Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) FireKeeper válasza tDr1v3r (#399) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ólommentessel sokkal szarabb dolgozni, mert amellett, hogy magasabb az olvadáspontja, még ridegebb is a cucc.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#402) SaGa59 válasza nyunyu (#398) üzenetére


SaGa59
őstag

Valahogy az öreg tv-rádió szerelők is kihúzták a maguk 30-50 év forrasztgatását az ólmos ónokkal. Pedig nekik még a jóféle ólmozott benzin gőzéből/füstjéből is jutott bőven egy forgalmasabb helyen lévő műhelyben. Vagy ott vannak a csatornások/bádogosok a klasszik, benzinlámpával melegített félkilós forrasztó rúdjaikkal.
Nem azt mondom, hogy mérgezzük magunkat minden szutyokkal, de a forrasztóónból belélegzett ólom mennyiség legyen a legnagyobb bajunk.
A „gyantás cin” illatát kifejezetten kedvelem. Ha kap egy kis forrasztóvizet is, az még pikánssá is teszi és ha az ember jól letüdőzi, pár napig lehet tőle köhécselni. Na az már tényleg tud komoly sérülést is okozni a tüdőben.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#403) N9vem


N9vem
csendes tag

Sziasztok!

N9vem (Novem) vagyok. Függő.

Egy Roccat Ryos MK volt a bűnös (ez volt nekem az első, fekete cserkókkal), egy év aktív használat után beleszerettem a mechanikus billentyűzetekbe.

Kb. tavaly vágtam bele egy egyedi billentyűzet elkészítésébe. Drágább volt mint nehezebb, utánna csináltam mégegyet, ekkor rájöttem hogy a 60%-os billentyűzetek nem igazán jönnek be nekem. Akkortájt sehonnan sem tudtam beszerezni egy jó 40%-os kitet csak csillagászati összegekért, így úgy döntöttem hogy megcsinálom a GNAP 2.0 plateless-t. A hajam is kihullott kb mire összehoztam (valahol ott éreztem hogy nem volt jó ötlet belevágni amikor nekem kellett forráskódból a segédeszközöket előállítani meg parancssorból hex fájlokat égetni) de nagy nehezen elkészültem vele. Azóta se csináltam neki rendes házat. Építettem még egy FortyEight nevű billentyűzetet de ez hemzsegett a tervezési hibáktól. Elkezdtem tervezni egy Planck klónt ez egy ortolineáris csoda de nem jutottam a végére, kb 80%ban kész van. Nemsokára talán nekirugaszkodok megint.
Kb egy fél év szünet után itt tartok most.

Érdekelne valakit közös rendelés pld:
-nyák készíttetése, általában 5 a minimum mennyiség amit le lehet gyártatni
-1 doboz Gateron RGB Clear vagy egyéb nagy mennyiségű kapcsoló (hogy olcsóbban kijöjjünk)

Érdekelne valakit közös project: ezt akarom megcsinálni valahol még a fájlok is megvannak
(át kellene dolgozni ATmega Pro Micro-ra meg hogy ledes legyen).

Illetve van egy eladó GH60 Satan 60%-os billentyűzetem, áttetsző ház, khaki billentyűk (NPKC Thick), WASD és ESC piros doubleshot, narancssárga alsó és billentyű megvilágítással.
Válogatott kék Gateron kapcsolók vannak benne. 32000 forint. Mielőtt sokalná valaki ANYAGÁR alatt van(2215Ftal), tavaly építettem.
Egyetlen szépséghibája hogy a nyák kicsit megsérült de javítottam, tökéletesen működik. Ha ház vagy kupakok nélkül kell úgy is eladom, csak újra kell számolnom.


Illetve van 5 egyedi 40%-os billentyűzeteim (GNAP plateless): Ebből egyet tudok eladni annak akit érdekel:
Kék doubleshot sapkákkal ház NÉLKÜL (meg kellene még tervezni, a képen egy nyák van alul, azt nem adom hozzá), Gateron kapcsolókkal (barna vagy zöld? ezt még meg kell néznem), kék ledekkel (billentyűnkénti megvilágítás) 20000- ft a többi még félkész, az egyik barna a másik zöld gateronos lesz.
Ha van olyan mazochista köztetek aki megcsinálná a nulláról akkor annak van egy érintetlen nyákom. 3500ért odaadom.

És hogy ne érrezétek azt hogy csak a szaromat akarom rátok sózni, leírok néhány általam hasznosnak tartott tapasztalatot, személyes véleményt, ha már tudjátok akkor bocsi,
-Ne vegyetek eredeti GH60 rev C nyákot, ledes támogatása kb 0 és még tudtommal senki sem oldotta meg hogy legyen (vannak GPIO pinjei de még senki sem tervezett hozzá ledmátrix vezérlést tudtommal) a kínai gh60 satan sokkal jobb, bár semmi köze az eredetihez csak a neve meg hogy a Vortex POK3R házaihoz készültek.
-A Gateron kapcsolókkal az a baj hogy ingadozó a minőségük, ez főleg a kék és a zöldnél szembetűnő. Ki kell válogatni őket hogy nagyjából egyezzen a hangjuk meg a rugó erőssége. Ha veszel kapcsolót mindig többet vegyél mint amennyit beépítesz. A barnák egész szépen muzsikálnak, a lineárisom még nincs azokról nem tudok semmit mondani.
-Forrasztó ónból minnél vékonyabbat és azt amiben van folyatószer.
-Amit sosem szabad kihagyni a számításból azok a stabok, engem a plate mount stabok sosem győztek meg én a nyákra valókra esküszöm.

Ha érdekelne valakit közös rendelés vagy project akkor kérlek írjatok rám.

[ Szerkesztve ]

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#404) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Valaki próbált már 3d nyomtatóval keycapet gyártani?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#405) N9vem válasza FireKeeper (#404) üzenetére


N9vem
csendes tag

Sajna nincs 3d nyomtatóm, én gyantából akartam önteni, de nyomás- és vákumkamra is kellene, hogy ne legyen buborékos a végeredmény. Itt találtam pár jó projectet.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#406) powerwade


powerwade
senior tag

Jééé, van ilyen topik is? És miért "halt" ki az utóbbi időben? :) Mindenki a másik billentyűs topikban tárgyalja ki az épités csínját-bínját ahogy látom :)

Tudtok mondani nekem olyan jelenleg könnyen elérhető DSA szettet amiben van ISO Enter meg mondjuk pár 1u modifier (Shift/Alt/Fn) amit erre a kiosztásra rádobhatok?

[ Szerkesztve ]

(#407) PixAlan válasza powerwade (#406) üzenetére


PixAlan
aktív tag

blank vagy feliratozott kell?

ha megfelel a blank ezt a kitet ajánlanám, meg van minden billentyű és az xda szerintem sokkal jobb, mint a dsa.

(#408) powerwade válasza PixAlan (#407) üzenetére


powerwade
senior tag

Feliratos kéne, mert én is olyan többnyelvű környezetben dolgozom, ahol hosszú "speciális" karakteres jelszavakat kell be írni, layoutokat válogatni, és hiába a 15+ évnyi billentyűzetkoptatás bizony nem mindig találom el, hogy éppen melyik gombon lakik az adott karakter :D

Nem jó a linked.

[ Szerkesztve ]

(#409) FireKeeper válasza N9vem (#405) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kíváncsi lennék, ezen még lehetne-e finomítani kis polírozással, illetve, hogy lehetne-e nyomtatni doubleshot-szerű kupakot úgy, hogy betű/minta kivágással nyomtatod ki a capet és utána külön nyomtatsz hozzá egy elemet a mintával, másik színű anyagból, amit utána belülről beleragasztasz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#410) N9vem válasza FireKeeper (#409) üzenetére


N9vem
csendes tag

Vannak dual extruderes nyomtatók azokkal két színben lehet tárgyakat nyomtatni. Az egyik anyag lehetne pld. színtelen, és már meg is vannak az egyedi háttérvilágítású billentyűk.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#411) FireKeeper válasza N9vem (#410) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de gondolom az nem két filléres tétel. én csak egy belépő szintű printert terveztem nyárra.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#412) powerwade


powerwade
senior tag

Indul a buli! Sztárvendég: DZ60!

Megérkezett a ház, plate, PCB és a switchek :))

[ Szerkesztve ]

(#413) N9vem válasza powerwade (#412) üzenetére


N9vem
csendes tag

Király, milyenek a switchek? Tudnál néhány képet feldobni az építésről meg a nyákról?

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#414) powerwade válasza N9vem (#413) üzenetére


powerwade
senior tag

Persze, dolgozom egy egyszerű "build logon", majd tolom fel r/mk-ra.
Készült pér kép menet közben, gateron yellow lett végül.

(#415) Ringman válasza powerwade (#414) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez jól néz ki!
milyen keycap szett az, amiben 2db 1u shift is van, de nincs iso enter? :)
split space mennyire esik kézre?

(#416) powerwade válasza Ringman (#415) üzenetére


powerwade
senior tag

Köszi. Kis kínai kbdfans "kifelejtette" az bigass/iso Entereket az úgy nevezett DSA Dolch szettemből :) Már több mint egy hónapja feladta sűrű bocsánatkérések közepette de még nem jött meg :( Azért ilyen szegény Enter most, megkapta a numpad Enterjét.

A space az könnyen megy, a jobb oldali backspacet szokni kell. Túl sűrűn nyúlok még a jobb felső sarokba. Amúgy pár switchet újra kéne forrasztani, mert "csálénak" tűnik :)

[ Szerkesztve ]

(#417) powerwade válasza N9vem (#413) üzenetére


powerwade
senior tag

(#418) PixAlan válasza powerwade (#417) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Volt valami a vámmal? Elvileg bekeményítettek januártól, elkezdtek minden dobozos terméket bontani, most gondolkozom rendelésen, de ha megvámolják inkább elereszteném a dolgot :(

(#419) powerwade válasza PixAlan (#418) üzenetére


powerwade
senior tag

Külön kértem/rendeltem mindent, egyedül a pcb+switch jött együtt 41 dollárért. De azt se nyitották ki, pedig baromság volt ráírva :) Nem tudom számít-e bármit, de mindet postán maradó csomagként kértem.

(#420) PixAlan válasza powerwade (#419) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Én is direkt külön rendeltem mindent utoljára, erre összecsomagolta az eladó egybe az egész pakkot :W szerencsére nem fogták meg, de nem lettem volna boldog, ha úgy tesznek :)) persze határérték alatti összeg volt rajta :K

Kiváncsi vagyok, hogy ha bontanak és találnak benne egy pcbt vagy egy caset mit csinálnak

(#421) PixAlan


PixAlan
aktív tag

pár kép az utolsó beszerzésről Kicsit még félkész, nem volt elég fehér ledem illetve elég XDA sapkám. Aki érzékeny a ronda forrasztásra vagy mismatchelt sapkákra, annak nem ajánlom az album megtekintését :DDD

Beváltotta a hozzáfűzött reményeket többnyire. A hozzá adott csavarok nem voltak elég hosszúak a diffuser panel rögzítéséhez(mondjuk ebben szerepe volt a sketchy forrasztásnak is gondolom), az underglow lehetne valamivel erősebb, de elmegy. Könnyen programozható az ajánlott módszerrel, bár a dokumentáció írója látszólag kicsit küzdött az angollal, ez a módszer kicsit limitált, de TMK-t és QMK-t is támogatja a billentyűzet, szóval ha valakinek többre lenne szüksége a lehetőség ott van.

XD75 | bent steel case | gateron clear

(#422) dugo_ válasza PixAlan (#421) üzenetére


dugo_
veterán

Valóban jó csúnyácska alulról... ;]
https://learn.adafruit.com/adafruit-guide-excellent-soldering/common-problems

Elég minimalista lett.

(#423) powerwade válasza PixAlan (#421) üzenetére


powerwade
senior tag

Húbazz ... az a filccel rajzolt megoldás odab@sz :))

Szerintem ha megnézik mi van benne, max vakarják a fejüket és továbbengedik. Vagyis remélem :D Nagyon bejön a téma, és szeretnék idén még épiteni.

(#424) PixAlan válasza powerwade (#423) üzenetére


PixAlan
aktív tag

igen, nem a legszebb de man's gotta do what man's gotta do, számokhoz meg némelyik másodlagos karakterhez még le kell néznem néha, meg hotkeyeknél is jól jön, ha van valami támpont, nem kell számolgatni, hogy akkor most melyik gomb is kellene. Jó lenne egy "bármilyen" feliratos szett, csak drága, meg XDA profil esetében nem is könnyű beszerezni.

(#425) Ringman válasza PixAlan (#421) üzenetére


Ringman
nagyúr

gateron clear végre még valaki :)

kailh silvert nem próbáltad esetleg? grafikon alapján elég könnyűnek tűnik.

(#426) PixAlan válasza Ringman (#425) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Nem, cherry brown, blue és red és gateron blue kapcsolókat használtam vétel előtt(meg még próbáltam egy csomó minden mást kül. kiállított billentyűzeteken, de azok többnyire az alap 4 cherry kül. copyjai voltak). Redeknél mindenképp könnyebb switchet szerettem volna, illetve a gateronnal csak jó tapasztalatom volt, és még olcsó is, szóval nagyon nem kutakodtam tovább :C

Speed switchek rövidebb travel distancével meg kétlem, hogy meg tudnék barátkozni.

(#427) dugo_


dugo_
veterán

Épül-szépül a Lolita. Már csak a diódákat várom, illetve a kábelben nem vagyok biztos, lehet, hogy átvezetékelem a sajátját, bár már érkezőben van egy 90°-os USB-B.

Be lettek ragasztva a kapcsolók és a két sárga led, amik most egyaránt a caps lockra lesznek bekötve.


Teensy 2.0-n lesz végül a program, ami már elkészült, lefordult sikeresen:
https://github.com/danfkt/tmk_keyboard/tree/master/keyboard/lolita

(#428) Ringman válasza PixAlan (#426) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem lehet jól jönne, mert a gatcleart úgy is tövig nyomom. vagy te tudsz rajta touchtypolni?
ha igen, hogy a francba?

(#429) PixAlan válasza Ringman (#428) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Ha odafigyelek tudok bottom out nélkül gépelni rajtuk, de én szinte mindig bottom outolok minden switchen ha nem figyelek oda mert úgy gyorsabban tudok gépelni(mondjuk most kíváncsivá tettél és lemértem a wpmem, és pont az átlagomat csináltam bottom out nélkül :C )
touch type am vakongépelést jelenti, bár gondolom nem erre gondoltál

[ Szerkesztve ]

(#430) Ringman válasza PixAlan (#429) üzenetére


Ringman
nagyúr

touch type-ot olvastam már a csak kapcsolási pontig nyomod, nem tövig gépelésre is :)

mikor még megvolt a outemu blue-s magicfore 68-am, azon ment, hogy nem nyomom le teljesen, vsz az erőkülönbség miatt.

nekem egyértelműen gyorsabb módszer, ha nem figyelek oda, h mennyire nyomom le a gombokat.

(#431) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Sok billentyűzet próbálgatása (TKL, 60%, 75%, MX Brown, Blue, Red, Silver, Gateron Blue) után úgy döntöttem, hogy itt az ideje belevágnom egy saját billentyűzet építésébe.

A billentyűzetet leginkább játékra és gépelésre használnám.
Az eddigi tapasztalataim alapján Blue switch -re esett a választás, amit használni szeretnék.
Azt még nem tudom melyiket érdemesebb venni: Gateron vagy MX Cherry. Hallottam még pár másikról bár csak az említett kettőt próbáltam. Ezek között nem nagyon éreztem különbséget nem is nagyon tudom mik a különbségek. Melyik a strapa bíróbb? Melyiket érdemesebb venni?

A billentyűzet maga 75% -os lenne, lehetőleg magyar kiosztással: "í" a helyén (ez azért nem fontos de ha lehetséges akkor azt csinálnám). Valami olyat szeretnék mint pl.: egy Noppoo Choc Mini a felső sor (F1, F2, stb.) rögtön az első sor felett legyen. LED nem gond ha nincs de ha van akkor tudjam kikapcsolni.

A fentebb írtak mennyire kivitelezhetőek?
Honnan érdemes rendelnem az alkatrészeket?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#432) powerwade válasza Ra's al Ghul (#431) üzenetére


powerwade
senior tag

Másik topikba már említették az XD84-et. Alkatrészeket Aliexpressről többnyire, van pár erre specializálódott eladó pl. KPRepublic, KBDFans.

IMHO felesleges drágán Cherry MX-et venned, jó lesz a "klón" is, az ötvenforintos gateron is.

LED csak akkor van/lesz ha forrasztasz rá, szóval azon nem kell stresszelni. Ha nem teszel rá, nem világít :D

nyunyu-nak volt itt vagy a másik topikban szép kis lebontott alkatrészlistája pont xd86-ra, az remek kiindulási pont lehet.

Ha kész vagy, jöhet a build log ide is :))

[ Szerkesztve ]

(#433) dugo_


dugo_
veterán

Egy ideig most nem akarok pákát látni... :D Már csak a mikrovezérlő bekötése van hátra.


(#434) powerwade válasza dugo_ (#433) üzenetére


powerwade
senior tag

Szép munkának tűnik, főleg a gusztusos ragasztó :) Teensy vagy Arduino lesz?

[ Szerkesztve ]

(#435) dugo_ válasza powerwade (#434) üzenetére


dugo_
veterán

Teensy 2.0 lesz.
A ragasztó egy szükséges rossz, mert a kapcsolók egy része kijárt volna, egy-kettő a saját súlya alatt kipottyant. Pisztolyos melegragasztó, könnyen bontható.

(#436) powerwade válasza dugo_ (#435) üzenetére


powerwade
senior tag

Hű, de rühellem a ragasztópisztolyt. Nem bírok vele rendesen dolgozni, állandóan folyik belőle a cucc. Igaz, valami szuperolcsó OBIs vacak van itthon, asszonytól szoktam lenyúlni.

Én most az Arduinomra várok, aztán nekiesek ennek. Igaz, hogy a kupak nem megy a fehér házhoz, de én már csak ilyen igénytelen vagyok. :U


(#437) N9vem válasza dugo_ (#433) üzenetére


N9vem
csendes tag

Szia!
Szépen néz ki! Megkérdezhetem hogy mennyi munkaóra van benne kb.? Sosem csináltam azért érdekel. Sokat vaciláltam egy kézzel vezetékelt billentyűzet építésén, végül a megvilágítás hiánya miatt elvetettem (inkább csinálok egy nyákot hozzá majd valamikor).

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#438) dugo_ válasza N9vem (#437) üzenetére


dugo_
veterán

2 óra ragasztás
3 óra dióda forrasztás
3 óra oszlop forrasztás
4-5 óra vezérlő bekábelezés

________________________

Kész lett egyébként, de roppant meglepő módon nem működik... :D Gyakorlatilag folyamatosan futnak a karakterek, amint bedugom. Nyomok egy n-t, erre leír 3we-t, k-t, erre leír 12 z betűt...

Itt van a forráskód, ha esetleg vetne rá valaki egy pillantást: https://github.com/danfkt/tmk_keyboard/tree/master/keyboard/lolita

A legrosszabb, amit elképzeltem, hogy felcserélem a pineket és utólag kell szoftveresen illeszteni, de ezzel teljesen meg vagyok lőve.

(#439) dugo_ válasza dugo_ (#438) üzenetére


dugo_
veterán

Ráflashelem, utána bedugás után egyből ez fut:

19:47 2018. 01. 28.6zhnnnnnnn19:47 2018. 01. 28.6zhn19:47 2018. 01. 28.6zhnnnnnnnnnn19:47 2018. 01. 28.6zhn19:47 2018. 01. 28.6zhnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

És így tovább. Ezt honnan veszi? Nem is lehet talán sima zárlat, ahhoz nekem túl bonyolultnak tűnik.

qwerty környékén van egy-két működő gomb, beljebb érve folytatódik a buli. ctrl-ozni egyszer sikerült, caps nem él.

Másik kábellel megnézem holnap, de sok ötletem nincs.


Egy gumilapot ragasztottam a nyák alá, azzal izolálom. Nem igazán találok olyan helyet, ami rövidzár-gyanús lenne:

[ Szerkesztve ]

(#440) N9vem válasza dugo_ (#439) üzenetére


N9vem
csendes tag

Én csinálnék egy TMK firmware-t hozzá, hátha a firmware.
A keyboard layout editort használja.
Ha nem jó így se akkor legalább biztos hogy elektromos nyűgje van.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#441) nyunyu


nyunyu
félisten

Elektronikus boltokban lehet kapni szivárványszínű szalagkábelt méterre.
*Picit* egyszerűbb lenne vele nyomon követni, hogy melyik sor/oszlop hova van kötve. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#442) dugo_ válasza N9vem (#440) üzenetére


dugo_
veterán

Ó, nem tudtam hogy ilyen szerkesztő is van.

A GH60 és a Phantom alapján írtam át a sajátomat és gond nélkül lefordult.

Nyunyu

Ez volt az eredeti terv, de nem szeretem a színeket. :D
Igazából követhető, egyesével fűzögettem a kábeleket és sorba van kötve a mikrovezérlő pinjein is.
De az még a kisebb gond lenne, meg elég egyértelmű, ha egy oszlop/sor fel van cserélve.

(#443) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sorry az amatőr kérdésért, de furdal a kiváncsiság.
Azt eláruljátok, hogy a fentebb látható kábeles bekötés mivel jobb mint a PCB -s megoldás?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#444) nyunyu válasza Ra's al Ghul (#443) üzenetére


nyunyu
félisten

PCB tervezéshez két dolog kell: idő és pénz.

Ez meg fél délután alatt fillérekbúl megvan, így egyedi prototípusoknál előszeretettel használják ezt a módszert.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#445) powerwade válasza nyunyu (#444) üzenetére


powerwade
senior tag

+ fun factor, legalábbis nálam. Leköt, megnyugvást ad, szórakoztató, stb...

(#446) dugo_ válasza Ra's al Ghul (#443) üzenetére


dugo_
veterán

Nem jobb, de a pcb-jét szétégettem, ez most a kármentés.

Mondjuk szépen néz ki és ha működésre bírom, akkor még a jóleső öröm is meglesz.

(#447) dugo_ válasza N9vem (#440) üzenetére


dugo_
veterán

Működik! :D A caps lock ledek nem gyulladnak fel, és nem is mérek a pinek között feszültséget, azt még ki kell okoskodni.

Generáltam ezzel egyet gyorsan, aztán összegyúrtam a saját kézimmel, a keymap_common.h fájlom nagyon nem úgy nézett ki, mint amit generált.

(#448) Ringman


Ringman
nagyúr

forrasztási tudás/ingerencia/eszközök híján valami hot-swap pcb-ben gondolkozom az anne pro helyett - nem tudom megszokni a kurzor és a del gomb hiányát.

mivel 75%-osban nincs ilyen board, maradt a gk64

hogy miért nem rakatom össze a kínaiakkal? - kipróbálnék a jól bevált gat clear helyett mást is, az alábbira gondoltam:

alpha szett: kailh speed silver; mod: kailh burgundy - esetleg esc+enterre+space-re mehetne nehezebb - 3. fajta switch is

kérdéseim:
- a fenti pcb+switch páros működik-e plate nélkül, igen/nem esetén milyen stab kellene hozzá?
- melyik case jó hozzá? - minden gh60-as jó?

igazából egy dz60 lenne jó, split space-szel és mivel programozható, iso layouttal (így a bal shift mehetne az í helyére, szélre meg mondjuk fn) - még lehet a backspace-t is kettébontanám - max mind2re mehet a backspace, ha nem szokom meg
kurzorblokk UP mellé meg shift + del menne, vagy = és del
de sajnos ebből nincs hotswap - az ortho 75%-osat meg látatlanba nem vállalnám be, az ergodoxot is előbb szerintem.

anne pro-nál ami tetszik az az fn-lock, ezt fel lehet programozni más bill-re is?

(#449) powerwade válasza Ringman (#448) üzenetére


powerwade
senior tag

Miért ragaszkodsz a hotswap switch támogatáshoz? Olyan sűrűn szeretnéd cserélgetni őket? Vagy amig meg nem találod a "tökéletes" switch(kombót) addig kényelmesebb lenne így kihuzigatni őket mint újraforrasztani?
Amikor én a DZ60 után kutakodtam, akkor azt olvastam redditen, hogy bármelyik 60% case jó hozzá, mert a 60% az szabvány méret. Csak arra kell odafigyelni, hogy az USB csatlakozónak kivágott hely elég nagy legyen, ha USB-C-t használsz. Amúgy majdnem pont ilyen layoutot csináltam, és imádom... bár még mindig szokom 2 hét után is :D

(#450) Ringman válasza powerwade (#449) üzenetére


Ringman
nagyúr

Vagy amig meg nem találod a "tökéletes" switch(kombót) addig kényelmesebb lenne így kihuzigatni őket mint újraforrasztani?

a dz60 jobb lenne, de jelenleg:
- 0 eszközöm van a forrasztáshoz - arra is kellene költeni - ebből van best buy alapkészlet?
- jelenleg kedvem sincs forrasztással kísérletezni - kézügyességemet figyelembe véve meg főleg; nekem megér 10$-t, hogy nem kell forrasztanom
- eddig úgy néz ki, hogy a gat clear a legjobb nekem, de nem zárkóznék el attól, hogy más switchcset is kipróbáljak, a kailh speed silver elég jónak néz ki [link] - szóval igen, jó lenne a csere.

mondjuk switch kipróbálásra vehetnék egy eagle z77-est is, de az meg nagy, bár otthonra elmenne az is.

de lehet meg kellene emberelnem magam forrasztani egy xd84-et, aztán még egyet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.