Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) 0xmilan válasza dqdb (#1943) üzenetére


0xmilan
addikt

Ezt le is screenshotoltam, amikor szembejott instan.
En 60%-os, vagy akar nagyobb billzeteken is el tudnek kepzelni joystickot vagy d-pad-et, ha mar kurzorblokk nincs. Ki tudja, lehet, hogy ez lesz 2025 trendje. :D

(#1952) dqdb válasza 0xmilan (#1951) üzenetére


dqdb
nagyúr

Billentyűzet bal oldalára, 90 fokkal elforgatva felszerelve bármilyen kiosztáson el tudom képzelni. Az encoderrel ellentétben ebben látom a potenciált.

2024 trendje a mainstream vonalon a HE, customoknál az EC, szóval igazad lehet, felkészül 2025 :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1953) N9vem


N9vem
csendes tag

Van 3 nyákom easyeadáról (régről) aki szereti a kihívást annak szívesen odaadnám. Nem egy kiforrt design, a kicsi teensy kell hozzá. Nincs se githubja se semmi. Elvileg működik mert egyet már összeraktam. képek

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#1954) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van egy billentyűzet amit már rég használok és bár nem mondanám nagyon koszosnak, de egy teljes tisztítás nem ártana a gomboknak.
Kérdés az lenne, hogy ezt vajon szét lehet szedni sérülés nélkül, vagy nem? :F

Billentyűzet egy Cougar 200K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1955) dugo_ válasza MaxxDamage (#1954) üzenetére


dugo_
veterán

Ha nem muszáj, ne piszkáld. Az ollós mechanikán milliméteres pöckök tartják a kupakot, nagyon könnyen el tudnak törni.
Az külön csoda, hogy még ép, működő állapotban van a 200K-d, anno 1-1,5 éven belül széthullott a többségnek.

Finomszűrő sminkecsettel próbáld kisöpörni a kupakok közét.

(#1956) MaxxDamage válasza dugo_ (#1955) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Tökéletes állapotban van, bírja a strapát. :D
Jaja, nem mai darab! Nagyon a szívemhez nőtt.
Azt mondod ne is próbáljam szétszedni?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1957) dqdb válasza MaxxDamage (#1956) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ne. Az említett csettel és nedvesített törlőkendővel nagyon óvatosan menj végig a sorok között és ennyi. Az ollós billentyűzetek eleve érzékenyebbek sérülésre, a 200K pedig hírhedten az.

A milliméteres pöcök szófordulat helyett inkább tizedmilliméteres állna közelebb a valósághoz :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1958) MaxxDamage válasza dqdb (#1957) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rendben, akkor úgy fogok tenni. :R
A Bill. gombok tetejét/oldalát hogyan szoktátok tisztítani?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1959) dqdb válasza MaxxDamage (#1958) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én a kupakokat úgy, hogy leszedem és szappanos vízben elmosom, de nekem nem ollós billentyűzeteim vannak :DDD

A tetejére és oldalára jó lesz a nedves törlőkendő, de úgy töröld le, hogy nem fejtesz ki rá nagy erőt, hanem hagyod, hogy a kendő csak csússzon a felületen (a tetejét amúgy is nagyrészt tisztán tartod a gépeléssel). Így néz ki egy tipikus ollós kapcsoló, láthatod, hogy négy milyen apró pöcök tartja a kupakot, amiből ha egynél több eltörik akár egyetlen billentyűn is, akkor megszívtad.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1960) MaxxDamage válasza dqdb (#1959) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, volt korábban laptopom amin ilyen volt és letört a pöcök egy billnél, aztán azt többet a helyére nem tettem. :)

Van egy új/bontatlan ROG Strix Flare II Animate (mechanikus) billem is, de a Cougar még olyan jól teljesít, hogy nincs szívem felbontani és munkára fogni a ROG-ot. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1961) nyunyu válasza MaxxDamage (#1960) üzenetére


nyunyu
félisten

Annyiért már billentyűzetet is lehetett volna kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1962) MaxxDamage válasza nyunyu (#1961) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Miért, mi a baj azzal a ROG billel? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1963) Domonkos válasza MaxxDamage (#1962) üzenetére


Domonkos
Ármester

Azon kivul, hogy 40000Ft-ba kerul? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1964) MaxxDamage válasza Domonkos (#1963) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó neked ha látsz valahol 40-ér, én 50 feletti áron látok csak. :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1965) 0xmilan válasza MaxxDamage (#1964) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem javitottal a helyzeteden. :D

(#1966) MaxxDamage válasza 0xmilan (#1965) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szerintem jó Bill. az. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1967) BBpeter


BBpeter
csendes tag

Sziasztok!

Hamarosan építeni fogok egy Wooting 60 He-t, és több helyen is olvastam, hogy javasolnak hozzá tape mod-ot, viszont még sosem csináltam.

A legjobbnak a Blue painters tape-t mondják erre a célra. Tudtok esetleg MO-i megfelelőjét ennek a szalagnak, vagy milyen más szalag jó erre a célra, amit itthon is lehet kapni?

Azt tudom hogy minél kisebb ragadási képességűnek kell lennie, és nem vezetheti a hőt és az áramot.

Köszönöm! :R

"It always seems impossible until it's done."

(#1968) Horvi válasza BBpeter (#1967) üzenetére


Horvi
őstag

Én egy ilyesmi tesa szalagot használtam hozzá, amikor a Q3-at építettem és nem volt vele gondom. Párszor már szedtem szét és mindig szépen lejön, nem tépi az elektronikát :DD

Hello darkness, my old friend...

(#1969) Domonkos válasza BBpeter (#1967) üzenetére


Domonkos
Ármester

-Mit csinalsz, Petike? :F
-Billentyuzetet epitek. :))
-Ohh, jol van. De vigyazz, nehogy a tesa Excellent festőszalag a szemedbe ragadjon! :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1970) Dapro


Dapro
senior tag

hi, keresek valami nagyon király linear switchet. csak prelubed! és ha lehet aliexpress vagy eu shopból megkapható legyen
most hand lubed + filmed glorious panda-t hasznalok keychron q2 knob (sok moddal) + pudding keycap de valszeg valtok valami cheap alis SA-ra vagy random dyesubra (thooock)
ne legyen túl light a panda után meg nagyon smooth legyen :)

kiszemeltek : aqua kings , ws morandi , esetleg gateron box ink black (box lehet jobb lenne h ne legyen wobbly), feker marble white -valami ilyesmi sound profilet keresek. (ez alin 70db 7-8k factory lubed.
(tudom minden preference meg bill függő leginkább de ne kelljen már berendelnem 500 különbözőt :D )

sajnos érzem , hogy nem sikerült a hand lube túl jól és nagyon változó az eredmény így csak prelubed érdekel. (ugyanitt eladó lube station :(( )

@bbpeter: én sima festőszalagot használtam, millioszor szetszedtem meg össze és nem volt gond, ezen kívül nagyon ajánlom a konyhai szalvétát (a fehér tekercs, szilvia) a bill aljába, nálam brutál thocky lett 6 réteg szalvétától, és cheap :D

[ Szerkesztve ]

(#1971) BBpeter válasza Horvi (#1968) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Köszi szépen a tippeket! :)

"It always seems impossible until it's done."

(#1972) BBpeter válasza Domonkos (#1969) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Ebben a topicban is remekelsz a tanácsadásban. :U

"It always seems impossible until it's done."

(#1973) dqdb válasza Dapro (#1970) üzenetére


dqdb
nagyúr

valami ilyesmi sound profilet keresek
Ennek eléréséhez főleg IXPE/PE switch sheet kell a kapcsoló és a nyák közé, az adja meg a hang nagyját, a maradékot a többi szivacs és tape mod. A konkrét kapcsoló azon túl, hogy lineáris, nem igazán számít. Létezik belőle egyben kapható, adott típusra előre vágott verzió és switch pad néven egyesével felragasztható verzió, ha nagyon utálod magad.

nagyon smooth legyen
Gateron X R3 + rugócsere, de arra még várni kell. Addig pedig Gateron KS-3X47 Pro, itt és itt találtam jó áron, a hivatalos boltban nagyon drágán adják. Gyárilag jól kent kapcsoló és rugó, amiben legfeljebb a rugót kell cserélni megfelelő súlyú és hosszúságú TX-re vagy Geonra, ha nem felelne meg a súlya.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1974) Molydeus válasza Dapro (#1970) üzenetére


Molydeus
senior tag

A fentiekhez esetleg budget kategóriában a Gateron Smoothie-t tenném hozzá [link] , de ez long pole kapcsoló, rövidebb úttal és keményebb megérkezéssel.

M.

(#1975) Domonkos válasza BBpeter (#1972) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat mit ne mondjak. Anno ez a topik egy kicsit erosebben indult, minthogy sracok festoszalagot ragasztgattak a keszen kaphato billentyuzeteikbe.
Szerintem mar az is vitathato, hogy ebbe a topikba megfer-e a kit-ek osszerakasa, hogy legalabb annyi epites legyen a dologban, hogy egy csavarhuzot kezbe kell fogni. Par eve erre is nagyon tikkeltem, de ez most a legalja. :(

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1976) tDr1v3r válasza Domonkos (#1975) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De ez most miben másabb annál, amikor egyesek oringet raktak a keycapekre? Ahogy nézem ugyanolyan damping megoldás.

Rég voltam ebben a topikban, aláírom rohadtul elment mellettem az egész scene de nem látok problémát abban hogy egyesek kiteket raknak össze.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1977) Domonkos válasza tDr1v3r (#1976) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az elso kerdesre jobb, ha nem en valaszolok.

Felre ne erts, nekem itt nem a billentyuzetekkel van a bajom, hanem azzal, hogy ezek nem az epites reszrol szolnak. Polcrol leveheto dolgokat leiras alapjan osszerakni teljesen snassz. Semmi tervezes, ujitas, tanulsag nincs az egeszben - ami pont a lenyegi resze lehetne az epites folyamatanak.
Bevalt modszereket hiba nelkul atmasolni a sajat billentyuzetedre szerintem nem ennek a topiknak kellene, hogy a temaja legyen.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1978) dqdb válasza Domonkos (#1975) üzenetére


dqdb
nagyúr

Miért, mi számít nálad "igazi" építésnek?

Oké, közben válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1979) Domonkos válasza dqdb (#1978) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mondjuk az olyan dolgok ami az "assembly fee"/"assembly service" megsporolasan eggyel tovabb mutatnak.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1980) dqdb válasza Domonkos (#1977) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem te az építést és tervezést kevered vagy legalábbis összemosod.

Az építés komplexitása és lépései legalább annyit változtak az elmúlt években, mint az elérhető választék és a lehetőségek. A topik indulásakor az építés egyúttal tervezést is jelentett, ami aztán eléggé hamar szétvált egymástól. Amíg saját magad állítod össze a működésképtelen állapotban vásárolt billentyűzetet, az szerintem már építésnek számít, legyen hotswap vagy forrasztott.

Az o-gyűrűzés nem építés szerintem sem. A tape mod sem, hiába kell hozzá szétszedni a billentyűzetet. A feljebb említett PE sheet már igen, mert a telepítéséhez atomjaira kell szétszedni az egészet, majd nulláról ismét összerakni.

Semmi tervezes, ujitas, tanulsag nincs az egeszben
Szerintem onnantól kezdve, hogy a kapcsolókat és/vagy stabilizátort saját kezűleg megkented, már igenis van. Már abban is van, hogy kapcsolót választasz magadnak.

Másrészt van az, hogy egy-egy kezdőnek félremegy valami az építés során saját vagy egyéb hibából. Ilyenkor jön a kérdés Discrdon adott szerveren a #support csatornára, hogy mi a rossz, a kérdező helyből megkapja a mélyvizet a nyakába a hiba fotók és leírás alapján történő felderítése közben. Hotswap kit volt? Sokszor igen. Ennek ellenére épített? Igen. Tanult olyat, amiről addig fogalma sem volt? Nagyon is. Ne tudd meg, mekkora élmény tud lenni egy olyannak, aki direkt hotswap kitet vett, hogy ne kelljen forrasztani, mert félt tőle, egy hibás vagy hiányzó SMD dióda kicserélése, vagy egy letépett hotswap socket megjavítása vezeték felforrasztásával. Ez nálad építés? Nagyon nem. Tanult új skilleket? Határozottan.

Polcrol leveheto dolgokat leiras alapjan osszerakni teljesen snassz.
A billentyűzeteidben miért készen kapható controllert használsz és miért készen elérhető firmware-re építesz? Ezeket csak leveszed a polcról és leírás alapján bekötöd/lefordítod.

Adott ez a build guide. CNC-zett ház, kitként jön, még build guide is van hozzá (ami a kitként kapható választék 99%-hoz nem létezik), ezt is teljesen snassz összerakni?

Másik oldalról adott egy billentyűzet, aminél a plate nem támogatja azt a kiosztást, amit használni szeretnék, így 5 perc alatt Fusion 360-ban a plate fájl alapján összedobom a nekem szükséges változatot, majd megrendelem, ez ugyebár építés, mert nem polcról levehető dologból építkezek majd, de volt benne érdemi erőfeszítés és bármi tanulság? Nagyon nem.

Azzal egyetértek, hogy egy tutorialt végigtolni és vakon megcsinálni az ott látható dolgokat, majd hátradőlni, hogy mindent tudok, nem szerencsés. Érdemes tudni, hogy mi és miért kell, érdemes kísérletezni, de attól az még építés lesz.

egy csavarhuzot kezbe kell fogni
Ha a következő buildemhez nem kell csavarhúzó, mert a ház csavarok nélkül nyitható, plate-et sem kell becsavarozni a helyére, a daughterboard eleve benne van és clip-in stabilizátorokat használok, de forrasztópáka igen, mert nem szeretem a hotswap kötöttségét, akkor ez most építés vagy sem?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1981) mekiszacsi válasza dqdb (#1980) üzenetére


mekiszacsi
kezdő

Sziasztok!
Volna egy asus azoth-om jelenleg full gyári de tervezem hogy átépítem... ;]
Mivel volt egy Ducky MIYA Pro Panda-m előtte amin rendkívül jó volt gépelni teljesen gyári setup-al.
Kérdés az ,hogy milyen keycap set javasolt hogy kényelmesen és gyorsan illetve halkan tudjak gépelni?

(#1982) tDr1v3r válasza Domonkos (#1977) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pedig ugyanolyan damping megoldás mint a keycap oringezése. Értem hogy gány, nekem is inkább más megoldás jönne be de akkor is ugyanaz az eredmény. (Mondom ezt úgy hogy nekem ez az oringes sztori is mindig gányolás volt, egyik billzetemre se raktam - inkább akkor silencing clip vagy soft-landing pad ha halkítás a cél.)

De most nem értem, szerintem a legtöbben a "bevalt modszereket hiba nelkul atmasolni" elven csinálja meg magának a billentyűzetét szerintem. Nekem is GH60 kompatibilis mindenem, annyi hogy nem egyben vettem meg egy helyről hanem több group buyból anno, gyakorlatilag annyi melóm volt hogy be kellett forrasztanom a kapcsolókat meg a LED-eket. Azt nem lehet elvárni hogy ez a topik arról szóljon hogy mindenki magának tervez PCB-t vagy kábelesen köti össze kontrollerrel, általa CNC-zett (vagy nyomtatott, etc) házba rakja a billentyűzetét.

Én személy szerint örülök neki hogy vannak ilyen kitek. Megcsinálja a jóember, van egy sikerélménye aztán ki tudja, lehet a következő billzetnél meg group buyozik mint én régen...

(Mondjuk megjegyzem, én most lehet építek valamit - ~120 db OG Gateron Brown-om van egy dobozzal, lehet nyomtatok hozzá házat, CNC-ztetek platet, tervezek valami PCB-t vagy kábelezek kontrollerrel, még nem tudom.)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1983) Domonkos válasza tDr1v3r (#1982) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Azt nem lehet elvárni hogy ez a topik arról szóljon hogy mindenki magának tervez PCB-t vagy kábelesen köti össze kontrollerrel, általa CNC-zett (vagy nyomtatott, etc) házba rakja a billentyűzetét.

Fasza. Mert hogy milyen maszkoloszalagot kell a billentyuzetre ragasztani, az itt sokkal jobb tema! :W

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1984) BBpeter válasza dqdb (#1980) üzenetére


BBpeter
csendes tag

Köszönöm, hogy bővebben kifejtetted az állaspontot, amit meg akartam fogalmazni, teljesen egyetértek.

Illetve hozzáteszem, hogy azt nem mondtam hogy annyiból fog állni a wooting építése, hogy le lesz tapelve. Ez csak egy része, amivel kapcsolatban merült fel kérdésem, amit feltettem. Ezen kívül case csere, hand lube, o-ring is lesz, de még lehet a stabokkal is kezdek valamit.

Lehet, hogy ezek a lépések már nem azok, amit te ettől a topictól vársz, de szerintem úgyanúgy ide illik.

Fasza. Mert hogy milyen maszkoloszalagot kell a billentyuzetre ragasztani, az itt sokkal jobb tema! :W
Ebben a topicban mindkettő megállja a helyét. Ha ez pedig nálad ekkora felháborodást vált ki, azt nem tudom hova tenni. :)

[ Szerkesztve ]

"It always seems impossible until it's done."

(#1985) Domonkos válasza BBpeter (#1984) üzenetére


Domonkos
Ármester

>case csere, hand lube, o-ring is lesz, de még lehet a stabokkal is kezdek valamit.

Ebbol a negybol peldaul ketto dolog olyan, amit ha az ember a billencs takaritasa kozben vegez el, akkor nem jar semmi pulsz munkaval. A masik ketto pedig ket kozepszeru mod.

Ha ezentul ilyenekrol fog szolni az epitos topik, akkor en nem fogom olvasni. :(

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1986) 0xmilan


0xmilan
addikt

Na, akkor hozok egy epitett billzet temat, ami talan Domonkosnal is meguti a szintet, hiszen pont egy altala epitett Dactyl Manuform az alany. :D

Mitol lehet, hogy ugyanaz a firmware kulonbozo modon viselkedik a Manuform-on egy egy Sweep-en? A Manuform hand wired Pro Micro-val, a Sweep meg PCB + RP2040-es Sea Picro, ami gondolom nem elhanyagolhato info, hiszen ha a szoftver ugyanaz, akkor valszeg a hardverben keresendo a valasz.

Szoval ugye home row mods-ot hasznalok, a mutato ujjak alatt a shift-ek es a tapping term 200 ms. A masik harom ujj / modifier is erintett, ahol 230 ms a tapping term, de shift-tel itt nyilvan egyszerubb szemleltetni a jelenseget.

Igy nez ki, ha a Manuform-on elkezdem egyszerre pufolni a T es N billentyuket (Colemak-DH kiosztas):
ntntTTntntTntnttnntntntntTntntntTntntntntntntTTntntTtnntTntNnt

es igy nez ki a Sweep-en ugyanez:
tnntnttnnttnntnttntnnttnnttnnttnnttnntntnttnnttnntntnttnnttntntnt

Miert aktivalodik a Manuform-on a modifier, amikor nyilvanvaloan nem volt 200 ms-ig nyomva tartva egyik billentyu se, hanem combo-szeruen egyszerre voltak lenyomva rovid ideig? :F

(#1987) dqdb válasza 0xmilan (#1986) üzenetére


dqdb
nagyúr

ATmega32 vs ARM

Elvileg ugyanazt nyújtja felfelé a HAL, gyakorlatilag vannak kis eltérések, időzítésben főleg, és az ARM-on érződik, hogy nem olyan érett a kódbázis, könnyű bugokba/anomáliákba futni.

Például van két olyan STM32F alapú nyákom (két tervezőtől), ahol ha újraindítom a gépet, akkor csak minden negyedik-ötödik a NUBS lenyomást érzékel. Kihúz-bedug és ismét tökéletes a következő rebootig.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1988) Domonkos válasza 0xmilan (#1986) üzenetére


Domonkos
Ármester

Gyanitom, hogy a PERMISSIVE_HOLD beallitas kulonbozhet a ketto kozott (es talan a HOLD_ON_OTHER_KEY_PRESS is - bar ezt a pelda alapjan, a pontos leutesek ismeretenek hianyaban nehez megmondani).
En qmk-n mindkettot bekapcsolva hagytam, mert keves billentyuvel es sok retegvaltassal sokkal gyorsabb vele a gepeles, nem kesleltet annyit, nem kell varni a reteg/modosito billentyu aktivalodasara. Home-row-mod-nal viszont elkepzelheto, hogy ezert veletlen aktivalast fog eredmenyezni.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.