Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) dqdb válasza nyunyu (#799) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kupak leszedőt nem teljesen értem, miért kell kombinált, ha nem hotswap a billentyűzeted.
Mert egyszerűbb a plate-ből kiszedni ilyennel a kapcsolót, akár hotswap, akár nem. Ha például a billentyűzet közepén van egy problémás kapcsoló, a plate rendesen tartja a kupakokat, a környékén minden be van már forrasztva, akkor egy switch puller nagyon hasznos. Kiforrasztásnál szintén jól tud jönni.

Ha van hozzáférésed 3D nyomtatóhoz, akkor fillérekért nyomtathatsz magadnak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#802) Marchus válasza dqdb (#800) üzenetére


Marchus
csendes tag

Nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat mindkettőtöktől!

A 65%-ossal meggyőztél, de sajnos marhára out of stock. Megpróbálkozom a layerekkel és megyek 60%-ossal. Továbbá ha ezt a keyboardot használom mindenütt akkor nem fogom hiányolni a backlit -et.

A sima szürke tényleg unalmas, de úgy gondoltam hogy majd később kékkel felpimpelem. De inkább ezzel megyek.

Igazad van, a kenegetéssel majd később foglalkozom, már most is sok az infó.

Solder wick és flux -ot is szerzek, hátha azzal könnyebb desolderelni.

(#803) dqdb válasza Marchus (#802) üzenetére


dqdb
nagyúr

A 65%-ossal meggyőztél, de sajnos marhára out of stock.
Egy ideig még ez lesz, CNY után nem sikerült feltölteni a raktárakat a vírus miatt, még messze van a piac a normalizálódástól. Az egyedi billentyűzet amúgy is türelemjáték, mostanában főleg.

De inkább ezzel megyek.
Sajnos már fotón sem néz ki túl jól minőségre, elcsavarodott stem elcsavarodott stem hátán, valamint laser-etched dyesub helyett, így a felirat vékonyabb és kevésbé kontrasztos. A minőségen mindenesetre csodálkozom, mert a készletek felosztása alapján ugyanaz lehet a kupak gyártója, mint a szürkéé, és azzal semmilyen minőségi problémám nincsen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#804) Marchus válasza dqdb (#803) üzenetére


Marchus
csendes tag

Franc, laser etched, észre se vettem...
Erről mit gondolsz?

(#805) dqdb válasza Marchus (#804) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez is csavarodik, de sokkal kisebb mértékben. A kompatibilitási szintjéhez képest drágának találom, az eredetileg tervezett kurzorblokkos kiosztáshoz nem is alkalmas. Ebből az XD64 készlet igen, és 48 dollárba kerül, és a teljes sem drágább, Mac specifikus kupakokkal kevesebb, egyéb kiosztáshoz való extrákkal több.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#806) DrojDtroll válasza Mr.Csizmás (#621) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ha még emlékszel milyen paraméterekkel lett kinyomtatva?

(#807) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Az működhet dactyl esetén hogy veszek kailh hot swap socket-eket és azokból alakítom ki a mátrixot? A forrasztásokat így szabadon meg tudnám csinálni, nem kellene a nyomtatott házban óvatoskodnom. Működhet ez?

(#808) Domonkos válasza DrojDtroll (#807) üzenetére


Domonkos
Ármester

igen
noha nem kell nagyon ovatosnak lenned, hacsak nem szeretnel valami extrem nagy tenting szoget - ami amugy kenyelmetlen is lenne...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#809) dqdb válasza DrojDtroll (#807) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor már inkább Amoeba. EU-n belül is kapható, csak sosem találom meg a boltot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#810) pengwin


pengwin
addikt

Végre szereztem S-Video kábelt az AEKII és a konverter közé, így tudom használni napi szinten.

És azt kell mondjam rá, hogy WOW! Átkozottul jó rajta gépelni, nagyon kellemes a hangja és a gépelési élmény is.

A kérdésem csak annyi, hogy manapság milyen kapcsolókat lehet kapni, amik közelítik ezeknek az Alps-oknak a gépelési élményét, hangját? (tudom utóbbi kupak, ház, asztal és csillagállás függő is)

Matias quiet click-ek mennyire ütnek el a régi, taktilis Alps kapcsolóktól?

Üdv, pengwin

(#811) DrojDtroll válasza dqdb (#809) üzenetére


DrojDtroll
addikt

https://keycapsss.com-ra gondolsz?

(#812) dqdb válasza DrojDtroll (#811) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, rájuk. Ez egy német cég olcsóbb szállítással.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#813) dqdb válasza pengwin (#810) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kérdésem csak annyi, hogy manapság milyen kapcsolókat lehet kapni, amik közelítik ezeknek az Alps-oknak a gépelési élményét, hangját?
Az a közvélekedés, hogy a TaiHao APC kapcsolója nagyon-nagyon messze van és a Matias is eléggé messze, más pedig nincsen, így a harvesting és a talált NOS készletek jelentik az utánpótlást.

Tucatnyi taktilis Alps változat létezett, ezek egymástól is eltérnek érzetre, elég csak a klasszikus SKCM sorozatot és SKCL utódját nézni. Manapság ALPS-ot támogató nyákot nem nehéz találni 60-65-TKL méretben), kapcsolót is legfeljebb drága, a kupakkészlet a nagyobb probléma, ha a 104 gombos kiosztástól eltérne az ember, létezik egy blank XDA és SP group buy-okban lehet ezen felül bízni. Még a stabilizátor okozhat fejvakarást, mert a klasszikus Alps és a Cherry keveredik a kupakokon és a nyákon is, olyankor kell például ezzel és Costar adapterrel trükközni). A plate sem könnyű, de nem is nehéz, csak arra kell ügyelni, hogy a szokásos 1,5 mm helyett 1,2 mm vastag legyen, amikor vágatod.

Van pár hónapom egy ISO AEK2 kupakkészlet beszerzésére.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#814) nyunyu válasza pengwin (#810) üzenetére


nyunyu
félisten

Matias Quiet Clickekben puhább rugó van, mint a régi Dampened Alpsokban, így nem annyira fárasztó rajtuk gépelni.

Viszont a Matias kapcsolóival komoly minőségi problémák vannak, szeretnek hamar pusztulni.

Más Alps klón meg nem nagyon kapható :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#815) dqdb válasza nyunyu (#814) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akad Outemu is,. az imént találtam, amikor az APC nevet próbáltam meg kideríteni. Majd rákérdezek Alps tudoroknál, hogy mennyire lehet rossz. A Gaote gyártja a Matias kapcsolókat is, és az Outemu az ő márkanevük.

Viszont a Matias kapcsolóival komoly minőségi problémák vannak, szeretnek hamar pusztulni.
A harvesting is ezért tud veszélyes lenni, hiába nagyon jó az Omron B3G-S Amber, mint Alps klón, ha 10-15%-os veszteséggel lehet számolni kiforrasztáskor.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#816) pengwin válasza nyunyu (#814) üzenetére


pengwin
addikt

+ (#813) dqdb
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!
Gondolom Cherry MX formátumú kapcsolóknál meg kb. esélytelen hasonlónak tűnőt találni a taktilitás eltérő forrása miatt.
Így akkor marad a drakeware konverter programozása, hogy ez a mostani AEKII úgy működjön, ahogy szeretném. Mondjuk párom teljesen kétségbe van esve, hogy egy Apple termék nekem ennyire tetszik minden hülyeségével együtt. :))
Egyébként vicces, hogy kb. plug'n'play ez a konverter. Minimális hibák vannak, pl. az í és a nulla fel vannak cserélve, meg az AltGr sima Alt-ként funkcionál, de ezek szerintem mind javíthatóak.

(#815) dqdb
Azok megszólalásig Matias-nak néznek ki. :K

Akkor majd figyelem az aprót meg a jófogást, hátha feltűnik még pár Alps-szerű kapcsolval szerelt régebbi billentyűzet.
Belegondolni is rossz, hogy ezek valamikor az alap billentyűzetek voltak... ok, az Alps-os billenytűzetek a drágábbak közé tartoztak, de pl. a patika állapotú magyar BTC-m is fényéveket ver a mostani alap irodai billentyűzetekre, és az viszont a maga idejében ugyanilyen alap eszköz volt.

Üdv, pengwin

(#817) nyunyu válasza pengwin (#816) üzenetére


nyunyu
félisten

AltGr nem javítható, mivel az AEK2-n a szóköz két oldalán található Cmd gombok fizikailag ugyanazt az áramkört kapcsolják.
Vagy mindkettő Alt, vagy mindkettő AltGr, ha a konverterben átprogramozod a layoutot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#818) dqdb válasza pengwin (#816) üzenetére


dqdb
nagyúr

MX vonalon is akadnak erőteljesen taktilis kapcsolók bizonyos karakterisztikával, de alapvetően más lesz.

Zealios/Zilent, NK Blueberry, Box Royal, ezek a nagyobb taktilitást kínáló kapcsolók és mindegyik kicsit más

Mondjuk párom teljesen kétségbe van esve, hogy egy Apple termék nekem ennyire tetszik minden hülyeségével együtt.
Az ALPS jó, az Apple különcködésével sem tudta elrontani, bár dolgoztak eleget ennek érdekében (D-K homing vagy éppen az AEK2 esetében teljesen eltérő ANSI és ISO billentyűkiosztás a 0.5u-val keskenyebb bal szél miatt), mégsem sikerült :)

Akkor majd figyelem az aprót meg a jófogást, hátha feltűnik még pár Alps-szerű kapcsolval szerelt régebbi billentyűzet.
eBay és Deskthority, valószínűleg drágább lesz, de gyorsabb is, mert nem sok Mac rohangált itthon 1994 előtt

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#819) pengwin válasza nyunyu (#817) üzenetére


pengwin
addikt

Tartottam tőle, hogy ez az oka. Gondolom akkor a két-két Ctrl és Command gombbal is ugyanez a helyzet?
Érdekes, mert ez egy ISO-DE AEKII, vagyis elvileg a jobb alt AltGr kéne legyen, a felirata szerint is.
Majd megoldom azért valahogy.

(#818) dqdb
Ja igen, ez az AEKII is '95-ös...
Igazából nem csak AEK-t keresnék akkor, hanem bármilyen más Alps vagy hasonló kapcsolóval szereltet, mert ez a példány most nagyon felkeltette az érdeklődésem.
Ilyeneket meg elég gyakran szoktak árulni.
Egyszer majdnem sikerült itt hardveraprón pomorskitől szereznem egy trackballos, Alps-szerű kapcsolókkal szerelt billentyűzetet, csak valaki beelőzött. :(

Üdv, pengwin

(#820) nyunyu válasza pengwin (#819) üzenetére


nyunyu
félisten

Ctrl és Option ("Alt","AltGr") gombok függetlenek egymástól, csak az alma logós Commandok nem.

Tehát PCre konvertálva max olyat layoutot tudsz összerakni, hogy Ctrl1-Alt1-Win-szóköz-Win-Alt2-Ctrl2.
Alt gombokat nem tudod a PCn megszokott helyére tenni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#821) pengwin válasza nyunyu (#820) üzenetére


pengwin
addikt

Oké, elbeszéltünk egymás mellett.

Céges laptopok inkonzisztens billentyűzetei után már nem igénylem, hogy minden a "PC-n megszokott helyén legyen". A nyomorult PC gyártók már leszoktattak erről az igényről.

Üdv, pengwin

(#822) Domonkos válasza pengwin (#821) üzenetére


Domonkos
Ármester

En ezt mondjuk nem is banom, ha tenyleg egy jobb kialakitas mellett dontenek, mint a "megszokott".

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#823) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Pro micro vezérlővel nem szokott olyan gond lenni, hogy letörik a microusb csatlakozó?

(#824) Domonkos válasza DrojDtroll (#823) üzenetére


Domonkos
Ármester

Van belole furatszerelt valtozat.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#825) gaben22 válasza DrojDtroll (#823) üzenetére


gaben22
senior tag

De, én már törtem jópár Pro Microt...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#826) dqdb válasza DrojDtroll (#823) üzenetére


dqdb
nagyúr

A leggyakrabban használt és legkönnyebben elérhető alternatíva az Elite-C, ez megegyező méretű, USB-C, furatszerelt és sajnos drágább. Kisszériás gyártásban más típusok is előfordulnak, nemrég BT-t is támogató + akkutöltésre is alkalmas darab jött szembe GH-n.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#827) DrojDtroll válasza Domonkos (#824) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem nagyon sikerül találnom. Tudsz esetleg linkelni?

(#828) Domonkos válasza DrojDtroll (#827) üzenetére


Domonkos
Ármester

[link]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#829) dqdb válasza Domonkos (#828) üzenetére


dqdb
nagyúr

Biztos vagy ebben? Csak mert az első fotót is tartalmazó review-nál így néz ki a túloldala.

És bár más színű nyákkal, de ugyanígy néz ki az én Pro Micróm is hátulról, mellette összehasonlításképpen egy Elite-C a nem felületszerelt USB csatlakozóval:

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#830) Domonkos válasza dqdb (#829) üzenetére


Domonkos
Ármester

Sry. Lehet hogy a diymore-os pro micro-val kevertem. Ez tuti, hogy furatszerelt.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#831) powerwade válasza Domonkos (#830) üzenetére


powerwade
senior tag

Valahonnan ismeros az asztallap a fenti kepen, vagyis egy nagy szovet egerpad :)) Te jo eg, mit szivtam ezzel a pro-microval, nem passzolt sehova, mashol vannak a furatok ugye. Aztan 3 het mire jott "rendes" pro-micro :U

(#832) N9vem


N9vem
csendes tag

Atreus-al, atreus jellegű döntött nem split kiosztásokkal milyen gépelni?
Kényelmes, meg lehet szokni? Főleg az érdekelne hogy magyar szöveg gépelése milyen.
Elkezdtem dolgozni egy atreus jellegű billentyűzeten magyar nyelvre és közben jöttem rá, hogy lehet nem is érdemes megcsinálni.

Kérlek írjátok meg a véleményetek.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#833) nyunyu


nyunyu
félisten

Milyen cuccot tudtok ajánlani, ami:
- 3mm vastag
- nem vezet elektromosan
- nem töltődik fel elektrosztatikusan
- hangszigetel
- könnyű vágni/faragni

Ikeás fiókbélés túl vékonynak bizonyult...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#834) dqdb válasza nyunyu (#833) üzenetére


dqdb
nagyúr

Neoprén? 2 mm vastagból akad itthon egy adaggal, ha kísérleteznél rendelés előtt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#835) Domonkos válasza N9vem (#832) üzenetére


Domonkos
Ármester

Oszinten, egyaltalan nem rossz. Ha a hordozhatosag is szempont, akkor pedig egyenesen tokely!
Viszont: A forma miatt elvesztesz par szabadsagi fokot. A szemelyes tapatsztalataimra hagyatkozva pedig ezt ajanlom neked is atgondolni meg a kivitelezes elott.
Split billentyuzetet en 2 pozicioban hasznalom foleg:
- valszelessegben, kajat laptopot a ket fel koze rakva, szekben hintazva, vagy valami relaxaltabb pozicioban ulve - ekkor az oszlopok altal bezart szog csekely, es a tentinget sem hianyolom soha; pelda: kinesis adventage 2
- a ket felet szorosan osszetolva, az asztal szelere huzva, egyenes hattal, a szekkel az asztalhoz kozel gurulva - ekkor a bezart szog ~60 fok korul lehet es a tentinget is egy 30 korul talalom igazan kenyelmesnek. Model M15.
Viszont a ketto kozul a bezart szog a meghatarozobb. A tentingrol hamarabb le tudnek mondani. Ellenben az elobbi nalam nagyban eldonti, hogy mennyire kozelre kell rakjam magamhoz a billentyuzetet, hogy az kenyelmes legyen; hogy a csuklom egyenesen tudjon allni. Az altalad skiccelt billentyuzetet inkabb mar kinyujtott karral tudnam elkepzelni hasznalat kozben. Ha az neked ugy jo, akkor nem hiszem, hogy problemad lehet majd vele. Ez mar sokkal kozelebb lesz kenyelemben egy dactyl-manuformhoz is, mint egy planck-hez. :K

Magyar kiosztasrol meg fogalmam sincs. :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#836) powerwade


powerwade
senior tag

Felkeszultem a "masodik hullamra" :D

(#837) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!
Ha valakinek volna elfekvőben clicky vagy tactile kapcsolója kérem dobjon egy pm-et.

(#838) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hali van egy G.skil MX780 Redem brown switchel. A space konkrétan alig reagál, ha reagál 3x veszibe.Szeretném kicserélni, honnan érdemes rendelni?A ledet át lehet tenni igaz? Meg 3 vagy 5 pines kell? Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#839) dqdb válasza kalozhun100 (#838) üzenetére


dqdb
nagyúr

Forraszd újra a mostani kapcsolót, 99%, hogy a forrasztás repedt meg, és nem a kapcsolónak van baja.

Bár a 3 vagy 5 láb a nyáktól függ, hogy van-e rajta lyuk a két műanyag lábnak, érdemes 5 lábasat venni, mert ha úgy alakul, akkor a felesleges kettőt könnyű lecsípni fogóval. Kétféle barna kapcsoló van, átfűzött LED-hez fekete házzal rendelkező vagy SMD LED-hez alsó kivágással és átlátszó házzal. KBDfans oldalán van mindkettő, Európában hirtelen csak nem SMD változatot találtam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#840) kalozhun100 válasza dqdb (#839) üzenetére


kalozhun100
őstag

Fentről ránézve ez átfűzött. Ha beveszi akkoris 3x veszi be, azt is csak akkor ha erősen leütöm, meg sokszor semmi. egy újraforrasztást megér. Mennyi idő mégideér kb?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#841) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Sziasztok

Ha bárkit érdekele egy valszleg vezárlőhibás ozone strike battle panle a cherry mx redekkel az dobjon egy püt.

Én kidobnám de hátha van aki kiforrasztgatná.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#842) copass


copass
veterán

sziasztok
akinek van van cherry mx silent red switch-e:
az normális hogy nyikorog a rugó?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#843) dqdb válasza copass (#842) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem normális, hogy egy rugónak hangja van, azonban bizonyos gyártóknál/kapcsolóknál előfordulhat, ha nincsen a rugó megkenve. A Cherry által használt kissé hajlamos a pengésre (nekem az egyik barna kapcsoló tudta ezt), és tudomásom szerint nincsenek megkenve, ami elejét venné ennek a problémának. De még így is sokkal-sokkal jobb például az Outemuénál.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#844) copass válasza dqdb (#843) üzenetére


copass
veterán

nem fényes a rugó, hanem bevan mattulva.
ami van kéznél outemu,content,gateron. egyiknek sincs ilyen hangja, kenés nélkül.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#845) copass válasza copass (#844) üzenetére


copass
veterán

előzmény ... ma neki álltam kiszedni a silent red switcheket. a forrszemek nehezen viselték a dupla ónszippantást, így hát pár levált...szerencsére menthető némi dróttal..
mivel nyikorgott a rugó és a 45g-t soknak éreztem, kicseréltem a content (outemu klón) rugójára ami ~40. az enter/space maradt az eredeti rugó.
hőlégfúvó híjján iszonyú babrás leszedni az smd ledeket...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#846) Domonkos válasza copass (#845) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kitartast!
Viszont arra figyelj, hogyha direktbe kotod ossze a kapcsolokat, a diodakat kihagyva, akkor ott bukni fogod a rollovert; sot, lehet hogy meg ghostos is lesz a scan, mert a szoftver (valoszinuleg) nincs ra felkeszitve. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#847) copass válasza Domonkos (#846) üzenetére


copass
veterán

szerencsére csak a földet engedte el. igen arra figyelek hogy nehagyjam ki a diódákat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#848) dqdb válasza copass (#845) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szép :) Én hasonló drótos mókát hotswap sockettel játszottam el, mert a kapcsoló benyomása nemcsak a socket egyik felét tépte le a nyákról, hanem az alatt lévő forraszpontot is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#849) copass válasza dqdb (#848) üzenetére


copass
veterán

na az szép baleset, kábé mint a promicro microusb-je letépődik.most már csak mini usb csatisat veszek. de a baj az hogy ez szélesebb.
én most baxtam el 1 órát arra hogy megintfeltéptemegyfuratgalvánthidaljukátdróttalmókát.
de valami nem stimmelt. rövidrezártam jó volt, de mégse...
a switch nem lehet, abban nem cseréltem rugót szándékosan. de csak az maradt.kiforrasztom, rámérek semmi...wtf? szétkapom, az értintkező össze volt lapulva...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#850) copass


copass
veterán

összedobtam egy gyors "hangtesztet". 6D mikrofonja ennyit tud, de a lényeg hallatszik szerintem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.