Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Dapro válasza copass (#1550) üzenetére


Dapro
senior tag

hmm nem találtam ezt alin de majd még nézem akkor köszi

(#1552) F34R válasza copass (#1550) üzenetére


F34R
nagyúr

Pedig azt hinne az ember hogy "minoseget" kepviselnek. De biztos hogy nem csak a dhl express miatt jon ki dragabbra.

(#1553) copass válasza Dapro (#1551) üzenetére


copass
veterán

18€
F34R: kereskedők, drágák. szerintem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1554) dqdb válasza copass (#1553) üzenetére


dqdb
nagyúr

Inkább ~23 EUR, mert érdemes az AliExpress Standard Shippinget választani, hogy itthon biztosan ne fizessél rá semmit sem.

Továbbra is tartom azt a múlt heti megjegyzésemet, hogy SA-ból nem létezik olyan, hogy olcsó és jó. Létezik nagyon jó (Signature Plastic), létezik nem rossz (Maxkey, Domikey), és létezik olcsó, ami olyan, amilyen (a linkelt készlet esetében nem is SA, hanem valami, amire ráfogták azt, hogy SA).

Ha olcsón kell jó, akkor Cherry profil, kiosztás és review-k megtekintése rendelés előtt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1555) Dapro válasza dqdb (#1554) üzenetére


Dapro
senior tag

vámolás, hogy megy most aliról? kifizetem előre nem? és a postán meg fizetni kell párszáz forintot még
am nincsenek nagy igényeim egyenlőre keycapekkel, pár fajtát kiakarok próbálni és ha db-onként 100eur lenne akkor az durva történet lenne.

am most láttam egy ilyet, szóval egy ilyen is kell :D

(#1556) nyunyu válasza Dapro (#1555) üzenetére


nyunyu
félisten

Ali előre felszámolja az ÁFÁt, aztán ha szerencséd van az AliExpress Standard Shipping-gel, akkor az ExpressOne hozza házhoz külön díjfizetés nélkül a cumót, az országba érés után 2-3 napon belül.

Ha nincs szerencséd, és CN végű ragszámot kapott a csomag (pl. China Post Registered Air Mail), akkor túszul ejti a királyi posta, aztán vagy online fizetsz 400 HUF válságdíjat 2 napon belül, aztán 1 héttel a "vámkezelés" után átveheted a helyi sóhivatalba elzarándolkolva, vagy másfél héttel később a sóhivatalban fizetsz 800-at.

(Hmm, túszul ejtett DP-HDMI adapteremnél +1.02$ lett volna az Ali Standard Shipping, cserébe kimaradt volna a postás közjáték. :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1557) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok, adott egy BM60v2-POKER pcb és valamiért a rgb része nem működik, nem tudom vezérelni a világitást, tudna ebben valaki esetleg segiteni vagy a pcb-vel van gond? Maga az fn gomb jó mert más parancs jó vele.

Zoli

(#1558) Kasya válasza zolika15 (#1557) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nézd meg Vial alatt. Lehet a funkció nincs hozzárendelve a megfelelo gombhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1559) zolika15 válasza Kasya (#1558) üzenetére


zolika15
tag

Meg van a hiba, ennek a gyári keymap-je nem jó a weboldalon, mert a v1 lett lekopizva és a v2-nél egy sorral lejjebb kerűltek ezek a funkció gombok a régin csak a pcb hátlapján lévő led vezérelhető, én hülyeségem volt, de köszönöm azért mindent próbáltam, de a v1 firmware is megoldott a hibát amúgy. :DDD

Zoli

(#1560) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Nincs valakinek elfekvőben brown switch-e Redragon billhez ?
Vettem egy Redragon Diti-t , de csak kék volt kapható. Nem kell az összes , csak amit sűrűn használunk game alatt, kb 10-15 kellene .

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1561) adammeyer


adammeyer
csendes tag

Tudna valaki javasolni valami szakit aki meg tudja javítani a billentyűzetem Budapest környékén (esetleg Budapest-Esztergom)?

Valószínűleg shortolva van valahol, de szemmel nem találtam meg, illetve túlzottan nem is merültem el benne, mert most nincs rá kapacitásom. Nem vágyom extra megoldásra, elég ha áthidalja valaki egy dróttal ha olyan a hiba... természetesen fizetek érte.

Az volt a tünet, hogy a "J" gombra néha nem érzékelt vagy néha duplán, triplán érzékelt. Újra akartam hevíteni a switch lábát (valszeg ott volt a hiba), de az már egy eleve csúnya forrasztás volt, bár 2 évig problémamentesen működött. Újrahevítés óta minden billentyű lenyomására random érzékel több másik billentyűt. A "J" nem érzékel inputot.

A billentyűt én építettem és forrasztottam, mivel első munkám, így nem a legszebb forrasztás, de ahogy írtam, 2 évet jól műküdött. A lap ez a DZ60, nem a legújabb verziója de szintén "rev 3"-nak volt hívva mikor vettem, csak máshol helyezkedik el rajta a kontroller. Van hozzá kapcsolási rajz, ha az segítség.

(#1562) dugo_ válasza adammeyer (#1561) üzenetére


dugo_
veterán

(#1563) SHO(KER


SHO(KER
csendes tag

Egy őszinte termékleírás Aliexpress-en: :D

(#1564) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Ezt igy par honap tavlatabol atfogalmaznam, hatha konnyebben tudtok igy segiteni:

Home office-hoz (szovegiras, programozas) szeretnek billentyuzetet epiteni. Az Anne Pro 2-m amit most hasznalok, nagyon durvan hangos a Gateron Blue (meg mivel az Cherry MX/Gateron Blue-s evek alatt az acelt is megtanultak ketteroppantani az ujjaim, igy valami puhabb jol esne. :D ). Ki lehetne cserelni a kapcsolokat, de nem tudok/akarok forrasztgatni.

Amit keresek
- A leheto leghalkabb billentyuzetet keresem. Ez az elsodleges szempont. Mondjuk, hogy nincs arbeli megkotesem a projektet tekintve.
A jobb kezem alatt van egy Kensington Expert Mouse Wired Trackball , kozepen az AP2, a billentyuzettartom bal oldalat nem foglalja el semmi.

- Split kialakitasra azert gondoltam, mert azt vettem eszre, hogy a 60%-os billentyuzetem ugyan fantasztikus, viszont sokszor all befelehajlitott V-ben a karom, ami azt jelenti, hogy a konyokom tamaszkodik a karfan, a karom log a levegoben, a kezfejem tamaszkodik a billentyuzettarton, es ugy irok a billentyuzeten. Nem gondolom egeszsegesnek.

A szekem jelenleg egy IKEA Markus egyebkent.

Olvasgatva ezt, arra jutottam, hogy felig jol csinalom.
Van egy levegovel toltott gumis labtartom (jo par eve mar), ahhoz van allitva a szekem, ugy, hogy kisse "lejtsen" a combomnal (kb mint a kepen), olyan magassagra allitva, hogy kenyelmesen ki tudjam huzni a billentyuzettartot.

Ha rateszem a jobb kezem a karfara, akkor normal pozicioban (mint a kepen) esik a kezem a trackballra.

A 60%-os billentyuzet kis meretebol adodoan ez csak egy kezre tud megvalosulni (bal) a masik oldalon. Ezert gondoltam, hogy egy split kialakitassal lehetne javitani az ergonomian.

- Ortho helyett mondjuk lehet hogy columnarral jobban jarnek mivel ott ugye az oszlopok mas magassagban vannak, kb. mint ahogy az ember ujjai sem egyforma hosszuak. :D

- Hotswap-re azert gondoltam, hogy forrasztas nelkul is ossze tudjam rakni.

- Nyilgomb... Hat nem tudom hogy az eddigi igenyeim mellett van-e olyan PCB ami tudja ezt.

- 40-65% meret. Nem baj ha layerezni kell. :)

- Ja igen: tudjon feheren vilagitani es legyenek hozza olyan kupakok amivel ki is lehet hasznalni ezt. :)

Koszi!

U.i.: A lenyeg, hogy csendeslegyen! :))

[ Szerkesztve ]

(#1565) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok, pcb mount stab-ban mi a legjobb Durock v2 tud annyit hozni hogy megéri az árát?

Zoli

(#1566) 0xmilan válasza Neil Watts (#1564) üzenetére


0xmilan
addikt

Kapcsolonak nekem az MX Silent Red jutott eszembe, aztan elolvastam az elozo hsz-ed es lattam, hogy taktilis kell.
Amugy nekem ugy tunik, hogy eleg tiszta elkepzelesed van arrol, hogy mit szeretnel. Innen valoszinuleg mar csak par google kereses megtalalni a megfelelo (osszeillo) komponenseket.
Az biztos, hogy a halksag nem csak a kapcsolokon mulik, hanem a haz kialakitasan, a PCB mountolasi modjan is.
Valaki hozzaerto biztos jon majd konkret tanacsokkal. Split-ben en nagyon nem vagyok otthon.
Illetve a masik billzetes topik sokkal latogatottabb es szerintem ott is elfernek az ilyen epitos kerdesek.

[ Szerkesztve ]

(#1567) G**@**B**!


G**@**B**!
tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni, hogy a videoban található keycap-et milyen néven találom meg? Hogyan keressek rá ha ilyet szeretnék? Maga a billentyűzet is tettszik, a ciklámen színtől eltekintve. Ha ismeri valaki a márkát leírhatná :R .

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#1568) dqdb válasza G**@**B**! (#1567) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1569) G**@**B**! válasza dqdb (#1568) üzenetére


G**@**B**!
tag

Így már tettszetősebb, köszi. Nem ismertem a brand-et, király :) .

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#1570) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok, valaki próbált már Krytox GPL205g2 és GPL105 összekeverésével, mennyire működőképes ez a dolog?

Zoli

(#1571) nyunyu válasza zolika15 (#1570) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem az 1:1 arányú keveréküket hívják árulják a kínaiak Krytox 205G0-ként?
Ha jól rémlik, akkor a valamivel hígabb 205G00 3 rész 205G2, 5 rész 105-ből áll.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1572) zolika15 válasza nyunyu (#1571) üzenetére


zolika15
tag

Igen én is igy tudom, viszont az alap ott nem tudom hogy 205g2 e, mert sok helyen csak sima g205+g105 van irva.

Zoli

(#1573) nyunyu válasza zolika15 (#1572) üzenetére


nyunyu
félisten

205-ből csak egyfélét gyártanak, aminek a konzisztenciája NLGI 2-es értékű.

Ebből úgy lesz folyósabb, ha a 105-tel keverik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1574) zolika15 válasza nyunyu (#1573) üzenetére


zolika15
tag

Ez nagyon frankó köszi szépen.

Zoli

(#1575) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

LSFT_T(S(KC_8))

Ez miért nem akar működni? Magyar kiosztás mellett ennek nem (-t kellene küldenie leütés hatására? (a nyomva tartás működik)

(#1576) dqdb válasza DrojDtroll (#1575) üzenetére


dqdb
nagyúr

Currently, the kc argument of MT() is limited to the Basic Keycode set, meaning you can’t use keycodes like LCTL(), KC_TILD, or anything greater than 0xFF.
[link]

QK_LSFT = 0x0200

#define LSFT(kc) (QK_LSFT | (kc))

#define S(kc) LSFT(kc)

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1577) dqdb válasza dqdb (#1576) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez kell neked magyar kiosztásra beállítva.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1578) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

kailh choc kapcsolót és rá bármilyen kukapok hol tudok szerezni az eu-ban?

(#1579) dqdb válasza DrojDtroll (#1578) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1580) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Van egy kis fejfájásom:

Egyszer már ragasztottam pillanat ragasztóval, mert kitört a fele hónapokkal ezelőtt. Most az a fél újra kitört és tovább feleződött... :DDD
(Találtam a fórumon egy bejegyzést, aki betett gomb formákról egy képet. Az alapján erősen OEM forma. A billentyűzet: RAPOO VPRO 500.

Keresgéltem már gombokat, de leginkább szetteket találtam vagy drágálltam a beszerzését, mert mondjuk kb. 3000 egy wasd szett.
Ha esetleg valakinek van javaslata arra, hogy miként tudnám megragasztani, hogy tartós is legyen, azt is szívesen fogadom.
(Vagy írjak a házi barkács topikba? :U )

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#1581) copass válasza Aprósólyom (#1580) üzenetére


copass
veterán

van egy technika ami tartóssá teszti a pillanatragasztást.
elsőnek pontosan össze kell ragasztani, majd szódabikarbónát kell szórni a ragasztóra kívül. megint egy kis ragasztó, szódabikarbóna, ismétlés.
arra kell figyelni hogy túl vastag ne legyen, mert fenntakad valamiben.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1582) SaGa59 válasza Aprósólyom (#1580) üzenetére


SaGa59
őstag

Ezeket a műanyagokat igazából csak oldószerrel lehet jól ragasztani, a pillanatragasztó nem erre való. Aceton, toluol és hasonlók, ami feloldja a bekent réteget (mind a kettőt be kell kenni) és összenyomva, az oldószer elpárolgása után gyakorlatilag eggyé válnak, mint eredetileg voltak. Régen erre volt a Technokol Rapid, de bő két évtizede már abban sincs oldószer. Ha találsz még Pálma fix vagy Pálma tex kontaktragasztót, az is oldószeres. Az uódai már azoknak sem, ezért PE. PP és hasonló műanyagokhoz pont úgy nem valók, mint a cianoakliát pillanatragacsok.
Ha hozzá tudsz jutni oldószerhez, abban érdemes előre feloldani némi ilyen műanyagot, akkor nem párolog el olyan gyorsan a felületről és lesz idő összeilleszteni a darabokat.
Egyébként alin pár dollárért is árulnak komplet billentyűzet sapka szeteket, érdemes lehet ott is körülnézni, bár gyanakszom, pont ebben a színben nem találsz. ha ékezetes betű, akkor szinte biztos, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#1583) Aprósólyom válasza SaGa59 (#1582) üzenetére


Aprósólyom
addikt

#1581 copass ; #1582 SaGa59 Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :R

Pattex oldalát nézegetem és úgy van ahogy mondod. Toluol mentesnek írják a Pálma fix-et és külön feltüntetik, hogy nem ragasztja a PE, PP, teflont. :((( A "ragasztás A-Z" oldalon pedig a kifejezetten nehezen ragasztható műanyagok közé sorolják a PE, PP-t. De jó!
HD PE mennyire lehet csereszabatos hogy egy kis műanyagot adjak a ragasztóhoz?
Pl. ha Pepsi fekete kupakjából képzek port.
Visszatérve pl. a Patex oldalára... a legtöbb ragasztónál külön feltüntetik, hogy nem ragasztja a PP, PE-t, viszont Etil-acetátos Pattex Compact az jó lehet? Ott nem tüntetik fel kivételként.
Vagy inkább írjak az ügyfélszolgálatnak? :U

wasd helyről az A betű az áldozat. Ha esetleg találok egy wasd szettet megfelelő formával, akkor a gombok magassága már megegyezhet az eredetijével?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#1584) dqdb válasza Aprósólyom (#1583) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kupak nagyon nagy valószínűséggel ABS-ből van.

Igénytelen, de működőképes megoldás lehet, ha nemcsak a kupak alját próbálod meg összeépíteni, hanem egyúttal a kapcsolón lévő stemhez is hozzáragasztod a kupakot (a stem nagy valószínűséggel POM-ból van).

Ha esetleg találok egy wasd szettet megfelelő formával, akkor a gombok magassága már megegyezhet az eredetijével?
Az esély megvan rá, de annak van nagyobb valószínűsége, hogy kissé el fog térni magasságban és formában is. Az OEM profil nem egy konkrét szabványosított profilt takar, hanem a magas-hengeres profilok gyűjtőneve.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1585) Enton


Enton
addikt

Na ezt már akkor inkább ide.
Nos megejtettem az első kupakcserét, egy hosszabb idő után(oem-->cherry):


Kapott egy pár cherry silent red_VS_candy tactile clone-t vagy stem-cserés, tudom is én hogy hívják ezt a stemswap???:

Aztán pár kailh knight is, majd ment fel a maradék, Nem kenegettem semmit rugót se olajoztam de teljesen jó lett így is.
Pár mm-el alacsonyabb lett de ugyanúgy jó gépelni és hangja is jó mint a keychron-os kupakszett volt.
Majd valamikor folytatom a banánok kenegetését is, ha meg lesz mind majd visszamegy egyszer csak, majd csak időt kell neki találni valamikor.
Most ez a kupakcsere is egész "gyorsan" meglett másfél-két óra alatt:


Rossz telós fotók ezért bocs de, nincs még dslr-em ilyen célra, de lehet lassan el kellene gondolkozni egy olyanom is, mostanság nincs még kicsi kompakt fotógép sem üzemben. Na majd túrok valamit ebay, hardveraprón, jó lenne már értelmes minőségben fotózgatni ezeket a vackokat ha már vannak. ;]

Ezen hsz-nyi pötyködés után sem tudok rá panaszkodni, a silent oldal néma a jobb oldal meg fémesen "csattog" de olyan kellemes hangszínben, mint régen az analóg gépírók hasonló érzetük van, nekem eddig nincs okom panaszkodni a q3-ra eddig alapon is nagyon jó(stabokat nem ár újra kenni de az kn alap amúgy is minden uj billentyúzetnél ami a házhoz áll).

Meghogy mitne mondjak püfködni sokkal jobb mint baszkodni kupak le elnyal átesz q3-ra.
Szerenycsére nem voltak vészesen elkoszolódva, 2-3 hete takaríthatgattam utoljára még melóban, mikor sok felesleges időm támadt egyik hétvégi délutános műszak folyamán.

Nagy teli ducky-m is üresen tátong a sarokba dobva hogy majd kap valami kapcsolót de azt meg forrasztgatni kéne ahhoz nem tudom mikor lesz kedvem legközelebb. Azt se tudom milyen kapcsolóval kellene összerakni, de annyira nem is sürgős van mit/min pötyögni éppen.
Logitech pop is szétszedve várja jobb sorsát, arra sem tudom mikor jut majd idő(az egerét viszont megelégedéssel használom laptop mellé, ideális méretű és még telefont is tudja kékfogazni).

Meg nagyon agyalok egy mx master mechanikal mini-n, de majd jó áron, karácsonyra(esetleg), vagy később valami akcióban. Magyarán nem sürgős az sem de majd nézem a aprókat mindenfele hátha belebotlok egy olcsóbb iso-s verzióba abból is.

Most hirtelen ennyi, de tuti lenne még mit akarok írni/kérdezni de majd. Csak csak kéne valahogy regény hosszú hsz-eket gyártani ha már van jó bill is hozzá. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1586) 0xmilan válasza Enton (#1585) üzenetére


0xmilan
addikt

Ezt a szinosszeallitast meg kupak elrendezest csak en nem ertem? :D

(#1587) dqdb válasza 0xmilan (#1586) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van egy lila billentyűzetem, amire rátettem az egyetlen lila kupakkészletemet, hogy összeillenek-e. A válasz határozott nem volt, ez ~9 hónapja történt, azóta is rendszeres használatban van az a billentyűzet azzal a kupakkészlettel. Nemsokára tényleg lekerül, mert takarítás jön, és akkor megy vissza egy hozzáillő készlet. Szóval van ez így :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1588) Enton válasza 0xmilan (#1586) üzenetére


Enton
addikt

Nos hát sok érteni való nincs rajta pandás varmilo 65%-ös egy zöld alfa kiegészítővel, és most így sikerült felrakni éppen.

Jó lenne egy rendes tkl vagy fullos panda kupakszett de annyit nem igen ér amennyiért eddig láttam.

Illetőleg ennyiért már veszek valami mást/újabb dolgot kapcsolót/ másik bill-t.

Alapvetően a kék és zöld színek vonzanak, ez eg ilen kékes zöldes valami lett de sötétben zöld fénnyel még egész pofás is, nekem legalábbis bejön, illetve megvagyok vele.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1589) 0xmilan


0xmilan
addikt

A QMK jedikhez szolna a kerdes:
config.h-ban kikommenteztem a szivarvanyos modokat, igy csak az egyszinu hattervilagitas maradt, viszont a default szint nem tudtam beallitani.
Bemasoltam ezt a sort, de maradt piros (ami a 0).
#define RGBLIGHT_DEFAULT_HUE 21

Kellene meg valamit allitani masik fileban is?

(#1590) dqdb válasza 0xmilan (#1589) üzenetére


dqdb
nagyúr

EEPROM törlés volt? Ha nem, akkor QMK Toolboxban meg tudod ejteni, vagy VIA-ban rá tudod kötni egy billentyűre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1591) 0xmilan válasza dqdb (#1590) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha ez nem az a torles, ami a "qmk flash" kozben lefut, akkor nem, kulon nem toroltem semmit.

Downloading element to address = 0x08000000, size = 28308
Erase       [=========================] 100%        28308 bytes
Erase    done.
Download    [=========================] 100%        28308 bytes
Download done.
File downloaded successfully

Kozben az is feltunt, hogy a docs-ban azt irja, hogy ennek kell yes-en lennie a rules.mk-ban:
RGBLIGHT_ENABLE = yes

Ez a kod komment szerint az underglow-ra vonatkozik es nalam nincs is engedelyezve.

RGB_MATRIX_ENABLE = yes
Ilyen sorom van es gondolom az RGBLIGHT_DEFAULT_HUE helyett RGB_MATRIX_DEFAULT_HUE-t vagy valami hasonlot kellene define-olnom.

(#1592) 0xmilan


0xmilan
addikt

HID Console device nem is connectel, csak a sargaval jelzett STM32 DFU device es a 'Clear EEPROM' gomb ki van szurkitve.

Itt a linken kek sorokkal jelzi neki a HID console device-t.

--------------------------------
A RESET-et mar raraktam az Fn retegre, igy legalabb a bootloader modba tetelhez nem kell az USB kabel-t ki-be dugdosni.

[ Szerkesztve ]

(#1593) 0xmilan válasza 0xmilan (#1592) üzenetére


0xmilan
addikt

For keyboards using the STM32F072 like the BDN9 Rev. 2 and DSP40, the STM32F072 microcontroller doesn't actually have real EEPROM in it, so it is emulated instead using flash memory. To clear out the emulated EEPROM in this case, download the STM32F072 Flash Clearing .bin file and open it up in QMK Toolbox. Then press the reset button on the PCB and then click the Flash button.

Felflasheltem a stm32f072_clear_flash.bin-t, de az se oldotta meg. :D

(#1594) dqdb válasza 0xmilan (#1593) üzenetére


dqdb
nagyúr

A VIA ott tárolja az adatait, így ha VIA támogatással fordítottad le a firmware-t, akkor okozhatott volna problémát. Bár az is igaz, hogy a VIA a firmware fordítási idejét magic numberként beteszi az adatterületre, és ha a várt és talált adat eltér billentyűzet bootja során, akkor törli az EEPROM-ot (vagyis friss fordítás-feltöltés után mindig ez fog történni), szóval így utólag ez a törlés csak akkor lett volna megoldás, ha egy áramtüske kicsit megtépázta volna az EEPROM tartalmát (és azt is csak ATmegán tudta volna, STM32-n nem).

Majd később ránézek ezekre a részekre, mert a per-key RGB, underglow, státusz LED-ek keverednek eléggé a forrásban és a beállításoknál, ha nincsen rutinod ezekben, én pedig világítás terén én csak annyit szoktam állítgatni fordításkor, hogy kikapcsolom :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1595) 0xmilan


0xmilan
addikt

Kozben sikerult default hue-t meg fenyerot allitanom:
#define RGB_MATRIX_STARTUP_HUE 8
#define RGB_MATRIX_STARTUP_VAL 160

Innen.

Mint megtudtam, a docs.qmk.fm altal hasznalt docsify nem statikus oldalakat general, igy a google nem indexeli. Igy nem csoda, hogy elso korben nem talaltam ertelmes talalatokat. Persze eszembe juthatott volna a hivatalos dokumentacioban kutakodni.

(#1596) dqdb válasza 0xmilan (#1595) üzenetére


dqdb
nagyúr

Király!

Mint megtudtam, a docs.qmk.fm altal hasznalt docsify nem statikus oldalakat general, igy a google nem indexeli.
Korábban ennél rosszabb volt a helyzet, mert a beta.docs.qmk.fm oldalt indexelte a Google, és találatként kidobta, azonban ott egy régóta elavult dokumentáció volt csak elérhető. A két oldalnak ráadásul eltért a felépítése, így a címből a beta törlése kevés volt, hogy a friss dokumentációban elérd ugyanazt a részt, kézzel kellett odanavigálni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1597) malystryx


malystryx
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. :B
Volna egy CoolerMaster CK550-em, amit én kb 2 évig használtam, sokat írtam vele, játékra nem nagyon használtam, vigyáztam rá. Egy idő után elkezdődött egy olyan jelenség, hogy 10-15 billentyű a leütésekor 2, nem ritkán 3x írta le azokat. Nem mindegyik csinálta ezt. Aztán lecseréltem, mert garancia nem volt már rá. Most eszembe jutott, hogy nem erre a sorsra szánnám, és szeretnék vele valamit kezdeni. Nem tudom hogy ez milyen jelenség, de gondolom ilyenkor ez cserét jelent..
Felújítanám, de a forrasztáshoz nincs gyakorlatom annyi. Meg ha esetleg drága a switch, ha belekerül 10-15-be, abból majdnem kijön egy újabb is. :F
Videót nem találtam pont erről a típusról, de egy másikban benne lehet az ami nekem kell, alighanem a 3 pin-es gateron brown switch. Itt nem tudom hogy a red is szóba jöhetne -e, mert halkabb, de kérdezek hátha el tudtok indítani valamilyen irányban. Itt a videó ami alapján be tudtam azonosítani: [link]

A kérdésem az lenne hogy érdemes vele vesződni, így hogy semmi tudásom nincs e téren, vagy bele se kezdjek? :DDD Hallottam és olvastam már mindenféle ápoló folyadékokról és zsírokról is. De itt sincs semmi tapasztalatom, mindenemre szoktam pedig vigyázni, ápolom és takarítom, de az első mechanikus billentyűzetem volt ő, és nincs tapasztalat. Hangos volt, de nem baj, később szilikon gyűrűket rendeltem azért neki.

Vagy egy másik lehetőség is szóba jöhetne, hogy ha magam építeném meg a saját billentyűzetemet, vagy olyat keresnék ami nem forrasztásos módszerrel van szerelve? Van egyáltalán ilyen? :U

A fények nekem sokat jelentettek, mert sötétben gépelek leginkább, és este.

Ha tudtok, legyetek kedvesek segíteni nekem, a topikban kerestem CK550-re, de konkrét szerelési útmutatást nem találtam. :B
Szívesen fogadom a szerelési tanácsokat is, és az ajánlásokat is afelől, hogy ha esetleg valaki már épített magának és/vagy vásárolt olyat amit nem kell forrasztgatni. Ne haragudjatok a hosszúért, szép estét Mindenkinek. :R

(#1598) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv,
Én abban szeretnék segítséget kérni, hogy a billentyűzet programozásán változtassak, az egyes kapcsolók értékén.

Van egy Keychron K6-om, friss szerzemény, még meg kell szoknom.
Az a gondom hogy én igazából a "HOME" és "END" gombokat folyamatosan használom, míg a "Pageup" "pagedown" gombokat önmagukban sose, excellben is ctrl-al kombinálva, ami ki van osztva keypaden 1 dedikált kapcsolóra.
Így kapásból előszedtem a Sharpkeyst és átállítottam, mert az is butaság kategória, hogy a Del nem kapott dedikált gombot, míg az alig használt világítás üzemmódváltás meg kapott.

A Sharpkeyssel az a gondom hogy a már windows-ba megérkezett információt változtatja, tehát hogy a billzeten eredetileg home-ként megadott gombot a windows registry módosítás miatt del-ként értelmezi a gép.
A gondom hogy használok keypad-et, amin megvan adva pl a "ctrl+pageup" kombináció, ami excell lapozáshoz kell. Értelemszerűen ha Sharpkeysben megadom hogy a "pageup" az a home, akkor a fenti kombinációm már "ctrl+home" lesz.
Nekem az kéne hogy pl a billzet "S65" számú kapcsolója milyen utasítást adjon a "PC"-nek. Így pl a világítási üzemmód váltást is átrakhatnám pl delete-re.
Pl most írás közben véletlen a megnyomtam a világítást, kapcsolgathattam mire visszataláltam az általam kedvelt-re. :D
Elvagyok kényelmesedve a Razer Tartarus V2 keypadem miatt, ott ugye minden kapcsolónak én adhatom meg a funkciót (ameddig fut a software :@).

Ha maga a Keychron nem adott erre választ, van rá valami külső mód?
Köszi.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1599) dqdb válasza PROTRON (#1598) üzenetére


dqdb
nagyúr

A K6 Pro jön majd csak QMK-val, a K6 nem ilyen. Egy nem hivatalos QMK forkot rá tudsz tenni, de nem egyszerű, és a Bluetooth-t bukod ebben az esetben, cserébe megkapod a teljes körű konfigurálhatóságot QMK-val (és lehet, hogy valaki elkészítette a VIA támogatást is a kényelmesebb beállításhoz).

ott ugye minden kapcsolónak én adhatom meg a funkciót (ameddig fut a software :@)
Itt nem kell hozzá PC-n állandóan futó szoftver. QMK-nál eleve a billentyűzet firmware-ébe kerül be a konfiguráció, VIA esetében a billentyűzet megkapja a konfigurációt, és megőrzi az EEPROM-ban.

Most nézem, hogy a K6 Prót Kickstarterre vitte a Keychron. Ez azért egy eléggé visszataszító húzás és a crowdfounding elvével visszaélés egy ekkora cégtől, amelynek amúgy megvan a tőkéje a gyártáshoz és az utóbbi hónapokban szó szerint heti rendszerességgel tolja ki az új típusokat.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1600) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Próbálkoztam neten megoldást találni a problémámra, de nem sikerült, talán majd itt :)
Egy HyperX Alloy Origins (Red switch) billentyűzeten szeretném az "F5" gomb érzékenységét csökkenteni. Elég béna minőségűek voltak rajta a keycapek, így töredeztek és a pillantragasztózás ennél a gombnál valahogy félrement, konkrétan ráragadt a switchre a kupak. Ez persze csak akkor derült ki, amikor új capeket vettem rá és próbáltam átpakolni őket. Sajnos egy kicsit meggyepáltam az említett gombot, azóta - tök random és ritkán - hiper érzékennyé válik :F Elég idegesítő, amikor folyamatosan frissül egy weboldal :D
Találtam egy ilyen megoldást, de ez minden gombra hatással lenne. Gondolom az ilyen fix kapcsolós billentyűzetek javítása nagyon macera... Egyszerűbb lenne újat venni?
Előre is köszönök bármilyen tippet! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.