Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) powerwade válasza Ringman (#450) üzenetére


powerwade
senior tag

Switcheket forrasztani szerintem gyerekjáték, mert egész jól bennemarad a PCB-be a switch, és nem mozog el a 2 forrasztani való láb.
Nekem évek óta egy Fahreinheit 28020 "állomásom" van. Tescoban vettem 5e forintért. Állítható hőfok, cserélhető fejek. Nekem ennél több nem kell. Kis és nagyfeszültségű dolgokat is forrasztgatok vele, eddig nem volt gond. Vettem hozzá anno egy kisadag forrasztó ónt, meg ócska, de működő ónszippantót kb. 1000 ft extra költség. Tehát nekem úgy 6000-ből indult a készlet.

Bár, ha csak 1 alkalomra kell a forrasztó akkor lehet felesleges venned, de én mindig azt mondom, hogy mindenkinek legyen otthon egy forrasztópákája, sose lehet tudni mikor kell :)

(#452) nyunyu válasza Ringman (#448) üzenetére


nyunyu
félisten

forrasztási tudás/ingerencia/eszközök híján valami hot-swap pcb-ben gondolkozom az anne pro helyett - nem tudom megszokni a kurzor és a del gomb hiányát.
mivel 75%-osban nincs ilyen board

XD84 holtite socket kompatibilis.

Emiatt persze nehezebb forrasztani a kapcsolókat, mert socket átmérőjű a PCBn lévő furat, és lötyögnek benne a switch lábai.
-> mégiscsak kell hozzá a plate, hogy egyenesen tartsa a kapcsolókat, ne legyenek össze-vissza elcsavarodva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#453) powerwade válasza Ringman (#448) üzenetére


powerwade
senior tag

Amúgy kirázott a hideg amikor ezt olvastam a GK64 leírásában:

10.built-in microphone under spacebar, support External sound source play.

Elég paranoiás vagyok alapból, de ez már sok :)

(#454) PixAlan válasza powerwade (#453) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Egyszerre tudsz jóéjt puszit adni a billentyűzetednek és a titkosszolgálatnak, szerintem megéri :DD

Preonicban is van ilyen beépített hangszóró, kb semmire sem jó, cserébe néha elkezd kattogni ha nem kap elég áramot a billentyűzet(~ki van kapcsolva a gép), ezt nagyon szeretem, kicsit sem idegesítő.

(#455) powerwade válasza PixAlan (#454) üzenetére


powerwade
senior tag

Forrasztanám ki a francba azonnal :D

(#456) Ringman válasza nyunyu (#452) üzenetére


Ringman
nagyúr

xd84-nél még ez a layout is támogatott - vagy maximalizálva van a karakterek száma?

[ Szerkesztve ]

(#457) Ringman válasza nyunyu (#452) üzenetére


Ringman
nagyúr

úgy nézem, hogy a pcb+case+plate+stab+switch kb 110$ körül állna meg.
+ a forrasztáshoz használt cuccok + 1 kupakszett - így már 200$ körül járnék.

lehet hogy egy gateron red plum84 lesz ebből, 70$-ért, vagy egy eagle77 hotswap tkl board + switch

[ Szerkesztve ]

(#458) N9vem válasza Ringman (#457) üzenetére


N9vem
csendes tag

Esetleg Noppoo Choc abban elvileg cherry MXek vannak. Anno egy rakat posztot láttam arról a billentyűzetről, most meg ebayen nem is találtam újat(Aliexpressen van még), szóval lehet nem túl jó.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#459) Ringman válasza N9vem (#458) üzenetére


Ringman
nagyúr

irodában gateron cleares choc minit használok kb 1 éve, a plum84 is kb ugyanaz. a plum 84 leírás alapján programozható is, ami nem hátrány.

a gateronnal meg nincs bajom.

(#460) powerwade


powerwade
senior tag

Ej, kissé megbántam, hogy gateron yellowval építettem meg a DZ60-t.... Habár kevesebbet hibázok és nem ütök le véletlenül 2 gombot egyszerre mint korábban a prebuilt gateron red kapcsolós James Donkey-val, a kézfejemben-csuklómban enyhe feszülést érzek az utóbbi napokban :O Azt hiszem most rendelhetek egy adag pirosat vagy cleart és újraforraszthatom az egészet, mert ez így hosszútávon nem fog menni. :(((

Pedig a switch teszteren milyen jól "nézett" ki :D

(ugyanitt ~90 db gateron yellow kapcsoló eladó :)) )

[ Szerkesztve ]

(#461) Ringman válasza powerwade (#460) üzenetére


Ringman
nagyúr

a gat clear a rednél is érezhetően puhább :)

ha pcb mounted a bill, akkor a rugócsere is opció

(#462) powerwade válasza Ringman (#461) üzenetére


powerwade
senior tag

Persze, hogy plate mounted :D Mondjuk mindegy, úgyis szétakarom kapni - nem jött be a split backspace. A james donkeyból meg kiszedem a piros kapcsolókat a szuper ónszippantómmal, mert mire megjönne Kínából az új adag switch, addigre megőrülök. Aztán ha jó kedvem lesz, beszerelem a sárgát a szamárba és valaki gémer kölyök ismerősnek odaajándékozom, hadd püfölje.

(#463) N9vem


N9vem
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy közvéleménykutatás jellegű kérdést tennék fel a csoportnak:
Lenne-e igény közös rendelésre, gyártatásra vagy akár bármilyen közösség jellegű dologra.

A legegyszerűbb talán a nyákból készűlt ház legyártatása lenne.
Például ilyen.
Esetleg más kiosztásban. Vagy nyák ház kézi huzalozással stb.

Jelenleg dolgozok egy magyarított Planck/Preonic jellegű billentyűzeten, de elég vontatottan megy a munka.
MásodPalánk néven fut (az első verziót lekukáztam onnan a név). A 2U billentyűk mindegyike helyettesíthető két 1essel.

Vagy valami Ilyesmi:

"MiniPold",de még nincs kiforrva. Ez egy mini Leopold FC660M.

Ezek csak példák. Ami viszont lényeges hogy minimum 5 ember kell bárminek is a legyártatásához és kb 10 felett kezdi megérni belevágni.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#464) PixAlan válasza N9vem (#463) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Hát őszintén szólva nem hinném, hogy itthon össze lehetne hozni 10 embert egy ortho groupbuyra, és aliról egy xd75 pcb+steel case 20 alatt van(már ha nem fogják meg a vámon persze), és így nulla szenvedés van vele, és kb mindent meg lehet vele oldani(ok, ha nem 1u billentyűket akarsz kicsit trükközni kell.)

(#465) PixAlan


PixAlan
aktív tag

jelenleg ezen a group buyon gondolkozom

Szokás szerint a "nagyon nyomott árú" group buyok árához mérten elég borsos shipping ami kicsit elveszi a kedvem, meg elvileg elég nehéz összeforrasztani, nekem meg a korábbi forrasztásaimmal funkcionálisan még ha nem is volt gond elegánsnak korántsem lehet őket mondani :(

(#466) Ringman válasza PixAlan (#464) üzenetére


Ringman
nagyúr

ráadásul van belőle hotswap is.

(#467) powerwade válasza N9vem (#463) üzenetére


powerwade
senior tag

Engem nem vonz az ortho... úgyhogy részemről no-rtho a group buy:)

(#468) dugo_


dugo_
veterán

Skullwipe linkelte egy másik topikban:
Tim Tyler: My keyboard
http://mykeyboard.co.uk/microswitch/

Azt hiszem, ez már a legvégletesebb szent őrült kategória. ;]

(#469) PixAlan válasza dugo_ (#468) üzenetére


PixAlan
aktív tag

szent őrült kategória
Most valamiért eszembejutott a TempleOS-es HolyC-s arc :DD
Rendesen kellemetlen érzést tölt el amúgy ettől a videótól, utoljára aszem Asmongold room tourján éreztem hasonlóan magam.

Amúgy akár lehetne használható is ez ha nem lenne 3 mérföld minden kapcsoló között

[ Szerkesztve ]

(#470) powerwade


powerwade
senior tag

Ááá.. van egy kis problémám. Egyik napról a másikra ezt mondja nekem a dfu-programmer (2 külön gépen is, OSX - Win10). Tegnap még működött, simán feltoltam vele mindent amit fordítottam (qmk - többnyire layoutot változtattam). Most meg nem tudja törölni a flasht, hiába forceolom. Látott már ilyet valaki? Nem akarom "kicserélni" a chipet a PCB-ből, mint ahogy páran javasolták redditen :) Olyan szar, hogy nincs a PCB-n semmi ISP pin amivel esetleg újrarakhatnám a bootloadert (ez egy másik javaslat volt).

Ötlet?

Error: Command failed: C:\Program Files (x86)\QMK Firmware
Flasher\resources\app/dfu/dfu-programmer.exe atmega32u4 erase --force
Erasing flash... Success
Checking memory from 0x0 to 0x6FFF... Not blank at 0x1.

Erasing flash... Success
Checking memory from 0x0 to 0x6FFF... Not blank at 0x1.
dfu-programmer atmega32u4 flash X:\qmk\mydz60_default.hex
Checking memory from 0x0 to 0x61FF... Not blank at 0x1.
The target memory for the program is not blank.
Use --force flag to override this error check.
dfu-programmer atmega32u4 reset
Flashing complete!

[ Szerkesztve ]

(#471) N9vem válasza powerwade (#470) üzenetére


N9vem
csendes tag

Ha jól értelmezem most simára törölt mindent kivéve egy bitet. Akkor a bootloaderen kívül nincs is rajta semmi?
Milyen a PCB, tudsz egy közeli képet küldeni a chipről meg a közvetlen környezetéről.
Szerintem újra kéne égetned a bootloadert(legalább is én ezt tenném). Elvileg 4 pinnek kellene helyet találnod(miso mosi sck rst). A föld és a +5V könnyen hozzáférhető, a reset meg a reser gomb egyik felén sztem elérhető. Vagy megpróbálkozol egy másik programmerrel talán Atmel FLIP. Találtam egy reddit postot kicsit hasonlít az esetedre,
link.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#472) powerwade válasza N9vem (#471) üzenetére


powerwade
senior tag

Én is így gondolnám... de mégsem törölt semmit, hiába mondja :) Ugyanaz van rajta mint eddig, egy korábbi flashből. Csak az erase és reflash nem törli és frissiti a memóriát. Szóval nem csak a bootloader van rajta hanem az azt követő, általam feltolt program is.

Köszi a reddit linket, tegnap én is belefutottam még az éjszaka. A PCB-n ugye nincs külön kivezetve a miso mosi sck rst úgyhogy, forraszthatok valami szupervékony vezetéket a megfelelő lábhoz. Gondolom a GND/5b az jöhet/mehet a chip lábtól szintén. Aztán előkotorhatom a fiókból az Uno-t és mehet az bootloader flash - remélem tényleg csak ennyi de a root cause-t meg sose fogom megtudni :)

Amúgy FLIP se csinál semmit, ugyanúgy elhasal a "Blank Check" -nél.

A switch/led forrasztást ne nézd, most nem az a lényeg :)

(#473) N9vem válasza powerwade (#472) üzenetére


N9vem
csendes tag

Tegnap este még merengtem a problémán, még az jutott eszembe hogy anya végű összekötő kábelekbe varrótűt raksz azokat forrasztás nélkül oda tudod érinteni a lábakhoz némi külső segítséggel (MacGyver programozó tűk). A vcc meg a gnd az elérhető az usb csatlakozójárol is. De lehet csak azért jutott eszembe mert nem szeretek apró dolgokat forrasztani ha nem muszály :N .

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#474) powerwade válasza N9vem (#473) üzenetére


powerwade
senior tag

Ne is mondd... nem tudom még hogy esek neki, de ez a tűs dolog működhet. A mosi-miso-sclk egymás mellett van, a reset-5v-gnd meg totál máshol. Talán a harmadik kéz nevű csodámmal odatudom varázsolni az átmeneti lábakat, míg a másik végét meg egy pici breadboardba. Majd csinálok képet a szörnyszülöttről ha ráveszem magamat:D

(#475) powerwade válasza powerwade (#474) üzenetére


powerwade
senior tag

Hahaha, sikerült újrarakni a bootloadert! :DD Elkúrtam vele úgy 3 órát, de végre újra tudom flashelni a billentyűzetet, eltűnt a korábbi hiba. Ebben a 3 órában benne volt egy kis avrdudes bénázás is. A biztonság kedvéért megtartom az odaforrasztott drótokat, hátha kell még :) Ami érdekes, hogy találtam icipici lyukakat kivezetve a miso-mosi-sclk -hoz, és szerencsére elég volt beledugni egy csupaszított 0.5mm tömör vezetéket. Mondjuk a miso-t azért beforrasztottam, mire rájöttem :B Ma már nyugodtan fekszem le aludni.

Íme a kis gányolmány tákolmány:

[ Szerkesztve ]

(#476) N9vem válasza powerwade (#475) üzenetére


N9vem
csendes tag

Gratula :C ! Gondolom azért egy apró kavics legördült a szívedről. Én is nézegettem azokat a lyukakat, elvileg via a nevük és a nyák alsó és felső részét kötik össze, de magyarul fogalmam sincs hogy mi a nevük.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#477) powerwade válasza N9vem (#476) üzenetére


powerwade
senior tag

Sajna a PCB ezen az oldalán nincs olyan sok lyuk, pl. a reset és gnd-t nem találtam, valszeg a túl oldalon van, ahol a plate meg a kapcsolók vannak. Eléggé megkönnyebbültem jah, bár egy újabb 8k-s kiadás a PCBért se vert volna a földhöz, inkább a büszkeségem sérült volna :)

(#478) N9vem


N9vem
csendes tag

Lassan annyi mindenen dolgozom hogy meg kéne számoznom őket. Persze minden félkész, alkatrészekre várok, közben meg malmozok a romjaimon. Ki gondolta volna hogy a Planck rev. 1-hez 3 mm-es csavarok kellenek, és hiába jöttek meg a plate-ek csavar nélkül nem kezdhetek bele. Van egy project amit majdnem be tudnék fejezni, de ehhez meg nincs plate és nem valami szép nélküle.

Íme:


(egy kis csalás van a dologban, a nyák éleit lemaszkoltam fekete szallaggal, mert ocsmány volt annélkül)

FortyEight a nyák neve valahol a neten találtam. Több tervezési hiba is van benne (nincsenek felfogatási pontok, a space stabilizátor rúdja beleér a teensy lábaiba), szerintem nem megépítésre készült. Mondjuk ennek ellenére működik. A képen lévő távtartókat utólag fúrtam.

Jó lenne megcsinálni mert faján néz ki de a plate miatt szét kellene szedni atomjaira és újraépíteni.

Egyetlen örömöm hogy megjöttek a cherry mx developer kitek, azóta azokat simogatom.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#479) FireKeeper válasza powerwade (#477) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egyik oldalán egészen pontosan annyi lyuk van amúgy, mint a másikon ;] max nem férsz hozzá ha pl beviáztak az IC alá.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#480) PixAlan válasza N9vem (#478) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Mifélék ezek a kupakok? :Y

(#481) Ringman válasza PixAlan (#480) üzenetére


Ringman
nagyúr

devlin q-ra tippelek: [link]

(#482) PixAlan válasza Ringman (#481) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Nem rossz

Ha már témánál vagyunk, elméletileg elérte kishazánkat a EDRUG MIX szettem, amit anno még linkeltél a másik topikban. Kiváncsian várom :C Meg most adtam le egy rendelést a ZEN split kitre, kicsit tartok a groupbuyoktól meg az ilyen szuper spórolós pcb házaktól, de túl vonzó volt az ár. Most azon filózok, hogy maradjak-e gat clearnél vagy rápróbáljak valami másra.

(#483) powerwade válasza Ringman (#481) üzenetére


powerwade
senior tag

Azt hittem DSA. Nagyon hasonlít rá. Kell nekem is :)

FireKeeper: :B :U

[ Szerkesztve ]

(#484) powerwade válasza powerwade (#462) üzenetére


powerwade
senior tag

Vajon milyen forrasztóanyagot használnak ezek a kis szorgos kínai kezek? Megpróbáltam az "ócsó" James Donkeyból kikapni a piros gateronokat, hogy lecseréljem a sárgákat a DZ60-ban. Hááát, a szuper drága Engineer SS-02 ónszippantóm se tudta rendesen kiszívni a cuccot mert a forrasztópáka maxon is alig tudta megolvaszatni. A kiforrasztó huzalra se mászott fel. Azt hittem majd jól felhasználom a piros kapcsolókat, de nem adja magát könnyen. Ötlet?

A következő "gyenge" napomon muszáj lesz rendelni egy marék gateron silent red switchet :)

(#485) N9vem válasza Ringman (#481) üzenetére


N9vem
csendes tag

Talált, süllyedt. Devlin Q-Series Skidata.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#486) Ringman válasza N9vem (#485) üzenetére


Ringman
nagyúr

honnan sikerült devlin q-t venni?
gondolom innen: [link]
a 60font elég húzós ár.

(#487) FireKeeper válasza powerwade (#484) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

valszeg ólommentest, aminek magasabban van az olvadáspontja. ha állítható hőmérsékletű a pákád akkor nyomd fel nyugodtan 350-400 fokra, de azért ezen a hőmérsékleten már ne melegítsd sokáig a pad-eket. érdemes hozzáadni egy kis ólmos ónt mielőtt leszívnád, vagy extra folyasztószert.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#488) Ringman válasza PixAlan (#482) üzenetére


Ringman
nagyúr

na arra kupakprofilra kíváncsi vagyok.

a sima oem nekem magas - legalább is az alsó sor, a cherry magasság jobban kézre esik.

(#489) powerwade válasza FireKeeper (#487) üzenetére


powerwade
senior tag

Köszi erre nem gondoltam! Az ón hozzáadást kipróbálom, mert nincs itthon folyasztóm :(

(#490) N9vem válasza Ringman (#486) üzenetére


N9vem
csendes tag

Onnan van, ez már a megolcsósított ára mert nem igazán jött nekik össze rendesen ez a készlet (se a kidolgozás minőségen se a vastagságán nem haslatam le). Annyi előnye, hogy benne van a numpad és a nonstandard is ami jól jön majd, ha 40%-os nem ortho billentyűzet akarok majd építeni.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#491) powerwade


powerwade
senior tag

Közben kicsit bohóckodtam az olcsó kínai numpaddal, kibeleztem, és behuzaloztam egy arduinoval. Érdekes kör volt, jót szórakoztam közben. Mivel elég kevés hely van a házban, sajnos a - és 9 gombok kicsi csálén állnak, mert aluról nyomja az arduino :) Amihez egyelőre nem volt türelmem, az hogy a különböző rétegeket egy underlight led mutassa... talán majd a v2-nél erőt veszek magamon. Ebbe egyelőre az az "extra", hogy kivezetettem és ragasztópisztollyal rögzítettem a reset gombot (mert ugy 2x gyorsan kell resetelni, hogy flashelni lehessen).


(#492) nyunyu válasza powerwade (#491) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebbe egyelőre az az "extra", hogy kivezetettem és ragasztópisztollyal rögzítettem a reset gombot (mert ugy 2x gyorsan kell resetelni, hogy flashelni lehessen).

Reed kapcsoló?

Picit diszkrétebb lenne, mint a nagy piros gomb, és nem tudnád véletlen megnyomni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#493) powerwade válasza nyunyu (#492) üzenetére


powerwade
senior tag

Á, nem sokat szórakoztam a tervezésnél, hogy reed kapcsoló legyen ott. Ezt is rohadt nehéz benyomni... a nagy piros gombot/kupakot szándékosan válaszottam, hogy egyértemű legyen öregkoromra, hogy mire való :D Rajtam kívül senki nem nyomkodja úgyse. Azért van ám rendes kép is a drótozásról :)


Egyébkén totál belezúgtam QMK-ba, egész nap pörög az agyam mivel okosítsam ezt a numpadot és a 60% billt. A mai nap tap dance termése:
1. jobb 1u shift duplázás = alt+shift aka beviteli nyelvváltás Windowson
2. bal 1u shift duplázás = caps lock :D

Valami tuti tipp?

(#494) N9vem válasza powerwade (#493) üzenetére


N9vem
csendes tag

Nemrég futottam át mit tud a QMK, hát.. szinte mindent. Az én álmom egy Bluetooth billentyűzet.
Milyen layereket fogsz ráprogramozni? Érdekelne mit lehet kihozni egy numpadból.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#495) powerwade válasza N9vem (#494) üzenetére


powerwade
senior tag

IMHO kevés QMK képes BT bill van jelenleg.
A numpadon most épp 2 réteg van "kész" :
- alap numpad (azt csinálja ami rá van írva a kupakra)
- media player réteg (hangerő +/-, előre-hátra tekerés, előző-követkző file, play/stop ilyesmi)

most tervezek egy "alap" játék réteget, WASD meg QERC, space, shift ilyesmi.

(#496) powerwade


powerwade
senior tag

Megjöttek a gateron silent red kapcsolók, a hosszú hétvégén lesz mivel szórakozni. Sárgákat kikapni, pirosakat betenni. Közben Xanaxot adagolni :)

Btw, kicsi akril lapot hol lehet beszerezni? Gondoltam összeácsolok egy 60%os fa házat is, akril alsó résszel.

(#497) N9vem válasza powerwade (#496) üzenetére


N9vem
csendes tag

Én aliexpresszel próbálkoznék (3mm A4-es méret postázással kb 8 USD). Vágatni egy vagyon. Itthon a táblák nagyok és drágák (gondolom legalább 3mm-es kellene, de inkább 5mm).

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#498) PixAlan


PixAlan
aktív tag

Milyen stabot éri meg venni? 4db 2u keyre való kell, plate mounted, lehetőleg átlátszó.

(#499) powerwade válasza PixAlan (#498) üzenetére


powerwade
senior tag

Ez engem is érdekel, de főleg, hogy honnan. Mert foglalmam sincs milyen az eredeti Cherry stab, igy nem tudom biztosan, hogy amit ebay/alin árul "eredetiként" az kiskinai az tényleg az-e :(

(#500) N9vem válasza PixAlan (#498) üzenetére


N9vem
csendes tag

Aliexpressen a KPrepublicnál a gh60hoz való átlátszó szett 7.30 USD volt. Link. Ebbe van 1 db 6.25 és 4 2es. De láttam 5.20ért is. Link Mondjuk az utóbbi inkább áttetsző, mint átlátszó. A minőségre nem tudok mit mondani, sajnos még nem jött meg. Amivel még szemeztem az a Cool Jazz. Képről nagyon jónak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.