Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) nyunyu válasza HELLAFLUSH (#950) üzenetére


nyunyu
félisten

Más sorrendben vannak a különböző színeket vezérlő lábai.

Sajátodat ki tudod próbálni, ha valamelyik LED két középső lábára +3V-ot kötsz, akkor ha zölden világít, akkor R+GB a kiosztása, ha kéken, akkor R+BG.
Ha nem világít, akkor cseréld fel a lábakat, mivel a LED az polaritás érzékeny.

Vigyázz, ha nagyobb feszültséget kötsz rá, akkor ugyan vakítóan fog ÉGni, de az nem tart sokáig ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#952) HELLAFLUSH válasza nyunyu (#951) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

nagyon köszönöm a felvilágosítást most már mindent értek :R

(#953) copass válasza HELLAFLUSH (#950) üzenetére


copass
veterán

gombelemmel a legegyszerűbb letesztelni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#954) DewiL


DewiL
senior tag

Sziasztok!
Nem tudok rájönni mi lehet ez... egy YMD75v3 PCB-hez kaptam
Van ötletetek ?

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#955) dqdb válasza DewiL (#954) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tartalék dióda, ha hibás forrasztás miatt nem lenne jó, vagy hiányozna a nyákról valamiért (eleve lemaradt róla vagy szállítás közben dörzsölődött le, és nem vetted észre).

Néha a nyákra forrasztanak fel pár tartalékot, a KBD75V2 például ilyen, de olyan sűrűn pakolták fel, hogy nem bírtam fogóval megfogni és felhasználni.

Nekem az utóbbi 5 építésből háromnál hiányzott dióda.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#956) DewiL válasza dqdb (#955) üzenetére


DewiL
senior tag

Köszi, miben jelentkezik, ha hiányzik valahonnan ?
gépre már rádugtam és teszterrel végig nyomkodtam a gombokat mindegyik kapcsolt

szerk: most gyorsan megnéztem, szemrevételezés alapján nem hiányzik egy sem

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#957) dqdb válasza DewiL (#956) üzenetére


dqdb
nagyúr

Abban, hogy nem működik az adott billentyű.

Ilyenkor először persze a kapcsoló forrasztását érdemes megnézni, mert könnyű véletlenül kihagyni egy-két pint vagy rosszul forrasztani. Ha az rendben van, akkor kell megkeresni a legközelebbi diódát. Ha hiányzik vagy hasonlóan néz ki, akkor a billentyűt lenyomva rövidre kell zárni a dióda két forraszpontját. Ha úgy jó, akkor a dióda vagy annak a hiánya a hiba. Ha nem, akkor jön a mátrix visszafejtése (ha van QMK, akkor ez a firmware forrása alapján egyszerű, mert az lényegében dokumentálja a mátrixot) és ellenőrzése, hol van szakadás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#958) DewiL válasza dqdb (#957) üzenetére


DewiL
senior tag

Ilyen jellegű hibát nem látok rajta és gyors kapcsoló teszt is rendben volt, remélem összerakás után így is marad, köszi az infókat, hasznos volt.

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#959) dqdb válasza DewiL (#958) üzenetére


dqdb
nagyúr

Most nézem a 330 feliratot, ez tartalék ellenállás lesz, ami a szimmetrikus fémcsíkokból is látszik :B

De mindegy, a fenti mondanivalómon nem változtat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#960) HELLAFLUSH válasza nyunyu (#951) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

sikerült ma letesztelnem a ledeket egy 12V-os állíthatós adapterrel.
(természetesen 3V-ra állítva)
viszont a hibás ledek továbbra sem égnek, helyette más ledek világítanak ki...van, hogy 4-5 egyszerre :F
Szerintem ki kell szednem az összes Switchet és úgy kitakarítani a PCB-t mert ez valami zárlat lesz szerintem.:(
(a PCB és a Top plate között még mindig látok szennyeződést sajnos)

(#961) Hortagar


Hortagar
újonc

Szép napot!
Van bárkinek bármi tippje, hogy krytox 205-t honnan lehetne legolcsóbban beszerezni? Ebayen van talán a legolcsóbb, mert a custome oldalakról mindig horibilis a shipping, de gondoltam megkérdezem. Új vagyok még, egy gateron yellow-t szeretnék lubeozni, úgyhogy bármilyen tippet elfogadok, hogy milyen lubeot, milyen oldalon nézzek. A krytox csak azért merült fel, mert a csapból is az folyik. Előre is köszi!

(#962) dqdb válasza Hortagar (#961) üzenetére


dqdb
nagyúr

EU: MyKeyboard, Candykeys, és elvileg a KeyGem noname lube-ja is 205g0
nem EU: keys.my, Switchmod

Az már jó kérdés, hogy hol van adott pillanatban és honnan legolcsóbb a szállítás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#963) DewiL


DewiL
senior tag

Használható formába került az épített billenytűzetem, gonoltam megosztok néhény tapasztalatot, de először itt a lista pontosan mi került összerakásra:

- YMDK75v3 + brass plate
- KDB75v2 aluminum case
- KDBfans keyboard foams
- Durock stabilizers
- KPrepublic PBT HU keycaps (rendeltem még egy YMDK Hami Melon szettet, ami még nem érkezett meg, ha passzolnak akkor a kettő vegyesen lesz használva)
- Alpaca Silent (lubed + filmed)
- Cherry MX Silent Red (lubed + durock springs)
- és néhány Gateron Silent ink (lubed + filmed)
- Lube: Krytox 205g0 és Krytox 105(rugókhoz)
- Film: TX 0.15mm
- IKEA usb-c kábel :)

A legjobb minőségűek és leghalkabbak az Alpaca Silent-ek, a switch film sokat segített a kapcsoló stabilitásán, így az szerintem kötelező (kár hogy csak 40-et rendeltem)

A Cherry Silent Redeknél a rugók hangja alapból szerintem kritikán aluli, így kicseréltem őket Durock 62g-os rugókra, valamint a csatlakozó lábbakkal is vigyázni kell, mert az Alpacahoz képest sokkal könnyebben hajlanak, megnéztem milyen, ha filmet is felrakok, de nincs lényegi különbség, ár/érték arányban talán ez lehet a legjobb választás.

A Gateron Silent Inkek (a legdrágább) katasztrófális minőségűek, olyan puha műanyagból vannak, hogy egy kapcsoló szétszedést is alig bírnak ki, lube és film után szerintem a hármasból a leghangosabb, nem éri meg a munkát és ha már neki áll az ember, akkor sokkal jobbak az Alpaca-k

készítettem egy rövid videót (sajnos a képmindőség nem a legjobb, de végülis a hang a lényeg) [link]

Összességében a célt sikerült elérni, ami az volt hogy egy halk mechanikus billentyűzetet tudjak használni mind munkára, mind éjszak, ami nem zavarja a családot, ezek mellett pedig egy jó prgram volt az építés :)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#964) N9vem válasza DewiL (#963) üzenetére


N9vem
csendes tag

Jóféle poszt, köszi hogy megosztottad a tapasztaltakat. Egész elgondolkodtam az alpaca silenteken :K

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#965) dqdb válasza DewiL (#963) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy fém plate-tel is el lehet érni ezt a halkságot :R Puhább műanyaggal tudom, hogy el lehet, mert sikerült, de azt hittem, hogy fémmel esélytelen.

N9vem: Silent Alpaca = Durock Silent Linear = Seriko = Ghost switch

Ezekből az elsőt időnként meg tudod venni a MyKeyboardtól, az utóbbi kettő esélytelen bárhonnan, a második ellenben állandóan elérhető az AliExpressen a Durock boltjából (a másik három kapcsoló ennek az átszínezése mindössze).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#966) powerwade válasza DewiL (#963) üzenetére


powerwade
senior tag

Elég csálén áll a Space, az "n", "m" és a "?". Nem ütközik bele a Space egy erélyesebb lenyomásnál? Vagy csak én látom rosszul? :U Anno a DZ60 buildemnél anyáztam emiatt elég sokat. A többi kontentért jár a :C .

[ Szerkesztve ]

(#967) copass válasza DewiL (#963) üzenetére


copass
veterán

tyí jó halk! :D gondolom a foam is sokat dob rajta.
nemszabadvennemsemmit! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#968) DewiL válasza powerwade (#966) üzenetére


DewiL
senior tag

Valóban, fel sem tűnt :)
A space-el van egy kis gond, így azon a kupakot többször leszedtem és közben az említett kupakok is elmozdultak kicsit csak vissza kellett tenni rendesen, de szerencsére nem volt olyan probléma hogy összeértek volna.

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#969) DewiL válasza copass (#967) üzenetére


DewiL
senior tag

Került bele bőven :)
A ház alján van egy mélyedés, oda került sima csomagoláshoz használt szivacs, arra került a kdbfans case foam majd a pcb és a plate közé a kdbfans module foam

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#970) dqdb válasza DewiL (#969) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hülyének hangzó kérdés: nem idegesítően halk a billentyűzet?

Én alapvetően úgy vagyok vele, hogy vagy clicky (mert kell egy olyan is itthonra, ha rám jön), vagy halkabb legyen egy billentyűzet, szóval nagyon nem vagyok a csattogás híve. Azonban amikor hasonló komponensekkel megépítettem a egy, a tiedéhez hasonlóan extrém halk billentyűzetet, akkor azt vettem észre, hogy inkább zavaró, mint jó gépelni rajta, miközben egy kicsit hangosabb, de a laptop ollósának szintjén halk billentyűzeten jobban esik a gépelés, mert ott nem azokat a halk súrlódáshangokat hallom, ahogyan a kupak mozog a stemen, hanem némi billentyűzethangot. Éjszakai munkára persze tökéletes, de napközben valahogyan nem esik olyan jól.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#971) DewiL válasza dqdb (#970) üzenetére


DewiL
senior tag

Mindenképpen furcsa :) most itt van előttem még a ck550 is, reggel azzal kezdetem a munkát és csak most váltottam át az újra, szokni kell még az biztos.

Ami nagyon rossz volt az játék közben mindig a F sort nyomtam a számok helyett (1-5 és Q-T-ig használom) szóval ott gyorsan visszaraktam a k800-at :)

jövőre lehet benevezek egy Glorious GMMK Pro-ra, azt ígérték lesz belőle ISO is és ott kicsit jobban szeparálva vannak a gombok, de alapvetően elégedett vagyok ezzel is

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#972) dqdb válasza DewiL (#971) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ami nagyon rossz volt az játék közben mindig a F sort nyomtam a számok helyett
Igen, ezért nem tartom jónak azt a 75%-os kiosztást, ahol az F-sor összenőtt a számsorral (én is szívtam ugyanezzel). Persze tray mountnál nem megoldható a blocker gazdaságosan, így ez van.

jövőre lehet benevezek egy Glorious GMMK Pro-ra, azt ígérték lesz belőle ISO is és ott kicsit jobban szeparálva vannak a gombok
Papíron sokat ígér, de kissé szkeptikus vagyok a megvalósítást illetően. Persze sikerülhet jól is, de amíg nem virítanak prototípust és adják oda ismertebb streamereknek, addig erőteljes fenntartásokkal kezelem. Ha az egy interest check lenne a Geekhacken, amit a Glorious kiadott erről a billentyűzetről, akkor ott már cafatokra szedték volna őket a feléért is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#973) DewiL válasza dqdb (#972) üzenetére


DewiL
senior tag

Igen, papíron mindent tud amit "kell", így én is nagyon kíváncsi leszek a tesztekre.

Addig is lehet szerzek egy hot swapos Keychron K8-at játékra (aztán lehalkítom azt is amennyire lehet) a 75ös meg marad munkára

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#974) dqdb válasza DewiL (#973) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy QMK-ban csinálsz játék módot, ahol az alap layert olyan váltja, ahol az F-sor billentyűi inaktívak vagy a számokat konfigurálod rájuk.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#975) DewiL válasza dqdb (#974) üzenetére


DewiL
senior tag

Erre nem is gondoltam, új még nekem ez a programozhatóság :) de köszi a tippet

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#976) dqdb válasza DewiL (#975) üzenetére


dqdb
nagyúr

Érdemes végigolvasni itt az Advanced Keycodes és Software Features fejezeteket, hogy lásd, mit tud a QMK, még ha nem is használod ki a jelentős részét, mert hátha találsz olyan feature-t, ami jól fog jönni valamikor.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#977) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, nemrég építettem egy Descipline kitet, Aque Zilent-ekkel, ami tök jó, mert halk, ahogy szerettem volna. Viszont a space billentyű baromi hangos (nak tűnik) mikor elengedem lenyomás után, kellemetlen éles hangja van.

A kupakok, ezek:
https://candykeys.com/product/gmk-white-on-black-iso-de

Szivacs van a "billentyűzet alja" és a plate (fr-4) között, ház viszont nincs mivel a szett nyitott :)

Viszont a többi billentyűnek nincs is semmi hangja, csak a space billentyűvel van gond.

Egy másik szettet is építettem, ott a kapcsolók mások illetve a kupakok pbt kupakok, hangja ott is van a space-nek, de nem ilyen éles. Gondolom az anyaga miatt ilyen hangos és fülsértő... Lehet ezen valahogy halkítani? :R

(#978) DewiL válasza ilyen_85 (#977) üzenetére


DewiL
senior tag

Saját tapasztalatom nincs ezzel, de biztos akad otthon neked valami csomagolásból szivacs, lehet érdemes megpróbálni otthon elkészíteni, esetleg még O-ring, vagy a stabokat is érdemes ellenőrnizni

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#979) copass válasza ilyen_85 (#977) üzenetére


copass
veterán

én habszivacs fóliát raktam bele, 1-2 mm vastagot.
arra figyelni hogy ha vmi nehezebb cucc megy bele, akkor nehezebb lesz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#980) ilyen_85 válasza DewiL (#978) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszi!

Ezt kipróbálom, ilyen csomagolásból megmaradt szivacs épp van itthon, megnézem hátha javít rajta. :R

o-ringet nem akarok, mert az biztos tönkrevágná a kapcsoló viselkedését.

A stabilizátorokat is megnézem, lehet hogy nincs eléggé megkenve, vagy "kimozogta"? Amúgy is újra akarom kenni majd a stabilizátorokat valami normális stabilizátorokra való kencével.

Köszi neked is copass! Hétvégén megnézem milyen szivaccsal.

(#981) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#980) üzenetére


ilyen_85
senior tag

:W Nem is értem, hogy nem jutott eszembe, megcserélni a két billentyűzeten a spacet. Csak a cserével már sokkal jobb a dolog, de még mindíg van egy kis üreges műanyag hangja a spacenek, mikor felengedem.

A két billentyűzet között a különbség már csak a kapcsoló és az, hogy ahol kellemetlen hangja van a spacnek, ott van egy fr-4 plate is... a másiknál nincs plate.

A szivacsot ettől még beteszem, illetve ha lesz erőm kiforrasztom az összes kapcsolót és megnézem plate nélkül is. Bár először inkább a szivacs és ha nem lesz sokkal jobb, akkor kiszedem a plate-t.

(#982) nyunyu válasza ilyen_85 (#981) üzenetére


nyunyu
félisten

Félve merem bedobni ötletnek az o-ringet, mert úgyis lehurrogtok, hogy nem mechába való.

Az a 1.5mm, amivel csökkenti a szóköz lenyomhatóságát sokat számít, mivel a rugó nem nyomódik annyira össze, mint nélküle, és nem tudja olyan erővel kilőni a kupakot.
Végeredményül sokkal kisebbet fog felfele koppanni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#983) ilyen_85 válasza nyunyu (#982) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Az O-ringet már ajánlotta DewiL kolléga, azt hagyom az utolsónak, eddig csak 1-szer volt O-ring egy mx-brown-os billentyűzetben de nem igazán tetszett a végeredmény. Van itthon még mindíg pár (száz) darab, ha más lehetőség nem maradt kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#984) dqdb válasza ilyen_85 (#983) üzenetére


dqdb
nagyúr

Megkented rendesen a stabilizátort? Konkrétan a drótra gondolok, amit kétszer is meg szokás kenni: a derékszög utáni rövid részt a stabilizátorba bepattintás előtt, majd összeszerelt stabilizátor esetében érdemes egy kisebb pöttyöt benyomni abba a lyukba, ahol a drót végződik, ehhez összeszerelt billentyűzetnél is hozzáférsz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#985) ilyen_85 válasza dqdb (#984) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Ez alapján csináltam:
https://youtu.be/cD5Zj-ZgMLA?t=177

Mondjuk én nem tettem rá annyit, mint a videóban, lehet akkor ez a gond. Illetve nekem nem volt itthon teflon zsírom, csak lithium, az is lehet probléma...

Kicsit nyomok még a végébe, amúgy is nyitott az egész így hozzáférek. :R

[ Szerkesztve ]

(#986) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#985) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Kentem még a drót végébe egy keveset, most javult a dolog, visszatudtam rakni a kupakszetthez tartozó space-t és már nincs olyan éles hangja. Sőt ahogy most ezt írom egyre jobb, akkor ez volt a gond, kevés zsírt használtam hozzá.

Köszi a segítséget mindenkinek! :R

most már az enter tűnik hangosnak ;]

(#987) ilyen_85 válasza ilyen_85 (#986) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Enter és Space is nagyon jó lett, köszi mégegyszer! :R

(#988) DewiL


DewiL
senior tag

Sziasztok!

Mint második projekt (és mert a 75%-os nem jött be a munkán kívüli használat során) belevágtam egy Keychron K8 moddolásába, mert a gyári állapot számomra szörnyű volt, csörgött, zörgött, pengett, valószínűleg így a Logitech K800 nyugdíjba mehet :)

amiben módosítottam:
- a gateron redeket "kidobtam" helyette Durock Dolphin-ok kerültek be + switch film és krytox 205g0 (az FN sorba már csak cherry mx silent jutott, de azok is kaptak durock rugókat)
- a ház aljába mértetre szabtam 3 réteg neoprén szivacsot (3 mm)
- a plate és PCB közé a korábbi KBDFans-os szivacsból vágtam le darabokat és ahova fért oda raktam
- a gyári stabokat nem bántottam, kiszerelés nélkül kaptak egy kicsi krytox 205g0-t
- mivel UK ISO volt az eredti kiosztás, így felraktam rá CK550 kupkjait

alapvetően elégedett vagyok, mert így lett egy elég halk és jól használható billentyűzet (nem munkára), laptoppal kipróbáltam a bluetooth-ot is, elsőre és stabilan működött (mac-el is)
BT üzemidőről még nem tudok nyilatkozni, mert szinte csak usb-n használtam eddig

a végeredmény itt tekinthető meg

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#989) l.barnabas válasza DewiL (#988) üzenetére


l.barnabas
újonc

Wow, tetszetős kis bill. :D Én is a K8-en gondolkodtam, neked mennyi idő volt a szállítás?

(#990) DewiL válasza l.barnabas (#989) üzenetére


DewiL
senior tag

még november végén rendeltem, kb 1 hét volt mire ideért, vámeljárás nem volt, ha jól emlékszem DPD hozta.

Ha megrendeled én ajánlom, hogy ha mást nem is, de a ház belsejébe pakolj méretre vágott neoprén szivacsot pl ilyet
illetve összeszereléskor figyelni kell az oldalsó kapcsolók megfelelő állására

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#991) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Gateron Brown helyett milyen Switch még az ajánlott?
vettem egy Blitzwolf BW-KB1 billentyűzetett ami Gateron Brown kapcsolókkal van szerelve, de viszont roszabb minőségű mint a CM CK530-ban lévő Gateron Brown :Y oldal irányba nagyon lifegnek a kupakok...lehetséges, hogy hamisítvány :F

(#992) Zoltn


Zoltn
senior tag

Hali!

Vettem egy ducky one 2 mini-t, és lenne egy kérdésem. Ez az első 60% on billem, és szoknom kell még nagyon.
De egy dolog megkönnyítené az életem, ha a FN billentyűt rá tudnám mappolni az egérre. Van erre valami mód? Első körben én nem találtam rá megoldást, egy razer viper mini lenne az alany. Gondolom semmi képp nem lehet, mert nem küld Fn jelet a bill az oprendszernek, igaz? :N

"Music is your only friend. Until the end!"

(#993) dqdb válasza Zoltn (#992) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van erre valami mód?
Nincsen. Az Fn billentyű a billentyűzet belső lelkivilágára tartozik, a firmware kezeli teljes egészében, a számítógép felé nem is látszódik, hogy van ilyen billentyű.

Olyat tudsz csinálni, hogy az egérgombot mondjuk F24-re vagy más nem létező billentyűre makrózod, aztán az F24+x kombinációkat rákötöd arra, amit el szeretnél érni (AutoHotkey vagy hasonló segítségével). Vagy egyszerűbb, ha direktben az X egérgomb+Y billentyű kombinációkat veszed fel AutoHotkey-ben.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#994) dqdb válasza HELLAFLUSH (#991) üzenetére


dqdb
nagyúr

lehetséges, hogy hamisítvány :F
Kiskereskedelmi forgalomban 20-25 centért kapható kapcsolót egyszerűen nem éri meg hamisítani.

Próbáltad a Blitzwolfot a CM kupakjaival és fordítva? A wobble egy részét a kapcsoló adja, a másik felét pedig az, hogy mennyire stabilan ül a kupak a stemen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#995) Zoltn válasza dqdb (#993) üzenetére


Zoltn
senior tag

Köszi, kb én is így gondoltam. :R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#996) HELLAFLUSH válasza dqdb (#994) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

próbáltam, de ugyan olyan a CM kupakokkal.
viszont a CM-ben lévő Gateron Brown alsó része fekete színű, a Blitzwolfban lévő pedig fehér, nem tudom ez számít-e valamit :F
Egyébként kupakok nélkül a két billentyűt nyomkodva is jobb a CM Gateronja, nincs akkora mozgása oldal irányban meg nem is érezni annyira a kapcsolási pontot a Blitzwolfban.
Ezért is kérdeztem, hogy milyenre érdemes cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#997) DewiL válasza HELLAFLUSH (#996) üzenetére


DewiL
senior tag

switch film lehet segít rajta (0,15 mm-es)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#998) HELLAFLUSH válasza DewiL (#997) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

az elég nagy meló lenne, meg nem is vagyok benne biztos, hogy megszűnne a probléma.

Kailh Pro purple switch mennyire jó? jobb mint a Gateron? vagy amot néztem az még a Glorious Panda switch.

[ Szerkesztve ]

(#999) DewiL válasza HELLAFLUSH (#998) üzenetére


DewiL
senior tag

attól függ hogy mi a célod a switchekkel ?
én pl a silent linear kapcsolókat preferálom, arról tudok nyilatkozni, amúgy gateron és gateron között is van különbség

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1000) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

sikerült egy fórumtársnak (nem árulkodok) hála beszereznem egy szett 9009-es kupak szettet. Sokkal jobb mint a vékony abs szett ami eddig a billentyűzeten volt :) az SA profil is csak elsőre volt furcsa. Pár napja használom már és eddig nagyon tetszik :), elsőre mondjuk durva volt a különbség a két profil között...

Képek

Illetve ajánlott #60074 DewiL egy amazonos boltot ahol meglehet venni a "chalk" változatot. 11.-én este meg is rendeltem a német amazonról és ma meg is jött. Még nem volt időm rátenni a másik billentyűzetre, csak meglepett, hogy ilyen hamar ideért :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.