Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Dapro


Dapro
senior tag

Üdv, eu shopot keresek ahonnan lehet rendelni lubeozott switcheket :R

(#1452) dqdb válasza Dapro (#1451) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
a többi gyárilag kent kapcsolónál a kenés általában hagy kívánnivalót maga után

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1453) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Rendeltem a candykeys-től egy kapcsoló nyitó fogót 2 hónapja...

Pár nap alatt megkaptam a csomagot, volt benne egy 6 gombos teszter, írtam, hogy nem ezt kértem... Azt írta az ember ok, elküldi most már...

Egy jó másfél hónap után rákérdeztem, hogy mikor?

Kaptam tőle augusztus végén egy követő kódot, ma ránéztem, hogy mi a helyzet:

"The posting of the item was announced to Deutsche Post by the customer on 31.08.2021."

Jól gondolom, hogy ezt azóta se adták át szállításra? :W

Eddig talán egyszer rendeltem tőlük, de nem rémlik, hogy ilyen hanyagok lennének...

(#1454) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok!

Nem régiben árult valaki 60%-os billentyűzethez fa házat, esetleg nem tudja valaki ki volt vagy nincs itt valakinek eladó soron egy?

Zoli

(#1455) dqdb válasza zolika15 (#1454) üzenetére


dqdb
nagyúr

FalbaTech AliExpress

Míg csuklótámaszból imádom a fát, addig házként nem tartom annyira jó ötletnek. Valószínűleg ki kell majd belülről bélelni, mert kongani fog erőteljesen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1456) zolika15 válasza dqdb (#1455) üzenetére


zolika15
tag

Köszi a támasz nekem is nagyon tetszik bár még sosem próbáltam, most alu házam van, de ennek sem az igazi a hangja, ki van bélelve ugyan teljesen és igy sem.

Zoli

(#1457) dqdb válasza zolika15 (#1456) üzenetére


dqdb
nagyúr

Alumínium és "alumínium" között nagy különbségek vannak, ahogyan alumínium és alumínium között is. A ház felépítése és a plate rögzítése rengeteget számít hangban, akár a halkság a cél, akár a kellemesen mély thock, amelyet a ház kitömködésével csak részlegesen lehet elérni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1458) nyunyu válasza dqdb (#1457) üzenetére


nyunyu
félisten

akár a halkság a cél, akár a kellemesen mély thock,

Ezek nem egymást kizáró fogalmak?
Vagy csak én viszem túlzásba az o-ring mániát?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1459) dqdb válasza nyunyu (#1458) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen és nem.

Igen, mert az építésnél rugalmas plate-et választasz (PP, PC, POM, nylon), ha a halkság a cél, ellen ben merevebb és lehetőleg nem fémes plate-et (CF, FR4), ha a thock, ahogyan kapcsolók esetében is mást választasz (halkított vs lehetőleg nylon házas és hosszabbított stemmel).

Nem, mert ahhoz, hogy tényleg halk legyen a billentyűzet vagy meglegyen a mély thock hang, a háznak és plate rögzítésének ugyanazt kell tudnia: a kapcsolókon keresztül a plate-re felvitt erőhatásokat nem viszi át rezgések formájában a házra.

Van olyan tab gasket mount házam (a kategóriában különösen jól sikerült implementációval), amiben az FR4 plate + lineáris kapcsoló párosával kellemesen mély, kissé tompított thock van, míg POM plate + halkított lineáris kapcsoló felállásban tökéletesen halk bármiféle szivacs, térkitöltő vagy O-gyűrű nélkül. Build videók alapján ha CF plate + Cream vagy Ink konfigurációban megépíteném, akkor pedig jönne a mély és erőteljes thock (de én azt a plate-et taktilis kapcsolónak szánom).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1460) Machinesloth


Machinesloth
csendes újonc

Eladható itthon egy GK61 kit?

(#1461) F34R válasza Machinesloth (#1460) üzenetére


F34R
nagyúr

Tedd fel aprora es kiderul. Biztos van olyan aki ezzel foglalkozik.

(#1462) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szervusztok!

Ugy gondolom meg nem irtam ide, csupan a normal billzetes topikba.

Akkor el is kezdenem:

Jelenleg egy Gateron Blue-s AP@-t hasznalok, am szeretnek valami uj dolgot is kiprobalni.

Keretosszegem: 150k (AFA-val, vammal, szallitassal).

Igenyeim:

- Ortholinear kialakitas (igazabol columnar is jo, de ha lehet akkor inkabb ortho)
- Milyen ajanlott takitilis, silent switchek leteznek? Johet minden, nem vagyok valogatos. A lenyeg, hogy erezheto legyen a gomblenyomas, viszont ne ne csattogjon, halk legyen, mivel a velem egy haztartasban elok mar a ritualis felaldozasomon gondolkoznak a Blue-k miatt. ;'D
- Hotswap PCB
- Dedikalt nyilgombok (orthoval konnyen mapelhetok kenyelmesre a gombok, ez nem gond)
- PBT, shine-through sapkak
- RGB (az AP2-met szurkesfeheren hasznalom, es nagyon kellemes)
- QMK
- VIA support
- Fa haz (ez kb. lehetetlen kuldetes, ugyhogy ettol eltekintek)
- 40-65% meret
- Split kilalakitas

Mit tudnatok ajanlani szamomra? Vagy az amit szeretnek 2x ennyitol indul? :D

Koszi!

Udv.

(#1463) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Varmilo VA88M MX Silent Red-hez csak Cherry típusú key cap-et tudok felszerelni, vagy lehet több félét is. Egy év után kicsit feldobnám a küllemét. Honnan tudok jó minőségben ilyet venni? :R

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#1464) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#1441) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Ma megérkezett végre a Redox :) csak most tudtam még kinyitni.

Pár kép

Egyenlőre tetszik :), mivel hála a candykeys-nek nem érkezett meg "időben" (3 hónapja csak jön...) a kapcsoló nyitóm, így a #1452 dqdb által ajánlott gyárilag kent kapcsolókból vettem és azt tetettem bele (kapcsoló nélkül nem adják).

Remélem jó lesz, eredetileg Durock lineáris került volna bele, de nem tudtam őket megkenni...

A kábelekből a leggagyibb kiszerelést választottam, mert szeretnék majd egyedi kábeleket készíteni hozzá (meg az összes billentyűzetemhez).

Kupakokat pedig majd nézek még hozzá, megjött végre a GMK Boneyard (kb 1 év várakozás után), de még nem bontottam ki lehet inkább eladom és veszek valami pbt szettet helyette, eddig az abs-ek nem nagyon jöttek be.

Köszi az ajánlásokat (billentyűzet és kapcsolók) :R

szerk.: a tejkaramella olyan mint gyerekkoromban a piacos karamella, beleragad a papír meg minden :D csak ez szerintem sokkal finomabb most már mint amit régen lehetett kapni

[ Szerkesztve ]

(#1465) dqdb válasza ilyen_85 (#1464) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az NK Silk az valójában egy Durock kapcsoló.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1466) ilyen_85 válasza dqdb (#1465) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Akkor remélhetőleg ugyan olyan jó lesz, mint az L7 (amit csak kipróbálásra vettem, de nagyon megszerettem :) )

Köszi a felvilágosítást!

(#1467) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv a topiclakóknak, hátha valaki erre fele jár.

Szóval arra gondoltam hogy gyártok saját billzetet, de a topicban nem nagyon találtam választ a kérdésemre.
Az alábbi videjóban mutatnak egy beszerezhető usb to bluetooth adaptert : [link]
A tervem hogy adapterrel meg egy power bankkal gyártok egy speckó "alátétet" a videóhoz hasonló módon, amire bármilyen nekem tettsző billzetet rá tudok csatlakoztatni.
Mivel így nagyobb a választék mint az eleve wired+wireless kombó billzetek terén, no meg ha valami behal tudom csak azt cserélni. A teljes sett magasságán még gondolkodom hogy kényelmes legyen, az is lehet hogy valamelyik ergo-split billzet közé, középre lehetne pakolni ezt.
Még arra gondoltam hogy megtoldom a projectet egy usb hub-al hogy egeret is így tudjak rákötni, vagy akár további perifériát (pl razer tartarus V2 félbillzetet).

Valaki probált már hasonló adaptert? Tud ez egyszerre több perifériát kezelni?
Olyat láttam 7-8k hufért, ami androihoz tud csatlakoztatni 2 perifériát bluetooth 5-ön, de arról meg nem tudom win10 kompatibilis-e.

Köszi.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1468) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Tegnap megvásároltam ezt a Redox (avagy Redox copy? nem tudom) billentyűzetet.
Eddig nagyon tetszik.Kaptam hozzá egy Redox nyákot is pluszba.
Ha esetleg itt az elkövető jelentkezzen, nagyon jó lett :DDD
Még szokni, tanulni kell, magyar kiosztással is elég bajos, tudnék kicsit a kiosztáson módosítani, ha valaki tudja hogy kell, megköszönném a segítségét

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1469) dqdb válasza rasotamas (#1468) üzenetére


dqdb
nagyúr

tudnék kicsit a kiosztáson módosítani, ha valaki tudja hogy kell
Kérd el tőle a firmware forráskódját, vagy térképezd fel a mátrixot és készíts hozzá QMK firmware-t. Valószínűleg Pro Micróra vagy vele kompatibilis megoldásra épül, így a vezetékek végigkövetése adja a munka nagyját.

Ha nem handwired lenne a billentyűzet, hanem a külön adott nyákra épülne akkor egyszerű lenne: a VIA támogatja a PCB-t.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1470) rasotamas válasza dqdb (#1469) üzenetére


rasotamas
veterán

A kiosztás megegyezik a rendes Redox-szal, a nyák ehhez csak mechanikai szilárdságot adna, de ugyanúgy az 5 sor 7 oszlop van bevezetékezve rajta.
Akitől vettem aprón vette régebben és az eredeti eladó július óta nem lépett be.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1471) rasotamas válasza rasotamas (#1470) üzenetére


rasotamas
veterán

Ja még valami, mind a kettőn van egy USB micro B, nem csak a bal oldalin,de ha a jobb oldaliba dugom akkor az egész billentyűzet tükrözötten működik, tehát a P=Q, E=I, T=Y és fordítva :DD

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1472) dqdb válasza rasotamas (#1470) üzenetére


dqdb
nagyúr

Abból, hogy a kiosztás megegyezik, nem következik az, hogy a mátrix is megegyezik, sem az, hogy ugyanazt az MCU-t használja.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1473) rasotamas válasza dqdb (#1472) üzenetére


rasotamas
veterán

Kinyitottam, Arduino Pro Micro van benne ATmega 32U4 kontrollerrel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1474) copass válasza rasotamas (#1468) üzenetére


copass
veterán

ott a nyákon a github cím ott kellene szétnézni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1475) dqdb válasza rasotamas (#1473) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Pro Micro az MCU kötelező körítése mátrix nélkül, felfogható egy üres billentyűzetként, amihez te találod ki a kiosztást.

Ezt olvasd el végig, a forrasztást kivéve ugyanezen a lépéseken kell végigmenni ahhoz, hogy végeredményként legyen saját firmware-ed, ha nem tudod elkérni a forrást az előző tulajdonostól.

copass: nem sokat ér a nyákkal, mint információforrással, ha a cél egy handwired build feltérképezése, ahol egy köztes Pro Micro saját lábkiosztása eltér a nyákon lévő ATmegától.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1476) rasotamas válasza dqdb (#1475) üzenetére


rasotamas
veterán

Elvileg most ugye van egy eredeti nyákom, amibe egy ugyan ilyen arduino modult kellene beforrasztani. Azzala huzalozást össze tudom vetni, de szerintem megegyezik.
Ami engem konrétan zavar: Space csak jobbra, inkább balra lenne nekem jó.
Ctrl-t is jobb szeretem a helyén mint a Win ugyanott, az lehetne máshol is. Ennek legfőbb oka, hogy a bal fele kiválóan alkalmas lenne a jobb fele nélkül játszani ,amit szeretnék is, nagyon bejön, hogy a W-n a középső ujjam nincs balra tolva.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1477) PROTRON válasza rasotamas (#1476) üzenetére


PROTRON
addikt

Szóval Te vagy az aki 39 percel beelőzött ést azt is csak azért, mert a fenti kérdésemre sehol sem kaptam választ és nem mertem belevágni. XD
A tervem az volt hogy az egészet rárakom egy fa alaplapra, amin több irányból csuszakákkal tudom pozícionálni a két felet, meg az egyik hüvelykujj alá meg gyártok egy régi leharcolt golyós egerből "trackballt", majd usb hubbal rakötöm a fenti usb to bletooth adapterre mind a kettőt. Meg persze a hub 3. portját szabadon hagyom ha kellene masik egérhez.
Igy kapnék egy komplett vezetéknélküli szettet, mert persze power bankrol kapná a tápot a bluetooth adapter, ami tovabb adja a többinek.

Mondjuk nem lét kérdés, mert az otthoni munkaállomáshoz van tartarus V2 keypadem, csak az nem eléggé ergonómikus.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1478) rasotamas válasza PROTRON (#1477) üzenetére


rasotamas
veterán

:R
Nem rossz ötlet, én a Logitech boltban kapható Trackballjával csinálnám, volt, imádtam, elkezdett takaríthatatlan állapotba kerülni évek után, eladtam. Szuperjó dolog a trackball.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1479) PROTRON válasza rasotamas (#1478) üzenetére


PROTRON
addikt

Szegény ember vízzel főz, van egy régi usb-s golyós egerem, fejjel lefelé fordítom aztán már csak be kell irányzékolni. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1480) Reset20


Reset20
csendes tag

Sziasztok! Nemtudom hogy jó topic -e, de remélem hogy ide tartozik valamennyire. Haveromtól kaptam egy HyperX Alloy FPS-t. Egyik napról a másikra meghalt a bal szélső oszlop rajta. Megnéztem multiméterrel a switcheket, mind működik hibátlanul. Megnéztem hogy a vezető megvan-e a fő chiphez, na az nincs. Sehol nem találok semmilyen dokumentációt erről hogy hol kellene lennie a vezetőnek, vagy azt hogy melyik pint kellene bekötni újra. Valaki tud valamit mondani amit még megpróbálhatnák hogy hátha újra tudjam éleszteni? Köszönöm!

"Being productive is learning how to deal with the monkey, that lives inside your head."

(#1481) dqdb válasza Reset20 (#1480) üzenetére


dqdb
nagyúr

A mátrix felderítése rád vár, teljesen a tervezőn múlik, hogyan szervezi a mátrixot, és ezt zárt firmware-rel rendelkező billentyűzet esetében nem is dokumentálják (valamint sokszor az MCU valódi típusa is kideríthetetlen).

Itt találsz egy gyors bevezetőt a mátrixok szervezésébe, és hogy mit kellene nézni a billentyűzeten, amikor megpróbálod felderíteni azt. Minél nagyobb egy billentyűzet, annál több oszlop kell, így annál jobban fog torzulni a logikai mátrix a fizikaihoz képest, hogy minél kevesebb pinre legyen szükség és ennek jóvoltából minél kisebb MCU-ra. Ha szerencséd van, akkor egy alap, egy rétegű és két oldalas nyákot használtak, így szemmel is végig lehet követnie a trace-eket, ha nem, akkor jöhet a multiméter csipogtatása.

Jobb esetben a trace sérült valahol/vezették keresztül forrasztáson és megrepedt, amit újraforrasztással/kábellel meg tudsz oldani; rosszabb esetben az MCU forrasztása rakoncátlankodik az adott lábon, amit pákával és bizztos kézzel lehet orvosolni; sokkal rosszabb esetben adott lába halálozott el vagy van egyéb nyűgje (ritkán, de előfordul), ekkor semmit sem tudsz kezdeni zárt firmware-nél.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1482) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

sziasztok!

Van esély rá hogy tudok venni Tesoro - GRAM Spectrum TKL billentyűzethez új sapka készletet magyar kiosztásút? nem fontos gyári, sőtt inkább valami jobb minőségű kellene! :K

Sajnos a gyári sapkák 1.évet bírtak, és sorba töredeznek el rajta a csapok!

ez elég speciális lapos egyenes kialakítás(talán DSA.nak felkelhet meg)?

de van saját kép is róla

és elég lapos kialakítású

Mivel tudnám ezeket helyettesíteni? a gyártó valami Agile Slim néven nevezi ezeket a kapcsolókat és kupakokat!

(#1483) dqdb válasza DroiDMester (#1482) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tesoro support, hogy segítsenek. Ez nem szabványos méretű kupak, nem lehet külön kapni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1484) PROTRON válasza DroiDMester (#1482) üzenetére


PROTRON
addikt

Mármint nálad bírtak 1 évet, vagy 1 éve használtad TE meg előtte kitudja mennyit valaki más?

Csak mert ha 1 év után tényleg "sorban" adják meg magukat, akkor tényleg a gyártó supportjára kell írni hogy "héló, épp most szerettél volna csinálni youtube-ra egy videót az egy éves használati tapasztalatokraól, de a script megírása közben eltört az egyik, aztán mialatt kerestél hozzá csere példányt sorban a többi is, így most mi legye?" xD

Ha korrekt cég akkor a marketing osztály kapásból kéri a címzést hova küldjék a "fejlesztett verziójú" kupakokat express küldeményként és sűrű elnézés kérés közepette megkérdik melyik csatornán figyelhetik majd a gépelési tapasztalataidat kiegészítve a support lelkes, customer orientált hozzáállásával. ;)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1485) DroiDMester válasza PROTRON (#1484) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Első tulaj vagyok! vadonat újonan vettem 2020 Aug 30.án, és szept.2.án kaptam kézhez, és bontatlan csomag volt én bontottam ki!

Nem is volt agyonra használva, van hogy hetekig nem is játszom, de ha játszok is napi 2-3.órát max, szóval tényleg nem volt sokat használva!

Már 3.sapka így eltört, de érezni még páron hogy nem olyan stabilan állnak, tehát már azok is meg vannak repedezve valószínűleg, de nem is merem leszedni őket mert akkor már vissza rakásnál már lehet el is fognak törni! :O

Ez az első mechanikus billentyűzetem, korábban csak membránosak voltak, de azok simán mentek 5-6.évet is!

Nem gondoltam volna hogy egy 30.e res(tehát nem az olcsóbb kategória) bill 1.évet fog bírni, és persze hogy akkor kezd elő jönni a hiba miután lejárt az 1éves garancia, bár nem hinném hogy ezt elfogadnák garanciális problémának, azt mondták volna hogy túl sokat használtam és elhasználódott! :U

Amúgy meg nagyon jó bill. játékra és gépelésre is! szerettem nagyon, amíg el nem tört az első sapka rajta, ill most is szeretem nagyon csak ne ilyen porcukorból lennének a sapkái! :W

[ Szerkesztve ]

(#1486) copass válasza DroiDMester (#1485) üzenetére


copass
veterán

support. nekem hasonló volt a cherryvel, küldtek cserekeycapeket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1487) dqdb válasza DroiDMester (#1485) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szüleimnek van ilyen, egy kupak már tört azon is a tényleg light használat ellenére, azt pillanatragasztóval megoldották (nemes egyszerűséggel a stemhez lett ragasztva a kupak és azóta stabil).

Az a baja, hogy maga a kapcsoló kisebb méretű és eltérő alakú, mint egy szabványos Cherry MX, így ki tudja, hogy milyen profilos kupakok mennek rá. A magyar világítósból kapható OEM profilos kupak szoknyája valószínűleg előbb koppan a plate-en, minthogy tövig nyomnád a billentyűt (és az alsó sor lefedése problémás). Nem világítós magyar kupak Cherry profilosban akad jó drágán, de az alsó sor miatt ez sem megy rá, így magát a profilt rá sem próbáltam, a törés óta pedig inkább nem is próbálkozik senki sem leszedni kupakokat (aztán ha eltörik még egy és javíthatatlan, akkor ott van egy cserebillentyűzet bekészítve).

A kupak az egyik legkényesebb dolog a billentyűzeten,vásárlás előtt érdemes mindig megnézni, hogy milyen az alsó sor kiosztása, kapható-e rá cserekupak (a Tesorók nem szabványos alsó sorára magyar nem) és milyen a kapcsoló, kapható-e belőle cseredarab (ebben az esetben igen), kapható-e rá kupak (a Kailh KH-ról átmatricázott Tesoro Agile kapcsolókra nem, ahogyan az ultralapos Gram XS-re sem).

Keresd meg a Tesoro supportot Facebookon, sokszor segít az anyacég ilyen esetekben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1488) PROTRON válasza DroiDMester (#1485) üzenetére


PROTRON
addikt

De azt azért érzed hogy ha a Te használatod mellett ez a hiba megjelent, akkor ennek szériahibának kell lenni, tehát ne tessék behúzni füled farkad, nem vagy Te nyuszi Mcfly, ne akard megmondani hogy mire gondolhatott a költő, akinek töke van annak minden ajtó nyitva áll, tessék ráírni supportra, lehetőleg az eredeti számlával a megfelelő nyelven...ennyit még a gugli fordító is tud segíteni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1489) vviktorr16


vviktorr16
tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy a QMK-ban hogy tudom legegyszerűbben engedélyezni az NKRO?
QMK Configurator-ban van rá kapcsoló, de az nem működik valamilyen oknál fogva.
Azt megtaláltam, hogy rules.mk szerkesztve megoldható, de az teljesen más mint a QMK Configuratoros állítgatás - nem biztos, hogy van kedvem ezzel most ennyire mélyen foglalkozni. (persze ha nincs más lehetőség ami egyszerű, mint a QMK Confingos szerkesztés)
Köszönöm.

(#1490) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok, szeretnék beszerezni egy TEX ADA kupak szettet, EU-ban honnan érdemes rendelni?Köszi előre is.

Zoli

(#1491) dqdb válasza zolika15 (#1490) üzenetére


dqdb
nagyúr

Candykeys

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1492) zolika15 válasza dqdb (#1491) üzenetére


zolika15
tag

Köszönöm.

Zoli

(#1493) BestofJAVA válasza rasotamas (#1476) üzenetére


BestofJAVA
tag

Csak kérdezek:
gondolom, már huzalozott, mátrixozott az egész.
Akkor nem elég, ha valahol valamilyen mapping szoftverben átírod az egyik billentyűt valami másra?

(#1494) PitLee


PitLee
őstag

fél off
Honeycomb Keyboard
forrás

(#1495) BestofJAVA válasza PitLee (#1494) üzenetére


BestofJAVA
tag

nagyon szép.

hadd osszak meg egy kis sikerélményt: tegnap átkonfiguráltam a billentyűzetkiosztást.
A rendes magyar billentyűket állítottam be
-sima üzemmódban
-shift üzemmódban és
-CapsLock üzemmódban.

Amin módosítottam, az a
-jobboldali AltGr és
-shift+AltGr.

Egyáltalán nem nyúltam a Ctrl üzemmódhoz.

Így most elérhető csomó hasznos funkció egyetlen segédgombbal.

Egyszerre kapok lezárt zárójelet, idézőjelet, csak közé kell írnom. Sőt, beállítottam a +""+ karaktersort programozáshoz (szöveg kombinálása változókkal).

Amit egyelőre nem tudtam megadni, az a MoveLeft, tehát a kurzor eggyel balra léptetése a zárójel, idézőjel közé.

Esetleg tudja valaki az utf kódját a balralépésnek?

Szintén próbáltam Enter-t is, de a programozófelületek nem fogadták el a Linefeed, Carriage Return es hasonló karaktereket Enter-ként.

Esetleg tudja valaki, mi az Enter utf kódja, amit programozási környezetben használhatunk?

A magyar billentyűzetről hátrébb soroltam az általam ritkán vagy nem használt karaktereket: áthúzott d, D, l és L, meg ilyenek. Helyettük lett delta, pi, omega, mikro, integrál, szumma, kisebbegyenlő, nagyobbegyenlő, azonosan egyenlő meg ilyenek. Ezekre folyamatosan szükség van, és bányászni kellett őket. Mostmár tálcán kínálja őket az AltGr.

Szeretném még megváltoztatni az Alt+F4 ablakzáró billentyűkombinációt, mert a funkcióbillentyűhöz le kell nyomnom az Fn-t is, és ez fárasztó. Tudja valaki, hogyan állíthatom át rendszerszinten az Alt+F4-et például Alt+4-re?

Hardveresen továbbra sem lövök hozzá, pedig lenne megfelelő billentyűm.

[ Szerkesztve ]

(#1496) Enton válasza BestofJAVA (#1495) üzenetére


Enton
addikt

Minden további információ nélkül(milyen billentyűzet[valami 60-65-ös lesz funkciósor nélkül], qmk/via) arra tippelek a problémáid macro-kal kivitelezhetőek lennének.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1497) BestofJAVA válasza Enton (#1496) üzenetére


BestofJAVA
tag

Mit javasolnál?

(#1498) Enton válasza BestofJAVA (#1497) üzenetére


Enton
addikt

Első körben:

-Autohotkey: [link]

Másod körben gyári szoftver beépített makrói editorait(többségét gombról programozható nem kell szoftver se hozzá[ilyen pl a wasd v3]).

QMK külön nem vágom még nem merültem le macrok mélységéig de biztos van pársor szöveg erről a nagykönyvben hogy lehet ügyes és hasznos makrokat a kezed alá varázsolni:
[link]
[link]

Via meg egyértelműen menüből megy ha van támogatásod rá:
[kép]
Makrót írni mondjuk lehet itt is kézzel kell, fene tudja.

Speciel én eddig még erről az oldalról sem találkoztam olyan problémával amit sima layout kiosztással nem lehetet volna megoldani.

Persze mindenkinél mások az igények és a szokások is meg úgy kb minden is, de kb mindenre van gyógyír/hack/könyv/útmutató/hosszú unalmas használati utasítás és egyéb állatfajok.
De nem szabad elfeledni hogy: [kép]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1499) Dapro


Dapro
senior tag

Sziasztok, keresek programozhato mech numpadot rotaryval (photoshop ilyenekre) tudtok ajánlani valamit?
+ érdekelne , egy 40% os mech (arrow keyekkel) de ott az ISO nal a 0 az esc? hogy lehetne kikerülni? nem nagyon akarnék layerezni ESC re.

(keychron ról most van vám? nekem 2db nál régen nem volt de azóta bevezették a mindenre van vám dolgot, vki tapasztalat?)

[ Szerkesztve ]

(#1500) dqdb válasza Dapro (#1499) üzenetére


dqdb
nagyúr

keresek programozhato mech numpadot rotaryval (photoshop ilyenekre) tudtok ajánlani valamit?
Drágán-készen CU7, olcsóbban készen AliExpressen görgetés (Delux T11 porosodik a szekrényben nálam, de az úgy nézem, rég kifutott, mást meg nem tudok), még olcsóbban DIY vonalon egy staggered split bal oldala, ami támogat rotary encodert, mint például a Kyria.

Alternatív út az eleve olyan encodert tartalmazó billentyűzet választása, aminek a működését konfigurálni lehet.

egy 40% os mech (arrow keyekkel) de ott az ISO nal a 0 az esc?
Itt némi ellentmondást érzek a kérdésben, mert a 40%, mint gyűjtőfogalom, 4 soros billentyűzetet jelent, ahol a számsor hiányzik. A szélesség 12-14u szokott lenni, persze előfordulnak 15u és még szélesebb vadhajtások is numpaddal. Az ISO a legtöbb ilyennél értelmezhetetlen, mert éppen a módosítókon spórolnak meg szélességet, azaz sem az ISO Enter nem fér el, sem a bal Shift nem eléggé széles az osztáshoz, ahol pedig normál szélességű módosítókat használnak, ott az ISO Enter és a jobb felső sarkos Backspace között kell dönteni.

Nyilakkal a választék erőteljesen szűkül, árban a Romeótól (a jobb oldali módosítókat használod kurzorként) a Cajalig terjed a választék.

nem nagyon akarnék layerezni ESC re
40%-on layerezni fogsz állandóan, még az ékezetes billentyűk is részben vagy egészben layerre kerülnek majd (mondjuk nálam 60%-on is layerre került az Esc).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.