Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Internet, TV, és telefon szolgáltatók, pro és kontra

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#705) #41133696 válasza kisapa (#704) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már nekem sem, mert úgy néz ki, hogy marad az Invitel, valószínűleg olyan ÁSZF értesítő fog jönni, mint amit a UPC is kiküldött. Persze amúgy értem, mire mondtad :K

Egyébként jól is van ez így, nem lesz olcsó a kettő együtt, de én úgy tekintek rá, hogy:

1. Teljes értékű két szolgáltatásról van szó
2. A két szolgáltatás kiegészíti egymást, hiszen nincsen arról szó, hogy mind a kettő ugyanazon adókat sugározza. Az Invitelnél van AMC HD, a Telekomnál nincs. A Telekomnál van AXN HD, RTL Klub HD, és az HBO Max Pak HD csatornákkal is tőlük van.
3. Mivel minden szolgáltató így fog eljárni a műsordíjat illetően így ebből a szempontból még valószínűleg rosszul is járnék a váltással, szerencsére még az új ÁSZF életbelépése előtt rendeltem meg mind a kettőt, így ha a régi efiket nem érinti, tekintve, hogy relatíve friss előfizetésekről van szó (Invitelnél is májusban újítottam), sok pénzt megtakarítunk 3 előfizetés esetén.
4. A Telekom Internet minden tekintetben visszalépés lenne, fapados ZTE Speedport Entry2i HGW, maximum 50 Mbps-os VDSL2 amiből lejön az IPTV. A HGW nem tud 5GHz-es WiFi-t, nincsenek Gbps-os LAN portjai. IPTV+ VoIP-ra tökéletes viszont. Plusz mivel van a géphez csatlakoztatva egy TP-Link TL-WN722NC WiFi adapter is, így a HGW-t eltudom érni azon keresztül is, és nem kell kihúznom a TP-Link Archer C5 LAN kábelét a gépemből.
5. Megmarad a DVB-C szolgáltatás is, és a Cisco EPC3208 kábelmodem szintén.
6. Stabil a 100 Mbps-os kapcsolat, a minicsomagokat már megritkítottam, a Családi 96 csatornás Invitel csomag maradt, és ebből 19 HD minőségben. Az Inviteltől kapott telefonszámom szintén megvan, tehát a mobilok mellett a házban van két vezetékes telefon is, és ebből az egyiknek 0 Ft-os havidíja. Tartaléknak pont ideális.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.