Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) brugo


brugo
aktív tag

Beállitottam 1 új hangot értesitésként ha emailt kapok de nem akarja bevenni. ( a gépen találhatók közül vállasztottam ) ?

(#42152) oszy válasza oszy (#42150) üzenetére


oszy
veterán

Megoldódott. Telefonról “párosítottam”.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#42153) zoli62 válasza lugosi (#42122) üzenetére


zoli62
addikt

Nos egy vagy két hónapja sima 4G-n is frissül mind az IPad Air 2020, mind az iPhone SE 2 2020 szoftvere. Apple erről hivatalosan nem tud. vezetékes internet akapú Wifin pedig még sohasem káttam, hogy töltő RE rakva automatikusan frissülnek volna az alkalmazások, mindig nekem kellett manuálisan kék ereszteni a frissítése két, de lehet, hogy csak én vagyok a gyakorlatlan, Apple szerint biztos.

(#42154) Cyberbeni válasza zoli62 (#42153) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Mi az, hogy nem tud róla hivatalosan? Nálam minden OS updatenél megkérdezi, hogy használjon e a mobil netet. (Pedig egyrészt ugye stabil wifi kapcsolat van, másrészt meg be is van pipálva a mobilnetre, hogy "Low Data Mode")

(#42155) consono válasza Cyberbeni (#42154) üzenetére


consono
nagyúr

Yep, nálam is megkérdi már pár frissítés óta.

"In God we trust. All others must bring data"

(#42156) zoli62 válasza Cyberbeni (#42154) üzenetére


zoli62
addikt

Én már a 15-ös iOS Public Betan láttam tavaly, hogy szoftverfrissítés előtt felteszi a kérdést, hogy akarod-e mobilinterneten folytatni, ha nincs elérhető Wifi. Ez volt az előfutára annak, hogy aztán mobilnetet is lehessen frissíteni. Csodálkozom, hogy erről az Apple support mit sem tud.

(#42157) gaben88


gaben88
őstag

Több helyről is azt a választ kaptam, hogy:
"Minőségbiztosítási okokból a gyártó nem foglalkozik semmilyen iPad moduláris javításával, ezáltal akkumulátorcserére sincs lehetőség. iPadek esetében a javítás teljes készülékcsere formájában történik, amennyiben garanciális hiba merül fel és az eszközre él az 1 éves korlátozott gyártói jótállás, vagy szavatosság, úgy a javítás díjmentes, egyéb esetekben térítésköteles. Ez általában meghaladja egy új készülék vásárlását.
Szervizünk pontosabb információt csak bevizsgálást követően tud adni Önnek, Melynek költsége br.6900Ft, amennyiben eszközét garanciálisan vagy jótálláson belül javítjuk, cseréljük úgy a bevizsgálási díj nem esedékes.
Eszközét bármelyik üzletünkbe behozhatja nyitvatartási időben, valamint weboldalunkon elérhető GLS futár rendelés is, melynek költsége bruttó 4000Ft.
A készülék bevizsgálása beérkezési sorrendben történik.Amint történik előrelépés, azonnal tájékoztatjuk.
A futárköltségen kívül minden egyéb felmerülő költségről a javítást megelőzően küldünk előzetesen árajánlatot."

Magyarul hivatalos Apple szervizben nem fogok aksit cserélni az öreg Pro 10.5-ben. Tehát akkor jön a kérdés, hogy melyik nem hivatalos Apple szervizt ajánlanátok aksi csere szempontjából? :U :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#42158) umfrider válasza gaben88 (#42157) üzenetére


umfrider
senior tag

Most picit visszakanyarodtunk oda, amiről elnyúltva, de kb 2 héten keresztül témáztunk ;]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#42159) dptrsk válasza gaben88 (#42157) üzenetére


dptrsk
addikt

Én hivatalos helyre vinném.
pl. carecenter leírja, hogy bevizsgálás után akksi árban kb. 46k, megy a teljes csere, ha hibás. (szerintem más hivatalos helyen is ez kell legyen az Apple által előírt protokoll)

[ Szerkesztve ]

(#42160) kchris78 válasza dptrsk (#42159) üzenetére


kchris78
veterán

de mikor bizonyul hibásnak az aksi? ha már annyira legatyásodott az évek alatt a készülék hogy abszolút értelmetlen azt a 46ezret is rákölteni? Azért pár év eltelik mire egy ilyen aksi elszáll... Kevesen tolnak bele 1-3 év alatt 600-1000 ciklust.

(#42161) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

iPad 9-et érdemes frissíteni iOS16-ra?
Frissítéskor/után be kell írni Apple ID jelszót?

(#42162) Kaba válasza timelord1987 (#42161) üzenetére


Kaba
veterán

Érdemes,
nem kell jelszó.

(#42163) timelord1987 válasza Kaba (#42162) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Frissítés előtt vagy után kell gyári visszaállítás?

(#42164) Kaba válasza timelord1987 (#42163) üzenetére


Kaba
veterán

Nem kell gyári visszaállítás.

(#42165) Alex91 válasza timelord1987 (#42163) üzenetére


Alex91
félisten

Nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42166) timelord1987 válasza Kaba (#42164) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Alex91: Neked is köszönöm szépen :R

(#42167) umfrider válasza kchris78 (#42160) üzenetére


umfrider
senior tag

2018 nyarán aktivált 2017-es 12,9-es pro.
2022 októberig (2021 jan 1. óta alig használt) 328 ciklus, kapacitás 80%-os. Gyakorlatban, ugyan azon általános, irodai felhasználás mellett, 11-12 óráról 4-5 órára csökkent a kijelző idő. 10 fok alatt használhatatlan, kikapcsolt a készülék.

Szerintem ez már határozottan cserét jelentett.

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#42168) gaben88 válasza dptrsk (#42159) üzenetére


gaben88
őstag

Mit jelent a hibás? Az aksi még jó, nem kapcsol ki magától, feltölthető, használható, de már nem bír ki 2 napot, ahogy az elején, hanem csak jó esetben fél napot, ha használjuk. Erre nem feltétlen adnám ki a bevizsgálás díját és utána se hiszem el, hogy pl 46k-ért adna egy új iPad-ot az Apple, mert iPad Pro 10.5 (2017)-ben az aksi elhasználódott. De lehet rosszul gondolom... :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#42169) BlackJack21 válasza gaben88 (#42168) üzenetére


BlackJack21
tag

Pont egy ilyen ( 3-4 órát bír, már folyamatosan a töltőn lógó ) ipadből jött ki az akkumulátor. A párom mondta, hogy valami nem ok. Elvált a kijelző ragasztása, így nem törte össze a kijelzőt, 3mm- re eltávolodott a két rész. Az akkumulátor 79-80% volt a szervíz szerint. Akkor még 12eFt-ért cserélték ( az igb-nél).
Anno a iPod-om így lett cserélve, megvolt, hogy milyen generációs a beteg eszköz ( szomorú szmájlis volt már), volt egy sávos árlista, hogy mennyibe kerül a csere. Kiperkáltam az összeget, elhoztam az újat. Akkor azt mondták, hogy csak az Apple gyár javíthat, mindent oda küldenek vissza, és kerül újraértékesítésre(refurbished).

(#42170) oszy


oszy
veterán

Hol érdemes tokot illetve fóliát venni egy iPad 10.2 2021-re? Az eredeti dolgok marha drágák. :/

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#42171) ittakary válasza oszy (#42170) üzenetére


ittakary
nagyúr

emag alza

(#42172) oszy válasza ittakary (#42171) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! Mindenképp arra a típusra keressek vagy kompatibilis mással is?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#42173) kchris78 válasza oszy (#42172) üzenetére


kchris78
veterán

legbiztosabb ha arra keresel rá. Ha kompatibilis azt a rendszerbe belekódolták hogy kijelezzen mindent :).

(#42174) umfrider válasza oszy (#42170) üzenetére


umfrider
senior tag

Szerintem aliexpress, vagy ebay.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#42175) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Nálatok működik az icloud? Reggel óta nem akar szinkronizálni rá a gép, böngészőből nem is férek hozzá... :(( :(

Üdv.:
Zoli

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#42176) dptrsk válasza umfrider (#42167) üzenetére


dptrsk
addikt

80% kapacitás alatt (esetleg 1000+ ciklus) esetén jogosult hivatalos helyen akksi árban a készülékcserére.

Azt mondták általában a 80% alá esés következik be hamarabb, mint az 1000 ciklus iPadek esetén.

(#42177) umfrider válasza dptrsk (#42176) üzenetére


umfrider
senior tag

Tehát, ha 79%-kal beviszem valamelyik hivatalos helyre (mely lehet ez?), akkor cca 45.000,- Ft-ért jogosult lehetek a teljes készülék cseréjére, abban az esetben is, ha az már 5 éves?
Tegyük fel, elméletben működik. Gyakorlatban?

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#42178) dptrsk válasza umfrider (#42177) üzenetére


dptrsk
addikt

hivatalos szervizek

igen, működik

[ Szerkesztve ]

(#42179) umfrider válasza dptrsk (#42178) üzenetére


umfrider
senior tag

Hát, ilyet a mai világban még nem hallottam. Az elmélet szimpatikus, de vannak kétségeim a valósággal kapcsolatban. Az a fogyasztó vagyok, aki elvárná ezeket a megoldásokat, sőt, ki is harcolom a hasonló szolgáltatásokat, de számomra meseszerűnek tűnik. Sajnos ez a tapasztalatom…

De, ha van rá visszaigazolás, elhiszem

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#42180) Alex91 válasza dptrsk (#42176) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom garancia ido alatt…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42181) Amilo02 válasza CharlieDrop (#42129) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia! Pont egy ilyen HUB-ot adtam el, nekem nem működött megfelelően M1 Pro-n a HDMI kezelése. M.2 használata is bizonytalan volt(laggolt, néha nem is látta az ipad stb...), igaz az az IOS hibájára írható.
Jelenleg [ezt] a 10 Gbit/s sebességre képes boxot használom egy Samsung 870 SSD-vel teljesen hibamentesen.

(#42182) dptrsk válasza Alex91 (#42180) üzenetére


dptrsk
addikt

Garancia idő alatt ingyenes.
Garancián túl fizetős.

(#42183) kchris78 válasza umfrider (#42177) üzenetére


kchris78
veterán

Miért ne működne? Applenek vannak azért készletei régebbi hardverekből is :) . A probléma ezzel az hogy 1-2-3 évesen nem nagyon éri el az ember a 80%-ot amikor a 45000ft csereár bekövetkezne. Utána meg már minek? Van egy 50-100e Ftot érő készüléked. Csere lenne 45000 ftért. Rászánod vagy rádobsz egy kicsit és veszel inkább egy pár évvel újabb modellt, használtan aminek van mondjuk 90% aksija és sokkal gyorsabb nagyobb memo.stb...

(#42184) umfrider válasza kchris78 (#42183) üzenetére


umfrider
senior tag

Nem tudom srácok. Nekem fenntartásaim vannak ezzel a csere dologgal. Tehát beviszek gari lejárat utáni gépet 4 évvel (2018-ban még csak 1 év volt), majd arra hivatkozok, hogy túl sokat degradálódott az akku, így kifizetem az újat, viszont mivel az apple nem javít, így kapuk egy teljesen újat? Számomra ez furcsa. Nem azt állítom, hogy nem így van, csak, hogy 2022(2023)-ben szinte hihetetlen.

A mai fejemmel, így, hogy az M1 üzemideje siralmas, lehet, hogy 45.000,- ért inkább kicseréltettem volna a 2.gen pro-t és azt használnám tovább.
150.000-ért vitték el (isamurai által cserélt akkuval), makulátlan állapotban. A durva az, hogy még így is filóztam azon, hogy inkább a 2 hetes M1-et hirdetem meg…

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#42185) kchris78 válasza umfrider (#42184) üzenetére


kchris78
veterán

Applenek nem belefér? Szétszedi a megfelelő technológiával, és megfelelő minőségbiztositás után megy vissza a vásárlókhoz refurbished hardverként. Ezt nyilván csak apple hivatalos szervizeknél fogod megkapni akik az appletől rendelik ezeket a cuccokat és megy vissza a tiéd.. AirPods is ugyanigy működik... Ebben látszik ennek a fogyasztói hardvernek a rákfenéje: szétszedhetetlen az eszköz, és maga a hardver igazából annyira nem költséges hogy ez is belefér ahelyett hogy szét lehetne szépen szedni és kihúzni - betenni az aksit...

(#42186) umfrider válasza kchris78 (#42185) üzenetére


umfrider
senior tag

Nekem simán beleférne, ha az apple-nek beleférne…

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#42187) álmodom?


álmodom?
kezdő

Tudja valaki hogy tudok iPad-en biztonsági mentést csinálni ha szülői felügyelet alatt van a készülék?
Most a beállításokban a név menüre nem lehet kattintani amiben az iCloud van.

(#42188) álmodom? válasza álmodom? (#42187) üzenetére


álmodom?
kezdő

Közben rájöttem, leírom hátha valaki is hasonló módon bénázik. :D
Az én beállításaimnál a tartalmi és adatvédelmi korlátozások alatt be lehet állítani, hogy a gyerek ne tudja módosítani a fiókját.
Addig engedélyeztem, amíg megcsináltam a biztonsági mentést.

[ Szerkesztve ]

(#42189) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Hol tudom megnézni, hogy miket szinkronizál az iPad-em az iCloudba?
A fényképeket alapból szinkronizálja?

(#42190) -secret- válasza timelord1987 (#42189) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beallitasok -> fent neved -> iCloud

(#42191) timelord1987 válasza -secret- (#42190) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#42192) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sziasztok! Air 5-höz vennék egy billentyűzetet. A kiszemelt típusból azonban csak US kiosztás van. Kérdés, hogy iPad esetén ez mennyire zavaró? Mik a legfontosabb különbségek (ékezetes betűkre pl van e megoldás)? Állítható esetleg ez utólag a tableten, vagy engedjem el inkább? Nagyon köszi!

Ps: brunorbert

(#42193) consono válasza Quaresma (#42192) üzenetére


consono
nagyúr

Átállítható, de hosszú í-d azt hiszem nem lesz. Német kiosztással nincs? Vagy nemzetközi angol? Mindegyiken megvan minden billentyű, csak meg kell szokni, hogy nem azt látod, amit írsz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#42194) CharlieDrop válasza Quaresma (#42192) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem Baseus van. Kicsit macerás a 0, más helyen van az í, de ha tudsz vakon gépelni, akkor meg lehet szokni. Ha nem, akkor nem ajánlom!

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42195) Quaresma


Quaresma
aktív tag

Sajnos csak US layoutot tudnak hozni. Egyébként ezt a típust néztem ki. Esetleg egy matricázás még segíthet idővel, mert a hosszú í esetén az autocorrect segíthet, a vakon gépelés meg talán nem lesz gond. Olyan billt kerestem, amiről ha leveszem a gépet, akkor is van valami, ami védi a tablet oldalát. Sokat használnám bill nélkül is. Van esetleg más típus, amivel van már jó tapasztalat?

Ps: brunorbert

(#42196) zioncsabi válasza Quaresma (#42195) üzenetére


zioncsabi
tag

Logitech Combo Touch, vagy Folio touch. Majd egy eve hasznalom teljes megelegedessel.

(#42197) Süvi válasza Quaresma (#42195) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem pont ilyen, szeretem.
Hosszú í a 0 helyén van, de nem nehéz megszokni. (0-t nem találtam)
A virtuális billentyűzetet egy dedikált gomb segítségével elő lehet hozni, ha véletlenül nem találnék valamit, de ez inkább csak speciális karaktereknél lehet.

(#42198) CharlieDrop válasza Süvi (#42197) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A nulla a control+0 gombbal megvan

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42199) kchris78 válasza zioncsabi (#42196) üzenetére


kchris78
veterán

lehet nem ide tartozik de en azt nem ertem hogy ezek a tokok miert ilyen nehezek. Kb 600gr egy iPad fel kilo egy ilyen billentyuzet. ennyibol egy ultrabook is kijon ami sok feladat megoldasaban urkategoria egy ipadhez kepest... (oke az uj pro a porondmesterrel mar fejlodott nade azok ara plusze egy billentyuzet pariban van egy ultrabook araval)

Billentyuzet eseten ti hogy dolgoztok amugy a geppel? Eger toll vagy kezzel odanyultok? Engem rettentoen zavar ilyenkor a kijelzot taperolni igy vettem egy egeret, de annak a nem normalis ikonja hanem az a potty... hatnemistudom aki azt kitalalta es validalta... :D

[ Szerkesztve ]

(#42200) Semin válasza kchris78 (#42199) üzenetére


Semin
senior tag

Ebben a témában nálam ez a video volt a döntő:
[link]

Bár én Pisti konklúzióját megszegve megvettem a
11” 2020 Pro-t…
Azóta eladtam a Macbookom (Air) mert az iPad mindent kiváltott ebben a konfigurációban:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.