Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) dqdb válasza Kasya (#1149) üzenetére


dqdb
nagyúr

7u Space-es alsó sornál 1.5u széles szokott lenni a Ctrl és Alt, legalábbis ez WKL, Tsangan és HHKB kiosztásoknál így van, és mivel mindhárom kiosztás kedvelt, ezért széleskörű a támogatása kupakkészletek terén.

Nem, hogy nem ritkaság, hanem elterjedt, nekem például nincsen olyan kupakkészletem, ami jó 75%-os kiosztásra és ne támogatná. Fn is szokott akadni ilyen szélességben (éppen a képeden szereplő blocker nélküli 65%-osokhoz és 75%-osokhoz), ha mégsem, akkor legfeljebb Ctrl-t teszel oda.

Az R1 Delete nagyobb szűrő tud lenni, ha a képen szereplő kiosztást nézted ki.

A 3×1u kiosztást én nem erőltetném, nagyon zsúfolttá teszi azt a részt és az Fn nem lesz könnyen elérhető helyen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1152) DewiL válasza dqdb (#1151) üzenetére


DewiL
senior tag

ha úgy nézzük, akkor még egy switch-et is lehet vele spórolni :)
amúgy nekem bevált az 3x1U is, de ugye kinek mi...

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1153) dqdb válasza DewiL (#1152) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én inkább a 2×1.5u kiosztást teszem oda (vagy blockerrel 2×1.25u-t), és azt is megcsavarva Alt+Ctrl felállásban, míg az Fn a jobb oldali oszlopba megy így.

Igen, ez 65%-os kiosztás a linken, de nincsen 75%-os billentyűzetem (nem kedvelem ezt a kiosztást, főleg nem a különválasztott F-sor nélküli változatát), és ahhoz még nem gyártottam magamnak hasonló dokumentációt. Ha lenne, az Fn akkor is oda kerülne, csak felette változna kicsit.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1154) DewiL válasza dqdb (#1153) üzenetére


DewiL
senior tag

A jövőben majd tervezek építeni egy 65%-ost is, akkor lehet kipróbálom ezt a kiosztást, hacsak nem lesz olyan jó a gmmk pro, hogy inkább az lesz helyette.

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1155) dqdb válasza DewiL (#1154) üzenetére


dqdb
nagyúr

60%-oson is inkább a jobb Shiftet osztom ketté és oda kerül az Fn, az alsó sorba pedig 1.5-1-1.5-7-1.5-1-1.5 kiosztás kerül, ahogyan TKL-nél is. Nekem az a lényeges, hogy minimális kézmozgással, vakon és 100% bizonyossággal eltaláljam az Fn-t és mellette az YHM vonaltól jobbra lévő gombokat elérjem ugyanazzal a kezemmel, ezt számomra az alsó sor közepére betolt Fn nem teljesíti. Persze ez színtiszta preferencia.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1156) Kasya


Kasya
nagyúr

60-65% van esetleg ajánlott? A Tofu és D65 rengeteget jön szembe velem.

(#1157) Domonkos válasza Kasya (#1156) üzenetére


Domonkos
Ármester

ergodone? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1158) Kasya válasza Domonkos (#1157) üzenetére


Kasya
nagyúr

Minden tiszteletem azoké, akik az ilyen és ehhez hasonló kialakításokon tudnak gépelni, de nekem ez lehetetlen (kényelmetlen) faktor :B
Előbb tudom elképzelni magam a szimmetrikus kialakításon.

[ Szerkesztve ]

(#1159) dqdb válasza Kasya (#1156) üzenetére


dqdb
nagyúr

ISO vagy ANSI is jó? Mi a megcélzott árszint?

65%-ban épített kategóriában Tofu és D65 felett van a KBD67, ami általában raktáron van KBDfans-nél, GB-ben NK65 (ez csak ANSI), Saka68 van, IKKI68 a hetekben lesz, Angel márciusban lesz MKEU-nál (árban növekvő sorrendben szerepelnek a nevek, a Tofu tray mount, a D65 és KBD67 most hirtelenjében passz, a többi gasket mount, az Angel pin mount).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1160) Domonkos válasza Kasya (#1158) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az ergodone szimmetrikus es ~65%-os meretu. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1161) Kasya válasza dqdb (#1159) üzenetére


Kasya
nagyúr

ISO és a jobb oldali 2x1.5u kiosztás is előny lenne.
A mountok közül melyik lenne jobb silentnek?

Domonkos: megfogtál, de nem zsánerem :)

(#1162) Kasya válasza Kasya (#1161) üzenetére


Kasya
nagyúr

Közben látom, hogy a Saka68 hamarosan befejeződik.

(#1163) dqdb válasza Kasya (#1161) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tofu65: tray mount
KBD67 V2 MKII: top mount
D65: tab gasket mount
NK65 Entry Edition: top mount, műanyag ház (van belőle alumínium változat drágábban, valamit havi rendszerességgel tematizált változat barebone-ként vagy teljes kitként)
Saka: sandwich mount [link]
IKKI68 Aurora: tab gasket mount
Angel: pin mount (ez lineárisokhoz való kit puhább bottom out élménnyel)
IRON165 R2: tab gasket mount (ehhez azért nagy szerencse is kell, mert várhatóan hatalmas lesz rá az érdeklődés, a mennyiségi limit pedig alacsony)

A mountok közül melyik lenne jobb silentnek?
A tray mount a legkevésbé alkalmas, ezt követi elméletben a sandwich mount (bár van meglepően halk sandwich mount billentyűzetem), a többi nagyon alkalmas rá.

Mivel árat nem írtál, ezért azokat a 65%-osokat soroltam fel a belépőtől a prémium nagyon drágáig, amelyek vagy általában kaphatóak a KBDfansnél (ha éppen nincsen készlethiány), vagy GB-ben vannak, vagy 1 hónapon belül GB-be kerülnek (és persze azt, ami beugrott).

Kakukktojásként a Keychron K6 lehet még olcsón akár jó pimpelési alap, az ANSI változat hotswap abból, az ISO forrasztott.

Számold össze a kapcsolók, kupakok stabilizátorok árát, ha a kit EU-n kívülről jön, akkor add hozzá az áfát, GB esetében számolj 6-8 hónap várakozással, és ezeket mind-mind összesítve találd ki, hogy megér-e neked ennyit, vagy sem, mert a végső szám még a legolcsóbb opciónál is eléggé magas lesz (+ a várakozás a lehetőség egy részénél).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1164) Kasya válasza dqdb (#1163) üzenetére


Kasya
nagyúr

Köszönöm szépen a rengeteg információt :R .

(#1165) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok, némit segitségre lenne szükségem, mitől lehet az hogy felcseréli a billentyűzetem a win és az alt-gombokat mint ha mac kiosztás lenni kb, ma egy zsir új billentyűzettel próbáltam azon is illetve a win is teljsen tiszta, most lett telepitve, mind kettő mechanikus billentyűzet 60%-os :F .

Zoli

(#1166) dqdb válasza zolika15 (#1165) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem lehet, hogy a billentyűzet van Mac kompatibilis üzemmódban? Milyen billentyűzetről van szó?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1167) zolika15 válasza dqdb (#1166) üzenetére


zolika15
tag

Mind egy milyen van rádugva úgy hogy valami win gond lesz szerintem mert másik gépen jól működik, ezen pedig minden billzeten fel van cserélődve.

Zoli

(#1168) zolika15 válasza dqdb (#1166) üzenetére


zolika15
tag

Win baj volt megoldottam bocsi.

Zoli

(#1169) 0801mug


0801mug
újonc

Sziasztok!

Szeretnék építeni egy Arisu billentyűzetet (pcb, case).

A pcb-t a jlcpcb.com-on , a case-t a ponoko.com-on szeretném legyártatni.

Van valakinek tapasztalata a jlcpcb-vel? Mire érdemes figyelni megrendelésnél?
Bármilyen buktatóra, tanácsra kíváncsi vagyok ami custom keyboard építésnél előfordulhat. :DD

+1 jlcpcb-n 5 a minimum rendelési darabszám, ha valaki szeretne építeni akkor összedobhatunk egy mini 'groupbuy'-t, pm-ben lehet egyeztetni.

(#1170) kisfurko válasza 0801mug (#1169) üzenetére


kisfurko
senior tag

Rendeltél-e valaha már PCB-t? Forrasztottál-e már SMD-t?

(#1171) 0801mug válasza kisfurko (#1170) üzenetére


0801mug
újonc

Nem, és nem. Viszont az SMD forrasztást a jlcpcb-re bíznám. Van ilyen szolgáltatásuk ha jól olvastam.

Csak a switcheket szeretném magam forrasztani.

[ Szerkesztve ]

(#1172) kisfurko válasza 0801mug (#1171) üzenetére


kisfurko
senior tag

Akkor, először is ellenőrizni kéne, hogy a PCB megfelel-e a jlcpcb technológiai elvárásainak (minimális vezetékvastagság, távolság vezetékek között, ugyanez furatoknál stb.). Van erről leírás az oldalukon. Valószínűleg igen. Nem tudom, hogy tudnak-e úgy SMD-t beültetni, ahogy a terven van (tetszőleges szögben). Meg kell nézni, hogy a tervben szereplő alkatrészek meg vannak-e nekik (a megadott tokozásban!). Valahogy le kell generálnod a beültetéshez is a file-t, azt nem tudom, hogyan kell nekik. Ehhez kapcsolódóan kell alkatrészlista is. Én nem kértem tőlük SMD beültetést, csak NYÁK-ot, szóval ebben nem tudok segíteni.

(#1173) dqdb


dqdb
nagyúr

[link] [link]
Egyedi CF és POM plate group buy, az előbbi CNC-zik, az utóbbit lézerrel vágják. Vagy egy kész DXF fájlt kell beküldeni (egyedül a 0,75 mm-es filletre kell figyelni), vagy némi extráért ők igazítják gyárthatóra a cuccot.

Fémből a Laserboost mindig elérhető a spanyoloknál egyedi plate gyártására, műanyagból a Snijlab (de ott a kerffel meg kell küzdeni), CF-ből csak ezt tudom, mint pár havonta futó dolgot (Anglia, szóval sajnos áfa és vámkezelés rákerül még).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1174) copass válasza kisfurko (#1172) üzenetére


copass
veterán

van alkatrészlist beültetéssel jlcpcb-hez, tehát valószínüleg már gyártatott ott.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1175) 0801mug válasza kisfurko (#1172) üzenetére


0801mug
újonc

Köszönöm a részletes leírást. Nagy segítség! Megpróbálok mindennek utánajárni

(#1176) 0801mug válasza copass (#1174) üzenetére


0801mug
újonc

Uh baszki, én azt terveztem hogy KiCad-ból exportálok ki BOM fájlt, de így még könnyebb. Köszi

(#1177) copass válasza 0801mug (#1176) üzenetére


copass
veterán

arra viszont készülj fel hogy ha DHL hozza akkor biztos rányomják az áfát+6000 dhl költséget. a drága szállítási díjon felül is.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1178) 0801mug válasza copass (#1177) üzenetére


0801mug
újonc

Igen, elég drága a szállítás. :(

Most néztem pcb + SMT komponensek + összeszerelés + szállítás 6-7 ezer forint/darab. Ebbe nincs még belekalkulálva a custom duties & tax. az a 6000 Ft dhl költség az micsoda? Miért számítják fel? FedEx-el jobban megérné szállíttatni?

(#1179) dqdb válasza 0801mug (#1178) üzenetére


dqdb
nagyúr

Meg kell nézni, hogyan vámkezel a FedEx. Sok szállítócégnél van lehetőség arra, hogy előre kifizesd (kártyával vagy átutalással, ez cégfüggő) az áfát/vámot, és ekkor a saját sarcukat nem teszik rá (ami lényegében az áfa/vám előre meghitelezésének díja, hogy te a csomag kézbesítésekor fizethess). A DHL-nél nincsen ilyen, UPS-nél, TNT-nél van, a FedEx nem rémlik már, velük régen jött csomagom.

Az is kérdés, hogy DHL Express, DHL eCommerce vagy DHL Paket. Az első csak az igazi DHL a legmagasabb sarccal (6000 forint + áfa vámkezelési díjért), az utóbbi kettőt a posta hozza ki csigalassan (3500 forintos vámkezelési díjért).

Olyat is tudsz választani emlékeim szerint, hogy csak 2 nyákot kérsz készre szerelve, a másik háromnál csak maga a nyák jön.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1180) kisfurko válasza 0801mug (#1178) üzenetére


kisfurko
senior tag

FedEx-nél is van vámkezelési díj (itt Ausztriában), valami 12 Euró körüli.
Nem lesz olcsó, de ez nem erről szól :D Nálatok még a világbajnok ÁFA is dob rajta kicsit.

(#1181) copass válasza 0801mug (#1178) üzenetére


copass
veterán

na igen. ezért szoktak csak nyákot rendelni és kézzel forrasztani. jelentősen olcsóbb.
6000 az a dhl vámkezelési költsége, cserébe viszont gyors. 1 hét alatt mindent megkapsz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1182) Pittyolo válasza 0801mug (#1178) üzenetére


Pittyolo
csendes tag

Hogy tovább borzoljam a kedélyeket...Ponoko-tól esetleg nézted már a költségeket? Én amikor legutóbb néztem igen komoly postaköltséget adott...és ahhoz is hozzájön az áfa/vám... EU-n belülről én a Sculpteo-t használtam már,ha még képlékeny a dolog esetleg majd nézz rá.

Másik oldalról...ezt a kit-et ismered esetleg: https://github.com/kb-elmo/sesame
Alice layout, de through-hole, így kézzel könnyen forrasztható, a hát pedig PCB alapú.

(#1183) 0801mug válasza Pittyolo (#1182) üzenetére


0801mug
újonc

Még nem végleges, hogy honnan rendelem. Meglehet, hogy jlcpcb helyett is más gyártót választok, olvastam róla hideget meleget. (reddit)

Köszönöm a tippet, igen ismerem, ez a másik kiszemelt. Az egyetlen problémám vele, hogy
floating design case (low profile) és olyan már van kettő. :))

Viszont simán el birom képzelni, hogy első körben megpróbálok összerakni egy Sesame-t, és be viszem munkahelyi keeb-nek, csak hogy kipróbáljam ezt az alice-ergo layoutot.

(#1184) dqdb válasza 0801mug (#1183) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Lubrigantét ismered? High profile akril Alice-klón, amihez a Project Keyboardtól lehet nyákot és plate-et rendelni. Ha emellett döntenél, akkor olvass utána kicsit, mert valami apróbb nyűg rémlik a fájlokkal a repóban, amire van kész megoldás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1185) copass válasza 0801mug (#1183) üzenetére


copass
veterán

pont az fikázza aki "véletlenül" szintén nyákot gyárt...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1186) Kasya


Kasya
nagyúr

A custom buildek esetén nem látom az olyan "marketing" szövegeket, mint NKRO, 6KRO, stb..
Általában ezek a PCB-k nem foglalkoznak ilyennel, vagy ez alap?

(#1187) dqdb válasza Kasya (#1186) üzenetére


dqdb
nagyúr

Alap. QMK-ban a 6KRO és NKRO között tudsz váltani egy fordítási paraméterrel.

A switch+dióda párosokból álló mátrix miatt belsőleg akárhány billentyűt tud érzékelni egyszerre a firmware, ebből USB-n normál esetben 6KRO megy tovább az USB HID korlátai miatt. Ha a rules.mk-ba bekerül a NKRO_ENABLE = yes sor, akkor NKRO megy tovább (technikailag 254KRO).

Ugyanígy a mátrix miatt a ghosting egy nem létező jelenség, ezért az antighosting is automatikusan megvalósuló feature.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1188) kisfurko válasza 0801mug (#1183) üzenetére


kisfurko
senior tag

Hobbira a jlcpcb verhetetlen. Árban jó az AISLER is, de nekem a jlcpcb minőségibbnek tűnik, igaz az AISLER-nél 3 ENIG-et kapsz 40 Euróért.

(#1189) copass válasza kisfurko (#1188) üzenetére


copass
veterán

allpcb se rossz. egyszerűbb dolgoknál is pontosak, nem nagyolják el.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1190) kisfurko válasza copass (#1189) üzenetére


kisfurko
senior tag

Ez totál ugyanaz a design, mint a jlcpcb :D
Rápillantottam az AISLER-re, és már drága :( 100 Euró lenne az, amit még 40-ért vettem egy éve. Akkor, maradnak a kínaiak.

(#1191) copass válasza kisfurko (#1190) üzenetére


copass
veterán

pedig két különböző cég. pcbshopper.com tudsz hasonlítgatni pcb gyártókat.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1192) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok

Szerintem egy gyors kérdésem lenne. Főnököm szeretne magának egy billentyűzetet, eredetileg logitech g915-öt akart 100%-os méretben, de nem kapni legalább uk kiosztással.

Ezért arra gondolt, hogy ha már én amúgy is barkácsoltam az enyémeket miért nem csinálok neki.

Első ránézésre azt mondtam az igényeire, hogy ilyet nem nagyon lehet kapni, építeni meg főleg, de megkérdezem itt is, hátha tud valaki hasonlót. Ami neki kéne:

- 100%-os
- legalább uk iso layout (hun iso-t már nem is írom)
- legalább 1 színű háttérvilágítás
- low profile ház
- low profile lineáris kapcsolók
- wireless, de ha nem akkor usb-c csatlakozós
- legalább 2 eszközhöz tudjon csatlakozni ha wireless

Ezekre mondtam azt, hogy kb esélytelen, illetve némi keresgélés után találtam ezt:

keychron k1

Csak erről a billentyűzetről nem tudok semmit, láttam páran említették itt, de nem tudom milyen lehet a minősége.

Köszönöm ha valakinek van ötlete és megosztja azt :) :R

Illetve találtam egy ilyen listát, még nem néztem át, de hátha valakinek egyszer kell:

https://www.reddit.com/r/MechanicalKeyboards/comments/hotiws/a_list_of_low_profile_mechanical_keyboards/

Egyébként élek még, csak vidéki lettem és vacak a net (ha van) ezért nem igazán vagyok aktív...

[ Szerkesztve ]

(#1193) ilyen_85 válasza Pittyolo (#1182) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Van valami kezdődő pcb perverzióm, mert a második nyák megint baromi szépnek tűnik számomra :)

(#1194) Domonkos válasza ilyen_85 (#1193) üzenetére


Domonkos
Ármester

form over function? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1195) ilyen_85 válasza Domonkos (#1194) üzenetére


ilyen_85
senior tag

nem használnám, egyszerűen csak szép... :R

(#1196) Domonkos válasza ilyen_85 (#1195) üzenetére


Domonkos
Ármester

[link] :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1197) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#1192) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Csak jelzem, hogy egyre reménytelenebbnek tűnik a dolog.

A pcb terén már ott tartunk, hogy valami sajátot kell majd tervezni. De a legrosszabb, hogy minden alacsony profilú kapcsolónak van valami gondja.

Cherry lp: hatalmas, semmilyen pcb-vel nem kompatibilis kereszt a kapcsoló alján és a szokásos cherry "minőség" (reszelős)

Choc v1: itt is egyedi a kapcsoló lábainak kiosztása, plusz még a "stem" is olyan, hogy baromi nehéz rá kupakot találni, ráadásul gagyi vékony vackok.

Choc v2: még a v1-el sem kompatibilis lábkiosztás (a 3. láb elméletileg semmit nem csinál le lehet csípni, de akkor nem olyan stabil), illetve a kapcsoló alján lévő láb is vastagabb mint a
Choc v1, de legalább rámegy egy pár kupak fajta.

A Gateron LP-t még nem néztem...

Van egyáltalán más alacsony profilú kapcsoló? De jó, hogy soha nem fordulna meg a fejemben alacsony kapcsolót használni...

(#1198) dqdb válasza ilyen_85 (#1197) üzenetére


dqdb
nagyúr

TTC LP, ami a Cherry LP klónjának nevezhető. Részletesebb infót itt találsz róla kupakkompatibilitással és pár részlettel.

Párosításnak "ajánlom" az F10 profilt, aminek a felülete teljesen sík. De tényleg.

Ha footprint kellene adott típusú LP kapcsolóhoz, akkor valószínűleg a Keyboard Atelier Discordon érdemes keresgélni/elkérni másoktól.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1199) ilyen_85 válasza dqdb (#1198) üzenetére


ilyen_85
senior tag

:R Köszi szépen!

(#1200) Imz válasza copass (#1147) üzenetére


Imz
tag

Vadállat, de erre már van rpi 400, kis kijelzőt mellé és ugyanaz.

Szeretek kavicsot dobálni az állóvízbe. Viszont kicsit átment a "Ferrari-porsche mekkora gáz, az ignisembe befér 5 zsák cement" meg "ennyi pénzt egy autóért? nanemár" féle érvelésekbe. Persze nem az ignises a fő célcsoportja ennek, de egy szakmai fórumon azé másra számítottam.

Az oledes gombokból végül rendeltem, ha minden sikerül 2021 Q3-ban gyártásban lesz valami, bár csak 5 gombos, és tök másra, de legqalább ennyi értelme volt a kutatásnak :)) Ha átmegy mindenkin lehet hogy 2022 Q1-2-ben ti is találkozhattok vele várótermekben..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.