Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) dqdb válasza Dapro (#1300) üzenetére


dqdb
nagyúr

Létezik ISO-t támogató "pudding" kupakkészlet. Mind ez, mind a HyperX csak szabványos alsó sorra jó, szóval a gamer csodák fele helyből kiesik.

Mondjuk az jó kérdés, hogy minek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1302) nyunyu válasza Dapro (#1300) üzenetére


nyunyu
félisten

Képen ISO német kiosztás van.
Nem vennék rá mérget, hogy az árult amerikai egyáltalán ISO-e.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1303) Dapro válasza nyunyu (#1302) üzenetére


Dapro
senior tag

nekem mindegy milyen ISO csak ISO kéne, hk gaming és a többi minősége megkérdőjelezhető, az biztos h a hyperx a legjobb a puddingok közül.
a "minek" kérdést meg nem értem.

(#1304) bananfa


bananfa
csendes újonc

Sziasztok, esetleg van valakinek tapasztalata az otthon beszerezhető gyantákból és szilikonokból billentyűk öntése kapcsán? sajnos a legtöbb guide főleg tengerentúli márkákat alkalmaz és kicsit túlterhelő a végtelenféle tipus amit lehet látni.

ELső körben kis mennyiségben tervezek párat csinálni, vákum vagy nyomás nélkül. amiatt kisebb mennyiségben nézelődök.

(#1305) Tibro5


Tibro5
senior tag

Tudtok hazai apróhirdetős oldalt ahol billentyűzet alkatrészek mennek?
(hardveraprón alig van ezen a téren mozgás)

(#1306) dqdb válasza Tibro5 (#1305) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha venni is akarsz valamit, akkor inkább:

/r/mm
MyKeyboard Discord #market-wts
MechMarket Discord #european-union

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1307) Tibro5 válasza dqdb (#1306) üzenetére


Tibro5
senior tag

köszi megnézem, első sorban eladni szeretnék de hátha akad valami kihagyhatatlan ajánlat :)

(#1308) vviktorr16


vviktorr16
tag

Sziasztok, a héten érkezett meg a Kprepublic-tól a Base, Mod, ModPro és magyar kupakkészlete és olyan problémám lenne, hogy a space-t nem tudom felrakni a billentyűzetemre. Ugyebár a Base set tartalmazza a space-t, ami elvileg 6.25U méretű (bele is van írva) viszont én a [link] -en látható kép közül a 6U kinézetű space-t kaptam. (6.25 felirattal)
Ezek szerint rossz keycap-et kaptam? :)

[ Szerkesztve ]

(#1309) Enton válasza vviktorr16 (#1308) üzenetére


Enton
addikt

Lecsapsz pár ilyen zsákba-nyúlra, különbeket is találhatsz:

[link]
Akkor ha jól értem neked most, 1db 6.25 kellene milyen profil ez?
Megreklamálod tuti kapsz pótlékot vagy akár még pénzt is adnak vissza hiányos csomagok esetén. Csak jelezd nekik.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1310) nyunyu válasza vviktorr16 (#1308) üzenetére


nyunyu
félisten

Megnéztem a sajátjaimat: el van szúrva a szóközeik belsején a felirat.

Én base csomagomban lévő szóközre 6.5 van írva, de a kiosztása, extra stab hüvelyei egy az egyben megegyeznek a Ducky billzetem 6.25U szóközével, tehát szabvány billzetekre rá kéne hogy menjen.
(nem tudom, a két szélsőn kívüli hüvelyek milyen nemCherry stabhoz kellhetnek)

Az extra szóközpackban a 7U-son nincs felirat, ez rámegy a régi winkeyless Cherry 1000/3000/1800 szériákra.
6U szóköz belsejében megtévesztésül 6.25 felirat van, de ezt nem tudom, mire lehet húzni a szimmetrikus 6U-t használó billzeteken kívül, mert az extra középső hüvelye nem ott van, mint a win gombos Cherry 1800-ak kapcsolója, azokra nem jó.

Ha tehát a base packodban 6.25 feliratú kupak volt, akkor rosszat kaptál.
Írj rájuk, és újat küldenek.
(Ma jött meg egy új numpad szettem az előző hiányos helyett)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1311) vviktorr16 válasza Enton (#1309) üzenetére


vviktorr16
tag

Igen, jól gondolod, Cherry profil amúgy. (linket mentettem, lehet majd valamikor benevezek rá)

#1310 nyunyu - Értem, így akkor tényleg fura a jelölésük, nem voltam biztos benne, hogy most mi is a helyzet, de akkor sajnos várhatok egy újra ismét. :)

Köszi mindkettőtöknek a megerősítést, és segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1312) nyunyu válasza vviktorr16 (#1311) üzenetére


nyunyu
félisten

Alulról a második kellene neked.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1313) esfrost


esfrost
tag

Poseidon - silver + szivacs az aljában
BM60rgb + hangszigetelő a pcb és a plate között.
Everglide stabs, 205g0.
Karbon plate, sajnos ez nem volt jó választás, a jobb alsó sarok nagyon rugalmas, nem ülnek benne rendesen a kapcsolók, ezt talán majd lecserélem egy aluminiumra, talán az merevebb lesz.
Gateron Yellow, lubed 205g0, springs gpl105 + sadan films.
GMK Olivia light klón.
Ettől függetlenül jól sikerült, szép hangja van, nagyon kellemes használni.

(#1314) Barnahalo válasza esfrost (#1313) üzenetére


Barnahalo
tag

Jól néz ki, én ilyenről csak álmodozom. :D

(#1315) dqdb válasza esfrost (#1313) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jól néz ki.

Alumíniummal se lesz jobb, ha anyaghiányos ott a plate. Ezen csak egyedileg gyártatott plate-tel tudsz javítani (ilyen kiosztáshoz nem tudok jobb plate-et az AliExpressen kaphatóknál), ami a kizárólag a kívánt kiosztást támogatja az alsó sorban és nem mindent is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1316) esfrost válasza dqdb (#1315) üzenetére


esfrost
tag

Igen, most utána néztem én is és sajnos nem jobb a helyzet más anyagból készült plate-ek esetében sem. Viszont most megoldottam. A gond az volt, hogy a jobb alsó sarokban a plate annyira nincs megerősitve, hogy egész egyszerűen nem tudja megfogni a kapcsolókat. ha a billentyű alsó részét megnyomom egész egyszerűen kifordul a plateből a kapcsoló. Úgy oldottam meg, hogy vágtam fábol ici-pici darabokat, és azokat beraktam a plate és a pcb közé, így most stabilak a kapcsolók, nem fordulnak ki, helyükön maradnak. Csak kicsit kiábrándito, hogy ilyen sufnituninggal kell ezt megoldani, de végülis épített billentyű szóval ez is benne van ebben. Még annyit csináltam, hogy a case aljába raktam még egy réteg neoprén réteget, mert úgy vettem észre, hogy elbírja a pcb. Viszont ha a space jobb része alatt lévő pcb csavart becsavarom, akkor azon a részen annyira behúzza a pcbt, hogy a jobb oldalsó, tehát az alt, fn, balra, jobbra nyilak nem futnak szépen víszintesen, a csavar irányába ejtenek. Ezt a csavart én most kihagytam, nem tapasztalok használat közben különösebb rugalmasságot azon a részen, stabil.

(#1317) esfrost válasza Barnahalo (#1314) üzenetére


esfrost
tag

Szép lassan össze kell szedegetni ehhez az alkatrészeket. Nem egy iszonyat budget billentyű, de azért messze van ez még a felső kategóriától. Mindent egytől egyig aliexpressről rendeltem, a nagyrészét kprepublictól. Csak ajánlani tudom egy ilyen billentyű megépítését. Nagyon jó élmény használni.

(#1318) dqdb válasza esfrost (#1316) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tray mount ház esetében a két középső rögzítési pontot érdemes kivenni (ez a "kivétel" sok esetben Dremelt jelent), mert egyenletesebb gépelési élményt nyújt úgy, az egyik ilyen csavar pont a space alatt lévő, a másik pedig a középen lévő (itt a két eltérő színű). Ehhez persze nem ementáli nyák kell (mint a forrasztható DZ60 vagy XD64), ez nálad adott az egyetlen kiosztást támogató hotswap miatt, valamint nem ementáli plate, ami sajnos adott.

A Kailh socketek eléggé merevvé teszik a PCB-t, azért érzed merevnek. A CF plate is alapvetően is merev, ha nincsenek rajta nagy hosszanti kivágások.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1319) esfrost válasza dqdb (#1318) üzenetére


esfrost
tag

Az a baj, hogy nincs itthon eszközöm, hogy lefúrjam azt a két rögzítési pontot. Szinte abban is biztos vagyok sajnos, hogy maga a case sem éppen a legpontosabb megmunkálású, így szerintem a case belső felén lévő a falakon található vállak, amikre a pcb támaszkodik sincsenek egyszintben egymáshoz képest. Ezért lehet az, hogy a jobb alsó sarka az egész rendszernek magasabban van, mint a többi része. Játszottam egy kicsit a csavarokkal, hogy melyiket mennyire húzom meg, vagy melyiket hagyom ki, most úgy ahogy egyenletes, de közel sem tökéletes. Ezzel talán már együtt tudok élni. Rendeltem két hete még egy r2 kbd67 kit-et, kíváncsi leszek az mit mutat. Gat milky yellow kapcsolókkal fogom szerelni, még a stabs-et kéne kitalálni, hogy mi legyen, everglide, vagy durock v2. Most az Everglide van a jelenleg Poseidonban, elégedett vagyok velük. Illetve lehet, hogy ha megjön a dielectric greas, amit rendeltem, akkor talán azzal újra zsírzom a stabs-et.

(#1320) dqdb válasza esfrost (#1319) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valami zavar van az erőben, mert tray mount esetében a nyáknak a csavarhelyeken kell felfeküdni, nem pedig a házon. A nyák nem ér hozzá az oldalfalakhoz, ahogyan a plate sem.

Az Everglide és a Durock stabilizátor elvileg ugyanaz. Van mindkettőből, bár összehasonlítani még lusta voltam.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1321) esfrost válasza dqdb (#1320) üzenetére


esfrost
tag

A házon belül a vállak miért vannak ott? Én meg voltam róla győződve, hogy azok támasztják alá a pcb szélét, hogy széleken lévő gombok lenyomásánál legyen a pcbnek alátámasztás.

(#1322) dqdb válasza esfrost (#1321) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ja, hogy azok! Azok azért, másra gondoltam :B

A KBD67 árkategóriájában már érdemes EU-n belül is nézelődni, hogy mi van vagy lesz, mert egyre több budget cucc elérhető vagy GB, vagy raktárkészlet formájában, mint IKKI68 Aurora, NK65 és hasonlók, vagy ott van most a Salvation.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1323) esfrost válasza dqdb (#1322) üzenetére


esfrost
tag

Akkor egy kicsit megnyugodtam. :)

Nekem az Ikki nem igazán tetszik, az NK65 meg amiatt nem tetszik, hogy nem pcb stabs. Candykeysen rendeltem a KBD67 Lite-ot. Nagyon kíváncsi vagyok rá, nagyon jókat mondanak róla, nagyon szép a hangja is. Tiffany színben rendeltem, HK Gaming Modern Dolch Light keycapset lesz rajta. Alatta pedig, hogy fentebb is írtam a Gat Milky Yellow. Azt esetleg nem tudod, hogy a Gat Milky Yellow facotry lubed vagy sem? Dylen videójában hallottam ezt, de rákeresve sehol nem találtam erről infót.

(#1324) vviktorr16 válasza nyunyu (#1312) üzenetére


vviktorr16
tag

Igen, köszi a képet is, és elméletileg feladnak pár napon belül egy új base kit-et a 6.25 space-el, ami jó hír csak az egy hónapos várakozás nem annyira.

(#1325) copass


copass
veterán

ennyit arról hogy nem veszek semmit idén, de annyira jó áron volt a ez fa ház hardveraprón hogy nem tudtam ellenállni! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1326) #11493888


#11493888
törölt tag

[link]

nincs itt valakinek 3d printere? egész jól összedolgoztok esetleg hátha kiötlenétek valami jó kis magyar megbízható minőségű cuccot.

amúgy pardon, csak hangosan gondolkoztam mert már van aki ezzel itthon is próbálkozik de mondjuk elég kezdetlegesen a képek szerint

[link]

legjobbakat!
😬

(#1327) DrojDtroll válasza #11493888 (#1326) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nekem van, én dactyl manuform-ot építettem is és most készül egy nagyobb változat.

[ Szerkesztve ]

(#1329) dqdb válasza Dapro (#1328) üzenetére


dqdb
nagyúr

Plate mounted stabilizátor kell bele, szóval jó lehet. Elég a Panda S GH60 x1 csomag is, 100%-os mérethez kell a 7×2u, TKL-hez elég 4×2u, valamint 7u drótra sincsen szükséged, mert 6.25u széles a Space.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1330) Dapro válasza dqdb (#1329) üzenetére


Dapro
senior tag

köszi, azért néztem konkrétan ezt a pakkot mert 2db k8 van itthon és mind2 be cserélném. max a spacet csak az egyikbe. tudsz esetleg ajánlani vmi mást vagy jó ez? aliexpressesek jók. :R

(#1331) dqdb válasza Dapro (#1330) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha legalább az egyik ISO kiosztású, akkor elég lehet, mert azokhoz csak 3×2u kell (bár azt sem árt figyelembe venni, hogy a Space a leginkább problémás stabilizált billentyű, szóval nem biztos, hogy jó ötlet éppen azt kihagyni, ha a gyári nem az igazi).

Plate mounted vonalon nem vagyok naprakész, mert minden billentyűzetem PCB mounted. Azoknál az Everglide-nak és Durocknak neve van, ezt nem tudom, hogy ki lehet-e vetíteni a plate mounted stabilizátoraikra.

Szilikonzsír, 205g0 vagy 205g2 nélkül a legjobb stabilizátor is csak féllábú lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1332) Dapro válasza dqdb (#1331) üzenetére


Dapro
senior tag

mind2 ISO, szilikonzsír még keresem hol lehet kapni itthon de amugy lube van.
majdnem az összes stab akad haha

[ Szerkesztve ]

(#1333) dqdb válasza Dapro (#1332) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor a legolcsóbban a Panda S 104 x1 + EG Panda S 6.25x x1 kombinációval jössz ki. A KPrepublic szerencsére a bubis zacskón belül kis papírdobozban postázza a stabilizátorokat (legalábbis az elmúlt 3-4 alkalommal így tettek), szóval védve lesznek a szállítás során.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1334) esfrost


esfrost
tag

Sikerült minden fennálló "hibát" kijavítanom a billentyűzettel kapcsolatban. Sajnos ez a PSD60 case sem teljesen kompatibilis ezzel a bm60rgb pcb-vel. A jobb alsó sarokban a socket a case falán lévő standoffon pihent. Le kellett csiszolnom annyira a standoffot, hogy a socket ne a standoffon pihenjen. Most már szintben van ez a sarok is a billentyű többi részével. Illetve ott volt még a másik hiba, ami karbon plate-nél jelentkezett. Ugyan ez a jobb alsó sarok annyira nem volt merev, hogy a kapcsolók kifordultak a helyükről. A karbon plate alatt nem volt támaszték a pcb-re. Két kis műanyag lapocskát összeragaszta, és azokat méretre csiszolva meg tudtam oldani a dolgot. Stabilan állnak most. Egész jó lett a végeredmény. Tegnap megjött még két különböző keycap set, illetve egy adag Gateron Milky Yellow kapcsoló. Lehet, hogy kipróbálom azokat is majd ezzel a billel. Illetve ezekkel a stabilizerekkel ügyeskedek, valahogy valamelyik mindig elkezd kicsit zörögni, vagy éppen wire-ping. Lehet, hogy kipróbálom a dielectric zsír a stabilizereken.

(#1335) nyunyu válasza esfrost (#1334) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezen a kiosztáson garantáltan hülyét kapnék a csillag megkeresésétől.
AltGr+fel 1+jobbra 4 gomb???

Eddigi csillagos szívásaim a fel 1+ jobbra 0 (winkeyless) /1 (winkey) /2 (1800/75%) gombból adódtak.

Mondjuk tegnap meg a céges laptopon keresgéltem egy darabig a balra kacsacsőrt, mert valami alkalmazás shortcut ráült az Alt-M-re.
(Í gombot nem szoktam használni az ISO billzeteken...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1336) kisfurko válasza nyunyu (#1335) üzenetére


kisfurko
senior tag

Erre megoldás az amerikai kiosztás :) Én a magyar kiosztástól hülyét kapok, inkább váltogatok ide-oda, mint mindenféle AltGr förmedvényeket nyomjak. De én öreg vagyok, sose volt magyar kiosztásom, meg nem is lesz.

(#1337) dqdb válasza kisfurko (#1336) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én a QMK-ra bíztam az Alt+Shift nyomogatását, van egy rétegem, ahol a "másik" kiosztáson tudok gépelni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1338) nyunyu válasza kisfurko (#1336) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahhoz vissza kene valtanom az ekezetmentes forumozasra.

(Meg nem 10-bol 10-syer ossyekeverni a y-z-t.
Ja, meg a nullat-aposytrofot :W
Plusz ceges domaines laptopon fixen magzar kiosytas van.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1339) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Sziasztok!
Ma érkezett egy puding kupakszett, sajnos hiányzik belőle a kis shift. Tudnátok segíteni egy ilyen beszerzésében?
Köszi előre is!

(#1340) copass válasza 2ofthem (#1339) üzenetére


copass
veterán

írj nekik hogy wtfizthizkerekrefund! :D
viccenkívül írj hogy kimaradt valami és küldeni fognak szerintem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1341) 2ofthem válasza copass (#1340) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Írtam nekik, várom a választ :)
Viszont ha esetleg ez a megoldás nem jön össze, jó lenne egy b terv :K :R

(#1342) Dapro válasza 2ofthem (#1339) üzenetére


Dapro
senior tag

ez milyen set? ali-s?

(#1343) 2ofthem válasza Dapro (#1342) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Ebay-ről rendeltem, PBT double pudding keycaps néven van fent.

(#1344) Machinesloth


Machinesloth
csendes újonc

Sziasztok, esetleg lapul valakinél eladó hot swap kit?

(#1345) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Használ valaki közülünk 35 gramm körüli kapcsolókat?

(#1346) dqdb válasza DrojDtroll (#1345) üzenetére


dqdb
nagyúr

Actuation vagy bottom out?

Bár nekem mindegy is, mert actuation esetében is túl könnyű lenne pár billentyűn. 45 grammnál kapcsoló kapcsolónál is előfordult már 7u Space esetében vastag és magas kupakkészlettel, hogy lenyomtam véletlenül a hüvelykujjamat a billentyűn "pihentetve". A másik veszélyes pont a bal Ctrl, mert azt a tenyerem élével nyomom le.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1347) DrojDtroll válasza dqdb (#1346) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Actuation természetesen.

Kicsid oda kezdtem figyelni a gépelésemre és a cherry red elég keménynek tűnik. Csak 1u méretű gombokat használok.

(#1348) dqdb válasza DrojDtroll (#1347) üzenetére


dqdb
nagyúr

Pedig kevés ennél gyárilag könnyebb kapcsoló van a piacon, a 35 grammos Gateron Clearen kívül nem is ismerek mást.

Másik lehetőség a rugócsere, innen tudsz rendelni tesztcsomagot kísérletezéshez. Az már jó kérdés, hogy egy billentyűzetre valót honnan lehet szerezni nem aranyáron, mert Európán belül sehol sem találtam ilyen könnyű TX vagy Sprit rugókat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1349) copass válasza DrojDtroll (#1345) üzenetére


copass
veterán

nem akarod.
annyira könnyű lesz, hogy egy pbt keycap súlya már pont elég hogy érintésre kapcsoljon.
45g az oké.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1350) DrojDtroll válasza copass (#1349) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerzek majd be rugókat is kísérletezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.