Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) PitLee válasza qisqaqas (#100) üzenetére


PitLee
őstag

Ha jól vettem ki tDr1v3r óhaját ő egy fedél nélküli bill.házat szeretne, a felső része nem a fedél lenne hanem egy plate, de valami pofás darab, de lehet tévedek és félre értem.

Link....Link...Link....Link.....csak tkl-ben

(#102) F34R


F34R
nagyúr

Vajon egy Planck kevesebbol kijonne mint egy ergodox, es vajon mennyire lenne ergonomikusabb mint egy normal bill.?

(#103) qisqaqas válasza F34R (#102) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Rosszabb mint a typematrix. A magas keyprofile-nak hála rosszabb mint egy rendes. Ha split lenne akkor viszont sokkal-sokkal jobb volna.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#104) F34R válasza qisqaqas (#103) üzenetére


F34R
nagyúr

Fasza, akkor mi ertelme van ilyet epiteni, foleg 40%-os meretben? :DDD

(#105) nyunyu válasza F34R (#104) üzenetére


nyunyu
félisten

Kicsi, dizajnos, meg lehet mutogatni a haveroknak...

Masra kb. nem jo :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#106) F34R válasza nyunyu (#105) üzenetére


F34R
nagyúr

Tehat akkor gepeles kozben orakig tarto szenvedest kellene kibirnom, ami egyebkent most is megvan? :D

(#107) tDr1v3r válasza qisqaqas (#100) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Maga a PCB és a plate is más méretű kb. mindegyiknél. A Phantom is csak a Filco házával kompatibilis, pont ezért.

Mennyire vékonyra? Eléggé... de most eszembe jutott hogy alulról is megcsinálhatom a csavarozást, csak akkor a plate tetején-alján lesz egy L formájú hajtás.

Amúgy most úgy néz ki hogy lesz egy zöld Ducky-m. :)

(#101) PitLee: Igen, azt szeretnék.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#108) qisqaqas válasza F34R (#106) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Attol fugg mibol all a szenvedes. Annal csak a csuklod fog fajni. Ha splitteled akkor majdnem tokeletes lesz. Kell neki egy kis nyilasszog aztan mar majdnem ergo. Par huvelykujj billentyu es maris ott kotsz ki ahol en. :))

Illetve ott az Atreus. Az eleg pici es ergo. Nem tartom tokeletesnek de meretehez kepest igen jo.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#109) F34R válasza qisqaqas (#108) üzenetére


F34R
nagyúr

Pont erre celoztam, mert most is faj hosszu tavon. Akkor egyertelmuen nem uszom meg az ergo-t :P

(#110) qisqaqas válasza F34R (#109) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Tán ódzkodsz tőle?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#111) F34R válasza qisqaqas (#110) üzenetére


F34R
nagyúr

Dehogyis, csak szeretnem meguszni minnel kevesebbol. Nekem nem tartozik a munkamhoz az allando gepeles, csupan hobbikent is sokat szoktam potyogni. Mondjuk az nyugtatna, hogy vegre megtanulnek rendesen irni nem csak hubelebalazs modjara. Tisztaba vagyok vele, hogy a serulesem nagy reszet sajat magamnak okoztam, mert lusta es turelmetlen voltam, ami most visszakoszon.

(#112) qisqaqas válasza F34R (#111) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A billprojektem úgy néz ki 30-35k alatt marad. Normál bill is kerülne ennyibe. Szerintem ennyiért... vállalható.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#113) F34R válasza qisqaqas (#112) üzenetére


F34R
nagyúr

Tied igen, de mikor elkezdtem nezegetni az ergonomikus dolgokat akkor csak az ergodoxig juttotam el, ami nem epp olcso volt + plusz ugye a forrasztasom szem a legszepp/pontosabb.

(#114) qisqaqas válasza F34R (#113) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Szépen pislogsz, csinálok neked is. :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#115) F34R válasza qisqaqas (#114) üzenetére


F34R
nagyúr

;) kettovel meg nem megy :D

(#116) qisqaqas válasza F34R (#115) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Komolyan kérdezem. Kell-e neked bill? Munkadíjat nem számítok fel.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#117) F34R válasza qisqaqas (#116) üzenetére


F34R
nagyúr

Es sokmindentol fugg, de ne agodj mikor szuksegem lesz szolni fogok neked mindenkepp.

(#118) nyunyu válasza qisqaqas (#108) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha splitteled akkor majdnem tokeletes lesz. Kell neki egy kis nyilasszog aztan mar majdnem ergo. Par huvelykujj billentyu es maris ott kotsz ki ahol en. :))

Szerintem a nyilasszogon felul meg is kene emelni egy picit a belso billentyuket, hogy ne kelljen a csuklot vizszintesig forgatni gepeles kozben, ahogy a regebbi kettetort kiosztasu billzeteken volt (Pl. L Cordless Desktop Pro/Comfort, regebbi MS Ergok)
Aztan picit ivelni a backplateen, hogy a kupakok ne egy sikban legyenek, hanem egy hengerpalast menten.

Pl. MS Ergo4k emiatt sokkal kenyelmesebb, mint a faek alaku L Cordless Comfort

Mindezt megbolonditod valami soronkent elteroen profilozott kupakokkal, aztan maris majdnem ott vagy, mint a Kinesis Adventage

Nyilvan igy sokkal macerasabb lesz fedelet gyartani ra, hiszen az sem lesz sik.

Aztan lehet gyartatni a billzet ivehez passzolo kenyelmes csuklotamaszt valami strapabiro textilborbol a sarki karpitossal.

Aztan RGB hattervilagitas, aztan...

... aztan Isten penze sem lesz eleg a projektre. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#119) qisqaqas válasza F34R (#117) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Há jó. :)

A fémház jövő hét vége után lesz csak legkorábban :((( Addig csinálok egy gaming keypadot. Razer nostromo/orbweaver/tartarus stb stílusban. 3x6 gomb + kettő a hüvelykujjnak

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#120) F34R válasza nyunyu (#118) üzenetére


F34R
nagyúr

Mi a bajod az ergodoxal? :DDD

szerintem az MS Ergo-bol kiindulni vetek, foleg alakitgatni azt, mert kozel sem lesz olyan mint ami pont erre a faladatra kitalalt projektek valamelyike.

@qisqaqas

Ezt lattad mar ? :DDD [link]

(#121) qisqaqas válasza F34R (#120) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Matiassal meg nem lattam. A designomra nagy hatassal volt. :)

Ergodox amugy kozel sem tokeletes design, habar merfoldekkel jobb mint barmi keszen kaphato mainstream termek. Meg amire asszondjak ergonomikus kialakitas azt ugy mondjak a tengeren tulon hogy snakeoil.

MS ergo az a csuklo gondra ugy ahogy orvossag, de az ujjakat egyaltalan nem kimeli.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#122) F34R válasza qisqaqas (#121) üzenetére


F34R
nagyúr

Nalam az is problema, hogy erosen nyomom a gombokat, sot nem tudom gyorsan elhagyni es a kovetkezo karakterre koncentralni. Emiatt kicsit botsaska erzesem van ujjban, nem olyan flexibilis mint amilyennek kellene lennie.

(#123) qisqaqas válasza F34R (#122) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Olvastam egy sracot aki keresett nagyoneros rugos kapcsolot mert o irogephez szokott, es rendre szettori a billentyuzetei nyakjat.

Mechaval mas lesz a szitu: touchtype, kapcsolomod, aztan hajra. Lehet venni Zeal boltjabol 135g-s rugokat. Meg sem emlitve a hang es erintesbeli visszajelzeseket. Na azokkal lehet tanulni gépelni. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#124) F34R válasza qisqaqas (#123) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem tudom, milyen volna nagyon eros rugokkal, azert nem vagyok akkora allat. :D

Olvastam hasonlo jelensegeket redditen [link]

(#125) qisqaqas válasza F34R (#124) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nem allatsagrol van szo, hanem arrol hogy van valasztek. En pl rajongok az erosebb rugoert. Veszek majd egy nagy adag szurket(vilagosszurke - taktilis, nem kattogo) ha a bukszam kiheverte ezt a billentyuzetes sokkot.

Errol a sracrol nem tudtam. De ilyen allvany kene. vagy valami hasonlo.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#126) F34R válasza qisqaqas (#125) üzenetére


F34R
nagyúr

Nyilvan nem mindenkinek van meg az adottsag es ero ahhoz, hogy egy ~130g-s rugot jatszi konnyedseggel nyomkorasszon. A masodik dolog hogy azzal senki nem lesz sebessegbajnok. :D

Az allo-ra gondolsz? Igen nem rossz elgondolas.

(#127) qisqaqas válasza F34R (#126) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Pelda kedveert nekem a 80g-s rugo az megfelel kategoria. Lehet a 100g jobb lenne. Nem tudom, nem próbáltam. Sajnos :D

Kivancsi lennek ra mindenkeppen. Az eros tactile visszajelzes es eros rugo megvan a szurkeben. Aztan lehet hogy erositek a rugon. :D Bar azt sem tartom kizartnak hogy a barna gateronokkal fogok maradni.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#128) nyunyu válasza F34R (#120) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi a bajod az ergodoxal? :DDD

Ebben a formaban egesz vallalhato:

Ha jol latom, a belseje meg van emelve+van csuklotamasz, ez sokat dobna a komfort erzetemen.

De tovabbra sem tetszik a huvelykujj kornyeke, meg tul keves gombja van. :DDD

Sokat hasznalom Total Commanderben az F gombokat, igy azokat elso korben visszatennem a szamsor fole, hogy ne kelljen a layer valto gombokat hasznalni.

Masreszt a jobb oldali terfelrol levettek 2 oszlopot ahol amerikain az irasjelek, magyaron az ekezetes betuk vannak, aztan szetszortak oket a billzeten fennmarado szabad helyekre.

Plusz sokat hasznalom a hagyomanyos kurzor+ins/del hatost, illetve a numpadot is.
Abban mondjuk tudnek kompromisszumot kotni, hogy a numpad atkeruljon a bal terfel melle, mig jobb mellett meglenne a hagyomanyos kurzor+Ins/Del hatos.
Igy nagyjabol szimmetrikus lenne a billzet, ket dontott terfel kozti pup nagyjabol kozepen lenne.

Ha abbol indulok ki, hogy anno masfel evembe tellett, mire sikerult teljesen kivernem a fejembol az amerikai kiosztast, es megtanultam, melyik irasjel hol van a magyaron, nem szeretnek megint uj kiosztas megtanulasaval szivni, igy Dvorak, Colemak elbol kiesik.
Ha egy gomb fel-egy centivel odebb van, mint a mostani billzeteimen, az meg belefer.
-> jobb oldalra is kellene Ctrl-Win-Alt az also sorba, ahova a mashonnan lemaradt gombokat pakoltak.

Igy kevesbe lenne szivas, ha itthon a sajatot, meloban meg egy tok hetkoznapi billzetet kell hasznalni.

Ezen felul eleg sokat szoktam fotelben hanyattfekve gepezni olemben a billzettel, ket darabbol allo billzetet nem tudnam letamasztani a hasamra+karfara, igy mindenkeppen egy darabbol szeretnem megoldani az ergonomikus billzetet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#129) F34R válasza nyunyu (#128) üzenetére


F34R
nagyúr

A F1-F10 ig en is hasznalom oket mc-ben meg rangerben is. mondjuk tulelnem ha at kellene szerkeszteni a layoutot a bindekkel.

En probaltam megtanulni a Dvorakot nem sok sikerrel, egyszeruen felhuzott hogy nem meg ugy ahogy akarom.
Bar ha volna tobb ido meg fogekonyabb is volnek ra akkor nem bannam meg.
En otthon us-querty hasznalok, de sanszos hogy a magyar kiosztasra nem akarnek visszaszokni.
Idos vagyok en mar az uj dolgokhoz :DDD

(#130) PitLee válasza nyunyu (#128) üzenetére


PitLee
őstag

A Batman-es alátét opcionális :DDD

(#131) qisqaqas válasza PitLee (#130) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ez nem is ergodox. ez az ergo osatya

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#132) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Haha, körberajzoltam egy platet SolidWorks-ben. Még mennyi munka, utánanézés etc lesz ezzel, jesszusom...

Viszont van egy ötletem a plate rögzítésére: az alsó hátlap levehető lesz és arra lesz rácsavarozva alul a plate. Nem lesz atombiztos, valószínűleg komolyabban meg is üti a design-t de egyelőre eddig tudtam tervezni ezzel.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#133) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez az attetszo kupakszett vajon milyen minosegu lehet?

Vagy szemezzek inkabb a PBT+POM Vortexszel, felteve, ha emberi aron lehet hozza egyedi meretu/feliratu kiegeszito gombokat gyartatni egy Ergodox szeru billzethez? Mondjuk az utobbit erosen ketlem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#134) qisqaqas válasza nyunyu (#133) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Előbbi az "Translucent", működésben itt. Vidi végén van a lényeg. Szerintem ocsmány. :DD

A vortex blank PBT keycap szettem szerintem fenomenális. Doubleshothoz öntőformák kellenek. Az meg ugye nem emberi mennyiségű pénz.

Gripcoatban gondolkoztál már? :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#135) F34R


F34R
nagyúr

Elegge szubjektiv, de en nem szeretem a virgancsot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#136) nyunyu


nyunyu
félisten

Alapvetoen az a bajom, hogy a 32" TV fenyenel nem latom este a gombok feliratait, es mindig mellenyulok.

Ezert kene valami megvilagitast kieszelni a leendo billzetre, de a rendes tomor kupakokon nem latszik at a LED, kupakok kozul kiszurodo fennyel meg nem tudom, mennyire latszananak a gombok elere rakott feliratok.
Tetejen levok biztosan nem...

Ilyen Gripcoatosan lehet gyartatni egyedi feliratozassal is?
Ha mar lud, legyen kover alapon mondjuk magyar ekezetekkel? :))

Ahogy neztem, Maxek kupakkeszlet feliratozast is vallalnak lezerrel, igy gondolom meg tudnak oldani az egyedi igenyeimet is.
Ha jol neztem, akkor egy [k:http://www.maxkeyboard.com/max-iso-105-key-cherry-mx-full-replacement-keycap-set-blank.html]full blank szett 20$, feliratozas 15$, plusz rajonnenek meg az extra gombjaim+azok feliratozasa, meg a szallitas.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#137) qisqaqas válasza nyunyu (#136) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A nem fekete ABS-en is átszűrődik. Csak ugye kéne nem fekete ABS hogy kipróbáljam. Amin van felirat. Ellenben kiinduló pontnak itt van ez. Egész normálisnak tűnik.

A grip coat móka az mindenképpen DIY dolog lenne. Ne számolj vele.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#138) F34R válasza qisqaqas (#137) üzenetére


F34R
nagyúr

fasznak kell akkora bandwidth az imgurnak :(((

Jo kis megoldas, nekem ezek a translucent keycapek is tetszenek, felirat nelkul.

(#139) nyunyu válasza qisqaqas (#137) üzenetére


nyunyu
félisten

Feher kupakhoz viszont nem kene hattervilagitas, mert az joval kontrasztosabb, gyenge fenynel is jol olvashato.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#140) PitLee válasza nyunyu (#139) üzenetére


PitLee
őstag

Mondjuk ilyenhez szerintem az anyagában opál színű led az igazi nem a kristály tiszta, mert az nem egy ponton erős fényű hanem egyenletesen az egész.
Valahol láttam egy ha jól emlékszem szögletes led gyűrűt ami rajta volt a bill. kapcsolón és szépen körbe világította a satyekot alulról.(de lehet hogy csak álmodtam )
Lehet valami cob led ring vagy hasonló csak mintha szögletes lett volna, de esetleg vehetsz egy ilyen üvegszálas díszt amit bevezetsz minden bill.hez :D

Ui: Töröm a kobakom, lehet hogy csak olyan ledre pattintható műanyag fényvezető gyűrű volt.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ergonyómik :DDD

Egy felső keret nélküli

[ Szerkesztve ]

(#141) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Kailh kapcsoló eladó.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#142) F34R


F34R
nagyúr

Jujj. En nem tudok forrasztani, nem is ertek hozza, de szerintem ez a csako hentes :DDD

[link]

Az osszes partot vegignezve nem hinnem hogy ez a legprofibban osszerakott Ergodox.

PCB-t egyebkent meg lehet sutni?

(#143) qisqaqas válasza F34R (#142) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Hát nem egy hőlégfúvó a legalkalmasabb eszköz erre a célra, az fix, de nem csinál hülyeséget. PCBnek árt kevésbé a hő. Az alkatrészek elég érzékenyek. Főleg az IC-k.

Direkt erre a célra kapható levegős forrasztók, nagyon komoly összegekbe tudnak fájni. Ellenben egy csipeszt azért beszerezhetett volna.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#144) F34R válasza qisqaqas (#143) üzenetére


F34R
nagyúr

Azokat a kis fekete biszbancsokat az elejen nem is lehet maskepp csak ugy?

(#145) dyuri válasza F34R (#144) üzenetére


dyuri
csendes tag

En siman pakaval forrasztottam az smd diodakat is, kicsit pepecs, de siman kivitelezheto.

(#146) tDr1v3r válasza qisqaqas (#143) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tökéletesen csinálja. Mi is így hőlégfúvóval javítunk panelokat amikre hibásan ültetett be az SMT beültető, csak a letakarított ón helyére (vagy ha szimplán hiányos a forrasztás) sima ónt rakunk, nem pasztát.

De a beültetőgépek ugyanígy pakolják rá pasztás panelra az SMD-ket amik meg mennek a kemecébe 200+ fokokat elviselni jópár percre.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#147) qisqaqas válasza F34R (#144) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Forro levegos forrasztas.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#148) F34R válasza qisqaqas (#147) üzenetére


F34R
nagyúr

Azt hiszem ez mar meghaladja az en lenyegi tudasomat :D

Sima holegfuvo tobbet tud mit 200 celsius fok, igy az szerintem felejtos.

(#149) nyunyu válasza F34R (#148) üzenetére


nyunyu
félisten

Szilicium kb. 300-350 fokra hevitve veszti el a felvezeto tulajdonsagat es megy tonkre.

200 fokot meg boven tulelik meghibasodas nelkul a chipek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#150) F34R válasza nyunyu (#149) üzenetére


F34R
nagyúr

Ertem, ezek a par ezer forinto holegfuvokon nem sok allithatosag van igy szerintem aki gyakorlatlan konnyen tonkreteheti oket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.