Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Gardaai válasza dugo_ (#1800) üzenetére


Gardaai
senior tag

Eleve így indítottam a kérdést: [link]
"nekem túl húzós a HP-s ára. :B "
:))
De már a konkrét árát is leírtam mennyi lenne. A 22e. is sok, hát ha még posta is hozzájön.
Nem igazán értem mire reflektáltok, mintha el se olvasnátok mit írtam.. :DD

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#1802) [Prolixus] válasza Gardaai (#1801) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ennyi megoldásról tudunk, ha ez neked túl drága, akkor marad az enyhén szólva kétes esztétikai eredményű matricázás vagy a semmi.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1803) Gardaai válasza [Prolixus] (#1802) üzenetére


Gardaai
senior tag

Arányaiban drága igen. 60-70e. Ft-ért, inkább elkezdek építeni egyet magamnak vagy Keychron felé kacsingatok.
Mivel a kolléga is műveli valamilyen módon, ezért kérdeztem, hogy milyen opciók vannak. De ez úgy látszik mélyebb utánajárást igényel. Addig jutottam, hogy ~10$ / keycap, de ha összeadom megint egy olyan szám jön ki, ami még több is mintha a hp-snál csináltatnám.
Azért köszönöm! :R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#1804) nyunyu


nyunyu
félisten

Esetleg veszel Alzában egy "magyar" MX Keyset.
Mondjuk szép az nem lett.

(Pár hónapja hirdették óriásplakáton.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1805) Gardaai válasza nyunyu (#1804) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ez a lézerezett, igaz?
Külön nem láttam keycapeket, az is van?

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#1806) nyunyu válasza Gardaai (#1805) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel más nem árulja ezt a verziót, feltételezem, hogy ez valami alzás házibarkács lehet, reagálva a piaci résre.
Mínusztech 2014 óta egyáltalán nem gyártott a drágább billzeteikből magyart.

(Második magyar K800 széria kb. 5 év alatt fogyott el a boltokból...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1807) 0xmilan válasza nyunyu (#1806) üzenetére


0xmilan
addikt

> Második magyar K800 széria kb. 5 év alatt fogyott el a boltokból...

Nem ismer(t)em, de az igy ranezesre nem egy kategoria az MX Keys-zel. Az utobbira valoban lenne kereslet, vagy legalabbis nagyobb.

(#1808) nyunyu válasza 0xmilan (#1807) üzenetére


nyunyu
félisten

Az volt 2009-2010 körül A vezetéknélküli ollós háttérvilágításos billentyűzet, miben nem egy kategória az MX Keys-szel?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1809) 0xmilan válasza nyunyu (#1808) üzenetére


0xmilan
addikt

Lehet, hogy csak fejben misztifikaltam tul az MX Keys-t, de minosegibb darabnak tunik. Valoszinuleg csak mert nem olyan csunya, mint a K800 a szigetes, apple-szeru kialakitas miatt.

(#1810) Gardaai válasza 0xmilan (#1809) üzenetére


Gardaai
senior tag

13 évről beszélünk! :D
Akkori minőséget egy mostani minőségi darabhoz hasonlítani nem nagyon lehet.

Van Magic Keyboard is nálam, használtam Microsoft Designer Keyboard-ot is, de eddig az MX Keys S viszi a prímet számomra.
A háttérvilágítással vannak bajaim, de ezzel együtt tudok élni.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#1811) nyunyu válasza Gardaai (#1810) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg az MX Keys a K800 utóda.

Amiben változott az elődhöz képest:
- újabb rádió (fixen unifying helyett 3 eszközhöz csatlakozhat BT+unifyinggal/bolttal)
- 2x NiMH ceruzaakku helyett integrált LiIon
- microUSB helyett USB-C a töltőcsatija
- integrált csuklótámasz helyett felpattintható csuklótámaszt kapott (ami nem mindig tartozék)
- más formájú "kupakok" (nem lett kényelmesebb...)

Gyakorlatilag csak a rádiós meg az akku technológiát frissítették a bemutatásuk közt eltelt ~10 év vívmányaival, ezeken felül csak a dizájnt sikerült elmágikusbillzetezniük.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1812) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

BFO9000 default layout flash után nem működik. A Windows nem ismeri fel az eszközt, egyik billentyű sem működik. Merre induljak?

[ Szerkesztve ]

(#1813) dqdb válasza DrojDtroll (#1812) üzenetére


dqdb
nagyúr

Indítsd el a QMK Toolboxot, csatlakoztasd a billentyűzetet, nyomj egy resetet az MCU-n, és nézd, hogy megjelenik-e egy sárga színű sor az eszköz csatlakozásáról. Ha igen, akkor a helyes firmware-rel kellene újraflash-elni (VIA kompatibiliset itt találsz), ne felejtsd el a jobb felső sarokban az atmega32u4 elemet kiválasztani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1814) DrojDtroll válasza dqdb (#1813) üzenetére


DrojDtroll
addikt

toolboxal flasheltem, resetre bármikor újra tudom flashelni

maradnék a qmk-nál

[ Szerkesztve ]

(#1815) 0xmilan válasza DrojDtroll (#1814) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem teljesen ertem a problemat. Ez valami kit volt gondolom, amit te epitettel meg, de a PCB-n akkor is szokott lenni egy gyari firmware. A legelso flash elott mukodtek a billek?
Honnan van a 'default layout' firmware, amit raflasheltel?
Magadnak buildelted a QMK dev kornyezettel?
Teszt gyanant ramehetne a VIA firmware is, amit dqdb linkelt. Artani nem art, kesobb flashelhetsz ra 'vanilla' QMK-t, de legalabb latszana, hogy hardveresen minden oke.

[ Szerkesztve ]

(#1816) DrojDtroll válasza 0xmilan (#1815) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Így van ez egy kit a keebio-tól. A mikrovezérlőt saját magam forrasztottam rá, egy-egy Pro-Micro-t. A legelső flash előtt így nem volt értelme nézni, hogy működnek-e. Zárlat nincsen. A trrs-en keresztül a másik controllel is megkapja a szükséges feszültséget.

A default layout igen saját magamnak buildelt. (Azután teszteltem azzal, hogy a saját layout nem ment)
Sajnos a via fw-vel ugyan ez.

Szerintem elkezdek debug üzenetek használni.

[ Szerkesztve ]

(#1817) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#1816) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Consoleban a jobb és bal oldal is tökéletesnek tűnik :(

> KL: kc: 0x0023, col: 8, row: 1, pressed: 1, time: 30469, int: 0, count: 0
> KL: kc: 0x0023, col: 8, row: 1, pressed: 0, time: 30565, int: 0, count: 0
> KL: kc: 0x001C, col: 8, row: 2, pressed: 1, time: 30787, int: 0, count: 0
> KL: kc: 0x001C, col: 8, row: 2, pressed: 0, time: 30891, int: 0, count: 0
> KL: kc: 0x000B, col: 8, row: 3, pressed: 1, time: 31145, int: 0, count: 0
> KL: kc: 0x000B, col: 8, row: 3, pressed: 0, time: 31245, int: 0, count: 0
> KL: kc: 0x0011, col: 8, row: 4, pressed: 1, time: 31457, int: 0, count: 0
> KL: kc: 0x0011, col: 8, row: 4, pressed: 0, time: 31565, int: 0, count: 0

(#1818) 0xmilan válasza DrojDtroll (#1816) üzenetére


0xmilan
addikt

Ah sorry, akkor hulyeseget mondtam. Valamiert az XD75 PCB-bol indultam ki, amihez nem kellett kulon controller, hanem a PCB-n van minden es gyarilag flashelve jott.

(#1819) 0xmilan


0xmilan
addikt

Forrasztoonbol van ajanlott? Azt olvasom, hogy 0.8 mm koruli atmero a javasolt.
Ez jo lehet?
Illetve kb. mennyi gramm megy el egy teljes billzetre kapcsolokkal, diodakkal, mikrokontrollerekkel egyutt?

[ Szerkesztve ]

(#1820) dqdb válasza 0xmilan (#1819) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mennyiségre bőven elegendő egy rakás billentyűzetre is, két számjegyűre biztosan. Átmérőre is tökéletes, ha főleg kapcsolókat és TTH alkatrészeket forrasztanál vele. Összetételre is jó, 60/40 vagy 63/37 legyen, flux pipa, bár nem említi, hogy multicore-e, azaz egyenletesen van elosztva az ónban.

De arra nem tudok válaszolni, hogy ez a konkrét típus jó-e, mert korábban sokszor előfordult hulladék minőségű kínai forrasztóón a piacon. Kesterre esküsznek a billentyűzetes körökben, mint nagy márkára, de azt itthon közel lehetetlen találni értelmes mennyiségben és áron.

Én egy 2000 környékéről származó, Angliában gyártott tekercset használok, amit úgy kaptam félig elhasználva (rákeresve szinte pontosan ilyet, még a címke is hasonlóan van megkopva, csak a két eladásra kínált típus közé eső 0.040" = 1mm méretben). Ezt az 1 mm-t akkor éreztem vastagnak, amikor SOD-123 diódához való forraszpontot ónoztam be vele, de még az is megoldható volt. Ha várhatóan lesz olyan SMD diódás billentyűzeted, ahol a diódákat is neked kell felforrasztani, akkor ehhez jobb pákahegy és vékonyabb forrasztóón jól tud jönni (ha pedig SMD RGB LED is, akkor főleg, mert azok kényesek tudnak lenni). Ha pedig USB-C csatlakozót is kell forrasztani (közel egy éve halogatok egy ilyet :B), akkor érdemes kell fluxot venni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1821) 0xmilan válasza dqdb (#1820) üzenetére


0xmilan
addikt

> Ha várhatóan lesz olyan SMD diódás billentyűzeted, ahol a diódákat is neked kell felforrasztani...
Igen, rendeltem most egy Sweep kitet, ami ugye hagyomanyosan diodeless, de ez egy modositott PCB-t hasznal, ami sajnos SMD diodas.

(#1822) dqdb válasza 0xmilan (#1821) üzenetére


dqdb
nagyúr

Közben rájöttem, hogy elírtam a méretet, SOD-323 volt az, ami kihívást jelentett, és az kisebb, mint a SOD-123 (számokban kisebbnek tűnik az eltérés, mint amilyen valójában az a gyakorlatban kezelhetőség terén). Ez utóbbival is volt dolgom, az simán kezelhető (volt egy időszak, amikor sorban jött pár hiányzó diódás nyák).

A nem túl nagy felbontású képen nekem SOD-123-nak tűnik a dióda mérete, de a szemem nem eléggé gyakorlott ehhez, szóval simán tévedhetek. Ha eltaláltam, akkor ez a méret eléggé nagy ahhoz, hogy ne legyen macerás a forrasztás egy csipesszel és átlagosan stabil kézzel. A másik topikba dobtam be videót SMD diódák és hotswap socketek forrasztásáról, ha aktuális lesz, akkor elő tudom majd kotorni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1823) 0xmilan válasza dqdb (#1822) üzenetére


0xmilan
addikt

Koszi! Megneztem mar egy adag ilyen videot, szoval elmeletben mar mindent tudok. :D
Kyek csatornaja eleg jo a temaban.
Amugy ebben az Urchin build videoban 0.5-0.6 mm-t ajanl az apro SMD dioda padokhoz, de gondolom 0.8 sem a vilag vege.

Hotswap socket nem lesz, mert ahhoz allitolag ajanlott lenne egy top plate is, hogy stabilan tartsa a kapcsolokat, de ezt most ugy terveztem, hogy semmilyen plate nem lesz, se alul, se felul; csak a csupasz PCB.

[ Szerkesztve ]

(#1824) dqdb


dqdb
nagyúr

szoval elmeletben mar mindent tudok. :D
Én is profi vagyok drag solderingben, ami az USB-C csatlakozóhoz kell, mert van flux, van megfelelő formájú pákahegy, és megnéztem legalább 10+ videót :DDD

Az SMD dióda forrasztása egyáltalán nem bonyolult házilagos eszközökkel sem, sőt, szerintem egyszerűbb, mint szépen forrasztani TTH diódát, aminek a lábait hajlítgatni kell.

Kis ón az egyik forraszpontra, kis ón a másik forraszpontra, csipesszel pozícióba teszed a diódát, és lenyomod, amíg a páka hegyével megolvasztod az egyik oldalon ónt, elveszed a pákát, vársz pár másodpercet, ugyanezt megcsinálod a másik oldalon is, és ennyi. Mármint, ha jó irányban forrasztottad be a diódát. Leszedéshez kell hőlégfúvó vagy ónszívó szalag, bár ha csipesszel jól meg tudod ragadni a diódát, akkor páka is elég lehet.

gondolom 0.8 sem a vilag vege.
Egyáltalán nem. Igazából csak akkor számít az ón vastagsága, amikor beónozod a forraszpontot, ott pedig lesz elég helyed, a flux is segíteni fog, maximum a pákahegyre több kerül, amit le kell törölni. Utána már úgyis csak a feladathoz böszme nagy pákahegy egyik sarkát érinted oda megolvasztáshoz, az ónnal nincsen teendő.

ahhoz allitolag ajanlott lenne egy top plate is
Hotswap socket esetében mindig kell a plate, mert a socketek nem tartják meg olyan stabilan a kapcsolókat, azok mozoghatnak kicsit, ezen egy keretként működő plate rengeteget segít.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1825) Domonkos válasza 0xmilan (#1823) üzenetére


Domonkos
Ármester

Beleporgettem a videoba, de en a kovetkezo 20 masodpercnyi reszlet miatt biztosan nem vennek forrasztassal kapcsolatban tanacsot a sractol. :O

Egyebkent amennyi on kell azokra a padokra, azt a paka hegyevel is fel lehet vinni. Szinte lenyegtelen, hogy milyen vastag a szal.
En 1mm-essel forrasztottam eddig mindent. Valamennyivel olcsobb, mint a vekonyabbak - nem mintha az utobbi 5 evben kellett volna vegyek ujat... :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1826) dqdb válasza Domonkos (#1825) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rossz nézni, ahogy az ujjával tartja a helyén a diódát. Egyszerűn meg sem próbálja egyenesen felhelyezni, mert nem látja rendesen. És igen, ennél sokkal kevesebb kevesebb ón kell, azt nem írtam, hogy én a pákahegyhez és a forraszponthoz egyszerre érintettem az 1 mm-est, így a felesleg a pákára futott fel.

Ezt a videót nézd, sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1827) Domonkos válasza dqdb (#1826) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mondjuk az itt hasznalt 400 celsius feletti homersekletet azert meg mindig nehez hova tenni. Foleg SMD eseten... :(

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1828) 0xmilan válasza Domonkos (#1825) üzenetére


0xmilan
addikt

Igen, az meg nekem is gyanus volt, hogy nem ujjal kene a helyen tartani es biztos voltam benne, hogy en nem ugy fogom csinalni. :D

(#1829) dqdb válasza 0xmilan (#1828) üzenetére


dqdb
nagyúr

2-in-1, az építés végére megszabadulsz az ujjlenyomatod egy részétől is :D

A 400 fok fel sem tűnt az elején, mert beletekertem azonnal, az ólommentesnél is kiforrasztási hőmérséklet inkább.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1830) [Prolixus] válasza dqdb (#1829) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Megnéztem hátha kedvet kapok a forrasztáshoz, de nem :D Annyi amúgy h mondja a videóban hogy ócó kínai szar a pákája, runs cool, szóval lényegében direkt túltekeri hogy meglegyen az áhított tényleges hőmérséklet, ami ki tudja mennyi volt valójában. Bár gondolnám hogy 350C felett még így is.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1831) 0xmilan válasza dqdb (#1826) üzenetére


0xmilan
addikt

Amugy honnan van ilyen titkos, "Unlisted" videod? Lehet, hogy lebuktattad magad es ez a te csatornad. 😮

(#1832) dqdb válasza 0xmilan (#1831) üzenetére


dqdb
nagyúr

A másik topikba dobtam be még régen, most csak rákerestem ott. Akkor pedig az első jónak tűnő YouTube találat volt.

Én menőbb felszereléssel forrasztok bénábban :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1833) Domonkos válasza dqdb (#1829) üzenetére


Domonkos
Ármester

... vagy a pad-letepos :DDD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1834) PROTRON


PROTRON
addikt

hmm
Van egy razer Tartarus V2 keypadom a bal kezemnél.
Zavar hogy az "Enter"-ként használt kis billentyű a hüvelykujjamnál(a d-pad feletti kis kerek gombocska) duplaklikkel.
Tudom sokan panaszkodtak ennél a szériánál a duplaklikkre, meg dpad nem működésre(ezutubbi engem elkerült eddig le is kopogom), kérdés hogy bárki tudott ezzel valamit kezdeni?
Van értelme szétszednem?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1835) N9vem válasza PROTRON (#1834) üzenetére


N9vem
csendes tag

Redditen írta valaki hogy cserélte és megszűnt a probléma.
https://www.reddit.com/r/razer/s/t8ll93kLw3
https://imgur.io/gallery/z40sIuG

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#1836) PROTRON válasza N9vem (#1835) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tippet.
A fotón az első generációs Razer Tartarus van, de az is van itt a polcon csak az membrános, azért sem szeretem.
Szal meg tudom próbálni, hogy kicserélem a két példány ilyen oldalsó kapcsolóit, aztán ha tényleg sikerült, utána rendelek be rendes csere darabot...akár mind a kettőhöz. :D

Eredetileg azért vettem meg Hardverapron 5k-ért ezt a használt első generációst, mert azthittem azon nem d-pad, hanem rendes joystick van, de azon is sajna d-pad van, csak a felső bill közelsége miatt még kevésbé használható mint a V2-őn.
Azért írom hogy kevésbé használható, mert oké hogy 4 irányba tudok vele "kattintani", de a "8irány"-t, az átlós irányokat úgy állítja elő, hogy a 2 gombot "egyszerre" érzékeli, ami így félreklikkelést is jelent sok esetben, mert még is csak 2 különálló gomb...
Pl nekem az átlós irányra be van állítva, hogy excellhez ctrl+page up ként érzékelje, ami ugye az adott munkafüzeten belül a munkalapok közti váltás. De mindig vagy a felfele, vagy az oldal irányba is érzékel 1-1 lépést, tehát amikor visszalépek adott munkalapra, 1-el arrébbi kockában vagyok...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1837) Domonkos


Domonkos
Ármester

Epitettem egy uj kontrollert a DH200-hoz es Pro 2-hoz, mert szerettem volna jobb konfiguralhatosagot es nativ USB-s csatlakozast.

Ez a PoC jelen formaban mar egy drop-in-replacement az eredeti helyere - bar a LED-ek tamogatasat, az elveimhez igazodva itt is lehagytam, azok nem lettek bekotve.
Ebbol a board-bol mindket oldalra kell egy-egy, viszont a pro-micro-t a slave oldalon le lehet kell hagyni; egy kontroller hajtja az egeszet. Igy az anyagkoltseg is ~10 euro.
A QMK portolasa trivialis es a VIAL is megoldhato lenne, de nem fogok ra idot forditani. Sokkal inkabb szeretnek egy normalis, kevesbe serulekeny PCB-t csinaltatni hozza; de hogy most ez kesz lett es rendben mukodik, hirtelen minden motivaciom elment hogy tovabb tokeletesitsem. A szoftverevel szivesebben butykolnek, de azert akadnak ennel jobb kihivasok is jelenleg. :D
A blogot majd folytatom tovabb, ott lesznek majd a lepesek egy kicsit bovebben is reszletezve - meg ugy is, hogy eredetileg ugye ott nem ebbe az iranyba ment az epites - ide inkabb csak promo jelleggel szurtam ezt be. ;)

Hatalmas koszi a helyi hackerspace-nek hogy segitettek es eszkozoket biztositottak a debuggolashoz! :R

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1838) 0xmilan


0xmilan
addikt

Igy kartonba nyomkodva probalom kitalalni, hogy 20 gf pink vagy 25 gf purple legyen, de alig - vagy egyaltalalan nem - erzek kulonbseget a ketto kozott. Valszeg a pink lesz a befuto "ha mar lud, legyen kover" alapon.
Amugy ez a modszer uj kiosztasok tesztelesere is tok jo! :)

(#1839) 0xmilan válasza 0xmilan (#1838) üzenetére


0xmilan
addikt

Tegnap este, amikor eloszor csinaltam a controlleres resz, akkor eszembe se jutott, hogy igy teljesen le kene nyomni a Mill-Max pineket a socketbe es ilyen lotyogos allapotban voltak, felig kilogva. Miutan megfolyattam a forrasztast, mindegyiket be tudtam tolni a helyere, de valszeg a folyamatban sikerult ket oszlop pin-t osszekapcsolnom, ezert a kozepso- es gyuros ujj paros elkuldte mindket gombot egyszerre, mindharom sorban. Megprobaltam onszippantoval szetszedni, de nyilvan nem mukodott. A controllert is rendesen hozzaforrasztottam a sockethez es a socketet se tudtam leszedni a PCB-rol. Sima kapcsolot, aminek csak 2 pinje van le tudtam forrasztani, de a controller, ami 24 helyen forrasztva van, mar tul sok volt. :/
...Long story short, kell egy uj kit majd, de hat nem en vagyok az elso, aki tonkrevagott controllert vagy PCB-t. Meglepoen jol ment amugy az elejetol, pedig az SMD diodakkal kezdtem. Ha ezt a nevetsegesen hulye hibat nem kovetem el, akkor mar a Sweeprol irnek. A bal oldal, amit mar normalisan csinaltam, hibatlanul mukodik.
millmaxcontroller

[ Szerkesztve ]

(#1840) dugo_ válasza 0xmilan (#1839) üzenetére


dugo_
veterán

Ónszívó szalag. Amíg nem égetted el a nyákot, addig nincs minden veszve.

(#1841) dqdb válasza 0xmilan (#1839) üzenetére


dqdb
nagyúr

Legközelebb az IC helyett használj festőszalagot a socketek forrasztás közbeni rögzítésére.

Betolod kézzel a socketeket koppanásig, majd rá festőszalag, hogy ne csússzanak ki, és utána megfordítva lehet forrasztani. Ha nagyon nehezen mennek be a socketek, mert szűk a lyuk a nyákon, akkor mehet az IC-vel, majd kihúzod az IC-t, ekkor festőszalaggal sem kell bajlódni, mert a helyén marad (van olyan nyákom, ahol a millmax socketek nincsenek forrasztva, mert nem volt rá szükség, annyira passzentos a nyák).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1842) Domonkos válasza 0xmilan (#1839) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha a tobbiek altal ajanlott dolgok nem jonnek be, akkor utolso lehetosegkent megprobalhatod kettevagni a socketet egy kelloen jo csipofogoval. A csipofogo nem fogja a dolgot szeretni es a socketnek es a pineknek is annyi lesz. Viszont ha mar ket darabban van a dolog, akkor legalabb a kiforrasztas egyszeru lesz.

Amugy ha a hoszt oldalon meg normalisan latod az eszkozt, akkor a kontroller szinte biztosan mentheto, a nyakot pedig max jumperelni kellhet. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1843) 0xmilan válasza dqdb (#1841) üzenetére


0xmilan
addikt

A kep csak illusztracio, hogy a millmax pineket ennyire be kellett volna nyomni, hogy a controller folott alig latszodik ki valami. Nekem folotte meg volt jo par mm, mert nem toltam be oket eloszor rendesen. Fogalmam sincs miert.
A socketek forrasztasanal nem volt semmi problema. Azt a controller (vagy tape) nelkul csinaltam. Az itteni Option 1 szerint csak kezzel tartottam a helyen a nyakot lenyomva. Beforrasztottam az elso es utolso labat mindket sorban es utana megforditva megneztem, hogy a controllert passzol-e.

(#1844) 0xmilan válasza Domonkos (#1842) üzenetére


0xmilan
addikt

Ezt csinaltam, bar a csipofogo nem vagta gond nelkul kette a dolgokat. Volt, ahol a socket / pin kiesett magatol, mert az onszippantoval elegge levalasztottam elotte, volt ahol a csipofogoval teptem le. Nem volt egy nagyon turelmes mutatvany, valoszinuleg csinalhattam volna ovatosabban is.
A controller hatulja egesz jol nez ki.

A socket feloli oldalan (face down orientacioban van) viszont leteptem jopar padet es az egyik vitt magaval egy kis szalat is, ami lehet hogy mar problema. :D

Amugy a kis led vilagit rajta, meg lsusb is latja, szoval nem halt meg teljesen.

Szerintem veszek egy teljesen uj kitet, ehhez a roncsolodott jobb oldalhoz meg egy socket + mill-max parost, hatha rendbe lehet hozni. Mondjuk a nyakban is van meg egy adag socket- meg switch lab, amit nem forrasztottam ki rendesen csak letepkedtem.
Ha sikerul ezt is helyrehozni, akkor lesz 2 mukodo par, ha nem, akkor meg lesz egy extra bal oldali macropadnek vagy nem tudom.

(#1845) 0xmilan


0xmilan
addikt

Kozben latom, hogy a nyakon is van ilyen resz, hogy a karika teljesen kiszakadt szoval az a vezetek nem megy el a masik pontig. Ez igy mar biztosan nem fog mukodni, igaz?

(#1846) Domonkos válasza 0xmilan (#1844) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez a matrix-os valtozata a sweepnek, igaz? Azzal talan egy kicsit nagyobb szerencsed lehet.
Ha itt le is tepodott egy pad - fotorol elegge nehez megmondani - akkor kellene, hogy legyen meg a kontrolleren par szabad, amit at lehet huzalozni a megfelelo helyre.
A vegeredmeny nem biztos, hogy kiallitasokon fog nyerni, de szerintem ezt meg nem kell temetni. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1847) Domonkos válasza 0xmilan (#1845) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez onmagaban biztosan halott, de ha sikerul mondjuk a diodak mellol egy ilyesmi vekony rezhuzalt athuzni, akkor ez meg mukodni fog.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1848) 0xmilan válasza Domonkos (#1846) üzenetére


0xmilan
addikt

Igen, ez a Sweeq fantazianeven futo matrixos / diodas- illetve hotswap socketeket tamogato verzio. Minden masban egyezik az eredeti Sweep-pel.
Ennek ugye pont az a lenyege, hogy felszabaduljanak pinek a trackball / trackpoint / OLED tamogatashoz, amik ebben a buildben nincsenek, szoval elmeletben lehet hely potolni a letepetteket. :D

(#1849) dqdb válasza 0xmilan (#1848) üzenetére


dqdb
nagyúr

Előbb-utóbb mindenki letép legalább egy forraszpontot kiforrasztáskor. Te már túl vagy rajta, kipipálhatod, innentől kezdve lehet nyugiban kiforrasztani, mert nem kell görcsölni azon, hogy mikor jön el ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1850) 0xmilan


0xmilan
addikt

Meglatogatott azt alt accountom, avagy pentek esti eletkep Domonkos jovoltabol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.