Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) PROTRON válasza dqdb (#1599) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a választ.
Sejtettem hogy a firmwarebe piszkálás nem lesz egyszerű. Azért szereztem ezt a billt mert tud BT-t is. :D
Amúgy sajnos egyet kell értsek a gyártóval abban, hogy valószínűleg hozzám hasonlóan a többségnek(mármint azon többségnek akik lusták és fukarak az igényeiknek megfelelő billt keríteni, pl egyéni építéssel) nem éri meg a felárat a teljeskőrű konfigurálhatóság. Csak ezt a pár billentyűt állítanám át 1 alkalommal aztán soha többet semmit. :D
Akkor már inkább lecserélem K14-re (Vagy Royal Kludge RK71-re) hogy ne kelljen variálni, annyi hely még van az asztalomon...bár szűkösen.

Ráadásul egyelőre találtam más megoldást, ugye a numpad alapján beállítottam pl ctrl+shift+numpad 9 gombot ctrl+pageupként.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1602) DrojDtroll válasza pacni120 (#1600) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ha budapesti vagy megér ez neked két postázást akkor én szívesen kicserélem a kapcsolót.

(#1603) pacni120 válasza DrojDtroll (#1602) üzenetére


pacni120
tag

Az nagyon szuper lenne :R :C

(#1604) Machinesloth


Machinesloth
csendes újonc

Sziasztok, esetleg van valakinél eladó alice kit?

(#1605) dqdb válasza Machinesloth (#1604) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
olcsó Alice (pontosítva Arisu) kit

[link] [link]
ez is Arisu

Lubrigante a kettő között szokott lenni árban nyákkal együtt, ha valaki hirdeti, de most nem látok hirdetést.

[link]
Keychrontól is van Arisu

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1606) kefe13


kefe13
tag

Sziasztok, hozzám került egy igen leharcolt, kulás ASUS ROG Claymore, pár óra takarítás, stabilizátor egyngetés után működik szépen, de még egy szétszedés és pattentra takarítás vár rá :)
Az lenne a kérdésem az egy hiányzó esc keycap pótolható emberi áron valahogy, az sem baj ha másra való nem követelmény a gyári állapot :)
Szeretném megtartani. Rettentően nézett ki maszkos gumikesztűs takarítás volt ... :D

[ Szerkesztve ]

(#1607) dqdb válasza kefe13 (#1606) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az alsó sor 6.25u-nak néz ki, ami jó, de az nem látszik a képeken, hogy ez MX kompatibilis kapcsoló-e vagy az ASUS optikai kapcsolója. Ha az utóbbi, akkor IJ, ha az előbbi, akkor akad rá kupakkészlet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1608) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !

Segítségeteket kérném.
Adott egy CoolerMaster CK550-es keyboard RGB Gateron Brown switchekkel.
Sajnos már a space switch kicsit furán működik. Mert néha kicsit megbolondul és amikor a gépet bekapcsolom akkor nem megy a space, ilyenkor kicsit megszoktam "nyomni" erőssebben és akkor azért helyre szokott állni.
Én erősen arra tippelek, hogy a switch nem érintkezik rendesen, vagy egyszerűen csak meghalt.
Minden esetre szeretnék rendelni Aliexről a fent említett billentyűzethez gateron brown RGB switcheket, hogy átforrasszam. - Ha esetleg van valami megbízható forrásotok ahonnan tényleg az is jön amit rendelsz akkor azt szívesen fogadom. -
Bár azon is filóztam, hogy ha sikerülget a forrasztgatás akkor lehet átforrasztom a legfontosabbakat blue-ra :D.
Alapvetően még nem csináltam ilyet de összességében nem riadok meg ilyentől, pláne, hogy találtam egy elég jó videót amiben tök szépen megmutatják, hogyan illendő le szedni majd felrakni az újat.
Egyelőre még szétszedni nem akarom ameddig nem jön meg a forrasztó + ónszippantóm.
E nélkül honnan tudhatnám meg, hogy hány PIN-es switchet kellene rendelnem hozzá ? Esetleg ezt tudja valaki ?

Válaszokat, tippeket előre is köszi !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1609) Throme válasza Roxkex (#1608) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem erre első körben azt fogják javasolni, hogy a meglévő kapcsoló lábait forraszd át és próbáld ki, hiszen azért van , hogy működik, szóval a kapcsoló jó lehet, csak a forrasztás már nem annyira

szvsz

(#1610) Roxkex válasza Throme (#1609) üzenetére


Roxkex
senior tag

Igen nekem is ez a tippem :P De ettől függetlenül szeretnék rendelni switcheket :D Át forrasztás alatt azt érted, hogy "újra" tehát takarítsam le a mostanit és egy újat pakoljak neki ? :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1611) dqdb válasza Roxkex (#1608) üzenetére


dqdb
nagyúr

A leírás alapján ez tipikusan megrepedt ólommentes forrasztás lesz. Valószínűleg elég lesz forrasztópákával megfolyatni az ónt, vagy ha biztosra akarsz menni, akkor tegyél rá pluszban egy kevés ólomtartalmú forrasztóónt is (60/40 vagy 63/37).

hány PIN-es switchet kellene rendelnem hozzá ?
Plate mount, vagyis 3 pines a válasz, azonban mivel 5 pinesből egy csípőfogóval 2 másodperc 3 pineset gyártani, így mindegy.

A CK550 az egyik legrosszabb alany kapcsolócsere és a forrasztás megtanulására, mert kapcsolón átfűzött LED-eket használtak, így a kapcsoló előtt a LED-ek négy lábát kell kiforrasztani és kapcsolócsere után visszaforrasztani, azaz 3x akkora meló, mint világítás nélküli vagy SMD LED-es billentyűzetnél. Ráadásul az EU előírások miatt ólommentes ónt használtak, amit kiforrasztani mindig nehezebb feladat (érdemes úgy kezdeni a kiforrasztást, hogy teszel rá egy kevés ólomtartalmú ónt, mert a keveréket könnyebb lesz kezelni). Jól működő switch puller legyen kéznél, arra is szükség lesz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1612) Roxkex válasza dqdb (#1611) üzenetére


Roxkex
senior tag

60/40 az a pg/sn arányra értendő ?
Elvileg akkor ólommenteset is használhatok, nem ? (Csak érdekel - ha Ti azt mondjátok a fenti jobb akkor elhiszem ;) ) (Illetve miért előírás ennek a használata ?)

Igen azt láttam, hogy átfűzött a történet, nem tűnik egetrengetően nehéznek "csak" oda kell tenni az embernek magát :D
Meg mondom kezdetben azzal megelékszem, ha sikerül megcsinálnom, aztán még úgyis hetek kérdése mire az új switchek megjönnek :D Ilyen switch kiszedőt tudsz linkelni itthoni storeból ? (Lehetőleg készleten, Bp-en levőt) Mert nem igazán találok / nem tudom milyen néven kéne keresni a magyar neten XD

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1613) dugo_ válasza Roxkex (#1612) üzenetére


dugo_
veterán

Az ólommentes környezetkímélő, cserébe minden forrasztási és mechanikai tulajdonsága rosszabb. Azzal javítod fel, ha ólmossal felülforrasztod.

(#1614) dqdb válasza Roxkex (#1612) üzenetére


dqdb
nagyúr

60/40 az a pg/sn arányra értendő ?
Igen.

(Illetve miért előírás ennek a használata ?
RoHS

Elvileg akkor ólommenteset is használhatok, nem ?
Persze, használhatsz, de ólommentessel nehezebb lesz dolgozni. Sokkal magasabb hőmérsékleten olvad, így kiforrasztani is macerásabb, könnyebb felemelni véletlenül forraszszemet/kinyírni a nyákot. Emellett az ólommentes forrasztás sokkal ridegebb, mint az ólmos, ami általában nem probléma, kivéve a billentyűzeteket, ahol folyamatosan és jelentős erőhatások érik a nyákot, a mostani probléma is így keletkezett.

Igen azt láttam, hogy átfűzött a történet, nem tűnik egetrengetően nehéznek "csak" oda kell tenni az embernek magát :D
Azok a forrasztások kisebbek és sokkal sűrűbben is vannak. Elsőre nem lesz egyszerű.

lyen switch kiszedőt tudsz linkelni itthoni storeból ?
IC kiszedő néven fut a legegyszerűbb és legkevésbé jó konstrukció. Az így kinéző hibrid konstrukciók eléggé jók és egyúttal olcsók is, és ez a csúcs nemcsak árban, hanem használati értékben is.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1615) Roxkex válasza dqdb (#1614) üzenetére


Roxkex
senior tag

Biztos hogy nem lesz egyszerű ;) Úgyhogy elsőnek máshol fogok kicsit gyakorolgatni forrasztás ügyileg / forrasztás leszedés ügyileg.
(Van egy egerem is amit meg akarok csinálni azon tesztelem magam :D - Azért "nem akkora kár", mert van most egy másik egerem, ezt csak fun lenne megjavítani :D)

Illetve a cherry mx switch is mehet a helyére ? Ha netalántán "jobb" volna ? :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1616) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok ismét a CK550-el kapcsolatban jelentkezek :D

Szerencsére rávettem ma magam és megnéztem mi a fene lehet a baja.
S ha már ott voltam kitakarítottam.. Hát ami ott volt :D

Elég hamar meg is láttam mi a probléma. A switchen belül elferdült - valszeg elcsúszott ott valami - ez a kis réz (?) lemezke.
[kép]
Igen igen. Tudom, szét lehetne bontani és meg lehetne nézni / csinálni. De már úton van aliexről az egybe switch :D

Szóval kiszedtem egy scroll lock switchet és át raktam a spacere és tökéletes minden ;) Amint meg megjön a switch akkor berakom a scrollt is.
De rájöttem, hogy 6 forrasztás kell egy gombnak :D Hát én nem fogok ennyit szórakozni vele (még ?), hogy blue legyen :D
Miért 6 forrasztás ? 2 a switch + 4 a led ugye. (átfűzött) [a képet ne vegyétek alapul sajnos a hibás switchből ki is tört egy láb :( ]

Egyébként az nem gond, hogy én 3 pineset rendeltem ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1617) Domonkos válasza Roxkex (#1616) üzenetére


Domonkos
Ármester

Bar nem tudom, hogy kiforrasztas elott mi lehetett a problemaja a kapcsolonak; az erintkezonek az ilyen fajta elcsuszasat en sokkal inkabb tulajdonitanam a tul lassu kiforrasztasnak, mint gyartasi problemanak. Szerintem szimplan csak tulmelegitetted a kapcsolo labat, ami megolvasztotta a hazat es elcsuszott benne. Javitani nem hiszem hogy lehet, vagy erdemes. :N

Ami a kepen van az egy 3 pin-es kapcsolo. Ha azt a tipust rendelted, aminek 3 muanyag laba van, akkor az az 5 pin-es.
Problemad nem lesz belole, mert ha van a NYAK-on furat neki, akkor siman passzolni fog. Ha nincs, akkor egy csipofogoval pillanatok alatt 3 labura lehet redukalni ezeket is. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1618) Roxkex válasza Domonkos (#1617) üzenetére


Roxkex
senior tag

Már kiforrasztás előtt ilyen volt !
Ettől függetlenül biztos túl melegítettem, mert a lába amiatt adtae meg magát.

Van 2 fém(es) pin + 1 műanyag nagyobb valami ami a nyákba "tapad" bele (ezt nem kell forrasztani ugye) + ott van a négy led. Jelenleg ilyen a kapcsolóm. Majd csatolok egy képet. (Holnap már csak sztem.)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1619) Roxkex válasza Roxkex (#1618) üzenetére


Roxkex
senior tag

Adott egy cm ck550, amiben a ledek vszeg halottak, mert amikor narancsos színűnek kéne lennie a gombnak akkor piros pár helyen.
Aliexen néztem, hogy vannak-e ledek s igen. De azt nem tudom hogy nekem r+gb vagy r+bg kell ?

Illetve a másik, léteznek olyan keycapek amiken SEMMI felirat sincs ? (Majd én felmatricáznám/iratoznám), de tök jó lenne újítani egy kicsit :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1620) 0xmilan válasza Roxkex (#1619) üzenetére


0xmilan
addikt

Persze, leteznek ures keycapek, de ennek pont az a lenyege, hogy ures. :D
Ha atmatricazod, akkor nem mindegy, hogy mi van alatta?

En ilyet rendeltem nyaron.

(#1621) dqdb válasza Roxkex (#1619) üzenetére


dqdb
nagyúr

De azt nem tudom hogy nekem r+gb vagy r+bg kell ?
Előveszel egye multimétert is kiméred. Először beállítasz fix zöld világítást, és megnézed, hogy melyik lábon van feszültség, majd beállítasz ellenőrzésképpen fix kéket is ellenőrzésképpen.

Illetve a másik, léteznek olyan keycapek amiken SEMMI felirat sincs ? (Majd én felmatricáznám/iratoznám), de tök jó lenne újítani egy kicsit
A matricázás nem lesz tartós, a saját feliratozás sem, kivéve, ha házilagos dyesubot csinálsz, ami nem lehetetlen, de jó minőségben nem egyszerű.

Ez a legolcsóbb Cherry profilos blank, amit jó áron és relatíve közel van, bármi más jóért AliExpressre kell menni, mert ami még volt, az elfogyott, vagy ami van, az kerülendő. KAT, MT3 és DSA profilban is előfordulnak blank kupakok, de ezekből a billentyűzetes aprókon kell bontatlan vagy alig használt példányt vadászni (ami nem lehetetlen).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1622) Roxkex válasza 0xmilan (#1620) üzenetére


Roxkex
senior tag

Igen alapvetően értem a helyzeted :D Viszont azért keresek ilyet, mert olyan matricát szeretnék rá rakni ami transparent. Miért ? Hogy a színkavalkád élmény ne vesszen el egy más tőle nagyon eltérő színű matricával.
Ilyenkor viszont ha van alatta valami az eléggé furi.

#1621:
Köszi a multiméteres tippet ! Szerzek egyet és megnézem. Ehhez mindenképpen ki kell forrasztani ? :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1623) dqdb válasza Roxkex (#1622) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hogy a színkavalkád élmény ne vesszen el egy más tőle nagyon eltérő színű matricával.
Azt ugye tudod, hogy ezeken a blank kupakokon tipikusan nem megy át a fény, mert olyan vastagok, legjobb esetben is csak némi derengés van.

Szerzek egyet és megnézem. Ehhez mindenképpen ki kell forrasztani
Nem kell, csak a megfelelő lábakhoz kell érinteni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1624) Roxkex válasza dqdb (#1623) üzenetére


Roxkex
senior tag

Igen tudom, olyasmi blankot próbálok keresni ami átlátszó, átlászósabb aljú vagy tetejű (mert láttam ilyen "milk" kupakokat olyanban keresek blankot)

Sejtettem, hogy nem kell ki forrázni ! Köszi azért az infót ;)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1625) dqdb válasza Roxkex (#1624) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem sok értelmét látom rosszabb minőségű kupakok vásárlásának, csak hogy több fény szűrődjön át rajtuk. A teljesen átlátszó kupakok feliratát pedig esélytelen lesz leolvasni mind bekapcsolt, mind kikapcsolt világítással.

Ha színeket akarsz, akkor vegyél fehér blank PBT kupakokat, aztán ha jól rémlik, akkor ruhafestékkel színezd meg olyan színűre, ahogyan szeretnéd, hogy kinézzenek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1626) nyunyu válasza dqdb (#1625) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha színeket akarsz, akkor vegyél fehér blank PBT kupakokat, aztán ha jól rémlik, akkor ruhafestékkel színezd meg olyan színűre, ahogyan szeretnéd, hogy kinézzenek.

Műszálas/nejlon/poliamid ruhára való festék kell, sima textil festék nem jó a PBT kupakokhoz.

Ilyesmik:
iDye Poly, Rit, Dylon MultiPurpose (lehet még kapni a kicsi tégelyest? Ezt találtam helyette)

De próbálkozás előtt vegyen inkább 2-3 blank szettet, mert elsőre biztosan nem fogja eltalálni a megfelelő kupak áztatási időt, aztán vagy túl világos, vagy túl sötét lesz a végeredmény.
5-10 percnek elégnek kéne lennie!

Ősrégi pancsolási leírásom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1627) Roxkex válasza nyunyu (#1626) üzenetére


Roxkex
senior tag

Köszi szépen és mindenkinek a tippeket tanácsokat !
Ez a ruha festékes megoldás egyébként mennyire tartós ? :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1628) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok,

aprón nem találtam, akad valakinél esetleg 2 azaz 2 darab cherry mx red kapcsoló amitől megválna? nem szívesen rendelnék kínából csak 2 darabot, többre meg nincs szükségem.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1629) dqdb válasza FireKeeper (#1628) üzenetére


dqdb
nagyúr

Cherryből kétféle piros van, a fekete nylon házas alapváltozat, és az átlátszó polikarbonát házas RGB változat. Az előbbiből találni Kínánál közelebb és a kínainál olcsóbban.

Más gyártótól valamilyen könnyebb lineáris valószínűleg hamarabb akad errefelé, mint Cherry mert aki épít, az tipikusan nem vesz Cherryt, ha pedig mégis vesz, akkor feketét, mert az a legolcsóbban beszerezhető, és rugót cserél benne az ízlésének megfelelően.

Tudok adni ilyen vagy ilyen sárga Gateront Budapesten, ami kicsit nehezebb, cserébe az első kissé, a második sokkal, de sokkal simábban jár, vagy fekete házas Cherry MX Blacket, de az sokkal nehezebb, vagy esetleg másnál akadhat valamilyen piros Gateron, ami kicsit könnyebb, mint a Cherryé

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1630) FireKeeper válasza dqdb (#1629) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a fekete alap kell csak, de akkor lehet ali lesz inkább, a shipping több mint a kapcsolók, azért no.. :D keverni nem akarok, és teljes újraépítést sem, csak pár problémás kapcsolót cserélni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1631) nyunyu válasza FireKeeper (#1630) üzenetére


nyunyu
félisten

MX Blackbe átteszed a problémás Red rugóját+stemjét?
Utána már senki meg nem mondja, hogy az nem MX Red volt eredetileg.

De igazából elég lenne a rugója is, mivel a stemjük csak a színben különbözik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1632) FireKeeper válasza nyunyu (#1631) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igazából a problémám lehet a meglévő kapcsoló javításával is megoldható lehet: mézes tea fröccsent a billentyűzetre (tudom... :DDD , és nem, nem az, tényleg mézes tea volt :D ), és 2-3 swtich lett "ragadós" lenyomásnál. ki tudom ezeket "mosni" úgy hogy túlélje a kapcsoló?

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1633) dqdb válasza FireKeeper (#1632) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha van ultrahangos mosód, akkor hajrá.

Ha nincsen, akkor a két-három kapcsoló helyére beteszed a Print Screen-Scrol Lock-Pause hármast, oda fel pedig olyan kapcsolót teszel, amilyet találsz/kapsz, az a három úgysem számít. Vagy ha szétbontod a kapcsolókat és IPA-ban megmosod csak a rugókat (a másik IPA-ban, mint amire elsőre gondol az átlagember), akkor azokat MX Black házakba be tudod tenni, a stem anyaga úgyis ugyanaz, csak a színe tér el. Rugóból itthon nekem csak pirosnál nehezebb akad: vagy a két linkelt sárga Gateronból bontott, vagy 62-65 grammos (ez bottom out érték).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1634) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !

Aliexen vennék egy nagyobb pakk blue switchet.
Számomra tök nagy meglepetés volt, hogy egy 10es pack cherry mx blue az kb 510ft míg egy ugyanilyen outemu,gateron blue az legalább 1k.
Ennek az lehet az oka, hogy a cherry kevésbé jó "már" ?
Jelenleg (alapértelmezetten) gateron van a billzetemben.

Szerk.: Egyébként RGB mind a két esetben persze.

Ezeket a cherryket néztem ki: https://a.aliexpress.com/_mqFKAD0

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1635) nyunyu válasza Roxkex (#1634) üzenetére


nyunyu
félisten

Ott valami nem kóser a bolttal.

Amennyire emlékszem, 30$ környéke volt az egy full billzetnyi (=110db) Gateron, mielőtt fixen előre felszámolták az ÁFÁt, mostanában 40$, Cherry meg még többe került.
(55€ volt német ÁFÁval a nemRGB-s MX Developer Kit, amikor pár éve rövid ideig lehetett kapni.)

Vagy itthon, amikor találtam ~3-4 éve mezei MX Blacket (MX1A-11NW) a Conradban, akkor is volt vagy 150Ft darabja.

Nézem a beszerkesztett linkedet, hát ez nagyon nem eredeti.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1636) Roxkex válasza nyunyu (#1635) üzenetére


Roxkex
senior tag

A franc... Reménykedtem megúszom occon xd de lehet akkor 2 részletbe fogok átálni rá am nem is baj mert sokatnkell forrasztani :(. Egy switch ki 6 vissza 6 forrasztás xd

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1637) dqdb válasza Roxkex (#1634) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nem Cherry, hanem BSUN, látható is a ház felső részén a felirat. Cherryből a sima változat fekete nylon házzal rendelkezik, az RGB változat alul-felül áttetsző polikarbonáttal. Részben vagy egészben fehér házas Cherry nincsen a piacon.

Cherry MX Black Taobaón nettó 25 dollárcentért van, innen nettó 30 dollárcent darabja, EU-n belül bruttó 45 eurócent német áfával.

Gateronból az alapszínek bruttó 30 dollárcentre jönnek ki magyar áfával együtt AliExpressről.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1638) Roxkex


Roxkex
senior tag

Blue outemu rgbről mi a vélemény a gazeron blue rgbvel szemben ? https://a.aliexpress.com/_msIfCxc

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1639) dqdb válasza Roxkex (#1638) üzenetére


dqdb
nagyúr

Milyen billentyűzetbe menne? Általában igaz az, hogy alapszínű Outemut akkor érdemes csak választani, ha arra vagy korlátozva. Ugyanígy RGB házas kapcsolót akkor érdemes csak választani, ha fontos a világítás, mert a polikarbonátnak azonkívül, hogy áttetsző tud lenni, így a kapcsolótesten is átmegy a fény, nem csak a LED számára kialakított nyíláson, inkább hátrányos tulajdonságai vannak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1640) Roxkex válasza dqdb (#1639) üzenetére


Roxkex
senior tag

Cm ck550be (igen tudom itt sokat kell forrasztani xd) Most jelenleg gateron brown van benne ami alul fekete felül átlátszó és személyszerint nekem ezzel nincs bajom és igen az rgb KELL :P

Szerk.:
Jah arra gondolsz, hogy alulrol fehér és emiatt jobban átvilágítja azt is ?
Egyébként maga a mrchanikája az van ugyanolyan tartós / jó mint a gateron ?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1641) nyunyu válasza Roxkex (#1640) üzenetére


nyunyu
félisten

Jó, hogy írod, mert a CK550-kben a kapcsolón van átfűzve a 4 lábú LED.
Az meg nem megy bele a felül teljesen zárt polikarbonát házas kapcsolókba.


Szerencsére nem reménytelen, mivel a kéznél lévő kapcsolóim közül egyedül az Outemu Sky Silentnek van zárt teteje, Silent Lemon, White-on SMD LEDhez tervezett alj ellenére megvan a klasszikus LED helye.
Gateron Silent Brownon meg eleve csak átfűzni lehet a LEDet.

Ja, Cherry MX RGB Red NEM jó erre a célra, de az Outemuk, Gateronok, Kailhek többsége, meg a sima, nem RGB Cherryk is.
(Esetleg rápattintod a mostani Gateron Brownjaid tetejét a Cherry RGBre, ha már azonos méretűek, de ahhoz mindkét kapcsoló szettet szét kell pattintani.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1642) Roxkex válasza nyunyu (#1641) üzenetére


Roxkex
senior tag

Igen igen. Ezért is gondolkodok az outemun, meg azért mert elég jó dealnek tűnik: [link]
És hát megnézve a blue-t ebbe belemegy. Mert a nem rég lecserélt gateronom (mert az egyik meghalt nem rég) is ilyen csak brownt vettem még akkor. Akkor még féltem a forrasztástól :DMost valahogy vágyok rá, hogy kicsit "mókoljak" :D Max elszúrom XD

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#1643) Rhino666 válasza Roxkex (#1642) üzenetére


Rhino666
őstag

Ha olcsón akarok kiélni a mazochizmusodat... [link] :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#1644) Gary009


Gary009
csendes újonc

Sziasztok!
Itthon mennyire van piaca a custom billentyűzeteknek illetve switcheknek?
Köszi előre is. :R

(#1645) Enton válasza Gary009 (#1644) üzenetére


Enton
addikt

Apránként növekvő, fb marketplace-en még nem láttam pl se switch se barebone hirdetést, de a helyi aprón már elég számos ilyen előfordult már.
De sikeresebb lehet ebay-en és Mkeu kb discord-on vagy reddit mechamarketen próbálkozni a /eu-os cikkekel ők talán hozzánk is postáznak, vagy innen sem sok a posta kiküldeni nekik.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1646) Gary009 válasza Enton (#1645) üzenetére


Gary009
csendes újonc

Köszi szépen! :R

(#1647) copass válasza Gary009 (#1644) üzenetére


copass
veterán

semennyire, hwaprón felbukkan néha egy custom. deskthority marketplace-n is érdemes szétnézni. igaz fől vintage+újabb is akad. [link]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1648) dqdb


dqdb
nagyúr

[MKEU Discord] #market-wts és a többi marketplace csatorna
{MechMarket Discord} #within-schengen csatorna (nem ugyanaz, mint a reddites mechmarket)

Ha Keychron Q sorozat árszintje vagy alatta, akkor én HA-n próbálkoznék, ha felette, akkor a fenti kettőn. Az európai piac eléggé döglött a tél eleje óta, ha eladni szeretnél. Ha venni és nem vintage, akkor eBay általában kerülendő, mert tipikusan a lehúzásról szólnak az ottani hirdetések.

Ha veszel valamit, akkor mindig Paypal Goods and Services legyen a fzetési mód, és sosem a Friends and Family opció, mert az előbbi mind a vevőt, mind az eladót védi, cserébe a Paypal díjak miatt drágább (az az eladó, amelyik ragaszkodik az FnF fizetéshez, kerülendő). 20-30 euró tipikusan egy billentyűzet szállítása EU-n belül. Érdemes rákeresni a nevekre, hogy milyen az előéletük.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1649) Gary009 válasza dqdb (#1648) üzenetére


Gary009
csendes újonc

Köszönöm az informatív válaszokat.
Sajnálom hogy nincs annyira piaca kis hazánkban. :(

(#1650) stork13


stork13
aktív tag

Sziasztok!

Fiam billentyűzetében kezd elfáradni 3-4 Outemu kapcsoló.
A kérdésem az lenne, hogy ugyanolyan Outemu, de dustproof kapcsolóra cserélhetőek-e? Rámegy-e a keycap vagy van valami más különbség esetleg?

Köszönöm!

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.