Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) btudos válasza Chereiose (#15750) üzenetére


btudos
veterán

Annyit ér, de csak ha szivatni akarod magad, meg kidobni az ablakon 30 k-t. Minimum Mini 2, azzal még lehet létezni egy darabig.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#15752) r3dsnake válasza Chereiose (#15750) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ahogy előttem is mondták, mini 2 a legalja. Az viszont teljesen jó még mindig. Nagyon szép kijelző, a hardver sem gyenge. Az 1GB ramnak lehet érezni a hátrányát, de nem vészes. Sima miniért nem adnék pénzt, bármennyire is jó ajánlatot találnék.

(#15753) Chereiose


Chereiose
addikt

Köszi, akkor hagyom is a nézelődést. Viszont a mini 2-vel meg az a bajom, hogy ahhoz képest, hogy milyen idős meg milyen régi a hardver benne, elég nevetséges áron mennek, inkább 60 ezer fele, mint 50K felé...És egyes hirdetőknél meg újonan 85K...El vannak tévedve az árral eléggé sajnos.

(#15754) r3dsnake válasza Chereiose (#15753) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Másfél éve vettem fél év garival, 4G változatot 60-ért, bőrtokkal, tartozékokkal. Csak nézelődni kell, tuti találsz jó ajánlatot.

(#15755) Chereiose válasza r3dsnake (#15754) üzenetére


Chereiose
addikt

Jófogáson nézelődök inkább, mert itt aprón ami van az az előbb említett árakon :B

(#15756) r3dsnake válasza Chereiose (#15755) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Apróról vettem. :) [link]

(#15757) Chereiose válasza r3dsnake (#15756) üzenetére


Chereiose
addikt

Most jófogáson van 1-2 50K-ért, mini 2-ért úgy kb. 45K-t adnék már :U

(#15758) ittakary válasza Chereiose (#15753) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mini4et láttam már párat 70-75ért

ha Mini akkor ez a legjobb vétel

(#15759) Oldman2


Oldman2
veterán

Ha már feljött a Mini 1 vásárlás, akkor részemről is egy hasonló kérdés:

iPad Air 1-est érdemes-e még vásárolni?

Jelenleg max. 80-at szánnék rá.

(#15760) Angie™ válasza Oldman2 (#15759) üzenetére


Angie™
addikt

Nekem még mindig az egyes air van, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve, igaz csak 1-2 játékra használom.. A böngésző sebességével sincs semmi baj, de majd jönnek a szakik és megmondják miért nem éri már megvenni :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15762) Chereiose válasza #05304832 (#15761) üzenetére


Chereiose
addikt

Nyugi ezzel tisztában vagyok, volt a kezem alatt már egy Air, aztán egy mini 3, majd megint egy Air és legutóbb egy Air 2, bár azt nem magamnak vettem :) Arra fogalmaztam ezt meg, hogy leginkább itt aprón most túl vannak árazva a mai szemmel meglévő tudásához képest a mini 2-esek.

(#15764) Ragnar95 válasza Oldman2 (#15759) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alapvetően még mindig jól teszi a dolgát, így megérheti, de minimális árkülönbség van az Air 2-höz képest és az Air 2 sokkal jobb vétel, a 2GB RAM miatt jóval tovább lesz használható, így azt a ~20k ártöbbletet mindenképp megéri szerintem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15765) Chereiose válasza Ragnar95 (#15764) üzenetére


Chereiose
addikt

Én is ezt tudom tanácsolni, ami nem rég nálam volt Air 2 tudtam, hogy azt kell már venni, még mindig nagyon gyors és valószínűleg elég lesz még szerintem 2 évig. Egy dolog ami még jól jött volna, az a 2. generációs Touch ID, de hát amikor kijött akkor még nem volt, de pl az Iphone 6s-ben nagyon jó, hogy ilyen gyors :)

(#15766) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. iPad Air 2 és iPad mini 4 között vacilálok. Látom hasonló árban kaphatók viszont nekem bőven elég a 7.9colos kijelző. Nem szeretnék annál nagyobbat, mert néha még a mostani 7 colos tabletemet is nehéz tartani kézben hosszútávon.
Az Air 2 erősebb hardverben és tudásban a mini 4-hez képest?
Tehát megéri elgondolkodnom a nagyobb kijelző miatt?

(#15767) access_denied válasza dorika87 (#15766) üzenetére


access_denied
senior tag

Összehasonlítás.

A8X és A8 procik vannak bennük: ezek összehasonlítása.

Mivel a felbontásuk azonos, így az Air 2 valamivel, nem számottevően gyorsabb lesz.

(#15768) leslieke válasza dorika87 (#15766) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mini 4 jó választás. A mérete miatt kézben tartani is jobb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15769) ittakary válasza access_denied (#15767) üzenetére


ittakary
nagyúr

ezek a honlapok semmire sem jók, mivel a nyers számítási kapacitás csak egy jellemző

a valós "gyorsaságot" inkább Youtube videókról nézd meg

(#15770) access_denied válasza ittakary (#15769) üzenetére


access_denied
senior tag

Rákereshetsz a youtube-on, kb annyit látsz, hogy egy Minin lassabban indul el ugyanaz az app.

Mivel ezek a vizuális tesztek nem nagyon használják ki a processzort 100%-ban ezért nem fogsz különbséget látni.

[ Szerkesztve ]

(#15771) dorika87 válasza leslieke (#15768) üzenetére


dorika87
őstag

Köszönöm. Én is jobban hajlok a mini 4 felé, pont a kézben tartás miatt, mert javarészt úgy lenne használva.
Ha nincs számottevő különbség a Air 2 és mini 4 között, akkor csak azért nem veszek Air 2-t, mert jobb proci van benne, viszont kézben tartani meg alig fogom tudni a mérete miatt.

(#15772) Alex91 válasza dorika87 (#15771) üzenetére


Alex91
félisten

En mar a nagyobb meretu kijelzos ipad-on is nehezen olvasok, hat akkor a minin... :). En meg a nagyobbat vennem, az is kezben tarthato...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15773) access_denied válasza Alex91 (#15772) üzenetére


access_denied
senior tag

Ha pedig más 12,9-eztél, akkor egészen elképzelhetetlennek tartod, hogy van a 9,7 alatt is élet :).

(#15774) DJohnnyka válasza csabiks (#15739) üzenetére


DJohnnyka
újonc

Az már próbáltam nem megy, mikor csatlakozni akarok az iPadhez azt írja: ez a partner nem fogad bejövő csatlakozásokat.

(#15775) Oldman2 válasza Chereiose (#15765) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszönöm mindenki tanácsát!

(#15776) leslieke válasza dorika87 (#15771) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor egyértelműen Mini.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15777) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Sziasztok!

Az előző munkahelyemen kicsit megkésve vettem át ma egy iPad Air 2-t. Vadonat új, bontatlan, de se számla, se garilevél. Ilyenkor mi a helyzet? Van a Dell-hez hasonló service tag-hez kötött garancia? Vagy a dobozban van garancialevél, és be kell vinni egy márkaszervízbe lepecsételni?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Módosította: Mate ]

(#15778) r3dsnake válasza lajthabalazs (#15777) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sorozatszám alapján megy az első aktiválástól. ITT ellenőrizhető. Papír nem kell hozzá.

(#15779) lajthabalazs válasza r3dsnake (#15778) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Szia!

Köszönöm a gyors választ! Úgy látszik augusztus vége óta ketyeg a garancia, legalábbis azt a dátumot adtam meg amit az egyik matricán láttam, és elfogadta.

Üdv: Balázs

(#15780) jilian válasza lajthabalazs (#15779) üzenetére


jilian
addikt

Hogy lehet valami vadonatúj, bontatlan, ha augusztus óta ketyeg a gari? :F

(#15782) r3dsnake válasza #05304832 (#15781) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem ketyeghetne a gari, amíg nincs beaktiválva.

[ Szerkesztve ]

(#15783) lajthabalazs válasza r3dsnake (#15782) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az itt ajánlott oldalon kérték a vásárlás időpontját - amit a dobozon talált matricáról írtam be - és a sorozatszámot. Ezek alapján dobta nekem a körülbelüli lejárati dátumot. Nem tudom miért "körülbelüli" dátumot mondott. Az biztos hogy a készülék végig a dobozában volt, és senki sem kapcsolta be, úgyhogy ha a garancia az első bekapcsolástól ketyeg, akkor az indulás még várat magára.

(#15784) Gross


Gross
csendes tag

Sziasztok! Ha leginkább játékokhoz használnám az Ipad pro tabletet lehet gondom a 9.7-el? Ertem ezalatt a fele mennyiségű ramot. Vagy biztos lehetek benne hogy a jellenleg elérhető játékok simán futnak majd?

(#15785) ittakary válasza Gross (#15784) üzenetére


ittakary
nagyúr

ne aggódj, az még évekig tökéletes lesz

(#15786) Gross


Gross
csendes tag

Még az érdekelne hogy ha a teljesítmény számít a 9.7es pro jobb választás mint mondjuk a Samsung s2? Ha valaki esetleg tudna ebben segíteni... Gondolom a net tele van összehasonlító videókkal de sajnos külföldön vagyok még pár napig pár mega adatforgalommal így nem tudok nyomozni ilyen ügyben. :R

(#15787) access_denied válasza Gross (#15786) üzenetére


access_denied
senior tag

Szerintem ne akard az almát a körtével összehasonlítani, inkább az almát (IOS) hasonlítsd össze az Androiddal. Az IOS zártabb rendszer, ezt kell tudni elfogadni. Ha ez megy, akkor nem fogsz Androidos eszközt használni többé. Szerintem.

(#15788) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Egy ipad 2-essel vannak hangerő gondjaim.

Amennyire emlékszem, eredeti állapotában mintha túl hangos lett volna, utána valami át lett állítva, és azóta meg túl halk. Már átállítani sem tudom, mert maximum hangerőn is halk. Természetesen megtaláltam a beállítások alatt a hangerő szabályozót, és ott maxon van, de úgy is túl halk.

Azóta ha hallani is akarom normálisan, kihúzom belőle a fejhallgatót, és inkább anélkül nézek rajta videókat / hallgatok mp3-akat, mert olyankor hangosabban szól. (Furcsa.) A fejhallgatót egyébként leteszteltem laptopban is, semmi baja, sokkal hangosabb is tud lenni.

Létezik valahol valami eldugott beállítási lehetőség, ami nem egyértelmű, hogy ott van, és nem sikerült megtalálnom?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.