :D

A magsafe-es töltés az iPhone-oknál egyértelműen jobban gyilkolja az akkut, erről sok hozzászólást olvastam külföldi fórumokban. De ott a töltési megoldás miatt nagyon sok hő keletkezik, iPad-nél ilyen nincs.

(#42268) Reverting válasza chatran (#42264) üzenetére


Reverting
őstag

En ki sem vettem a 20W-ost a dobozbol... :) A telomat a regi 5W-osal, az iPad-ot pedig az Air2-es 10W toltovel hasznalom... Lassabb toltes kevesebb ho, ido nalam nem lenyeges...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#42269) moleculez válasza Reverting (#42268) üzenetére


moleculez
veterán

Én sem sietek: nap végén megy 3:1 vezeték nélkülire (az AW és AP társaságában), reggelre mindenképp kész, az se több 5W max 7.5. Kocsiban kapja egy Anker töltőről az asszem 15W.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42270) bmakszim válasza chatran (#42267) üzenetére


bmakszim
senior tag

Itt meg az én közel 1 éves iPhone minim, amit csak magsafe-fel töltök, vagy kocsiban, ahol olykor órákig van kábelen 100%-ra töltött állapotban is.
Meg kellett néznem coconuttal, mert nem hittem az iOS-nek...

Az iPadem csak fél éves, de az is 103%-os állapotban van a 100W-os céges TB dockolómmal töltve. Szerintem engedjétek el és csak használjátok, ahogy jól esik.

(#42271) moleculez válasza bmakszim (#42270) üzenetére


moleculez
veterán

De tényleg, el kell engedni és használni ahogy mondod. :K Tényleg nincs kedvem az akksi lelkivilágát pátyolgatni, ha zavaróan kevés az üzemidő kap egy új akksit.🤷‍♂️ Addig meg nekem teljesen mindegy hogy nap végén 29 vagy 19% rakom töltőre. Ha olyan van hogy sokat telozok (azaz fotó/videó pl nyaralasokon), akkor tudom hogy amúgy is kell töltéssel tervezni. Bár már arra is inkább vettem action camot, rengeteg problémát megold.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42272) kchris78 válasza bmakszim (#42270) üzenetére


kchris78
veterán

ez egyéni szerencse, van aki 100%-osat kap valaki 105%-os kapacitást a tervezetthez képest. Szerintem ebből jön hogy még mindig 100%-on van, nem az eredetihez hanem a tervezetthez képest.. Kimutatható degradáció akkor is van ha csak leteszi az ember és nem nyúl hozzá egy évig, nem ha használja is az ember... (ezt lehet ugye úgy minimalizálni hogy kb 60% töltés és be a hűtőbe)

[ Szerkesztve ]

(#42273) kchris78 válasza moleculez (#42271) üzenetére


kchris78
veterán

abszolút egyetértek annyi kiegészitéssel hogy azért felforralást praktikus elkerülni nyáron azt azért meghálálja ha nem jön elő olyan szituáció hogy nem kapcsol be a telefon mert 60-80fokra melegedik. (ezt mondjuk több szempontból is célszerű elkerülni)

(#42274) zioncsabi válasza Luser2000 (#42256) üzenetére


zioncsabi
tag

Koszi a tippet, egyebken mire irtal, addigra ra is talatam, hogy mi a baj.

Csak ugy lehet atkoltozni, ha nincs semmire elofizetesed (kosz neked is kakuk.tamas) es, ha nincs penz sem a neveden. Magyaran, ha nullan van a szamlad. Nekem nincs elofizetesem, de mint kiderult, meg van 2 font a szamlamon. De az egy kulon harc volt.hogy megtalaljam. Csak a mac-en latszik, hogy van penz meg az accountomhoz kotve. Iphone-ipad… semmi nem latszik ebbol.

Szoval ja… az lesz, amit mondtal. A hivatalos segitsegben is azt irjak, irjak az apple support-nak, szoval ez lesz a kovetkezo lepes.

Megegyszer kosz a tippeket mindkettotoknek 👍

(#42275) Luser2000 válasza zioncsabi (#42274) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia zioncsabi!

Köszi a visszajelzést az országváltás kapcsán.
Esetleg, ha a folyamat lezárult, akkor még írhatnál róla két mondatot.
(Engem amiatt izgat, hogy valahogy kicselezzem, hogy a lányomnak csak 16 éves korától "akar" majd működni az Apple Tárca bankkártya funkciója. Keresek olyan országot, ahol ez a korhatár 13 év, az már jó nekünk is). :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#42276) Chereiose


Chereiose
addikt

Valakinek van tapasztalata esetleg ezzel az Epico billentyűzettel Ipadhez? [link]
Még 30k körül sikerült megrendelni, megnéztem élőben csak nem próbáltam ki, de elég fura, mert csak átmagyarosították, az Y-on van a hosszú Í is, enter is ilyen kicsi stb, elég apró az egész, viszont van ilyen touch padje is. Ugyanakkor pl. azt lehet jobb megoldásnak találom, hogy veszek egy magic keyboardot és viszem magammal, az rendes billentyűzet. A gyári mesterségesen felemelt árút (90k) meg hagyjuk is, ráadásul az a hátulját se védi a tabletnek.

(#42277) Šolaire válasza Chereiose (#42276) üzenetére


Šolaire
veterán

Ez engem is érdekel én még ezt is néztem : [link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#42278) Chereiose válasza Šolaire (#42277) üzenetére


Chereiose
addikt

Nálam a logitechek azért esnek ki, mert angol kiosztásúak, nem szeretek úgy írni.

(#42279) Šolaire válasza Chereiose (#42278) üzenetére


Šolaire
veterán

Ezt az epico-t én is néztem egyébként, tapipad szimpatikus. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#42280) Chereiose válasza Šolaire (#42279) üzenetére


Chereiose
addikt

Igen az elég jó, többiben ilyen nincs. Lehet megérne 1 próbát, aztán max elállnék tőle 14 napon belül ha nagyon nem megy rajta az írás.

(#42281) Šolaire válasza Chereiose (#42280) üzenetére


Šolaire
veterán

Tapasztalatot mindenképp írj légyszives, nekem még most jön meg az iPad és mindenképp szeretnék hozzá hasonló billentyűzetet. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#42282) chatran


chatran
őstag

Ma jár le az iPhone-hoz kapott 3 hó ingyenes Apple tv+ előfizu. Elvileg járna a pár napja aktivált ipad-hez is, ugye? Mikor tudom ezt aktiválni, ha lemondtam az előzőt?

(#42283) Micsurin válasza chatran (#42282) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Csak első eszközre / fiók van a 3 hónap ha jól tudom.

edit.: nem rég iStyle-nál volt valami online promó ahol volt választható 1x 3 hónap valamelyik szolg.ra.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#42284) Chereiose válasza Šolaire (#42281) üzenetére


Chereiose
addikt

Ha megveszem írok róla, de nagyon vacilálok egy sima magic keyboardon is. Igazából úgyse most kéne még, hanem 1-2 hónap múlva :)

(#42285) Šolaire válasza Micsurin (#42283) üzenetére


Šolaire
veterán

Anno én nem aktiváltam egyik iphone-ra sem. Akkor most lehet ipad-on kiprobálom ha kapok 3 hónapot megint, nézegettem kezd szimpatikus lenni ez az apple tv.

“Praise The Sun” \[T]/

(#42286) Šolaire válasza Chereiose (#42284) üzenetére


Šolaire
veterán

Nem is olyan rosz köszi sokat tájékozódtam majd én is jelentkezek ha teszteltem valamelyiket. :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#42287) kchris78


kchris78
veterán

marcius 1 tol emeli az Apple az ipad-ek aksi szervizelesi dijait a duplajara. Egy 3 eves ipad mini 5 cellulart érdemes megszervizeltetni? kb 300 ciklus van benne. Illetve lehetséges-e ez egyáltalán mert van egy olyan emlékem hogy ezt csak akkor lehet igénybe venni ha ténylegesen szar is az aksi... mert készülékcserével jár..

[ Szerkesztve ]

(#42288) zioncsabi válasza Luser2000 (#42275) üzenetére


zioncsabi
tag

Ma hivtak fel az apple supportbol es kezenfogva atvezettek a tulpartra.

Igazabol nem is volt problema a £2. Csak a szokasos. Nem mindig egyertelmu, hogy milyen elnevezes mit is takar valojaban.

Szoval a beallitas (elore is bocs, angolul irom, nem akarok nyelvet valtani, hatva nem talalom meg ujra a dolgokat :)) ):
Settings==>Apple ID==>(App store jelnel)media &purchases==>(alulrol feljon egy 4 opcios valaszto ablak) view account==>(itt bejon egy masik, teljes kepernyos ablak) es az Account-on belul a Country/Region-ra boksz==>kivalasztod a szamodra megfelelo orszagot es utana be kell adnod egy cimet is hozza==> Tadammmm… meg is van.

Viszont ez lesz a kiszallitasi cim is. Szoval, ha netan rendelsz valamit a hivatalos forrasbol, akkor oda kuldik neked. Ha Zimbabwe-t valasztottad, akkor nem te, hanem Ngogo, a felesege es 7 gyermekuk fog orulni az altalad kifizetett hardvernek.

(#42289) chatran válasza Micsurin (#42283) üzenetére


chatran
őstag

Köszi, lemondtam és ezzel sikerült még 2 ingyenes hónapot aktiválni. :)

(#42290) Šolaire válasza chatran (#42289) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi a linket. Lehet hülye kérdés de ha megnézek egy filmet az apple tv alkalmazáson keresztül az iPad-on az le is töltődik az eszközre? Néztem mandalóri fent van szinkronosan de van jópár része. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#42291) umfrider válasza Šolaire (#42290) üzenetére


umfrider
senior tag

Nem, ezek streaming szolgáltatások. Online tudod igénybe venni.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#42292) kakuk.tamas válasza Šolaire (#42290) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Le lehet tölteni offline nézésre a filmeket/sorozatokat.
(Minden streamingnél így van ez. Netflix, AppleTV, Disney,HBO…)

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42293) Šolaire válasza umfrider (#42291) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi. Eddig idegenkedtem ezektől pl netflix apple tv stb. Most kedvet kaptam hozzá. :)
kakuk.tamas : neked is köszönöm.
most nézegetem a kínálatot ki fogom használni az iPad-ot az biztos.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#42294) kezo0 válasza Šolaire (#42290) üzenetére


kezo0
addikt

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#42295) Šolaire válasza kezo0 (#42294) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi neked is a tájékoztatást. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#42296) zaskar válasza kchris78 (#42287) üzenetére


zaskar
senior tag

Elolvastam és én se lettem tőle boldog. Nekem 3 éves múlt a Pro 10.5, az akku teljesítménye már érezhetően csökkent, de még korántsem használhatatlan. 3uTools szerint 86%-os. Egyértelműen arra kényszerítik az embert, hogy vegyen újabb modellt. Ez se lenne baj, ha lennének még olyan akciók, mint pl. 2019-ben, amikor az istyle igen jó áron "szórta" ki a 2017-es Pro-kat. De nincsenek, és erre valószínűleg hiába is vár az ember. A nem hivatalos helyen cserélt "olcsóbb" akku meg ki tudja, milyen minőségű.

(#42297) Luser2000 válasza zioncsabi (#42288) üzenetére


Luser2000
addikt

zioncsabi!

Köszi szépen, hogy megírtad.
Sajnos a módszer rajtam ott nem tud segíteni, hogy a "gyerek" a családi csoport tagja, így az ő Apple ID-jánál ő maga nem tud módosítani (csak én, szülő), én viszont nem találok erre lehetőséget a saját ID-mnál, vagy a Családi csoport beállításainál. Nekem is fel kell hívjam őket.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#42298) TechN7ne válasza chatran (#42289) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem is 2 hónap lett ingyen ,viszont ami már rég szinkronizált film itt még mindig feliratos.

Egy forintot nem érnek ,legrosszabb stream szolgáltató magasan.
100ft.-ot nem adnék érte ,nem hogy 2800-at.

[ Szerkesztve ]

(#42299) chatran válasza TechN7ne (#42298) üzenetére


chatran
őstag

Hát pénzt én sem adnék ezért az biztos.
Filmeket meg sorozatokat nem is néztünk rajta csak ismeretterjesztő filmeket. Ezek felirattal is élvezhetőek. Kedvencünk a Tiny World, az valami zseniális. Csak FHD a tv, de azon is szinte lemászik a képernyőről. :)
Van egyáltalán szinkronos tartalom az Apple tv+-on?

(#42300) Kaba válasza chatran (#42299) üzenetére


Kaba
veterán

Több nyelven nézhető( de a magyar nem beállítható)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.