Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) nyunyu


nyunyu
félisten

Tajvani mechaalkatrész dealer jól megdrágult, mióta a postáért 4.2$-t kér.

2 éve vettem tőle 3 csomag 60%-os vagy TKL billzetre való eredeti Cherry stab szettet 18.6$-ért, most ugyanaz 22.2$-ra jönne ki.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#502) nyunyu


nyunyu
félisten

Cherry stabok:
2U: G99-0224 (plate), G99-0742 (PCB)
3U: G99-0225 (plate), G99-0743 (PCB)
7U: G99-0379 (plate), G99-0745 (PCB)
8U: G99-0226 (plate), G99-0744 (PCB)

Viszont a modern billzeteken lévő 6 és 6.25 szóközök stabjait nem találom sehol.
(Ráadásul ez a két méret sem egyforma!)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#503) PixAlan válasza powerwade (#499) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Kprepublicon árult cherry stabok elvileg eredetiek(nekem ezt ajánlották redditen)

(#504) Exfury


Exfury
tag

Sziasztok!

Tud valaki beszerezési helyet lowprofile kalih/cherry switch kapcsoló+kupak kombinációhoz ?

Köszi előre is :) :R

(#505) PixAlan


PixAlan
aktív tag

összedobtam egy gyors "review"-t az edrug mix kupakokról. (angolul)

Ha szereted a DSA-t és a hasonló kupakokat de hiányzik a sculpt valószínűleg szeretni fogod ezt, viszont a felülete érzésre engem inkább emlékeztet egy ABS szettre mint PBTre

(#506) N9vem


N9vem
csendes tag

Nem tudom hogy ez építésnek számít-e egyáltalán. Forrasztani nem kellett. LINK
2 db outemu ice teal van benne. Sajnos kipróbálni nem tudtam mert nem férek hozzá windows-os géphez (a konfigurátora nincs, csak windowsra - én meg otthon hagytam a laptopom).


Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#507) powerwade


powerwade
senior tag

Lecseréltem a gateron yellow kapcsolókat silent redre ... de sajnos a kiforrasztás "mellékhatásként" elszállt az egyik sorban 3 gomb (-, + és backspace). Kreativan kellett megoldanom :D


Rövidebb drót is elég lett volna, de ez volt kéznél, vágni lusta voltam belőle :D

[ Szerkesztve ]

(#508) N9vem válasza powerwade (#507) üzenetére


N9vem
csendes tag

Én is így szoktam járni, eddig még szerencsém volt, mert javítható volt az összes (ma is volt hasonló, leszakadt az egyik pad, mák hogy azon az oldalon nem volt semmi).

Az a nagy megvilágosodásom támadt ma, hogy nem is olyan nehéz egyedi billentyűzetek építeni amikor már rájött az ember a dolgok nyitjára. Na de előtte! Miután megépítettem egy újabb neten talált billentyűzetet gondoltam leírnám, hogy milyen megpróbáltatásokon kell keresztülmennie annak, aki ilyesmire adja a fejét(a múltbéli tapasztalataimból is merítek):

* Gyakorlatilag 0 info: egy zippelt fájl gerberekkel, egy elmosódott .png a kapcsolási rajzról (jobb esetben használható is - a githubnak hála).
* Forráskódból kell fordítani az eszközöket, konstans parancssoros megoldások.
* Nem szabványos, egyedi megoldások, hiányosságok(nincs reset gomb stb).
* Az a nagyon kevés info ami van: 5 blogbejegyzésben van széttördelve.
* A building guide-ok: Nézd mit építettem! Nem, nem árulom el honnan van a firmware.
* És végül, ha valami nem működik: akkor kezdődik az igazi mulatság (ennek most ilyennek kellene lennie, vagy hibás?)

Az az igazság, hogy ezekben a dolgokban rejlik az egész szépsége: a nagyobb kihívás, meg hogy olyat építsen az ember amit nem lehet sehol kapni(legalább is nekem).

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#509) powerwade


powerwade
senior tag

Oh bzmg.

[ Szerkesztve ]

(#510) nyunyu válasza powerwade (#509) üzenetére


nyunyu
félisten

Hajaj, mennyit szoptam az XD84 Enterével, mert állandóan kiakadt a stab egyik pöcke a PCBből.
Hozzáférni persze csak a kapcsoló+LED teljes kiforrasztásával lehet, ugyanúgy, mint itt.

De még úgy sem egyszerű kiimádkozni a plate alól.

Mondjuk az a szerencséd, hogy nem plate mounted a stab, mivel azt a plate rögzítené alulról, javítani/cserélni csak a plate teljes lebontásával lehetne...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#511) powerwade válasza nyunyu (#510) üzenetére


powerwade
senior tag

Pechemre elfogyott a stab itthon, úgyhogy most stab nélkül leszek egy ideig. Mindenesetre tényleg mák, hogy visszafogom tudni tenni nagy erőfeszitések nélkül.

Egyébként ki milyen házat használ a 60% billentyűzetéhez? Még mindig nem találtam meg az árban-designban megfelelőt :)

[ Szerkesztve ]

(#512) N9vem válasza powerwade (#511) üzenetére


N9vem
csendes tag

Én egy sima átlátszó műanyag házat használtam amíg volt türelmem az ANSI-hoz (az első bill amit építettem nem ISO kiosztású volt). Vettem egy alu házat amikor meganagy aliexpress leértékelések voltak, de azóta sem próbáltam ki.

Csavaros stabokkal volt valakinek már dolga? Kíváncsi lennék hogy azok mennyivel jobbak.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#513) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok,

Valakinek nincs elfekvőben 3 darab (vagy akár csak 2) Cherry MX blue switch-e? Elég nagy projektbe vágtam bele (de már egy darab kész a háromból :DDD), csak mikor szétkaptam az egyik billentyűzetet (plate mount és PCB, meg a kettőt összetartó műanyag bizgenytűk -.-') valahogy sikerült eltörnöm két switchnek is az egyik lábát. :U

Ahogy nézem ebay-en 10-esével árulják de nem nagyon akarok 2-3 hónapot várni rá, na meg 7 darab úgy is feleslegbe maradna, gondoltam hátha maradt valakinek 2-3 darab amitől megválna. Úgyhogy ha valakinek van ne tartsa magában. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#514) nyunyu válasza Gaben92 (#513) üzenetére


nyunyu
félisten

Összes nem RGB MXnek ugyanaz az az alja, így Red/Brown/Black is jó neked, feltéve, ha a Blue rugója és stemje egészben van, és át tudod tenni a donor kapcsoló házába.

PCB mounted verzióknak mondjuk van 2 extra műanyag lába, de az csak pozícionáláshoz kell, hogy ne forgolódjon a kapcsoló, ha nincs plate.
Ha az elektronikán nincs neki hely, akkor le lehet vágni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#515) Gaben92 válasza nyunyu (#514) üzenetére


Gaben92
őstag

Az a druva, hogy ez nem volt új infó, mégsem jutott eszembe. :DDD Köszi a tippet. :K

Szóval akkor valakinek akadna három darab bármilyen MX original (vagy csak törött switch-ből megmaradt alsó rész) amire nincs már szüksége? :U Leginkább Plate mount verzió, de ha azon múlik lecsappintom az alját.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#516) PixAlan


PixAlan
aktív tag

Valaki kért már itthon valahol custom plate vágásra árajánlatot?

20 dolláros alis platet viszonylag könnyen át tudnék alakítani de custom platetel azért előkelőbb lenne :))

(#517) nyunyu válasza PixAlan (#516) üzenetére


nyunyu
félisten

~2 éve egyszer már kértem valahol ajánlatot ilyesmire, de a pontos részletekre már nem emlékszem.

Ha jól rémlik, ~7k HUF környékére jött volna ki egy 105 gombos billzet platejenek a vágása anyag nélkül.

2db 15x50 centis 1.5mm alulemez azóta is a sarokban pihen.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#518) powerwade


powerwade
senior tag

4x12 ortholinearhoz (jj40, planck :) ) full akril szendvics platet honnan vegyek? Elbizonytalanodtam a bent steel caseben.

(#519) N9vem válasza powerwade (#518) üzenetére


N9vem
csendes tag

Pld. innen. Nézegettem őket, de nem rendeltem végül. Nekem van egy olyan házam amit linkeltél és nem igazán tetszett, uh fel sem használtam semmihez. Van egy plank nyákom de nem volt szívem belerakni inkább veszek hozzá valami rendes alu házat egyszer.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#520) powerwade válasza N9vem (#519) üzenetére


powerwade
senior tag

Köszi. Azt hiszem lehet mégiscsak a NUI minit próbálom ki, annak egész bejön a háza :) Láttam pomokon is lehet vágatni akrilt, de nekem az egész olyan "kinai". Bár most van náluk ingyenes vágás, az első rendelés dijmentes ha 25$ alatt van / de lehet félreértettem.

(#521) powerwade válasza powerwade (#520) üzenetére


powerwade
senior tag

NIU mini. Csak elronttam :)

(#522) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

az xd75re-hez ahogy nézem ez a plate kell: [link]

ha ezt a házat veszem hozzá, akkor is kell plate, vagy maga a ház teteje a plate? nem teljesen egyértelmű nekem.

ugyanez a kérdésem ennél is: [link]

---
a hot swapos pcb-t néztem, ez nem is támogat stabot, tehát a 2u space-hez 1 sima + 1 dummy switch kell? (illetve 3u-hoz 2 dummy + középen 1 sima?) ilyenkor a rugót könnyebbre szokás cserélni a két dummy esetében?

(#523) powerwade válasza Ringman (#522) üzenetére


powerwade
senior tag

Anno néztem én is külön-külön, de a hajlított case az plate is egyben, nincs szükség külön platere.

(#524) powerwade


powerwade
senior tag

Eljátszottam a gondolattal, hogy ha belejövök a 40% ortho használatba, akkor épitek a handwire let's splitet. Szintem minden meg is lenne hozzá kivéve a TRRS jack aljzattal és a plate-tel van gondom, de főleg a plate. Van olyan 4x6 fém/alu plate ami könnyen elérhető, vagy mindenképp gyártatnom kell pl. pomokon? Vagy itthon van olyan aki nekiáll 1 darab ilyennek (a magyar viszonyokat ismerve, aligha)? A legrosszabb esetben TRRS -t megrendelem switchtop-ról, mert se ebay/alin nem találok - vagy ha kézzel huzalozom akkor bármilyen jack aljzat jó? :)

(#525) Ringman válasza powerwade (#524) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link]

kínából biztos van olcsóbban is.

van pcb is hozzá: [link]

meg innen link egy csomó alkatrészhez

(#526) nyunyu válasza powerwade (#524) üzenetére


nyunyu
félisten

TRRS a 4 eres jacket jelöli, mint ami a telefonok headsetje szokott lenni.
Sima sztereó fülesek jackje csak 3 eres, azt TRS-nek szokták írni, mert csak egy gyűrű (R) van a hegye (T) meg a töve (S) között.

Beszerezhetőség? Szerintem bármelyik random elektronikai alkatrész boltban, ami neked útba esik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#527) powerwade válasza Ringman (#525) üzenetére


powerwade
senior tag

Whaaa... ez a Levinson nagyon király, köszi, eddig nem jött szeme valamiért. :R
19 EUR nem tétel érte, el is ment a "kedvem" a kézi drótózástól, azon már úgyis túl vagyok a numpadommal. :))

Nyunyu: köszi a felvilágositást, azt hittem valami extra dolog.

(#528) N9vem válasza powerwade (#527) üzenetére


N9vem
csendes tag

Nekem van egy Fourier 40% készletem a keeb.io-ról amit még nem építettem meg. Egész jó, de a contra megépítése meg ennek az átnézése után úgy döntöttem, hogy csak a legvégsőbb esetben veszek ilyen készleteket amik csak nyákból állnak. Ár érték arányban elég rosszak(sztem.). Nem is beszélve arról, hogy sok nagyon jó open source billentyűzet van. Sajnos nem voltam elég erős és elcsábultam a mechboards-on egy helidox kitre de abban lesz akril is legalább.

PixAlan: Akrilt vágatni csak nagy tételben éri meg a mennyiségi kedvezmények miatt, de találtam egy európai céget ami vág acélt meg vaslemezt egész jó áron (szimplán drága). LINK
Egy ISO 60% lap rozsdamentes acélból 9500 postával, nem rozsdamentesből 7500. Még nem próbáltam ki, de redditen jókat írtak róluk.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#529) nyunyu válasza N9vem (#528) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyiért szerintem Pesten is találni vizes vagy lézeres vágót.

Mikor 2-3 éve gondolkoztam ilyesmiben, akkor egy 100% plate lett volna ~8-9k rozsdamentesből.
Csak már nem tudom, hova tettem az ajánlatukat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#530) N9vem


N9vem
csendes tag

ALLPCBnél 30.-ig van akció addigra be akarok fejezni egy személyes kis projektet. Egy éve vágattam a sculpteonál platenek való akrilt. Viszont figyelmetlen voltam és nem állítottam át a kapcsoló távolságot a planck plate készítésénél (19mm a standard 19.05 helyett). Szóval, a nyakamon maradt 5 db plate ami nem jó a planckhez. Uh. elkezdtem tervezni egy nyákot hozzá csak valahogy félbemaradt. Most az akción felbuzdulva újra nekiálltam.

Még át kell néznem, hogy minden stimmeljen aztán megrendelem. WS2812B rgb ledek lesznek a kivágott részeken (sokat zabálnak, csak alacsony fényerőn lehet használni a világítást).

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#531) nyunyu válasza N9vem (#530) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy sikerült kerekíteni 3/4"-ról 19mm-re?

Sajnos a hetvenes-nyolcvanas évek ergonomikus billzet kutatásai főleg az USAban zajlottak, így nem a metrikus rendszerben definiálták a "szabvány" gomb távolságot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#532) N9vem válasza nyunyu (#531) üzenetére


N9vem
csendes tag

A probléma inkább az volt hogy nem kerekítettem. Valami titkos indoknál fogva a Planck és az Atomic (a Matias billentyűzetek is) a 19.05 helyett a 19 mm távolságokat használják. A Plate builderben persze a 19.05 az alapbeállítás. Szerencsém volt mert Tomato plate-eket rendeltem mellette és azok legalább szabványosak.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#533) powerwade


powerwade
senior tag

Áhh, a candykeys nem elment nyári szabira, most augusztus 8ig nem teljesítenek rendeléseket, így nem lesz pár hétig Levinsonom :) Sebaj, addig összerakom a NIU minit ha megjön jövő héten a felesleges silent reddel. Max eladom egyben ha a split ortho jön be jobban... nem szeretnék felhalmozni mindenfélét.

(#534) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hali!
Aliexpressről rendelnék Gateron kapcsolókat.
Valakinek kell esetleg valami? Mert akkor egy rendelésben leadom, és szétpostázom nektek (nonprofit).

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#535) powerwade válasza Ganz-[HUN] (#534) üzenetére


powerwade
senior tag

Milyen kapcsolókat rendelsz/rendeltél?

(#536) F34R


F34R
nagyúr

Sracok, butane solder iron-al lehet forrasztani szepen vagy abszolut nem eri meg?
Es ha nem mi a minimum ajanlott allomas amit ha egyszer hasznalok sem sajnalom kiadni a penzt erte?

(#537) N9vem válasza F34R (#536) üzenetére


N9vem
csendes tag

Nekem egy "Fahrenheit 28003 analóg forrasztóállomás" van szép nagy fehér. 20e körül lehetett évekkel ezelőtt. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Anno én is olvasgattam a fórumokat hogy mit vegyek. Azért vettem ezt mert nem hálózati áramról megy és szabályozható. Nem tudom hogy mennyi a kereted szerintem a digitális nem létszükség de a szabályozhatóság már igen. Veszel hozzá egy lapos fejet és kész(én nem kedvelem azokat a helyes hegyeket)

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#538) Ganz-[HUN] válasza powerwade (#535) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Brown

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#539) powerwade válasza N9vem (#537) üzenetére


powerwade
senior tag

Nekem egy kicsi Fahreinheit van, a kistesó :) Nekem tökéletes minden ház körüli (hobbi-kütyü és gyerekjáték etc) javitásra.

Ganz-[HUN] Kár, hogy nem yellow, mert abból van úgy 90 darab feleslegben (2 belga sörért viheti bárki :) ), rebuild miatt - silent redre váltottam - és fogalmam sincs mit csináljak egy zacsi sárga kapcsolóval. Alig várom hogy valamelyik vendég megkérdezze majd, hogy milyen "bogyókat" árulok :D

[ Szerkesztve ]

(#540) F34R válasza N9vem (#537) üzenetére


F34R
nagyúr

Erre gondoltam tetejenek... regebben meg Hakko-t is akartam, de rajottem, lehet hogy egy billentyuzetet epitek egesz eletemben akkor minek egy 30k-s forraszto?

A butane-t azert neztem mert compact es portable, nem csak ott lehet vele forrasztani ahol halozat van, de ha nem lehet ugy hofokot allitani akkor vegulis kiesik.

(#541) filepmatyi


filepmatyi
újonc

Sziasztok!
Valakinek esetleg nem lenne elfekvőben otthon ISO kiosztáshoz nagy Entere feleslegbe?
Blank lenne a legjobb, de igazából minden jobb lenne annál ami most van, mert rendeltem egy blank szettet ANSI-ra csak mire megjött kínából ISOra váltottam.
Köszi!

(#542) N9vem válasza F34R (#540) üzenetére


N9vem
csendes tag

Ha tényleg csak ennyit akarsz forrasztani akkor szerintem a 28020 - Fahrenheit analóg forrasztóállomás is elég lehet, bár amit belinkeltél arról nagyon jókat írnak. Igazából forrasztóón a lényeg (a tapasztalatom szerint) én a stannol Sn60Pb39Cu1-ra esküszöm. A lényeg hogy olyat sztem. ne vegyél ami nem tartalmaz folyatószert vagy ólommentes.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#543) Ganz-[HUN] válasza N9vem (#542) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

deazólomkárosésmegdögliktőlemindenfújjólomélljenakörnyezetvédelem ;] ;] ;]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#544) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

nincs véletlen valakinek elfekvőben egy through hole mini usb portja MX Board 3.0-hoz?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#545) powerwade


powerwade
senior tag

Ilyet se láttam még :) KBDfans feladta a NIU minit... Kicsit fura, hogy feldolgozták 2 nap alatt a célországban aztán megint elküldték a célországba, ami Magyarország, ugye.

Küldemény postai feladása / Item accepted by postal operator
2018.07.25. | 10:16
Célországba elküldve / Item sent abroad
2018.07.25. | 14:49
Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2018.07.27. | 09:45
Célországba elküldve / Item sent abroad
2018.07.27. | 18:00

Bocs az offért :)

(#546) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

csövi
honnan a legolcsóbb a kapcsolókat venni?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#547) Ganz-[HUN] válasza Ganz-[HUN] (#546) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

edit sajnos lejárt

Kbdfansról megrendeltem a kapcsolókat. :R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#548) F34R


F34R
nagyúr

Sracok ki ismeri Anthony-t?

[link]

ilyen 400$ boardokat erdemes osszepakolni vagy csak eyecandy az egesz?

(#549) N9vem


N9vem
csendes tag

Nem tudom mióta van a box switchekkel a para de én mostanában egyre többet találkozom vele a fórumposztokban. Lehet hogy le vagyok maradva. Valakinél jelentkeztek már a hatások? Én eddig nem használtam rendszeresen ilyen kapcsolókat uh én nem tapasztaltam. Sajnos van elfekvőben egy csomag royal-om :(.
Jó hír hogy mechmarketen már felbukkantak az olcsó box kapcsolók :)

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#550) Ringman válasza N9vem (#549) üzenetére


Ringman
nagyúr

deskthorityn is volt róla szó, meg chyrosnál is. a gyártó újratervezi a stemeket, most épp nem is kaphatók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.