Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Barnahalo válasza ilyen_85 (#1197) üzenetére


Barnahalo
tag

Tesoronak van saját gyártású LP kapcsolója. Azt mondjuk nem tudom, hogy be lehet-e szerezni valahonnan.
Szerk: Nem szabvány keycapes, ezért szerintem tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#1202) Imz válasza dqdb (#1163) üzenetére


Imz
tag

Nincs meg valahol a tudásod leírva egy helyen? Ha gondolod/gondoljátok veszek egy domént, felhúzok egy mediawiki-t, aztán mehet bele, magyarul. Könnyebb lenne rá hivatkozni..

[ Szerkesztve ]

(#1203) copass válasza Imz (#1200) üzenetére


copass
veterán

látod mégse lett belőle semmi, csak egy 5 gombos valami majd valamikor! :D
az meg nem egy bilentyűzet, amit akartál eredetileg...
itt nagyon sokan raktak össze/építettek/moddoltak billentyűzeteket.
van tapasztalatuk és tudják hogy mennyire el lehet csúszni olyan apróságokon mint pl. switch rugójának az ereje, keycap súlya,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1204) dqdb válasza Barnahalo (#1201) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak az elnevezés saját, a gyártás nem, a saját név mögött a TTC egyik LP kapcsolóját használják (nem azt, amit feljebb linkeltem a Pitta60 IC-ben, hanem a Kailh Choc V1-et másoló designt).

Az Agile kapcsolójuk sem saját, az egy Kailh átnevezése.

Egyetlen billentyűzetgyártónak sem éri meg saját kapcsolót gyártani méretgazdaságosság miatt. Az megérheti, hogy egy gyártó adott modelljét igazítják a saját ízlésükhöz (felhasznált műanyag, rugó, stem kialakítása), azonban a legtöbben eddig nem jutnak el, csak a név kerül rá érdemi változtatás nélkül.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1205) Imz válasza copass (#1203) üzenetére


Imz
tag

Építkezésben vagyok, kerítés lett az árából..

Egy termék gyártásba kerülése években mérhető. Halkan megjegyezném, ha már jártál bankban itthon, vagy pár könyező országban, akkor azon kértél jegyet, azt a papirt szorongattad, és az ügyintéző azon hívott, amihez nem pici közöm van.. Tudom honnan jöttem, nekem ez nem semmiség..

btw ügyintézői hívópult lesz belőle, de azt majd a másik részleg mondja meg, hogy valódi termék, vagy a protók polcára kerül..

De már az elejétől látszik hogy csak kötözködsz velem, hogy mit vettem is csak azért kérdezted. Gratula. remélem szép napod lett ettől. Mindennek van oka, tisztelem az utat amit bejársz, és bízom benne hogy javul az életed.

Igen, a tapasztalatban bíztam, de max képen láttál olyat te is. Valódi szakvéleményt tőled sem kaptam se a rugókról, se a keycap súlya semmi, pedig full spec doksit linkeltem. Az árán voltatok kiakadva, meg a 2007-es változatra volt mindenki rágyógyulva. (egyébként sikerült 20k-ra lenyomni, 100db-ot rendeltünk, framelessből)

Sajnos billt meg vennem kellett, mert jól el is csúsztam a teendőimmel, nem fért volna még bele x hónap, főleg hogy kínában most buliznak. De elégedett vagyok, és kíváncsi, úgyhogy lesz mellé másik, azért is járok még ide...

Végső soron easy az lenne ha tiltanánk egymást, és nem látnánk egymás kommentjeit. :R

[ Szerkesztve ]

(#1206) copass válasza Imz (#1205) üzenetére


copass
veterán

minek jöttél ide, ha nem hallgatsz senkire?
ha kész lesz a kerítés, akkor belevághatsz még mindig! :D
majd számolj be milyen érzés lesz a 200 cN-es switchet nyomkodni 20k-ért! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1207) Kasya


Kasya
nagyúr

Tudnátok ajánlani PBT WoB keycap szettet, ami nem GB és van hozzá ISO kieg?

Melyik mattosabb? A dyesub, vagy double shot? Az ABS katasztrófalisan csillogott az irodai fényekben.

Gondolkodom, hogy progressive rugot keressek a lineáris durockhoz, de jól gondolom abból több kemenysegut kellene próbálni, hogy a megfelelőt megtaláljam?

(#1208) dqdb válasza Kasya (#1207) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tudnátok ajánlani PBT WoB keycap szettet, ami nem GB és van hozzá ISO kieg?
Infinikey WoB Cherry profil, reverse dyesub PBT, de úgy nézem, hogy a latin alpha elfogyott

MT3 WoB MT3 profil, ABS
MT3 Susuwatari MT3 profil, ABS, nem teljesen fekete, hanem fekete+sötétszürke némi színnel
GMK WoB Cherry profile, ABS, nem GB, de erre várni kell valamennyit

Mást nem tudok hirtelenjében, talán AliExpressen akadhat doubleshot ABS készlet, mint ez. PBT-re ott ne nagyon számíts, mert reverse dyesub kell hozzá, ami még csak a group buy-ra dolgozó gyártók sajátja.

Melyik mattosabb? A dyesub, vagy double shot?
Ez az alapanyagtól, a használat mértékétől és az öntőformától függ. Ha ABS, akkor rövidebb idő alatt fog fényesre-csúszósra kopni, idővel a PBT is képes erre, de ahhoz rengeteg idő kell.

Az öntőformától függően egy ABS is lehet eleve matt és durvább felületű, mint a GMK vagy MT3 ABS, vagy enyhén csillogós és simább, mint egy SP SA ABS. Ahogyan a PBT is, lehet matt és durva felületű, mint egy MT3 PBT, lehet matt és extrém sima, mint egy KAT, lehet csillogós és sima, mint egy KAM vagy lehet matt és sima, mint egy másik öntőformával készült KAM.

Gondolkodom, hogy progressive rugot keressek a lineáris durockhoz, de jól gondolom abból több kemenysegut kellene próbálni, hogy a megfelelőt megtaláljam?
Úgy általában érdemes kipróbálni többfélét, mert vannak, akiknek eléggé széles intervallum is megfelel, de láttam olyat is leírva, hogy 62 gramm túl könnyű neki, a 67 gramm fárasztóan nehéz, csak a 65 grammos rugó a jó. Innen tudsz mintát rendelni, de progresszív nincsen közöttük. Spritnek, TX-nek és Thic Thocknak van progresszív rugója.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1209) nyunyu válasza Kasya (#1207) üzenetére


nyunyu
félisten

Világos kupakból lehet sötétet csinálni dyesubbal, fordítva nem működik, így a WOB az reverse dyesub lesz, ahol mindent festenek, kivéve a feliratot.

Melyik csillog jobban?
Jó kérdés, képen 2 PBT+1 ABS, valamint 2 doubleshot és egy dyesub kupakszettet rejtettem el:


Többit rátok bízom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1210) nyunyu válasza dqdb (#1208) üzenetére


nyunyu
félisten

Fényes PBTt még nem láttam:

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1211) dqdb válasza nyunyu (#1210) üzenetére


dqdb
nagyúr

10+ éves távlatban napi használat mellett az is ki tud fényesedni a használattól, persze még akkor sem néz ki úgy, mint egy doubleshot ABS pár hónap után. Emellett linkeltem a gyártásból eredően szándékosan fényes PBT-re a KAM Little Pilot kupakmintáit vagy itt van ez a fotó is. Szóval tud az fényes lenni, ha eléggé kitartó a tulajdonosa vagy direkt olyanra gyártották.

ABS és ABS vagy profil és profil között is lehet eltérés a kopást/fényesedést illetően, az MT3 ABS négy hónap után is még bírja bármiféle fényesedés nélkül az ujjaim alatt, ellentétben a GMK-val, ami egy hónap után már kezdett fényesedni kisebb foltokban.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1212) bananfa


bananfa
csendes újonc

Sziasztok!

Nincs budapesten valamelyikőtöknek egy hotswap switch puller csipesze amit tudna nélkülözni egy hétre, vagy akár meg is válna tőle? Pár napon belül kezdek neki egy ergo építésének, és az egyetlen dolog aminek skerült elmaradnia, az ez a csipesz, elfelejtettem hogy a sajátomat már elajándékoztam a billentyűvel együtt.. :W

Elég lenne egy hét erejéig, amig építem a billentyűt, sörért esetleg valami 3d nyomtatott alkatrészért(switch opener, lubing station stb. ), ha esetleg megválnáltőle akkor szivesen el is vinném. Részleteket megbeszélkül.

Elég sürgős lenne, szomorú ha 1 hónap várakozás és tervezés után ezen csúszna a dolog :(

(#1213) copass válasza bananfa (#1212) üzenetére


copass
veterán

ic kiszedő is jó.
TYP PZ-12 / Csipesz, IC kiszedő

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1214) bananfa válasza copass (#1213) üzenetére


bananfa
csendes újonc

Köszi, meg is rendeltem! :R

(#1215) Kasya válasza dqdb (#1208) üzenetére


Kasya
nagyúr

& nyunyu:
Ohh...ez nehezebb téma, mint gondoltam :) Köszönöm szépen a részletes infókat!

(#1216) Machinesloth


Machinesloth
csendes újonc

Sziasztok.

Kapható Magyarországon /normális áron/ Krytox 205g0? Tud valaki valamilyen forrást?

(#1217) nyunyu válasza Machinesloth (#1216) üzenetére


nyunyu
félisten

dqdb linkelt régebben egy szlovák webshopot, ahol 2860+1650 szállításért vágnak hozzád 3x1ml SuperLubeot.

Szombaton rendeltem, hétfőn feladták, szerdán nálam volt a futár.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1218) dqdb válasza nyunyu (#1217) üzenetére


dqdb
nagyúr

Superlube-bal én nem kennék kapcsolót.

Kétszer ennyiért 85 grammot kaptál volna.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1219) Machinesloth


Machinesloth
csendes újonc

Köszönöm, viszont kifejezetten Krytoxot keresek. Tudok is rá egy szintén szlovák webshopot, mivel itt élek, viszont reméltem, hogy esetleg van egy olcsóbb magyar forrás. Ha valakit érdekel az oldal:

https://www.korabrand.xyz

Magyarországra 15 euróért szállítanak 5g-t. Drágább, mint a Super Lube, de azt hiszem objektíven jobb is switchekhez. Viszont ha valaki ismer ennél olcsóbban magyar forrást, azt továbbra is szeretettel várom.

(#1220) Tibro5 válasza Machinesloth (#1219) üzenetére


Tibro5
senior tag

Köszi a webshopot.
Szerintetek Durock Silent Linear megér 8EUR-t /10 switch?
Gateron redet érdemes lecserélni, hogy csendesítsem?

(#1221) Kasya válasza Tibro5 (#1220) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mykeyboard és aliexpressrol kicsit olcsóbb.
Alirol 25-os pakkban kell rendelni, a vám elkerülése miatt. Mykeyboard esetén van készleten is.

(#1222) Tibro5 válasza Kasya (#1221) üzenetére


Tibro5
senior tag

Mykeyboardon én nem látom, már el is fogyott vagy rossz shopot nézek? :F
mykeyboard.eu

(#1223) DewiL válasza Tibro5 (#1222) üzenetére


DewiL
senior tag

úgy hívják Alpaca Silent

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1224) Tibro5 válasza DewiL (#1223) üzenetére


Tibro5
senior tag

köszi :R

(#1225) dqdb válasza Tibro5 (#1220) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bár már gyári állapotában eléggé csendes a Durock Silent Linear és átszínezései (Silent Alpaca, Ghost, Seriko), ettől még érdemes megkenni (és nem tudom, hogy a felfrissített öntőforma mennyit javított ezen, de valószínűleg switch film sem árt).

Azt nem árt hozzátenni, hogy a kapcsolók halkításával csak a bottom out és felengedés hangját csökkented, a billentyűzet többi részének hangját nem, amelyek sokszor zavaróbbak tudnak lenni, mint a bottom out csattanása. Ha a plate hajlamos pengésre, akkor ezután is hajlamos lesz, ha a stabilizátorok csattognak, akkor ezután is fognak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1226) Tibro5 válasza dqdb (#1225) üzenetére


Tibro5
senior tag

köszi a tanácsokat,
tervezem hogy megkenem és veszek filmet is hozzá, egyébként milyen filmet érdemes és honnan? mondjuk ez?
a stabilizátorokat megvágtam és a ragtapaszos modot megcsináltam azok most halkabbak mint a többi billentyű.
a plate pengésével mit lehet kezdeni? egyébként gmmk tlk billentyűzetről van szó (tudom ez csak 3 pines switcheket fogad de levágom az alpaca két oldalsó lábát)

(#1227) nyunyu válasza Tibro5 (#1226) üzenetére


nyunyu
félisten

a plate pengésével mit lehet kezdeni?

9$-os filc:

Kb. 1 óra beleszabni a nagy GMMKba.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1228) Machinesloth


Machinesloth
csendes újonc

Van egyébként magyar subreddit, vagy discord, ami a custom keebekkel foglalkozik?

(#1229) Domonkos válasza Machinesloth (#1228) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez a forum nem jo? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1230) Tibro5 válasza Machinesloth (#1228) üzenetére


Tibro5
senior tag

köszi, tudsz adni linket hozzájuk? discordon kerestem de nem találtam

[ Szerkesztve ]

(#1231) nyunyu válasza Machinesloth (#1228) üzenetére


nyunyu
félisten

~3 éve mintha Haxiboy akart volna valami ilyesmit csinálni, de nem találom a privijeim között a linkjét.
Nem hiszem, hogy lett belőle valami, mert azóta custom billzetek legózása helyett talált magának jövedelmezőbb hobbit.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1232) dqdb válasza Machinesloth (#1228) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem tudok ilyenről. Európai Discord szerverekről és boltokról itt találsz egy listát.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1233) Barnahalo válasza Machinesloth (#1219) üzenetére


Barnahalo
tag

Én KPREPUBLIC AliExpress oldaláról rendeltem 5g 205g0-t és 5g 105-t.
És miért nem a saját webshopról? Hmm, ingyenes szállítás, kuponnal "csak" 3400FT-ért.
Switch filmet is rendeltem 110db-ot. 770ft volt, szintén ingyen szállítás. :)
Szerintem nem lettem átvágva ezekkel az árakkal. Már csak pár hét, és kézhez is kapom. Amúgy sem sietek sehová, hiszen a billentyűzet sincs még nálam. :P

(#1234) Tibro5 válasza nyunyu (#1227) üzenetére


Tibro5
senior tag

Ez a filc egyébként egyik oldalán öntapadós, vagy hogy rögzíted?

(#1235) nyunyu válasza Tibro5 (#1234) üzenetére


nyunyu
félisten

Valamivel vastagabb, mint 3mm, így beszorul a PCB és a plate közé.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1236) Machinesloth válasza Barnahalo (#1233) üzenetére


Machinesloth
csendes újonc

Tudnál linket küldeni, kérlek? Nem találom a Krytoxot náluk Alin.

(#1237) Tibro5 válasza nyunyu (#1235) üzenetére


Tibro5
senior tag

Elég macerásnak tűnik, főleg ha a szabás miatt több darabból áll akkor elég nehézkes lehet összerakni. Így nem sokat ér hogy előre ki van szabva, 9 dolcsiért...
Kreatív boltban láttam 3mm A4 filcet (300Ft) lehet kivagdosom abból szikével.

(#1238) dqdb válasza Tibro5 (#1237) üzenetére


dqdb
nagyúr

A kapcsoló plate-be pattintásával a filc vagy szivacs is rögzítésre kerül, teljesen felesleges ragasztgatni. Merev plate-nél úgyis a nyák négy sarkában kezded és azzal a filc is azonnal rögzítésre kerül, aztán belülről kifelé egyre pontosabban fog feszülni a mátrix mentén. Ha valahol mégis elcsúszik kicsit aa megnyúlása miatt, akkor azt az ujjaddal könnyen kiigazítod. Filcnél sokkal puhább szivacsot tettem be a puha műanyag plate és a nyák közé, és az sem volt egy nagy kihívás.

Kreatív boltban láttam 3mm A4 filcet (300Ft) lehet kivagdosom abból szikével.
Sok sikert a pontosan 19,05 mm-enként elhelyezett pontosan 14×14 mm-es kivágásokhoz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1239) Tibro5 válasza dqdb (#1238) üzenetére


Tibro5
senior tag

gondoltam leveszem a platet, rárakom a filcre és a "lukakat" körbevágom szikével.
Persze lehet megszivatom magam vele :D
Nem mintha a switch kenés, filmezés nem volna elég macerás

(#1240) nyunyu válasza dqdb (#1238) üzenetére


nyunyu
félisten

Sok sikert a pontosan 19,05 mm-enként elhelyezett pontosan 14×14 mm-es kivágásokhoz.

Lehet vele szopni 3-4 órát, mire rájössz, hogy nem elég nagyjából kivágni a kapcsolók helyét, aztán vered a fejed a falba, hogy miért nem a modular foammal/előregyártott filccel kezdted.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1241) Imz válasza nyunyu (#1240) üzenetére


Imz
tag

Megvan még a szaga? Ha jól elmékszem ez a gumis megoldás. Nem olyan jó a szemem, de mintha a képen azért fél mm-nél nagyobb eltérések is lennének.. :))

A 3-4 óra a használati sokezerhez képest smafu. Hogy értékeled, megérte?

[ Szerkesztve ]

(#1242) nyunyu válasza Imz (#1241) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, 3 hónap alatt sem múlt el a biciklibelső szaga, hiába raktam ki az erkélyre szellőzni (gumi másik felét be se hoztam karácsony óta, azóta is kint telel), öblítettem Silannal, áztattam ecetbe, kávézaccba.

Aztán rájöttem, hogy a Lock LEDek helyét, meg a plate rögzítő csavarokat elfelejtettem kiszabni, meg a beszoruló kapcsolók helyét is ki kéne igazítani, így inkább elővettem a filcet, mert azzal egyszerűbb dolgozni.

Persze azóta sem rajtam össze a GMMKt, mivel még mindig nem jött meg a kapcsolónyitóm a kenendő Outemu kapcsolókhoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1243) Kasya


Kasya
nagyúr

Mintha korábban azt írta volna valaki (itt, vagy a másik topikban), hogy akármelyik olcsó Alis nyitó nem lesz jó a Durock-hoz, mert ahhoz mélyebb kell. Tudnátok javasolni esetleg konkrét olcsó nyitót? 3D nyomtatóm nincs (és jelenleg ismerősi körömben sem megoldható).

(#1244) copass válasza Kasya (#1243) üzenetére


copass
veterán

én ezt vettem, van olcsóbban de szép cicás! :D
cherry, outemu, gateront eszi szépen.
durockot nem tudom, írj rájuk szerintem.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1245) dox187 válasza Dapro (#1032) üzenetére


dox187
csendes tag

Csak 2 hónap késéssel, de a "nagyobb a feedbackje, de a hangja nem", erről egyből a boba u4 silent tactile jutott eszembe.

alá sírás

(#1246) #11493888


#11493888
törölt tag

SZiasztok.
Van mod arra hogy Biost olvassak ki a billentyűmből? az erről fellelhető internetes google találat szinte semmi ha moddolni szeretném.
Nem nagy kunszt az egész, mert anno a régi gtx 960-asomnál is ez lett a megoldása annak amit el akartam vele érni, ugyanis alapon meg se rezzent a ventije csak ha elért egy bizonyos hőfokot és ott a neten fellelt Bios editorral lehetett bele piszkálni és át is alakítottam olyanra hogy finoman de alapon is tekerjen az a venti.
Nos mivel alapszinten szeretnék belepiszkálni keresem a megoldását a billentyű Bios machinálásának. Esetleg ha lenne valaki aki esetleg foglalkozott már ilyennel, kérek szépen egy jelzést hozzá :) Nos mivel alapszinten szeretnék belepiszkálni keresem a megoldását a billentyű Bios machinálásának. Esetleg ha lenne valaki aki esetleg foglalkozott már ilyennel, kérek szépen egy jelzést hozzá :R

[ Szerkesztve ]

(#1247) dqdb válasza #11493888 (#1246) üzenetére


dqdb
nagyúr

Itt nem BIOS chip van, hanem a mikrokontroller EEPROM-jában van tárolva a szoftver.

Ha a gyártó nem adott ki firmware-frissítést a billentyűzethez, akkor:
1. ki kell deríteni az MCU típusát, ami már sokszor megugorhatatlan akadály, mert vagy abszolút ismeretlen chipet használtak vagy eltüntetik róla az azonosításhoz a feliratok
2. meg kell keresni a dokumentációt és megnézni, hogyan lehet és egyáltalán lehet-e kiolvasni a firmware-t (sokszor vagy eleve nincsen támogatva ez az irány, vagy az MCU-ban letiltható), ezek a lábak ki vannak-e vezetve a nyákra
3. kiolvasás valahogyan

Ha ezzel megvagy (vagy letölthető volt), akkor van egy adag bináris adatod, az MCU utasításkészlete alapján vissza lehet fejteni assemblyre és magasabb szintű kódra. Ha sikerült valahogyan módosítani, akkor a visszafelé irány szintén lehet problémás, mert adott esetben a gyártó bekonfigurálhatta úgy, hogy csak általa aláírt firmware-t fogadjon el az eszköz.

TL;DR: nagyon nem egyszerű és gyors, valószínűleg olcsóbb új nyákot tervezni vagy másik billentyűzetet építeni.

A gyakorlatban ez úgy szokott működni, hogy adott egy népszerű billentyűzet, amelyiknél a mátrix és a vezérlést végző rész külön nyákon van, és adott egy hozzáértő, aki ezt kihívásnak tekinti, és készít saját, jellemzően QMK firmware-t támogató megoldást a vezérlést végző nyákból. Ilyen például a WASDAT pár WASD billentyűzethez vagy hasu controllere a Leopold FC660C-hez. Pár népszerűbb billentyűzetnél az is előfordul, hogy komplett nyák készül hozzá, mint például a G80-1800-hoz vagy a Leopold FC980M-hez.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1248) #11493888 válasza dqdb (#1247) üzenetére


#11493888
törölt tag

Először is köszönet a gyors reagálásra és le a kalappal a szakértelem miatt. :R
Egy kicsit több infó a dologról talán jobban körvonalazza amit szeretnék elérni és remélem nem tartalak fel és a többieket sem.
Tavaly vettem egy Stix scope-ot és imádtam imádom is.
:) Sajnos én szeretem ezt a buzi karácsonyfa effektust és csak azon megy, nem tom miért de nekem ez heppem :)


Ő az és kicsit poros...
Nos mindig is szemezgettem a claymore-al és vágytam rá mint egy falat kenyérre. nos beszereztem egyet használtan és át is vette a scope helyét azonnal mert az megy a gyereknek... Azonban a bedugás után fura érzésem támadt vele kapcsolatban mert olyan vérszegény mintha le lenne tekerve benne vagy a fényerő vagy a kontraszt még fullra állítva is : íme

Szét szoptam az agyam agyon kukucskáltam minden fórumot sokan nevezik ezt "vérszegény" színűnek vagy hasonlónak. Természetesen feltettem a ROG Armoury create aura lighting és hasonló csodákat és egyszer csak egy szinkronizáláskor megtörtént a csoda és ugyan úgy kezdett világítani mint a scope is előtte: íme:

Tehát tudja a dolgot viszont zabálja a program miatt a procit és a gép erőforrásait mert softwaresen állítja magát át rá. A legújabb Biosa van fent mert sajnos ezt automatikusan a ROG Armoury kezeli és akitől vettem feltolta rá a legújabbat. van régebbi típusu biosa is az egyik alkönyvtárban ráleltem de azt visszatölteni nem hajlandó mert régebbi mint ez az új.
Szóval ez az oka annak hogy a Biosa felé kacsingatnék belelesni vagy editálgatni hátha kisűl valami mert itt van előttem ugyan úgy megy mint a scope gyönyörű szeretem de csak akkor ha futnak az aura buzerátorok a háttérben ami eddig soha nem is mentek... :(((

[ Szerkesztve ]

(#1249) Imz válasza #11493888 (#1248) üzenetére


Imz
tag

Az alaplapnak van BIOS-a, ezeknek firmware-ja van.

Meg kellene sniffelni, hogy mit küld be a bill firmware-jának, azt le tudod esetleg másolni, beküldeni bootoláskor és pá. Persze ezt leírni könnyű.

Van olyan bill kombináció amivel tudod állítani a fényerőt? Az a gyanúm hogy bekapcsoláskor középértéken van. Nyilván külön tool-al is tudod állítani, de bill kombóra gondolok.

(#1250) copass válasza #11493888 (#1248) üzenetére


copass
veterán

irgalmatlan idő és nagyon komoly tudás kell hozzá hogy visszafejts egy eeprom tartalmat.
ahogy írták ezek szarrá vannak védve, hogy még véletlenül se tudj belepiszkálni.
tehát ha megvan a disassembly része és tudod hogy mi hogy működik, akkor lehet nem is tudod visszatölteni rá.
engedd el.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.