Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) cigam válasza merqree (#42599) üzenetére


cigam
félisten

Nincs mit, egy próbát megért.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#42602) merqree válasza dzsampi (#42600) üzenetére


merqree
őstag

Szia,

Én ilyet vettem a Pro-hoz: https://www.arukereso.hu/autos-tarto-c4203/hama/182544-p709422969/
DE!
Mint minden ilyennek a leggyengébb pontja a csuklópont, aminé fogva lehet forgatni/dönteni. Ezért már a másodikat "fogyasztom". Amikor az első repedést megtalálom, akkor veszem a következőt.
Nekem három gyerek van (2 éves ikrek és 6 éves lány), csak ilyen jöhet szóba, de sokkal jobbnak tartom azokat, amiket a fejtámlára lehet rögzíteni: https://www.aliexpress.com/item/32795028792.html
https://www.amazon.co.uk/dp/B07C3S24WB?asc_refurl=https://www.thedrive.com/reviews/33543/tablet-holder-for-car&asc_source=browser&ascsubtag=0000TD0000033543D1536071420230206160617WWW.THEDRIVE.COM+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++&linkCode=gg4&tag=drive09e6-20

(#42603) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

iPad Air 5-höz mennyire élhető megoldás egy Epico billentyűzetes tok?
Esetleg van olyan alternatíve, ami nem +100.000 Ft környékén mozog jó esetben? :D Úgy vagyok vele, hogy vagy Pencil vagy billentyűzetes tok hasonló árban, de használhatóság szempontjából utóbbi felé hajlanék.

Pano

[ Szerkesztve ]

(#42604) szmatyi93


szmatyi93
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, édesapámnak körülbelül 10 éve vettünk egy iPad2 eset és a napokba lemerült és teljesen lezárta magát. Bevitte szervizbe hogy helyre rakják és ott mondták hogy kell az e-mail cím. Megadta és mondták hogy nem az kell. Kiderült valahogy még a régi eladóhoz volt rendelve miközben a saját Apple id val használta. Kerestük de nem találjuk hol kitől lett véve. Valami megoldás amivel lehetne resetelni? Nem nagy érték csak futok egy kört hátha, konyhában használja recept tömbnek meg rádiónak.

Üdv
Matyi

«««««Ba dumm tss...»»»»»

(#42605) Lali-213 válasza szmatyi93 (#42604) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Félek tőle, hogy ezt resetelni sem te sem pedig az Apple nem fogja tudni. Ahhoz az eredeti tulaj kellene.

(#42606) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Tud valaki ajánlani olyan szervizt, ahol, ultrahangos ipad tisztítással foglalkoznak? Tegnap este beejtettem a fürdőkádba és nem tett jót neki…
Mivel a környékünkön nincs semmilyen szerviz, olyat keresek elsősorban ahová el tudom küldeni futárral, vagy a szerviz küldene érte futárt

Köszönöm

(#42607) sagirobi


sagirobi
csendes tag

Sziasztok!
Arra keresem a választ hogy a főképernyőt hogyan tudom ilyen módon beállítani:

Rögzített widget és today nézet címszavakat talátam eddig, egy helyen írták hogy a 15-ös verzió után ez a lehetőség megszűnt.
Köszönöm!

(#42608) smc válasza sagirobi (#42607) üzenetére


smc
addikt

Akkor legyen még egy helyen leírva. Ez az opció megszűnt. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42609) moleculez válasza smc (#42608) üzenetére


moleculez
veterán

Nem igazán tudják még mit is kezdejenek a widgetekkel iPadon hát megy a próbálgatás.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#42610) oszy válasza sagirobi (#42607) üzenetére


oszy
veterán

Pedig ez egy egész jó dolognak volt...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#42611) nana95


nana95
tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni.
Nemrég túladtam egy HP elite wines táblámon(motors túrákra elvinni sajna túl nagynak bizonyult a 13 collal :U ), és szeretnék a helyébe léptetni egy kb 10 col körüli IPad-et, nagyjából 130-140 ezer körüli keretből akár haszáltan.

Általában filmre, böngészésre, kis játékra meg alap dolgokra lenne használva, néha viszont fotó szerkesztésre és videó vágásra is használnám. Nekem igazából nagyon tetszik a 10.5-ös ipad pro, főleg a kijelző és a 4 hangszóró miatt is, nem tudom a sima Ipad 9 jobb alternatíva-e erre a célra? Vagy van más a kategóriában ami még esetleg megérheti? :DD
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, köszi előre is! :R

(#42612) btudos válasza nana95 (#42611) üzenetére


btudos
veterán

A 10.5-ös iPad Pro egy 6 éves modell, a fiatalabbak is 4-5 évesek. Jól sikerült konstrukció, de én nem venném, mert az iPad-ek akksija nem cserélhető gyári technológiával. Emiatt inkább a gyengébb képességű, de újabb modelleket nézegetném, azok várhatóan tovább lesznek használhatók.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#42613) spiritmate88


spiritmate88
újonc

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy udemy-s videók nézésére, ez az ipad megfelelne?

https://hiphone-shop.hu/spd/hu_ipad_mini_16_gr154/Apple-iPad-Mini-2012-7-9-Wifi-4G

(#42614) Lali-213 válasza spiritmate88 (#42613) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Sajnos nem, mert a Udemy applikáció csak iPadOS 15 vagy újabb verzióval működik. Ez az iPad mini pedig csak 9.6.3-ig frissíthető.

(#42615) btudos válasza spiritmate88 (#42613) üzenetére


btudos
veterán

Én biztosan nem adnék pénzt első generációs iPad Miniért, ez egy 10 éves modell, aminek a támogatása is rég véget ért, a benne lévő hardver és a hozzá tartozó OS ma már nem sok mindenre alkalmas, jó eséllyel nem tudna mit kezdeni az udemy-s videókkal.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#42616) Cyberbeni válasza spiritmate88 (#42613) üzenetére


Cyberbeni
addikt

iPad 6 (2018-as modell)-nál régebbit nem vennék.

(#42617) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
iPad 9 2021 10.2 64GB szeretnék vásárolni. Szóba jött még a Xiaomi pad5, de inkább az Apple. Hozzáteszem a telefonjaink androidosok.
XRE.hu oldalt ismeri valaki? Érdemes itt megvenni? Most olcsóbb.
Gyári garancia akkor is van ha sufni boltban vásárolja meg az ember?
Köszönöm!

(#42618) Cyberbeni válasza M0RGI (#42617) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Az aktiválástól számított 1 év garanciát nem befojásolja hol veszed, lehet vinni hivatalos szervízbe. Az ár alapján 2-3 év gari amit az eladón keresztül kell intézni. Szerintem elég kicsi az esélye, hogy pont 1 és 2 év között romlik el, tehát nyugodtan lehet onnan is venni.

(#42619) M0RGI válasza Cyberbeni (#42618) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm szépen!

(#42620) Kikike


Kikike
tag

Ha már szóba került a garancia. Apple.hu-ról vásárolt 11pro-t hova kell vinni ha mondjuk 2,5év után behal az akku? És ha már akku: hány %-os akkut számít “hibásnak”, amire érvényesíthető a jótállás?

(#42621) Lali-213 válasza Kikike (#42620) üzenetére


Lali-213
senior tag

Úgy rémlik, ha 1 éven belül 80% alá megy az akku állapota, akkor cserélik garanciában.

(#42622) Kikike válasza Lali-213 (#42621) üzenetére


Kikike
tag

Ok, de "A 250 ezer forintnál drágább termékek esetében pedig minimum 3 év a jótállási idő." Vagy ez az apple.hu ra nem vonatkozik?

(#42623) Cyberbeni válasza Kikike (#42622) üzenetére


Cyberbeni
addikt

2021 januártól vásárolt termékekre vonatkozik a 2-3 év, tehát ha most 2,5 év, akkor arra nem. De egyébként az itt található telefonszámon érdemes erről érdeklődni: [link]

(#42624) Kikike válasza Cyberbeni (#42623) üzenetére


Kikike
tag

Ja nem aktuális, még fél éves sincs, csak kiváncsi voltam, hogy mire számítsak.
Bár a héten már produkált parajelenséget: bármit csináltam vele meg sem nyikkant. A hangerő gombok, bekapcsoló gomb megfelelő sorrendű nyomkodása oldotta meg…
De köszi, a számot elmentem.

(#42625) Lali-213 válasza Kikike (#42622) üzenetére


Lali-213
senior tag

Kicsit részletesebben a garanciáról:

A jelen jótállás nem terjed ki: (a) fogyóeszközökre, például az akkumulátorokra, illetve az olyan védőbevonatokra, amelyek jellegüknél fogva egy idő után elkopnak, kivéve akkor, ha anyag- vagy gyártási hiba okozta a meghibásodást;

(#42626) Kikike válasza Lali-213 (#42625) üzenetére


Kikike
tag

Azért eléggé necces egy gyártó által deklaráltan eltávolíthatatlan alkatrészt fogyóeszköznek titulálni. :(((
Abban az időben mikor egy mozdulattal pattintottad le a telefon hátulját és cserélhetted az aksit helytálló lehetett az idézett mondat. Most inkább bicskanyitogató.

de inkább offba is tettem, mert felesleges ezen háborogni.

(#42627) Lali-213 válasza Kikike (#42626) üzenetére


Lali-213
senior tag

Gondoltam jobb ha ezzel tisztában vagy és nem utólag okoz kellemetlenséget.

(#42628) zaskar


zaskar
senior tag

Végignéztem a hivatalos szervizpontok honlapját, és mindössze egynél találtam meg, hogy cserélne akkut iPad Pro 10.5-ben, az is 45 ezer Ft-ért (és még most jön az áremelés!). 3.5 éve újonnan vettem ezt a készüléket 200 ezerért (256 Gb!), most ennyibe kerül a legfapadosabb iPad. 85% körül van az akku, használható még, de szembe kell néznem vele, hogy ha tönkremegy, irány az elektronikai hulladék tároló. Utángyártott akkuért meg nem szívesen adnék pénzt. Az (állítólag) gyári akku meg pokoli drága lesz, ha lesz.

(#42629) szabonagyur válasza Kikike (#42626) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy ideje a telefonok hatuljat sem nagyon pattintod sehova :N

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42630) Kikike válasza szabonagyur (#42629) üzenetére


Kikike
tag

Persze tudom. Ha a fejlett világ kormányainak valóban fontos lenne a környezetvédelem foglalkozhatnának ezzel is. Itt a fórumon is gyakran olvasni olyat, hogy bőven megfelel neki a tab, de az akku miatt már használhatatlan, rentábilisan nem javítható. Máris kész az elektronikai hulladék.

(#42631) CharlieDrop válasza Kikike (#42630) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, de nekem pl. egy ilyen tabletem van, már 7 éves. És azért még csak nem dobom ki...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42632) ivana válasza szabonagyur (#42629) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk vízállóság >>>>>> gyorsan cserélhető akksi.

(#42633) szabonagyur válasza ivana (#42632) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom az okot jól és nem is zavar, hogy nem tudom magamnak cserélni.

iPad esetében szerencsére eléggé jó az akksi teljesítménye, extrém felhasználástól eltekintve mire az akksi kuka az eszköz is csak korlátozottan használható.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42634) M0RGI válasza Cyberbeni (#42618) üzenetére


M0RGI
őstag

Tehát akkor érdemes megbízható üzletből venni ami várhatóan létezik még amikor esetleg az 1.-2. v. 2.-3. év között meghibásodik a készülék, jól gondolom?
Magánszemély esetén, vagy szürkeimportnál csak az egy év Apple garancia lesz.

(#42635) Semin válasza Kikike (#42622) üzenetére


Semin
senior tag

Csak info. Az Apple.hu nem magyar. A domain és a honlap valamint az ügyfélszolgálat az. De a cég ír, nézd meg a számlát.
Ennél fogva ne is álmodj 3 év garanciáról.
(Mivel külföldről veszed a terméket 1év)

[ Szerkesztve ]

(#42636) kinder93 válasza Semin (#42635) üzenetére


kinder93
aktív tag

Ez hülyeség. Ha ott vásárolod ugyanúgy vonatkozik rá 3 év garancia.

(#42637) Kikike válasza Semin (#42635) üzenetére


Kikike
tag

Ha ez igaz akkor a legratyibb zugwebshopból is érdemesebb vásárolni magától az apple-től. :F

Szerk.: Apple hivatalod weboldal: "A magyarországi fogyasztók általi vásárlások esetében a fogyasztóvédelmi törvények szerinti jótállás a kiszállítás napjával lép érvénybe, és a termék vételárától függően egytől (1) három (3) évig terjed. Az ilyen igényekre a helyi jogszabályok által meghatározott feltételek és követelmények vonatkoznak"

[ Szerkesztve ]

(#42638) szabonagyur válasza Semin (#42635) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valamit nagyon keversz. Ha apple.hu-t beírod bejön az apple.com/hu oldal ami a hivatalos, magán személynek 3 év garival.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42639) Semin válasza szabonagyur (#42638) üzenetére


Semin
senior tag

Nem feltételezésen alapul a feltevésem, hanem tapasztalaton.
Decemberben volt egy garanciális “nézeteltérésem” az apple.hu-val. A fogyvéd hivatalos állásfoglalása(részlet):

És most nézd meg a számlát amit kaptál a termék mellé.
(Letöltheted az áruházból is) Amíg tart a hivatalos garancia (1 èv) addig nincs gond. De utána…
Nagyjából tojnak a magyar jogra és sajna megtehetik.

Közel két hetes szivatás után szerencsére találtam egy értelmes, segítőkész ügyintézőt, de ez volt a 7. hívásom az ügyfélszolgálat felé.

Nekem elment a kedvem az itt vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

(#42640) kinder93 válasza Semin (#42639) üzenetére


kinder93
aktív tag

Mondjuk ezzel konkrétan semmit nem mond a fogyasztóvedelem. Gratula nekik is ehhez. :DDD

(#42641) pescara válasza Semin (#42635) üzenetére


pescara
aktív tag

En kulfoldon vettem es egy ev limitalt garancia van az appletol.

(#42642) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mitől lehet, hogy reggel, amikor megnyitottam a Messengert eltűntek üzenetek? (Archívumban sincs) Amikor rá mentem az üzenetírásra és kiválasztottam egy személyt, akkor előjöttek annál a személynél a korábbi üzenetek is és rendesen bekerült a Messenger nyitóoldalára, viszont a többi üzenet továbbra sincs a nyitóoldalon.

(#42643) Semin válasza kinder93 (#42640) üzenetére


Semin
senior tag

Sokat nem tud tenni, EU jog a mérvadó. Az apple sem azért csinálja, hogy elkerülje a magyar extra garanciát, hanem -gondolom- így a legolcsóbb az adók “kerülgetése” miatt.
Engem azért rendesen mellbe vágott a dolog, mert nemegyszer vásároltam magasabb áron náluk csak azért, hogy tuti legyen a garancia.

Megfontolandó lehet a magyar APR-eknél vásárolni, mert ott nincs kibúvó.

(#42644) Panzi88


Panzi88
csendes újonc

Sziasztok!

Kaptam egy céges kiselejtezett ipadet. Tudnátok ajánalni valami biztonság programot az MDM eltávolításához? Előre is köszönöm

(#42645) kchris78 válasza Semin (#42643) üzenetére


kchris78
veterán

garit nem is az apple vállalja ilyenkor hanem a forgalmazó... az apple kibulyik igyis-ugyis.

[ Szerkesztve ]

(#42646) consono válasza Panzi88 (#42644) üzenetére


consono
nagyúr

A cég tudja leszedni, más nem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#42647) Whynot? válasza Panzi88 (#42644) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Nálunk mobileiron van, ha azt leszedjük és csinálunk egy gyári visszaállítást, akkor megszűnik az eszközfelügyelet.

(#42648) Zozzer888 válasza nana95 (#42611) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

A 9.genes ipad bőven megfelel erre a célra, én nagyon szeretem. Persze attól függ milyen durván akarsz rajta videót vágni én eddig csak a telefonnal (iPhone 12 mini) felvett videókat vágtam vele, azzal nem volt baja :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#42649) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni egyet, remélem tudtok benne segíteni. Próbáltam keresni a neten, nem találtam róla infót, szóval szerintem nem tudja az iPad Air 5, de azért megkérdezem.

Röviden: tervezem eladni a Macbookomat kihasználatlanság miatt (a napokban tervezem meghirdetni), és a meglévő iPad Air 5-öt használnám alap desktop célokra, vennék hozzá billentyűt, meg mindent amire szükségem van.

A kérdés: tud-e két külső merevlemezt kezelni egyidőben az iPad Air 5? Nyilván csak dokkolóval, mert alapból egy USB-C port van rajta.
Az Apple oldala csak bizonyos iPad Pro modellekre írja ezt a privilégiumot, de mivel az Air 5 is már M1-es, gondolom az erő nem lehet probléma.

Köszönöm!

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#42650) tibitron


tibitron
tag

Sziasztok. Főképp rajzolásra, de néha videóvágásra keresek ipadet, ahová át tudom néha tölteni egy fényképezőről a nyers fotókat, videókat, és tudom vágni, szerkeszteni őket, közel zökkenőmentesen. Tehát tudja kezelni az usb adattárolót, kártyaolvasót pl, vagy közvetlenül a gépről tudjam áttölteni. Milyen ipadet ajánlotok erre a célra?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.