Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) dqdb válasza copass (#849) üzenetére


dqdb
nagyúr

na az szép baleset, kábé mint a promicro microusb-je letépődik
Az a baj, hogy nem ritka dolog. Elég egy kicsit ferdébb láb, szorosabb plate vagy "testesebb "kapcsoló (Kailh Box például), és nem érzed, hogy a kifejtett erővel nem a plate-be tolod be a kapcsolót, hanem a hotswap socketet téped le.

összedobtam egy gyors "hangtesztet". 6D mikrofonja ennyit tud, de a lényeg hallatszik szerintem.
Nem rossz, de a billentyűzet még sokat a kapcsolóban hagyott, lehet ennél halkabb is (és sokkal halkabb, mint egy floating design billentyűzetben lenne). A stabilizált billentyűket is sikerült lehalkítani?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#852) copass válasza dqdb (#851) üzenetére


copass
veterán

ez a "zsírzás" nekem nem jött be. legvékonyabb réteg is ad neki egy "taknyos" érzést. krytox, teflon szilikon,többet kipróbáltam. oké hogy halkabb lesz picit, de érezhetően nehezebb lesz lenyomni. az meg nem jó nekem.
stabi szutyok, az kapott zsírzást rendesen, halkult valamennyit.
próbáltam egy olyat hogy az outemuba raktam a silent stemet, de az egy sima lineár lett csak.
a tetejét majd ha ráteszem az is sokat fog majd, egyelőre még cserélem a többit.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#853) dqdb válasza copass (#852) üzenetére


dqdb
nagyúr

ez a "zsírzás" nekem nem jött be. legvékonyabb réteg is ad neki egy "taknyos" érzést
Akkor túl vastag volt az a legvékonyabb réteg :) Könnyű túlkenni egy kapcsolót, és akkor tényleg a leírt hatás jön. A jó kenésnél legfeljebb csak a megcsillanó fény miatt látszik, hogy van rajta valami.

stabi szutyok, az kapott zsírzást rendesen, halkult valamennyit.
Annak lehet adagolni, túlkenve is jobb, mint kevés kenéssel. Esetleg a stabilizált billentyűk aljába tegyél szivacsot, talán úgy lehet halkítani rajta valamennyit. A jó stabilizátor nem sokkal drágább, mint egy gagyi, csak sokkal macerásabb venni (és ha össze van forrasztva a billentyűzet, akkor a csere esélytelen).

a tetejét majd ha ráteszem az is sokat fog majd
Ja, hogy az nem volt rajta? Akkor tényleg halk lesz a stabilizált billentyűket kivéve, mert most lényegében floating design módban használtad a billentyűzetet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#854) nyunyu válasza copass (#852) üzenetére


nyunyu
félisten

Melyik Outemu?

V2.2 előtti Outemuknak vastagabb a stem szára, mint a Cherry kapcsolóknak, így az MX stem lötyögni fog az Outemu kapcsolóház aljában lévő csőben.

Cherry rúdja 2.0mm, míg az Outemu Purple V1 stem ~2.1mm, beragad a Cherry házba!

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#855) copass válasza nyunyu (#854) üzenetére


copass
veterán

azt nem tudom, ez a klón a content. igazt eszre vettem hogy ha a cherrybe rakom bele a content stemet akkor beleragad. inkább szétszedve tárolom. a maradékot most inkább a content ház+rugó+silent stem kombót rakom. annyira nem vészes, persze ház miatt nem érvényesül annyira a stem gumirozása. nincs most energiám forrasztgatni! :D
az lenne jó ha belemenne az mx switch, de vastabb a szára ezért nem lehet belenyomni a perselybe.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#856) copass


copass
veterán

nem tudna eladni nekem ~20 db 1N4148 diódát?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#857) Docter


Docter
csendes tag

60%os gyűjteményem egyelőre :)

[ Szerkesztve ]

(#858) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Nincs valakimek 3pines cherry brownja eladó? 1kéne sos

Samsung Galaxy S7 Edge

(#859) copass válasza kalozhun100 (#858) üzenetére


copass
veterán

sajna csak Kailh Brown-om van.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#860) N9vem válasza Docter (#857) üzenetére


N9vem
csendes tag

Szép gyűjtemény, csak így tovább!

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#861) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Hol érdemes kupakot nézni billentyűzetre? Olyan kellene, amin átmegy a háttérvilágítás, illetve ISO kiosztás 88 gombos szettet lefed. Nem nagyon találok sem alin, sem ebayen, csak 1-2 nem túl szépnek kinézőt, de lehet csak rossz kulcsszavakra keresek.
Az még nem lenne rossz, ha nem ilyen 60-80$-os áron lenne, mert a billentyűzet kb egy százas, arra kicsit feleslegesnek érzem ilyen drágát tenni :R

(#862) dqdb válasza #16820480 (#861) üzenetére


dqdb
nagyúr

amin átmegy a háttérvilágítás
Ezzel a feltétellel kizártad a felső kategória 100%-át, maradt a középkategória és az alja.

Középkategóriában ott van Razer kiegészítő PBT kupakkészlete (van ISO támogatás) vagy a Tai Hao saját webshopja, mint a legnagyobb OEM kupakgyártóé, amelyik pár dolgot saját név alatt is forgalmaz (némelyik készlet ISO kompatibilitis).

A 60 dollár a középkategória, a 80 dollár a felső kategória alja, bár ami efölött van, vagy ennyiért, az már jóval nagyobb kompatibilitást is kínál a minőségen túl (a linkelt darab nem világítós).

Ha az a cél, hogy legyen valami, akkor tejfölös doboz GMMK olcsón itthonról.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#863) nyunyu válasza #16820480 (#861) üzenetére


nyunyu
félisten

Háttérvilágítás kompatibilis Duckykat se nagyon találni, mindenhonnan ki vannak fogyva, akár német, akár brit kiosztással keresem.

~50€+szállításra kell számítani.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#864) copass


copass
veterán

csináltam egy új videót így félkész állapotban a hamáról! :D
még mindig nincs rajta a teteje, mert még akarok variálni azzal is kicsit.
írtam a cherrynek hogy a rugó felület matt és recseg, normális ez így?
kértek képet, majd írták hogy ez a normális állapot. de sajnálják a recsegést és küldenek egy új kitet amennyiben igénylem. igényeltem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#865) dqdb válasza copass (#864) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Space oké, de a többi stabilizált billentyű (főleg a jobb Shift) rettenetesen szól. A maradék szerintem teljesen rendben van, ha nem ennyire izomból nyomod le és rákerül a tető, akkor halkabb lesz.

Még így is hangosabb lesz kicsit, mint amilyen lehetne ez a kapcsoló optimális körülmények között, azonban ennél többet csak sokkal drágábban érhetnél el.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#866) copass válasza dqdb (#865) üzenetére


copass
veterán

kicsit több kenéssel már elviselhetőbb lett azóta a jobb shift.
direkt csapkodtam hogy életszerűbb legyen, de halkan is lehet pötyörészni rajta.
szobajószág simán alszik mellette 10 centire is, doutemu blue-nál felkelt a szoba sarkában is! :D
persze lehetett volna többet variálni vele ha kiszedem egyszerre az összes switchet.
ebben szerintem ennyi van. csak ház, plate,stabi cserével lehet tovább csendesíteni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#867) #16820480


#16820480
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek :R

Ez a Tai-hao egész jó, kínálat is van olyanból, ami tetszene. Nem cél most az, hogy 500$-ért építsek felső kategóriás billentyűzetet, csak annyi, ha ha szétkoptatott kupakos használtat vennék, akkor lehessen valami normálisabbra cserélni első körben :)

(#868) copass válasza copass (#864) üzenetére


copass
veterán

helyzetjelentés: megjött a csere silent red devkit és nyoma sincs rugó recsegésnek! :D
most már csak az a kérdés hogy mibe rakom bele?! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#869) dqdb válasza copass (#868) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kell egy új billentyűzet. Aztán amikor összeforrasztottál mindent, akkor rájössz, hogy kell egy új kupakkészlet, amit ráteszel. És kezdődik majd ismét elölről :D

Linkeltem máshol is a Cherry csomagot, ott egyvalaki a stemek miatt vette meg (vagy tervezte), másvalaki a ház felső részéért. Szóval frankenswitch építésre is jó lehet akár.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#870) copass válasza dqdb (#869) üzenetére


copass
veterán

rejtély hogy miért recseg az a rugó...vmi elfekvő készlet lehetett vagy nem tudom, a doboz nem volt dohos.
keycap az van szarásig.
hasonló kiosztást eltudnék képzelni. iso+nyilak kellenének.
tudsz vmi nagyon olcsó megoldást?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#871) dqdb válasza copass (#870) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Kétféle kurzorblokkos kiosztás létezik 60%-ra, egy közös van bennük: mindkettő jónak néz ki, de a gyakorlatban rossz :) Érdekes módon Kínában rettenetesen népszerűek ezek a kiosztások, míg a nyugati világban szinte mindenki utálja.

A linkeden DZ60 nyákra és hagyományos 60%-os plate-re építve a középső megoldás található meg, ezzel a hiányzó vagy Shiften túlra kerülő /? billentyű mellett a Shift helye a probléma, amely 0.75u szélességben egyezik csak meg a normál elhelyezkedésű Shifttel, szóval a félreütés eléggé garantált.

A másik lehetőséget DZ60 vagy XD64 nyákra építve lehet összehozni, ehhez speciális plate kell, ami 2u kiosztást támogat (ANSI-nál 2u széles a bal Shift), és persze olyan kupakkészlet, amiben van 1u Shift. Ezzel a kiosztással a Shift helye és apró mérete mellett az R4-ben elrontott stagger a probléma.

A kettő közül a másodikra tudok nagyon olcsó megoldást: ha budapesti vagy és eljössz érte, akkor a tied ingyen egy megépített XD64 nyák, rajta noname stabilizátor, alumínium plate és Kailh BOX Burnt Orange kapcsolók (a stemrepesztős sorozatból). Első épített billentyűzetem, praktikusnak tűnt a layout, de az első pillanattól kezdve utáltam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#872) copass válasza dqdb (#871) üzenetére


copass
veterán

nekem szimpi ez a kiosztás.
blank pbt-t akarnék rátenni, kézzel ráírni feliratokat! :D
wow. elfogadnám. viszont debreceni vagyok, postázás megoldható?
kiforrasztást gondolom ez jobban tolerálja, úgy láttam ezeken masszívabbak a forrszemek.
viszont házat milyen lehet jó hozzá?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#873) copass


copass
veterán

összedobtam egy gowla-t! :D ebayről a nyák ~4k postával együtt.
nem volt kéznél keskeny pro micro, erősen tákolás. reset gombba, melegragasztó! :D
talán majd kap egy nyomtatott házat is valamikor. elég csáléra sikerül beforrasztani a kailh brown switcheket, de hát ez az átka a plate nélküli megoldásnak.
jópofa ez a qmk, tetszik a rétegezés.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#874) dqdb válasza copass (#872) üzenetére


dqdb
nagyúr

postázás megoldható?
Bocsi, de önszántamból postára nem megyek, csak ha muszáj, mert nem hoztak ki egy csomagot, azonban ez nem az az eset. A fiókból nem mászik ki, ha egyszer errefelé jársz és még mindig érdekel, akkor odaadom.

viszont házat milyen lehet jó hozzá?
Bármilyen GH60/Pok3r kompatibilis tray mount 60%-os jó hozzá.

elég csáléra sikerül beforrasztani a kailh brown switcheket, de hát ez az átka a plate nélküli megoldásnak
3 pines kapcsolót használni PCB mountra az önszívatás minősített esete :D Ilyenkor érdemes elsőre az összes kapcsolónál csak egy-egy lábat beforrasztani (a távolabbit, ami feljebb van), utána a kapcsolót kézzel megfogva és pákával az ónt megolvasztva ki lehet egyenesíteni a görbe sorokat (ha akad valamilyen ortolineáris plate vagy 5 mm széles szalag, akkor az sorvezetőként használható a kapcsolók tetejére téve). És csak ezt követően forraszd be a kapcsolók másik lábát, mert egy forraszpontot könnyű megolvasztani, de kettőt egyszerre már nem az.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#875) copass válasza dqdb (#874) üzenetére


copass
veterán

foxpost? kényelmes és megbízható. nem járok arrafelé az a gond.
nem akartom sokat baszkódni vele, csak akkor szembesültem vele amikor hozzákezdtem! :D
kettőt semmiség, 4 smd led lábat ami alul van, na az már küzdős tud lenni! :D hamánál a legrosszabb rész, azt lebányászni róla. némi ónnal mondjuk könnyebb! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#876) copass


copass
veterán

switch tesztelőből numpad. okos! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#877) nope


nope
tag

Wow, billenytűzet-építő topic!

Sziasztok! :)

Egy elég egyedi problémám, vagy inkább leendő projektem lenne. Informatikus vagyok, elég régen kezdtem a szakmát, valamikor egy eredeti IBM Model F-el, ami (most már tudom) egy buckling sping technológiát használt. Természetesen angol kiosztással (akkoriban magyar billentyűzet még nem létezett), fordított L alakú Enterrel ("bigass").
A sorsa már az idők homályába vész, de ennek az utódja egy IBM M névtelen utánzat, ALPS kapcsolókal. 1988-ban járunk, szintén angol, szintén bigass. DIN csatlakozós, a main napig megvan, működik, az egyik kitámasztó lába törött ki, ezért lett lecserélve 2006-ban, 18 évnyi mindennapi használat után.
Akkoriban már keveset kódoltam, az utódja így magyar lett. Membrános, valami noname OEM, de akkor még létezett az általam megszokott bigass enter, szóval ezért is lett ez. 14 év után még most is ezen gépelek.
Nemrég rosszalkodott, szétszedtem, kitakarítottam, kábelet rövidebbre vágtam, újra frankó, de azért elkezdtem gondolkozni az utódján. Arra hamar rájöttem, hogy normális magyar fordított L Enter nem létezik (még nem normális se), szóval keresgéltem az épített bill.-ek között.
Ahogy néztem, megoldható, azaz van bigass Enter, ami ISO helyre építhető, a PCB-ken össze lehet hozni az 1U backspace-t meg az 1,25U bal shiftet, ami ehhez kell, de... csak 60, 75%-os meg TKL pcb-ket találtam, full size nem létezik (?)
Tehát csak a teljes PCB tervezés lenne az út?

Elnézést a hosszúért, csak próbáltam érzékeltetni, hogy miért is ez a fura ragaszkodás a már nemlétező szabványhoz...

PS: igen, használom a tizes billentyűzetet is, pl. a 22 éves Microsoft Trackball-omtól a hüvelykujjammal egy mozdulat csak a függőleges Enter :)

(#878) nyunyu válasza nope (#877) üzenetére


nyunyu
félisten

SS 6GV2 vagy 7G, ha még találsz valahol olyat.

Kb. az a két mecha volt az utolsó mohikán BAEvel.

Igazából amit írtál, hogy rövid bal Shift, hosszú jobb, 1U BackSpace, az kb. az UK kiosztású SS 7G.
6GV2-n a \ gomb a jobb Shift bal sarka helyén volt, nem a BackSpace bal fele helyén.

Teljes méretű custom PCBt nem nagyon kapni, GH80-3000-en kívül nem nagyon rémlik, hogy lenne.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#879) dqdb válasza nope (#877) üzenetére


dqdb
nagyúr

A nyák csak egy elem, összeillő ház-nyák-plate hármas kell neked (esetleg tray mount rögzítés esetében a plate kihagyható), és ilyen 100%-os méretben nagyon nem akad. Nyák még igen, de a másik két elemet ehhez kell hozzátervezni, ezek nem csereszabatosak két billentyűzet között.

A big ass Enter nagy problémája, hogy felülről egyforma, de alulról nagyon nincsen szabványosítva, többféle kapcsoló- és stabilizátorelrendezés létezik. A nyunyu által említett 6GV2-n ehhez hasonló BAE van, ahol a stabilizátor a felső nyúlványba került és egy PCB-n is átlógó pöcökből áll, aminek a házban van az ellendarabja. GMK/Cherry vonalon teljesen másképpen néz ki az egész, és még tovább 2-3 típus is előfordul. Van olyan, ahol kétféle stabilizátor rögzíti az egy szem Entert (egy Costar és egy Cherry stílusú), van olyan, ahol csak két kapcsoló van a billentyű alatt, és ezek közül az egyik dummy (ezekhez most lusta voltam képet előtúrni). Szóval magát a nyákot és a házat ahhoz az Enterhez kell hozzátervezned, amit használni szeretnél később.

Próbálj meg felkutatni egyet a két SteelSeries billentyűzetből vagy engedd el a BAE gondolatát, mert végtelen pénznyelő lehet belőle könnyen (vagy kihívás, ha a másik oldalról nézed).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#880) nope


nope
tag

Köszi a segítséget (nyunyunak is), én is úgy látom, hogy az ajánlott GH80/Chili PCB kimondottan Cherry házakhoz jó, tehát azt még külön le kéne gyártatni (vagy beszerezni egy bontottat).

A legegyszerűbb valóban egy SS 7G lenne, ez elkerülte a figyelmem (mivel nem is lehet kapni), de már alkudok is egy nemműködőre az ebay-en.
BAE rögzítés különbözőségét én is láttam, de annyira ritka a fotó ezekről, hogy betudtam a több évtizedes változásnak.
Tai-Hao ajánl pont a SS 6G/7G szériához BAE-t, gondoltam majd legyártok magam stabot hozzá, ha másképp nem megy (persze legalább egy switch passzoljon pontosan).

Felmerült még, hogy egy TKL és egy 10-es (azaz 20-as vagy 24-es) billt. szerkesztek össze egy házba, tehát két külön USB egység (+1 USB HUB a házba), da annak külön egyedi házat kell tervezni...
Szóval a legjobb megoldás egy SS lenne, meg hozzá minőségi magyar kupakok, talán Innen. (bár nem igazán tudom, milyen a magyar keycaps felhozatal a neten).

(Szerk: Bocs, dqdb "Válasz" kellett volna...)

[ Szerkesztve ]

(#881) dqdb válasza nope (#880) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Max kupakkészlete a minőség ellentéte, az arról szól, hogy legyártják neked azt, amit szeretnél.

Minőségi magyar kupakkészlet kétféle létezik, egyik sem BAE kompatibilis, az egyikkel a split BS sem oldható meg (Varmilo 109 gombos készlete), a másiknál fejből nem rémlik, hogy megy-e megy.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#882) nope válasza dqdb (#881) üzenetére


nope
tag

Köszi.

KPRepublic-al már szemeztem, Varmilióval még nem találkoztam (igazából most se, csak nordic van).
A többi meg világítós (CM és GMMK), de azok is mind sold out (CM-nél az ISO angol, ami kell hozzá).
Úgy néz ki, akkor marad a KPR, de asszem pont a szürke szín miatt nem jött számításba. Majd békülgetek vele :)

Amúgy arra is gondoltam, hogy igazából a "végtelen pénznyelő" változat viszont egy életreszóló megoldás lenne... Csak az egyedi PCB tervezés elriaszt.

(#883) nyunyu válasza nope (#880) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt a Chilit honnan lehet értelmesen megrendelni?

TaoBao agenteken keresztül postáztatással nem szeretnék még egyszer szívni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#884) nope válasza nyunyu (#883) üzenetére


nope
tag

Szerintem csak Taobao-nál van:
https://item.taobao.com/item.htm?id=565823984744
https://www.chinahao.com/product/565823984744/

De legalább QMK Configuratorban fent van rendesen. Külön bosszantó, ha pl. a PCB tudja pl. az ISO-t, de a QMK-ban nincs fent a layout.

(#885) dqdb válasza nope (#884) üzenetére


dqdb
nagyúr

Körülbelül 10 perc alatt fel lehet tenni egy lokális QMK repót, és onnantól kezdve a konfigurátoruk csak egy kényelmetlen és korlátozott valami lesz.

A Chilihez van VIA támogatás is, szóval a megfelelő firmware-t rátöltve menetközben is lehet szerkeszteni a kiosztást.

A végtelen pénznyelőnél az olcsóbb megoldás egy akrilból készült rétegelt ház (a PCB szendvicset leszámítva persze, mert az inkább váz, mint ház), hasonlóan olcsó, de sokkal több utómunkát igénylő megoldás egy 3D nyomtatott megoldás lehet (ha nem találsz 45 cm-es dimenziót támogató nyomtatót, akkor két darabból kell összeállítani), a drága az anodizált/e-színezett/cerakote alumínium lehet, de ezt egy darabra vetítve 700 dollár alatt nem úszod meg (és külön kihívás egy megbízhatóan és szépen dolgozó CNC műhelyt találni Kínában, Európában akad egy, amelyik dedikáltan billentyűzetekkel foglalkozik, de oda hónapok kérdése bekerülni).

A billentyűzetbe való PCB tervezés alapjait ai03 tutorialjából meg lehet tanulni, és a Discord szerverén eléggé aktív élet zajlik ebben a témakörben, ahol tényleg hozzáértők tudnak kisegíteni, ha elakadtál valamiben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#886) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Egy kis helyzetjelentés:
Három hónap alatt megérkezett a Levinson Rev. 3. Közben majdnem elkészült a Dactyl.A Dactyl-hoz az usb B csatlakozókra várok még, az összekötő kábel majd kap egy harisnyát még.

(#887) N9vem válasza DrojDtroll (#886) üzenetére


N9vem
csendes tag

Jól néznek ki!
A Dactylt amoeba-val építetted vagy handwired?

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#888) DrojDtroll válasza N9vem (#887) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Amoeba volt a terv de véletlenül a kailh hotswap verziót vettem meg így handwired lett.

(#889) copass


copass
veterán

amikor félóra hibakeresés után hogy a switchhitter nem jelzi vissza az fn leütését...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#890) dqdb válasza copass (#889) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor itt az ideje VIA kompatibilis firmware-t feltölteni a PCB-re, és a VIA Configurator tesztfelületét használni, ami visszajelzi az Fn-t és minden mást is ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#891) copass válasza dqdb (#890) üzenetére


copass
veterán

ez a hama cucc még mindig, van még egy pár switch vissza. ezért szakaszosan csinálom! :D
van rajta vmi kivezetés, de hát semmit se találtam az ic-ről. byk816, gondolom valami egyedi akármi. több lapon is ez van.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#892) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, most cseréltem cherry brown switches a billemben, mert meghalt a space, viszont még mindig nem jó, mert egyszer lenyomom és 3x veszi be. Mi lehet szar?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#893) copass válasza kalozhun100 (#892) üzenetére


copass
veterán

hotswappes nyák vagy forrasztásos? ha előbbi akkor forrsztás gond.
ha a nyákon rövidre zárod a két forrszemet akkor is?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#894) kalozhun100 válasza copass (#893) üzenetére


kalozhun100
őstag

Makro be volt kapcsolva xd

Samsung Galaxy S7 Edge

(#895) Domonkos válasza kalozhun100 (#894) üzenetére


Domonkos
Ármester

wow

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#896) copass válasza kalozhun100 (#894) üzenetére


copass
veterán

én azt az fn kombót utálom ami a wsad-re teszi az irányokat! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#897) nope


nope
tag

DIY dye-sub kupakra mennyire van esély? Gondolok arra, hogy beszereznék jó minőségű blank kupakokat, aztán a feliratot már magam készíteném.
https://www.youtube.com/watch?v=-scV7LLvdh8

[ Szerkesztve ]

(#898) BestofJAVA válasza nyunyu (#5) üzenetére


BestofJAVA
tag

Egyedi billentyűzetet készítenék USB porthoz.
Csak egy sor billentyű kellene rá.

Pontosan tudom, mit szeretnék, de nem ismerem a hardverkészítés rejtelmeit. Tudok forrasztani, de sem a membrános, sem a rugós billentyűzet készítését nem ismerem. Esetleg tudna segíteni valaki lépésről lépésre? Dióda és arduino ügyben ez lesz az első típusú találkozás.

(#900) nyunyu válasza nope (#897) üzenetére


nyunyu
félisten

Ki is számoltad, mibe kerül, mire megveszed a nyomtatót, spéci papírt, prést, tintát, elszabsz 4-5 blank kupakszettet, mire sikerül kikísérletezni a helyes beállításokat és összehozni egy tűrhetően sikerült kupakszettet?

Ennyire még én sem voltam elvetemült. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.