Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) tDr1v3r válasza DewiL (#1100) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ez miben jobb a linearis Zealioknal?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1102) DewiL


DewiL
senior tag

halkabb (szerintem) és olcsóbb (bár nem tudom pontosan melyik Zeal switch-re gondoltál)
persze kell hozzá a lube és a switch film

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1103) Mr.Csizmás válasza Barnahalo (#1095) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

petg-ből jobb az ilyesmi, a rugalmassága miatt (nem kezd el töredezni) esetleg utó-hőkezelt PLA, btw fillérekre jön ki darabárban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1104) tDr1v3r válasza DewiL (#1102) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Fasza.

Totál lemaradtam a mai építős trendekkel, asszem '16-ban építettem a sajátomat, akkor még switch film nem is igazán létezett. Érdekes így utánanézve, mit ne mondjak, szépen fejlődött ez a scene is...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1105) nyunyu válasza tDr1v3r (#1104) üzenetére


nyunyu
félisten

Azóta még kétszer próbáltam rendelni a nemszeretem brigádtól, de még így is lepattantam róluk :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1106) Throme válasza DewiL (#1089) üzenetére


Throme
veterán

Végül vettem O-gyűrűt. Ahogy mindketten számítottunk rá nem lett "silent", de lenyomáskor halkabb érezhetően a billentyűzet.
Minimálisan rövidült a gomb útja. Természetesen a felengedéskor a zaj megmarad. Nem vészes.

Összegezve, nem bántam meg, mert érzékelhető a különbség.

(#1107) dqdb válasza Ganz-[HUN] (#1099) üzenetére


dqdb
nagyúr

Megjött az M0118. Elég furcsa szerzet 0 nélkül, hogy őszinte legyek, és többször használom mint gondolnád
Miért nem teszed a nullát a helyére és az Escape-et egy rétegre vagy a Clear gomb helyére? Vagy a bekapcsológombra, amit lehet jól csépelni? :) Ha a TMK limitál ebben és ezt a konvertert használod, akkor ahhoz van QMK támogatás is.

Pár nap után beláttam, hogy magyar kiosztás mellett egy F-sor nélküli billentyűzeten a bal felső sarokba tett Escape fájdalmas tud lenni, és azóta mindig a tilde/nulla kerül oda.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1108) Barnahalo válasza Mr.Csizmás (#1103) üzenetére


Barnahalo
tag

Igazat adok neked, mondjuk nekem nincs 3D nyomtatóm. Azt is elhiszem, hogy olcsón lehet ilyet nyomtatni, hiszen nem is egy méretes darab. :)

(#1109) Imz válasza DewiL (#963) üzenetére


Imz
tag

(#963-ra)

Hát az a mély morajlás a hát valami eszméletlen, egy ilyet TKL-ben, bármi áron.

Mit csinálnál másként? így utólag.

(#1110) DewiL válasza Imz (#1109) üzenetére


DewiL
senior tag

nem nagyon változtatnék semmi érdemi dolgot (pont olyan lett mint amilyet akartam)
talán csak annyit hogy a stab-okból a v2-t raknám, először bénáztam vele és szét kellett szedni, de jó tapasztalat, hogy addig nem kell összerakni, amíg nincsenek rendesen tesztelve

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1111) Ganz-[HUN] válasza dqdb (#1107) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

ezt használom, a Hasu féle firmware-t (ver 1.0)-t Teensy 2.0-ra. Pw On-on van egy layer, az escapen a másik kettő attól függően hogy melyiken vagyok :DDD majd csinálok róla logout írást.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1112) dqdb válasza Ganz-[HUN] (#1111) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ott van a Caps Lock, szép nagy, adja magát Fn gombnak :) Oké, az M0118-on lock kapcsoló van alatta, de azt át lehet forrasztani a Num Locknak megfelelő helyre (úgy rémlik, hogy az normál kapcsoló, lusta vagyok megnézni a sajátomon).

Én ezt a layoutot szoktam használni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1113) Imz


Imz
tag

A megosztott layereket (köszönöm!) átnézve rá kellett jönnöm, hogy ez tök jó dolog, már a 40% is.
Viszont szeretném tanítani ezerrel, de lusta és feledékeny vagyok. Milenne ha mutatná a layoutot? Milenne ha akár 100-at is belenyomhatnék? Mikor pl arabul/koreaiul kell írnom, pár szót, írhatnék úgy mint egy ember?

Erről mi a véleményetek? Ilyenek vannak még. Szumma:

(oled a gyengém, szinte minimális fényerővel használva jók, nekem megfelelt eddig mindenhol. Keretnélkülien pedig argh. A sima LCD ésszerűbb, 9k/db környékén be lehet szerezni..)
Igen, amit elsőnek linkeltem az 30k. egy darab. De ha x évig megboostolja a munkám, megérné. De cserébe lemennék 40% környékére.

Egyedül egy 2007-es Optimus Maximus néven futó billt találtam, ronda is, cherry ml is. De 2021-ben talán össze lehet vadászni egy jobbat... nem?

(#1114) copass válasza Imz (#1113) üzenetére


copass
veterán

oledes gombok azért elég húzósak, 17k darabja...optimus is fél misi környéke.
egyszerűbb ha képernyő billentyűzetet, esetleg veszel vmi olcsó mechát és raksz rá koreai/arab keycap-eket.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1115) Imz válasza copass (#1114) üzenetére


Imz
tag

Megszületett egy unikornis.
Azért rakjam át a keycapeket mert le szeretnék írni pár szót évente 10x az adott nyelven, majd oroszul, majd írjak a koreainak hogy várjá átrakom a kupakokat? :D

Nem az olcsóbb megoldást keresem, a jobbat.

Nem a nyelvek, inkább az akkordok és több tagú kombók lennének a fontosak, de ha lefedné az összes dolgot, nyilván azért adnék is pénzt.

(#1116) copass válasza Imz (#1115) üzenetére


copass
veterán

ki mondta hogy cserélgesd?! :D gyártatsz egyedi feliratos keycapet hozzá, simán ráfér 3-4 nyelv egy keycapre.
ritka szar gépelni az optimus-on, de kanadában van most éppen (csak hát érte kell menni)! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1117) Imz válasza copass (#1116) üzenetére


Imz
tag

2007-es switch, oled kijelzővel, hát hogyne lenne szörnyű. Vedd elő a telefonodat 2007-ből :))

Ha lenne ebből friss 40/60%-os, megnézném, amit linkeltem, borderless, és nem is 17k. :U

(#1118) Imz válasza copass (#1116) üzenetére


Imz
tag

edit: nem borderless ez sem :(

(#1119) copass válasza Imz (#1117) üzenetére


copass
veterán

ne fárassz már...
29k darabja! :D
ennyiért már egy csendes mechát is össze tudsz rakni magadnak, ha veszel egy 20k ócót hotswappeset és beleraksz 10k silent switchet...
optimus nagy a távolság a gombok között (tehát kényelmetlen), fényes tükröződő a felület (napsütésnél semmit se fog látni belőle), nehéz keycapek...
biztos kényelmes lehet rajta gépelni! :D
ez a billentyűzet egy "műtórgy". elmondhatod hogy van egy ilyened, de használni úúúú az más tészta.
mint amikor vesz vki egy lamborghini countach-ot, aztán így tolatsz vele! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1120) Ganz-[HUN] válasza dqdb (#1107) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Haza értem, és mostmár el tudom küldeni azt amit hasnálok.
Ezt flasheltem rá. Neked milyen billed van?




Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1121) Imz válasza copass (#1119) üzenetére


Imz
tag

ja, undorítóan drága.. de jó? :D

Optimus csak egy példa volt, 2007-ben ezt tudták, és ilyen telefont tettek mellé. Napsütéses érv tetszik, hiszen a monitorom sem látom, ha a macska letépi a reluxát. egy mai pl xiaomi mi band olcsó oledes okosóra szintje szerintem tökéletes beltérre.

Gondoltam felvetem, hátha valaki már próbálkozott/tapasztalt hasonlót, hiszen van már a kapcsolóból nagyobb% kijelző, talán jobb switch, és talán lehet közelebb is rakni egymáshoz..

(#1122) tDr1v3r válasza Imz (#1121) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ne is eroltesd ezt a vonalat, komolyan. Felesleges.

Epits valamit a mai legjobb dolgokbol normalis PBT keycapekkel vagy vegyel egy Fujitsu PFU/Realforce Topre-s billt, de ezt a kijelzos izet vesd el... nem veletlen hogy nem hasznaljak kb. sehol azon az orosz muveszprojekten kivul.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1123) copass válasza Imz (#1121) üzenetére


copass
veterán

nincs értelme az oledes billentyűzetnek.
elgatonak van egy vezérlője 8x4 gombbal.
de mobillal/tablettel simán ki lehet ezt váltani, van egy pár szoftver hozzá amivel lehet ikonokat,makrókat rátenni.
https://www.elgato.com/themes/custom/smalcode/image/products/stream-deck-xl/hero-panel/stream-deck-xl.png

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1124) dqdb válasza Ganz-[HUN] (#1120) üzenetére


dqdb
nagyúr

Neked milyen billed van?
Ha az Alps vonalat nézzük, akkor van egy M0118 salmon kapcsolókkal, amit kapcsolódonornak vettem, de túl szép állapotban van, hogy szétbarmoljam, így még nem tudom, mi lesz vele. Valószínűleg beszerzek én is egy Hasu konvertert, csak éppen TMK helyett a jól megszokott QMK-t tolom rá, aztán majd kialakul. Van emellett egy ISO AEK2, amit kupak- és stabilizátordonornak vettem dampened white kapcsolókkal (a kapcsolók rettenetes állapotban vannak rajta), és van még egy másik ISO AEK2 is, ami szintén kupakdonor lesz (azt sem tudom, hogy milyen típusú és állapotú kapcsolókkal rendelkezik, mert Angliában ragadt még egy ideig). Az AEK2 kupakjai majd egy 65%-osra mennek rá, van egy adag NOS white kapcsolóm, így lesz egy clicky build és lesz még egy taktilis is, de a konkrét kapcsolótípus még nincsen eldöntve (a salmon volt az eredeti terv).

Az MX vonalat meg inkább hagyjuk, az bonyolultabb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1125) Kasya


Kasya
nagyúr

A GMK QMX-nek van jogosultsága? Úgy látom, hogy jobban ajánlott, mint az O ring és nem csökkenti a keytravel-t.

(#1126) dqdb válasza Kasya (#1125) üzenetére


dqdb
nagyúr

A gyárilag halkított kapcsolók mellett nem túl sok, főleg nem azon az áron, amennyiért árulják. Korlátozott a kompatibilitása, kizárólag Cherry kapcsolóhoz jó, más gyártókéhoz nem, mert a ház felsőrésze kissé eltér. Ez is elvesz valamennyit a kapcsoló útjából, mert nem 0 mm vastagságú a kupak tetejére kerülő gumiszerű réteg.

Zealnek volt hasonló megoldása még a Zealio V1 korában Zealencio néven (még az ár is stimmelt), az egészen jól halkított, de amúgy eléggé macerás volt használni: kupakcserekor könnyen leesett, és lehetett újra visszapattintani, ami néha nagyon nem volt egyszerű. Így utólag az sem érte meg az árát, és a V2-höz már nem is jött ki ez a kiegészítő, hanem Zilent néven maga a kapcsoló lett halkítva.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1127) Ganz-[HUN] válasza dqdb (#1124) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Egy jó állapotú, '89-es Damped Creames AEK II ISO-m van nekem is az M0118-on kívül. Viszont ennek a különlegessége, hogy ugyan azok a tactile leavek vannak benne mint a salmonokba. Így tulajdonképpen SKCM Salmon Damped kapcsolók vannak benne. Nagyon jó kis cucc, én élvezem. A Salmonos M0118-amit most is használok, igaz hogy szarabb állapotban van jóval, de ez nem azt jelenti hogy rossz lenne. :N

Egy Teensy 2.0 3000ft Aliexpress-ről. Szerintem, vedd. Ne gondolkozz rajta :N

Így nézett ki szegényke... :U
15 eurót vissza is kértem az eladótól mert arról volt szó hogy nem akadnak a gombok és nagyon fasza. Hát... Nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1128) Imz válasza copass (#1123) üzenetére


Imz
tag

"Nincs értelme", ezt a történelem során sokszor elhangzott, alátámasztás nélkül. És hányszor megcáfolta az idő.

Lehetne nem csak a múltnak, a jövőnek is építeni, nem? Nem kell hogy más megértse-szeresse avagy értelmet találjon benne.

Most eltöltöttem pár hetet éjszakázva a témában, (Az itteni közösségnek nagyon nagyon szépen köszönöm hogy berántottak a mélyvízbe, linkekkel, leírásokkal, tényleg mindennel! Királyok vagytok!) de a vége elszomorító.
- Lehet renoválni.
- Lehet "custom"-ot építeni, van x gyártó, y layoutja, és z anyagú kupak. x+y+z<20 És ez az "egyéni" x millió embernek. Mint amikor az egyik telefongyártó kihozza az új telefonját ami ugyanolyan mint a tavalyi, 2%-al gyorsabb, és van 5 színben, marketing szerint hogy igazán EGYEDI lehess.

Ha felvetek valami valóban egyedit, ami más mint a tömegtermék, pl gránit plate, oledes kijelzők (többit nem is merem írni), akkor a berögzött, ortodox válaszokat kapom, pont az építőktől. (mint a K120-as srác lehülyézi az építőket, mert évi párszáz k-t elnyomnak régi cuccokra, "semmi értelme". 'oszt mégis, ugye)

Ha nem 104, hanem kevesebb gomb van rajta, amit akkordokkal lehet pótolni, akkor az trendi-újhullám-menő-printerest hegyek.Van rajta egyedi kupak? Orgazmusközeli állapot. Mind amikor hülyegyerek lángos matricákat rak a corsa-ra.

A lamborghini countach-os példa is ordít.
- Vezettél már valaha olyat? Ha láttál is, tuti leesett állal, és x év után is fel tudod idézni.
- Vennél olyat? Drágább lesz mint 30+ éve, újkorában, ha kapsz egyáltalán.
- El adnád a tiéd? sorba fognak állni.
És igen,úgy kell vele tolatni. (btw nem, mert apróért teszel bele tolató kamerát körbe, aztán ennyike). Az is értelmetlen a tömegnek, se boltba járni, se megpatkázni, se <mittomén>-re nem jó, értéktelen. Ja mégse.
Autós példánál maradva, pont így született meg az Aero Atom. Utána az Aero Atom v8.

Az jut eszembe még, mikor 2005-ben magyarázták a userek hogy a telefonoknak SOHA sem lesz olyan szép kamerája mint a 3-4mpixeles, akkoriban elérhető tömegfényképező. Aztán na.

2007-ben egy félcentis oled kijelző, egy alig egy centis gombon, nyilván "olyan is" 2021-ben. Ennyi erővel a nokia 3310/N95 óta nincs is telefon? Kinél van napi használatban? Naugye.

Írtam a gyártóknak, találtam másokat is, próbálkozok, nem adom fel. Ha mégis nyitottak vagytok eféle dolgokra, továbbra is ezer köszönet és hála a tippekért, beszéljünk róla bármikor, bárhol.

Edit: Privát nemzetközi csoportban felvetettem pár terv és árral (<2Mft), hogy gyártanék ilyesmit. 24 óra alatt 3-an írtak privátot, hogy hol lehet megrendelni.. indigogo valaki? :D

(#1129) DewiL válasza Imz (#1128) üzenetére


DewiL
senior tag

évekkel ezelőtt bennem is felmerült, hogy miért nincsenek pici kijelzők a gombok helyén és akkor a user azt rak rá szoftveresen amit akar, akkor meg is találtam a fent már tárgyalt billentyűzetet, de sajnos azóta senki nem merte bevállalni ezt az innovációt, de mostanában az Applenek is eszébe jutott , szóval szerintem pár éven belül lehet lesz több alternatíva is.

Ha van rá erőforrásod szerintem vágj bele, ha csak 1000 embernek eladod a világon, már megérte, csak ne felejts el küldeni párat a nagyobb tech oldalaknak/channeleknek :) (meg nekem :D)

személy szerint nekem teszik ez a think out of the box gondolkodás

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1130) Domonkos válasza DewiL (#1129) üzenetére


Domonkos
Ármester

Esetleg napelemet az autoutakra nem akartok telepiteni? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1131) DewiL válasza Domonkos (#1130) üzenetére


DewiL
senior tag

honnan tudod hogy nincs ? :D

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1132) Imz válasza DewiL (#1131) üzenetére


Imz
tag

Ez lenne az itt már 2014?-et írunk, mindjárt közelebb kerültek azok a gombok.
Regét tudnék írni arról, hogy milyen rétegeket tudnék akár on-the-fly belegenerálni.

Viszont, a mérete nyilván lehet kisebb, (~40%?).

ha találok még másik n őrültet magam körül..

[ Szerkesztve ]

(#1133) copass válasza Imz (#1128) üzenetére


copass
veterán

"24 óra alatt 3-an írtak privátot, hogy hol lehet megrendelni"
ez semmit nem jelent! :D chat mindent elbír, de ha fizetni kell akkor megcsappan a lelkesedés!
az én projektemre pár óra alatt jelentkezett 100 ember, majd fizetett előre hogy neki ez kell!
"eztmegezt tudja, itt a videó működés közben".
de az hogy ezt így fel tudja mutatni, ebben rengeteg munka van.
én nyomtam bele az időt és a pénzt nem keveset. nyákot terveztetni, gyártatni, 3dnyomtatás,prototípusok,stb.

szóval szerintem egy picikét bilibe lóg a kezed.
1 millás egyedi billentyűzet

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1134) dqdb válasza copass (#1133) üzenetére


dqdb
nagyúr

1 millás egyedi billentyűzet
Ez csak annyira egyedi, hogy a festése egyedi, amúgy egy Keycult No. 1/60-ról van szó. Az ára azért ilyen magas, mert a gyártási költsége magas: a Keycult prémium minőségben gyárt drágán, valamint a Caustic Customs festései rettenetesen drágák. Ebben nem volt háztervezés, nyáktervezés, prototípusok gyártása, azokkal a szám szorzódna (bár ezt neked nem kell részleteznem ;) ).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1135) Imz válasza copass (#1133) üzenetére


Imz
tag

Öhm, nem szeretném 'árulni, max azért hogy nekem olcsóbb legyen, nem feltétel.

Én a funkcióját szeretném más szintre emelni, nem a kattogás hangjára ráélezni még fél-egymilliót.

Linkelnéd a projekted? Sajnos még nem futottam bele.

(#1136) tDr1v3r válasza Imz (#1135) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Elsőre írtam egy elég nagy szonettet az egyik előző hsz-edre (EMS iparban dolgozok, képben vagyok a gyártási folyamatokkal), aztán visszaolvastam hogy találtál kapcsolót, meg elsődlegesen magadnak csinálnád...

Hát próbáld ki. Rendelj be X kapcsolót, rakj össze hozzá egy firmwaret meg találj vezérlőt ami elbírja, írj programot hozzá számítógépre, csináltass egy plate-t meg házat helyi CNC-ssel (pár kört le kell futnod mire perfekt lesz), a kapcsolóknak aztán hotwirezd (gondolom szalagkábel kell nekik, ahhoz meg vicces lesz jó kontrollert találni ami homebrew szinten beszerezhető). Ha van rá tőkéd próbálgasd az egészet, komolyan, de marha sokba fog kerülni a végén... de legalább lesz majd egy jó leírás miért-hogyanokról. De ha nagyon bejön és végül pénzkalapozásra szánod majd magad mert másnak megtetszik akik fizetnének is érte, háááát, sorozatgyártás előtt sokat fogsz szopni - onnét PCB-t tervezni meg finomítani az egészet és mindezek után meg majd bérgyártásra adni rémálom lesz, egy NPI folyamat okádék, hidd el, túl vagyok páron. (Szerencsére nem mélyen, csak gépekkel foglalkozok miután már van PCB, de tudom milyen vesződés már egy SMT folyamat lehozása normálisan.)

Nem bántásból, de tényleg kemény meló lesz. Én a helyedben a jelenleg elérhető cuccokból építenék valamit (figyeld a Reddit, GH, Drop group buyokat, szoktak jók lenni), vagy vennék valami fasza Topre-s HHKB-t vagy Realforce-t.

Építésre meg itt a példám,  öt évé jött meg minden szajré hozzá, azóta kábé így virít, relatív panasz nélkül:

alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

(Nem mondom hogy nem bántam meg pár dolgot - pl. a 65g-os rugók a tactile Zealioimban lehetne több is meg lehetne fém TEX lipless ház is akár, vagy hiragana alphabetes Granite capek vagy mittomén, de igazából így is minden nap kib.szott felüdülés ezen gépelni, egyáltalán nem volt rossz beleszórni egy igazából szinte jelentéktelen dologba több mint egy százast. :) )

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1137) Imz válasza tDr1v3r (#1136) üzenetére


Imz
tag

Szia, énis arrafelé volnék..

nkk-val levelezek, van nekik már pár félkész megoldásuk, ötletük. Nem kell 0-ról indulni.
firmwareket írtam már, btw csináltam már vezérlőt rosszabbra is. Az 1db plate nyomtatása mint probléma, azt hittem elsőre hogy vicc.

Tiéd is nagyon szép nagyon jó, biztos jó rajta gépelni, sok munkád van benne, meg minden. De kizárólag a funkcióját tekintve egy pár ezer forintos bill-el egyezik, Akkoris ha nikolas cage ejakulálta rá a festéket, akkoris ha szűzlányok mellbimbójához hasonlít a gombok érintése.

De tényleg ne vedd rossz néven, és nagyon köszönöm a tippeket, ezeket mindig lementem, hátha. Én csak a nyígomat próbálnám kielégíteni, nem más lelkébe gázolni...

[ Szerkesztve ]

(#1138) tDr1v3r válasza Imz (#1137) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Személy szerint szoftver által változtatható feliratú keycapekre semmi szükségem (khm Touch Bar MBP-ken hasonló, nem is kéne olyan gép amin az van, nekem teljesen életidegen az egész mentalitás mögötte). Ezt, amit a billem tud egyszerűen nem adja semmi más kommersz cucc a piacon, ha megközelítve valamennyire igen (HHKB) máris "másabb", amit nyernék nem feltétlen hozná be azt amit vesztek azzal ha arra váltok. És itt nyilván nem a totál felesleges RGB-re meg a számomra semmi haszna háttérvilágításra gondolok, amit 5 év alatt talán 5x kapcsoltam be...

A keycap olyan amilyen, nekem esztétikus (pedig aztán van esztétikai hiba, kicsit megnyomódott keycapek, dyesub folyamatnál rosszul centerezett felirat, ilyenek), az ára nem érdekelt mert csak ez tetszett anno - és most is, bár tényleg kéne hiraganás alphabet hozzá, főleg hogy azóta már mennyit tanultam japánul... de hidd el maga a PBT mint keycap anyag iszonyat jó, főleg vastagon, matt rücskös felülettel. Szarrá ver mindent nekem a piacon, főleg ebben a formában DSA profillal.

Ha eljutsz az építésig gondolkodj el a gombok matt felületén (ha a beszállító nem hajlik rá akkor fóliázd v nemtom), fényessel okádék gagyi feeling, mattal meg marhára adja az egész egyszerűen

A másik, próbálj minden kijelzős kapcsolósból sample-t berendelni, lehetőleg minden opcióval amiben elérhető a kapcsolója (rugó különböző erőkkel, lineáris v taktilis esetleg clickes mechanika, minden lehetőséget ami elérhető). Ezt elsődlegesen gépelésre veszed, ezek a gombok meg simán lehet h kioskokhoz vagy más commercial cuccokhoz vannak, nem billentyűzetekhez... olyant kell találni ami kényelmes is gépelésre neked. Mert tök jó ha a funkciót amire vágysz tudja, de mégis gagyi lesz gépelni rajta a végén...

Na mindegy. Tényleg próbáld meg ha megvan az elhivatottság, iszonyatosan jó kis opensource cuccot lehet ebből kihozni. :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1139) copass válasza Imz (#1135) üzenetére


copass
veterán

neked nem lesz olcsó, ha más is beszáll a buliba. akkor már elvárások lesznek és ha rossz irányba mész akkor szépen kihátrál majd mindenki, tehát hatalmas a kockázat és a nyomás is. maradok az autós példánál:
sportkocsival olyan gyorsan mész amíg élvezed a sebességet, versenyautóval viszont olyan gyorsan kell menni hogy már egyáltalán nem fogod élvezni! :D
amíg magadnak csinálod addig teljes szabadságod van. amint beszáll egy másik fél is a finanszírozásba, akkor onnantól kezdve beleszólása lesz a dolgokba. még ha apróságok is, de akkor is nyomás alatt fog tartani és ez nem tesz jót a fejlesztésnek.

olyat lehet csinálni hogy elálverezed a protókat, megszállottak mindent pénzt megadnak egy ritkaságért.

billentyűzet nagyon kényes téma, a gépelési élmény nagyon sokat számít. ha szar rajta gépelni, akkor senkit nem fog érdekelni.
mert itt milliméterekről és grammokról beszélünk.
már az is eltérő gépelési élményt ad egy billentyűzetnél ha 45g helyet 65g rugót használsz, pbt vagy abs kupakot teszel rá. teljesen megváltozik a karakterisztikája.
pl: kipróbáltam 35g rugókat, abs kupakkal teljesen jó volt. de egy pbt már lehúzta és borzalmas volt gépelni rajta.
oldeben biztos hogy erős rugó van, mert nehéz a felépítmény.
ha tényleg bele akarsz vágni, akkor pontos költségvetést kell készíteni.
majd csinálisz egy ilyet: végösszeg x 5 , és megkapod a valós fejlesztési költséget! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1140) Imz válasza copass (#1139) üzenetére


Imz
tag

DewiL-nek már leírtam privátban:

De mikor már azt nem tudom, hogy épp milyen prog nyelvben írom a dolgom, fél kezem adnám azért ha emlékeztetne néha 1-1 jelre-szóra, <amintmindigazutánkell, merta1.5.2.6 verziónemforoglemásképp>, az valami felfoghatatlan priceless.
Igen, a bill tudná, mert az OS jön-megy, de az elvárt inputom nem, csak bővülne, és túl léphetnék (:)) ) korlátaimon is, talán.

Ha megment naponta x óra oráltól, akkor akármilyen érzés nyomásra. Csak nem rosszabb mint amin épp most írok. (Hama Cascano, 5-6 éves, 2880Ft.)

Este eljátszottam a gondolattal,
csináltam egy kis webes Vue-s keyboardot egy ILITEK-v3000-es touchpanelre (mögötte 21 colos kijelző), amibe belegeneráltam pár fejlesztőkörnyezetem hotkey halmazát, rétegenként.
Azt hogy egy pl CTRL+M+N+P-re generál nekem egy moleculer projectet, adott paraméterekkel a P meghajtóra, megnyitva a VSCode-ot, az nekem 10perc kattingatás.
Az hogy egy CTRL+D+N+A-ra generál neki egy komplett docker környezetet, amit always-on módban elindít, hát argh.

Ezeket a kombókat nem én írnám főképp, inkább generálódna, ezért nagyrészéről fogalmam sincs hogy hova került. Nyomtathatok rengeteg táblázatot, de pont ez lenne a lényege. Amint lenyomom a CTRL-t, réteget vált. nyomva tartva a az M-et, akkor a moleculeres sablonjaimat mutatja, majd tovább tartva N-et nyomva pedig olyat ami... stb.

Az évek alatt gyűjtögetett mini-scriptjeimet ha így ki tudnám váltani, hát, priceless.

Nyilván idővel megtanulnám egy részét, de nem tenném statikusra, arra tényleg elég egy nyomtatott kupak is.

Ha raspbianról váltok centosra, vagy windózra, úgy változnának a rétegek, ahhh.

Imént jövök munkahelyről, vezetőség jól fogadta az ötletem, ami bár nem ez, csak hasonló, de akkor 'apróért meglenne nekem az elektronika és a ház..

De lehet valami combosabb ARM kellene alá I2C/SPI/GPIO-val,és megúsznám a nyákot.. Nem lesz 5ms az input, de nem is cél.

Átgondoltam, nem adnám el másnak.
Itthonra is készítettem egy CH340-es RS232-es csatolóval cuccot, ami a hőszivattyúnkat állítgatja a kövi 3 nap hőmérsékleti adatai alapján.(padlófűtést nem 2 perc melegíteni). Telefonra küld notify-t, napi-heti statisztikát grafikonnal, amit összekötöttem a 3N implulzus számlálóval, így saját maga tudja finomítani mikor-mennyi árammal-környezeti hővel-párával-stb, mennyire hatékony.. Poén, mert egész jól belőtte magát (eddig -25-40% áram használat.)
[kivéve amikor a szomszéd macskája éjjel ráfeküdt a kinti DHT érzékelőre :)) ]
Nyaggadtak konkrétan hogy adjam el, dobozoljuk be, letették a pénzt is, stb, de nincs időm-energiám userekkel foglalkozni, úgyhogy marad itten :)

Kaptam pár mail címet, hogy azokon kopogtassak, hát meglássuk. De ha valaki lát hasonló kapcsolót, kérem ne tartsa magában. (Ha kijelzőket színek nélkül - tuti lehetne jóárasítani, de félek azzal a lelkét nyírnám ki. fenetudja)

[ Szerkesztve ]

(#1141) Imz válasza tDr1v3r (#1138) üzenetére


Imz
tag

Kaptam "enyhén savmart" megoldásra ajánlatot. Ha minden igaz, a napokban meg tudom nézni, hogy azok a marási fokozatok mennyit rontanak az áttetszőségen, végső soron a kijelzőn. Csak van középút.
- Pl egy gorilla-glass 4/5 nagyon 'taknyos érzés lenne, nem?

Viszont szükségem lenne 1 db olyan kupakra, amire TI azt mondjátok hogy a legjobb(!) érzésre/érintésre. Az lenne az etalon, viszonyítani. Ha esetleg valakinek van -sosemfogomhasználni- ilyen a fiókban, elfogadnám!

(#1142) copass válasza Imz (#1140) üzenetére


copass
veterán

érteni vélem a problémát.
esetleg egy olyan kijelzőt tennél a billentyűzethez, ami jelzi neked hogy éppen melyik rétegen vagy és melyik gombhoz milyen funkció tartozik. szerintem QMK-val meg lehet oldani hogy annyi réteget és gyorsgombot adsz meg amennyit akarsz. hasonlóan mint ez csak persze nagyobba.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1143) Imz válasza copass (#1142) üzenetére


Imz
tag

Próbálkoztam ilyennel is, közbe iktattam egy rpi-t a bill és a pc között. funkcionális proto-nak jópofa volt.

Tény, a projekt méregfogát húznám ki ezzel. Talán ha egy nagyobb, pl 7 colos kijelzőt kap 45fokban a bill tetejére.. Egyáltalán nem hülyeség.. hmm.

(#1144) Domonkos válasza copass (#1142) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ket dolgot segitsetek megerteni, kerlek:
1: Miert akarnatok olyan helyre kijelzot rakni / informaciot megjeleniteni, ami teljesen kivul esik azon a teruleten, amit az ember normal hasznalat kozben nez? Minel tavolabb rakod az infot a monitortol (mert hat ugye minden mas ott jelenik meg) annal kenyelmetlenebb lesz a hasznalata..
2: Miert akarnatok ilyen hulladek minosegu kijelzoket nezegetni? Konkretan meg a bontobol elhozott monitoroknak is szebb kepuk lesz, olcsobbak, mint egy-egy kupak ala rakott mini kijelzo, jobb lesz a felbontasuk stb. Arrol nem is beszelve, hogy azokat lehet majd direktben nezni, nem fogja befolyasolni a kupak atlatszosaga, tisztasaga es a tobbi extra kin, amit most meg ele szeretnetek rakni.

A munkat csak akkor fogja tudni az ilyen felgyorsitani, ha nem igenyli a felhasznalo aktiv figyelmet.
Az ilyesfajta fejleszteseknek egyszeruen nem a periferiaba kell menniuk, hanem a felhasznaloi szoftverekbe - ahol az egyedi konfiguracio amugy is sokkal konnyebb es rugalmasabb, mint egy akarmilyen hw eseten...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1145) copass válasza Imz (#1143) üzenetére


copass
veterán

én cad-ezek, nekem már elég az ikon a menüsoron. mivel minden évben elég komoly változások vannak és kénytelen vagyok újraszervezni az egészet.
csak a nagyon sűrűn használt alap funkciók vannak csak gyorsbillentyűn.
azok is csak sima leütésre, mert már egyszerűen a sok alt,ctrl+gomboktól kezdett fájni a kezem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1146) Imz válasza Domonkos (#1144) üzenetére


Imz
tag

1. Ez nem titkárnős-levélírós lenne főirányban.
További példákkal talán, egyik lazább napom:
a.) Egy frissen telepített centoson szeretném kiengedni a portokat dev idejére, és cronjobba betenni a cuccaim, (Ja hálózat nincs, egyéb okokból.) majd a 'szokásos 20-30 db, pár soros commandom belenyomni, hogy minden olyan-e ahogy kell. Igen, itt alapesetben pötyögök, nem keveset. Délben viszik dobozolni, megy ki kenyába.

b.) Majd szerver 'teremben szeretném egy fapados arch linuxon ugyanezt. De ott nincs /bin/bash, de van /bin/shell, más szintaktikával. (Ja és hálózat se, mert épp azt javítom..). Ide is pötyöghetem be cuccaimat, egyenként. És minden 4.-re elrontom a syntax-ot, mert féléve nem jártam itt..

c.) Utána felmegyek a helyemre,és R-ben kellene megírnom egy scriptet ami az irszámokat up-to-date-en tartja egy másik rendszerben. Van pár sablonom a nyelvhez, de nem vagyok szakértője. Ja hogy keressem ki a másik gépen, és másolgassam át. (van hálózat, jeah!)

d.) Hoztak egy banki védett gépet, hálózat nuku, de a DB backupot csináljak már pendrive-ra. Tudom azt az 5 sor commandot igen, ja csak powershell van, ott is tudom, ja elírtam,hogyisvolt, holazadoksi, stb. x hónap múlva ugyanez lesz.

És elment a 8 órám, miközben ez lehetett volna 1 is, kávéval cigivel. -.-

2. Ezt őszintén nemértem, az oled mióta ronda? Mondj egy példát légyszi. Xiaomi mi band 4 oledes órámra nézek, hasonló pixel sűrűséggel, és semmi baja. Nyilván a példával ellentétben nem családi fotókat és kameraképet jelenítenék meg rajta.

(#1147) copass válasza Imz (#1146) üzenetére


copass
veterán

https://ready100.com/

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1148) Domonkos válasza copass (#1147) üzenetére


Domonkos
Ármester

Na, jol van. Remelem, hogy a kovetkezo revizioban mar a doboz oldalara kerul a kijelzo! :C

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1149) Kasya


Kasya
nagyúr

Jól gondolom, hogy a jobb oldali Fn és Alt gombok mérete "nem mindennapi" és nehéz rá szettet találni?

(#1150) DewiL válasza Kasya (#1149) üzenetére


DewiL
senior tag

Layout C-re könnyebb, ott 1U méretűek

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.