Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Szembejött velem egy itthon egy adag gateron clear. Le is csaptam rá, be is forrasztottam ma őket és eléggé tetszenek. Pont annyi energia lenyomni egy gombot, mint amennyit szeretnék.

Egy kis előzmény:
A nyquist-om a szüleimnél volt ottani tartaléknak(ha hazamennék hosszabb időre legyen ott is valami normálisabb bill) Amikor megérkezett nem volt más kapcsolóm csak outemu blue, azzal építettem meg kb. egy éve. Most eltöltöttem a szüleimnél egy hetet és rájöttem hogy mennyire szeretem ezt a bill-t ésa qmk okosságait így visszahoztam magamhoz. Éreztem hogy nem igazi ez a kék kapcsoló. Kicseréltem outemu brownra, egy fokkal jobb lett, de még mindig túl keménynek éreztem. Jött a chery red, majd most gateron clear. A gépelési élmény és sebesség egyre jobb lett.

Normál kiosztású billentyűzeten soha nem bírtam a lineáris kapcsolókat. (Cherry Brown-os Durgod Taurus a daily driver, ott nincs is gondom az actuation erővel), de ortolineárison jobban bejön a lineáris.

Itt egy kaputelefonos kép a billentyűzetről:

(#1352) Kasya


Kasya
nagyúr

A rugó kenése mennyire szükséges? A kapcsoló ház kenése mellett észrevehető különbséget nyújt?

[ Szerkesztve ]

(#1353) dqdb válasza Kasya (#1352) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha semmi mást nem kensz meg, a rugót akkor is meg kell, hogy ne pengjen. A legtöbb rugó hajlamos rá, és a legzavaróbb dolgok egyike gépelés közben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1354) copass válasza Kasya (#1352) üzenetére


copass
veterán

én speciel csak azt kenem, mert a stem surlódása nem zavar annyira mint a rugó pengése.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1355) Kasya


Kasya
nagyúr

Köszönöm nektek! Még azon gondolkodom, hogy a "zacsiban összerázom", vagy "ecsettel kenegetem" megoldás lesz-e a jobb :).

(#1356) dqdb válasza Kasya (#1355) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha 105, akkor zacsiban bag lubing, ha 205, akkor kenegetés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1357) horvathmate1


horvathmate1
újonc

Sziasztok!
Szeretnék egy viszonylag elérhető árú TKL kitet venni.
Ami elvárásaim lennének felé az az ISO kiosztás, a hot swap pcb és az RGB világítás.
GMMK TKL-lel szemeztem egy darabig, csak sajnos pont addig, mire eltűnt az összes magyar webshop kínálatából (már csak full-size és 60% van, de arra már illetve még nem állok készen).
Létezik esetleg a fentieknek megfelelő, itthon kapható alternatíva, ami 25 ezer körül megáll a kitért (pcb, plate, ház, esetleg kábel)? Esetleg lapul valakinél hasonló eladó? Vagy felejtsem el, külföldről rendelős móka lesz?
Első "igazi" billentyűzetem lenne. :)

(#1358) Kasya válasza dqdb (#1356) üzenetére


Kasya
nagyúr

A 205 kenegetést választom inkább. Fölöslegesnek tartom, hogy 3 csepp miatt vegyek 105-öt. Ráadásul a ház kenésnél úgyis kézben lesz az ecset.

Remélem, mire az Ikki68 Aurora elkészül, addigra a keycap is megérkezik:
DROP GMK White-On-Black Custom Keycap Set:
(Dec 2) The entire October shipment is completely sold out. Currently accepting orders for the next delivery, which is on track for March delivery.
(Dec 13) Germany just announced they're in full-lockdown due to COVID19. While this doesn't impact (close) the GMK factory, it will no doubt impact their operations in some way.
(Jan 3) No updates to report.
(March 3) Production scheduled to complete early/mid-April. Shipping set for late April.
(Apr 27) Now expected to ship end-of-May.
Illetve: Estimated ship date is June 15, 2021 PT.

De félek, hogy inkább július lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

(#1359) dqdb válasza Kasya (#1358) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az IKKI68 is július lesz, ha nem augusztus.

A bag lubing sokkal gyorsabb, azonban a 205 túl sűrű hozzá. Szerintem is csak akkor éri meg 105-be invesztálni, ha sok kapcsolót kensz, mert amúgy a 205 jó a rugóra is, csak több pepecseléssel jár.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1360) dqdb válasza horvathmate1 (#1357) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van a GMMK vagy pár hotswap Redragon, de azoknál Outemu kapcsolókra leszel korlátozva.

Bármi más a kereten kívül van és/vagy nem kapható itthon és/vagy nem ISO.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1361) horvathmate1 válasza dqdb (#1360) üzenetére


horvathmate1
újonc

Köszi.
Pont egy redragonom van. Ez a cucc csak elvileg hotswap, gyakorlatilag erre a pcb-re valahogy ráfolyattak egy adag ragasztót, így a switchek jó részét nem/csak alig tudom kiszedni sérülés nélkül. Plusz nem is szeretnék outemu kapcsolókra korlátozódni a továbbiakban. Már csak azért sem, mert került hozzám pont egy TKL-nyi gateron red. :)

Alapvetően nem a külföldről rendelés ellen vagyok, hanem az azzal járó temérdek pluszköltség miatt fáj a fogam. De ha esetleg van alternatíva, ami nagyjából ebben az árkategóriában mozogna a vámmal/szállítással együtt, szívesen megrendelem én azt is.

Az ISO-t viszont nem engedném el semmiképp egyelőre.

(#1362) dqdb válasza horvathmate1 (#1361) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak egy billentyűzetet tudok a GMMK-n kívül az olcsóbbnak nevezhető kategóriában ISO TKL kiosztásban és Kailh hotswap socketekkel: CU80, de ez is a kereted felett van. Keychronból nincsen ISO és hotswap, a kettő közül csak az egyik választható náluk, de az is kereten túl lenne.

ANSI-ban akad 50 euróért.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1363) horvathmate1 válasza dqdb (#1362) üzenetére


horvathmate1
újonc

Beszéltem a PCLandtől egy munkatárssal, aki azt mondta, hogy a nagyker sem tudja mikor lesz itthon utánpótlás. Úgyhogy utolsó lépésként (akár az első is lehetett volna :)) ) felnéztem a gyártói honlapra. 60USD + 12USD shippingért onnan még rendelhető volt a GMMK ISO TKL alap.
Úgyhogy gyorsan lecsaptam egyre, mielőtt onnan is elfogy. Azt még ha meg is fogják a határon, sem fogok nagyon a keret felett landolni. 1-2 ezerrel jön ki többre, mint a magyar webshopokban lett volna a rendelés.

Köszi az infókat, kíváncsian várom, hogy év végéig kibírom-e jelentősebb módosítások nélkül vagy engem is beszippant :)

(#1364) nyunyu válasza horvathmate1 (#1363) üzenetére


nyunyu
félisten

felnéztem a gyártói honlapra. 60USD + 12USD shippingért onnan még rendelhető volt a GMMK ISO TKL alap.

Olyan sok a listaára? :Y

(Összesen 55.5$-t fizettem a teljes méretűért, mert valami villámakció volt a weblapjukon.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1365) dqdb válasza nyunyu (#1364) üzenetére


dqdb
nagyúr

Olyan sok a listaára?
Ennyiből kijön egy jó minőségű forrasztható 60%-os nyák, és plate-re már alig marad, szóval a sok eléggé relatív fogalom custom billentyűzetnél (a tömeggyártás nyákoknál különösen sokat számít). Igaz, a nyáknál és plate-nél nem sokkal több anyagot tartalmaz a GMMK háza :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1366) horvathmate1 válasza nyunyu (#1364) üzenetére


horvathmate1
újonc

Mondjuk nincs különbség árban a méretek közt. Full size, TKL, 60% ugyanúgy 60 USD a barebones kitért.

Ugyanitt, random alis, 20-30 USD körüli PBT keycap-ekkel van általános tapasztalat? Kerüljem őket vagy vállalható minőséget szállítanak? Ami leginkább érdekel az az, hogy ne kezdjen el kopni a szín a sarkoknál két hónapon belül.

[ Szerkesztve ]

(#1367) Machinesloth


Machinesloth
csendes újonc

Rendben vannak az Alis keycapek. Legalábbis nálam nem volt gond.

(#1368) Kasya válasza dqdb (#1359) üzenetére


Kasya
nagyúr

A GMK WoB-t feladták, most értesítettek.

Aki esetleg még szemezne vele, most még lehet készleten.

(#1369) ilyen_85 válasza Kasya (#1368) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, nekem van egy ilyen szettem (iso) és valami baromi gagyi hatást kelt, a hangja ilyen kis vékony kopogós, mintha baromi vékony lenne maga a kupak, illetve elképesztően fényesedik, pedig pár hónapot használtam. Most a dobozában lapul fél a szemem elé kerülni...

Lehet mégsem ugyan az? Nekem nem voltak hozzá fehér extra kupakok :F

Remélem a tieddel minden rendben lesz! :R

[ Szerkesztve ]

(#1370) Kasya válasza ilyen_85 (#1369) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mondhatjuk, hogy felültem a GMK hype vonatra, mert minden keeb oldalon kiemelt figyelem övezi. Egyértelműen ráfizetéses, de nagyon tetszik. Ha nem lesz megfelelő minőségű, legalább tudom, hogy a GMK-t hanyagolni kell. Esetleg még MechMarketen is található rá vevő, szvsz.

(#1371) dqdb válasza ilyen_85 (#1369) üzenetére


dqdb
nagyúr

A GMK-t éppen a hangja miatt szokták szeretni.

A fényesedés az valós probléma lehet ABS-nél, a felhasználó bőrétől függ elsősorban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1372) nyunyu válasza ilyen_85 (#1369) üzenetére


nyunyu
félisten

~28 éves klasszikus bézs Cherry:

Ennél jobban csillogna a GMK?
(ami gyakorlatilag ugyanez, csak a felhasznált ABS színe változott.)

Hang meg a platetől függ.
Mivel alacsonyabb, mint az OEM kupak, így rövidebb légoszlop van a plate és a kupak belseje között, az magasabb hangot eredményez. (amit aztán a plate pluszban visszhangosít)

Plate mentes Cherry billzeteken a PCB+alacsony kupak távolsága nagyobb, mint egy platetel szerelt billzetben a plate+OEM kupaké!

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1373) dqdb válasza nyunyu (#1372) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ABS fényesedés túl van értékelve szerintem, az csak látvány. A csúszós érzés, amit utálok, és az bár összefügg a fényességgel, de nem teljesen ok-okozati viszonyban. Egy ABS-ből készült SP SA újonnan úgy csillog, mint egy kopott GMK, és mégsem csúszik a felülete, ahogyan PBT is lehet hasonlóan sima újonnan (és akár fényesen csillogó is) bármiféle csúszós érzés nélkül.

A GMK-t az élénk színek és a hang miatt szeretik, az SA-t a GMK-nál is jobb színek miatt szeretik és a magassága miatt utálják, a PBT kupakokat pedig a mattabb színek és profiltól függően a durvább textúra miatt nem szokták szeretni. Nincsen tökéletes profil és alapanyag.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1374) nyunyu válasza dqdb (#1373) üzenetére


nyunyu
félisten

El bírnék viselni egy BSP dyesub PBT kupakszettet * mondjuk chalk sémában.

De sajnos olyan biztos nem lesz, hiszen már Win gombos billzetekre se gyártottak kupakszettet, 6.25 szóközük sincs, meg azóta a dyesubot is teljesen abbahagyták, custom se rendelhető. :(

*: 3x3 kupakos képemen középső sor.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1375) dqdb válasza nyunyu (#1374) üzenetére


dqdb
nagyúr

A dyesub PBT BSP-t manapság Hammerworks néven keresd a CRP (=Cherry Reproduction Profile) profillal, éppen a napokban fejeződött be az R4 group buy.

Persze náluk alapszínben csak bézs és a fehér között választhatsz, a legtöbb készletük feliratozásban egy-egy vintage billentyűzetnek állít emléket, cserébe ők készítik a messze legjobb minőségű Cherry profilos kupakokat néha érthetetlenül összetett és színes feliratokkal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1376) nyunyu válasza dqdb (#1375) üzenetére


nyunyu
félisten

Ó, ez tetszik.

Tehát ha vennék egy mods all-in beiget (66$), meg egy szóköz pakkot (9$), akkor bármilyen modern billzetre át tudnám tenni a 3000SAV vagy 3000SAD kupakszettemet?

Grr, 1800 Num0/Num-/Num+-ja még mindig hiányzana, +26$ a numpad addon.

Meg amilyen hülye vagyok nem tudnék ellenállni a Win95 pakknak (5$), meg az icon mod pakknak (19$), R5 alsó sornak (15$).
Bár a Win95 limitálná a kirakható mintát bézs sakktáblára (nincs fehér opció, mint a többiből)

Ez így alles zusammen 140$, és csak a 40$-os alpha settet tudnám megspórolni :W

Ehh, 3000SAV/SAD-okon fixen R5-ös a numpad alja, az meg elütne az R4 all-intől, ha nem venném meg a numpadot mégegyszer.
Kb. annyira, mint amikor az R5-ös 3000HAX-ot bolondítottam a 9009 R4-eseivel. (Ctrl vs kurzorok, numpad magassága)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1377) nyunyu válasza nyunyu (#1376) üzenetére


nyunyu
félisten

'szomat a fejjel lefele számozásba.
Szóval a vintage Cherry legalsó, A sorprofilját a modern billzetek B alsó sorával:

1129HPD vs 9009 Num0, NumEnter

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1378) ilyen_85 válasza Kasya (#1370) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Nem állítom, hogy minden gmk ilyen, csak ez volt az első amit vettem és talán nagyok voltak az elvárások is, mert GMK. Remélem a tiéd mégis más lesz, vagy neked épp bejön :)

Eladáson még nem gondolkoztam, mert nem volt rá időm, meg nem akarom, hogy valaki esetleg "pórul járjon vele", persze ha valakinek pont ez kell az más kérdés :)

#1371 dqdb
Sajna nekem nem jött be ez a hang, maradok a vastag pbt-nél. Legalább már tudom ;)

#1372 nyunyu
Ami leginkább zavar, hogy látható, hogy hol volt az ujjam és ott csillog nagyon, illetve tényleg csúszós hatást kelt.
Amire most lecseréltem az pbt, kréta színekkel ráadásul pont hogy fényes hatást kelt mint egy zsírkréta. Mégsem csúszik a legkisebb mértékben sem sőt eléggé bejött, pedig valami kínai cucc.

A billentyűzeten amin használtam fr4-es plate volt, nem tudom az mennyiben erősített rá a hangjára a cherry profil biztos nem használt neki :)

#1373 dqdb
PBT is lehet hasonlóan sima újonnan (és akár fényesen csillogó is) bármiféle csúszós érzés nélkül

Pontosan!

(#1379) copass válasza ilyen_85 (#1378) üzenetére


copass
veterán

a cherry profil legnagyobb hátránya nekem a hangja. mivel alacsony. magasabbak jobban nyelik a hangot.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1380) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Sziasztok

Ajánlásotokat szeretném kérni a következőben:
minél mélyebb hangú switchet keresek. A hangosság nem zavar, csak minél mélyebb legyen a hangja.
Ami eléggé tetszik, a Gatheron Black Ink, de ha van olcsóbb opció, akkor szívesen meghallgatnám :)
néztem még gateron yellowt vagy blacket, amiben kicserélném a springet egy TX 16mm-es slow springre (70-80g körül), de erről nem találtam leírást vagy videót.
lehetőség szerint lineart keresek, de ha tactile switchben is van mély hangú, akkor jöhet az is :DDD
EU raktárból szeretném, szóval, ami szóba jöhet, az a keygem, a candykeys es a mykb. eu
tudnátok ajánlani valami jó hangú switchet? :)

[ Szerkesztve ]

(#1381) dqdb válasza durmi_88 (#1380) üzenetére


dqdb
nagyúr

A nylon házas kapcsolóknak van a legmélyebb hangja. Ezen switch filmmel lehet mélyíteni, ha az múködik az adott kapcsolótípussal, valamint a 205g0-lal kenés is mélyít valamennyit a hangján, bár ezt illik óvatosan kezelni, mert túlkenni könnyű és máris cuppogósra veszi majd a figurát. A rugó kenése kötelező, mert ha az peng, akkor magas hangon teszi.

A kapcsoló azonban csak egy a képletben, hasonlóan sokat számít a plate anyaga. A fémből készültek jellemzően magasabb hangot eredményeznek, a POM és PP mélyebbet. A plate rögzítési módja is beleszól a hangba, de az inkább a hangerőt érinti és nem a hangszínt.

A harmadik hangszínt erőteljesen befolyásoló tényező a kupakkészlet. Számít a profilja és falvastagsága, a képlet általában úgy néz ki, hogy minél magasabb és vastagabb, annál mélyebb, szóval SA és MT3 előnyben, egyedül a DCS kakukktojás a vékonyabb falaival és mélyebb hangjával.

Be kell tenni egy mélyebb hangú szolenoidot, aztán az gépelés közben elnyom minden magasabb hangú dolgot :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1382) durmi_88 válasza dqdb (#1381) üzenetére


durmi_88
csendes tag

Köszi, volt benne pár új info :)

Durock Lavender vagy Getron Black ink?
Melyiket válasszam szerinted a fenti szempontok alapján? :R

(#1383) nyunyu válasza dqdb (#1381) üzenetére


nyunyu
félisten

Be kell tenni egy mélyebb hangú szolenoidot, aztán az gépelés közben elnyom minden magasabb hangú dolgot :D

Solenoid ON

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1384) dqdb válasza durmi_88 (#1382) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lavender van itthon, nem építettem még ezzel billentyűzetet. Sosem volt problémám JWK/Durock kapcsolónál switch filmmel, de ennél a kapcsolónál orbitálisan nagy szívás volt.

Gateron Ink sok-sok hónapnyi halogatás után még csak úton van, az a billentyűzet, amibe kerül majd, még úton sincsen.

Két teljesen eltérő billentyűzetbe fognak bekerülni, ahol a plate anyaga és rögzítése alapvetően eltér, így ha meg is építem a billentyűzeteket 1-2 hónapon belül, az bármiféle hangbeli összehasonlításra teljesen alkalmatlan lesz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1385) durmi_88 válasza dqdb (#1384) üzenetére


durmi_88
csendes tag

Közben nekem is meg lett rendelve a Black Ink.
Nem teljesen új építés lesz, mert egyelőre 96-os bill-re van szükségem, és így is túlmentem a költségvetésen már.
Szóval amúgy egy Keychron K4 lett a befutó, az már itt van nálam, egyelőre a gyári Gateron brown-t kentem meg valami olcsó Alis lube-bal, ami itthon volt, a stabikat rendbetettem, meg kitömtem a ház alját meg a PCB és a Plate közötti helyet egy kis szivaccsal.
Egyelőre a gyári kupakok vannak rajta, ami nem rossz, csak nagyon-nagyon vékonyak.
Van úton egy szett Cherry profil PBT kupak, de akarok egy SA szettet, mert imádom a formáját, és ahogy írtad is, a hangja miatt is gondoltam már rá.
Szóval switch csere, stab csere van most terítéken egyelőre, és majd le akarom cserélni idővel a házat vagy alura vagy fából készültre (majd meglátom még, melyiket tudom gazdaságosan kihozni) és egy plate csere is valószínű.
Az a baj ezekkel, hogy elég rétegigény, és egyedileg kell majd legyártatni, megcsinálni mindent.
De hát ez van :D

(#1386) Barnahalo válasza durmi_88 (#1385) üzenetére


Barnahalo
tag

Sok szerencsét a K4-hez. Redditen látom mostanában azt, hogy a Keychron Quailty Check eléggé rossz lett, és egy csomó hibás darab kerül ki. Elkezdenek duplázni a gombok, leüt egy gombnyomásra egy egész sornyi betűt, stb... Nálad ne legyen ilyen probléma! :D

(#1387) durmi_88 válasza Barnahalo (#1386) üzenetére


durmi_88
csendes tag

Köszi, eddig nincs gond vele :D

Fontos volt a hotswap, mert nem tudok, és egyelőre nem is tartom létszükségletnek, hogy megtanuljak forrasztani :P és fontos volt a BT is, mert több géppel is használnám egyszerre

Amit tapasztaltam, hogy a BT-t Windows-on nem szereti. Folyamatosan eldobálja a kapcsolatot. Hiába reseteltem, kapcsolatot töröltem, stb, nem lett jobb. Mivel 2 géphez is használom, jó lett volna, meg egyszerűbb a BT, de összekötöttem kábellel a Windows-os géppel, így nem nagy érvágás.
Mac-kel viszont szuperül működik :))

(#1388) horvathmate1


horvathmate1
újonc

Sziasztok!

Teljesen véletlenül nincsen otthon valakinek elfekvőben pár plate mounted stabija, amit elhozhatnék?
Ideális esetben összesen 4db kéne (3x2U, 1x6.25U), de már egyel is megelégszem.
A sztori mögötte annyi, hogy sikerült a spacebar stabi egyik felére rágurulni székkel és picit megtörni a házat, így a stab wire (mi ezeknek a magyar neve?) már nem áll szép stabilan a helyén... :(
Csak gondoltam, ha egyet cserélek, akkor már cserélném a többit is egyformára, ha van rá mód, és mivel napi használatban van a cucc, nem várnék egy hónapot az alis utánrendelésre.
Nem igazán érdekes, hogy milyen márka/gyártmány, mivel gyári GMMK stabit cserélnék vele, azokról nem hallottam eddig, hogy kivételesek lennének; egyedül a plate mount az igazi szempont. Végső esetben két db házzal is teljesen elégedett lennék, a wire-nek nem esett bántódása. Cserealapnak vannak remek no-name PCB mounted stabijaim, illetve magyar forintom. :)

(#1389) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Hali

Nagyjából összeállt a K4-esem.

Tetszik a hangja, a stabiké különösen :))
- a ház belülről, és a PCB és plate közti rész kapott egy nagy adag szivacsot
- stabi csere volt Durock-ra, alulról kaptak egy kis csillapítást (lásd a képen), a ház egyensre lett vágva és 205g0-val kenve, a wire dielectric grease-zel
- switch-ek újak (Gateron Black Ink) és kellő mennyiségű 205g0-át és 0.15-ös TX filmet is kaptak
Sound test is van a Drive mappában.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1390) dqdb válasza durmi_88 (#1389) üzenetére


dqdb
nagyúr

És a végére még egy Kon Momo készlettel megdupláztad a teljes költséget? :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1391) durmi_88 válasza dqdb (#1390) üzenetére


durmi_88
csendes tag

Aliexpress, 30 dolcsi volt ingyen szállítással :)
meglepően vastag anyagból van, és eléggé igényes copy ennyiért
ha eredetit vennék, akkor nem K4 lenne az alap :U

[ Szerkesztve ]

(#1392) dqdb válasza durmi_88 (#1391) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egészen jól sikerült klónról van szó akkor. Eddig csak olyat láttam, aminél azonnal kilógott a lóláb, de ez minőségre határozottan jónak tűnik, és tényleg az eredeti másolata.

A Win és Alt billentyűket megcserélted: a ⌘ a Command/Win/System/Code billentyű jelölése, a ⌥ az Option/Alt billentyűé.

nyunyu: jogos.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1393) nyunyu válasza dqdb (#1392) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagy csak almás layoutot használ, ahol Ctrl, Alt, Cmd a sorrend :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1394) nyunyu válasza nyunyu (#1393) üzenetére


nyunyu
félisten

K4 gyári képén is alma layouttal vannak elrendezve a kupakok, gondolom onnan vehette, hogy melyik ikon hova való.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1395) durmi_88 válasza nyunyu (#1393) üzenetére


durmi_88
csendes tag

igen, direkt van így a sorrend, főleg mac-kel használom, így nekem ez a megszokott :D

(#1396) durmi_88 válasza dqdb (#1392) üzenetére


durmi_88
csendes tag

már nem tudtam szerkeszteni, mire eszembe jutott, hogy írok, de igen, ha nem tudtad eldönteni, hogy nem eredeti, akkor elég jó másolat :)

[link]

(#1397) Enton


Enton
addikt

Jött egy adag kapcsoló tesztelődni:

[kép]

alt="" title=""

alt="" title=""

alt="" title=""

alt="" title=""

Eddig sok mindent még nem tudok róluk mondani, max hogy az evil air és smoky nem rögtön megtetszős velük még barátkozom, viszont az lcet desert és oasis meg a huano smoky/tom magasan túllépte az elvárásokat(stem wobble, minőségérzet).

Candy sakura, huano tom szép kerek taktilis pukli, erős visszajelzés egész kapcsolás útján.

Kailh canary, kailh minőség, kellemes kapcsoló valószinű ebből lesz még szett rendelve.

Evil-ből lett egy db, a del gomb alatt ami kupakkal nem volt hajlandó jól működni, kupak nélkül hibátlan(másik kupakkal is néztem), kicserélve egy másikra majd rögtön megjavult, másik helyen nem próbáltam az adott kapcsolót(megjelölve visszakerült a zacsijába).

Ez a smoky mintha negatív taktilis lenne, értem ezt azalatt hogy mintha leütés után "taktilizálódna" visszaúton, de rúgóval vagy stem-cserével még ezen is lehet javítani gondolom. Vagy csak szoknom kell de messze nem olyan rossz mint a kailh polia( :( ).

Ma már nem sok időm maradt velük matatni majd holnap tervezem szétkapni őket és jobban szemügyre venni.

A knight-ok még úton vannak, valamikor a héten/jövőhéten talán befutnak.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1398) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez melyik Tai-Hao kupakszett?

Meg egy-két Duckyt is láttam itt-ott, meg Miya Pro Pandát is, amit a nemszeretemék gyártanak maguknak+Duckynak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1399) Enton válasza nyunyu (#1398) üzenetére


Enton
addikt

Mechboards.co.uk-tól jött Navy ABS:

Navy blue

Kéne már valami jóféle PBT kék színekkel, ez az akko pl(persze iso enter itt sincs :( ), tai hao dark tunnel, OSA midnight blue nem tudom hogy tetszene e ez a magas profil, de egyszer ki kell próbálni majd, Nautilus koppincs ez se csúnya színekben, Domikey SA blue wave.
Végülis akad itt ez is csak a keretet kéne végeleníteni erre a célra. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1400) dqdb válasza Enton (#1399) üzenetére


dqdb
nagyúr

OSA-t ne akarj, eléggé durva minőségi problémák vannak vele (és képzeld el ezt a kupakok kétharmadán, aminek a fele még ezeknél is rondábban néz ki). Kár érte, mert amúgy formára jó profil lenne, ha valaki szereti a magas-szférikus kupakokat.

Ha kék kell és magas, akkor ott van jóval magasabb áron az MT3 Dasher.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.