Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) PROTRON válasza pengwin (#1750) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaaa....ez is jó tipp, ennek örülnék legjobban mivel lehet hogy a gépembe bedugva valami félrement. Már 6 hónapja nem volt rendesen hidegre leállítva, csak hibernálom mert meg vannak nyitva a böngésző ablakok és doksik, nem akarom elveszíteni a munkameneteket...sok a projekt, vannak csúszások na....
A 32 GB ramból 85%-ot feltöltöttek a böngészők csak úgy, ami miatt folyamat felugrik az SSD használat 100%-ra... :D

A múltkor véletlen lelőttem a Razer tartarus V2 keypadomhoz miatt szükséges Synapse-ot, ami nélkül elfelejti a bill kiosztást, mivel a szemetek fedélzeti memória nélkül gyártották.
Na most a rendszerem már olyannyira ki van akadva, hogy nem tudta maradéktalanul lelőni, valami a háttérben félig még eltárolja a keypad kiosztást.
Azért csak félig, mert a kiosztott ctrl+page-up már nem jól műxik(pl excelben valamiért shiftel együtt értelmezi), de minden más még úgy ahogy beállítottam. :D

Rohadjon meg a Razer...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1752) PROTRON válasza PROTRON (#1751) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszönöm a segítséget, haverral visszaflasheltük rá a default mindent is, igy ha a balban van a mikro usb tap, akkor a jobb oldal trrsen csatlakozva jol mukodik.
Akkor elkezdhetek beletanulni a játékotokba. XD

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1753) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!
Hol érdemes magyar betűs keycapeket vásárolni?

Beuháztam egy ISO kiosztású Epomaker TH80 Pro-ra, és szívesen látnám rajta a magyar betűket.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#1754) [Prolixus] válasza lostprophet (#1753) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Átvilágítós nincsen jó minőségű magyar. Nem átvilágítósban nagyjából a Keychron féle szettek elérhetőek, 3 féle színben. [link]

A te billentyűzetedre jó lesz a Q1,Q2 stb billentyűzetre való szett. AMúgy ha a TH80Pro-t a theory MDA szettel vetted, egy Carbon magyar szettre nagyon szívesen elcserélném veled.
[link]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1755) lostprophet válasza [Prolixus] (#1754) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Köszi a helpet. Theory MDA-val vettem, de sajnos nem Magyarországon élek. Ha esetleg jársz Spanyolországban, tudunk cserélni :D

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#1756) PROTRON


PROTRON
addikt

Srácok,
Most hogy próbálgatom ezt a redoxot, lehet újra kellene forrasztgatnom a switcheket, amihez alapvetően tactile típust keresek, de a lehető leghalkabbat, tehát ha lehet akkor a barnánál halkabbat.
Ami a fontos még hogy kényelmi okból (mi másért venne
az ember redoxot) low profile kellene mechanikusból.

Milyen jó minőségű beszerzési forrás van?

És ha a legolcsóbb még vállalható minőségű low profile barna típus érdekel?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1757) dqdb válasza PROTRON (#1756) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem kapható halkított low profile kapcsoló, így bármit vennél is bele, kis valószínűséggel lesz halkabb a mostaninál.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1758) PROTRON válasza dqdb (#1757) üzenetére


PROTRON
addikt

Ez oké, ezért van a hszben egy második kérdésem, mivel a jelenlegi swtichek sem nem tactile, sem nem low profile.
Tehát keresek tactile, azon belül halk, low profile, jó minőségűt, lehetőleg olcsón.
Milyen beszerzési forrást ismernek a totyik lakók?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1759) dqdb válasza PROTRON (#1758) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha most nem low profile kapcsoló van a billentyűzetben és a nyák nem kettős MX+Choc kompatibilitással bír, akkor abba nem fogsz tenni low profile kapcsolót.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1760) PROTRON válasza dqdb (#1759) üzenetére


PROTRON
addikt

De engem most csak a beszerzési forrás érdekel.
Arra tudsz válaszolni nekem?
Vagy ha Te nem, akkor más valaki?

A szándékodat értem, de a beszerzési forrás információnak semmi köze ahhoz hogy mihez akarom felhasználni.
Mindentől függetlenül erre tudsz és hajlandó vagy válaszolni?

BTW ha ilyen körmönfontan megkérdezed elárulom csak Neled, hogy a jelenlegi nem low profile switchek egyesével vannak vezetékekkel forrasztgatva, nem pedig közvetlenül a nyákra...és a 3D nyomtatott fedlapba vannak beletuszakolva.
Amivel már megjártam, mert bill sapka cserekor tűlzottan megrántottam az egyik kapcsolót és a lifegő vezetékek közül egyik megadta magát, pont erre volt mapelve az enter.
Szal mindenképp kell majd molyolnom vele.

A default elrendezés nekem egyelőre túl nagy kezűekre szabottnak tűnik BTW.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1761) micafighter válasza PROTRON (#1760) üzenetére


micafighter
nagyúr

Low profile kapcsolókat pl Keychrontol tudsz venni szerintem jó áron: [link] Kínából érkezik, áfa már nem szokott erre jönni.

[ Szerkesztve ]

(#1762) PROTRON válasza micafighter (#1761) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tippet.
Minőség terén melyik a jobb, a keychron saját nevű, vagy a gateron?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1763) dqdb válasza PROTRON (#1762) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Keychroné sokkal simábban fog járni, mint a Gateroné, ami lineáris kapcsolóknál az egyik legfontosabb jellemző, szóval az a jobb. Mondjuk egy apróság van vele, hogy optikai kapcsoló, így nálad nem fog működni, de hát ugyebár a kérdés nem erre vonatkozott, hanem arra, hogy melyik a jobb, így arra válaszoltam.

Nem az a baj, hogy nem értesz hozzá, azért vannak az ilyen topikok, hogy a hasznos információ terjedjen, hanem az, hogy nem válaszolsz olyan kérdésekre, amelyek azért kellenek, hogy értelmesen lehessen válaszolni az eredeti kérdésedre. Semmi sem garantálja, hogy a mostani kupakok rámennek az új kapcsolókra (profiltól függ, az legalább már kiderült, hogy biztosan MX keresztes kapcsoló kell), semmi sem garantálja, hogy a 3D nyomtatott plate kivágásába be fog pattanni egy low profile kapcsoló, ahogyan a normál méretű most teszi (a lyuk alakjától és a plate vastagságától függ).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1764) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!
Kicsi útbaigazítást szeretnék kérni a topic első látogatójaként! :R
Panel, hatodik emelet. Sok a jel, a billentyűzet-egér wireless kombót bezavarja.
Konkrétan 1 méter hatótávról beszélünk gépelés közben.
Van amúgy az 3+ is, de ugye a wifi jelek bunyója miatt random jelhhibák vannak (konkrétan hiába gépelek, delayes, "beragad" egy gomb stb... aztán fél perccel később már megy minden). Több pefiféria is ki lett próbálva, gép is új már azóta stb... tehát a jel-bunyó maradt.

A kérdésem:
HA vennék egy háttérvilágítással is rendelkező billentyűzetet és BT+power bank kombót kapna (mindezt integrálva az eszközbe /igen, súlya gyarapodik/)... Ilyet épített már itt valaki? Első problémám ugye az, hogy a legtöbb BT-n csak egy darab csati van, nincs külön betáp csati is. aztán faragni és forrasztani. racionálisan szeretnék hobbistáskodni, nem venni egy 30-40k-s perifériát, ami amúgy sem fog tetszeni.

Előre is köszönöm mindenkinek! :R :R :R

(#1765) micafighter válasza dqdb (#1763) üzenetére


micafighter
nagyúr

Amit linkeltem ott a Keychron optikai mellett van két féle mechanikus, Gateron és Keychron. Ha dróttal vannak forrasztva a kapcsolók akkor persze az optikai nyilván nem lesz jó abba a buildbe, a két mechanikus közül nem tudom melyik a jobb, nem próbáltam őket.

(#1766) dqdb válasza micafighter (#1765) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hmm, akkor ezt csúnyán benéztem, mert telefonon csak az első kettő látszott, és nem tűnt fel nekem, hogy van még egy harmadik is. Képen alapján kijelenthető, hogy nem a Kailh-Gateron-Outemu hármas gyártja a Keychron LP kapcsolóját (nem a dustproof stem formája alapján írom, azt könnyű variálni, hanem a ház alsó részét néztem).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1767) szido85


szido85
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy barna gateronos Cooler Master CK550-em. Nem szerette a húslevest, és a kiszárítás után két sorban minden második gomb inaktív lett. 1-3-5-7... í-x-v-n...
Mivel nagyon bejött a típus, egyből vettem egy másikat, de szeretném felhasználni az alkatrészeket a régiből, és úgy gondoltam építenék belőle valami újat (mivel gondolom csak a PCB kuka)
Szóval keresek most olyan PCBt, amibe illik a barna gateron, nem szempont az rgb sem, lehet vezetékes, vagy vezeték nélküli, de mindenképpen magyar kiosztást kell támogasson. Tud valaki valami támpontot adni?
Köszi!

(#1768) dqdb válasza szido85 (#1767) üzenetére


dqdb
nagyúr

A CK550-be nem fogsz találni kompatibilis 3rd party TKL nyákot.

A ház-nyák-plate hármas összefügg, ezeknek kompatibilisnek kell lennie egymással, és jelen esetben a ház+plate párosa megköveteli, hogy a nyákon legyen egy rakás lyuk a csavaroknak. A külön kapható 3rd party nyákoknál (akár a Jane, akár a KBD8X vonalat követik) ilyesmi nincsen. A másik problémás pont az USB port helye lehetne.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1769) szido85 válasza dqdb (#1768) üzenetére


szido85
csendes újonc

Az is elég lenne, ha a switcheket és a keycapeket fel tudnám használni. Lehet tök más ház+plate, akár 60%-os is.

(#1770) dqdb válasza szido85 (#1769) üzenetére


dqdb
nagyúr

A CK550-ben nem SMD RGB LED-ek vannak, hanem kapcsolón átfűzöttek, szóval egy kapcsoló kiforrasztásához 2 helyett 6 lábat kell kiforrasztani (kiforrasztott kapcsolót nem lehet hotswap billentyűzetben használni).

Ha az építésért csinálnád, akkor találd ki és írd be, hogy milyen méretet, minőségi és árszintet céloznál meg. Ha csak költséget spórolnál, akkor építve drágább lesz, mint egyben megvenni valamit a piacról.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1771) dugo_ válasza szido85 (#1769) üzenetére


dugo_
veterán

Ha szeretsz forrasztgatni, akkor egy mikrovezérlővel, kézzel huzalozva újra tudod építeni a mátrixot. Mire megjön a motyó, 2-3 hét alatt hozzá is tanulod a TMK/QMK firmware írás/flashelés fortélyait. Ez lenne a legolcsóbb megoldás, ha amúgy nincs más igény újat keresni.
Ebben a topikban kb. csak annyi hsz-em van, ami egy kínai TKL ilyen feltámasztásáról szól, keress rá.

Mondjuk én kíváncsi lennék a kapcsolók állapotára is, valószínűleg azok is kaphattak.

(#1772) dqdb válasza dugo_ (#1771) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tényleg, a Pro Micro/klón + handwiring fel sem merült bennem opcióként :R A numpad felett van elég hely a controller rögzítésére, ekkor a kapcsolók, a ház és a stabilizátorok is felhasználhatóak újra.

Mondjuk én kíváncsi lennék a kapcsolók állapotára is, valószínűleg azok is kaphattak.
Szétszedés és ultrahangos mosó erre a megoldás, ha van. Ha nincsen, akkor olcsó Gateron Pro rendelése.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1773) szido85 válasza dugo_ (#1771) üzenetére


szido85
csendes újonc

Szóval akkor egyszerűbb, ha nem számolok az alkatrészekkel, és mindenből veszek újat.

(#1774) PROTRON válasza dqdb (#1763) üzenetére


PROTRON
addikt

Pl a Te esetedben még mindig nem értem hogy miért rugózol velem kapcsolatban a lineáris, mondjuk red switcheken, mikor beírtam hogy tactilis kell nekem?---ezt a mondatomat az alábbi bejegyzés végéről hoztam az elejére ezt hogy érzékeltessem a lényeget

Hidd el nem beléd szállok, segíteni szeretnék, ahogy Te is csak segíteni szeretnél.
Nem 14 éves vagyok, hidd el tudom mit miért írok.
Más topikban itt a HA keretein belül én is igyekszem segíteni másoknak vásárlás terén és igen, az adott topikban én is rászólok az illetőkre hogy legyenek szívesek a topik rögzített bejegyzésben lévő kérdéssort kitölteni, hogy ha pontos választ szeretne.

Szóval pontosan ismerem amiért írsz, így Te is fogadd meg a segítő szándékú írást.

Attól még mert a másik nem járatos az adott eszközben, attól még ha célzott kérdést tesz fel, először illik arra válaszolni, ami mellett lehet segítőszándékúan emlékeztetni arra hogy összetett dologra kérdez rá. Mert így csak ellenségeskedsz.

Pl megtehetted volna az alábbi bejegyzést az első hsz-emre válaszul:
"
Szia, ez egy több tényezős téma, nem mind1 a fizikai kompatibilitás, sem az elektronikai.
A kérdésedre a konkrét válasz hogy például innen, innen meg innen szoktam én rendelni, mások még innen és innen.
Visszatérve a kompatibilitásra, látom kezdő vagy, írsz pontos szett típust? vagy nyákot? Nincs kedvem visszakeresni azt amit belinkeltél.
Azért fontos, mert nem mindenhol használhatóak pl az optikai típusok, de egyébként is vannak még tanulni valók.
"
Ilyen bejegyzés esetén nem ellenségeskedsz, nem lenézed a másikat, nm az érzékelteted vele hogy tűnjön el a topikból ha nem hajlandó mindent aprólékosan leírni elsőre, hanem emberként reagálsz.
Erre az én válaszom ez lett volna:
"
Köszi szépen a tippeket, ez a keychron link nekem is tettszik, látom optikaiban nincs taktilis barna, de sima low profilban van.
És külön hálás köszönet hogy említetted az optikai típusokkal kapcsolatos problémát.
Egyébként ez ilyen "handwire" típus, az alábbi linken szerepel itt és itt látható hogy egyesével vannak forrasztva a kapcsolók lábai, mert a felső platbe ülnek bele, nem a nyákba.
Így azt gondolom az általad említett fizikai kompatibilitás probléma nem lép fel, hisz nem a nyákra kell ráforrasztani.
Jól gondolom?
"

Látod mennyivel rövidebb a folyam, egymás felé emberibb hangnemek szerepelnek?
Hidd el ez egyáltalán nem "ingyen segítek és még nyaljam fényesre a talpa nyomát hogy segíthetek" dolog, ettől nem leszel csicska hogy megadod az emberi hangnemet, ez csak sima forum etikett része.

Fogadd el hogy 20 évnyi forumozás alatt én is sokféle emberrel találkoztam, nem hülyeségből írom ezt.

Ahogyan felnőtt, épületvillamosságban dolgozó emberként van fizikai rálátásom a dolgokra, szerelésekre, elektronikára.
Elhiszem hogy sok óvodással is találkoztál itt forumon, ebben a szekcióban akiknek feljebb állt, ami miatt ilyen a hangnemed, de nem csak azok vannak.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1775) PROTRON válasza micafighter (#1765) üzenetére


PROTRON
addikt

Bocs a duplaposztért.

Uhh előbb elírtam, nem az optikaiból nincs barna, hanem a Keychron low profileból. De ahogy írod gateronból van.

Köszi a segítséget.

Látom hogy van egy banana fantázia nevű típus, mit értünk early bump alatt?
Én azt gondolom hogy a barna taktilis érzést a blue typist clicky érzéstől ez a bump különbözteti meg.
Tehát a Banana egy olyan, barnával azonos hangerejű kapcsoló fajta, amelyik emiatt az early bump miatt a kékhez hasonló gépelési élmény miatt irodai munka körhöz, gépeléshez jobb érzést biztosít.
Jó a feltételezésem?

A csendesítésen majd utólag gondoskodom, valszeg kis o gyűrűk lesz a megoldás, bár tudom az a gépelési élményen is módosít, meg nem biztos hogy beférnek low profile esetén.
Aztán majd megkérem havert hogy segítsen 3D nyomtatójával.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1776) N9vem válasza szido85 (#1767) üzenetére


N9vem
csendes tag

Szerintem javítható, legalábbis annak hangzik. Ha bármire is de reagál akkor a controller ép tehát max diódát kell benne cserélni. Ha nem félsz hogy tönkreteszed megpróbálhatod “kimosni” szokott segíteni de van rá esély hogy utánna nem éled fel.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#1777) szido85 válasza N9vem (#1776) üzenetére


szido85
csendes újonc

Milyen módszert javasolsz a mosásra?

(#1778) N9vem válasza szido85 (#1777) üzenetére


N9vem
csendes tag

A billentyűzetet szét kell szedni amennyire lehet. A plate és nyák együttesét (vagy bizonyos billentyűzeteknél csak a nyákot a kapcsolókkal) bele kell meríteni kapcsolókkal lefelé legalább annyi kézmeleg víz és kevés denaturált szesz keverékébe ami ellepi a kapcsolókat összenyomott állapotukban. Ez kb 10 mm. Lenyomni a billentyüzetet többször hogy a kapcsolókat belülről kimossa a víz. Lecsöpögtetni és törülközőbe kell csomagolni a nyákot. Becsomagolva meglóbálni hogy kijöjjön belőle a víz. Utánna tiszta denaturált szeszel ugyan ez. Elég ha félig ellepi a kapcsolókat a szesz. Ugyanúgy törülözőbe csomagolva lóbálni, törülközőre ráfektetni és többször lenyomni. Egy vagy 2 napot pihentetni közbe forgatni hogy előbb kipárologjon belőle a denat szesz.

A víz oldja fel a cukros löttyöket kávét, a szesz segít a gyorsabban kiszáradásban illetve oldja a zsírokat olajokat.

Ha nagyon súlyos a helyzet akkor egy csep mosogatószert is lehet a vízbe rakni de azt ki kell belőle mosni a denat szeszes kezelés előtt. Kefével is végig lehet menni rajta a vizes fázisban.

A denat szesz feloldhat olyan feliratokat amit nem a nyákkészítés során szitáztak rá.
A szesz feloldja a lube-ot és a zsírt.
Ha nem szárad ki rendesen és a controller és a nyák között víz marad, akkor az valószínűleg kinyírja a billentyűzetet.

Én ezzel a módszerrel már jópár billentyűzetet kimostam és mindegyik működött utánna is. A lényeg hogy tökéletesen ki kell hogy száradjon.

Azért a végére ideírom: csak saját felelősségre.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#1779) szido85 válasza N9vem (#1778) üzenetére


szido85
csendes újonc

Köszönöm! :)
Nincs mit vesztenem vele, szóval mindenképpen ki fogom próbálni.

(#1780) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni. Anno Amikor megvásároltam a Corsair billentyűzetemet, kaptam hozzá egy zacskó keycap-et is. Mivel nem veszem hasznát szeretném eladni, de nem tudom beazonosítani. Talán annyiban vagyok biztos, hogy ez is Corsair, talán. Szerintetek milyen fajta lehet?

Kép!

Kép!

(#1781) [Prolixus] válasza R.Woodoo (#1780) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Gondolom másodkézből, mert ezt biztos nem a Corsair adta mellé. Amúgy valami random, olcsó kínai rossz minőségű OEM keycap szett, nem márkás. 2-3 ezer forinttól nem ér többet.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1782) R.Woodoo válasza [Prolixus] (#1781) üzenetére


R.Woodoo
tag

Értem, köszönöm.

(#1783) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Talán ez a topik áll legközelebb a kérdésemhez ha nem majd átirányítotok.
Napokban bevásároltam egy Keychron V1 Knob ISO UK billentyűzetet.
Via programozásban kellene segítség mielőtt valamit elcsesznék mert nagyon messze áll tőlem az efféle mókolás.

Kizárólag Win alatt használnám.
Ha jól értem a kézikönyvet akkor a 2-3 réteg ami a Win-hez kötődik.
Mondjuk van ahol azt írják "ennél a billentyűzetnél 0 az alapértelmezett réteg".
Ha jól értem alapból a 2-es réteget használóm és fn azaz M0(3) gomb + bármi egyéb gomb lenyomásával ahova szeretnék egy új funkciót kerül majd a 3-as rétegre?

Lényeg hogy nem szeretnék (egyelőre) rétegek közt ugrálni.
Fixre szerkeszteném a jelenleg használt réteget ami 4 gomb szerkesztését érintené.

Tudom kell a Via amibe belépve, felismeri a billentyűzetet. firmware v 1.3
v1_iso_knob_v1.3.json fálj el van mentve.

2 rétegen állva a Configure menüben pl. rákantitok a szerkesztendő "del" gombra és Basic fülön lévő lehetőségek közül kiválasztom a nekem kellő PrintScreen-t.
Aztán ha mind a 4 gombbal végeztem kiválasztom a Save+Load fülön nyilván el kell menteni.
Miként kell mentsem pl. a felajánlott: keychron_v1_iso_knob.layout néven vagy lehet bármilyen elnevezés?

Ha teljesen rossz a megközelítésem akkor írjátok le a teljes menetét, lépésről-lépésre.

(#1784) dqdb válasza zodo (#1783) üzenetére


dqdb
nagyúr

mielőtt valamit elcsesznék
Ha nagyon elrontottad, akkor húzd ki a kábelt, nyomd le az Escape-et, dugd be a kábelt, engedd el az Escape-et, húzd ki a kábelt és dugd be a kábelt. Ez törli az EEPROM tartalmát benne a kiosztásoddal, és alaphelyzetbe áll az egész.

Ha jól értem a kézikönyvet akkor a 2-3 réteg ami a Win-hez kötődik.
Mondjuk van ahol azt írják "ennél a billentyűzetnél 0 az alapértelmezett réteg".

QMK/VIA esetében a nulladik az alapértelmezett réteg, arról a LAYERS alatt lévő MO(x) és társai virtuális billentyűkódokkal tudsz átmenni az x. layerre, ahol x kötelezően nagyobb, mint az aktuális.

Alapértelmezetten 4 layer van VIA-ban, ezzel kell beéri, de ez saját firmware-rel bővíthető (bár ha az ember ezzel foglalkozik, akkor a VIA-t ki is lehet hagyni).

A Keychron vitt egy kis csavart a történetbe a Mac/Win kapcsolóval: ha Mac állásban van a kapcsoló, akkor a 0. réteg az aktív, mint ahogyan normál esetben lenne. Ellenben ha Win állásban van, akkor a 2. réteg az aktív. Ezek alapján három lehetőséged van:
1. használod a billentyűzetet mind Windows, mind macOS alatt, váltáskor átkapcsolsz, mindkét operációs rendszeren az alapértelmezett réteg (Mac: 0, Win: 2) és egy másodlagos réteg (Mac: 1, Win: 3) áll rendelkezésedre.

2. csak Windows alatt használod a billentyűzetet, a kapcsolót Win állásba állítod, és csak a 2-3. réteget használod, vagyis ha valamit módosítanál, akkor ezt a kettőt szerkeszted

3. csak Windows alatt használod a billentyűzetet, a kapcsolót Mac állásba állítod, a 0. réteget módosítod windowsosra, azaz az F-sor helyét F-sorra cseréled le és megcseréled a Win-Alt (maces nevén Opt-Cmd) billentyűket. Ebben az esetben három további réteg áll a rendelkezésedre, hogy oda funkciókat szórjál fel.

Aztán ha mind a 4 gombbal végeztem kiválasztom a Save+Load fülön nyilván el kell menteni.
Nem kell elmentened, a billentyűzetben azonnal érvénybe lép a beállítás. A mentés arra való, hogy lokálisan is meglegyen neked a kiválasztott kiosztás, ne csak a billentyűzetben, lényegében egy biztonsági másolat arra az esetre, ha az EEPROM tartalma repülne valamiért.

A konfigurálást veheted egyszerűre, amikor csak 1-2 billentyű van számodra rossz helyen, és létezik a túlsó véglet is, mint én, aki több réteget használ, egérfunkciókat tesz a billentyűzetre, valahogyan így (75%-osról nincsen ilyenem, így ez 65%-os), két Fn-nel, öt réteggel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1785) zodo válasza dqdb (#1784) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi, hasznos infókat!

Ha nagyon elrontottad, akkor húzd ki a kábelt, nyomd le az Escape-et, .......

Ez egyszerűbb mint amit találtam a gyártó oldalán a firmware reset címszó alatt.
Valamint azt is írják hogy fn + J + Z 4 másodpercig lenyomva visszaáll a gyári beállítás.
Szerencsére te tudtad hogy csak Mac állásba hagytam a kapcsolót és hiába is próbálkoztam mindenféle leírtakkal.

Egy valamit nem találtam hogy a knob tekerő kapcsolóra hogy tudom rátenni a nagyítás/kicsinyítés funkciót?

(#1786) 0xmilan válasza zodo (#1785) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem letezik Zoom +/- keycode, igy ezt csak macroval vagy a VIA "any" gombjaval tudod megoldani.

Nyilvan programfuggo, hogy hol milyen kombo mukodik, de Windowson a control + eger gorgo jo lesz a legtobb esetben.

C(KC_MS_WH_UP)
C(KC_MS_WH_DOWN)

A fenti stringeket masold be a Special ful > Any gombjanak a keycode mezojebe, miutan kivalasztottad a knob balra/jobbra oldalait.

[ Szerkesztve ]

(#1787) dqdb válasza 0xmilan (#1786) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az kimaradt, hogy közben hangosan azt kell mondani, hogy enhance :D

Még a Num± és Ctrl+Num± is elterjedt hotkey nagyításra/kicsinyitítésre, a Num* és Ctrl+Num* pedig alaphelyzetbe állításra. Ha valamelyik alkalmazásban nem Ctrl+görgő lenne a nagyítás, hanem az előbbiek egyike vagy valami teljesen más, akkor azt AutoHotkey scripttel lehet megoldani, ami néha egyszerű, néha nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1788) 0xmilan válasza dqdb (#1787) üzenetére


0xmilan
addikt

En azt csinalnam, hogy egy masik retegen a masik zoom bill.kombot kuldene a knob, igy nem kell 3rd party appokra hagyatkozni es megmaradhat a hangero allitas is egy n+1. retegen.

(#1789) dqdb válasza 0xmilan (#1788) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nagyon jó ötlet, és a görgő lenyomásával lehetne váltani a kettő között.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1790) zodo válasza 0xmilan (#1786) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi akkor ez kimarad mert akkor ott a Ctrl+Num variánsok.

Szerk:

Del -> PrintScreen szerkesztésnél alul megjelenít az a 3 sor, forgatás erre arra ..
kell vele tennem valamit vagy szimplán bezárom a Via böngésző fület és végeztem?

[ Szerkesztve ]

(#1791) dqdb válasza zodo (#1790) üzenetére


dqdb
nagyúr

Abban a három sorban azt tudod megadni, hogy mi történjen a knob balra forgatásakor, jobbra forgatásakor és lenyomásakor.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1792) zodo válasza dqdb (#1791) üzenetére


zodo
nagyúr

Megnéztem billentyű teszt menüben, működik a beállított funkció.

Ezzel el is tűntek a választási lehetőség sorai visszalépve a szerkesztő menübe.
Tudom biztos egyértelmű de hogy adtam volna meg, egyesével végig kattintok a KC_VOLD, KC_VOLU és KC_MUTE gombszerű parancsokra nyomva?
Ezzel így alapértelmezésben azt érném el hogy egy képnézegetőbe téve knob tekerésével jobbra, ballra tudnám forgatni a vágólapra mentett képet/szöveget?

3. parancssor "Nyomja meg a kódoló gombot" KC_MUTE
Ez gondolom a knob lenyomása de itt külön új parancsot lehetne hozzáadni?

(#1793) dqdb válasza zodo (#1792) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezzel így alapértelmezésben azt érném el hogy egy képnézegetőbe téve knob tekerésével jobbra, ballra tudnám forgatni a vágólapra mentett képet/szöveget?
Ez egy billentyűzet, ami billentyűzeteseményeket* képes küldeni a számítógép felé. A billentyűzet nem tudja, hogy a számítógépen éppen milyen program fut, melyik ablak aktív, az csak elküldi a számítógépnek azt a billentyűlenyomást/lenyomásokat, amelyet adott gombhoz/knob eseményhez rendeltél.

Ha egy gombnyomásra vagy knob forgatására szeretnél valamit elérni, akkor arra be kell állítani azt a billentyűkombinációt, amit normál esetben lenyomtál volna a billentyűzeten a funkció használatához, vagy ha ez több billentyű egymás utáni lenyomását jelenti, akkor létre kell hozni egy makrót ezekkel a billentyűleütésekkel, és azt kell billentyűre vagy knobra kötni.

Tudom biztos egyértelmű de hogy adtam volna meg, egyesével végig kattintok a KC_VOLD, KC_VOLU és KC_MUTE gombszerű parancsokra nyomva?
Amikor legutoljára volt billentyűzetem knobbal, akkor a VIA ezeket még nem támogatta direktben, és három virtuális billentyűként jelent meg a felületen. Ezzel az új knob felülettel még nem találkoztam a gyakorlatban, a KC_ prefixből arra következtetek, hogy egy QMK billentyűkódot kell oda beírni az esetleges módosítókkal együtt (ami kissé visszalépésnek tűnik kényelemben a korábbihoz képest). Mondd meg, hogy milyen billentyűt vagy kombinációt szeretnél beállítani, aztán aki leggyorsabban erre jár, megírja, hogy mit kell beírni.

* valamint egér- és MIDI eseményeket

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1794) zodo válasza dqdb (#1793) üzenetére


zodo
nagyúr

Érthető csak engem zavar össze aki sosem látott még ilyen szoftvert és programozott egy adott program gyorsbillentyűjén túl semmi egyebet ezzel hogy oda biggyesztette azt a 3 sort/kódot.
Lehet csak tipp részükről mint legtöbbet használt kiegészítő kódok.
A "forgatás" szó végett futottam rá a Knob-ra.

Lényeg hogy (remélem) sikerült a 2-es rétegre tennem a kívánt funkciókat vagyis átrendezni, részben alkalmazkodva a kupakszethez.
Del -> PrintScreen
PgUp -> Fájlkezelő
PgDown -> Home
Home -> Del

Köszönöm és Oxmilan-nak is! :R

(#1795) Gardaai


Gardaai
senior tag

Logitech MX Keys S

Magyar keycapeket kivel/hol tudnék gyártatni?
Magyarítani szeretném, ha a matek kijön olcsóbbra de nekem túl húzós a HP-s ára. :B
Csak az esztétika miatt gondolkodom rajta, sose néztem a billentyűzetet amikor gépelek.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#1796) 0xmilan válasza Gardaai (#1795) üzenetére


0xmilan
addikt

https://hardverapro.hu/apro/vilagitos_billentyuzet_magyaritas_olgyon_es_gyorsan_nem/hsz_1-50.html

Bar nem latom, hogy a magyar ekezetes karakterekkel hogyan lenne esztetikusabb egy US/UK kiosztashoz kepest. :D
Ha esztetikat szeretnek, akkor blank keycapeket raknek ra. :P

(#1797) Gardaai válasza 0xmilan (#1796) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ez egy laptop.
Az enyémhez, 22e. Ft (+ posta oda-vissza gondolom) lenne ez a művelet. Annyit aztán nagyon nem ér.
Nekem valahogy hozzáad, ha minden gomb úgy néz ki, ahogy megszokott az itthoni billentyűzeteknél.
Német kiosztású Razereket használtam, valamiért nem tetszett, hogy pl. strg a Ctrl vagy éppen vonal van az ó helyén.. :D

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#1798) dqdb válasza Gardaai (#1797) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez egy laptop.
Ugyanaz a technológia. A legtöbb laptop billentyűzete ollós és az MX Keys is ollós.

ha minden gomb úgy néz ki, ahogy megszokott az itthoni billentyűzeteknél
Ez magyar felirattal is bukta lenne, teljesen eltér az alsó és felső sor billentyűinek mérete a megszokottól, a fő rész jobb oldalán lévő gombok is keskenyebbek (Backspace, Enter, jobb Shift), az F-sor nem különül el, stb.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1799) Gardaai válasza dqdb (#1798) üzenetére


Gardaai
senior tag

"Ugyanaz a technológia. A legtöbb laptop billentyűzete ollós és az MX Keys is ollós."
Ez komoly? :D
A telefon meg telefon. Mégsem tudok Samsungra, iPhone kijelzőt tenni. Sőt márkán belül sem tudok régóta cserélni különböző típusnál. :DD
Köze nincs az MX-nek egy laptop billentyűzethez. Nem az olló mechanizmust szeretném magyarítani. :))

"ha minden gomb úgy néz ki, ahogy megszokott az itthoni billentyűzeteknél"
A feliratokra gondoltam. Nyilván egy hibrid (Windows / Mac) billentyűzet eleve kilóg a sorból.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#1800) dugo_ válasza Gardaai (#1799) üzenetére


dugo_
veterán

De most ahelyett, hogy itt vitatkozol, nem lett volna egyszerűbb az eggyel lejjebbi hirdetését is megnézni a linkelt tagnak?

https://hardverapro.hu/apro/igy_lesz_a_logitech_mx_keys_magyar_billentyuzetes/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.